Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Vynútená láska a dedicny hriech

25
reakcií
903
prečítaní
Tému 14. októbra 2016, 16:48 založil kesha1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

kesha1
   14. 10. 2016, 16:48 avatar
Ako napisal Lewit , laska k Pánovi je vlastne vynútená pod hrozbou pekla . Dedicny - nie vlastny - hriech , zase zmyva iba cirkev - krstom . Je to cele velmi divne , ako by to cele ani nevymyslel Pán , ale ludia . Na to , aby ovladali inych ludi .
Súhlasí milky945


2.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 10. 2016, 17:05 avatar
zijes v Satanovom kralovstve
zijes v klamstvach a ty mas slobodnu volu klamstva prijat za pravdu kedykolvek a kdekolvek , alebo ich svojim vlastnym druhom nasilim prijat za pravdu
rob si so svojou pravdou co chces
to je tvoja vec comu a komu uveris


3.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 10. 2016, 17:09 avatar
z klamstiev si mozes vytvorit rad, regulu, zivotny styl, zmysel bytia v tvojej pravde
mas na vyber z nekonecneho priehrstia klamstiev a iluzii a pretransformovat ich vo svoju pravdu
tak ako mnich, ako vrah, ako politik, ako vedec ci papez, kardinal, rabin, moslim a atd...donekonecna


4.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   14. 10. 2016, 17:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 10. 2016, 17:25 avatar
Satan je spravodlivy
vie od pociatku co cini a z akeho dovodu
http://www.youtube.com/watch?v=VdV1Zc_PFdg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

kazdy ma slobodnu volu si vziat pre seba tolko klamstiev, kolko unesie


6.
označiť príspevok

salbea žena
   14. 10. 2016, 17:28 avatar
viem a mam to poznanie zo svojich klamstiev a iluzii pretvorenych vo svoju pravdu a iba vo svoju, ktoru nikomu nasilim nenutim prijat, ci sa nim riadit, alebo zivot ineho podriadovat
kazdemu ponechavam slobodnu volu si vytvorit vlastnu pravdu o svete v ktorom zije bez toho, aby uveril v co i len jedno jedine slovo,ktore som pismom sem vycapila
ave satanas


7.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   14. 10. 2016, 20:13 avatar
Boh ťa nenúti milovať ho. Peklo je potom automatický následok, lebo peklom je nemilovať Boha, nebyť s ním v spoločenstve.
To je ako keby bol človek hladný a ide ku kuchárovi, ktorý mu niečo navarí a povie mu, zjedz toto jedlo, lebo inak budeš stále hladný. Tak ty sa nemôžeš sťažovať na kuchára, že sa ti vyhráža.. práve naopak.. on ti z lásky ponúka pomoc.

S tým dedičným hriechom to musíš otočiť. Spoločenstvo tých, ktorým sa zmyl dedičný hriech sa volá cirkev.
To ako keby si sa stažovala, že slovenské občianstvo majú iba slováci. Ale to práve tým, že získam slovenské občianstvo, tak som slovák. A podobne tým, že som pokrstený a je mi zmytý dedičný hriech, tak som členom cirkvi.
Súhlasí lea_pragmaticka1


8.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   14. 10. 2016, 20:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   14. 10. 2016, 21:08 avatar
Cirkev sa nesnazi udrzat si moc, lebo ona veri, ze ju ma navzdy
Mnoho ludi sa na druhej strane cuduje, ako niekto tomu nemoze verit :P Ini sa tomu zase necuduju, lebo sa nad tym pozastavili a nasli ofpovede
Súhlasí lea_pragmaticka1


10.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   14. 10. 2016, 21:47 avatar
Boh nikoho nenúti, to máš pravdu. Avšak mal by si si aspoň pre seba zodpovedať tieto otázky: Kto stvoril peklo? Kto nám zazlieva prvotný hriech? Kto nás pred ním zachráni? A kto vykoná trest, ak nebudeme od prvotného hriechu očistení?

S analógiou je veľmi veľa v neporiadku, rád by som to uviedol na pravú mieru.
Ak je Boh kuchár, tak to funguje takto: Ako malé dieťa Ťa rodičia upíšu tomuto kuchárovi a máš si chodiť pre jedlo iba k nemu. Každú nedeľu za ním chodíte do jeho reštaurácie a po ceste Ti opakujú. ako dobre varí. Potom si sadnete k stolu a pompézne prestrojená obsluha vám prinesie prázdne ornamentálne taniere. Všetci rituálne odriekajú aké je jedlo dobré a ide sa domov. Ak sa spýtaš, prečo jedlo nevidíš, povedia Ti že je neviditeľné, ak ho necítiš, je necítiteľné, ak sa ho nedá dotknúť, je nehmatateľné. Kuchára nikdy nikto nevidel, ale všetci majú jeho jedinú knihu receptov, ktoré sú objektívne otrasné, ale nikoho to nezaujíma, sú to recepty najlepšieho kuchára a musia preto byť najlepšie.
Ak ľuďom povieš, že sa Ti nezdajú dobré a že to vyzerá, ako keby ich nikto nikdy neochutnal, povedia Ti, že si hlupák a v kuchárskej knihe sa píše, že ak Ti jedlo kuchára nechutí, budeš sa musieť pred neho postaviť a on Ťa nasmrť umláti varechou, ale z nejakého dôvodu nie je zlý, pretože máš na výber, buď Ti bude jedlo chutiť (aj keď ho nevidíš, necítiš a neohmatáš) alebo je tu varecha a smrť. Najlepší a najférovejší kuchár na svete.
Súhlasí kesha1


11.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 10. 2016, 08:42 avatar
No na tie otázky sú celkom jednoduché odpovede:
Boh peklo nestvoril, peklo si tvoria ľudia tým, že odmietajú Boha.
Od každého hriechu nás zachráni Ježiš svojou obetou
Trest sa vykonáva sám. To je ako s tým hladom. To, že odmietneš jesť, tak hlad nie je trest kuchára.. je to prirodzený následok.

S analógiou je to vporiadku, len ju musíš pochopiť.
Súhlasí lea_pragmaticka1


12.
označiť príspevok

kesha1
   15. 10. 2016, 10:43 avatar
To trochu rozvediem ...


16.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 10. 2016, 10:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Luther muž
   15. 10. 2016, 13:10 avatar
"Boh peklo nestvoril, peklo si tvoria ľudia tým, že odmietajú Boha."

Boh stvoril peklo pre satana a jeho anjelov.A taktiež tam skončia bezbožní ľudia, modláry...

Mt 25,41 Potom povie aj tým, čo budú zľava: “Odíďte odo mňa, zlorečení, do večného ohňa, ktorý je pripravený diablovi a jeho anjelom!
Lk 12,5 Ukážem vám, koho sa máte báť. Bojte sa toho, ktorý keď zabije, má moc uvrhnúť do pekla! Áno, hovorím vám: Tohoto sa bojte!

Ž 9,18 Do pekla pôjdu hriešnici, všetci pohania, čo zabúdajú na Boha.

"Od každého hriechu nás zachráni Ježiš svojou obetou"
už zachránil, len treba v neho uveriť a v jeho obetu, znovuzrodiť sa a činiť pokánie(zmena zmýšľania)


25.
označiť príspevok

Wolfwood muž
   17. 10. 2016, 08:58 avatar
Prepáč, ale pokladám za urážku, ak naznačíš, že tak detinskú a nevýpovednú analógiu som nepochopil.
Boh teda stvoril nebo aj Zem, ale peklo tvoria ľudia? Ako to robia (akým mechanizmom)? Nie je to teda tak, že Boh stvoril peklo ako odpoveď na neposlušnosť? Ak ho totiž tvoríme sami, alebo ešte lepšie, ak sa tvorí samé, čo bráni tomu, aby sa sama stvorila Zem aj nebo, celý vesmír a aby bol Boh ako koncept úplne zastaralý, nepotrebný a predovšetkým neexistujúci?
A kto nám tie hriechy zazlieva? Voči komu sa tými hriechmi previňujeme? Myslíš, že je od Boha morálne, že nám stále zazlieva tú epizódu s jablkom? Ak vidíš na ulici dieťa známeho zlodeja, máš chuť ho týrať nekonečne dlho? To je totiž presne to, čo vypovedá koncept pekla o charaktere Boha.

Samozrejme, že ak sa rozhodneš hladovať, tak umrieš. Tento kuchár ale vo svojej knihe píše, že jedlé je iba jeho jedlo a podľa mňa je hnusné, prestarnuté a skazené. Varím si sám a dokazujem tým, že jeho jedlo nepotrebujem, Ty však tvrdíš, že odmietanie jedla od tohto konkrétneho kuchára mi prinesie hlad, ako ale mám jesť niečo čo je nepoživateľné pre mňa, ako mám prijať jedlo od kuchára, ktorému z rúk kvapká krv? Ešte horšie, ako mám prijať jedlo od kuchára, ktorého nevidím ani sa ho nemôžem dotknúť a jeho jedlo je rovnako hmotné ako on a je mi donekonečna opakované, že až keď uverím, že na tanieri to jedlo mám, tak ho uvidím. Kruhová logika mi nikdy nebola blízka, toto je však do očí bijúca tautológia.


13.
označiť príspevok

kesha1
   15. 10. 2016, 10:43 avatar
Velmi trefne


14.
označiť príspevok

kesha1
   15. 10. 2016, 10:44 avatar
Myslim to co napisal Wolfwood


15.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 10. 2016, 10:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Butterfly muž
   15. 10. 2016, 12:42 avatar
Patrick 91 tvoje vysvetlenie ateistom a iným stojí za nič. Veľa z nich sa po tvojom príspevku spíta. Pečo nás potom stvoril hladných a ponúkol nám nasítiť sa len jeho chlebom, inač, keď nebudeme jesť jeho chlieb tak zahynieme.
To znamená, že kuchár neponúkol žiadnu konkurenciu, čím by nepriamo urobil to, že hladujúci predsa len musí jeho jedlo zjesť a pochváliť že mu chutilo, pretože na výber nemá keď nechce byť hladný. Čiže kuchár si nemôže byť istý že hosť príšiel sa naobedovať, pretože mu chutí jesť u kuchára, alebo pre to, že nikde inde v okolici hosť žiadneho kuchára nenašiel a bál sa že bude hladný , preto išiel ku kuchárovi lebo inak by zomrel od hladu. Tomu sa povie ako napísala kesha "Vynútená láska"

Vysvetľovanie nechaj Patrick na niekoho kto sa rozumie do písma aj do toho, prečo je to tak a nie tak. Je veľa ľudí, čo sa rozumia do písma a vedia určite lepšie vysvetliť prečo to Boh spravil tak a za akým úmyslom. Tí vedení Duchom Sv´tým ti na to kesha budú vedieť odpovedať určite lepšie ako to spravil Patrick.


18.
označiť príspevok

Butterfly muž
   15. 10. 2016, 12:49 avatar
Také vysvetlenie ako napísal Patrick nič nevysvetľuje. veľa ľudí sa budú aj po tom pýtať to, čo sa pýtal Lewit vo svojej téme.

Treba to vysvetliť a opierať sa o písmo. Ináč také vysvetlenie že myslím si že to tak je nestojí za nič.
Preto ten, ktorí sa vyzná v písme a je vedený DS nech to vysvetlí tak, aby si podobné otázky iní už nedávali. Samozrejme bude na nich či príjmu tú odpoveď, alebo nie. Ale dotyčný čo to vysvetľuje nech sa opiera písmom a nie jedna babka povedala alebo ja si myslím, že...


20.
označiť príspevok

Luther muž
   15. 10. 2016, 13:15 avatar
Butterfly Patrick má v podstate pravdu o tom kuchárovi.

Ale o tom krste vidno že Patrick absolutne nechápe riešenie problému hriechu, ježišovej obete a podobne nechápe ani krst biblický. Katolícky krst detí je za 1 nebiblický a za 2 protibiblický. žiadny krst malých detí nezmýva dedičný hriech.


21.
označiť príspevok

Luther muž
   15. 10. 2016, 13:16 avatar
Rovnako ako nie sú menšie hriechy a vačšie hriechy. Ale len hriech.


22.
označiť príspevok

Luther muž
   15. 10. 2016, 13:33 avatar
Keď budem mať čas, napíšem obšírnejšie ako to je. Nie len formou kuchára, ale aj vysvetlením podľa písma prečo to kuchár spravil tak ako to spravil.


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 10. 2016, 13:33 avatar
Nemusis
Súhlasí Patrick91


24.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   15. 10. 2016, 17:40 avatar
17. No tak im poviem, že Boh ľudí nestvoril hladných.. hladnými sa stali až po prvom hriechu


26.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   11. 11. 2016, 20:25 avatar
Toho je schopný len najhorší sadistický ješita...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:38,  Keď sa schváli zákon pre národnostné menšiny, tak sa to týka všetkých národnostných...
dnes, 01:36,  Moja odpoveď je jasná: Na Slovensku máme viacero národnostných menšín, a ku všetkým...
dnes, 01:35,  Nie, bol dôvodom na tvoju falošnú segregáciu, keď si nevidíš rozdiel medzi Slovákmi a...
dnes, 01:25,  Preto bol tvoj príspevok 68 zbytočnou reakciou.
dnes, 01:24,  Nie. Tu existuje len jeden dôvod. Tvoja neschopnosť odpovedať.
dnes, 01:24,  Subjektívne emócie sa nepovažujú za pravdivé.
dnes, 01:23,  Pekne si sa vyhol odpovedi. ...Pokladanie otázok nikdy nie je na nič.
dnes, 01:23,  Existuje X ďalších dôvodov, prečo som ti odpovedal, že tvoje otázky sú o ničom. Keby si...
dnes, 01:22,  Tvoje emocionálne vsuvky medzi riadkami majú nulovú výpovednú hodnotu. Tvrdenie v 43 je...
dnes, 01:20,  Domýšlavosť ti ide. Existuje X ďalších dôvodov, prečo som sa pýtal tú otázku. Keby si...
dnes, 01:19,  Tvoje otázky sú nanič.
dnes, 01:19,  Použil si falošný argument v 43.: Rusíni hovoria medzi sebou rusínsky. keby čosi. Ako...
dnes, 01:18,  Pokladanie otázok nie je problém. Problémom môže byť až nevhodná odpoveď. Takže aká je...
dnes, 01:16,  Cituj, kde vidím inak Rusínov ako Maďarov.
dnes, 01:13,  Problém je u teba, že vidíš inak Rusínov ako Maďarov. Oni sú na tom rovnako.
dnes, 01:12,  Problém v tvojej otázke je, že vidíš inak národnostné menšiny, inak by si sa takto nepýtal.
dnes, 01:10,  No a?
dnes, 01:10,  V čom je problém s mojou otázkou?
dnes, 01:09,  hybridná fúzia pri čaji alebo gašťanoch
dnes, 01:08,  Keď dve jadrá vodíka (protóny) k sebe dostatočne priblížime, spoja sa veľmi silnou...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(96 566 bytes in 0,674 seconds)