Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vyhodíš ho dvermi, vojde oknom ...

59
reakcií
1148
prečítaní
Tému 16. novembra 2010, 16:26 založil šedo.

podobné témy:1.
označiť príspevok

šedo
   16. 11. 2010, 16:26 avatar
Vážení priatelia! Dávajte len tam, kde nebude Vaše dlhodobé úsilie pomôcť niekomu z Vašich blížnych brané od neho nakoniec ako Vaša trvalá povinnosť voči nemu. Preto nasledujúca úvaha, ktorá je podľa mňa v dnešnej dobe rôznych závislostí a zneužívaní dobroty a ochoty pomôcť veľmi aktuálna. Neustále platí : LÁSKA NIE JE TO, ČO SA DRUHÉMU PÁČI, ALE TO, ČO MU PROSPIEVA.

***

Dnes je veľmi zložitá doba, ktorá málokde a málokedy dáva podnet na naozajstnú nefalšovanú radosť. Ľudia sa stretávajú v rodinách, v súkromí, na pracoviskách, atď.

Samozrejme, blízkych ľudí si človek vybrať môže, zato ale kolegov v práci málokedy. Tam musí rešpektovať to, akých spolupracovníkov mu prinieslo jeho rozhodnutie pracovať v tej - ktorej firme, či úrade.

Blízkych ľudí si ale človek vyberá takých, ktorí mu vyhovujú, pretože môže niečo týmto ľuďom dať, a potom aj niečo podľa Zákona dostať (nemyslia sa tu len hmotné veci), ale musí to byť v rámci dodržania rovnováhy. Nemôže sa v žiadnom harmonickom vzťahu len brať, alebo len dávať. Takýto nevyrovnaný vzťah, či už partnerský alebo priateľský, je odkázaný na istý zánik.

Nemôže jeden visieť na tom druhom a čakať neustále od neho, že bude rozhodovať za obidvoch, akoby sa ako nejaký bojko bál zobrať zodpovednosť za svoje vlastné činy. Aj nekonečným otázkam, čo mám tu alebo tam robiť, musí byť položená jedného dňa konečná. U takéhoto nesamostatného, neistého a rozhúpaného človeka nemôže byť ani reči, že by mohol prejsť duchovnou premenou, ktorá onedlho čaká každého na Zemi.

Kto spája svoj duchovný postup len s túžbou častého, až niekedy pravidelného stretávania sa s určitými osobami, hoci z ich strany tento záujem prirodzene až taký nie je, ten si vypestoval silnú závislosť a v prípade skoršieho odchodu zo Zeme bude preňho táto túžba hlavným ukazovateľom v záhrobí, ktorým smerom pôjde.

A ak ten, po ktorého prítomnosti tak neskonale túžil na Zemi, prehodí v neopatrnosti odrazu výhybku svojho putovania Stvorením a začne kráčať do rozkladu, tak náš nesamostatný a závislý jedinec pravdepodobne ani nepostrehne, že do rozkladu kráčajú spolu.

Akákoľvek závislosť (čiže aj na druhom človeku) je vlastne porušenie 1. Božieho prikázania a preto nikdy nemôže nikoho doviesť do neba. Ešte obrovské množstvo, možno aj dobrých ale neostražitých ľudí si takýmto spôsobom spôsobí tzv. druhú smrť, t.j. zatratenie.

Prítomnosť niektorých ľudí im bola nadovšetko, preto neprejdú ...

Existujú dnes ľudia, ktorí akoby nechceli pochopiť, že nie je v danom čase o ich prítomnosť z nejakého dôvodu záujem.

Avšak títo „závislí“ namiesto aby poctivo a trpezlivo hľadali odpoveď v sebe, napriek tomu, že to všade naokolo všemožným spôsobom „sebakriticky“ dávajú na známosť, najprv urobia všetko preto, aby sa so svojimi „obľúbencami“ čo najskôr opäť stretli, alebo akýmkoľvek spôsobom nakontaktovali, lebo chceli by svoj život znovu usporiadať tak, ako predtým, v pohodlíčku – „ja budem mať nejaký problém, ale riešenie nájdem u tých druhých, čiže nie v SLOVE, ktoré chytám každý deň do ruky a z ktorého tak rád druhým recitujem.“

Keď sa im nepodarí zosnované stretnutie, či kontakt zrealizovať dlhší čas, začnú v predstieranej pokore iným oznamovať, že si už uvedomili všetko, čo urobili, ale už je to v poriadku, je to napravené a je najvyšší čas všetko vrátiť do pôvodných (krivých) koľají....

Ak to trvá ešte dlhšie, začnú si domýšľať, že ich zrejme niekto ohovoril, pretože to nie je možné, aby „ma toľký čas ignorovali a neodpovedali“. Skryté a po čase aj otvorené výčitky sú jasným dôkazom, že to opäť bola len pretvárka.

Ak totiž takýchto ľudí niekto požiada, aby sa neozývali, dopadne to tak, ako s tým, ktorého vyhodili dverami, a on vošiel oknom.

Akoby ani vlastnú hrdosť nemali!

Ak sa im povie, aby nevolali, tak začnú bombardovať písomne, lebo o písaní sa konkrétne nič nepovedalo, prípadne začnú posielať odkazy prostredníctvom iných ľudí, len aby sa už konečne ten, čo mlčí, ozval.

Sú tu dve možnosti: Buď títo závislí nešťastníci nie sú vo svojej „pokore“ v poriadku, keď nevedia vycítiť, že treba dať dotyčným osobám nejakú dobu želaný pokoj (niekedy to môže trvať aj roky), alebo vedia, čo robia, ale potom sa vedome pokúšajú vo svojej špekulácii opäť nakontaktovať na tých, ktorým „viseli na krku“ dlhý čas v predchádzajúcom období.

V lepšom prípade si týmto jednaním vôbec neuvedomujú, že sa len vzďaľujú od seba, lebo každá vlezlosť medzi normálnymi ľuďmi prináša len vzájomné odcudzenie.

Ľudia zabúdajú, že neraz aj samota mnohých vyliečila, aby sa potom posilnení mohli opäť s plnou vervou vrátiť. Kto sa ponúka, v poriadku určite nie je.

Nakoniec to často dopadne tak, že tento nedobrovoľne „opustený“ začne prehlasovať: „Odkopli ma!“ Aj tu ale svojimi slovami, o ktorých pravom význame by on predsa veľmi dobre mal vedieť, dokazuje, že nebol a nie je v poriadku. Jedine, že by to bola schválnosť.

Pretože odkopnúť môžeme len toho, kto je od druhých ľudí nejakým spôsobom naozaj závislý – dieťa, chorý, či postihnutý blízky človek, starý človek, domáce zviera, apod.

Ale kto navonok vystupuje pred všetkými ako suverénny, silný a zdravý jedinec, ten predsa nikdy nebedáka, že ho odkopli, ale s hrdosťou a vierou vo vlastné sily odpovie každému, kto nemá o neho záujem: „Tvoja škoda, mohol si len získať!“

Každá závislosť vedie do tmy a každý, kto takúto závislosť podporuje u iných, tiež nevojde do Kráľovstva Božieho.

Jedine SLOVO Pánovo je pre každého zblúdilého tou pravou CESTOU, ktorá ho cez PRAVDU spoľahlivo dovedie do ŽIVOTA večného.
Súhlasí bombardér300


60.
označiť príspevok

winry žena
   17. 11. 2010, 21:40 avatar
mne na tomto novom uceni nieco nesedi...nieco dost podstatne...pripomina mi to kazen,ale tu nadradenost citim v nom stale viac....cudne...
budem o tom premyslat, ale aj tak je to o vibraciach, nic nove nevymyslim...


2.
označiť príspevok

Mojka žena
   16. 11. 2010, 16:38 avatar
no veď práve to,že do Života..večného 


3.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 16:42 avatar
treba zabarikadovat okna a vymenit zamok na dverach


4.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 16:43 avatar
keby si to nespajal s bohom, da sa s vacsinou suhlasit, ale ten Boh s tym nema spolocne absolutne vobec nic. Je to o ludskej psychike, nie je to zrovna bozi biznis


20.
označiť príspevok

šedo
   16. 11. 2010, 17:00 avatar
Všetko čo sa dotyka ľudskej psychiky súvisí s bohom ale vyjadrim sa presnejšie a možno pre teba aj prijateľnejšie s univerzálnymi zákonmi života či nie?
Som navačik tak som odpoved neposlal na spravnu adresu toto je pokus o napravu


22.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:04 avatar
heh v pohode, pekne vitam na DF.sk

toto bola moja odpoved:
tak to je potom taka otazka, ze ci existuje nieco take ako univerzalne zakony zivota Zatial o takych neviem... Osviet ma, ak si o niecom takom pocul


5.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 16:44 avatar
preco s tym Boh nic nema?


6.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 16:46 avatar
tak mi vysvetli, co s tym Boh ma. Je to o medziludskych vztahoch, nie o vztahu clovek-Boh, ten prispevok


7.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 16:47 avatar
lebo Boh je vsade okolo nas  


9.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 16:49 avatar
to je taka cope-out odpoved, ze az. To nie je presne vysvetlenie toho, preco nastavaju tie javy, co s tym Boh ma spolocne. To je ako ked hovorime o blesku o ktorom vieme exaktne povedat preco a ako vznika a teraz to zacnem spajat nejako s Bohom. Boh nie je vobec nijakym sposobom potrebny na vysvetlenie tych faktov. Je to zbytocne tvrdenie navyse, ktore tam nepatri a navyse nie je verifikovatelne


11.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 16:50 avatar
ale jeho nemozes verifikovat on je proste ..tak...on je proste vsade...a nemozes dokazat ze NIE je


14.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 16:54 avatar
mozes dokazat, ze je? nemozes->je to neverifikovatelne... Na to je jeden taky pekny model. Tvrdim ze niekde pri Saturne sa nachadza salka caju. No dokaz mi, ze tam taka salka nie je!

Toto by mohlo nastavat s hocicim.. Dokaz mi, ze neexistuju lesne vily. Nastroj s akym sa v takomto pripade naraba je velmi spravodlivy. Pri vyvodzovani dalsich zaverov usudzujeme, ze lesne vily, salka caju pri Saturne, ci Boh neexistuju. Ak sa dokaze ich existencia, pripadne sa dokaze ich neexistencia, dokazeme tieto zavery uplatnovat na budovani novych vedomosti


8.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 16:48 avatar
on je vsade ,dokonca aj teraz s tebou v obyvacke (ak nejaku mas pravdaze ) a tam sedi pri tebe a pozera co tukas do klavesnice.


10.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 16:50 avatar
to je o tom, ze ty tomu veris. Nie o tom, ze to je realita.


12.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 16:50 avatar
a odkial vies ze to nie je realita?


13.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 16:51 avatar
v danom prispevku som nepovedal, ze to nie je realita. Je to neverifikovatelna zalezitost. V danom prispevku som iba poukazal na to, ze to nemozes prehlasovat za pravdivy a skutocne odohravajuci sa jav


26.
označiť príspevok

marska
   16. 11. 2010, 17:09 avatar
Boh je naozaj úplne všade?


15.
označiť príspevok

šedo
   16. 11. 2010, 16:54 avatar
Je to o ludskej psychike, nie je to zrovna bozi biznis. Všetko čo sa dotyka ľudskej psychiky súvisí s bohom ale vyjadrim sa presnejšie a možno pre teba aj prijateľnejšie s univerzálnymi zákonmi života či nie?


16.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 16:56 avatar
tak to je potom taka otazka, ze ci existuje nieco take ako univerzalne zakony zivota Zatial o takych neviem... Osviet ma, ak si o niecom takom pocul
Súhlasí šedo


23.
označiť príspevok

šedo
   16. 11. 2010, 17:04 avatar
Napriklad zakon karmy


27.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:10 avatar
okej, ja si nemyslim, ze existuje nieco ako karma a doterajsie pokusy s karmou a karma-citacmi skoncili vzdy fiaskom pre karmu.

Ale pocuj, vies o tom, ze karma a vsetko okolo tohto pojmu pochadza z Hinduizmu? To nema absolutne nic spolocne s krestanskym bohom, patri to k nabozenskej tradicii, ktora navyse nema ani fixne zadefinovane, ci je ateisticka, monoteisticka, alebo polyteisticka. Su proste odnoze hinduizmu vychadzajuce z tych istych svatych textov, ktore neveria v boha, veria v boha, pripadne veria vo viac bohov. V kazdom pripade je to nieco uplne ine ako krestanstvo, cize pospravne by si na to ani nemal verit, vlastne je to ruhanie z pohladu krestana.


36.
označiť príspevok

šedo
   16. 11. 2010, 17:18 avatar
Viem že sa tvrdí, že to pochádza s hinduismu, ale myslim že je to len chyba interpertacie. Učenie o karme je napriklad aj učenim toltékov. Dokonca sa tvrdi že toto učenie bolo davno pred hinduismom v antlantide.
Nemyslim si že sa ruham to je zaležitost cirkvy nie boha.


38.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:20 avatar
tak o tom ja nic neviem, v kazdom pripade ako suvisia toltekovia s krestanmi a krestanskym ucenim? To nie je o cirkvi, to je o nabozenskom presvedceni. Lebo karma ma svoj vyznam len vramci reinkarnacie, co zase je hinduisticky koncept a nie krestansky, biblia dokonca priamo pise, ze nie je mozne sa zo sveta mrtvych vratit do sveta zivych


44.
označiť príspevok

šedo
   16. 11. 2010, 17:24 avatar
Najskôr všetko zo všetkým súvisí. AJ bibliu pisali len ludia nie?


52.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:32 avatar
No ano, samozrejme, ze ju pisali ludia, ale to nie je to, comu krestan veri. krestan veri, ze je to dielo bozie. a k tomu ze vsetko so vsetkym suvisi... to je naozaj velmi vseobecne tvrdenie... a odvazne...


57.
označiť príspevok

šedo
   16. 11. 2010, 17:37 avatar
Odvažne no snad ma dnes uz nikto neupáli. Ja v biblii čítam aj medzi riadkami presne to čo tam chyba alebo niekto naschvál vymazal.


58.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:39 avatar
eeee.... odvazne v zmysle: neverifikovatelne.


59.
označiť príspevok

bombardér300 muž
   16. 11. 2010, 22:58 avatar
neuraz sa "sedo,ale v odpovediach ,ba dokonca aj v slovach robiš neuveriteľné chyby napr interpetacie a spravne si mal napísať interpretácie to iba na okraj nič v zlom píš ďalej


17.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 16:56 avatar
Boh je vsade a ma nas rad  


18.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 16:58 avatar
tomu veris, ale nie je to fakt, ktory by si mohol prezentovat ako hotove tvrdenie a vychadzat z neho. A svoju lasku zato Boh prejavuje docela zaujimavym sposobom, ked miliony ludi po svete hladuju, umieraju na zakerne choroby, trpia v najhorsich neludskych podmienkach a stavaju sa obetami nespravodliveho casto aj nabozenskeho prenasledovania.. Kolko krestanov uz umrelo pod zbranou moslima a Boh sa nezastal ani jedneho. Teda aspon v realnom zivote, v Biblii vidime mnoho zidov zachranenych bohom v starom zakone, pocas druhej svetovej vojny na tych zidov boh akosi ale zabudol


19.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 17:00 avatar
oni zomieraju lebo nemaju "pravu" vieru.


21.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:03 avatar
tak ako vies ktora je ta prava? :-D


24.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 17:05 avatar
lebo prava nie je neprava a je len jedna a je prava. a tu pravu poznas tak ze je prava


28.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:10 avatar
tak ale ja nepoznam tu pravu vieru.. ako je to mozne?


29.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 17:12 avatar
lebo nevies otvorit svoju srdcovu cakru ked zijes v smrade petovho bytu.


30.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:14 avatar
heh a ty si kto, ked ma poznas? :-D Marek? ci?


32.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 17:15 avatar
som tvoj strazny trpazlik a mam ta rad


33.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:16 avatar
ale fakt kto si?


34.
označiť príspevok

enemy unknown
   16. 11. 2010, 17:17 avatar
Marek to určite nie je
Súhlasí Martinko Klingáč


35.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:18 avatar
ano? poznas ho? a poznas mna? kua, nie ze ma tu zrazu secia poznate a ja neviem kto ste :-D


37.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 17:19 avatar
obaja ta pozname Lukas


39.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:21 avatar
no ta sak sa predstavte, ci ste to vy marek a barbora, alebo dakto iny
Súhlasí enemy unknown


42.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 17:22 avatar
ja som marekova samicka :D


41.
označiť príspevok

enemy unknown
   16. 11. 2010, 17:21 avatar
veď sa zabávaj, čo stresuješ
Súhlasí Martinko Klingáč


43.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:24 avatar
ta ved nestresujem, len ked je to enemy uknown, tak potom neznam, ze co kde ako, no


45.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 17:25 avatar
to je hra :D


47.
označiť príspevok

Martinko Klingáč muž
   16. 11. 2010, 17:25 avatar
myslim ufo enemy unknow je hra :P


49.
označiť príspevok

enemy unknown
   16. 11. 2010, 17:27 avatar
však neznámy nepriateľ (dfka), no pre teba Marek
Súhlasí Parôžtek


53.
označiť príspevok

Parôžtek
   16. 11. 2010, 17:33 avatar
sakra teraz som si odhalil pekny novy nick a musim si zalozit dalsi...
Súhlasí Lukas1, enemy unknown


46.
označiť príspevok

enemy unknown
   16. 11. 2010, 17:25 avatar
pravá viera a pravá pravda je ošemetný ontologický problém. Vysral by som sa na také hlúposti a neriešil ich.


48.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:27 avatar
ta sak ani nechcem, ale ked mi Martinko Klingacik tak pekne povedal, ze nepoznam tu pravu vieru, tak ma svrbela ruka :-D


50.
označiť príspevok

enemy unknown
   16. 11. 2010, 17:30 avatar
no a to je práve ten problém, ktorému musíš čeliť. Keď ťa svrbí ruka, nemusíš si ju rozškrabať do krvi.
Súhlasí Parôžtek


54.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:33 avatar
ale ked ta klavesnica je tak pohodlna na skrabkanie :(


55.
označiť príspevok

Parôžtek
   16. 11. 2010, 17:35 avatar
zavolaj jedneho z goblinov ktory su volny. nech ta poskrabu..a co mas novu klavesnicu? videla som?O.o


56.
označiť príspevok

Lukas1 muž
   16. 11. 2010, 17:37 avatar
to som napisal len tak, stale mam tu bielu, svietiacu, co uz si videla


25.
označiť príspevok

Faith_No_More
   16. 11. 2010, 17:08 avatar
Ako môže nesamostatnosť niektorých jedincov viesť k ich úplnému vylúčeniu zo spoločenstva? A nie je to proti ideám kresťanstva " Miluj blížneho svojho, ako seba samého. " ?


31.
označiť príspevok

šedo
   16. 11. 2010, 17:14 avatar
Nerozumiem ma pocit že spájaš elebo porovnávaš hrušky s jablkami


40.
označiť príspevok

Faith_No_More
   16. 11. 2010, 17:21 avatar
Aké hrušky s jablkami? Staviaš sa do role kresťana a zároveň ti pripadá správne odkopnúť nesamostatných kresťanov a zrušiť s nimi všetku komunikáciu. čo by na to povedal Ježiš?


51.
označiť príspevok

šedo
   16. 11. 2010, 17:32 avatar
Nič take si neuvedomujem z čoho si to vyčital?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:33,  Plus oprava: Kirill.
dnes, 03:33,  Opravujem sa, beriem späť 16. príspevok. Ja som totiž omylom myslel na Konštantína...
dnes, 01:29,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/66845954_2291928431121559_8275387121569628160_n.jpg...
dnes, 01:16,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67280836_2556652081036427_6251952479949291520_n.jpg...
dnes, 01:13,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67496966_732635280526991_2387651583467847680_n.jpg?...
dnes, 01:10,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67075961_1615611665241252_269286589669048320_n.jpg?...
dnes, 01:00,  Bipolárka a Šárka oújés. *02*02*03
dnes, 00:38,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/67608250_2228573420572422_2517965680117022720_n.jpg...
dnes, 00:12,  Blá blá blá........
včera, 23:44,  spoločenská hra pre dievčatá, ktorá by sa volala polar, bola by to cesta pre dobrodruhov,...
včera, 23:31,  Téma je o cyrilometodejskom dedičstve a dementný chorý trol o Rusku :)
včera, 23:31,  Pozor, počas svojho života nepoužíval taký titul. Nepleť tu náboženskú ideológiu s...
včera, 23:30,  Najvyšší dementný trol na fore, osvetielkovaný :)
včera, 23:30,  denník neandertálcov :)
včera, 23:23,  Patriarcha Cyril – najvyšší cirkevný predstaviteľ nielen Ruska, ale Rusi
včera, 23:22,  Prečo sú Rusko a Európa také rozdielne a čo s tým má pravoslávna cirkev Dostojevskij...
včera, 23:20,  Papež do Moskvy jen tak nedorazí. Vliv pravoslavné církve na politiku v Rusku roste...
včera, 23:18,  Áno, a preto sa naši vladári snažili o obrady v slavienskej reči. Preto sa nakoniec stal...
včera, 23:17,  Preto je lepšie hamovať ako potom banovať . Kotleba verejne v TV vyhlasil že keď sa...
včera, 23:16,  osvetielkovaný plný zloby a nenávisti. Keďže je tupý tak s ním treba mať súcit :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(147 660 bytes in 0,408 seconds)