Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Zachráňme verejné zdravotníctvo!

56
reakcií
1565
prečítaní
Tému 23. augusta 2011, 11:31 založil Samson.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
07. 12. 2007
6
22. 08. 2013
122
25. 02. 2010
10
23. 02. 2011
5
 
 


1.
označiť príspevok

Samson muž
   23. 8. 2011, 11:31 avatar
Takže napriek riziku opakovania - 11. augusta 2011 ohlásil petičný výbor podporovaný viacerými známymi osobnosťami petíciu za zachovanie verejného zdravotníctva a proti transformácii nemocníc na obchodné spoločnosti. Petičný výbor si kladie za cieľ získať 100-tisíc podpisov, aby sa petíciou musela zaoberať Národná rada SR a následne aj 350-tisíc podpisov, potrebných na vyhlásenie referenda.
Petíciu podporili napríklad herečka Božidara Turzonovová, operný spevák Martin Babjak či šéf Matice slovenskej Marián Tkáč. Priamo v petičnom výbore, ktorý sa má postupne rozširovať, je spisovateľ Peter Jaroš, operný sólista Ivan Ožvát či popredný slovenský ekonóm Peter Staněk. Ďalším členom petičného výboru a zároveň jeho hovorcom - aj tých má byť postupne viac - je novinár Milan Blaha

Týmto sumarizujúcim materiálom Slovo chce nielen prispieť k informovanosti svojich čitateľov, ale aj podnietiť ich k podpore petície, či už podpisom alebo aj aktívnou účasťou pri jej šírení a zbieraní podpisov.

Každý môže prispieť - výzva

Nie je ti jedno, čo bude s tvojim zdravím? Nechceš si kupovať zdravie? Si proti premene nemocníc na fabriky? Chceš pomôcť a bojovať?

Tak si ten správny človek!

Príď medzi nás ako dobrovoľník - aktivista a získavaj podpisy občanov na petičnú listinu, lebo ak nás bude 100 000, iniciujeme v parlamente zmenu zákona a zabránime privatizácii nemocníc.

Stačí vyplniť formulár.
zachranmezdravotnictvo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Petícia, petičný hárok a návod
zachranmezdravotnictvo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
To všetko nájdete tu:

Text petície si stačí stiahnuť raz, aby si ju mohol prečítať každý, komu dávate hárok podpisovať.

Počet petičných hárkov závisí od toho, koľkým ľuďom mienite petíciu ponúknuť na podpis.

Do petičného hárku sa vypisuje iba kolónka "Meno a priezvisko", "Adresa trvalého pobytu (ulica, číslo domu, obec)" a "Podpis", pričom prvé dve polia musia byť čitateľné.

Číslo hárku a poradové číslo vypisuje petičný výbor.

Hárok odovzdajte v našej kancelárií na adrese Trnavské mýto 1, 831 04, Bratislava, budova Istropolis, 1. poschodie, alebo odošlite na adresu niektorého z členov petičného výboru.

Ak je hárkov viacero, kontaktujte organizátorov na e-mailovej adrese info@zachranmezdravotnictvo.sk.

Časté otázky, kde možno podpísať petíciu mimo Bratislavy: momentálne sa pracuje na interaktívnej mape zberných miest. Ihneď po jej vyhotovení bude zverejnená.

Aktivity petičného výboru a dobrovoľníkov sledujte aj na Facebooku:
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Zabojujme spoločne o to najcennejšie

Úvod stránky zachranmezdravotnictvo.sk: Zdravie a život sú najcennejšou hodnotou každého človeka. Preto by si ich mal patrične vážiť a bojovať za ne. Nemocnice by nemali byť na predaj a finančné skupiny by nemali rozhodovať o tom, kto bude mať dobré zdravie a kto nie.

Náš štát sa tvári, že zdravotníctvo je preň príťažou a všetci ministri a kompetentní odsúvajú problémy zdravotníctva, ako sa len dá. Znamená to teda, že je pre nich príťažou aj zdravie slovenských občanov?

Investičné skupiny už ovládli poisťovne a lekárne. Nedovoľme im, aby ovládali aj lekárov. Pre firmu je nevýhodné udržiavať v chode oddelenia, ktoré vytvárajú stratu. Preto budú takéto oddelenia presúvané, zlučované a rušené. Ak to zájde do extrému, niektoré špecializované oddelenia nebudú v našej republike dostupné vôbec.

Člen petičného výboru Ivan Ožvát

Petíciu, ktorá má, samozrejme, svoje nevyhnutné formulačné a právne náležitosti, si možno prečítať tu zachranmezdravotnictvo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk a napokon by ju mal možnosť čítať každý, komu bude predložený podpisový hárok.

Člen petičného výboru Ivan Ožvát na úvodnej tlačovke k nej povedal: Premena štátnych zdravotníckych organizácii na akciové spoločnosti môže viesť k nespôsobilosti Slovenskej republiky zabezpečiť občanom zdravotnú starostlivosť v súlade s čl. 40 Ústavy Slovenskej republiky. A to je veľmi vážna vec. Občania svojím podpisom teda vyjadria svoje hlboké znepokojenie a poľutovanie aj nad možným nerešpektovaním ústavy, no aj nad nevšímavosťou a ľahostajnosťou orgánov verejnej správy Slovenskej republiky k potrebám zdravotníctva, k neustálemu zhoršovaniu materiálnych a personálnych podmienok poskytovania zdravotnej starostlivosti, ale aj k tomu, čo je spôsobené správaním zdravotných poisťovní. Tie limitovaním úhrady zdravotnej starostlivosti, čo je v rozpore so zákonom, výrazne obmedzujú jej dostupnosť. Navyše, a asi sa v tom zhodneme, podnikanie s financiami z povinných odvodov občanov je naozaj treba právom považovať za neetické.

Zdôrazňujeme: Nemocnica nie je fabrika, zdravie nie je biznis, pacient nie je klient!
Preto podporujeme aj požiadavky lekárov, ako ich vyjadrilo najmä Lekárske odborové združenie, a zásadne odmietame vyjadrenie ministerstva zdravotníctva, že lekári pri presadzovaní svojich požiadaviek berú za rukojemníka občana pacienta. Opak je pravdou. Dôkazom je práve snaha vlády transformovať nemocnice na obchodné spoločnosti, čo ale nie je nič iné ako príprava privatizácie, čiže zmocnenia sa kapitálom vari aj toho posledného rodinného striebra občana - verejného zdravotníctva.

Vyhlásenie petičného výboru

Stanovisko
zachranmezdravotnictvo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
k ultimatívnej výzve Ministerstva zdravotníctva SR, aby petičný výbor odpovedal na otázky kto je, kto ho financuje a ktorá politická strana za ním stojí:

Vyhlasujeme, že sme demokrati a slobodní občania, a zatiaľ ešte stále dúfame, že v slobodnom a demokratickom štáte. Už sme zverejnili, kto sme, že nás nikto nefinancuje a že nestojí za nami žiadna politická strana. Aktivizujeme sa na základe petičného práva a sme presvedčení, že kroky, ktoré iniciovalo a presadzuje Ministerstvo zdravotníctva SR, sú v rozpore s článkom 40 Ústavy SR a smerujú proti záujmom občana SR. Petičný výbor necíti potrebu zodpovedať sa politickej moci, ale iba občanovi SR, z vôle ktorého podľa Ústavy SR pochádza všetka moc v štáte. Naša petícia vznikla z vôle občana a v prospech občana, a je a vždy bude apolitická.
Petičný výbor je za zachovanie verejného zdravotníctva a za zastavenie transformácie nemocníc na obchodné spoločnosti! Prechod zdravotníctva na trhové podmienky je proti jednej z prioritných a najzákladnejších funkcií štátu, ktorou je zabezpečenie zdravia národa podľa Ústavy SR. Štát sa nemôže a ani nesmie zbaviť tejto povinnosti.
Oslovujeme všetkých občanov SR, bez ohľadu na politickú príslušnosť, vierovyznanie, národnosť alebo rasu.
Sme za také zdravotníctvo, ktoré nebude pošliapavať Ústavu SR a nebude vyháňať občana SR zo zdravotníckych zariadení, ako aj rovnako dostupnú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre každého občana Slovenskej republiky.
Sme za novú, odbornú a otvorenú diskusiu v NR SR, a preto sa v petičnej akcii snažíme získať najmenej 100-tisíc platných podpisov občanov SR, aby sa v parlamente o otázkach zdravotníctva muselo diskutovať opäť, aby schválením novely príslušného zákona bola zastavená transformácia nemocníc na akciové spoločnosti.

Člen petičného výboru Peter Staněk

Na druhej tlačovke petičného výboru mal hlavné slovo ekonóm Peter Staněk, jeden z jeho členov. Podľa neho transformácia nemocníc je "krásny uhybný manéver" ako sa vyhnúť zodpovednosti za zadlžovanie systému zdravotníctva. "Neriešite problémy systému, ale vyhlásite, že zmena vlastníckych vzťahov vyrieši jeho budúcnosť. Poviete, že štát je zlý koordinátor a vlastník, a že keď bude nemocnica akciovka, tak to bude fungovať," cituje Petra Staněka Aktuálne.sk.
aktualne.centrum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Viac o tejto tlačovke a o všetkom, čo odznelo v médiách nájdete tu:
zachranmezdravotnictvo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Tam budú aj adresy na všetky ostatné mediálne reakcie na petíciu a informácie z tlačoviek petičného výboru, ktoré budú každý štvrtok.
www.noveslovo.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Samantha, blueevil


19.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 11:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2011, 11:34 avatar
Tieto siahodlhé kopírovačky by mali byť zakázané  
Súhlasí dorota


3.
označiť príspevok

Samson muž
   23. 8. 2011, 11:35 avatar
Tie trapne komentare Nadji by mali byt zakazane  


4.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2011, 11:48 avatar
Nojo... lenže Samson, všimni si, koľko je v tvojom príspevku použitých nesprávnych argumentov, slúžiacich iba k manipulácii verejnej mienky.
Súhlasí Ranexill, dorota


5.
označiť príspevok

Ranexill muž
   23. 8. 2011, 11:49 avatar
Je to manipulator .


6.
označiť príspevok

Samson muž
   23. 8. 2011, 12:06 avatar
Ideme sa bavit o tom, kto co je ranexil?
Súhlasí luke85, Scarlett X


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2011, 12:07 avatar
Samson, skús radšej o tom, čo som napísala ja


8.
označiť príspevok

Samson muž
   23. 8. 2011, 12:09 avatar
Kludne napis o ktore ide. Iste mas viac skusenosti a vedomosti ako cela SAVka.


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   23. 8. 2011, 12:14 avatar
Len jedno najmarkantnejšie - poukazovanie na to, ktoré slávne osobnosti podporili petíciu - veď to ani ň nehovorí o jej oprávnenosti
Ostatné si nájdi sám, idem sa vnoriť do žiaru slnka, ach uf
Súhlasí dorota


13.
označiť príspevok

Samson muž
   23. 8. 2011, 15:46 avatar
Tak sa to nasa spolocnost naucila, ze k roznym nazorom uvedie aj mena roznych vyznamnejsich ludi, ktory dany nazor podporuju.
Je to kvoli tomu, aby si clovek nemyslel, ze pride barsjaky niemand s niecim a vsetci maju byt z toho paf.. Ale ked to podporuje aj ten, ci ta odtial a odtial, kde robia to a to, tak to uz znie minimalne za zvazenie.


10.
označiť príspevok

rado3105 muž
   23. 8. 2011, 12:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Ranexill muž
   23. 8. 2011, 14:21 avatar
Ale ja ti jebem na celu pentu aj na zdravotnictvo.
Je mi uplne jedno kto co vlastni, alebo nevlastni a je mi jedno kto vdaka tomu zomre ci ozije.


18.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 11:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:03 avatar
18 reakcia jak vzdy - o hovne. len dristat a mlatit slamou.


26.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 12:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:11 avatar
26: nadavas tu na lekarov, vobec nevies ako funguje nase zdravotnictvo, odfajcila sa do prvej rakuskej dediny a stadial mudrujes na slovenskych forach. trepes uplne stupidity, co nemaju ani hlavu a patu dokazom coho je, ze o tomto nemas ani sajnu. niekedy je mlcat zlato. lepsie bude ked sa budes venovat horoskopom a dietam...
ventil tu mas ty, si tu non stop a vsade.


34.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 12:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:47 avatar
34: ty co vies o otcovi mojho dietata? my sa kurva pozname???? lebo ja o tom neviem nic. lepis sa na mna vsade, vsade ma omielas a rozoberas moj citovy zivot a vyzivas sa v internetovych intrigach. s kazdym mas problem a furt niekoho riesis.
a keby si aj daco k teme vedela, napisala by si to, nie kvoli mne. vies o tom picu s ryzu a tvoje komenty nemaju absolutne ziadnu vahu, dokonca ani nekoresponduju s diskusiou. a staraj sa uz konecne o svoje decko a svojich yebov.


11.
označiť príspevok

majomajo muž
   23. 8. 2011, 13:02 avatar
Písal som o tom na inom mieste. Ide o privatizačnú mafiu, kde systém je, aby súkromné firmy boli naviazané na štátny rozpočet , podobne ako DDP. Čiže zo zákona platiť musíte, ale cenu a množstvo a kvalitu služieb bude určovať súkromník. A ak si niekto myslí že zdravotníctvo je dobrý biznis, tak by čo najskôr mal navštíviť to zariadenie s psychiatrickou špecializáciou.....Išla by Penta, alebo niekto podobný do toho ak by nemali plán ako z toho vytrieskať čo najviac ziskov ? Podľa mňa zdravotníctvo je jedna z typických služieb, ktoré solidárne musí poskytovať štát, ak nie , potom ani štát nemá zmysel.
Súhlasí Samson, Otilia, Samantha


14.
označiť príspevok

Samson muž
   23. 8. 2011, 15:48 avatar
A v takom pripade straca na vyzname aj Hippokratova prisaha.


15.
označiť príspevok

clear1 muž
   23. 8. 2011, 18:38 avatar
Tá stratila zmysel už dávno..  
Súhlasí Otilia, Scarlett X


16.
označiť príspevok

blueevil
   23. 8. 2011, 20:55 avatar
pre porovnanie, existuje nieaky podobny vysoky dlh, ake maju zdravotne poistovne inde ? človeka by tu neprekvapilo, keby zdravotnictvo, poistovne, zamerne viedli ku krachu, to je predsa stara škola, znama od čias privatizacie   uprimne: doktorov, ktori su doktormi, je tu na SK slabych 5%, ktori za niečo stoja, takže o nič sa možno nepride, ked zrejme z protestu, chcu odist. tomu sa hovori byznis   špinave prachy, išlo sem niekomu, niekdy aj o normalne veci ? každym dňom je podobny problem u nás, kolko je toho ešte, čo môžu ukradnut, pardon, aby som ešte niekoho neurazil, "protizakonne privlastnit si" ? tiež treba spomenut, ako niekych par, musi zaplatit za niekoho, za niečo, ani sa nikomu neprosil


17.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 10:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Samson muž
   24. 8. 2011, 11:40 avatar
S takymto retardovanym argumentom sa snazia kapitalisti ziskat vsetky podniky tvoriace infrastrukturu krajiny, nie len zdravotnictvo a vysledok je zosukromnenie pre bohatych a chudoba kape. Preca nie zdravotnictvo sukromne aj v takej kanade? Francuzsku? Britanii? Ze by si tam ludsky zivot este stale akotak vazili? Odporucam vzhliadnut dokument sicko pre hlbsie pochopenie problematiky a nebudes sa musiet strapnovat nezmyselnymi poznamkami. Rozpravala si sa aspon s jednym doktorom o tomto probleme? Ja o tom teraz s nimi kecam skoro kazdy den.


21.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 12:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:05 avatar
21: trepes uplne keketiny.


25.
označiť príspevok

Samson muž
   24. 8. 2011, 12:07 avatar
Ved porozpravaj si este pocitac znesie. Vies hovno o tom ,kto riadi nemocnice a tak sa ani netreba cudovat ake hovadiny potis. Niekto ta zle u nas osetril? Podakuj sa vlade.
Súhlasí Samantha


28.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 12:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:12 avatar
28 ty mas co hovorit, kde sa moze formovat hadka, tam sa nasackujes a rypes. tak sklapni.


32.
označiť príspevok

Samson muž
   24. 8. 2011, 12:16 avatar
Tvoja chyba nieje, ze vyjadrujes svoj nazor, ale sposob akym ho vyjadrujes, tak sa laskavo necuduj. Mas moznost otvorit debatu, ale ty radsej utocis a opovrhujes.. Zer pekne co si navaris.
Súhlasí Samantha


36.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 12:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:03 avatar
Rado ma uplnu pravdu. Bohuzial. Nic nema vyznam. Iba dufat ze sa stane zazrak.


27.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:08 avatar
Samson, pekny prispevok. Ale fakt si myslim, ze to nema vyznam. Cele to ma v rukach Penta. Aj by clovek viac napisal, ale....

ano bude to tak, ze pacient bude klient. Vlastne uz to tak je.
Súhlasí Samson


30.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 12:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:16 avatar
30 a mas aj daco k teme??? zase osobne ataky? ako aj vcera, ked som sa Borisa pytala, ci potrebuje povzbudit v teme o samovrazde? jednak si vobec nepochopila pointu (vidno ze rozmyslas kuracim mozockom) a jednak ides na mna vytahovat moju samovrazdu a so smajlikmi mi ides radit aby som si nepodrezala zily ako chronicka samovrahyna. ti ale uplne jebe a este zajebes ze hihii taka arabeska nam furt zije. ty si typicka zakerna hnusoba. vies o mne hovno aj o tom, co robim. a este raz, o tejto teme nemas ani sajnu, si len tlchuba, a dokonca nereagujes ani na pointu prispevkov toboz na celkovu temu. a ked ti dojdu argumenty ohanas sa fotrom bacharom, ako niekoho sunda. a ty tu ides moralizovat mna.    

a posli samu seba na psychiatriu....


35.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 12:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:50 avatar
35: lebo ty si tu dokoho este nedrbala???? (s arabesou sme si to vydiskutovali a nikdy som sa jej neposmievala potom, co vyslo najavo, ze ma zle obdobie, ale to by si nebola ty, aby si zase daco neprekrutila) jo a asi 5 o ktorych viem a pamatam si, si vyhadzovala z tohto fora. furt sa tu stavias do pozicie moderatorky. tlčhuba vypatlana...


37.
označiť príspevok

Samson muž
   24. 8. 2011, 12:22 avatar
Sam, tiez si myslim, ze je to stratene. Ludia sa na to povacsine vykaslu, alebo uveria ich propagande. Ja mam ale dobry pocit, ked urobim aspon zanedbatelne nieco pre to.
Súhlasí Samantha


40.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:51 avatar
37. stare porekadlo, za peniaze si zdravie nekupis je uz minulost...
ale s tou pentou, verim, ze aj na nich raz pride...


41.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 12:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:57 avatar
41: no dobre, moja tak daj presne co som vypisovala a v com som psycho. lebo tieto tvoje otrepane vety mi uz lezu na nervy. chapem ze mas nedostatok slovnej zasoby, ale skus mi priblizit konkretne, co mas na mysli. tlčhuba.


43.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 12:58 avatar
scylla, a nezabudni mi odpovedat na to, co vies o otcovi mojho dietata. cakam.


44.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 13:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 13:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

pupuš muž
   24. 8. 2011, 13:29 avatar
...vy dve máte nejako veľa energie...je tu možnosť na odbúranie...  


47.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 13:32 avatar
45: ty si srbka, macedonka alebo z kerej riti si? nerozumies slovensky, alebo je to fakt tvoje IQ tak biedne nizke? ved ked niecomu nerozumies, kludne sa opytaj. suhlasim so svojim prispevkom. nikde vsak netvrdim ty slepica, ze je to tak spravne... takze este raz zalov v tej svojej kotrbe a vyhladaj mi prispevok, kde popieram svoje slova. alebo: co tu splietas, ze som kapitalista? najdi mi, kde tvrdim, ze toto je spravne...
v com klamem, detto.

a co sa tyka mojho dietata a jeho otca - staraj sa laskavo o seba a svoje decko, ked o mne hovno vies, tak si laskavo zavri hubu a uz sa o mna neobtieraj a nelep vsade.


48.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 13:35 avatar
jo a este: kto sa tu najviac chvasta euracmi a porovnava si ty. ty, co tu osieras slovensko a drzo tu hnijes na tomto fore, ty, co opovrhujes tymi, kt nemaju viac penazi a idu do lacnych destinacii, ty tu ides mne daco vycitat? hehehehe
teraz si ma uprimne rozosmiala :DDDD

chod si dat tu kavu, nech vydrzis drzat hlavu pri fajceni )
cmuk pa


51.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 13:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 13:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Samantha žena
   24. 8. 2011, 13:49 avatar
bla bla bla

pri kazdej tvojej stupidnej reakcii ti prekopirujem tvoj prispevok 49.

a daj mi uz pokoj...


52.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   24. 8. 2011, 13:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

starec muž
   24. 8. 2011, 15:06 avatar
Asi sa to už nedá zastaviť,aby si to zdravotníctvo neprivlastnili bohatlí.Štát už nebude garantovať zdravie svojich občanov,lebo ho zastúpia súkromníci.Ošetria len koho budú chcieť ,kto si dobre zaplatí.Je to len ďalší krok k absolútnej kontrole nad ľuďmi.
Prečo oddlžujú práve nemocnice,ktoré si idú privlastniť? Zrazu majú peniaze aj na oddlžovanie,keď sa to má dať kamošom.
Súhlasí Samson


54.
označiť príspevok

blueevil
   24. 8. 2011, 15:37 avatar
bohati ? tu na slovensku radost podnikat   určite to nieje legitimne, ked ma niekto taky obrovsky majetok. tu sa musiš zmierit s tym, že je už koniec dobrych časov. ak maš možnost odist, odit čo najdalej a zabudni, inak sa budeš len trapit.ked sa pozrieš na okolo, vidiš zničenu krajinu od zakladov, ked niekam prideš, akoby zamrzol vzduch, nieje tu už ani žiadna zabava, vraj niesu peniaze, niektore mesta už ani neexistuju, vrstva zuboženych ludi, ktorych už neuteši nikto tiež, nikoho nezaujima, vraj je nova doba   stači ku životu pozerat stupidny panelak, sudnu sieň, to tymto ludom uplne stači. ako par ludi, ktorych to trapi a chceli by s tym niečo spravit ? oni to nechcu, zmierili sa s tym totiž že potichu zomru
Súhlasí Samson


55.
označiť príspevok

Samson muž
   24. 8. 2011, 15:43 avatar
Oni uz zomreli.. dusevne..
Amen.
Súhlasí blueevil


56.
označiť príspevok

starec muž
   24. 8. 2011, 15:47 avatar
Neviem,čo to aj niekto pozerá,lebo ja nie som z tých.Veď aj správy sú asi úmyselne tak spracované,že vysielajú len o problémoch a o bezmocnosti ľudí,ktorí si už nevedia poradiť.Ako keby úmyselne programovali ľudí na to,že ich problémy sa nedajú vyriešiť a aby si na to zvykli.
Súhlasí Samson, blueevil


57.
označiť príspevok

blueevil
   24. 8. 2011, 16:17 avatar
dokažu ovplyvňovat verejnu mienku samozrejme, ale nie zas bez toho, aby to nebolo prehladne, aj preto, lebo v TV novinach (nepozeravam) pravdepodobne musia redaktori ziskavat preferencie, alebo sa musia malomeštiaci blysnut u OTTA a podobne         no aj tak je tam stale dost SVINSTIEV na to že nemusiš čitat ani blog, noviny o kurvach, ktore si z tohto Národa robia dobry deň a business pre samopozvanych...samozrejme nad mieru, kde deficit nezaplati NIKTO !! vždy ked je sviatok, alebo niečo podobne, tak je komicke "zbohatlikov" všimnut si ich spravanie, kedy maju sviatok tiež za peniaze niekoho iného     minule som počul taky názor ževraj Mikloš je dobry, vyzna sa, lebo ma autoritu        
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:15,  Nap. falošné upodozrievanie https://foldingathome.org/start-folding/ ktorý teraz hodne pomáha...
dnes, 11:13,  Toto je križovatka v dejinách našej civilizácie....
dnes, 11:09,  Ďalšia reakcia ktorá svedčí o tom, že vidíš svoj problém. ...Len nechaj svoje svedomie...
dnes, 11:07,  Márne snahy zvráteného. Odprac sa do svojej nory smútku a utrpenia. Tu nemáš moc Satan.
dnes, 11:04,  Teraz môžeš rozmýšľať nad tým kde robíš chybu. Máš príležitosť zmeniť sa k...
dnes, 11:02,  Bezduchosť je ti vlastná Satanáš. Nevieš prijať to, že niesi žiadaný v tomto svete, tvoj...
dnes, 11:00,  Ako vidíš, nie sú bezvýznamné. Obsahujú pravdivé pomenovanie tvojho zásadného problému,...
dnes, 10:57,  Bezvýznamné pokusy zviesť z cesty. Neuspel si a neuspeješ Satan. Si tu len na to, aby si...
dnes, 10:57,  Už sa vidíš aj hovorcom Boha. Tak to už áno..... *39 Ale priznať si pravdu, stále nič....
dnes, 10:56,  Náš spoločný problém? Ťažko povedať. Spoločnosť je vystavaná hierarchicky. Ten, kto...
dnes, 10:54,  A zas: vyhrážanie, falošné očierňovanie -miesto poctivého priznania si pravdy, že tvoj...
dnes, 10:54,  V poriadku.
dnes, 10:53,  Bezmocnosť je tvoj údel Satan. Nedokážeš to zmeniť, tak rozhodol boh.
dnes, 10:52,  Pokrútenosť, zvrátenosť, degenerácia, to sú tvoje atribúty. Si postihnutý večným...
dnes, 10:50,  62. bobor, psychiater nič? :)
dnes, 10:50,  Ale, no, no, no..... Veď už toľko neplač. Radšej konečne nechaj prehovoriť hlas svojho...
dnes, 10:50,  61. nehovor mi ze tebe niekto platí dva litre v čistom *39
dnes, 10:48,  *nemáš moc
dnes, 10:48,  Otec ťa odvrhol za tvoj narcizmus, teraz vládneš dole, v zatuchnutom pekle, kde nikoho...
dnes, 10:45,  Áno, a?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(156 647 bytes in 0,557 seconds)