hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  filozofia  /  téma

Vo vede nevládnu dáta, ale teórie. 1.

príspevkov
6
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 19.4.2022 12:57 kntsz
posledná zmena 1.5.2022 07:14
1
19.04.2022, 12:57
Budem tuná pre spestrenie uverejňovať isté údaje, ktorých nie som autor, ale sa s nimi stotožňujem.
Môžeme zhromažďovať dáta až po Veľký tresk, ale tam všetky dáta skončia.
Aby sme v poznaní mohli pokročiť, musí najskorej vzniknúť teória, z ktorej je možné dáta odvodzovať.
Ak by sme zberali iba dáta a čakali ku akej teórii nás to dovedie, tak by sme zistili, že ku žiadnej.
Dáta je totiž potrebné zberať s ohľadom na teóriu, ktorá ich predchádza.
Vznik teórií siaha až do našej nevedomej oblasti a s mnohými sa teda už rodíme aj ak si to neuvedomujeme.

Jadro tejto axiómy je rozpoznateľné dokonca aj v príspevkoch jednotlivých diskutérov, stačí si uvedomiť akou teóriou - filozofiou, svetonázorom, predstavou o živote.......disponujú a z toho nám vyplynie aké dáta zhromažďujú a teda na akej sociokultúrnej úrovni sa nachádzajú.
none
3

1. kntsz 19.04.2022, 12:57

Budem tuná pre spestrenie uverejňovať isté údaje, ktorých nie som autor, ale sa s nimi stotožňujem.
Môžeme zhromažďovať dáta až po Veľký tresk, ale tam všetky dáta skončia.
Aby sme v poznaní mohli pokročiť, musí najskorej vzniknúť teória, z ktorej je možné dáta odvodzovať.
Ak by sme zberali iba dáta a čakali ku akej teórii nás to dovedie, tak by sme zistili, že ku žiadnej.
Dáta je totiž potrebné zberať s ohľadom na teóriu, ktorá ich predchádza.
Vznik teórií siaha až do na...

20.04.2022, 10:07
Veľký tresk je len predpoklad. Nikto nemá naň dôkazy. Dokonca ani reliktné žiarenie nie je dôkaz toho, i keď má všetky charakteristiky žiarenia absolútne čierneho telesa. odkaz
none
5

3. Fotón 20.04.2022, 10:07

Veľký tresk je len predpoklad. Nikto nemá naň dôkazy. Dokonca ani reliktné žiarenie nie je dôkaz toho, i keď má všetky charakteristiky žiarenia absolútne čierneho telesa. https://lnk.sk/tmn2

23.04.2022, 09:57
Otázka Veľkého tresku je už vo vede realitou a nie je to iba cez reliktné žiarenie, ktoré naozaj nesie v sebe veľa informácií.
K jeho existencii smeruje pozorovanie vesmíru ako celku a smeruje k nemu aj Einsteinova teória relativity.
Kedysi som sledoval debatu Pod lampou, kde mal Hríb asi troch významných fyzikov a konštatovali, že dnes sme sa už dostali asi k 1/100 -tine sekundy po začiatku VT čo je prakticky už bod "0".
Viem o tom, že sú ľudia, čo VT spochybňujú a dokonca medzi nich patril aj Hawking, ale ho spochybnil veľmi alibisticky a dvojzmyselne vetou, že ak má vesmír počiatok, tak má aj stvoriteľa........
Mohol by som vyhľadať ešte zo 10 informácií na podporu VT, ale mojou úlohou nie je presvedčiť ťa. Ak budeš hľadať údaje k existencii VT, iste si ich nájdeš aj sám.
Pravdou však je, že existencia VT je veľký prielom k uznaniu existencie Boha.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 91 734 B vygenerované za : 0.175 s unikátne zobrazenia tém : 50 292 unikátne zobrazenia blogov : 889 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz S evolúciou je to ako keď ideš do Tesca na nákup 😉 Prečo ideš na nákup? 😉 Len preto aby si sa prešiel? 😉 Alebo preto, že si hladný a chceš si kúpiť jesť? 😉 Máš nejaký cieľ alebo...

citát dňa :

while ( ! $success ) $try ++ ;