hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Víťaz volieb v Amerike nie je pre Európu dôležitý

príspevkov
3
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 6.11.2012 15:53 Romanov
posledná zmena 6.11.2012 20:37
1
06.11.2012, 15:53
Bez ohľadu na to, kto dnešné voľby vyhrá, skutočným vládcom Ameriky bude ďalej totálny kapitalizmus, a ten má silu celú krajinu zničiť.
Americká armáda vyvíja zbraň schopnú počas hodiny zasiahnuť - a zničiť - akékoľvek miesto na Zemi, zatiaľ čo elektrické drôty nad ulicami Brooklynu, Queense a New Jersey podopierajú drevené stĺpy. Teraz ich polámal hurikán Sandy a mnohé komunity na východnom pobreží pripravil o elektrinu. To je Amerika, v ktorej sú moderné technológie dostupné len elitám, zatiaľ čo tí ostatní žijú v podmienkach porovnateľných s rozvojovými krajinami. Žiadna iná krajina nevyprodukovala toľko laureátov Nobelových cien, ale aj tak museli byť newyorské nemocnice evakuované, pretože ich generátory pre mimoriadne situácie zlyhávali.
Každý, kto v tom všetkom vidí rozpor, nepochopil, že Amerika je krajinou totálneho kapitalizmu. Jeho funkcionári nepotrebujú verejné nemocnice alebo spoľahlivé dodávky elektriny domácnostiam. Elity majú totiž vlastnú infraštruktúru.
Romney, nesmierne bohatý podnikateľ a Obama, kultivovaný obhajca ľudských práv, sú len dvoma tvárami politického systému, ktorý toho už s demokraciou, ako ju chápeme, nemá veľa spoločného. Demokracia je o možnosti voľby, ale Američania už žiadnu veľkú voľbu v skutočnosti nemajú. Preukázal to aj sám Obama. Pred štyrmi rokmi jeho nástup k moci vyzeral ako nový začiatok Ameriky, ale potom Obama nezavrel väzenský tábor v Guantáname, činovníkom Bushovej éry nezrušil imunitu pre vojnové zločiny, nepodriadil finančné trhy regulácii a počas svojej terajšej predvolebnej kampane sa o zmenách klímy sotva zmienil. Armáda, banky, priemysel - tvárou v tvár ich sile stojí bezmocne nielen obyčajní ľudia, ale aj prezident.
Víťaz volieb v Amerike nie je pre Európu dôležitý. Napriek tomu sú ale len obyčajným príznakom americkej prehry, nie jej príčinou. V skutočnosti totiž idealisti a demokrati, rovnako ako užitoční idioti z hnutia Tea Party, nemajú nad stavom Ameriky žiadnu moc.
Z európskeho hľadiska na víťazovi amerických volieb nezáleží. Pre nás je dôležitá len americká zahraničná politika - a Obama nie je žiadna mierová holubica a Romney zase nie je jastrab. Úradujúci prezident vedie svoje vojny radšej bezpilotnými lietadlami ako jednotkami priamo na mieste, ale jeho obetiam je zrejme úplne jedno, či ic zabíja človek alebo stroj.
V každom prípade je chybou považovať republikánov za stranu vojnových štváčov a demokratov za partaj mieru - alebo ju dokonca označovať za ľavicovú. Konieckoncov, boli to demokratickí prezidenti Harry S. Truman, John F. Kennedy a Lyndon Johnson, kto rozpútali vojny v Kórei a vo Vietname. A republikánski prezidenti Dwight D. Eisenhower a Richard Nixon tieto vojny ukončili. A Ronald Reagan, ktorého Európa vníma ako zosobnenie zla aj absurdity americkej politiky zároveň, bol úplne mierumilovný v porovnaní so štandardom, na ktorý sme si medzitým museli zvyknúť. On vykonal inváziu len na Grenadu.
Pravdou totiž je, že Amerike už jednoducho nerozumieme. Pri pohľade z Európy vidíme úplne cudziu kultúru. Politický systém tam má vo svojich rukách veľký biznis a lobistov, a medzi "má dať" a "dal" už znamienko rovnosti nemajú dávno. A verejnej mienke tam dominuje perverzná zmes nezodpovednosti, chamtivosti a náboženského fanatizmu.
none
2
06.11.2012, 19:14
...šamani v tom už majú jasno:
odkaz
...podľa mňa to bude tesnotka.
none
3

2. 06.11.2012, 19:14

...šamani v tom už majú jasno:
http://www.novinky.cz/koktejl/283901-zvitezi-obama-tvrdi-saman-z-kenske-vesnice-kde-je-pohrben-prezidentuv-otec.html
...podľa mňa to bude tesnotka.

06.11.2012, 20:37
2
Tesnotka sem, tesnotka tam. Slovákom nepomôže ani keby bol americkým prezidentom sám pánboh.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 90 459 B vygenerované za : 0.100 s unikátne zobrazenia tém : 47 614 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.