Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Veriaci versus neveriaci podľa Ježiša.

28
reakcií
1322
prečítaní
Tému 10. novembra 2013, 08:31 založil elemír.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 06. 2012
6
21. 04. 2015
4
17. 08. 2017
79
12. 04. 2015
178
 
 


1.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 11. 2013, 08:31 avatar
Robte si priateľov s nespravodlivej mamony, lebo oni sú obozretnejší.
Ako hovorí na inom mieste: Milujte aj svojich nepriateľov, dáva to zmysel,. aby sme nezanevreli na neveriacich a neodsudzovali, alebo ako moslimovia dokonca vraždia, neveriacich. A nielenže, aby sme ich milovali, dokonca nám prikazuje, aby sme sa od nich učili. A hlavne si všímali ich obozretnosť, teda akúsi dôslednosť, rozvahu, trpezlivosť a neustále dávať pozor na to, aby sme mali zlo pod kontrolou. To sú vlastne tie vlastnosti neveriacich, ak prenesieme do našej viery, bude pevnejšia. Nezostať zahrabaný vo svätých knihách a všetko navyše je hriešne, ale chodiť a hľadať vo všetkom, ako by bolo ešte lepšie upevniť si vieru. Ježiš nám prikazuje, aby sme si posilnili svoju vieru vlastnosťami, ktoré priviedli týchto ľudí k bohatstvu, Hlavne ta horlivosť a zapálenosť za vec. ten kto chce zbohatnúť musí mať jasný cieľ a neunávne za tým ísť to je presne to čo, my veriaci máme robiť aj s našou vierou. To je aj to, čo dokáže prinucovať naše mysle, aby sme si vedeli vybrať z toho, načo sa práve pozreáme, čo nám z toho osoží a čo nás môže poškodiť.
Ak sa pozeráme na boháča, ako nečestne podniká, neberme si príklad z toho, že robí niečo nečestne a zlé, ale berme si príklad z tohoo, s akým zápalom a zanietením, to robí. Má jasný a jediný cieľ, byť bohatým a využije preto všetky spôsoby, čestné aj nečestné, čisté aj špinavé, ale ide tvrdo za svojím cielom. Samozrejme, že za nečisté špinavé bude súdený, ale Ježiš nám poukazuje na ten system, ako na to ide, aby sme tak isto s takýmto zanietením a zápalom praktizovali praktizovali svoju vieru.
A to je presne to, čo je aj nevýhoda koránu, že ak je niekto hriešny, treba od neho ísť preč, ale Ježiš nás učí oddeľovať systém od toho, s čím ten systém narába. Nezakrývať si oči pred ničím a na všetkom hľadať dobré a zlé a zlé odsúdiť a dobré prijať na svoj rast..
lebo takto sa často zaslepujeme, a prestaneme rozlišovať dobré od zlého. Napríklad niekoho povýšime na múdreho a rozumného , svätého a proste top a stane sa naším vzorom. Ale akonáhle sa stane naším vzorom, potom už automaticky všetko, čo povie, kde sa pozrie, čoho sa dotkne, sa stáva pre nás svätým ??? To je tá chyba na ktorú chce upozorniť Ježiš týmto podobenstvom. lebo toto akonáhle zbadá satan, že máme jeho absolútnu dôveru, automaticky to využije pre seba a môže nám do naších hláv a do našej cirkvi nasáčkovať také kraviny, až s hory zelenajú.
A teda aj toto podobenstvo je klamstve satana, nevyhýbajme sa neveriacim a nečestným,len preto, že by sme od nich niečo okukali, čo by mohlo potopiť našu vieru, ale sledujme ich obozretnosť a túto použime na posilnenie viery.
Kresťania si často krát medzi sebou až príliš dôverujú, to je vlastne pekné, ale zabúdajú, že nie všetci sú rovnakí veriaci. Napríklad, necháte si v kostole volne položenú tašku, veď kto predsa by ju mohol vziať a predsa a práve preto sa stáva viacej krádeži v kostoloch,lebo chmatáci to majú pravidelne obšľapané a práve tu sa im najlepšie a najľahšie kradne. Stačí si nahodiť ksicht veriaceho, prebrať ich jednoduché zvyky a za chvíľu počkať. Ich poslanie je čakať na vhodnú chvíľu, lebo nevedia,kedy príde a teda sú stále púripravení. A to je presne aj to, čo hovorí Ježiš na inom mieste, čakajte na svojho pána,lebo príde ako zlodej, neviete kedy.
A práve tejto vlastnosti sa nevedia vyvarovať ani niektorí naši Biskupi, stačí, že niekoho niekde uvidia a už od neho utekajme, lebo je určite hriešny. Ako môže človek posúdiť, že je niekto hriešny ??????? A práve, ja si osobne myslím, že práve na toto je náš pán veľmi citlivý, že ak niekoho z veriacich miluje a iný veriací na neho hodí špínu, často iba z ješitnosti, lebo nevidí v jeho hlave to, čo vidí boh, môže to byť aj hriech proti Duchu svätému, ...lebo povedali o ňom ,že je posadnutý ... a človek to nemôže vedieť, lebo nevidí do hlavy iného človeka ako Boh. A nemôže o niekom povedať, že je posadnutý. Ale spravidla to nie je problém vysloviť takému, ktorý je skutočne posadnutý, lebo ho ženie do toho ten, čo v ňom sedí, ktorým je vlastne on posadnutý. A takíto ani neznesú medzi sebou exorcistu, lebo ten zlý duch, ktorý v tom skutočne posadnutom je, má strach a bojí sa čistého človeka, to je vlastne princíp exorcizmu.
A teda ak by sme chceli mať akú takú záruku o posadnutosti, vyhľadajme exorcistu,, ktorý už úspešne vyhnal niekoľkých zlých duchov a títo ho za to nenávidia. Veď to stačí ak nenápadne vpašujeme do skupinky veriacích či predstavených cirkvi jedného exorcistu, o ktorom v tej skupinke nikto nevie, a potom všetci tí, čo sa cítia nepríjemne v takejto partii, dokonca títo zlí duchovia ich často zo strachu z ich čistoty ženú až k agresivite, všetci tí by mali byť posadnutí zlými duchmi a nie tí o ktorých to tvrdia, lebo na toto tvrdenie ich tiež ženie ten zlý duch. Čistý človek nemá potrebu o niekom vôbec rozmýšľať, či je niekto posadnutý, alebo nie a nečistí to práve naopak môžu brať ako obranu proti argumentom, ktoré nie sú schopní vyvrátiť.
Neviem, či teraz viacerí z vás nepomysleli na Trnavu a Bezáka, lebo som dokonca počul, že odtiaľ vyhnali aj dvoch exorcistov. Ale to len ako na okraj, to si ako človek nemôžem dovoliť tvrdiť, lebo nevidím do hláv dotknutých, ale tá sila dobra a zla kruto bojuje aj v tejto sfére našich hláv a práve možnože niekedy aj takáto maličkosť a podobenstvo o priateľoch z nečestnej mamony, nám predsa len pomôže trošku sa orientovať v tomto krutom boji dobra a zla. KLam satana je jeho jediná záchrana pred prekliatím pri vyhnaní z raja.


2.
označiť príspevok

ra.am muž
   10. 11. 2013, 09:18 avatar
Nie preto to Jezis povedal.
Dosiahnut vesmirne vedomie- tzn. mat aktivnu sahasraru cakru znamena vnimat svet inak. Vidiet v kazdom dielo bozie a sucast fungovania celeho systemu.
Aj tvoj nepriatel je tvoj brat, tak to myslel.


3.
označiť príspevok

sta2rky muž
   10. 11. 2013, 09:38 avatar
Elemír máš bujnú fantáziu a zrejme tomu čo tu píšeš aj veríš. Ani si neuvedomuješ ako tým raníš svoje racionálne vedomie a myslenie a zaháňaš do kúta. Pre teba boli vymyslení satani, zlý duchovia, aby si sa bál a slúžil svojmu náboženstvu, ako vidno u teba to zabralo, ale nestraš tými bubákmi podobných ako si ty a hlavne nie malé deti.
Súhlasí Lemmy, fajer, Wolfe


4.
označiť príspevok

ra.am muž
   10. 11. 2013, 09:41 avatar
Vymyslený???
Heh by si sa divil, az by ti oci vyliezali, ze co sa deje mimo tvoju schopnost vnimat skryty svet.


18.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 11. 2013, 12:45 avatar
Ty mas asi vyssiu schopnost vnimania, ked vnimas aj to co sa deje mimo schopnost vnimat skryty svet... 


6.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 11. 2013, 13:59 avatar
Vidím, že humanista a už vôbec nie ateista nemá nato, aby milovali svojich nepriateľov. Radšej ako to, tu blaboceš o racionálnom vedomí a iných chujovinách.


8.
označiť príspevok

ra.am muž
   10. 11. 2013, 15:01 avatar
Laskqa ku psom je o najmenej. Nema cenu, tak ako ziadne drAniše kolien v kostole.
Ak to, co robis, nevedie k pravde, tak je cely zivot iba mrhanim sance. A je jedno v co veris.


16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 11. 2013, 12:38 avatar
Krestan nato, milovat svojho nepriatela ma...
... ale akurat tak s prepacenim plnu hubu.
Súhlasí Osvietený


21.
označiť príspevok

milky945 muž
   11. 11. 2013, 17:18 avatar
wolfiku, plnú hubu moc nevyťahuj, lebo ty jej máš na rozdávanie, väčšinou žiaľ bez obsahu


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 11. 2013, 06:20 avatar
Ale to je predsa krestanske evanjelium nie?
Krestania sa tvaria ake maju oni vyssie (moralny) zasady ako ateisti.
Zasady mozno maju, ale neriadia sa nimi, ja som len na to poukazal.


5.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 11. 2013, 11:41 avatar
Ignorácia nebezpečenstva znamená, žo človek nie je proti nemu chránený.
Ja som si ich nevymyslel a zamiesť takýmto jednoduchým spôsobom toto nebezpečnsrtvo pod koberec, nie je zodpovedné.
Su tu a žiú tu s nami tento istý svet, iba, že my ich nevnímame , ak nechceme, alebo nevieme. je však dosť ľudí, čo majú tie skúsenosti a jediná vec, kde sa dá o tom niečo dozvedieť a ako sa zachovať , je evanjelium.


7.
označiť príspevok

sta2rky muž
   10. 11. 2013, 14:55 avatar
Máte pravdu, ak niečo nevnímam, tak ma to netrápi. Pripomente mi čo by ma mohlo ešte trápiť také čo nevnímam, aby som sa mohol aj ja trápiť s vami. Teraz ma napadlo, aj na týchto stránkach som čítal o čertoch, diabloch, anjelikoch, svätých atď., všetko to čo vymysleli pre svojich vystrašených veriacich chytráci.


9.
označiť príspevok

fajer
   10. 11. 2013, 16:01 avatar
elemír,takéto hlúposti písali v mene Ježiša v evanjeliach a ty píšeš tiež sprostosti,myslíš že to niekto číta...


11.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 11. 2013, 16:59 avatar
Fajer, zrejme to niekto číta, lebo je tu 10 reakcií.


10.
označiť príspevok

Bojislav muž
   10. 11. 2013, 16:11 avatar
elemir, mas vyjadrovacie schopnosti politika, velmi rozsiahli text, velmi mala vypovedna hodnota, viacery to spominali, tvoje texty nebude takmer nik citat pokial sa nenaucis vyjadrovat efektivnejsie a strucnejsie, tuto radu myslim v dobrom
Súhlasí Slušný človek, Wolfe


12.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 11. 2013, 05:02 avatar
Nie je to vymyslemné, nedajte sa klamať, je to potvrdené obrovkými tragediami ľudí,, ktorímsa k tomu správali nezodpovedne.
Ja poznám prípad dievčat, troch,na stzredoškolskom internáte pre kresťanskú školu, ktoré z nudy si poovedali, žam idú vyvolávať satana. Všetky tri zošaleli, iba jednu sa podarilo zachrániť a tá iba povedala, že to vyšlo zo steny a keď do toho pichla prstom, bolo to mäkké. Ako môžu z ničoho nič zošalieť tri dievčatá na internáíte vplnom zdraví a rozkvete ??
Ľudský mozog je v tejto sfére nedostatočne preskúmaný a vedomie človeka, do ktorého sa môže dostať aj iný software, než tje tam ten náš svoj, môžu byť niekedy veľmi nebezpečné.
Už samotní psychiatri prichádzajú na to, že niektoré psychické choroby nevedia vysvetliť inak, než posadnutosťou. Dokonca som počul, že sa už robí v týmoch psychiater exorcista, a ich výkon je maximáílne jeden pacient za týždeň. A potom sú totálne obaja off. Dnes su už vyvinuté tak citlivé snímače činnosti mozgu, že zaznamenjú myšlienku človeka aj v tom najhlšom umelom spánku.


19.
označiť príspevok

Bojislav muž
   11. 11. 2013, 15:20 avatar
rovnake svedectva ako o unosoch ufo, o slendermanovi ktory kradne deti, chupacabra a pod. , sranda tiez ze ten tvoj pribeh pochadza z krestanskej skoly, prednedavnom bol halloween, polovica americkych internatov vyvolavala duchov, hororove postavy, navstevovala cintoriny, vyvolava satana carovala a pod. kolko takych pripadov sa stalo? hm?


27.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 11. 2013, 06:12 avatar
Vies preco sa inym nic nestalo? Satan nie je ako Boh. Nie je vsade. Prave vtedy sa zaoberal troma ziackami krestanskeho internatu.  


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 11. 2013, 06:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 11. 2013, 08:43 avatar
Len neviem, či by si aj ty nesral kocky, keby sa ti ukázal ???


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 11. 2013, 12:44 avatar
Nie, asi by sral ihlany... 
Súhlasí Osvietený


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 11. 2013, 08:46

Príspevok bol vymazaný administrátorom.20.
označiť príspevok

Bojislav muž
   11. 11. 2013, 15:21 avatar
neviem ako ty ale ja by som ho zobral na slayer a pivco :D
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 11. 2013, 21:01 avatar
Bodaj by ste mali pravdu, o čo by to bolo jednoduchšie a nakoniec - svojho pasa sa nemusíš báť, ten je na to aby plašil iných


23.
označiť príspevok

elemír muž
   11. 11. 2013, 21:08 avatar
Aj samotný Ježiš, uzdravoval nemocných, odpúšťal hriechy a vyháňal z ľudí zlých duchov a to isté prikázal aj svojim nasledovníkom, ibaže takato debata o tomto, s ľuďmi, pre ktorých evanjelium nemá žiaden význam,je o ničom.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   11. 11. 2013, 21:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 11. 2013, 04:38 avatar
To by si si musel najprv lepšie pretrieť svoje oči, ale, to nie je podstatné, podstatné je, že či chcveš za ním ísť, alebo nie a ty jasne dávaš najavo, že nie, tak prečo ťa to baví, sa tu o tom baviť.
Už som ti raz napúísal, ak by si naozaj chcel bojovať proti zlému, hľadaj zlo tam, kde je neporovnateľne väčšie, ako na cirkvi, ale ak vidíš to cirkevné zlo možno tak ako ja, potom je lepšie bojovať aspom proti nemu, ako nič. A možno iba iným spôsobom, ako ja. Môžem ti dokonca dať aj prefektný tip na možno aj novú tému.
Biskupská konferencia slovenska chce zakázať antikoncepciu, ďaľší krok k úplnemu zákazu sexu, na jednej strane zakázať potraty, čo samozrejme beriem a na druhej strane zakázať antikoncepciu, čo je niečo oproti a to že nie beriem, to nechápem, iba ak by celé dni nemysleli na nič iné len na sex. Ženatý človek vybaví sex denne za pol hodiny a potom ho sex takmer nezaujíma a môže sa venovať ničomu inému. A u nich je to asi naopak, tu by si mal, osvietený, zabojovať , aby sa zrušil celibát, aby boli takí istí chlapi ako my a mali na cirkev a užitočnejšie veci, neporovnateľne viacej času.
Veď silu sexu tu netreba opisovať, to pozná každý sám na sebe a netreba ani opisovať pocity chlapa, ktorý nemôže, alebo nechce žiť sexuálnym životom podľa evanjelia v manželstve, to tiež pozná každý chlap na sebe a tiež netreba to tu viacej rozpisovať komu sa tým robí väčšia služba, či Kristovi a či satanovi. Samozrejme, že je to vec každého znás, ako sa kto k tomu postaví, ale tá sila, tu ťažko môže vykladať niekto niečo iné.
Ja som osobne som presvedčený, že práve zavedenie celibátu niekedy, neviem presne či v 12. alebo V 13. storočí, malôo za následok začiatok štiepenia cirkvi, to akoby doslova zlomilo myslenie človeka, lebo naozaj je to sila, ktorú nemožno iba zakryť perinou, ak to potom s človekom mláti celý deň. A čím viacej sa s tým bojuje, tým sa to viac stupňuje a satan sa rehoce.
To potom by som radšej bral Ježišove podobenstvo o údoch. Ak ťa zvádza na hriech ruka, alebo noha, radšej si ju odtni, lebo je lepšie prísť do neba bez jednej nohy či ruky, ako neprísť vôbec a stať sa sluhom toho druhého.
Takže osvietný, tu môžeš zabojovať a máš tam aj to, čo ty chcveš a máš tam aj to čo já chcem a možno nakoniec obaja pomôžeme dobrej veci.


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   12. 11. 2013, 07:04 avatar
"podstatné je, že či chcveš za ním ísť, " >> Ty si nepochopil. On nema pocit ze by mal ZA KYM ist, kedze neveri, ze nejaka postava Jezisa existovala. A myslim, ze keby aj veril, ze existovala, nemyslel by si, ze to je nejaky bozi (co vlastne? bozi boh, bozi syn? akoze absolutne nechapem trojicu a myslim, ze) syn, kedze v boha neveri.

Inak to s tym calibatom atd suhlasim:
1Kor 7,4-9
Žena nemá moc nad svojím telom, ale muž; podobne ani muž nemá moc nad svojím telom, ale žena.
>>>Neodopierajte si jeden druhému<<<, iba ak na čas so vzájomným súhlasom, aby ste sa mohli venovať modlitbe, a opäť buďte spolu, aby vás satan nepokúšal pre vašu nezdržanlivosť.
No toto hovorím ako dovolenie, nie ako príkaz.
Chcel by som, aby boli všetci ľudia tak, ako som ja; lenže každý má svoj vlastný dar od Boha: jeden tak; druhý inak.
Slobodným a vdovám hovorím: Dobre je pre nich, ak zostanú tak, ako ja.
>>>Ale ak sa nevedia zdržať, nech vstúpia do manželstva. Lebo je lepšie vstúpiť do manželstva ako horieť.<<<

Zda sa, ze mnohi katolicki knazi horia...  


26.
označiť príspevok

elemír muž
   12. 11. 2013, 04:44 avatar
Celibát je ďaľší satanov špinavý klam.
Odriekať sa sexu je dobrá vec a každý to môže sám na sebe skúsiť, ale všetko má svoje hranice a aj sila človeka a pevnej vôle oproti sile sexu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:24,  19: V tom čase existovali dve nebá. Jedno existovali hore na nebesiach, v ktorom sa ešte...
dnes, 01:10,  20: Na základe čoho tvrdíš že ide o podobenstvo ? V podobenstve sa predsa nevyskutujú mená...
dnes, 01:07,  13: Nenarúša, Ježišovou obetou sme dostali len možnosť odpsutenia hriechov, ale ešte nie...
dnes, 01:05,  8: Hovor k téme, kde tam z kontextu jasne vyplýva že išlo o podobenstvo ?
dnes, 01:04,  21: Nehovorím teraz o katolíkov, hovorím len o tom, že kto si chce vykladať sám Písmo,...
dnes, 00:17,  4, ........
dnes, 00:15,  Streľba na ihrisku v New Yorku https://www.youtube.com/watch?v=IAb2Hw_K2EI
dnes, 00:11,  13, .... nebudeme Gabi. https://assets.puzzlefactory.pl/puzzle/255/869/original.jpg
dnes, 00:09,  10, .... nuž niektorí sú tu len na to, aby mrzačili sebe svoj život a iným. A tak by to...
dnes, 00:08,  21 strelieb s 37 postrelenými v New Yorku, došlo k nim medzi polnocou a nedeľou 9:00. Štyri...
dnes, 00:04,  1, .... Tomáš, väčšina katolíkov to, čo si napísal nedodržiava, ako spomínajú vaši...
dnes, 00:03,  7 mŕtvych pri viac ako 50 streľbách v NYC za menej ako 48 hodín...
včera, 23:55,  8, .... "sociokúltúrny vývoj ľudí", .... tým myslíš ten morálny, fyzický a...
včera, 23:53,  14, .... to sú všeobecné frázy a ani raz si nenapísal, v čom JS nekonajú podla Písma....
včera, 23:48,  1, .... používaj Písma a nie pochybné stránky odpadlíkov....
včera, 23:47,  Najmenej dvaja zabití a 16 zranených pri hromadnej streľbe v Rochesteri...
včera, 23:41,  Prestrelka súvisiaca s gangami v Clevelande https://www.youtube.com/watch?v=BR4KyIE3Mrg
včera, 23:40,  Streľbu gangov v Brooklyne https://www.youtube.com/watch?v=BLRXWePK9Gk
včera, 23:35,  Streľba v New Yorku za bieleho dňa na frekventovanej ulici chlapík strieľal po chlapíkovi...
včera, 23:29,  Polícia strieľala vo Fullertone https://www.youtube.com/watch?v=J_SpwPh830U
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Udržiavajúc si svoj duševný pokoj chránime i ten telesný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(110 441 bytes in 0,211 seconds)