Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vsetko zlo je od satana vravia krestania...

18
reakcií
1420
prečítaní
Tému 1. júna 2015, 10:49 založil Grofik šrobik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 6. 2015, 10:49 avatar
Cize ked zabijem suseda a na sude poviem ze to satan tak ma zbavia viny???haha
Súhlasí ruwolf_5


2.
označiť príspevok

fajer
   1. 6. 2015, 11:08 avatar
hej stačí sa vyspovedať a odvolať sa na boha, alebo ho zabiť v jeho mene, cirkev to praktizuje už stáročia a do dnes nebola potrestaná....


3.
označiť príspevok

Linda žena
   1. 6. 2015, 11:14 avatar
čo za blábol   tu šíriš ?..predsa
........nezabiješ.......
je nielen v desatoro, ale aj trestnom zákone, a ty, ako aj Grofik to dobre viete..
Súhlasí milky945


5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 6. 2015, 11:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Linda žena
   1. 6. 2015, 11:21 avatar
v tom prípade izba bez balkóna a na okná mreže...


7.
označiť príspevok

karas muž
   1. 6. 2015, 12:08 avatar
Miestni exorcisti by si isli nohy polamat. :-)))))))


19.
označiť príspevok

Lucifero muž
   10. 6. 2015, 13:52 avatar
3. Takže blábol, Linda? ZABIŤ ČI NEZABIŤ?
(Príkaz Pána – Hospodina) Starca, mládenca, pannu, decko i ženy vraždite... Ez. 9/6
Zabiť, či nezabiť? To je dilema, ktorú nám Biblia žiaľ nevyrieši. Iste sa čudujete, čo je to za nezmyselnú otázku. Veď Pán – Hospodin predsa prikázal: Nezabiješ!
Áno prikázal.
Ale Levitom rozkázal prostredníctvom Mojžiša: „Takto hovorí Boh Izraelov: ,Pripášte každý svoj meč na svoje bedrá, prejdite ta i naspäť, od brány k bráne v tábore a zabite každý svojho brata a každý svojho priateľa a každý svojho blížneho.‘“
S paradoxami akoby sa v Biblii vrece roztrhlo. Tu je ďalší: Miluj svojho blížneho – zabi svojho blížneho. Prikazuje ten istý Boh. Leviti samozrejme poslúchli ako vidieť z nasledovného: A Pánova – Hospodinova milícia – Leviti šli a zabili v ten deň asi tritisíc mužov. Potom Mojžiš povedal: „Dnes ste zasvätili svoje ruky Pánovi – Hospodinovi – veď každý bol proti svojmu bratovi – a preto dnes ste požehnaní.“ (2. M – Exodus 32/27 – 29).
Poznámky pod čiarou v SSV túto udalosť nekomentujú. Je to zrejme silná káva aj pre cirkevných redaktorov Biblie.
Tak čo, zdá sa otázka zabiť, či nezabiť ešte stále nezmyselná?
Pánovo – Hospodinovo priamo euforické a kruté zabíjanie bolo obrovským prekvapením pri prvom čítaní Biblie.
Ten milujúci, milosrdný, odpúšťajúci, dobrý proste „naj“ Boh zabíjal rád, často a kruto. Keď nezabil sám, prikazoval zabíjať. Ak niekto odmietol, neposlúchol a nezabil, bol zabitý. Zabíjal aj pre malicherné príčiny. Napríklad Onana.
V 1. M – Genezis 38/7, 9, 10 zabil Júdu pretože bol zlý a jeho brata Onana zato, že odmietol oplodniť bratovu vdovu. (Kde zostala svätou cirkvou toľko proklamovaná Onanova slobodná vôľa?) Alebo nechal ukameňovať muža prichyteného zbierať v sobotu drevo. (4. M – Numeri 15/32, 33. Ale Kaina, ktorý zabil brata, čo bol zločin oveľa horší ako zbieranie dreva v sobotu, len vyhnal. Spomínate si?) Tamtiež 16/35: „Potom vyšiel od Pána – Hospodina oheň a usmrtil dvestopäťdesiat mužov, ktorí priniesli kadidlo.“
V 4. M – Numeri 25/9 bolo zabitých dvadsaťštyri tisíc. V 5. M – Deuteronomium 7/1 bolo zahubených pri lúpežnom zabratí krajiny sedem národov. Tamtiež, ale v 20/17 Pán – Hospodin prikazuje po obsadení cudzej zeme neponechať nažive ani dušu.
V Jozua 8/25 na Pánov – Hospodinov príkaz zabili Izraeliti dvanásťtisíc ľudí. Mužov i ženy. Tamtiež v 10/11 boh Izraelitov metal veľké kamene z neba a viacej bolo tých, ktorých zabili kamene ako tých čo pobili synovia Izraela mečom. Napokon kniha Jozua len srší výrazmi „neponechal nikoho živého“ resp. „pobili všetky duše ostrím meča“.
V knihe sudcov 20/48 pobili všetko od ľudí až po hovädá. Tamtiež 21/10 je príkaz pobiť všetkých i ženy i deti.
Ďalší krutý príkaz je v prvej knihe Samuelovej15/3 „...usmrtíš všetko od muža až po ženu, od odrasteného dieťaťa až po kojenca, od vola až po dobytok, od ťavy až po osla.“ V prvej knihe Paralipomenon 21/14 zahubil Pán – Hospodin morom sedemdesiattisíc Izraelitov. V 2. KR. – 4. Kr. 19/35 anjel Pánov – Hospodinov pobil v asýrskom tábore stoosemdesiatpäť tisíc. Napokon (tento výpočet vraždenia nie je kompletný), v Ezechielovi 9/5, 6 sa káže: „Nech sa nezľutuje vaše oko, ani nešetrite! Starca, mládenca, pannu, decko i ženy vraždite..."
Takýto postup je snáď pochopiteľný pre Pána – Hospodina ako stratéga – vojvodcu – dobyvateľa (čo aj Biblia potvrdzuje v 2. M – Exodus 15/3, že Pán – Hospodin je udatný bojovník). Ale vôbec nie je milosrdným Bohom.
Nie, nie je milosrdným bohom, pretože podľa Jeremiáša 48/10 je zlorečený ten, kto zdržuje svoj meč od krvi.
Potopu Sveta som schválne nespomenul.


4.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 6. 2015, 11:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   1. 6. 2015, 20:12 avatar
...ja bych racik neaku diablicu...na p0sadnutie...))


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2015, 23:22 avatar
Satan je základnou príčinou zla....:"„Celý svet leží v moci toho zlého.“ — 1. Jána 5:19....,...ale nie všetko je možné pripísať na jeho vrub. Za mnohé môžu zlí a nespravodliví ľudia. Teda,tu je len nepriama úmera.pretože títo ľudia prejavujú podobné črty ,ako Boží odporca. A dalším aspektom zla,je obyčajná náhoda,nehoda. A tada to,že v nesprávnom čase ,sme na nesprávnom mieste.
„Lebo čas a nepredvídaná udalosť postihujú všetkých.“ — Kazateľ 9:11.
Súhlasí Wolfe


10.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 6. 2015, 21:45 avatar
Ale pozor, klame všetkých, aj mňa, aj teba, aj každého a so 100% istotou, či sme sa dali nachytať,alebo nie, to sa dozvieme až na druhej strane.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2015, 21:56 avatar
Nie Elemír,....kresťania nehrajú "slepú babu". Ako hovorí Písmo...kresťania "nie sú v nevedomosti o jeho zámeroch". A najlepšia ochrana proti nemu je samozrejme Boh,....a poznanie pravdy.l
"Oblečte si úplnú výzbroj od Boha, aby ste boli schopní pevne stáť proti Diablovým úkladom.“ (Efezanom 6:10, 11)
A môžeme sa chrániť pred zlými duchovnými bytosťami? Biblia odpovedá: „Podriaďte sa... Bohu; ale vzoprite sa Diablovi, a utečie od vás.“ (Jakub 4:7) Tento príkaz poslúchame, keď žijeme podľa toho, čo učí Biblia, kniha, ktorá úplne odhaľuje Satana, démonov a ich úklady. (2. Korinťanom 2:11)
Na druhej strane ,zistiť ,že som sa stal jeho obeťou už nemá význam. A na druhej starne už aj tak nič nezistíš,ak si bol oklamaný. Boh totiž takých ľudí ani nebude kriesiť,...ved načo?


12.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 6. 2015, 00:17 avatar
Shagara 11
ty sa zmeriavaš viacej na listy, ale v evanjeliu samotnom je dosť, mnoho príkladov a evanjelium je podstatne dôležitejšie ako listy.z


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 6. 2015, 00:22 avatar
Elemír,....to isté ti môžem citovať aj z evanjélií. A ako si prišiel na to,čo je dôležitejšie? Biblia je celá pravda. A nikde sa nepíše ,že -"toto je väčšia,...a toto menšia pravda"!


14.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 6. 2015, 08:34 avatar
Traja pisatelia evanjelia a nedá sa vylúčiť ani Lukáš, ktorý žil neskôr s Ježišovou Matkou, o týchto povedal samotný Ježiš, že: Vaše mená sú už teraz zapísané v nebi.
Tento certifikát živého Ježiša už nezískal a nezíska nikto na zemi a nikto preto ani nemôže na evenjeliu meniť a dopĺňať, či niečo vynechať, lebo toho stihne trest boží.
Ale mne to pripadá, že evanjelium trochu obchádzate, lebo sa tu hovorí o nebi, ktoré vy neuznávate. Veríš len na nejakú 1000 ročnú cirkev.
Skutky apoštolov, listy apoštolov, apokalypsa patrí do evanjelia, lebo ju napísal tiež Ján, teda skutky a listy sú obrazomživota cirkvi po Ježišovej smrti, kde už sa dozvedáme veci,ktoré sú aj proti evenjeliu, ale sú obrovksou školou o tom, čo sa môže stať z cirkvi, ak sa nebudeme dôsledne pridržať evanjelia. Sú aj tu veci, ktoré by mohli byť evanjeliom, napríklad pavol so svojimi listami a najvýznamnejší z nich je list židom, kde jasne dokazuje, že Ježiš nemohol byť a nie je boh, ale tiež podozrievam niekoho, že práve aj tu sa robili niektoré zmeny podľa dogiem a učenia svätých otcov, tak ako katolicka cirkev pravdepodobne defomovala dialogy detí s našou Pani vo Fatime.


15.
označiť príspevok

Lucifero muž
   10. 6. 2015, 02:14 avatar
S nacala nebylo na svete nicevo. Ni chujachuja, ni piydy, ni vodky. Tolka BOG. I BOG SKAZAL: No a ten toho ndristal. Okrem inych svinstiev stvoril aj zlo a zhubcu. Tu najdete,kde sa to v Biblii nachaddza. No ale kedze s nacala nebylo na svete nicevo, tolka Bog, potom ten stvoril aj Satana. Takze sa pani svetuskari na Satana nevhovarajte, ale si precitajte v BIBLII VSETKO O SATANOVI. Je toho dost aj na tomto fore. A vsetko je pravda. Napriklad kym pan pozabijal milionz ludi, Satan nezabil nikoho


16.
označiť príspevok

Lucifero muž
   10. 6. 2015, 02:34 avatar
A jezis neprisiel dat na zem pokoj, ale mec. Ked som to minule tu napisal, niektori ste prskali ako besni psy. Az som ti vase jedovate sliny musel zotierat z obrazovky.


17.
označiť príspevok

TvojOponent19
   10. 6. 2015, 07:23 avatar
Súhlasí Wolfe


18.
označiť príspevok

Lucifero muž
   10. 6. 2015, 13:22 avatar
17. Tak toto je skutočný Ježiš. A ak k tomu pridáme, že zabil spolužiaka lebo do neho strčil a jeho učiteľa, lebo ho zato potrestal a rodičov mŕtveho spolužiaka oslepil... a ďalšie svinstvá, ktoré tento "spasiteľ" ešte povyvádzal... tak Satan je oproti tatkovi so synom veľmi mierumilovný baránok.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:38,  7. V aute počúvam čokoľvek, keď cestujem sám. Prehadzujem cdčka alebo prelaďujem stanice,...
dnes, 07:21,  Verú, piatok... Počúvaš nejakú hudbu v aute, či skôr rádio? Toľko odtieňov ružovej v...
dnes, 07:13,  ... a zase piatok ... *19
dnes, 07:09,  Bóďe, to ružovkasté svetlo dnes bolo také nežné pre oči, až do duše. . . Alicia Keys...
dnes, 06:56,  "že o nas už rozhoduje Kremel ..." Ako sa len také čosi mohlo stať??? *19...
dnes, 06:26,  keď nám dnes neprídu peniaze, prídu na Slovensko vojaci zo švajčiarskeho veľkomesta !!!
dnes, 01:34,  https://sk.wikipedia.org/wiki/John_G._Roberts
dnes, 01:30,  humanitárny bombardér aby sme pochopili tvoju debatku najnovšie príspevky od tohto...
dnes, 01:22,  havran pomoc UNRRA sme dostali a velmi radi prijali . Nemala žiadne podmienky ....
dnes, 01:18,  Gabko to nie je dobrý foťak . tento je dobrý...
dnes, 00:38,  Sovietsky zväz náš večný vzor prietel a učitel takto pomahal europe *13*13*13
dnes, 00:36,  Vpád do Estónska Na jar 1940 sa vystupňovalo v Estónsku obviňovanie z protisovietskych...
dnes, 00:36,  Najväčší spojenec Hitlera sa nenechal zahanbiť: Sovieti zahájili brutálny útok na...
dnes, 00:34,  Hrali a hrali Zimná vojna: Húževnatá fínska obrana odkryla pravú tvár Stalinovho...
dnes, 00:33,  Sovieti hnali a oslobodzovali Zimná vojna (fín. talvisota) alebo fínsko-sovietska vojna...
dnes, 00:31,  sovieti oslobodili „Rusko opäť velebí Sovietsky zväz. A prekrúca august 1968,“...
dnes, 00:30,  Medzinárodná situácia Revolučný a politický vývoj v Maďarsku sa samozrejme nepáčil...
dnes, 00:29,  sovieti hnali Masaker pred parlamentom - 25. október Maďarské povstanie (1956) Dňa...
dnes, 00:29,  KONEV hnal Maďarské povstanie alebo Maďarské ľudové povstanie alebo Maďarská...
dnes, 00:27,  sovieti hnali do jam hnali Katyňský masaker je pomenovanie masových vrážd poľských...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 807 bytes in 0,190 seconds)