Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Vystúpenie ministra zahraničných vecí RF S. V. Lavrova 8. 2. 2018

2
reakcií
718
prečítaní
Tému 10. februára 2018, 11:14 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 2. 2018, 11:14 avatar
Vystúpenie ministra zahraničných vecí RF S. V. Lavrova na slávnostnom zhromaždení pri príležitosti Dňa diplomatických pracovníkov, Moskva 8. februára 2018

Vážení kolegovia, priatelia,
ďakujem hosťom a priateľom, že prijali naše pozvanie. Touto cestou vyhlasujem zhromaždenie venované Dňu diplomatických pracovníkov za slávnostne otvorené.

Rád by som sa ešte raz poďakoval všetkým, čo sa tu dnes zišli spolu s pracovníkmi a veteránmi MZV RF, mám tým na mysli našich kolegov z administrácie prezidenta Ruskej federácie, vládneho aparátu, Rady bezpečnosti Ruskej federácie, jednotlivých ministerstiev, rezortov a štruktúr, s ktorými úzko a aktívne spolupracujeme. Rád by som osobitne poďakoval Predsedníčke Rady federácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie, mimoriadnej a splnomocnenej veľvyslankyni V. I. Matvijenkovej.

Domnievam sa, že prítomnosť zástupcov najrozmanitejších úsekov našej spoločnej práce opäť potvrdzuje, že profesionálna solidarita je dôležitou súčasťou plnenia úloh, ktoré kladie pred nás v zodpovedných zahraničnopolitických oblastiach prezident Ruskej federácie V. V. Putin.
Čas neúprosne napreduje. Za ostatných dvanásť mesiacov nás opustil, i pri plnení služobných povinností, celý rad našich priateľov. Medzi nimi aj stály zástupca RF pri OSN V. I. Čurkin, veľvyslanec v Sudáne M. M. Širinskij, stály zástupca RF v Organizácii OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) a v Svetovom potravinovom programe OSN (WFP) A. V. Gorbaň.

Uctime si ich pamiatku minútou ticha.

Pri príležitosti nášho slávnostného zhromaždenia sme dostali veľa blahoželaní a pozdravných listov. S Vaším dovolením by som chcel prečítať pozdravný list od prezidenta Ruskej federácie V. V. Putina.

„Pracovníkom a veteránom Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie.

Drahí priatelia!

Prijmite čo najúprimnejšie blahoželanie pri príležitosti vášho profesionálneho sviatku - Dňa diplomatických pracovníkov.
V stáročnej tradícii ruskej diplomacie je veľa vynikajúcich víťazstiev a slávnych mien, na ktoré je naša krajina oprávnene pyšná. A aj dnes, opierajúc sa o dobré tradície minulosti, pracovníci Ministerstva zahraničných vecí dôstojne bránia národné záujmy.

Vývoj medzinárodnej situácie nie je ľahký proces, ale bez ohľadu na zrejmé ťažkosti, robíte veľa preto, aby ste zabezpečili priaznivé zahraničnopolitické podmienky pre stabilný sociálno-ekonomický rozvoj Ruska, aktívne chránite práva ruských občanov a krajanov žijúcich v zahraničí.

Pred Ústredným aparátom a zahraničnými inštitúciami MZV stoja veľmi veľké úlohy súvisiace s budovaním skutočne rovnoprávnej a vzájomne výhodnej spolupráce so všetkými zahraničnými partnermi. Tak ako predtým, k prioritám patrí obhajovanie kľúčovej úlohy OSN vo svetových záležitostiach, konsolidácia medzinárodného spoločenstva v boji proti hrozbám terorizmu, upevňovanie základov strategickej stability a režimov nešírenia zbraní hromadného ničenia.

Na pozadí porážky základných teroristických síl v Sýrii sa podarilo podstatne pohnúť vpred proces mierového urovnania, čo potvrdili výsledky Kongresu národného sýrskeho dialógu v Soči. Samozrejme, čaká nás ešte veľa práce pri urovnaní sýrskej krízy, ako aj celého radu regionálnych konfliktov.

Nesmierne dôležité je zabezpečiť ďalší rozvoj vzájomne výhodných integračných procesov v rámci Eurázijskej ekonomickej únie, ako aj prispievať k zvyšovaniu efektívnosti štruktúr mnohostrannej spolupráce, ktoré vznikli vďaka iniciatíve našej krajiny - spoločného hospodárskeho zoskupenia krajín BRICS, Šanghajskej organizácie spolupráce (ŠOS), Organizácie Dohody o kolektívnej bezpečnosti (ODBK).

Verím, že ruskí diplomati budú aj v budúcnosti pracovať tvorivo a z plných síl. Kľúčom k vášmu úspechu je, bezpochyby, masová podpora, ktorú zahraničnopolitickému kurzu poskytuje ruská verejnosť.

Z celého srdca všetkým pracovníkom MZV želám nové úspechy a váženým veteránom diplomatickej služby – pevné zdravie, bodrosť ducha a dlhý život.

V. Putin“

Ako som už povedal, blahoželania pracovníkom a veteránom MZV Ruska poslal celý rad zástupcov vedenia našej krajiny, medzi nimi aj predseda vlády Ruskej federácie F. A. Medvedev. Vo svojom blahoželaní pripomína úspešné kroky ruskej zahraničnopolitickej služby pri ochrane národných záujmov, vyjadruje presvedčenie, že kolektív Ministerstva, diplomatické a konzulárne zastupiteľstvá budú aj naďalej pracovať systematicky a efektívne, že bude významne prispievať k upevňovaniu pozícií Ruska na svetovej scéne.

Dostali sme tiež pozdravné listy od Predsedníčky Rady federácie Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie V. I. Matvijenkovej, od Predsedu Štátnej dumy Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie V. V. Volodina, čelných predstaviteľov parlamentných výborov, poslancov, vedúcich ministerstiev a rezortov, zastúpených v tejto sále, od Subjektov Ruskej federácie, ako aj od podnikateľských komunít.

Vysoké ocenenie úsilia ruskej diplomacie, zamerané na účinnú obranu národných záujmov, zvyšovanie rozsiahleho medzinárodného partnerstva na princípoch rovnoprávnosti a vzájomnej výhody, to je pre nás obrovská česť. Ale zároveň, samozrejme, niet sa čo oddávať seba uspokojovaniu, o tom nemôže byť ani reči. V tejto vysoko profesionálnej spoločnosti, ktorá sa tu v sále zišla, vari netreba hovoriť o tom, že situácia vo svete sa nestáva stabilnejšou. „Historický Západ“ znepokojený stratou svojho vplyvu, sa zo všetkých síl usiluje zachovať svoju hegemóniu a sťažiť objektívny proces formovania nového polycentrického usporiadania sveta, zdržať rozvoj nových svetových centier, vrátane Ruska. Proti ruská kampaň, iniciovaná Washingtonom, sa už stala príslovečnou a nadobudla bezprecedentný rozsah. Jej cieľom je znova sa pokúsiť premeniť Rusko na „riadenú krajinu“.

Takéto pokusy sú odsúdené na neúspech. Izolovať Rusko, prinútiť, aby ustúpilo od svojich princípov, rozhodovať za nás o problémoch , to sa nepodarí. V priebehu dejín sme sa neraz stretávali so zahraničnými výzvami, ktoré naša krajina, za aktívnej účasti diplomatických služieb, úspešne prekonávala. Tak to bude aj v budúcnosti.

V súčasnosti je Rusko kľúčový hráč pri presadzovaní pozitívnych, do budúcnosti upriamených, riešení aktuálnych problémov. Vrátili sme si historickú úlohu jedného z rozhodujúcich garantov globálnej stability, obhajcu hodnôt pravdy a spravodlivosti v medzinárodnej komunikácii. A toto je to, čo medzinárodné spoločenstvo potrebuje. Našu líniu na svetovej scéne podporuje prevažná väčšina štátov. V historickom zmysle oni, tak ako aj naša armáda, námorníctvo, vzdušné kozmické sily, ako aj naši spojenci. Tým , že rozvíjame s týmito krajinami všestranné styky (podľa hrubého odhadu je to približne 80 percent svetovej populácie), zabezpečujeme priaznivé podmienky pre rozvoj krajiny, upevnenie jej ekonomického a vedecko-technologického potenciálu. zabezpečujeme

Aj naďalej budeme pokračovať v uskutočňovaní samostatnej, otvorenej, čestnej zahraničnopolitickej línie, ktorá je predurčená stáročnou históriou a unikátnou geostrategickou polohou Ruska. Európa na Západe a dynamický Ázijsko-tichomorský región na Východe , predurčujú ústredné miesto euroázijského faktora v našom vývoji.

Ešte raz by som chcel zdôrazniť, to, čo povedal prezident Ruska V. V. Putin: my sme pripravení spolupracovať so všetkými krajiny bez výnimky na základe rovnoprávnosti, vzájomných výhod a vyváženého prístupu k záujmom krajín.

Vážení kolegovia, priatelia,
štvrtého marca 1878 nástupca A. M. Gorčakova, ktorý riadil MZV neskôr minister zahraničných vecí N. K. Girs, pri príležitosti nástupu na trón Imperátora Alexandra III. , poslal ruským predstaviteľom v zahraničí obežník, v ktorom zdôraznil, že „Rusko bude odpovedať vzájomnosťou na dobré vzťahy s ním všetkým štátom, ale pritom sa nevzdá miesta, ktoré mu prináleží medzi dŕžavami a neprestane dbať o udržiavanie politickej rovnováhy“. Rusko predpokladá, že jeho ciele sú úzko prepojené s celým svetom, založeným na rešpektovaní práva a dohôd. Predovšetkým sa však musí starať o seba a nezanedbávať vnútornú politiku, pretože ide o ochranu svojej cti a bezpečnosti“.
Nemožno si nevšimnúť, ako tieto slová, vyslovené pred takmer 140 rokmi, korešpondujú s dneškom. Budeme sa opierať o naše nesmierne bohaté dedičstvo a skúsenosti svojich predchodcov a budeme sa dôsledne usilovať o ďalšie zdokonaľovanie diplomatického inštrumentária, o využívanie všetkých možností, ktoré nám poskytujú súčasné technológie.

Verím, že všetci pracovníci Ministerstva budú aj naďalej pracovať iniciatívne, systematicky a dynamicky. Musíme urobiť maximum, aby sme ani v najmenšom nesklamali tú vysokú dôveru, ktorú nám prejavuje vedenie našej krajiny a ruskí občania.
Ešte raz všetkým blahoželám k profesionálnemu sviatku. Želám vám a vašim blízkym pevné zdravie, ďalšie úspechy v službe vlasti.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 2. 2018, 14:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Kasafran
   10. 2. 2018, 15:41 avatar
Osvietený,
predstav si, že v prenesenom slova zmysle s takýmto ponímaním Tvojej vlastnej sebaautentickosti vo sfére politických diskusií na tomto DF úplne súhlasím. Aby som Ti však neuberal na "veľkosti", príponu -kin by som skrátil na -ák ...

Odporúčam Ti, aby si spomenul ako saUSA sa vyhrazali Rusku kvoli vojne v Syrii, ze ich to "bude velmi boliet".
Odvtedy je bilancia:
* 7 velvyslancov mrtvych
19.12.2016 – Turecko – Andrej Karlov – 62 rokov – zastrelený

20.12.2016 – Moskva – pracovník MZV – hlava latinskoamerického departmentu – samovražda

27.12.2016 – Kazachstan – Roman Skrylnikov – diplomat – nejasná príčina

9.1.2017 – Atény/Grécko – Andrej Malanin – konzul – srdce?

14.1.2017 – Yemen – veľvyslanec ruska – zastrelený

26.1.2017 – India – Alexander Kadakin – 67 rokov – náhla? choroba

20.2.2017 – USA – Vitalij Čurkin – 64 rokov -
* havaria lietadla Alexandrovcov

A Rusi urcite dobre vedia, ze toto nie je koniec..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:35,  (10,11) Veriaci, ako opakovane vidieť z Tvojich reakcií, musím konštatovať, že z Teba sa...
dnes, 09:13,  (2) Husk:ed, ja len dodávam, že veľmi...
dnes, 09:12,  Krasne napsane.....Zdeněk Vydra 3. října v 15:12 JE MI SMUTNO, OD VČERA SE NEMOHU...
dnes, 08:52,  1. trefne :(
dnes, 08:49,  Po tom, co pred par dnami Kiska ohrdol PS/Spolu som dnes zbadal clanok...
dnes, 06:23,  Hlavne čitaj evanjelium podla Jana....neni v biblii inej casti, ktora tak jasne poukazuje na...
dnes, 06:17,  My vieme mistr Shagara, že o trojici sa ti aj sniva, sam tušíš, že niečo nie je v tvojom...
dnes, 04:00,  Je zrejme, že každý máme iné vnímanie reality, iné vnímanie života a aj Písma!...
dnes, 03:04,  Začiatky slovenského rozkrádania cez personálne a kapitálové prepojenie medzi...
dnes, 03:02,  Impérium Lexovcov musí byť preverené z hľadiska zákona o pôvode majetku. Špinavý biznis...
dnes, 02:58,  POLITICKÁ MAFIA NA SLOVENSKU Nastal čas nazvať veci pravými menami a odhaliť skutočné...
dnes, 01:55,  To má byť jednoduché video? Ten človek tam má riadne vymytý mozog. Aby si našiel Boha,...
dnes, 01:36,  Je zrejme, že každý máme iné vnímanie reality, iné vnímanie života a aj Písma! Ale ak...
dnes, 00:01,  som rad, že si zmizol, ty smrad komunistický........lepič hoaxov......ty si u mna neškrtneš...
včera, 23:54,  takuto temu s takýmto nazvom, môže dať len komunistický smrad......nenavidiaci židov, boži...
včera, 23:53,  (97) Hokejis, nielen on, ale aj naša hlava štátu, ktorá, ako sa vyjadril Vladimír Mečiar,...
včera, 23:11,  http://www.youtube.com/watch?v=mputURlmCa4
včera, 23:11,  Chlastá tvoja mať a nie ja !!!!!!!!!!!!!!! *08*08*08*08*08*08*08*08
včera, 23:10,  chod spať a nechlastaj
včera, 23:09,  Ty si bol udavač, je to tvoja vina a budeš za to pykať...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Elegantné šaty plnia u ženy rovnakú funkciu ako plot na záhrade. Musia ju chrániť, ale netieniť ju.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(74 433 bytes in 0,451 seconds)