Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Viete prečo dal Boh slob. volu ludom?

56
reakcií
2795
prečítaní
Tému 1. marca 2013, 23:41 založil Ranexill.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ranexill muž
   1. 3. 2013, 23:41 avatar
..aby sa zbavil zodpovednosti za svoje ciny, ktoré urobil na pociatku.
Kedze je prícinou vsetkych prícin, sme nasledok jeho cinov. Niesol by zodpovednost, ak...by nebola slob. vola u nas.
Ale sikovne sa z nej vyzliekol daním slob. vole ludom.
Kto ma namietky?..ale poprosím rozumne. Debilov stretam dost aj na cestach po Europe.
( alebo ju nemame a sme iba obete lži)
Súhlasí Antidogmatik


3.
označiť príspevok

Jogurtovač muž
   1. 3. 2013, 23:59 avatar
Ty by si tez mal prestavat vypisovat blaboly o Bohu, lebo o nom nic nevies. A svoje fantazie je super mat, ale pisat svoje bludy a podavat ako fakt povazujem za chore. Hlavne sam si obetou vlastnych lzi, do ktorych si sa zamotal a este mas odvahu tu pisat blaboly. Sak napis o nejakej peknej ufonici, hoci aj nezmysly a klamstva tebe vlastne, ale splietat do vsetkeho Boha a kecat o nom nezmysly - to nedokazu ani veriaci, aj ked oni o nom pisu pekne. Fakt ti uz drbe z toho Boha, daj si trochen pauzu a Kitkat.


4.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 00:10 avatar
Ad hominem< Skus sa odosobnit a pomenovat, co ta tak dopalilo na mojej teme.


5.
označiť príspevok

Jogurtovač muž
   2. 3. 2013, 00:20 avatar
Easy. Ty chces robit sudcu niekoho, koho nepoznas, len mas na neho svoj divny negativny nazor. Nevadi ti, ze vedome klames a vymyslas klamstva? Tvoja vec aj problem, len vidim, ze casto pises o tom, co nevies a nepoznas. A si ovela horsi ako veriaci co vypisuju o Bohu.


6.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 00:22 avatar
"A Boh videl všetko, čo učinil, a hľa, bolo to veľmi dobré. " (Genesis 1,31) www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 00:26 avatar
Ak to bolo velmi dobre, tak sa vzdal zodpovednosti nezmyselne.


8.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 00:28 avatar
Nevzdal. (jeho intervencie k ľuďom popisované v biblii a iných očitých svedectvách sú toho dôkazom)


9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 00:31 avatar
ale slob. vola znamena vzdanie sa kontroly nad clovekom. Cim sa straca jeho reatzenie v pricinacha nasledkoch, kedze clvoek by v ramci slob. voli mohol veci pozmeniot bez rpiamej suvislosti k Jeho praprícinnemu jednaniu.


12.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 00:36 avatar
Boh sa práveže rozhodol stvoriť niečo krásne. Rozhodol sa stvoriť bytosti obdarené slobodnou vôľou, akú má aj On sám:
"A Boh riekol: Učiňme človeka na svoj obraz a podľa svojej podoby..." (Gn.1,26) www.obohu.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 00:39 avatar
....slobodný vôľa je dar. -Takisto aj povalanie osôb do existencie je dar. (.a pretože sú stvorené na Boží obraz, tak "večnej existencie"


16.
označiť príspevok

Láska *
   2. 3. 2013, 00:40 avatar
rozhodovaní máme obmedzenú slobodnú vôľu.


15.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 00:39 avatar
No tak potom nas neriadi a nie je tym padom vsemohuci. A ked porusi nasu slobodu nanutením jeho vole, tak je po slobode, ktoru mame. Lenze on to robit musi, lebo nemoze mat jeden svet dvoch panov.
Tak ako si nemyslím, ze kazdy clovek ma dusu, tak si nemyslím, ze su tu ludia, ktorí maju slob. volu. Slob. volu ma len par ludi z toho bezpoctu. A dusu tiez.


19.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 00:52 avatar
Citát:
No tak potom nas neriadi a nie je tym padom vsemohuci.

Odpoveď:
Všemohúci je, pretože keby chcel, tak môže.

Citát:
A ked porusi nasu slobodu nanutením jeho vole, tak je po slobode, ktoru mame.

Odpoveď:
Väčšinou nás niekto riadi, avšak prichádzajú chvíle do nášho života, keď nám je dávané na výber; a podľa nášho výberu v tej chvíli sa potom odvíjajú ďalšie udalosti nášho života. (...ktoré už môžme potom ovplyvniť len sporadicky). -Tieto "chvíle rozhodovania" sú Božou milosťou pre život človeka. (....každý má určitý kredit počtu týchto chvíl...)


21.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 01:12 avatar
Odporúčam ti túto knihu. knihy.own.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk str. 10, atď...
-Anjeli od Boha tam vysvetlujú aj takéto otázky.


22.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 01:15 avatar
...str.14...


23.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 01:28 avatar
zaujimave, ze si sa k týmto mojim uvaham postavil celom a neskoncil si pri nejakom výroku, okolo demonov a ich ovladani mojho bytia.
A co povies na uvahu okolo Boha ako nadcasovej bytosti, ktora tresta za jriechy cloveka skor nez sa ich dopusti.( pre bytost, pre ktoru je cas nelinearny by to nebolo nic nezvycajne, pretoze by videl skutky, ktore sa len stanu a trest by mohol padnut skor, nez sa stane. To by vysvetlovalo i tzv. absurdne tresty na detoch atp, i ked pre ludi a ich obmedzene vnimanie reality, je narocne neprijatelne a nechcu to chapat.
Iste sa to prieci logike cloveka, ale nevedomost ho neospravedlnuje. ved i u nas plati za zlocin je clovek potrestany, hoc aj nevedel, ze kona zle.
A nevedomost je mnou chapana, ako obmedzenost sebavnimania nielen ako trojrozmernej bytosti, ale i stvorozmernej...co je fakt tazke to uznavam.
A to ma stve, lebo osud je sprievodca nas vsetkych a patria do nich i tresty.
O to skor vystava otazka odpustenia. Lebo komu bolo odpustene, tak to mohlo byt i zato, co sa este nestalo. Tazky zivot


29.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 3. 2013, 06:58 avatar
Boh nemá slobodnú vôľu, ale si mi pekne prihral Písmo, dík


30.
označiť príspevok

Vlado muž
   2. 3. 2013, 08:06 avatar
Fotón, OK, ak nejaký boh existuje, a ten dal ľuďom slobodnú vôľu, tak potom by to aj mohla byť pravda, že ľudia majú slobodnú vôľu, ale ak neexistuje žiaden tvor, ktorý by mohol dať slobodnú vôľu ľuďom, tak je celá diskusia o slobodnej vôli len diskusiou o niečom, čo si ľudia len namýšľajú.

Z humanistického (nenáboženského) pohľadu je potom takáto slobodná vôľa len obyčajná ľudská predstava o našom správaní. Čiže len si to ľudia myslia, že majú nejakú slobodnú vôľu, asi v tom význame, ako sa obrazne hovorí, že človek srdcom cíti. Pritom srdce je len obyčajná pumpa, ktorá pumpuje krv. Životne dôležitý orgán, ale cítime v mozgu, v podstate cez nervovú sústavu. Ale ľudia si už zvykli hovoriť o srdci. Tak rovnako ľudia aj hovoria o nejakej slobodnej vôli, aj keď v skutočnosti nič také nie je (ako s tými pocitmi cez srdce).


36.
označiť príspevok

peter1
   2. 3. 2013, 13:06 avatar
samozrejme, ze citis srdcom (alebo niecom v hrudi) a myslis mozgom (alebo niecim v hlave), lebo ak milujes, citis to v hrudi, ak vela rozmyslas, rozboli ta hlava


42.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 15:59 avatar


46.
označiť príspevok

gabor muž
   2. 3. 2013, 20:25 avatar
A pred potopov potom Boh olutoval ze ucinil cloveka ----vsemohuci a vseveduci Boh


26.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 3. 2013, 04:10 avatar
Človek nemá slobodnú vôľu. Ani stvoriteľ ju nemá, lebo koná podľa svojho plánu. Všetko je dopredu dané. A keď ju nemá stvoriteľ, myslíš že by ju dal biednemu človiečikovi? Slobodná vôľa je mýtus, fantázia a niečo klamlivo hodnotné. Ale človek je zvedený a duchovne mŕtvy, tak si myslí, že je to hodnota.

Uvažujme praktický príklad. Mám na výber z N možností. Slobodná vôľa podľa definície filozofov sa postará o to, že si vyberám s pravdepodobnosťou 1/N, teda výber má rovnomerné rozdelenie pravdepodobnosti. Ale to je hlúpy výber, lebo nemá žiadnu informáciu, inteligenciu alebo preferencie. V reálnom živote sa vždy používajú informácie a inteligencia alebo preferencie pri rozhodovaní.

Človek sa nikdy nerozhodne pre Boha dobrovoľne svojou slobodnou vôľou, lebo žiadnu nemá. Je to vždy božia alebo satanova vôľa. Každý skutok, každá myšlienka má pôvod v Bohu / Duchu Svätom alebo v Satanovi.


35.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 12:53 avatar
Keď si do misky vysypeš N cukríkov, akú informáciu a preferenciu použiješ pri rozhodovaní, ktorý cukrík si práve vyberieš a dáš do úst?


43.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 3. 2013, 16:55 avatar
informáciu nemá žiadnu, preferenciu možno podľa farby alebo polohy, ale samozrejme výber cukríkov nemá žiadny duchovný význam, nie je to rozhodovanie medzi dobrom a zlom, medzi plnením božej vôle alebo diablovej vôle, takže tak trochu extrémny príklad


45.
označiť príspevok

Fotón
   2. 3. 2013, 20:08 avatar
Čiže uznávaš, že človek má v určitom rozsahu slobodnú vôľu. (oblasť použitia je vedľajšia)


56.
označiť príspevok

milky945 muž
   2. 3. 2013, 21:48 avatar
Rád by som tomu veril, že má, ale nie som si tým istý a dôvody ti znovu zopakujem. Sú oblasti, kde rozhoduje nie slobodná vôľa ale ...

1. inteligencia, preferencie, čiže rozum
2. pokušenie, Kristova láska / vedenie, čiže duchovné bytosti

Ale keď je pre teba slobodná vôľa pri výbere cukríkov tak dôležitá prosím, ver tomu. Len otázne je, či ju užiješ a použiješ aj pri dôležitých otázkach / rozhodnutiach.


57.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 22:09 avatar
slobodna vola je psychologicky moment. Umoznuje cloveku prijat zodpovednost za vlastny zivot a nasledne riesit svoje zlyhania, ci preslapy a snazit sa ich napravat. Meni to vlastne clovku zivot. Bohuzial, ak clovke casom dospeje k poznaniu, ze jeho zivot je iba zmesou nahod, ktore ho nasilne vlecu zivotom od bodu k bodu na casovej ose, tak to ma spatny vplyv na psychiku, ak je skutocnost prezivana clovekom na hovno.


27.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 3. 2013, 04:44 avatar
Ranexil, pred kým má niesť zopovednosť Boh, ak on je najvyšší, či pred tebou , alebo všetkýmim ateistami, ktorí sú odsúdení uneho tým, žem ho neuverili, kohy ty chceš súdiť, kde si na to vzal kompetencie a hlavne, kde si na to vbzal múdrosť, že sa na neho vyvyšuješ ??? Znova ti musím pripomenúť systém obrátenej logoiky hovna a torty.


28.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 06:48 avatar
Pripominas mi co? torta a hovno? ..neviem co to je.
A zodpovednost k sam sebe som myslel. Alebo k nam? Akoby na tom zalezalo.


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   1. 3. 2013, 23:52 avatar
Cakam aspon na odborne( odporne) vyjadrenie Fotona, ale asi chape, ze mam pravdu.


10.
označiť príspevok

Jogurtovač muž
   2. 3. 2013, 00:34 avatar
nemusis ani po anglikansky vediet, lebo videjo pochopi aj maly spunt - slamenny pandrlak je strawman
http://www.youtube.com/watch?v=ME7K6P7hlko Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

Láska *
   2. 3. 2013, 00:34 avatar
v čom spočíva ľudská sloboda? v tom, že sa musí chápať inak ako ju chápe Boh.
Je slobodný človek vo svojich rozhiodnutiach? čo ak sú to Božie rozhodnutia?
Tri koncepcie ľudskej slobody ktoré existujú,
1.-čas, slobnodný v čae
2.-chcenie, chtíč, spontánna sloboda
3.-sloboda racionálnej optimálnosti
Súhlasí Ranexill


13.
označiť príspevok

Láska *
   2. 3. 2013, 00:37 avatar
sloboda-vôľa


18.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 00:48 avatar
Nie, lebo tvoja vola moze krizit volu ineho.

Sloboda je iba cesta krvou zbrotena.


20.
označiť príspevok

Láska *
   2. 3. 2013, 00:52 avatar
slobodná vôľa nie vždy improvizuje slobodnú vôľu a tou je voľba.


24.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 01:29 avatar
V Matrixe sa Neo rozhodol, ale jeho rozhodnutie, padlo az v buducnosti. V minulosti musel cim skor pochopit, rpeco sa tak rozhodol,a kos a rozhodol, kedze ho buducnost prenasledovala. Asi zlozite


17.
označiť príspevok

Jogurtovač muž
   2. 3. 2013, 00:43 avatar
to uz ma aspon hlavu patu, system a filozoficky pohlad a nie vlastny nazor podavany ako fakt alebo pravda


25.
označiť príspevok

viluette muž
   2. 3. 2013, 01:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Chiara
   2. 3. 2013, 08:37 avatar
Kopíruj ďalej poznania iných. Kopíruj poznania ktorým nerozumieš,ty a vyššia uroveň ? :D, dokonca poznáš božskú energiu? a ty to tak cítiš? omg, :D:D:D:D ako dobre mi padol ranný smiech.


33.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 08:52 avatar
A ty ju poznas, ked si teraz prejavila neprajnost a pohrdanie??


34.
označiť príspevok

Chiara
   2. 3. 2013, 09:37 avatar
Ty ano? To nie je neprajnosť a pohrdanie, zle si to podal, pouhé poukazovanie na jej klam, ktorý tak bije do očí.


32.
označiť príspevok

Chiara
   2. 3. 2013, 08:44 avatar
Základ všetkého, celej neslobodnej vôle je sám osud, ktorý je človeku daný už v jeho prvej minúte,daný tým,komu a kde a v akej dobe sa narodil. Slobodnú vôľu máme odtiaľ potiaľ, ak ju prekročíme príde Boží zákon,zúčtovanie, my o sebe nerozhodujeme


37.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 3. 2013, 13:25 avatar
Slobodnu volu nam dat predsa musel, inak to predsa nejde. Ako by sme sa mohli vyvijat bez slobodnej vole. Boli by sme ako roboti, uz hotovi, neschopni dalsieho pokroku, vyvoja. Aj tu treba vsak poukazat, ze nad nasou volou je Bozia vola. Povedzme, ze v ramci nam urceneho priestoru pre vyvoj, nam bola dana aj slobodna vola, platiaca v tomto pre nas zadefinovanom priestore. Aj tu vsak plati obmedzenie, ze za svoje slobodne pociny, myslienky, chcenia sa dostavuju nasledky v podobe Bozej vole, t.j. jeho vsadepritomnych a vzdy fungujucich zakonoch. Padol tu nazor, ze ani Boh nema slovodnu volu. Nuz z nasej malosti a neschopnosti zadefinovat si dokonaleho Boha sa to snad tak moze niekomu javit. Skor tusim, ze ju Boh nijako nestratil, ani tym ze stvoril stvorenie a vlozil don svoje zakony.


38.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 13:27 avatar
Lenze Boh nepotrebuje aby sme sa vyvijali.


47.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 3. 2013, 21:03 avatar
Nehovorim, ze tomu rozumiem do detailov a vlastne mi o to ani nejde. Dovolujem si tu obcas dat nieco z mojich tuseni. Boh nema ziadne potreby. Jedine, ze by sme ho zadefinovali s potrebami, teda nedokonaleho, vyzadujuceho, vypocitaveho, ... Nas vyvoj nemusi nutne suvisiet s jeho potrebou, moze to vsak byt jeho prianim. Preco by si Boh nemohol priat, aby sme sa vyvijali a rastli? Preco by ho to nemohlo tesit? Myslis si, ze by ho to nejak zmensilo, alebo urobilo z neho nieco menej dokonale?


52.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 21:30 avatar
Bol som nuteny uz tak vela krat sa zamysliet nad takymito otazkami, ze napriek roznym kontroverznym odpovediam som zistil, ze boli vsetky i tak v hrubom ryse spravne. Napr. Krisna vehementne vysvetvoloval Arjunovi nutnost bojovat, tiez rozne povinnosti, zasady, svoj majestat, o sebe x veci a nakoniec mu povedal, ze ani zastupy polobohov ho nepoznaju))
no to je tak, ze Boh len poskytne obraz o sebe, aby to pre isty cas malo vyznam pre svet.


39.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 13:33 avatar
A okrem toho nikto z vas nepochopil, ze prislo k prevratu.


48.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 3. 2013, 21:13 avatar
Prevrat? Mozno rebelia, zlihanie. To co malo byt inak, nebolo zvladnute. Neda sa urobit prevrat, ked vsetko co je, je len a len Boh. Slobodna vola umoznuje konat aj proti Bohu resp. jeho zamerom, jeho vole, alebo jeho zakotvenym zakonom (co je komu blizsie). Tebou spominany prevrat ma (tusim) aj dobre nasledky a teda podporuje aj samotny vyvoj.


50.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 21:19 avatar
Proti Bohu sa neda konat..To je skor iluzorne jednanie. Len problem je, resp. rozdiel medzi ludmi vo vyske chapania sovjho vztahu k Bohu, resp. svojho pochopenia toho, co Boh je.
Súhlasí muz.zmarsu


51.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 3. 2013, 21:26 avatar
Tiez si to myslim, proti Bohu sa neda konat. Nemyslel som priamy pocin, resp. priamy akt proti Bohu. Mozeme, presnejsie je nam umoznene (zavisi to od nasej slobodnej vole, od naseho chcenia) konat v nesulade s Bozou volou, v nesulade s Bozimi zakonmi. Takto som to myslel.
Súhlasí Ranexill


53.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 21:33 avatar
Ale i tak je to hlupost. Prave taketo reci o tom, ze niekto kona ci nie s jeho volou, je iba nastroj nejakeho darebaka, tkroý si an tom buduje karieru an ukor toho, koho obvinuje. Nejakeho psychovampira..
Vsetci furt cusime na zemi, ktora sa ruti vesmirom a z tejto cesty nejdeme nikam a je jedno ci series do zachodu alebo na roli...
Myslim, ze ide iba o to, aby sme ako druh p=rezili.


54.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 3. 2013, 21:37 avatar
Tiez si to myslim, proti Bohu sa neda konat. Nemyslel som priamy pocin, resp. priamy akt proti Bohu. Mozeme, presnejsie je nam umoznene (zavisi to od nasej slobodnej vole, od naseho chcenia) konat v nesulade s Bozou volou, v nesulade s Bozimi zakonmi. Takto som to myslel.
Súhlasí Ranexill


55.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 21:43 avatar
Chapem, co si myslel..


40.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 3. 2013, 13:35 avatar
Slobodnu volu nam dat predsa musel, inak to predsa nejde. Ako by sme sa mohli vyvijat bez slobodnej vole. Boli by sme ako roboti, uz hotovi, neschopni dalsieho pokroku, vyvoja. Aj tu treba vsak poukazat, ze nad nasou volou je Bozia vola. Povedzme, ze v ramci nam urceneho priestoru pre vyvoj, nam bola dana aj slobodna vola, platiaca v tomto pre nas zadefinovanom priestore. Aj tu vsak plati obmedzenie, ze za svoje slobodne pociny, myslienky, chcenia sa dostavuju nasledky v podobe Bozej vole, t.j. jeho vsadepritomnych a vzdy fungujucich zakonoch. Padol tu nazor, ze ani Boh nema slovodnu volu. Nuz z nasej malosti a neschopnosti zadefinovat si dokonaleho Boha sa to snad tak moze niekomu javit. Skor tusim, ze ju Boh nijako nestratil, ani tym ze stvoril stvorenie a vlozil don svoje zakony.


44.
označiť príspevok

Ranexill muž
   2. 3. 2013, 19:13 avatar
Tebe sa zda ze sa vyvijame? Odkedy sa clovek objavil je zhodny.


49.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 3. 2013, 21:17 avatar
Celkom trefne. Povedzme, ze v tomto mame velke rezervy. Ludia resp. ludstvo naozaj stagnuje, skor pada. Ale verim tomu, ze su tu aj jednotlivci, ktori idu spravnym smerom. Kedze su v mensine, je jasne ze sa to na vyvoji celej spolocnosti, sotva nejako prejavi.


41.
označiť príspevok

muz.zmarsu muž
   2. 3. 2013, 13:36 avatar
Slobodnu volu nam dat predsa musel, inak to predsa nejde. Ako by sme sa mohli vyvijat bez slobodnej vole. Boli by sme ako roboti, uz hotovi, neschopni dalsieho pokroku, vyvoja. Aj tu treba vsak poukazat, ze nad nasou volou je Bozia vola. Povedzme, ze v ramci nam urceneho priestoru pre vyvoj, nam bola dana aj slobodna vola, platiaca v tomto pre nas zadefinovanom priestore. Aj tu vsak plati obmedzenie, ze za svoje slobodne pociny, myslienky, chcenia sa dostavuju nasledky v podobe Bozej vole, t.j. jeho vsadepritomnych a vzdy fungujucich zakonoch. Padol tu nazor, ze ani Boh nema slovodnu volu. Nuz z nasej malosti a neschopnosti zadefinovat si dokonaleho Boha sa to snad tak moze niekomu javit. Skor tusim, ze ju Boh nijako nestratil, ani tym ze stvoril stvorenie a vlozil don svoje zakony.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:20,  2( Lemmy Podľa teba, je rozpínanie mysle, pokrokom ?
dnes, 11:18,  tomino, vsak to je vasa filozofia, hlasate evanjelium prosperity....kto je chudobny, tak toho Boh...
dnes, 11:02,  nájdi 10 rozdielov....
dnes, 11:01,  Aha Titi, Pozri...
dnes, 11:00,  Aj ten obyčajný kostol na dedine je luxusný a jeho stavba drahá... a to nehovorím o...
dnes, 10:52,  to pocujem prvykrat....asi si nebol v kostol po beznych dedinkach.....a bol si vobec dnes na omsi...
dnes, 10:49,  RKC sa topí v luxuse, takže nemože byť cirkvou kristovou.... to vie každý kto vstúpi do...
dnes, 10:46,  iba truhlik vystupi z RKC a ide k znovuzrodenym......to si kludne mohol ist aj k jehovistom *57
dnes, 10:44,  rozpravka je to len u hlupych ateistov......miliardy ludi nasleduje Jezisa Krista, je to osobny...
dnes, 10:43,  Už rok a pol som protestantom. Kebyže nie si prilepený na stoličke, tiež by si prestal...
dnes, 10:42,  tomas.....tento mesiac si znovuzrodeny, buduci budes co ? rastafarian ? hinduista ??? opat...
dnes, 10:40,  co mu nerozumies ? ze ti povedal, ze ta odviedol satan ????
dnes, 10:38,  Aj keby to neolutoval, aj tak by si mu mal odpustiť.... KAZDEMU ! A nielen kajúcnikom... Ale...
dnes, 08:47,  Ako je možne, ked som mal vyhrady voci katolickemu uceniu a ten kňaz ma aj tak zaradil medzi...
dnes, 08:13,  Boh je fikcia, ale nevravme to nahlas....
dnes, 08:05,  Rozprávka o Kristovi je vhodná len pre dospelé deti. To je pre takých ako si ty. Vek máš...
dnes, 07:59,  Nielen o mne klameš, ale aj ignoruješ 14. Tebe to asi nikdy do konca života neťukne, na čo...
dnes, 07:57,  Nič také predsa netvrdím, neklam o mne. Použil som slovovymýšľať. Vidím, že výmysly o...
dnes, 07:50,  odviedol ta satan *53*53*53*53*53
dnes, 07:50,  takže zrazu je uz Kristus reálny......velmi rychlo sa ucis lemmy !!!! Vyborne ! Zacina mi...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(147 716 bytes in 0,188 seconds)