Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Výrok Tomáša Baťu z roku 1932

18
reakcií
2415
prečítaní
Tému 6. apríla 2009, 09:43 založil Kasafran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 4. 2009, 09:43 avatar
"Prelom hospodárskej krízy? Neverím žiadnym prelomom samým pre seba. To, čomu sme si zvykli hovoriť hospodárska kríza, je iné meno pre mravnú biedu. Mravná bieda je príčinou, hospodársky úpadok je následok. V našej krajine je mnoho ľudí, ktorí sa domnievajú, že hospodársky úpadok je možné sanovať peniazmi. Hrozím sa dôsledku tohto omylu.
V postavení, v ktorom sa nachádzame, nepotrebujeme žiadne geniálne obraty a kombinácie. Potrebujeme mravné stanoviská k ľuďom, k práci a verejnému majetku. Nepodporovať bankrotárov, nerobiť dlhy, nevyhadzovať peniaze za nič, nevydierať pracujúcich, robiť to, čo nás pozdvihlo z povojnovej biedy, pracovať a šetriť a prácu so šetrením urobiť výnosnejšími, žiadúcejšími a čestnejšími ako je leňošenie a mrhanie.
Máte pravdu, je potrebné prekonať krízu dôvery technickými zásahmi - finančnými a úverovými ju však prekonať nemožno. Dôvera je vec osobná a dôveru je možné obnoviť len mravným hľadiskom a osobným príkladom."

Nie je tento výrok zaujímavý a zrejme aj pravdivý?
Súhlasí nazor, axbx.cx, Boris

17.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 4. 2009, 21:40 avatar
Kasafran, vdaka.
Uz som cital o Batovi ako zmyslal a riadil svoj obchod. Obdivujem ho a jemu podobnych, pretoze dokazali, ze sa to da aj nenasilne a cestne. Takyto ludia su skutocne osobnosti ludstva... zial je ich menej a stale menej.

2.
označiť príspevok

pepazdepa
   6. 4. 2009, 09:51 avatar
To je cista provokacia k rozmyslaniu...Ale mna by skor zaujimalo preco napr. nevytlacia peniaze na dostavbu dialnic??? A to ze musia byt kryte zlatom ma nerozptyluje ved aj hodnota zlata je fiktivna.

12.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 4. 2009, 17:10 avatar
Pepazdepa,
uvedom si, že zlato je reálnym a vzácnym prvkom Mendelejevovej sústavy. Ťažko, ba až "krvopotne", sa dostáva do obehu, a preto nemôže byť jeho hodnota fiktívna! Preto len také peniaze môžu mať hodnotu, ktorých množstvo je ekvivalentom jeho "dohodnutej" hodnoty a ktoré sú kryté ním a ostatnými aktívami reálnej práce konzervovanej vo vytvorených hodnotách...

16.
označiť príspevok

pepazdepa
   6. 4. 2009, 19:18 avatar
Kasafran cisto teoreticky keby bolo zlata ako debility u ludi tak by stratilo akukolvek hodnotu cim by potom krili peniaze??? Kapitalizmus patri minimalne na smetisko dejin.Kapitalizmus sa stale len navisuje a nikdy s neho neubuda ci uz vo forme penazi cennych papierov a podobne...Clovek nad nim stracat kontrolu a zacina ovladat cely svet skrze ludi.Tolko zatial moje poznatky ,uvitam akukolvek reakciu

3.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   6. 4. 2009, 14:03 avatar
Úplne súhlasím...A prikladám jeden článok stiahnutý z netu.

Svetoví lídri hľadajú zázračný liek, ktorý vylieči rakovinu svetovej hospodárskej krízy.
Nikto z nich však nemá odvahu na čisto trhový spôsob riešenia krízy, ktorým by bolo nechať voľný trh, aby sám vyriešil, kto bude životaschopný a kto skrachuje. Odvahu na taký politický hazard nemá vo svete momentálne asi nikto okrem Václava Klausa. Z dlhodobého hľadiska je to však lepšie riešenie ako momentálne bezprecedentné pumpovanie biliónov dolárov do svetovej ekonomiky. Je možné, že naliatím obrovského množstva peňazí do obehu sa podarí ekonomiku opäť naštartovať, ale za akú cenu?

Cena je privysoká. Neprimeraný životný štandard súčasnej generácie zaplatí generácia nasledujúca. Dlhy totižto niekto zaplatiť musí. Už dnes je zrejmé, že svetoví lídri obetovali nižší životný štandard budúcej generácie na úkor uchovania svojho politického postavenia a ako takej životnej úrovne ich súčasných voličov.

Je všeobecne známe, že kríza vypukla po tom, čo Američania začali mať problémy so splácaním hypoték na ich nehnuteľnosti. Následne kvôli veľkému množstvu domov v exekúcii klesli ceny nehnuteľností natoľko, že ani ich prípadný predaj nepokrýval výšky hypoték. Ľudia prišli o majetky a banky začali vykazovať veľké straty. Banky, tepny hospodárstva, začali krachovať. Ceny nehnuteľností medzitým neustále klesajú a straty sa prehlbujú. Svet zrazu zistí, že problém nemá len Amerika, ale aj on, pretože v Amerike vo veľkom kupoval toxické aktíva v podobe hypotekárnych dlhopisov. Začali krachovať a stále nie je isté, či neskrachujú mnohé významné svetové banky, poisťovne, podniky.

Na trhu vznikla panika a hlavným problémom je vzájomná nedôvera medzi bankami, pretože nevedia, kto koľko toxických aktív nakúpil. Úvery, ktoré boli doteraz hnacou silou svetového ekonomického rastu, nemajú odrazu dôveru banky poskytovať ani medzi sebou navzájom, nie to napríklad automobilovým koncernom, ktoré potrebujú preklenovací úver na prežitie krízy. Milióny ľudí po svete prichádzajú o svoju prácu a živobytie. Chudoba klope mnohým na dvere a na dôsledky krízy najviac doplatia najslabší a najchudobnejší.

Zatiaľ som nepočul ani od jedného zo svetových politikov povedať o hospodárskej kríze pravdu, a teda ani pravý liek na jej uzdravenie.

To, že sa chce americká administratíva spolupodieľať na vykúpení toxických aktív z trhu, môže byť jedným z riešení krízy, ale opäť sme pri otázke, za akú cenu. Za cenu obetovania nasledujúcej generácie. Kto však krízu naozaj spôsobil?

Vinní sú vrcholoví manažéri renomovaných bánk a peňažných inštitúcií, ktorí vedome a bezcharakterne poskytovali úvery ľuďom, o ktorých dopredu vedeli, že nebudú mať na splácanie dlhu. Akcionári a majitelia majú tiež svoj podiel viny, nakoľko požadovali a stále požadujú od vrcholových manažérov maximalizáciu zisku v čo najkratšom čase. Motivujú ich podielom na zisku a inými bonusmi, takže vrcholoví manažéri nemajú primárnu motiváciu na dlhododobej, udržateľnej a zdravej perspektíve subjektu, ktorý riadia. Tlak okamžitého zisku viedol a vedie k podvodu nielen na jednotlivcoch, ale na všetkých národoch sveta.

Vrcholoví manažéri ako aj ich akcionári prekročili nadčasový zákon, ktorí platí pre všetkých. Nepokradneš. Nepožiadaš o majetok blížneho svojho.

Kradli a boli žiadostiví aj majetku chudobných a bezbranných. Kríza charakteru a kríza morálky je skutočnou príčinou svetovej hospodárskej krízy. Ak sa celosvetovo nezačne hovoriť táto pravda, okrádanie bude pokojne pokračovať ďalej a všetky opatrenia na odstránenie krízy sú len penicilínom na odstránenie rakoviny pľúc.

Napriek krádežiam si manažéri nechávajú vyplácať odstupné v miliónoch dolároch ako v prípade AIG, namiesto toho, aby boli postavení pred súd a niesli zodpovednosť za rozhodnutia, ktoré položia na kolená milióny ľudí vo svete. Kde je spravodlivosť a pravda?

Svetoví lídri Barack Obama, Gordon Brown, Angela Merkelová, Nicolas Sarkozy, Dmitrij Medvedev a iní robia v týchto dňoch kardinálnu chybu, keď vkladajú svoju nádej do regulácie svetových finančných trhov a do posilňovania úlohy štátu v ekonomikách. Problém je, že nemajú odvahu povedať pravdu o vine vrcholových manažérov a nevyvodili voči nim žiadne dôsledky. V svetovej ekonomike neodstránili mínu, ale položili ešte silnejšiu nálož, ktorá raz vybuchne. Hospodárska kríza je evidentne výsledkom úpadku charakteru a morálky nás, ľudí, a nie systému a nedostatku regulácie, za ktorými opäť stoja len ľudia.

Potrebujeme nových, čestných politických lídrov, nových charakterných manažérov, potrebujeme novú generáciu ľudí v každej oblasti spoločenského života, ktorá bude mať úctu nielen k vlastnému prospechu, ale aj k dobru a majetku druhých ľudí. To je pravý liek na svetovú hospodársku krízu.
Súhlasí dorota, Boris

13.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 4. 2009, 18:02 avatar
Kyvadlo,
Tvoj príspevok je tiež skutočne výstižný a triafajúci "krízový" manažment priamo po hlave kapitálovej chobotnice.
Na základe svojich doterajších postrehov o príčinách a následkoch terajšej krízy však považujem za potrebné upresniť príčinnú súvislosť tohto tvrdenia:
"Vinní sú vrcholoví manažéri renomovaných bánk a peňažných inštitúcií, ktorí vedome a bezcharakterne poskytovali úvery ľuďom, o ktorých dopredu vedeli, že nebudú mať na splácanie dlhu."
Považujem ho síce tiež za pravdivé, ale trochu povrchné. A to preto, lebo za "ochotou" vrcholového manažmentu bankových a iných peňažných inštitúcií treba vidieť nie príčinu, ale len a len dopredu premyslený a pripravený alibistický "charitatívny" plán, ktorého úlohou a cieľom bolo a stále je zvaliť následky aktivít dovtedy zahmlievanej a zatajovanej spikleneckej kapitálovej skupiny megazlodejov a megapovodníkov "slobodného" finančného trhu - ako obyčajne - na chudákov neschopných platiť ponúkané hypotekárne úvery...
Súhlasí Boris

18.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 4. 2009, 21:57 avatar
kyvadielko, je to trefny clanok, vdaka.
Neda sa nesuhlasit....len.. teda aspon ja osobne si myslim, ze momentalny system kapitalu je zial tak nastaveny, aby sa ludia spravali ako sa spravaju. Absolutnou dogmou je tvorit zisk... ZISK ... ale je to naozaj spravne ? Uz len z pohladu environmetalneho si myslim, ze je to hlupost a da sa to pokladat aj ako cielena agresia proti nasej zivotodarnej planete.
Neda sa ocakavat od cloveka, ze bude jednat moralne ak je vseobecne pravidlo cislo jedna : Byt najlepsim

4.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2009, 14:13 avatar
Dost stupídnu otazku položím , su manažery ludia ? Pretože zrazu sa zacnu spomínat vsetci ludia ked ide o zopar spinavcov na veducich miestach.Aj v tomto clanku vidiet ako je system pretvarky hlboko v nas zakoreneny . Na ulici najdeme zobraka a poviemem može si zato SÁM ! Uvidíme poondeneho manažerka podniku, ktorý ho zničil svojou tupostou a chamtivostou a povieme zato možeme MY ludia ! ?????? Je to v nas ak urobí manazer chybu ozve sa kolektivna vina ak zobrak na ulici len jeho vina . Tento svet je prekliaty na rozpad a znicenei ,lebo je zvratený , tí co menežuju podniky patria na ulice zobrat pri nohach a tí co su an uliciach patria na ich miesto .Ale toto sa nestane tak koniec sa blíži a nebude to len kríza co nas dorazí, lebo ekosfera sa zosype ani sa nenazdame a zas povieme , že zato mozeme my ludia a nie netvor vlastniaci tie firmy aj so svojimi manazermi. Nedivím sa komunistom kedysi ze ich tak nenavideli a to bol svet po ekologickej stranke zdravy .
Súhlasí Boris

5.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   6. 4. 2009, 14:23 avatar
Áno, kde je morálka, empatia, atď... Nepáči sa mi tu. Presadzujem sa vo svojej profesii tým čo dokážem a viem. Ale to nestačí. A nie som schopná použiť na to nič iné! Podvodníkom a klamárom ide karta. A na kom bohatnú? Aj včase ekonomickej krízy? Na chudákoch! Bohatý zarobí vždy len na chudákovi... Bridí sa mi to!Chcem jednoduchší život. Počkám dovtedy, kým dcéru nepostavím na vlastné nohy a potom sa zbalím a ufrnknem z tohto marazmu.
Súhlasí Boris

7.
označiť príspevok

dorota
   6. 4. 2009, 14:25 avatar
  ako sa da chudakoch zbohatnut? chudakovi ktr nic nema?  

8.
označiť príspevok

pepazdepa
   6. 4. 2009, 14:32 avatar
dorotka to je strategia, najprv spravit s ludi zobrakov a potom aby im dakovali za kazdy cent.

11.
označiť príspevok

kyvadlo žena
   6. 4. 2009, 15:59 avatar
Ako sa dá na chudákovi zbohatnúť? Kto si myslíš, že si berie pôžičky? Bohatý asi nie, takže ten nič neprepláca. Len chudák si za niečo zaplatí raz toľko. Dúfam, že teraz si pochopila.
Súhlasí Boris, Kasafran

15.
označiť príspevok

Kasafran
   6. 4. 2009, 18:53 avatar
Dorota,
Ty sa čuduješ alebo neveríš, že sa dá na chudákoch zbohatnúť? Pouvažuj a určite prídeš na to čo, alebo kto, je zdrojom bohatstva bohatých...
Súhlasí Boris

6.
označiť príspevok

dorota
   6. 4. 2009, 14:24 avatar
a preco iba menezeri? co ti ludia co si brali pozicky a vedeli ,ze nebu mat na to splacat? to nie je kriza moralky?

9.
označiť príspevok

ranexil muž
   6. 4. 2009, 14:56 avatar
Dorota netrep. Ja som nemal na mysli hucat tu na manažerov (ozaj skvela slovencina- MAna = chlieb jedlo a slovo žer pozna kazdy) Hucat na ludí za ich tupost som chcel. Pretože nad žobrakom z ulice ma kazdy jeden navrch a moc s jeho stavom nieco spravit , ale aku moc ma ktokolvek z nas nad manazerom ? Takze ziadna vina nas ludí nie je natom co urobili so svetom tí hore .

10.
označiť príspevok

dorota
   6. 4. 2009, 15:45 avatar
a co spravili s tebou, TI HORE?

14.
označiť príspevok

Teegeeak muž
   6. 4. 2009, 18:34 avatar
Neděle, 29. březen 2009
Proč US dolar nepadá, jak by měl
Tajemství US dolaru a nové měny

Mnoho veteránů finančního průmyslu mate, proč americký dolar nekolabuje. Proto existují „esoterická tajemství“ ohledně dolaru, která to vysvětlují. Především, dolary se tisknou na několika místech po světě. Všechny dolary mají sériové číslo, a v závislosti na něm jsou některé akceptovány jako mezinárodní platidlo a některé nejsou. Více než 70% všech kdy vytvořených dolarů drží ne-Američané. A tito lidé nechtějí, aby byly jejich těžce vydělané peníze devalvovány. Z tohoto důvodu státy světa od 11. září 2008 přestali přijímat dolary vytištěné FED v USA. Z tohoto důvodu nemáme hyperinflaci a dolar nezkolaboval navzdory tomu, že FED od září 2008 vytisknul vice než 13 trilionů.

Bez ohledu na to, jak moc prezident Obama a FED říkají ne nové mezinárodní měně pod kontrolou MMF, jsou bezmocní v tom cokoliv udělat. FED si tento týden koupil trochu času tím, že zrušil obraný raketový systém v České Republice a tím, že prodali 2 letadlové lodi (Číně?). Nicméně bez ohledu na to, jak se snaží koupit si čas, FED de-facto ztratil právo tisknout rezervní měnu.

Benjamin Fulford (blog)

19.
označiť príspevok

Boris muž
   6. 4. 2009, 22:08 avatar
...a kopec ludi stale nie a nie pochopit, ze tato cesta je ako stoka veduca do kanala...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:53,  Ďalší bolšan hoax
dnes, 13:34,  ano už pracuju, kde sa len dá, a niektorí nie, asi tak ako ty.....ktorý máš vyhodu pred...
dnes, 13:31,  Ja chcem cigánom len dobre, ak budú pracovať, budú slušne žiť, to je podľa teba fašizmus...
dnes, 13:30,  veru príde ty Slovan.....ako to budeš znášať, ked už teraz ukazuješ zarodky fašizmu?.....
dnes, 13:30,  Odchádzam nazdáááááááááár horám. *03
dnes, 13:26,  Sčítanosť nie je znakom múdrosti, to si nevedel glupy motorkár?......poviem ti...
dnes, 13:25,  A koľko ich ešte príde !!!!!!!!! *13*13*13
dnes, 13:24,  Keby si videl, koľko cigánov je na Slovensku. *28*28*28
dnes, 13:24,  Neboli to €€€ ? *13*13
dnes, 13:24,  Počujem!! Niečo sem západný vetrík privial. *03*03*03*03
dnes, 13:23,  Rómovia pôjdu do fabrík a stavať cesty, roboty je po kokot !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 13:23,  Ty Omdrík si zase veľmo múdry a sčítaný, ty si studnica múdrosti a poznania, žriedlo...
dnes, 13:22,  to práve hovoríš o sebe, ja nerozlišujem....pred Bohom sme vsetci stejní.....ty myslíš len...
dnes, 13:20,  Ale musíš ísť s vetrom v chrbte. *13*13
dnes, 13:19,  Trojhlasne a veľmi hlasne !!!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 13:19,  nie som tvoj kamarat a ani zrejme nebudem.....si veľmi glupy na to motorkár......*21*21*21
dnes, 13:19,  Viem presne, že si fašista, lebo nenávidíš rasu !!!!!!!!!!!!!!!!
dnes, 13:19,  Jednohlasne? *15*15*15*15
dnes, 13:18,  Pri mojej stálej rýchlosti 25 m/ min je to zanedbateľné. *19*19*19
dnes, 13:18,  Zamieta sa !!!!!!!!!!!
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Usiluj sa, aby si mal to, čo miluješ, inak budeš nútený milovať to, čo máš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(84 240 bytes in 0,604 seconds)