Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Volby a diskvalifikácie

31
reakcií
1612
prečítaní
Tému 6. augusta 2019, 09:43 založil majko1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 09:43 avatar
Jeden užitočný a podľa mňa pravdivý názor, treba si to prečítať. Ide o to, že opozícia nemá program pre obyvateľov myslím ekonomický-sociálny a vyžíva sa v šarvátkach, z ktorých sa nikto nenaje.Rovnako nikdy a nikde som nepočul zo strany súčasnej opozície aké má pripravené systémové opatrenia na to, aby sa nestalo že jednych kamošov súčasnej koalície iba vymenia iní kamoši súčasnej opozície a život bude bežať ďalej úplne rovnako.....
nazory.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2019, 10:00 avatar
Myslím, že celá opozícia sa viac či menej drží náhľadu, že všetko je už vymyslené (v západnej Európe a severnej Amerike) a teda netreba mať vôbec žiaden program. Všetko totiž funguje aj bez politikov, jediné, čo treba uskutočňovať, je postupná implementácia toho, čo na západe už je a funguje a u nás to ešte nie je.


5.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:03 avatar
Nemyslím si, opozícia sa hlavne drží hesla zhovadiť súčasnú moc a dostať sa k moci . Omyl je myslieť si že všetko funguje bez politikov, nikde vo svete nefunguje, napriek mojim výhradám, politici sú aj užitoční . Neviem čo myslíš tým že u nás to ešte neexistuje, čo také napr. ?


8.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2019, 13:20 avatar
6. Napríklad manželstvá LBGT


10.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:23 avatar
Akože, veď existujú akurát nemajú papier, rovnako ako spústa hetero dvojíc čo žijú spolu bez papiera...... 


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 13:26 avatar
Čarnogurský hovorí, že už to funguje, homosexuálom stačí ísť na matriku, a požiadať o zápis, že sú v spoločnom zväzku. Že máme už dávno taký zákon pre homosexuálov.


17.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:30 avatar
Ja si tiež myslím že tu netreba nič riešiť, všetko je vyriešené, okrem iného existuje notár a splnomocnenie na hocijaký úkon...
Súhlasí Lemmy


12.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2019, 13:23 avatar
6 A k tej prvej vete: "hlavne drží hesla zhovadiť súčasnú moc a dostať sa k moci" - to možno práve vyplýva z toho, že o ekonomiku sa moc netreba starať, ona bude fungovať aj beztoho.

Niečo ďalšie čo ešte nemáme - odchod do dôchodku v 67.rokoch.


16.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:28 avatar
Omyl, veď stále počúvam nejaké hodnotenia ekonomickej slobody podnikatelov ako im chudákom stále vlády ubližujú......Odchod do dôchodku nemáme, ale tiež nemáme taký vek dožitia v dôchodku ako vyspelé krajiny...... 


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 13:33 avatar
Možno ťa zaujme. Pozri: Index Zdravie za peniaze

Akú hodnotu za peniaze dostáva slovenský pacient?

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:38 avatar
Slovák dostáva na hlavu z rozpočtu podstatne menej ako napr. Rakúšan a to neberiem ešte bohatšie krajiny v EU . Tkže kolko bude dostávať keď sa dostane SAS k moci ? Teda chcem vedieť o kolko viac ako teraz, lebo celý problém zdravotníctva aj iných oblastí je hlavne v podstatne menších výdajoch štátu na hlavu, samozrejme, percentá ma nezaujímajú žijeme v podstate rovnakých podmienkach ako všade v EU. Teda základná otázka je- ako zdvihnúť príjmy štátu.....a pokial viem SAS má v programe znižovanie daní pre podnikatelov, teda niekde ich asi chce zvyšovať, ako ???????


25.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2019, 13:49 avatar
19. To je síce pravda, ale to vykrikovanie môže byť kľudne "dymová clona", divadlo pre obecenstvo, prípadne snaha zbohatnúť rýchlo. Keď vezmem predpoklad, že Smer je ľavicová strana, tak je prirodzené, že podnikatelia nie sú spokojní

Pamätám na tie časy prvej Mečiarovej vlády - nejaký minister spomínal, že Mečiar mu ponúkol kreslo ministra hospodárstva a on že hovorí, že sa tomu nerozumie... a vraj mu Mečiar povedal - zamysli sa, teraz robíš riaditeľa podniku, čo potrebuješ od ministerstva? a vtedy si uvedomil, že NIČ! a to ho presvedčilo, že vzal ten post ministra


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 14:01 avatar
SMER – SD nie je veľmi ľavicová. Ale stredová. Balansuje na hrane oligarchov, a chudobe dá omrvinky. SMER vyrába privilegovaných podnikateľov, teda kapitalistov, ktorí bohatnú na predražených štátnych zákazkách. A štát má skade peniaze pre oligarchov? Z daní, z daní tej chudoby na Slovensku. Z daní ľudí, ktorí poctivo pracujú.

SaS: Dá sa v tejto súvislosti povedať, že ide o systematické podkopávanie produkčných základov slovenskej ekonomiky, ktorá nás živí.

Naša odpoveď, prečo tak vláda koná, je nasledovná. Na jednej strane ministri sledujú vlastné záujmy vrátane svojich podnikateľských aktivít, čo zákonite vedie k tomu, že kvalita podnikateľského prostredia je mimo sféry ich záujmu. Podnikanie politikov a ich oligarchov totiž stojí na iných princípoch, ako sú pravidlá podnikania, platné pre každého. Privilegovaní podnikatelia dobré podmienky na svoje zisky majú, ostatné ich nezaujíma. Toto však ťahá Slovensko ku dnu. Tak ako v iných prípadoch, riešenie môžu priniesť voľby, na ktoré je strana SaS dobre pripravená.

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

-era- muž
   6. 8. 2019, 14:25 avatar
30. Vcelku súhlasím.
A teraz sa nám hlásia politici, ktorí majú veľa rečí o morálke (Postavme sa zlu) ba dokonca o ľude (vráťme Slovensko všetkým ľuďom), tak uvidíme, či sa morálna stránka vlády (= ľudí vo vláde) vylepší a už prestanú hrabať sami pre seba uprednostňovaním spriaznených oligarchov a privilegovaných podnikateľov.


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   6. 8. 2019, 19:53 avatar
A chleba lacnejší nebude ako často píše červená vetva .

Nie nebude stále bude stáť v hypermarketoch večer 9 centov.


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 10:42 avatar
V opozícii je všeličo. Dokonca sú aj neparlamentné strany. Napríklad strana Sloboda a Solidarita má program s názvom Agenda 2020.

Pozri:

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:14 avatar
Okrem SAS kto má nejaký ucelený program ? Lebo SAS bude minoritná podľa všetkého......okrem toho, Galko je u teba dôveryhodný politik ? A nebolo to náhodou za jeho ministrovani keď vojenská rozviedka sledovala novinárov a iných ľudí ? Kde je v ich programe niečo systémové ? No daj. Okrem toho SAS má antisociálny program a vždy mala, ak budú pri moci onedlho vypuknú u nás nepokoje . Ja si programy strán čítam, ibaže tam nie je nič konkrétne. Ja chcem vedieť toto- ako budú naplňať štátny rozpočet, lebo je v porovnaní príjmov na hlavu stále podstatne nižší ako vo vyspelých krajinách, ja chcem vedieť aké systémové opatrenia budú proti korupcii, ja chcem vedieť čo sa bude diať s minimálnou mzdou a daňami , ja chcem vedieť v prípade SAS keďže zhodili vlastnú vládu pre garantovanie dlhu Grécku, kde je ich politická zodpovednosť, lebo garancie aj tak sú, akurát sa im podaril husársky kúsok- zhodiť vlastnú koalíciu. To je u mňa dôveryhodnosť .......ďalej ma zaujíma, ako chcú voliť sudcov ústavného súdu, to že či je to tajná alebo verejná volba predsa nie je systémové opatrenie- teda ak za systém nepovažuješ kontrolu vlastných vraj slobodných poslancov, ďalej ma zaujíma aké systémové opatrenie bude na volbu nového generálneho prokurátora, dúfam že nie fotenie volebných-tajných lístkov......atď.....


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 13:23 avatar
Čo sa mňa pýtaš na Galka? Pýtal si sa na program opozície. Dal som ti konkrétny príklad. Je na voličoch, ako rozhodnú, komu dajú svoj volebný hlas.


13.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:26 avatar
Pýtal som sa ťa , lebo si ho spomenul ako autora programu, takže ma zaujíma či ho považuješ za dôveryhodného, lebo o tom je predsa celá dnešná politická scéna. SAS je iba maličká súčasť opozície, sú tam strany čo majú vyššie preferencie takže moja otázka je logická. A o tom že rozhodujú voliči viem, nemusíš mi to pripomínať.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 13:28 avatar
Je mi fuk. Ja som ti len chcel poskytnúť odpoveď, lebo si sa opýtal ako neznalý politiky, že aké majú programy. Len som ti konkrétne uviedol presnú odpoveď. Opakujem, na mojom názore nezáleží. Záleží na voličoch, ako sa rozhodnú.


18.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:32 avatar
Neuviedol si , pýtal som sa na opozíciu a nebudem ti po lopate vysvetlovať čo to je, iste to vieš a beriem aj to že nevieš odpovedať, niet sa čo čudovať, lebo program opozície a tých strán ťo sa môžu dostať k moci neexistuje.....Ja som sa pýtal na program dosť konkrétne a podrobne.....


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 13:36 avatar
Uviedol som. Napísal si: Ide o to, že opozícia nemá program pre obyvateľov…

Tak som v 3. príspevku ti napísal: Napríklad strana Sloboda a Solidarita má program s názvom Agenda 2020.

A konkrétne príklady vo 4. príspevku si úplne odfajčil nepozornosťou. Končím!


23.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:40 avatar
Kto si prečíta moje otázky a tvoje odpovede, urobí si názor sám, tiež sa nemienim s tebou naťahovať a donekonečna opakovať to isté......


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 13:46 avatar
Ako som povedal, o tom rozhodnú voliči. Dosť pochybujem, že nejakí voliči si prečítajú tvoj alebo môj názor.


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 14:06 avatar
K tajnej či verejnej voľbe. Sú tu 2 protiargumenty. 1.: Poslanec NR SR je volený zástupca, a teda voliči majú právo vedieť, ako politik hlasuje.

2.: Verejná voľba môže spôsobiť vydieranie sudcov. Sudca vie, kto mu dal hlas, kto mu nedal hlas. Takže sa javí lepšia tajná voľba. Aby sa nemohlo korumpovať, vyhrážať sa, vydierať…


31.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 15:52 avatar
Kde si vzal to právo , cituj zákon. Lebo žijeme v zastupitelskej demokracii a po volbách už na politikov volič nemá prakticky nijaký dosah. Ja by som systémovo volbu ústavných sudcov vyriešil tak, že ústavoprávny výbor zistí či spĺňajú zákonné kritériá a potom ich výber už bude vecou náhodého výberu počítačom a prezident ich musí bezodkladne vymenovať a je to. To je u mňa systémové riešenie a podobne by som riešil aj iné posty kde sa parlament handrkuje len preto, aby na tie miesta dosadil "svojich" . Náhodný výber zabezpečí že bude rovnováha.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 10:44 avatar
SaS pripravila viac ako 100 opatrení v reforme Bezpečnejšie a spravodlivejšie Slovensko.
„Opätovné získanie dôvery občanov je jedným z kľúčových cieľov,“ uviedol autor reformy Ľubomír Galko a doplnil:

„Predpokladáme, že čestným a slušným policajtom sa budú naše riešenia páčiť. A rovnako aj občanom. Vznikli na základe početných diskusií s ľuďmi z praxe – policajtmi, vojakmi, prokurátormi, sudcami, štátnymi úradníkmi a odborníkmi z mimovládnej bezpečnostnej a právnej komunity.“

Reforma sociálne vylúčených spoločenstiev pod taktovkou Lucie Ďuriš Nicholsonovej stavia na troch princípoch.
„Po prvé, princíp zásluhovosti – ten, kto sa snaží, má podstatne viac, ako ten, kto je pasívny. Po druhé, princíp práce pre dospelých – cez zmysluplnú prácu a cez vytváranie hodnôt sa bude meniť a upevňovať postavenie ľudí zo SVS v spoločnosti. Po tretie, princíp vzdelania deťom – cez kvalitné a dostupné vzdelanie umožníme deťom zo SVS vyrovnať ich šance vo vzdelávacom systéme a uplatniť sa na trhu práce,“ menovala Lucia Ďuriš Nicholsonová.


7.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:17 avatar
Lemmy a ktorých cca 10% ich volebného programu sa dostane aj do vládnej koalície ? Či na tom nezáleží, hlavne nech tam sú ?????


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 13:23 avatar
Nie som veštec.


20.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 13:34 avatar
Iste, preto voliť niekoho kto neviem čo bude robiť nebudem.


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   6. 8. 2019, 13:55 avatar
Akurát, že si nič nepochopil. Ja predsa nie som veštec, nemôžem dnes vedieť, ako sa voliči vo voľbách rozhodnú!!! Ty vieš, čo prebieha v hlavách miliónov voličov? Máš taký božský dar? Ja nie! Preto ti vravím, že volebné výsledky budú rozhodovať o tom, kto s kým z akých podmienok bude vo vláde. Po voľbách budú predsa prebiehať rokovania medzi stranami, ktoré sa dostanú do parlamentu. Ale niečo už môžeme predpokladať, napríklad je fakt, že SaS hovorí, že do vlády nepôjdu so stranou SMER – SD.


30.
označiť príspevok

majko1 muž
   6. 8. 2019, 15:47 avatar
Ano, mám taký dar že ľudia budú vo väčšine voliť niekoho kto im zlepší sociálnu situáciu v čítane ich príjmov a ak to nevie niekto pred volbami vysvetliť ani garantovať, tak sú celé volby iba emociálne a marketingové pre tých čo sa nechajú ovplyvniť médiami ktoré slúžia svojim pánom to nie je výčitka médiám, to je iba konštatovanie daného stavu.
Už sme sa o tom bavili, niekomu zrejme vyhovuje že k volbám nepôjdu znechutení a dezorientovaní voliči, čo umožní ministranám dostať sa k moci a je jedno pre nich že nemajú program, lebo nie každý rozmýšľa racionálne a o o tom čo volba-nevolba prinesie jemu a spoločnosti. Ja sa na demokraciu nehrám, ja ju reálne chcem a v 150 straničkách a takej možnosti výberu z ničoho nepokladám za skutočnú demokraciu a nepíš mi prosím že napr. v USA sú menej slobodní..... 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:00,  50. www.youtube.com/watch?v=cia-YuIlFzs *04
dnes, 22:56,  9. vyzera ze nevies ani po Slovensky .
dnes, 22:55,  scarlette to určite tak nemyslela ako si to pochopila. 24-ke dala súhlas a to chápem tak, že...
dnes, 22:45,  aj by som zareagoval, ale nebudem sa rýpať v tvojich sračkách...... Unavuješ havrane. Už...
dnes, 22:31,  53- zase až takým blbcom sa nemusíš robiť. Napíšeš mi sem jediného oligarchu, ktorý...
dnes, 22:23,  72- zase až tak čitateľný nemusíš byť, lebo si tým zužuješ svoj typický manévrovací...
dnes, 20:03,  dedku vdaka Ukrajinskej neuveritelnej odvahe moťe skoncit rusko a jeho vsivava politika a jej...
dnes, 19:34,  dedku ty si mimo.....ruska škola ti pokaličila rozum......pokrok v analýze dedku...
dnes, 19:13,  Nadja prepáč , ale som úplne vyvedený z konceptu , keď si to tak pochopila. Nedivil by som...
dnes, 19:10,  Nadja dobre , dobre Nádienka stačí je to ok. Vieš v tej ´6´ sa ti snažím vysvetliť ,...
dnes, 18:57,  To chceš ako povedať, že Putin začal vojnu preto, aby mohol prezbrojiť armádu?
dnes, 18:52,  Nadja je tu taká malá chyba. Naozaj si myslíš , že to sú sumy , ktoré sa podieľajú na...
dnes, 18:49,  5/: mimochodom mam tu prave clanok s vyjadrenim finskej premierky . mimochodom mam tu prave...
dnes, 18:48,  Píšeš: " Havran si nepletie to čo vie s tým čo chce." Preto sa pýtam, čo...
dnes, 18:45,  Nadja ako si na to prišla , že niečo chcem? Ešte si pár krát prečítaj "5" , je...
dnes, 18:35,  kntsz na to nemusíš byť baba Vanga, stačilo chápať čo vyvádzal Bača z hôr na...
dnes, 18:33,  Havranko, a povedz, čo chceš? :) Neviem v čom si protirečím, napíš.
dnes, 18:29,  V číslach je to takto: Rozpočet na zbrojenie v roku 2021 Suma v USD Krajina 801 mld...
dnes, 18:27,  Akou časťou príjmu prispievame na armádu Počet obyvateľov nie je jediným faktorom...
dnes, 18:26,  Scarlette prečítaj mi to prosím, fínsky neviem.
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Všetci ľudia sú detailisti. Jedni vedome, iní podvedome.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(110 654 bytes in 0,164 seconds)