hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  láska a vzťahy  /  téma

Všetko čo máš, môžeš stratiť v jedinom okamihu

príspevkov
18
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 4.3.2012 09:05
posledná zmena 4.3.2012 13:40
1
04.03.2012, 09:05
ALKOHOL

Spoločenská zábava, liek, stimulátor, uspávadlo alebo choroba? Odstraňovač zábran, strachu a trémy? Je Majster alkohol (podľa Jacka Londona) skutočný majster a dostane nenápadne každú vyhliadnutú obeť? Alebo je to lacná náhrada jedla? Je horšia závislosť na hracích automatoch, drogách alebo sexe? Ako sa dá poznať závislý od alkoholu? Vyberá si, alebo pije všetko ? Kedy vzniká alkoholická závislosť?

odkaz

Čo hovorí o alkohole Bolek Polívka ?
"Něco jiného je myslet si, že máte alkohol pod kontrolou, a opravdu ho pod kontrolou mít.
Jak mě občas popisují, zdá se, že to už někdy nezvládám. Mým měřítkem je, když ráno nevím,
co jsem večer dělal. To je pak hodně nebezpečné," přiznává svůj věčný boj Polívka, který si panáčka
slivovice dopřeje rád už po ránu.
Viděl jsem na chlast umírat kamarády a na druhé straně pod vlivem červeného vína básníky,
jak jim to nádherně šlo. Byli to chlapi, kteří popíjeli každodenně dobré víno a byli v takové
nadformě. To je asi ten ideál.
Zpíjení se, kdy bolí duše a pijete kvůli otupění a zapomnění, to je zase ten druhý pól,"


odkaz
none
2
04.03.2012, 09:10
heh idme si nakupit cervene..teste sa na tie básnicky
none
18

2. Ranexill 04.03.2012, 09:10

heh idme si nakupit cervene..teste sa na tie básnicky

04.03.2012, 13:40
a takto prichádza múza na pomoc básnikom
none
3
04.03.2012, 09:19
že jeden "zdravotný ráno je dobrá prevencia ako vypáliť "červíka" , ..kvalitné červené víno - pohár červeného sa tiež doporučuje - obsahuje zložky prospešné zdraviu, ..tak ako burčák , či kvalitný koňak " v malom množstve je liek,...ktosi povedal veľkú pravdu ..nie je umenie sa opiť ..umenie je vedieť piť a neopiť sa.
none
4
04.03.2012, 09:24
stále sa sústredíme na akúsi alkoholovú závislosť, aby sme pri živote udržiavali tento model zlého životného štýlu, na ktorý sa môžme neskôr vyhovárať a svedomito ho riešiť a ktorý sme si spoločenskou morálkou zadefinovali ako "to, čo sa nemá". dokonca má kvôli tomu veľmi veľa ľudí prácu a príjem: zdravotnícke ambulancie, polícia, obchodníci, pašeráci, krčmári, štátna korporácia a pod. je kvantum tých, čo z toho žijú.. no moderná spoločnosť potrebuje otvorený dialóg najmä o závislosti na liekoch, alebo mlieku, na internete, na cirkevných doktrínach a iných škodlivinách.. pretože na zamlčovaní všetkých týchto skutočných škodlivých látok, ktoré sa pred spoločnosťou nereklamujú ako škodlivé - ako model zlého životného štýlu, je faktom to, že prípadné poukazovanie na to by to viedlo ku krachu mnohých výrobných odvetví, k zníženiu spotreby, poslušnosti más atď, čo by malo katastrofálny dopad najmä pre ekonomiku štátnej korporácie, ale aj na individuálnych podnikateľov. slovom, všetko je škodlivé čo sa neužíva s mierou. od ihly až po vrtuľník. a práve marketingový špecialisti (public relations)sa starajú o to, čo bude treba na spotrebu, a čo nie, čo bude škodlivé, a čo užitočné a čo bude treba a čo nebude treba. a vy máte tak žiť a premýšľať. (osobne som ale presvedčený, že ranný štamperlík "repáku" je viac ako Algifen, Mlieková voda TetraPack, alebo kňazov spev o peknom živote po smrti, ktorý nevie potvrdiť..)
none
5
04.03.2012, 10:11
moja dcera je alkoholicka.....3 roky cista a presli sme peklom....pila od 13tich rokov......nikdy nebudem obhajovat alkohol,,,,nech uz sa o nom popise cokolvek,ci a ako je prospesny......a ako dan zan trpi bipolarnou poruchou a bojujeme s niecim inym,ale narocnym.....mozog to nezvladol.....uznavam vsak a viem,ze naozaj aj ine zavislosti vedia ovplyvnit nasu mysel a fungovanie tak,ze prestaneme byt slobodnymi.......a staneme sa zajatcami vo svojej vlastnej dusi,User,dobre si to napisal..kazda zavislost je nebezpecna,ako aj kazdy extrem.....
none
6
04.03.2012, 10:38
zavislosti vseobecne .. z nas robia zombikov.
none
7

6. 04.03.2012, 10:38

zavislosti vseobecne .. z nas robia zombikov.

04.03.2012, 10:51
potom sa pýtam, prečo byť závislými len na tom, čo prináša zisk a prečo nie byť závislými na tom, čo prináša úžitok? toto si treba zodpovedať.. prečo sme nutne vychovávaní po celé generácie k tomu byť závislými na veciach, ktoré nepotrebujeme (len aby fungoval trh, obchod a ekonomika - a profitovali len ich tvorcovia) a prečo nie sú pozdvihované veci, ktoré by nás nútili napredovať (namiesto úpadku), ktoré by nás posúvali - všeobecný rozvoj vzdelania a myslenia (bez modelu súčasného vyučovania pripravujúceho miliónové zástupy mlčiacich otrokov na výrobné pásy - týchto "vojakov"..), obmedzenie účinnosti médií, cirkevných doktrín atď. pretože to sú skutočné škodlivé závislosti, ktoré nám formujú vedomie a nútia nás byť zombíkmi..
none
8

7. 04.03.2012, 10:51

potom sa pýtam, prečo byť závislými len na tom, čo prináša zisk a prečo nie byť závislými na tom, čo prináša úžitok? toto si treba zodpovedať.. prečo sme nutne vychovávaní po celé generácie k tomu byť závislými na veciach, ktoré nepotrebujeme (len aby fungoval trh, obchod a ekonomika - a profitovali len ich tvorcovia) a prečo nie sú pozdvihované veci, ktoré by nás nútili napredovať (namiesto úpadku), ktoré by nás posúvali - všeobecný rozvoj vzdelania a myslenia (bez modelu súčasného vyučovania p...

04.03.2012, 10:54
Clovek si tak vybral.
none
9

8. 04.03.2012, 10:54

Clovek si tak vybral.

04.03.2012, 10:56
človek, áno, ktorý je v konečnom dôsledku konzumentom - zombíkom. ale čím možno nazvať potom tých, ktorí stoja za reklamovaním závislostí, ktoré navonok pôsobia užitočne? snáď nie tiež ľudmi .. 🙂
none
10

9. 04.03.2012, 10:56

človek, áno, ktorý je v konečnom dôsledku konzumentom - zombíkom. ale čím možno nazvať potom tých, ktorí stoja za reklamovaním závislostí, ktoré navonok pôsobia užitočne? snáď nie tiež ľudmi .. 🙂

04.03.2012, 10:58
mnohi mi hovoria "keby si tam bol, urobil by si to iste" ja im vravim nie... oni ze ano, ano len sa dobre nepoznam...
Takze asi tak vypada tato spolocnost...
none
11

10. 04.03.2012, 10:58

mnohi mi hovoria "keby si tam bol, urobil by si to iste" ja im vravim nie... oni ze ano, ano len sa dobre nepoznam...
Takze asi tak vypada tato spolocnost...

04.03.2012, 11:01
tak to si pekne napísal. tiež mám pocit, že všetky tie nástroje, ktorými nás učia nepriatelia byť závislými na tom, čo nám škodí nás poznajú lepšie ako my samých seba..
none
12

11. 04.03.2012, 11:01

tak to si pekne napísal. tiež mám pocit, že všetky tie nástroje, ktorými nás učia nepriatelia byť závislými na tom, čo nám škodí nás poznajú lepšie ako my samých seba..

04.03.2012, 11:09
Je to len utok na najzakladnejsie pudy.
A ubranit resp. uvedomit si vlastne konanie si dokaze len malo ludi.
Vtedy sa pytam, ze tak o co si ty iny od tych na ktorych nadavas? Ked sam vravis, ze by si robil to iste? Potom k comu ten hnev a nespokojnost, ked by sme vo vacsine pripadov robili presne to iste. Preto mi je zle z ludi.. nemam ich rad. Su falosni..
Na jednej strane sa robia ako im prekaza vyrub amazonskeho pralesa, plac deti trpiacich vo vojnach no na strane druhej si idu ruky, nohy dolamat pre to, aby si mohli kupit mercedes a ten mercedes predstavuje cast priciny tych vojen a vyrubu.. je to mamon, ktory to sposobuje. Bazenie po niecom viac.. nie po tom, co potrebujeme, ale po niecom extra a to nema konca.
none
13
04.03.2012, 11:19
veru najhorsie je ked clovek vsetko strati, to uz si ani vypit nemoze, preto nepochopim samovraha...
none
14

13. 04.03.2012, 11:19

veru najhorsie je ked clovek vsetko strati, to uz si ani vypit nemoze, preto nepochopim samovraha...

04.03.2012, 11:20
none
16
04.03.2012, 11:56
treba si uvedomit ze nasa sucasna civilizacia, kultura a nabozenstvo vzniklo vdaka alkoholu, keby europania zostali pri piti caju a fajceny hasu tak by nasa kultura a civilizacia vyzerala ako ta indicka ci tibetcka... ci niekto chce, alebo nechce alkohohol patry do spolocnosti, na oslavy atd... europania nepili kavu ani caj ked kolonizovali svet a narody ktore pili kavu a caj, popripade zuvali koku ci zrali tie halucinogene hriby ci kaktusy... vino uz v starom grecku bol napoj bohov, jezis ho pil na poslednej veceri, atd. atd... indianovi nezvyknutemu na alkohol stacili minimalne mnostva tvrdeho alkoholu a upadol do bezvedomia, po par poharikoch predal uzemia svojich deti a otcov, iba preto ze nevedel co je to alkohol, to v europe uz vedeli o alkohole svoje, lebo s nim mali skusenosti predchadzajuce generacie... podla mna je lepsie sediet s kamaratmi na pive ako pred monitorom pc, dnesna mladez straca fyzicky kontakt s ludmi, ziju doslova vo virtualnej realite a nemusia ani chlastat.
none
17

16. 04.03.2012, 11:56

treba si uvedomit ze nasa sucasna civilizacia, kultura a nabozenstvo vzniklo vdaka alkoholu, keby europania zostali pri piti caju a fajceny hasu tak by nasa kultura a civilizacia vyzerala ako ta indicka ci tibetcka... ci niekto chce, alebo nechce alkohohol patry do spolocnosti, na oslavy atd... europania nepili kavu ani caj ked kolonizovali svet a narody ktore pili kavu a caj, popripade zuvali koku ci zrali tie halucinogene hriby ci kaktusy... vino uz v starom grecku bol napoj bohov, jezis ho pi...

04.03.2012, 13:26
č.mak...to si kde vyhrabkal že súčasná civilizácia atp..vznikla z alkoholu ? je možné, ba isté že pod vplyvom alkoholu sa plodilo viac detí ..ale vznik civilizácie ako takej ?..pravda je, že alkohol je súčasťou takmer každej civilizácie a národnostnej kultúry od začiatku ich rozvoja ..je to obraz spoločnosti,,...to ty slováci sú známi touto kultúrnou " tradíciou...napr. vinobranie a pod.

Na Slovensku by mali byť 3 krčmy... Jedna v Bratislave,.. jedna v Banskej Bystrici..a nad celým východom veľká strecha.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 119 848 B vygenerované za : 0.092 s unikátne zobrazenia tém : 119 979 unikátne zobrazenia blogov : 1 767 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Buď samouk, nečakaj, kým ťa naučí život.