Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Vtipom o totalitnej demokracii kapitálu

4
reakcií
2216
prečítaní
Tému 15. septembra 2007, 15:24 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
29. 06. 2016
100
27. 12. 2008
2
22. 02. 2010
39
28. 08. 2017
10
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 9. 2007, 15:24 avatar
Prominent, ktorý opitý na priechode pre chodcov zrazil dvoch ludí, sa na súde cez prestávku pýta sudcu, aký verdikt môže očakávať.
Sudca odpovedá: "No, ten, čo Vám hlavou rozbil predné sklo, dostane päť rokov za vlámanie do auta a ten druhý, ktorého náraz odhodil na 15 metrov, dostane 10 rokov za útek z miesta činu!"


2.
označiť príspevok

Nadja žena
   15. 9. 2007, 15:28 avatar
No jo, človek nevie, či sa má smiať alebo plakať...

Nič nie je iba dobré alebo zlé... Kasafran, čo vidíš pozitívne v dnešnom svete?


3.
označiť príspevok

Kasafran
   16. 9. 2007, 00:09 avatar
Nadja,
rád čítam nielen Tvoje vyvážené reakcie, ale, ako som už dávnejšie, a nie sám, konštatoval, rád vidím aj Tvoju ikonku.
Myslím si, že smiech a plač zrejme tiež patria medzi párové kategórie, ktoré sa v ľudských prejavoch pocitov nielenže striedajú, ale veľakrát pôsobia aj súčasne - po smiechu býva plač a opačne, smiech cez slzy a opačne.
Máš pravdu, Nadja, nič nie je veru iba dobré, alebo len zlé. Opäť sú to párové protiklady, ktorých neprestajný boj v nás samotných i v existujúcej spoločnosti alebo svete, v ktorom žijeme, je nevyhnutnou podmienkou vzniku novej kvality života. Bez ich interakcie by zrejme bol náš život oveľa jednotvárnejší a strnulejší.ˇ
Pýtaš sa, čo vidím pozitívne v dnešnom svete? Najmä to, že napriek všetkým problémom stúpa celková vzdelanostná úroveň ľudstva ako takého - veď napríklad úspešný program alfabetizácie obyvateľstva krajín Latinskej Ameriky, ktorého garantom je socialistická Kuba, je niečo kolosálne - obdivuhodné. Veľký pokrok v tomto smere dosiahli najmä Venezuela, Bolívia a Nikaragua - terajší najbližší spojenci Kuby nielen v politickej a ekonomickej spolupráci, ale čo je revolučné nóvum 21. storočia - najmä v oblasti sociálnej spolupráce a solidarity.


4.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 9. 2007, 13:26 avatar
Kasafran, ja si myslím, že si múdry a rozvážny človek. Rozmýšľam, prečo nechceš vidieť realitu aspoň o niečo objektívnejšie, možno je to preto, že si znechutený "prezliekačmi kabátov", ktorí využili konexie z doby pred revolúciou a bezohľadne sa obohatili na úkor ostatných. Inak, ak neboli dostatočne šikovní, na nič im to nebolo a skrachovali...
Pozrime sa len na jednu z príčin, prečo socializmus nemôže byť úspešný: V socializme podniky riadia ľudia, ktorí sú viacmenej ohodnotení morálne, nie finančne. Ale, akí ľudia sa dostávajú na tieto pôsty? Takí, ktorí viac ako pravdu presadzujú záujmy Strany. Ak nie, automaticky musia odísť. Čiže morálne ohodnotenie asi nebude to najsprávnejšie. Konkurencia ich netlačí, musia síce plniť úlohy päťročnice, ale náklady príliš znižovať netreba, lebo nabudúce bude disponibilná čiastka menšia, zamestnávať musia určitý počet ľudí, aj keď ich treba iba polovicu, lenže by ostali ako nezamestnaní... Ak nedosiahnem zisk, nič sa nedeje a dostanem dotácie... Ak začnem niečo kritizovať, zavrú ma za rozvracanie socializmu a zradu...
Kasafran, ja a ostatní môžeme takto pokračovať ešte na tri stránky, a stále to bude pravda. A je z toho jasné, prečo socializmus jednoducho fungovať nemôže... chýba MOTIVÁCIA... Kto už sa zoderie v robote preto, aby aj sused mal čo jesť, keď sa fláka...? Rozumieš mi?...
Klady socializnu opisovať nebudem, o tých vieš sám dosť...
Náročky som nespomínala najkontroverznejšie veci. Len niektoré príčiny nefunkčnosti systému. Iste, že sa dajú popísať učenejšie a lepšie, ale ty mi povedz... uvedomuješ si tieto fatálne problémy? Je krásne mať ideu o ľudskosti a solidarite, ale menej pekné je represívne potláčať nesúhlas... Demokracia v kapitalizme bojuje s úplne inými problémami, veľmi závažnými, ale o tom nabudúce, mám robotku teraz...


5.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 9. 2007, 23:54 avatar
Nadja,
čo myslíš, keby si skúsila opísať klady socializmu - koľko by ich bolo? Menej alebo viac, ako jeho nedostatkov?
V tejto súvislosti Ti pripomeniem, podobne ako Degonovi, toto:
Uvedom si, že to čo chceli komunisti ľudstvu ukázať, už im história čiastočne dovolila ukázať aj v praxi, pretože dokázali v historicky krátkom čase realizovať:
1. Odstránenie vykorisťovania človeka človekom likvidáciou totality súkromného vlastníctva výrobných prostriedkov - teraz sme opäť obeťami totality kapitálu!
2. Odstránenie otrocko/feudálno/kapitalistickej práce námedzných pracovníkov a detí trvajúcej aj 16 hodín denne - teraz sme opäť jej svedkami!
3. Odstránenie nezamestnanosti - "Damoklovho meča" námedzných pracovníkov - teraz opäť nad nami visí!
4. Odstránenie analfebetizmu, resp. jeho zníženie na minimum - teraz sa nám opäť hrozivo zvyšuje!
5. Odstránenie spoločenských, kultúrnych, vzdelanostných, zdravotníckych a športových bariér tak, aby všetky skutočné kvality života boli prístupné všetkým občanom - teraz záujmy "demokratického" kapitálu opäť pred väčšinou občanov stavajú neprekonateľné antihumánne bariéry, hradby a železné opany!
6. Odstránenie nedostupnosti skutočných ľudských práv pre radových občanov v oblasti súdnictva, osobnej bezpečnosti, práce, bezodplatného zdravotníctva, vzdelania, dostupnej kultúry, rekreácie a športu - teraz sú opäť pre väčšinu z nich nedostupné!
7. Odstránenie "kupčenia" s našimi národnými a štátnymi záujmami - teraz sú opäť predmetom amorálneho kapitálovo-politického "slobodného trhu"!
8. Odstránenie zahraničnej zadĺženosti štátu - teraz sme opäť zadĺžení "až po uši", približne 160 000 Sk na hlavu každého živého občana SR!
9. Odstránenie politického zasahovania cirkví do svetskej moci štátu - teraz sme opäť svedkami protiústavného zasahovania cirkví, najmä katolíckej a židovskej, do politiky štátu aj cesto opakovaných reštitzúcií majetku, ktorý nikdy nebol v ich vlastníctve!
10. Odstránenie priamej ekonomickej závislosti od investícií zahraničného kapitálu - teraz sme opäť stali domácimi sluhami zahraničného kapitálu!
To všetko dokázali komunisti spoločne s veriacimi rôznych konfesií v spoločenskom systéme založenom na spoločenskom vlastníctve výrobných prostriedkov! Vysvetli mi, prečo vlastne predtým - za demokratickej a ekonomicky vyspelej I. ČSR - to nebolo možné, a nie je to možné ani teraz v ekonomicky nie veľmi yaostalej "demokratickej" Slovenskej republike?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:33,  http://diskusie.slovakforum.net/t381-topic
dnes, 03:12,  prosím vás, nejebte tomíqa *21 youtube.com/watch?v=cTuh7Sv0HPU
dnes, 02:32,  komunistickí demokrati *13*13*13
dnes, 02:15,  V roku 1989 dohnil zločinecký režim , I ja som bol ten čo stal na tribune i ja som bol ten...
dnes, 02:12,  Gabo predvolebnu si dal
dnes, 02:11,  Ked to tak necitiš nechoď
dnes, 02:08,  Zavládlo ticho . Nie že by sa niekto nevedel vyjadriť ale ego ano ego mu to nedovoluje
dnes, 01:30,  Ahoj Anina. Krasne si to napisala, ze ako dieta sme nasli Boha tak lahko, lebo nase srdce bolo...
dnes, 01:23,  Tublatanka - Loď do neznáma
dnes, 00:56,  Gabko takto https://www.youtube.com/watch?v=KKN0BcGCi8I Děkuji Karel Kryl Stvořil Bůh,...
dnes, 00:41,  lieky
dnes, 00:39,  pozitívne, lebo ľudstvo je krehké ako bábiky
dnes, 00:35,  Anna K - Večírek za koncem - Live at Božkov Fest 2011, Kojetín
dnes, 00:32,  When I Look At You, Miley Cyrus Music Video - THE LAST SONG - Available on DVD & Blu-ray
dnes, 00:30,  milujte svojich nepriateľov a ochraňujte svojich blížnych
dnes, 00:25,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:24,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:22,  dobrú noc všetkým
dnes, 00:21,  V roku 1989 sme sa mnohí s nádejou zúčastnili na fraške, ktorou ste si pripravili priestor...
dnes, 00:05,  50. ved si o tom zaloz topic :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspešný muž je ten, ktorý zarobí viac, než stačí minúť jeho žena. Úspešná žena je tá, ktorá si takého muža dokáže nájsť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(81 452 bytes in 0,492 seconds)