Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Záchrana.....

3
reakcií
633
prečítaní
Tému 27. mája 2017, 23:39 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
23. 07. 2007
4
06. 12. 2016
32
04. 06. 2016
29
23. 10. 2011
6
31. 07. 2009
26
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 5. 2017, 23:39 avatar
Prorok Jeremiáš napísal..... „Žatva sa pominula, leto je pri konci, ale my sme neboli zachránení!"

Je zrejme,že až do samého konca sa bude viesť diskusia,hádky,polemiky....čo je pravda, ...kto ju pozná,......a kde ju možno nájsť a podobne? Ale väčšina ľudí nakoniec skonštatuje to,čo prorocky predpovedal Jeremiáš.
Aj keď do samého konca si budú myslieť niečo iné. Tak ako aj neverní židia,vyvolený národ.
Jeremiáš 4:14
"14 Vymy si celkom zo srdca zlo, Jeruzalem, aby si bol zachránený. Ako dlho sa budú v tebe nachádzať tvoje mylné myšlienky?"
A práve tento text poukazuje,čo máme robiť ,aby sme boli zachránení,a aby sme nepodľahli ilúzií,že naše "mylne myšlienky", /ľudské náuky,nebiblická tradícia/ nás privedú k záchrane.
A čo je žatva? Ježiš povedal:......"Žatva je záver systému vecí". Alebo inak,žatva je : "zber úrody",..."oddeľovanie pšenice od buriny". A kto dnes koná tento "zber" po celom svete?


2.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 5. 2017, 23:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Ludwig muž
   27. 5. 2017, 23:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Shagara muž
   4. 6. 2017, 20:45 avatar
3,....samozrejme,....to dielo vedie Kristus s pomocou anjelov. Ale ak si všimneš prax v 1 storočí a dnes ,tak iné časti Písma hovoria,že "tí anjeli pomáhajú len ľudským evanjelistom a vedú ich a ochraňujú a pod.,"
Je úplne logické,že ajneli nikdy doslovne nebudú "oddeľovať" dobrých a zlých. Vždy sa to deje na základe toho,ako reagujeme na dobré posolstvo o Božom kráľovstve"?!
Tento aspekt je viac ako zrejmý z celého Písma. Ak berieme v potaz,že ...."A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec",.....tak je každému jasné,že tesne pred koncom sveta/systému/ budú istí ľudia oznamovať toto posolstvo po celom svete. A akokoľvek by sme zatvárali oči pred pravdou,tak túto činnosť dnes konajú len Jehovoví svedkovia. A táto ich činnosť nemá a nikdy nebude mať obdobu v dejinách ľudstva. Tak je rozsiahla a metodická.
Aj z iných Ježišových znázornení /vlečná sieť,atd/ a Pavlových slov/aj o zmienke ,že sa to bude diať po "domoch"/to vidieť úplne zreteľne. Všeobecne historici,teológovia poukazujú,že Matúš/i paralelné texty z iných evanjelií/23 kapitola ,je "zložené znamenie", a to sa týkalo kresťanov a konca sveta/systému/ ako v 1 storočí,tak i dnes.
A ako vieme,aj vtedy riadili toto dielo anjeli ,ale prostredníctvom všetkých kresťanov žijúcich v tom čase,.....a aj preto mohol napísať pavol,že všetci ľudia budú posúdení/a odsúdení/ na základe ich reakcie na dané posolstvo,čo sa oznamuje po celom svete.
.......2 Kor.4:3-4......."Teda ak je dobré posolstvo, ktoré oznamujeme, naozaj zahalené, potom je zahalené medzi tými, ktorí hynú",......atď. Tiež 2 Kor.2:14-17
Teda,tak ako môžeš čítať,že anjeli viedli v 1 storočí evanjelistov,tak sa deje aj dnes tak isto.
Zjavenie 14:6
"6 A videl som iného anjela letiaceho prostriedkom neba a mal večné dobré posolstvo , aby ho oznamoval ako radostnú zvesť tým, ktorí bývajú na zemi, a každému národu, kmeňu, jazyku a ľudu,"........ale určite to nemôžeme chápať doslovne,že priamo anjeli budú hlásať to spomenuté:..."večné,dobré posolstvo". Pozri trebárs: Sk.8:26-27
Aj dnes Kristus používa svojich anjelov, aby riadil dielo pravých kresťanov pri hľadaní ľudí úprimného srdca.
V 1 storočí sa daný "koniec" týkal len židovského systému a ten nastal v roku 70 n.l,keď Titus zrovnal Jeruzalem so zemou.
Tí,ktorí počúvli dobré posolstvo sa zachránili ,ale útekom do hôr Pella aby sa tak naplnili biblické proroctvá.
A je aj zrejme,že ani "vlečnú sieť" nechápeme doslovne,ako ju ťahajú anjeli,.....ale je tým poukázané ,práve na spomenuté triedenie ľudí pomocou ich reakcií na dobré posolstvo, ktoré oznamuje istá skupina pravých kresťanov v čase konca.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(51 317 bytes in 0,812 seconds)