hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Veriaci-4 - Katechizmus - Duch Svaty

príspevkov
202
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 22.4.2015 21:25
posledná zmena 29.4.2015 08:53
1
22.04.2015, 21:25
„Nik nemôže povedať: ,Ježiš je Pán,‘ iba ak v Duchu Svätom“ (1 Kor 12, 3). „Boh poslal do našich sŕdc Ducha svojho Syna a on volá: ,Abba, Otče!‘“ (Gal 4, 6). Toto poznanie viery je možné len v Duchu Svätom. Aby sme boli v spoločenstve s Kristom, musí sa nás najprv dotknúť Duch Svätý. On nás predchádza a vzbudzuje v nás vieru. Naším krstom, prvou sviatosťou viery, sa nám život, ktorý má svoj prameň v Otcovi a darúva sa nám v Synovi, vnútorne a osobne udeľuje skrze Ducha Svätého v Cirkvi:

Krst „nám udeľuje milosť nového narodenia v Bohu Otcovi skrze jeho Syna v Duchu Svätom. Lebo tí, čo majú v sebe Božieho Ducha, sú vedení k Slovu čiže k Synovi. Syn ich však predstavuje Otcovi a Otec im dáva neporušiteľnosť. Teda bez Ducha nie je možné vidieť Božieho Syna a bez Syna sa nik nemôže priblížiť k Otcovi, lebo poznanie Otca je Syn a poznanie Božieho Syna sa uskutočňuje skrze Ducha Svätého.“1

684 Duch Svätý je svojou milosťou prvý pri prebúdzaní našej viery a pri udeľovaní nového života, ktorý spočíva v poznaní Otca a toho, ktorého Otec poslal, Ježiša Krista.2 Je však posledný pri zjavení osôb Najsvätejšej Trojice. Svätý Gregor Nazianzský, „Teológ“, vysvetľuje tento postup pedagógiou Božej „zhovievavosti“:

„Starý zákon ohlasoval Otca jasne, Syna menej jasne. Nový [zákon] nám však jasne ukazuje Syna, kým božstvo Ducha naznačil akosi nejasne. Teraz však sám Duch prebýva s nami a dáva sa nám poznať jasnejšie. Nebolo totiž bez nebezpečenstva otvorene hlásať Syna, kým sa ešte nevyznávalo božstvo Otca, ani nám pridávať Ducha Svätého akoby ťažšie bremeno – ak sa smie tak povedať –, kým sa ešte nepripúšťalo božstvo Syna... Len postupným napredovaním a vzrastaním ,od jasnosti k jasnosti‘ svetlo Trojice zažiarilo jasne.“3

1 Svätý Irenej Lyonský, Demonstratio praedicationis apostolicae, 7: SC 62, 41-42.
2 Porov. Jn 17,3.
3 Svätý Gregor Nazianzský, Oratio 31 (Theologica 5), 26: SC 250, 326 (PG 36, 161-164).

veriaci - mali by ste si brat priklad z cirkvi
👍: Astax1
none
2
22.04.2015, 23:45
Si sa nepomýlil?.....mal si dať veriaci-4 -slovo božie-Duch Svátý.
Co to je ten katechizmus?...to ma byť akože upravena biblia pre potreby RKC?
none
3

2. 22.04.2015, 23:45

Si sa nepomýlil?.....mal si dať veriaci-4 -slovo božie-Duch Svátý.
Co to je ten katechizmus?...to ma byť akože upravena biblia pre potreby RKC?

23.04.2015, 00:32
Z "Fidei Depositum", ktorou sa zverejnuje Katechizmus Katolickej cirkvi:
depositum fidei=poklad viery

Poklad viery zveril Pán svojej Cirkvi, aby ho strážila, a ona túto úlohu neprestajne plní.
...
Pri tejto príležitosti (mimoriadne zhromaždenie Biskupskej synody pri príležitosti dvadsiateho výročia zakončenia Koncilu) synodálni Otcovia sa vyslovili takto: "Veľmi mnohí si želajú, aby sa vypracoval katechizmus čiže súhrn celého katolíckeho učenia, tak viery ako i mravov, ktorý by bol akoby smerodajným textom pre katechizmy čiže súhrny učenia, ktoré sa pripravia v rozličných krajinách.
Učenie sa má predložiť z hľadiska biblického i liturgického, má poskytnúť správnu a zároveň
dnešnému životu kresťanov prispôsobenú náuku".
...
Preto z celého srdca vzdávam vďaky Pánovi v tento deň, keď pod názvom "Katechizmus katolíckej
Cirkvi" môžem celej Cirkvi ponúknuť tento smerodajný text pre katechézu, obnovenú na základe
živých prameňov viery!
...
Katechizmus katolíckej Cirkvi, ktorý som schválil 25. júna 1992 a ktorého zverejnenie dnes svojou apoštolskou autoritou nariaďujem, je výkladom viery Cirkvi a katolíckeho učenia, ako ich dosvedčuje alebo vysvetľuje Sväté písmo, apoštolská Tradícia a Učiteľský úrad Cirkvi. Vyhlasujem ho za bezpečnú normu pre učenie viery, a teda za platný a legitímny nástroj v službe cirkevného spoločenstva. Kiež by slúžil obnove, ku ktorej Duch Svätý neprestajne volá Božiu Cirkev, Kristovo
telo, na jej ceste k nehynúcemu svetlu Kráľovstva!
...
aby slúžil ako smerodajný, spoľahlivý a autentický text pre vysvetľovanie katolíckeho učenia a najmä pre vypracovanie miestnych katechizmov. Predkladá sa tiež všetkým veriacim, ktorí chcú lepšie poznať nevyčerpateľné bohatstvá spásy (Porov. Ef 3,8). Chce podporiť ekumenické snahy podnecované svätou túžbou po jednote všetkých kresťanov tým, že presne ukazuje obsah a obdivuhodnú súvislosť katolíckej viery. Katechizmus katolíckej Cirkvi sa napokon ponúka každému človekovi, ktorý od nás žiada zdôvodniť nádej, ktorá je v nás (1 Pt 3,15), a ktorý by chcel poznať, čo verí Katolícka cirkev.
...
Dňa 11. októbra 1992, na tridsiate výročie otvorenia Druhého vatikánskeho koncilu, v štrnástom roku
môjho pontifikátu.
J á n P a v o l II.

Katechizmus je "súhrn celého katolíckeho učenia - viery i mravov". Konkretne takto zacina kapitola o Duchu Svatom.
👍: Patrick91 , Astax1
none
4

3. 23.04.2015, 00:32

Z "Fidei Depositum", ktorou sa zverejnuje Katechizmus Katolickej cirkvi:
depositum fidei=poklad viery

Poklad viery zveril Pán svojej Cirkvi, aby ho strážila, a ona túto úlohu neprestajne plní.
...
Pri tejto príležitosti (mimoriadne zhromaždenie Biskupskej synody pri príležitosti dvadsiateho výročia zakončenia Koncilu) synodálni Otcovia sa vyslovili takto: "Veľmi mnohí si želajú, aby sa vypracoval katechizmus čiže súhrn celého katolíckeho učenia, tak viery ako i mravov, ktor...

23.04.2015, 00:43
Katechizmus je "súhrn celého katolíckeho učenia - viery i mravov". S tym suhlasím. Ty si studuj katechizmus a mne stačí Biblia,
ja na rozdiel od teba nie som katolík ale kresťan.
Jan Pavol 2 to bol ten čo naťahal inych bohov do chramu v Asisi?
odkaz
a títo ujvia prečo maju take smiešne čiapky na hlave?....
odkaz
none
5

4. 23.04.2015, 00:43

Katechizmus je "súhrn celého katolíckeho učenia - viery i mravov". S tym suhlasím. Ty si studuj katechizmus a mne stačí Biblia,
ja na rozdiel od teba nie som katolík ale kresťan.
Jan Pavol 2 to bol ten čo naťahal inych bohov do chramu v Asisi?
http://blog.sme.sk/blog/3607/66397/assisi1.jpg
a títo ujvia prečo maju take smiešne čiapky na hlave?....
http://i.ytimg.com/vi/NBxZXDwV02A/hqdefault.jpg

23.04.2015, 00:53
none
14

4. 23.04.2015, 00:43

Katechizmus je "súhrn celého katolíckeho učenia - viery i mravov". S tym suhlasím. Ty si studuj katechizmus a mne stačí Biblia,
ja na rozdiel od teba nie som katolík ale kresťan.
Jan Pavol 2 to bol ten čo naťahal inych bohov do chramu v Asisi?
http://blog.sme.sk/blog/3607/66397/assisi1.jpg
a títo ujvia prečo maju take smiešne čiapky na hlave?....
http://i.ytimg.com/vi/NBxZXDwV02A/hqdefault.jpg

23.04.2015, 03:48
Niektore cirkvy maju svoje katechizmy.
Aj evanjelick Augsburskeho vyznania maju maly a velky katechizmus Dr. Martina Luthera (plus este nejake spis napr Smalkaldske), reformovani (kalvini) som nasiel maju Heidelbersky katechizmus, ale o tom by viac vedel Konik..
none
85

3. 23.04.2015, 00:32

Z "Fidei Depositum", ktorou sa zverejnuje Katechizmus Katolickej cirkvi:
depositum fidei=poklad viery

Poklad viery zveril Pán svojej Cirkvi, aby ho strážila, a ona túto úlohu neprestajne plní.
...
Pri tejto príležitosti (mimoriadne zhromaždenie Biskupskej synody pri príležitosti dvadsiateho výročia zakončenia Koncilu) synodálni Otcovia sa vyslovili takto: "Veľmi mnohí si želajú, aby sa vypracoval katechizmus čiže súhrn celého katolíckeho učenia, tak viery ako i mravov, ktor...

26.04.2015, 18:24
Katechizmus je "súhrn celého katolíckeho učenia - viery i mravov"
odkaz
none
6
23.04.2015, 01:30
zatiaľ ,čo tam sedite ako primadony, miliony ludí vo svete sú vyslobodzovaní z okultizmu, su uzdravovaní , ale co je hlavne prijimaju živeho Boha.....naplňaju sa jeho duchom.
odkaz
none
7

6. 23.04.2015, 01:30

zatiaľ ,čo tam sedite ako primadony, miliony ludí vo svete sú vyslobodzovaní z okultizmu, su uzdravovaní , ale co je hlavne prijimaju živeho Boha.....naplňaju sa jeho duchom.
https://www.youtube.com/watch?v=wVw84t45rbA

23.04.2015, 01:41
Katolicka cirkev zachranila miliardy, ucte sa, ale skus nieco k Duchu Svatemu.
👍: Patrick91
none
8

7. 23.04.2015, 01:41

Katolicka cirkev zachranila miliardy, ucte sa, ale skus nieco k Duchu Svatemu.

23.04.2015, 01:45
Nou nou katolicka cirkev pribuchla mnohým ludom dvere pred zmrtvychvstalým Ježišom a ponukla im toho eucharistickeho.
none
9

8. 23.04.2015, 01:45

Nou nou katolicka cirkev pribuchla mnohým ludom dvere pred zmrtvychvstalým Ježišom a ponukla im toho eucharistickeho.

23.04.2015, 01:55
Netrep tu hluposti, do riti.
none
10

9. 23.04.2015, 01:55

Netrep tu hluposti, do riti.

23.04.2015, 02:02
Was ist das-"riť"?
none
11

10. Shagara 23.04.2015, 02:02

Was ist das-"riť"?

23.04.2015, 02:17
none
13

11. Lemmy 23.04.2015, 02:17

http://de.wikipedia.org/wiki/Ges%C3%A4%C3%9F

23.04.2015, 02:50
Dík...už som v obraze. Zas som o niečo múdrejší.
Nepoviem ,že to bolo pekné,...lebo by to mohlo viesť k tomu, ...že by si mohol si vytvárať nejaké konšpiračné teórie o mojej orientácií.
👍: Lemmy
none
12

10. Shagara 23.04.2015, 02:02

Was ist das-"riť"?

23.04.2015, 02:19
Tvrdenie proti tvrdeniu, tam sa nic neda napisat, tak to len aby rec nestala.
none
15

6. 23.04.2015, 01:30

zatiaľ ,čo tam sedite ako primadony, miliony ludí vo svete sú vyslobodzovaní z okultizmu, su uzdravovaní , ale co je hlavne prijimaju živeho Boha.....naplňaju sa jeho duchom.
https://www.youtube.com/watch?v=wVw84t45rbA

23.04.2015, 03:51
6: Dobra pesnicka
none
16

6. 23.04.2015, 01:30

zatiaľ ,čo tam sedite ako primadony, miliony ludí vo svete sú vyslobodzovaní z okultizmu, su uzdravovaní , ale co je hlavne prijimaju živeho Boha.....naplňaju sa jeho duchom.
https://www.youtube.com/watch?v=wVw84t45rbA

23.04.2015, 07:26
fú há----to komu sa chcú takým niečim zapáčiť???
none
17
23.04.2015, 13:34
antarctica, Patrick91, (veriaci)
Naťahovať sa s nimi je strata času. Stačí raz povedať v tomto prípade napísať. Komu nestačí málo nebude stačiť ani veľa tak hovorí sv.Tomáš Akvinský.
Neprijímajú slová Ježiša ale prekrúcajú si ich tak aby im sedeli. Inokedy vytrhávajú texty sv.písma z kontextu a "tvrdo" nimi argumentujú. Neprijímajú tradíciu pritom o nej hovorí Ježiš : " Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy (...)".
Chápem , že si každý interpretuje písmo podľa. Ale ja sa držím exegetických výkladov v jednote s Cirvkou. S tou Cirkvou, ktorú ustanovil Ježiš, a ktorá dostala učiteľský primát ved Ježiš hovorí "Kto vás počúva mňa počúva". Ježiš sa modlil za jednotu svojej Cirkvi pretože nechcel aby vznikali rôzne nepravé učenia či polopravdy.
Ak cítite, že katolícka Cirkev nie je pre vás a odmietate ju, je to len vaša vec.
Ale tvrdiť "(...) miliony ludí vo svete sú vyslobodzovaní z okultizmu, su uzdravovaní , ale co je hlavne prijimaju živeho Boha (...)" Tým si chcel povedať , že Cirkev (schválne hovorím Cirkev a nie Katolícka Cirkev pretože je len jedna Cirkev "je len jedno stádo a jeden pastier" neumožnuje prijímanie Boha do sŕdc veriacich?Pri každej sv.omši veriaci prijímajú Boha no nie len vo forme Božieho slova ale aj vo forme eucharistie. A eucharistia to je Ježiš. Tam dochádza k transsubstanciácii to jest premenenie podstát. Cirkev umožňuje prijímať toho istého Krista, ktorých chodil po zemi a učil. Umožňuje toto tvoje spoločenstvo?
"katolicka cirkev pribuchla mnohým ludom dvere pred zmrtvychvstalým Ježišom" Len Cirkev sprostredkúvame sviatosti potrebné k spáse či ide o krst, sv.prijímanie,sv.spoved, birmovku, sviatosť manželskú atd.

Ale vravím každý má slobodnú vôľu a môže veriť čomu chce veriť.
Vy nepresvedčíte mňa a ja zas nepresvedčím vás. Ako sa hovorí zhodneme sa, že sa nezhodneme.
none
18

17. Astax1 23.04.2015, 13:34

antarctica, Patrick91, (veriaci)
Naťahovať sa s nimi je strata času. Stačí raz povedať v tomto prípade napísať. Komu nestačí málo nebude stačiť ani veľa tak hovorí sv.Tomáš Akvinský.
Neprijímajú slová Ježiša ale prekrúcajú si ich tak aby im sedeli. Inokedy vytrhávajú texty sv.písma z kontextu a "tvrdo" nimi argumentujú. Neprijímajú tradíciu pritom o nej hovorí Ježiš : " Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy (...

23.04.2015, 14:20
17 Astax: RKC ale hlasa vela nebiblickeho...
RKC si uz v minulosti vzdy narokovala na "spravnost", nie od Krista, ale z pozicie moci..
Pretoze RKC sa netvari ako krestanska spolocnost, ale ako Rimska monarchia..
none
19

18. 23.04.2015, 14:20

17 Astax: RKC ale hlasa vela nebiblickeho...
RKC si uz v minulosti vzdy narokovala na "spravnost", nie od Krista, ale z pozicie moci..
Pretoze RKC sa netvari ako krestanska spolocnost, ale ako Rimska monarchia..

23.04.2015, 17:24
Wolfe
Vo sv.písme je veľa toho písaného v analógii. Preto nie každý pochopí všetko "kto môže pochopiť nech pochopí". Boh dáva chápať len do takej miery do akej je ten dotyčný človek schopný to prijať. Niekto chápe viac a niekto menej. Ty tvrdíš, že RKC hlása nebiblické veci. To neznamená, že ak ty tam nevieš nájsť danú pravdu, že tam nie je. Každý chápe podľa miery. Preto je aj hrierarchické usporiadanie Cirkvi. Ak si Boh niekoho vyvolí do pozície učiteľskej napríklad kňaza tak mu poskytne aj milosti na to aby chápal a aby učil. Sv.písmo nie je kniha, ktorá sa dá hned pochopiť mnohí študujú sv.písmo celý život a aj napriek tomu nepochopia všetko čo je v ňom obsiahnuté.

Ale je to tvoj názor a ja ho rešpektujem bez ohľadu na to, že ja mám iný.
none
20

19. Astax1 23.04.2015, 17:24

Wolfe
Vo sv.písme je veľa toho písaného v analógii. Preto nie každý pochopí všetko "kto môže pochopiť nech pochopí". Boh dáva chápať len do takej miery do akej je ten dotyčný človek schopný to prijať. Niekto chápe viac a niekto menej. Ty tvrdíš, že RKC hlása nebiblické veci. To neznamená, že ak ty tam nevieš nájsť danú pravdu, že tam nie je. Každý chápe podľa miery. Preto je aj hrierarchické usporiadanie Cirkvi. Ak si Boh niekoho vyvolí do pozície učiteľskej napríklad kňaza tak mu poskytne ...

23.04.2015, 17:29
Astax , ako môžeš ignorovať že v RKCsa hlása mnoho čo nie je biblické?....nerozumiem ako to nemozeš pochopiť. To podľa teba je ucenie RKC nad Bozie Slovo?....To aku chces milosť k tomu aby si rešpektoval bozie slovo?
none
21

19. Astax1 23.04.2015, 17:24

Wolfe
Vo sv.písme je veľa toho písaného v analógii. Preto nie každý pochopí všetko "kto môže pochopiť nech pochopí". Boh dáva chápať len do takej miery do akej je ten dotyčný človek schopný to prijať. Niekto chápe viac a niekto menej. Ty tvrdíš, že RKC hlása nebiblické veci. To neznamená, že ak ty tam nevieš nájsť danú pravdu, že tam nie je. Každý chápe podľa miery. Preto je aj hrierarchické usporiadanie Cirkvi. Ak si Boh niekoho vyvolí do pozície učiteľskej napríklad kňaza tak mu poskytne ...

23.04.2015, 17:53
Kde mas v biblii nieco o tom,ze by bola Maria bezhriesna, alebo ze by sme ju mali uctievat ako bohynu.
Nie je tam ani nic o tom, ze by bola ako cesta k Jezisovi, pretoze Jezis je prostrednik medzi Bohom a ludmi nie medzi Bohom a Mariou, ktora je prostrednikom medzi ludmi a nim (Jezisom).

Cela ta hierarchia co ma RKC.. v biblii sa vsetci beru ako rovni..
Popisal by som toho viac, ale prave mam ruky nad jedlom a blbo sa mi pise a chcem to zjest, kym mi to neochladne 🙂

Ja respektujem respektujucich ludi..
Ako som uz pisal, uctieval by som Mariu, aj by som sa modlil ruzenec (nebolo by to prvykrat.. uz som to pisal, ale neviem ci to vtedy nehodilo len prazdny text ako tebe), len mi to nepride spravne...

A tiez sa mi nepaci, ked niekto pysny pride a zacne si tvrdit ze jeho cirkev je ta jedina prava, zo vsetkych ostatnych robi hlupakov.. Na to som docela alergicky 🙂
none
26

21. 23.04.2015, 17:53

Kde mas v biblii nieco o tom,ze by bola Maria bezhriesna, alebo ze by sme ju mali uctievat ako bohynu.
Nie je tam ani nic o tom, ze by bola ako cesta k Jezisovi, pretoze Jezis je prostrednik medzi Bohom a ludmi nie medzi Bohom a Mariou, ktora je prostrednikom medzi ludmi a nim (Jezisom).

Cela ta hierarchia co ma RKC.. v biblii sa vsetci beru ako rovni..
Popisal by som toho viac, ale prave mam ruky nad jedlom a blbo sa mi pise a chcem to zjest, kym mi to neochladne 🙂

Ja...

25.04.2015, 01:00
Mas pravdu Astax, dohadovat sa nema vyznam, musim sa polepsit.
none
28

21. 23.04.2015, 17:53

Kde mas v biblii nieco o tom,ze by bola Maria bezhriesna, alebo ze by sme ju mali uctievat ako bohynu.
Nie je tam ani nic o tom, ze by bola ako cesta k Jezisovi, pretoze Jezis je prostrednik medzi Bohom a ludmi nie medzi Bohom a Mariou, ktora je prostrednikom medzi ludmi a nim (Jezisom).

Cela ta hierarchia co ma RKC.. v biblii sa vsetci beru ako rovni..
Popisal by som toho viac, ale prave mam ruky nad jedlom a blbo sa mi pise a chcem to zjest, kym mi to neochladne 🙂

Ja...

25.04.2015, 08:04
Wolfe, vsetci sme bratia a sestry, ked uz teda sme. A bratia a sestry maju spolocnu matku. Ak je Jezisovou mamou Maria, tak podla prikazania mas ctit otca i mat.
Takze si mimo, aj s veriacim.
Matke Jezisa je treba preukazovat nalezitu uctu.
none
29

28. ranexil 25.04.2015, 08:04

Wolfe, vsetci sme bratia a sestry, ked uz teda sme. A bratia a sestry maju spolocnu matku. Ak je Jezisovou mamou Maria, tak podla prikazania mas ctit otca i mat.
Takze si mimo, aj s veriacim.
Matke Jezisa je treba preukazovat nalezitu uctu.

25.04.2015, 08:13
Našou spoločnou matkou je Afrika a tam žiadna Mária nežila...
none
30

29. 25.04.2015, 08:13

Našou spoločnou matkou je Afrika a tam žiadna Mária nežila...

25.04.2015, 08:19
Nemyslim si, zeby bolo na 100% dokazane taketo nieco, ale omielaj tiez len hypotezy akoby boli pravdou.
none
31

30. ranexil 25.04.2015, 08:19

Nemyslim si, zeby bolo na 100% dokazane taketo nieco, ale omielaj tiez len hypotezy akoby boli pravdou.

25.04.2015, 08:33
iné dôkazy sa zatiaľ nenašli, teória o bohu a nejakom raji adamovi a eve sú hlúposti...ktoré boli dobré v danej dobe...svojho vzniku...
none
90

28. ranexil 25.04.2015, 08:04

Wolfe, vsetci sme bratia a sestry, ked uz teda sme. A bratia a sestry maju spolocnu matku. Ak je Jezisovou mamou Maria, tak podla prikazania mas ctit otca i mat.
Takze si mimo, aj s veriacim.
Matke Jezisa je treba preukazovat nalezitu uctu.

27.04.2015, 10:35
28: Chapem, ze ako (vychovany) katolik to beries takto...
Ale len jeden je Boh a to je Nebesky Boh - Otec. Ziadna Bohyna Matka...

Nieco o Marii - citat z ktoreho si RKC vytrhla, ze Maria je matka vsetkych krestanov/ludi:
[Jn 19,26-27]
26 Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: "Žena, hľa, tvoj syn!"
27 Potom povedal učeníkovi: "Hľa, tvoja matka!" A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.

Lenze tiez
[Mk 3,31-35]
31 Tu prišla jeho matka a jeho bratia. Zostali vonku a dali si ho zavolať.
32 Okolo neho sedel zástup. Povedali mu: "Vonku ťa hľadá tvoja matka, tvoji bratia a tvoje sestry."
33 On im odvetil: "Kto je moja matka a moji bratia?"
34 Rozhliadol sa po tých, čo sedeli okolo neho, a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia.
35 Lebo kto plní Božiu vôľu, je môj brat i moja sestra i matka."

alebo tiez k tomu uctievaniu:
[Lk 11,27-28]
27 Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: "Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval."
28 Ale on povedal: "Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho."


"tak podla prikazania mas ctit otca i mat." >>
Dokonca som cital odkaz

"Predobraz Panny Márie v Šalamúnovej matke Betsabe

Každý zbožný Žid zachovával štvrté Božie prikázanie:"Cti otca svojho i matku svoju!" Vliv matky kráľa na kráľovskom dvore bol veľmi veľký. Keď prišla Betsabe niečo prosiť od svojho syna (1 Kr 2,13-20), kráľ sa postavil, postavil ju po svojej pravici a bol pripravený vypočuť jej prosbu. Betsabe nepýta múdru vec, preto Šalamún odmieta, ale úctu svojej matke preukazuje až do smrti.
Nemôže nás prekvapiť, že milióny kresťanov prosia o príhovor Matku Ježiša Krista. Betsabe je v tom predobrazom Márie.
Keď prichádza Mária, Ježiš jej povie:"Žiadaj si, matka, neodmietnem ťa." (1 Kr 2,20) Mária, plná milosti, nežiada nič, čo by nebolo v súlade s vôľou jej Syna. Aj keby sme my žiadali niečo zlé, ona nám vyprosuje predovšetkým milosť poznať Božiu vôľu a plniť ju.
Príbeh Betsabe nás uisťuje o sile príhovoru Panny Márie, ktorá je väčšia ako u ostatných svätých, preto ju právom nazýva Boží ľud svojou Orodovnicou."

To uz rovno mohli porovnavat Mariu s Isis

Nieco o Otcovi (a to nie je cele, to su len evanjelia)
Najdi mi aspon desatinu z tohoto o Marii ako matke:

Mt 5,48 Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský >>>Otec<<<.
Mt 6,4 aby tvoja almužna zostala skrytá. A tvoj >>>Otec<<< ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.
Mt 6,6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu >>>Otcovi<<<, ktorý je v skrytosti. A tvoj >>>Otec<<< ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.
Mt 6,8 Nenapodobňujte ich; veď váš >>>Otec<<< vie, čo potrebujete, prv, ako by ste ho prosili.
Mt 6,14 Lebo ak vy odpustíte ľuďom ich poklesky, aj váš nebeský >>>Otec<<< vám odpustí.
Mt 6,15 Ale ak vy neodpustíte ľuďom, ani váš >>>Otec<<< neodpustí vaše hriechy.
Mt 6,18 aby nie ľudia zbadali, že sa postíš, ale tvoj >>>Otec<<<, ktorý je v skrytosti. A tvoj >>>Otec<<< ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.
Mt 6,26 Pozrite sa na nebeské vtáky: nesejú, ani nežnú, ani do stodôl nezhromažďujú, a váš nebeský >>>Otec<<< ich živí. Nie ste vy oveľa viac ako ony?
Mt 6,32 Veď po tomto všetkom sa zháňajú pohania. Váš nebeský >>>Otec<<< predsa vie, že toto všetko potrebujete.
Mt 7,11 Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá váš >>>Otec<<<, ktorý je na nebesiach, dobré veci tým, čo ho prosia.
Mt 11,27 Môj >>>Otec<<< mi odovzdal všetko. A nik nepozná Syna, iba >>>Otec<<<, ani Otca nepozná nik, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť.
Mt 15,13 On im odpovedal: "Každú rastlinu, ktorú nezasadil môj nebeský >>>Otec<<<, vytrhnú aj s koreňom.
Mt 16,17 Ježiš mu povedal: "Blahoslavený si, Šimon, syn Jonášov, lebo ti to nezjavilo telo a krv, ale môj >>>Otec<<<, ktorý je na nebesiach.
Mt 18,14 Tak ani váš >>>Otec<<<, ktorý je na nebesiach, nechce, aby zahynul čo len jediný z týchto maličkých.
Mt 18,35 Tak aj môj nebeský >>>Otec<<< urobí vám, ak neodpustíte zo srdca každý svojmu bratovi."
Mt 20,23 On im povedal: "Môj kalich budete piť, ale dať niekomu sedieť po mojej pravici alebo ľavici nepatrí mne; to dostanú tí, ktorým to pripravil môj >>>Otec<<<."
Mt 23,9 Ani Otcom nevolajte nikoho na zemi, lebo len jeden je váš >>>Otec<<<, ten nebeský.
Mt 24,36 Ale o tom dni a o tej hodine nevie nik, ani nebeskí anjeli, ani Syn, iba sám >>>Otec<<<.

Mk 11,25 A keď vstanete modliť sa, odpustite, ak máte niečo proti niekomu, aby aj vám váš >>>Otec<<<, ktorý je na nebesiach, odpustil vaše hriechy."
Mk 13,32 Ale o tom dni a o tej hodine nevie nik, ani anjeli v nebi, ani Syn, iba >>>Otec<<<.

Lk 6,36 Buďte milosrdní, ako je milosrdný váš >>>Otec<<<!
Lk 10,22 Môj >>>Otec<<< mi odovzdal všetko. A nik nevie, kto je Syn, iba >>>Otec<<<, ani kto je >>>Otec<<<, iba Syn a ten, komu to Syn bude chcieť zjaviť."
Lk 11,13 Keď teda vy, hoci ste zlí, viete dávať dobré dary svojim deťom, o čo skôr dá nebeský >>>Otec<<< Ducha Svätého tým, čo ho prosia!"
Lk 12,30 Veď toto všetko zháňajú ľudia tohto sveta. Váš >>>Otec<<< predsa vie, že toto potrebujete.
Lk 22,29 a ja vám dávam kráľovstvo, ako ho môj >>>Otec<<< dal mne,
Lk 24,49 Hľa, ja na vás zošlem, čo môj >>>Otec<<< prisľúbil. Preto zostaňte v meste, kým nebudete vystrojení mocou z výsosti!"

Jn 3,35 >>>Otec<<< miluje Syna a dal mu do rúk všetko.
Jn 4,23 Ale prichádza hodina, ba už je tu, keď sa praví ctitelia budú klaňať >>>Otcovi<<< v Duchu a pravde. Lebo sám >>>Otec<<< hľadá takých ctiteľov.
Jn 5,17 Ježiš im povedal: "Môj >>>Otec<<< pracuje doteraz, aj ja pracujem."
Jn 5,19 Ježiš im vravel: "Veru, veru, hovorím vám: Syn nemôže nič robiť sám od seba, len to, čo vidí robiť Otca. Čo robí >>>Otec<<<, to robí podobne aj Syn.
Jn 5,20 Veď >>>Otec<<< miluje Syna a ukazuje mu všetko, čo sám robí; a ukáže mu ešte väčšie skutky ako tieto, aby ste sa čudovali.
Jn 5,21 Lebo ako >>>Otec<<< kriesi mŕtvych a oživuje, tak aj Syn oživuje, koho chce.
Jn 5,22 A >>>Otec<<< nikoho ani nesúdi, ale všetok súd odovzdal Synovi,
Jn 5,26 Lebo ako >>>Otec<<< má život sám v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život sám v sebe.
Jn 5,36 Ja mám väčšie svedectvo, ako je Jánovo: skutky, ktoré mi dal vykonať >>>Otec<<<. Tieto skutky, ktoré konám, svedčia o mne, že ma poslal >>>Otec<<<.
Jn 5,37 A sám >>>Otec<<<, ktorý ma poslal, vydal o mne svedectvo. Vy ste nikdy nepočuli jeho hlas, ani jeho tvár ste nevideli
Jn 6,27 Nezháňajte sa za pominuteľným pokrmom, ale za pokrmom, ktorý ostáva pre večný život, a ten vám dá Syn človeka. Lebo jeho označil >>>Otec<<<, Boh, svojou pečaťou."
Jn 6,32 Ježiš im odvetil: "Veru, veru, hovorím vám: Nie Mojžiš vám dal chlieb z neba, ale môj >>>Otec<<< vám dáva pravý chlieb z neba.
Jn 6,37 Všetko, čo mi dáva >>>Otec<<<, príde ku mne. A toho, kto prichádza ku mne, neodoženiem,
Jn 6,44 Nik nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne >>>Otec<<<, ktorý ma poslal. A ja ho vzkriesim v posledný deň.
Jn 6,57 Ako mňa poslal živý >>>Otec<<< a ja žijem z Otca, aj ten, čo mňa je, bude žiť zo mňa.
Jn 6,65 A povedal: "Preto som vám hovoril: Nik nemôže prísť ku mne, ak mu to nedá >>>Otec<<<."
Jn 8,16 A ak aj súdim, môj súd je pravdivý, lebo nie som sám, ale ja a >>>Otec<<<, ktorý ma poslal.
Jn 8,18 Ja sám vydávam svedectvo o sebe a vydáva o mne svedectvo aj >>>Otec<<<, ktorý ma poslal."
Jn 8,19 Opýtali sa ho: "Kdeže je tvoj >>>Otec<<<?!" Ježiš odpovedal: "Nepoznáte ani mňa ani môjho Otca. Keby ste poznali mňa, poznali by ste aj môjho Otca."
Jn 8,28 Ježiš im teda povedal: "Keď vyzdvihnete Syna človeka, poznáte, že Ja Som a že nič nerobím sám od seba, ale hovorím tak, ako ma naučil >>>Otec<<<.
Jn 8,54 Ježiš odpovedal: "Ak sa oslavujem ja sám, moja sláva nestojí za nič. Ale oslavuje ma môj >>>Otec<<<, o ktorom vy hovoríte: “On je náš Boh,”
Jn 10,15 ako mňa pozná >>>Otec<<< a ja poznám Otca. Aj svoj život položím za ovce.
Jn 10,17 >>>Otec<<< ma preto miluje, že ja dávam svoj život, a zasa si ho vezmem.
Jn 10,29 Môj >>>Otec<<<, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých a nik ich nemôže >>>Otcovi<<< vytrhnúť z ruky.
Jn 10,30 Ja a >>>Otec<<< sme jedno."
Jn 10,36 prečo vy hovoríte tomu, ktorého >>>Otec<<< posvätil a poslal na svet: “Rúhaš sa” za to, že som povedal: Som Boží Syn?!
Jn 10,38 Ale ak ich konám, keď už nechcete veriť mne, verte tým skutkom, aby ste poznali a vedeli, že vo mne je >>>Otec<<< a ja v >>>Otcovi<<<!"
Jn 12,26 Ak mi niekto slúži, nech ma nasleduje! A kde som ja, tam bude aj môj služobník. Kto bude mne slúžiť, toho poctí >>>Otec<<<.
Jn 12,49 Lebo ja som nehovoril sám zo seba, ale >>>Otec<<<, ktorý ma poslal, ten mi prikázal, čo mám povedať a čo mám hovoriť.
Jn 12,50 A viem, že jeho príkaz je večný život. Čo teda hovorím, hovorím tak, ako mi povedal >>>Otec<<<."
Jn 13,3 Ježiš vo vedomí, že mu >>>Otec<<< dal do rúk všetko a že od Boha vyšiel a k Bohu odchádza,
Jn 14,10 Neveríš, že ja som v >>>Otcovi<<< a >>>Otec<<< vo mne? Slová, ktoré vám hovorím, nehovorím sám zo seba, ale >>>Otec<<<, ktorý ostáva vo mne, koná svoje skutky.
Jn 14,11 Verte mi, že ja som v >>>Otcovi<<< a >>>Otec<<< vo mne. Ak nie pre iné, aspoň pre tie skutky verte!
Jn 14,13 A urobím všetko, o čo budete prosiť v mojom mene, aby bol >>>Otec<<< oslávený v Synovi.
Jn 14,21 Kto má moje prikázania a zachováva ich, ten ma miluje. A kto miluje mňa, toho bude milovať môj >>>Otec<<<; aj ja ho budem milovať a zjavím mu seba samého."
Jn 14,23 Ježiš mu odpovedal: "Kto ma miluje, bude zachovávať moje slovo a môj >>>Otec<<< ho bude milovať; prídeme k nemu a urobíme si uňho príbytok.
Jn 14,26 Ale Tešiteľ, Duch Svätý, ktorého pošle >>>Otec<<< v mojom mene, naučí vás všetko a pripomenie vám všetko, čo som vám povedal.
Jn 14,28 Počuli ste, že som vám povedal: Odchádzam a prídem k vám. Keby ste ma milovali, radovali by ste sa, že idem k >>>Otcovi<<<, lebo >>>Otec<<< je väčší ako ja.
Jn 14,31 ale svet má poznať, že milujem Otca a robím, ako mi prikázal >>>Otec<<<. Vstaňte, poďme stadiaľto!
Jn 15,1 Ja som pravý vinič a môj >>>Otec<<< je vinohradník.
Jn 15,8 Môj >>>Otec<<< je oslávený tým, že prinášate veľa ovocia a stanete sa mojimi učeníkmi.
Jn 15,9 Ako mňa miluje >>>Otec<<<, tak ja milujem vás. Ostaňte v mojej láske!
Jn 15,16 Nie vy ste si vyvolili mňa, ale ja som si vyvolil vás a ustanovil som vás, aby ste išli a prinášali ovocie a aby vaše ovocie zostalo; aby vám >>>Otec<<< dal všetko, o čo ho budete prosiť v mojom mene.
Jn 16,15 Všetko, čo má >>>Otec<<<, je moje. Preto som povedal, že z môjho vezme a zvestuje vám.
none
27

19. Astax1 23.04.2015, 17:24

Wolfe
Vo sv.písme je veľa toho písaného v analógii. Preto nie každý pochopí všetko "kto môže pochopiť nech pochopí". Boh dáva chápať len do takej miery do akej je ten dotyčný človek schopný to prijať. Niekto chápe viac a niekto menej. Ty tvrdíš, že RKC hlása nebiblické veci. To neznamená, že ak ty tam nevieš nájsť danú pravdu, že tam nie je. Každý chápe podľa miery. Preto je aj hrierarchické usporiadanie Cirkvi. Ak si Boh niekoho vyvolí do pozície učiteľskej napríklad kňaza tak mu poskytne ...

25.04.2015, 04:36
Ono je to trošku ináč.Do pravdy ťa uvedie Duch svätý,ináč sa môžeš snažiť ako chceš a nepochopíš nič.To zistíš,keď si pozorne prečítaš napr.aj tento svoj príspevok ešte raz,alebo katolícky výklad k Písmu.
To je žiarivý príklad nepochopenia.RKC hlása z 90 perc.iba nebiblické veci,ktoré si jednoducho vymyslela na základe akejsi ústne / !!! /podávanej trdície.
none
32

27. stefan 5 25.04.2015, 04:36

Ono je to trošku ináč.Do pravdy ťa uvedie Duch svätý,ináč sa môžeš snažiť ako chceš a nepochopíš nič.To zistíš,keď si pozorne prečítaš napr.aj tento svoj príspevok ešte raz,alebo katolícky výklad k Písmu.
To je žiarivý príklad nepochopenia.RKC hlása z 90 perc.iba nebiblické veci,ktoré si jednoducho vymyslela na základe akejsi ústne / !!! /podávanej trdície.

25.04.2015, 19:23
"Do pravdy ťa uvedie Duch svätý,ináč sa môžeš snažiť ako chceš a nepochopíš nič."

Presne preto ty pravdu nemas, aj ked budes recitovat Bibliu, lebo nemas ducha, toho ma len Katolicka cirkev, ktoru vedie Duch Svaty, ako spravne pises, ze to je potrebne k pravde, nie tvoje citanie Biblie
none
33

32. 25.04.2015, 19:23

"Do pravdy ťa uvedie Duch svätý,ináč sa môžeš snažiť ako chceš a nepochopíš nič."

Presne preto ty pravdu nemas, aj ked budes recitovat Bibliu, lebo nemas ducha, toho ma len Katolicka cirkev, ktoru vedie Duch Svaty, ako spravne pises, ze to je potrebne k pravde, nie tvoje citanie Biblie

25.04.2015, 19:32
Duch Sväty vedie ľudi osobne každeho, ak ho človek má.
Nikdy never ľudom , len Duchu ktoreho maš......ak budes veríť papežovi , že je vedený duchom , dostavas sa do problemu.
V RKC zufalo veríte že papež dostal neomylnosť (ani vam nič neostava) , pretoze ovecky v RKC ducha nemajú....
👍: stefan 5
none
34

33. 25.04.2015, 19:32

Duch Sväty vedie ľudi osobne každeho, ak ho človek má.
Nikdy never ľudom , len Duchu ktoreho maš......ak budes veríť papežovi , že je vedený duchom , dostavas sa do problemu.
V RKC zufalo veríte že papež dostal neomylnosť (ani vam nič neostava) , pretoze ovecky v RKC ducha nemajú....

25.04.2015, 19:34
Ano vedie mna a papeza🙂
none
35

34. 25.04.2015, 19:34

Ano vedie mna a papeza🙂

25.04.2015, 19:38
Ty ducha bozieho nemáš. Inac by si neuctieval Mariu, a papeža by si nebral ako neomylneho.(pretoze kazdy clovek je omylny) A nielen to.
👍: stefan 5
none
36

35. 25.04.2015, 19:38

Ty ducha bozieho nemáš. Inac by si neuctieval Mariu, a papeža by si nebral ako neomylneho.(pretoze kazdy clovek je omylny) A nielen to.

25.04.2015, 19:44
Ducha Svateho chce uctievanie Panny Marie. Papez je pod vedenim Ducha Svateho

Ty ako clovek si omylny a nemas Ducha v plnosti
none
38

36. 25.04.2015, 19:44

Ducha Svateho chce uctievanie Panny Marie. Papez je pod vedenim Ducha Svateho

Ty ako clovek si omylny a nemas Ducha v plnosti

25.04.2015, 19:47
to o čom rozprávaš, ty ho tiež nemáš, ak ano tak kde...
none
39

38. 25.04.2015, 19:47

to o čom rozprávaš, ty ho tiež nemáš, ak ano tak kde...

25.04.2015, 19:49
Skus teply kupel na nohy🙂
none
41

36. 25.04.2015, 19:44

Ducha Svateho chce uctievanie Panny Marie. Papez je pod vedenim Ducha Svateho

Ty ako clovek si omylny a nemas Ducha v plnosti

25.04.2015, 20:15
Papež by nikdy nenaťahal cudzich Bohov do chramu, keby bol vedeny Duchom svetým....alebo by nikdy nebozkal sochu Marie..
Ved to je ohavne , vytvarat si modly....ste vedení ale duchom satana.
Boh nam zoslal svoje slovo a to treba dodrziavať a neprekrucat si ho na svoje potreby.
none
43

41. 25.04.2015, 20:15

Papež by nikdy nenaťahal cudzich Bohov do chramu, keby bol vedeny Duchom svetým....alebo by nikdy nebozkal sochu Marie..
Ved to je ohavne , vytvarat si modly....ste vedení ale duchom satana.
Boh nam zoslal svoje slovo a to treba dodrziavať a neprekrucat si ho na svoje potreby.

25.04.2015, 20:34
Tak este raz: ty nemozes prikazovat Duchu Svatemu. Tak miesto tvojich reci, co by mal a nemal, si uvedom, ze Boh ustanovil Katolicku cirkev a vedie ju
none
46

43. 25.04.2015, 20:34

Tak este raz: ty nemozes prikazovat Duchu Svatemu. Tak miesto tvojich reci, co by mal a nemal, si uvedom, ze Boh ustanovil Katolicku cirkev a vedie ju

25.04.2015, 20:36
Tak este raz , ukaž mi, kde Jeziš ustanovuje katolicku cirkev.
none
50

46. 25.04.2015, 20:36

Tak este raz , ukaž mi, kde Jeziš ustanovuje katolicku cirkev.

25.04.2015, 20:52
To sa ti uz ukazovalo desatkrat, ale nevies pochopit, nemas vedenie Ducha, nejde ti to vysvetlit
none
54

50. 25.04.2015, 20:52

To sa ti uz ukazovalo desatkrat, ale nevies pochopit, nemas vedenie Ducha, nejde ti to vysvetlit

25.04.2015, 21:21
no skús. Peter ty si skala a na tej skale postavim svoju cirkev?.....No ked to takto precita 10 rocné decko, tak si povie ze Jeziš ucinil Petra skalou.....Naozaj? naozaj?.
Prečitaj si aj to čo bolo tesne pred tým a zober to do kontextu......
none
57

54. 25.04.2015, 21:21

no skús. Peter ty si skala a na tej skale postavim svoju cirkev?.....No ked to takto precita 10 rocné decko, tak si povie ze Jeziš ucinil Petra skalou.....Naozaj? naozaj?.
Prečitaj si aj to čo bolo tesne pred tým a zober to do kontextu......

25.04.2015, 21:37
Nemas Ducha Svateho, to nie je len o tom, je toho ovela viac.....
none
58

57. 25.04.2015, 21:37

Nemas Ducha Svateho, to nie je len o tom, je toho ovela viac.....

25.04.2015, 21:38
no skus a pomaly.....
none
37

33. 25.04.2015, 19:32

Duch Sväty vedie ľudi osobne každeho, ak ho človek má.
Nikdy never ľudom , len Duchu ktoreho maš......ak budes veríť papežovi , že je vedený duchom , dostavas sa do problemu.
V RKC zufalo veríte že papež dostal neomylnosť (ani vam nič neostava) , pretoze ovecky v RKC ducha nemajú....

25.04.2015, 19:46
Duch svätý, výmysel kresťanov, debada o ničom a nikom, každý kresťan o ňom kecá ale nikto nevie čo to vlastne je...vzhľadom k tomu že duch sa nedá nijako dokázať, nikto ho nevidel ani nepočul, tak sa dá o ňom napísať a povedať kopu sprostosti, je len na človeku či uverí alebo sa nad tým len zasmeje...
none
82

37. 25.04.2015, 19:46

Duch svätý, výmysel kresťanov, debada o ničom a nikom, každý kresťan o ňom kecá ale nikto nevie čo to vlastne je...vzhľadom k tomu že duch sa nedá nijako dokázať, nikto ho nevidel ani nepočul, tak sa dá o ňom napísať a povedať kopu sprostosti, je len na človeku či uverí alebo sa nad tým len zasmeje...

26.04.2015, 08:51
fajer tak prečo potom reaguješ?Ja si myslím,že ťa to tak trochu zaujíma,inak by si to ignoroval.Prečítaj si Bibliu a zvlášť venuj pozornosť kázaniu Pána Ježiša na hore.Ak to nezaberie,tak potom nič.
none
40

32. 25.04.2015, 19:23

"Do pravdy ťa uvedie Duch svätý,ináč sa môžeš snažiť ako chceš a nepochopíš nič."

Presne preto ty pravdu nemas, aj ked budes recitovat Bibliu, lebo nemas ducha, toho ma len Katolicka cirkev, ktoru vedie Duch Svaty, ako spravne pises, ze to je potrebne k pravde, nie tvoje citanie Biblie

25.04.2015, 20:14
Neviem o tom,že by bol Duch sv.v RKC.Prví učeníci a Pán Ježiš boli židia a nie katolíci.Pán Ježiš výslovne zakazuje niekoho nazývať otcom /papa,pápež/.
A naozaj si neviem predstaviť sv.Petra ss švajčiarskou gardou,papamobilom,oblečeného v drahých rúchach a s akciami významných firiem.
none
52

40. stefan 5 25.04.2015, 20:14

Neviem o tom,že by bol Duch sv.v RKC.Prví učeníci a Pán Ježiš boli židia a nie katolíci.Pán Ježiš výslovne zakazuje niekoho nazývať otcom /papa,pápež/.
A naozaj si neviem predstaviť sv.Petra ss švajčiarskou gardou,papamobilom,oblečeného v drahých rúchach a s akciami významných firiem.

25.04.2015, 20:56
Ale mi sa bavime o vedeni Duchom Svatym, nie co si vies alebo nevies ty osobne predstavit, alebo o com ty vies alebo nevies osobne. ty nie si duch svaty
none
56

52. 25.04.2015, 20:56

Ale mi sa bavime o vedeni Duchom Svatym, nie co si vies alebo nevies ty osobne predstavit, alebo o com ty vies alebo nevies osobne. ty nie si duch svaty

25.04.2015, 21:28
Takže ten váš duch vás vedie k peniazom a moci?
Pán Ježiš kázal niečo iné o hromadení pokladov.
none
60

56. stefan 5 25.04.2015, 21:28

Takže ten váš duch vás vedie k peniazom a moci?
Pán Ježiš kázal niečo iné o hromadení pokladov.

25.04.2015, 21:45
Pan Jezis ti povedal, ze Katolicka cirkev vedie k peniazom? To su tvoje dojmy..
none
63

60. 25.04.2015, 21:45

Pan Jezis ti povedal, ze Katolicka cirkev vedie k peniazom? To su tvoje dojmy..

25.04.2015, 22:30
Pán Ježiš hovoril o hromadení pokladov v nebi a nie na zemi,ako to robí RKC-kľudne pokračuj,rád ťa poučím.
none
64

63. stefan 5 25.04.2015, 22:30

Pán Ježiš hovoril o hromadení pokladov v nebi a nie na zemi,ako to robí RKC-kľudne pokračuj,rád ťa poučím.

25.04.2015, 22:32
Ja viem lepsie co robi cirkev. Na to by ta bolo, poucovat🙂
none
66

64. 25.04.2015, 22:32

Ja viem lepsie co robi cirkev. Na to by ta bolo, poucovat🙂

25.04.2015, 22:35
Mimochodom Katolicka cirkev jedina plni, co hovoril Pan Jezis. To je len tvoj dojem(z bulvaru), ze nie.
none
68

66. 25.04.2015, 22:35

Mimochodom Katolicka cirkev jedina plni, co hovoril Pan Jezis. To je len tvoj dojem(z bulvaru), ze nie.

25.04.2015, 22:41
Ja som bol katolík viac,ako 40 rokov,takže mám dojmy správne.
none
71

68. stefan 5 25.04.2015, 22:41

Ja som bol katolík viac,ako 40 rokov,takže mám dojmy správne.

25.04.2015, 23:09
Pycha, pycha🙂
none
70

66. 25.04.2015, 22:35

Mimochodom Katolicka cirkev jedina plni, co hovoril Pan Jezis. To je len tvoj dojem(z bulvaru), ze nie.

25.04.2015, 22:55
Ak by tak bolo,tak aj tu na Slovensku, by sme mali veľa láskavých,vyrovnaných a rozumných ľudí. Nie je to tak. Samotní kňazi tvrdia, .."že aj desať percet veriacich,je veľké číslo",...to na margo kresťanov,ktorí ako tak nasledujú Krista.
A ked fakty svedčia,že 90% dogiem RKC e nebiblického pôvodu,tak ako tu vidíš to -"plnenie",..Antarctica?
none
86

70. Shagara 25.04.2015, 22:55

Ak by tak bolo,tak aj tu na Slovensku, by sme mali veľa láskavých,vyrovnaných a rozumných ľudí. Nie je to tak. Samotní kňazi tvrdia, .."že aj desať percet veriacich,je veľké číslo",...to na margo kresťanov,ktorí ako tak nasledujú Krista.
A ked fakty svedčia,že 90% dogiem RKC e nebiblického pôvodu,tak ako tu vidíš to -"plnenie",..Antarctica?

26.04.2015, 18:53
mame tu elemira, ktoremu z evanjelia vyslo, ze Jezis nie je boh. tebe to tiez vyslo z Biblie, ze Jezis nie je boh?

Dogma je, ze Jezis je Boh, bodka. To ci je to biblicke a ci nebiblicke, ty neurcis, aj ked to tvoju pychu láka.
none
92

66. 25.04.2015, 22:35

Mimochodom Katolicka cirkev jedina plni, co hovoril Pan Jezis. To je len tvoj dojem(z bulvaru), ze nie.

27.04.2015, 11:00
Alebo skor jedina neplni, respektive plni presny opak
none
91

64. 25.04.2015, 22:32

Ja viem lepsie co robi cirkev. Na to by ta bolo, poucovat🙂

27.04.2015, 11:00
Skor nemas CIM poucovat 🙂
none
94

91. 27.04.2015, 11:00

Skor nemas CIM poucovat 🙂

27.04.2015, 13:18
Si s tym uz trapny.
none
95

94. 27.04.2015, 13:18

Si s tym uz trapny.

27.04.2015, 13:21
Sama si trapna
none
96

95. 27.04.2015, 13:21

Sama si trapna

27.04.2015, 13:44
Cakat od papagaja vlastnu myslienku sa asi neda :-)
none
97

96. 27.04.2015, 13:44

Cakat od papagaja vlastnu myslienku sa asi neda :-)

27.04.2015, 13:52
No ja tu svojich vlastnych myslienok prezentujem dost..
Co sa neda povedat o tvojich štekoch
none
98

97. 27.04.2015, 13:52

No ja tu svojich vlastnych myslienok prezentujem dost..
Co sa neda povedat o tvojich štekoch

27.04.2015, 14:15
Kritizovat inych si vzdy vedel. A ked ta clovek pritlaci, tak seba zacnes vychvalovat. Idiot.
none
99

98. 27.04.2015, 14:15

Kritizovat inych si vzdy vedel. A ked ta clovek pritlaci, tak seba zacnes vychvalovat. Idiot.

27.04.2015, 14:54
Kritizujem kritizujucich...
To uz som raz povedal...
A ze prave ty hovoris o kritizovani inych, ty pokrytec
none
113

99. 27.04.2015, 14:54

Kritizujem kritizujucich...
To uz som raz povedal...
A ze prave ty hovoris o kritizovani inych, ty pokrytec

27.04.2015, 17:30
Ty si toho nataral. Vraj si na PN.
To nekonecne teoretizovanie je asi z toho🙂
none
116

113. 27.04.2015, 17:30

Ty si toho nataral. Vraj si na PN.
To nekonecne teoretizovanie je asi z toho🙂

27.04.2015, 19:33
Na PN uz davno nie som...
none
118

116. 27.04.2015, 19:33

Na PN uz davno nie som...

27.04.2015, 20:35
Ale kritizovat, teoretizovat a papagajovat (sam sa tusim volas zrkadlo, co je to iste) ta bavi stale.
none
120

118. 27.04.2015, 20:35

Ale kritizovat, teoretizovat a papagajovat (sam sa tusim volas zrkadlo, co je to iste) ta bavi stale.

27.04.2015, 20:41
nic v zlom, ja sa uz tiez citim blbo, ze sa tu dohadujem (ale len pred ludmi ako su veriaci ludia, alebo Sloven, salbea, Karola, rose, Lux a podobni🙂)
none
130

120. 27.04.2015, 20:41

nic v zlom, ja sa uz tiez citim blbo, ze sa tu dohadujem (ale len pred ludmi ako su veriaci ludia, alebo Sloven, salbea, Karola, rose, Lux a podobni🙂)

27.04.2015, 22:40
Inak ja som to aj tak najprv zle precital..
Potom neskor som si to vsimol, len mi to prislo uz passe..ale napisem to sem aj tak
Ty si pisala, na Stefana 5, ze by rad poucoval...
Ja som to zle precital a pochopil som to tak, ze ty chces poucovat...

Nuz kazdy kazdeho poucuje, kazdy kazdeho kritizuje, o tom sme asi ludia, hmm
none
136

130. 27.04.2015, 22:40

Inak ja som to aj tak najprv zle precital..
Potom neskor som si to vsimol, len mi to prislo uz passe..ale napisem to sem aj tak
Ty si pisala, na Stefana 5, ze by rad poucoval...
Ja som to zle precital a pochopil som to tak, ze ty chces poucovat...

Nuz kazdy kazdeho poucuje, kazdy kazdeho kritizuje, o tom sme asi ludia, hmm

27.04.2015, 23:13
Kdeze, ti ludia, ktorych som vymenoval, sem nechodia poucovat. Onji su priklad
none
133

118. 27.04.2015, 20:35

Ale kritizovat, teoretizovat a papagajovat (sam sa tusim volas zrkadlo, co je to iste) ta bavi stale.

27.04.2015, 22:47
Inak je zaujimave, ze hovoris o papagajovani, ked zvyknes niekedy svoje vety hadzat do novych prispevkov aj 5krat..
S kritizovanim je to napodobne. Ty nie si ta prava, co mi bude hovorit o kritizovani
none
140

133. 27.04.2015, 22:47

Inak je zaujimave, ze hovoris o papagajovani, ked zvyknes niekedy svoje vety hadzat do novych prispevkov aj 5krat..
S kritizovanim je to napodobne. Ty nie si ta prava, co mi bude hovorit o kritizovani

27.04.2015, 23:26
Ty si inak pomotany 🙂
none
148

140. 27.04.2015, 23:26

Ty si inak pomotany 🙂

28.04.2015, 03:29
Tolko k sebareflexii.
none
22

17. Astax1 23.04.2015, 13:34

antarctica, Patrick91, (veriaci)
Naťahovať sa s nimi je strata času. Stačí raz povedať v tomto prípade napísať. Komu nestačí málo nebude stačiť ani veľa tak hovorí sv.Tomáš Akvinský.
Neprijímajú slová Ježiša ale prekrúcajú si ich tak aby im sedeli. Inokedy vytrhávajú texty sv.písma z kontextu a "tvrdo" nimi argumentujú. Neprijímajú tradíciu pritom o nej hovorí Ježiš : " Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli. Keď príde on, Duch pravdy, uvedie vás do plnej pravdy (...

24.04.2015, 20:27
Cituješ Akvinského.Nevadí ti,že bol proti učeniu o nepoškvrnenom počatí p.Márie?
none
23
24.04.2015, 21:17
Mimochodom vidím,že tu píšete o cirkvách ako o inštitúciách.To je však hlboké nedorozumenie.V Písme sa píše o cirkvi /neveste baránka /a o lokálnych pobočkách tej istej cirkvi.
Cirkev-od sl.ecclesia- vyvolať,povolať alebo aj vyvoliť sú spasení ľudia od letníc až po deň Pána,takže žiadna organizácia so sídlom a ičom.
none
24

23. stefan 5 24.04.2015, 21:17

Mimochodom vidím,že tu píšete o cirkvách ako o inštitúciách.To je však hlboké nedorozumenie.V Písme sa píše o cirkvi /neveste baránka /a o lokálnych pobočkách tej istej cirkvi.
Cirkev-od sl.ecclesia- vyvolať,povolať alebo aj vyvoliť sú spasení ľudia od letníc až po deň Pána,takže žiadna organizácia so sídlom a ičom.

24.04.2015, 21:23
O tom píšem už dávno....Je to neviditelna cirkev poskladana zo znovuzrodených ludí...
none
25

24. 24.04.2015, 21:23

O tom píšem už dávno....Je to neviditelna cirkev poskladana zo znovuzrodených ludí...

24.04.2015, 21:44
Áno,Pán Ježiš hovorí o potrebe znovuzrodenia,čo ľudia mysliaci telesne nechápu.
Cirkev popísal aj Peter-Ale vy ste vyvolený rod, kráľovské kňazstvo svätý národ, ľud určený na vlastníctvo.
none
69

25. stefan 5 24.04.2015, 21:44

Áno,Pán Ježiš hovorí o potrebe znovuzrodenia,čo ľudia mysliaci telesne nechápu.
Cirkev popísal aj Peter-Ale vy ste vyvolený rod, kráľovské kňazstvo svätý národ, ľud určený na vlastníctvo.

25.04.2015, 22:51
Tieto slová platili na telesných židov. V tom boli jedineční,/vyvolení/že mali vytvoriť kráľovskú a kňazskú triedu. Ten text nesmieme chápať všeobecne.
Aj ked sa isté veci zmenili,pre ich neprijatie mesiáša.
none
73

69. Shagara 25.04.2015, 22:51

Tieto slová platili na telesných židov. V tom boli jedineční,/vyvolení/že mali vytvoriť kráľovskú a kňazskú triedu. Ten text nesmieme chápať všeobecne.
Aj ked sa isté veci zmenili,pre ich neprijatie mesiáša.

25.04.2015, 23:18
no ale to si mimo Shagara, to neplati pre židov , ale pre tých čo sa znovuzrodili.
none
74

73. 25.04.2015, 23:18

no ale to si mimo Shagara, to neplati pre židov , ale pre tých čo sa znovuzrodili.

25.04.2015, 23:34
Nie,raz to rozvediem. A detailne. Ak všetci kresťania znovuzrodení budu vládnuť/kraľovať/ a budú kňazmi,...pýtam sa nad kým,komu? Prečo nad nimi "nemá druhá smrť moc",ale nad inými kresťanmi má? Ktoje "prvé ovocie" z týchto kresťanov,a kto teda to pomyselné "druhé"?
Písmo hovorí o znovuzrodených,..."budú vládnuť nad zemou". /Zjav.5:10/ Teda,ale ...kto potom bude na zemi, a koho sa týka "znovuzrodenie,kraľovanie"?
Biblia hovorí o Jánovi Krstiteľovi,..."že bol plný ducha", a predsa o ňom tvrdí,že nebude v nebi. Kde bude potom?
A ak si zoberieš tri židovské sviatky,tak z ich pochopenia mnohé zistíš. Predobrazujú tri skupiny ľudí. Hádaj ktoré sú to?
Neskôr budem konkrétny,a vysvetlím Písmom,ako to je,...nech ono prehovorí,...verím ,že ho máte v úcte.
none
75

74. Shagara 25.04.2015, 23:34

Nie,raz to rozvediem. A detailne. Ak všetci kresťania znovuzrodení budu vládnuť/kraľovať/ a budú kňazmi,...pýtam sa nad kým,komu? Prečo nad nimi "nemá druhá smrť moc",ale nad inými kresťanmi má? Ktoje "prvé ovocie" z týchto kresťanov,a kto teda to pomyselné "druhé"?
Písmo hovorí o znovuzrodených,..."budú vládnuť nad zemou". /Zjav.5:10/ Teda,ale ...kto potom bude na zemi, a koho sa týka "znovuzrodenie,kraľovanie"?
Biblia hovorí o Jánovi Krstiteľovi,..."že bol plný ducha", a predsa o ňom t...

25.04.2015, 23:37
vidím že tato otazka "ti neda spať".....Shagara potrebuješ skúsennosť s D.S.
none
77

75. 25.04.2015, 23:37

vidím že tato otazka "ti neda spať".....Shagara potrebuješ skúsennosť s D.S.

25.04.2015, 23:48
Tú mám,...práve on mi pomáha chápať Písma. Ale budem bližšie rozvádzať nadhodené otázky,aby bolo zrejme....že,ak poviem :"som znovuzrodený",....ešte to nemusí byť pravda,...ale nemusíte sa báť,ved si ctíte Boha,pravdu Písiem, a verím ,že jej posolstvu sa podrobujete.
Tak nech prehovorí Písmo.
Ja nie som "znovuzrodený",ale verím ,že budem zachránený,a že budem večne žiť v dokonalých podmienkach. Ale, Boh aj tak musí povedať posledné slovo. Ja mám "len" nádej.
none
115

77. Shagara 25.04.2015, 23:48

Tú mám,...práve on mi pomáha chápať Písma. Ale budem bližšie rozvádzať nadhodené otázky,aby bolo zrejme....že,ak poviem :"som znovuzrodený",....ešte to nemusí byť pravda,...ale nemusíte sa báť,ved si ctíte Boha,pravdu Písiem, a verím ,že jej posolstvu sa podrobujete.
Tak nech prehovorí Písmo.
Ja nie som "znovuzrodený",ale verím ,že budem zachránený,a že budem večne žiť v dokonalých podmienkach. Ale, Boh aj tak musí povedať posledné slovo. Ja mám "len" nádej.

27.04.2015, 17:57
Je napísane MUSITE sa znovuzrodiť.....Takže žiadne neviem či som , to musí clovek vedieť ano som(ma vnutorne svedectvo), jeho duch spolu s Duchom Božím svedčí , že je bozie dieťa.( to nie je trufalost alebo pýcha tvrdiť ,že som znovuzrodený.
Ano SOM ZNOVUZRDENY A VIEM O TOM ......
Takze este raz Shagara , nemáš skusennost s D. S. Aj tvoj odpor ku nadprirodzenemu prejavovaniu sa Ducha je toho dôkazom.
Tvoriš skupinu tkz. intelektuálnych(telesných) kresťanov, vlastne mrtvých krestanov. Veriš vôbec tomu, že existuju duchovní a telesní krestania?
none
76

25. stefan 5 24.04.2015, 21:44

Áno,Pán Ježiš hovorí o potrebe znovuzrodenia,čo ľudia mysliaci telesne nechápu.
Cirkev popísal aj Peter-Ale vy ste vyvolený rod, kráľovské kňazstvo svätý národ, ľud určený na vlastníctvo.

25.04.2015, 23:42
Doplním..."na zvláštne vlastníctvo". /majetok/ V akom zmysle -"zvláštne"? Inak povedané, jedinečné,..iné,...ako tí ostatní. V tom spočíva "vyvolenie", a prednosť "žida", ...."prirodzených vetiev",...tí další sú len "naštepení."
A v súvislosti s touto skupinou -"znovuzrodených", sa píše ,že majú "súdiť". Koho? 12 kmeňov Izraela? Kto to je, a čím sa odlišujú od nich,teda znovuzrodených,kráľov,sudcov,kňazov?
none
78

23. stefan 5 24.04.2015, 21:17

Mimochodom vidím,že tu píšete o cirkvách ako o inštitúciách.To je však hlboké nedorozumenie.V Písme sa píše o cirkvi /neveste baránka /a o lokálnych pobočkách tej istej cirkvi.
Cirkev-od sl.ecclesia- vyvolať,povolať alebo aj vyvoliť sú spasení ľudia od letníc až po deň Pána,takže žiadna organizácia so sídlom a ičom.

25.04.2015, 23:59
Ale ako potom chápať slová Krista o "burine"/napodobenine kresťanov,falošných/,...alebo ako chápať výstrahy a nabádania,..."oddeliť sa,nedotýkať sa,výjsť z Babylónu,...atd"???
Dané texty,varovania,nabádania....poukazujú,že Boh nemá svoj ľud roztrúsený v rôznych denomináciách kresťanstva.
Ak beriem v potas,že v "čase konca,Boh svoj ľud zjednotí,zhromaždí",...a že opäť "bude vidieť medzi tým kto slúži Bohu,a kto mu neslúži", ...tak mi je jasné,že Boh vždy mal a aj teraz má svoj ľud. Svojho "správcu majetku",organizovaný ľud.
Kresťania boli v časoch Krista jednou viditeľnou cirkvou/vyvolenou/ a neskôr po odpadnutí/po smrti apoštolov/ ich bolo na desiatky hašterivých skupín. Až v 4 storočí sa zjednotili/zčasti/ mocenskou politikou KOnštantína a za pomoci vznikajúcej mocenskej cirkvi. Ale to už nemalo nič spoločné s kresťanstvom.
none
79

78. Shagara 25.04.2015, 23:59

Ale ako potom chápať slová Krista o "burine"/napodobenine kresťanov,falošných/,...alebo ako chápať výstrahy a nabádania,..."oddeliť sa,nedotýkať sa,výjsť z Babylónu,...atd"???
Dané texty,varovania,nabádania....poukazujú,že Boh nemá svoj ľud roztrúsený v rôznych denomináciách kresťanstva.
Ak beriem v potas,že v "čase konca,Boh svoj ľud zjednotí,zhromaždí",...a že opäť "bude vidieť medzi tým kto slúži Bohu,a kto mu neslúži", ...tak mi je jasné,že Boh vždy mal a aj teraz má svoj ľud. Svojh...

26.04.2015, 00:09
ty si stale nepochopil, že tou cirkvou po ktoru si pride Ježiš su znovuzrodení ludia?......roztrusení po celom svete , bez ohladu na to v akej denominacii sú?
none
80

79. 26.04.2015, 00:09

ty si stale nepochopil, že tou cirkvou po ktoru si pride Ježiš su znovuzrodení ludia?......roztrusení po celom svete , bez ohladu na to v akej denominacii sú?

26.04.2015, 00:16
samozrejme , je tu otazka či sa môže človek znovuzrodit trebárs u moslimov. Samozrejme môže ale to musi pripustiť že Ježiš je Bozi syn....Su o tom svedectva obratenych moslimov....No a nejde len o moslimov ale o veriacich na celom svete.
none
81

80. 26.04.2015, 00:16

samozrejme , je tu otazka či sa môže človek znovuzrodit trebárs u moslimov. Samozrejme môže ale to musi pripustiť že Ježiš je Bozi syn....Su o tom svedectva obratenych moslimov....No a nejde len o moslimov ale o veriacich na celom svete.

26.04.2015, 01:27
veriaci, potrebujes Ducha Svateho
zijes v omyloch
none
88

79. 26.04.2015, 00:09

ty si stale nepochopil, že tou cirkvou po ktoru si pride Ježiš su znovuzrodení ludia?......roztrusení po celom svete , bez ohladu na to v akej denominacii sú?

26.04.2015, 22:01
A každý verí niečomu inému? V daných denomináciácg? Nie,tak tomu neverím.
Ef.4:4-5...:" Jedno je telo a jeden Duch, ako ste aj boli povolaní k jednej nádeji svojho povolania. 5 Jeden je Pán, jedna viera, jeden krst, 6 jeden Boh a Otec ..."
"Kristus nie je rozdelený"!
none
89

23. stefan 5 24.04.2015, 21:17

Mimochodom vidím,že tu píšete o cirkvách ako o inštitúciách.To je však hlboké nedorozumenie.V Písme sa píše o cirkvi /neveste baránka /a o lokálnych pobočkách tej istej cirkvi.
Cirkev-od sl.ecclesia- vyvolať,povolať alebo aj vyvoliť sú spasení ľudia od letníc až po deň Pána,takže žiadna organizácia so sídlom a ičom.

27.04.2015, 09:48
Ako som pisal, nie Cirkev ale cirkev..
Katolici si mylia instituciu a spolocenstvo...
none
139

89. 27.04.2015, 09:48

Ako som pisal, nie Cirkev ale cirkev..
Katolici si mylia instituciu a spolocenstvo...

27.04.2015, 23:22
Pochop, ze cirkev je len katolicka. Na cele s Petrovym nastupcom.
none
151

139. 27.04.2015, 23:22

Pochop, ze cirkev je len katolicka. Na cele s Petrovym nastupcom.

28.04.2015, 03:49
Snivaj dalej
Cirkev katolicka, po velkej schizme ci pred nou..

Rimsko katolicka cirkev nie je inspirovana Jezisom, ale rimskym cisarom..
Tot aj ta hierarchia.. a rozdelenie (precitaj si nieco o svojej cirkvi )


Schvalne som ti nieco vyhladal, a ani som to nemusel pisat, je to dokonca pisane priamo tam

odkaz
Rozdelenie správy latinskej cirkvi v zmysle farnosť – diecéza – provincia >>>vychádza zo starovekého správneho rozdelenia Rímskej ríše.<<<

odkaz
Na konci 3. storočia po Kr. cisár Dioklecián usporiadal Rímsku ríšu do 12 (13) správnych oblastí – diecéz. Každá diecéza združovala niekoľko provincií, riadená bola cisárskym prefektom, nazývaným vicarius.

Vicariius, to ti asi nieco hovori
odkaz
none
159

151. 28.04.2015, 03:49

Snivaj dalej
Cirkev katolicka, po velkej schizme ci pred nou..

Rimsko katolicka cirkev nie je inspirovana Jezisom, ale rimskym cisarom..
Tot aj ta hierarchia.. a rozdelenie (precitaj si nieco o svojej cirkvi )


Schvalne som ti nieco vyhladal, a ani som to nemusel pisat, je to dokonca pisane priamo tam

http://sk.wikipedia.org/wiki/Latinsk%C3%A1_cirkev
Rozdelenie správy latinskej cirkvi v zmysle farnosť – diecéza – provincia >>>vychádza zo starov...

28.04.2015, 04:14
To je ako povedat, ze tvoj stary otec sa narodil opici, lebo mala tiez nos. Ty si este schopny sa hladit po bruchu, ako si druhych preargumentoval.
Pardon Wolfe, taketo taraniny skusaj dalej s inymi, aj tak je to len teoretizovanie, aj keby si pisal, akoze nepises, spravne.
none
164

159. 28.04.2015, 04:14

To je ako povedat, ze tvoj stary otec sa narodil opici, lebo mala tiez nos. Ty si este schopny sa hladit po bruchu, ako si druhych preargumentoval.
Pardon Wolfe, taketo taraniny skusaj dalej s inymi, aj tak je to len teoretizovanie, aj keby si pisal, akoze nepises, spravne.

28.04.2015, 04:27
Chapem, ...si neznala, ale chtiva oponovat, aj ked argumenty nikde..
none
72
25.04.2015, 23:15
veriaci-4: tema je o Duchu Svatom ako o nom uci jedina Kristova cirkev

mas nieco proti tomu, co je uvedene v udove? podla mnna je to to iste, co tu opakujes uz rok ty nie?
none
83
26.04.2015, 10:29
Ohľadom Panny Márie. Počas svojho života ostala skrytá lebo to bola vôľa Otca. Ale Duch Svatý chce aby sme prichádzali k Ježišovi cez Máriu a hlavne v týchto posledných časoch. Iba Mária bola ustanovená aby porazila satana. "Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ona ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu."Boh ustanovil a utvoril len jediné nepriateľstvo, a to nezmieriteľné, ktoré pretrvá a bude rásť až do konca: nepriateľstvo medzi Máriou, svojou dôstojnou Matkou, a diablom; medzi deťmi a služobníkmi svätej Panny a deťmi a prisluhovačmi Lucifera. A to až do takej miery, že najstrašnejším nepriateľom diabla, akého kedy Boh ustanovil, je Mária, jeho svätá Matka. Už v raji – i keď vtedy existovala ešte len v Božom pláne – ju obdaril takou veľkou nenávisťou voči tomuto prekliatemu nepriateľovi Boha, takou veľkou schopnosťou odhaľovať zloby tohoto starého hada a takou veľkou mocou poraziť, sklátiť a rozdrviť tohto pyšného bezbožníka, že sa jej bojí viac než všetkých anjelov a ľudí dohromady, a v istom zmysle i viac než samého Boha. No to nie preto, že by hnev, nenávisť a moc Božia neboli nekonečne väčšie než svätej Panny, keďže jej dokonalosti sú ohraničené, ale najmä preto, že pyšný Satan trpí nekonečne viac, keď ho poráža a trestá malá a ponížená Pánova služobnica a jej pokora ho pokoruje viac než božská moc. Okrem toho Boh udelil Márii takú veľkú moc nad diablami, že títo – ako to boli na ich vlastnú škodu často prinútení vyzradiť ústami posadnutých, sa obávajú viac jej jediného vzdychu za niektorú dušu než modlitieb všetkých svätých a viac sa boja jej jediného pohrozenia než všetkých svojich ďalších múk.
Čo Lucifer stratil pýchou, to Mária získala pokorou. Čo Eva stratila a priviedla do zavrhnutia neposlušnosťou, to Mária zachránila poslušnosťou. Eva privolila hadovi, a tým strhla so sebou do záhuby všetky svoje deti, zanechajúc ich v hadovej moci. Mária tým, že zostala dokonale verná Bohu, zachránila nielen seba, ale i všetky svoje deti a služobníkov, zasvätiac ich jeho Majestátu.
Ohľadom hrierarchii v Cirkvi. Je správna, že božia Cirkev má hrierarchické usporiadanie. Môžme si to vysvetliť na príklade zo života. Ak by všetci pracujúci boli len hasiči chýbali by zdravotníci či policajti. Tým chcem povedať, že každý má svoju úlohu. Ježiš posiela svojich učeníkov aby hlásali Božie kráľovstvo a iba nim dáva moc zvezovať a rozvezovať. "Čo zviažete na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažete na zemi, bude rozviazané v nebi." Keď sa Pán Ježiš pomodlil k Otcovi, povolal k sebe tých, ktorých sám chcel, ustanovil Dvanástich, aby boli s ním, a aby ich poslal hlásať Božie kráľovstvo (porov. Mk 3, 13 – 19; Mt 10, 1 – 42). Týchto apoštolov (porov. Lk 6, 13) ustanovil na spôsob kolégia alebo trvalého zboru, na ktorého čelo postavil Petra, vyvoleného spomedzi nich (porov. Jn 21, 15 – 17). Najprv ich poslal k synom Izraela a potom k všetkým národom (porov. Rim 1, 16), aby, účastní na jeho moci, spravili všetky národy jeho učeníkmi, posväcovali ich, viedli (porov. Mt 28, 16 – 20; Mk 16, 15; Lk 24, 45 – 48; Jn 20, 21 – 23), a tak rozširovali Cirkev a pod vedením Pána ju svojou službou opatrovali po všetky dni až do skončenia vekov (porov. Mt 28, 20). V tomto poslaní boli v plnej miere potvrdení na Turíce (porov. Sk 2, 1 – 26), podľa Pánovho prisľúbenia: „… keď zostúpi na vás Svätý Duch, dostanete silu a budete mi svedkami v Jeruzaleme i v celej Judei aj v Samárii a až po samý kraj zeme“ (Sk 1, 8). Odvtedy apoštoli, všade hlásajúc evanjelium (porov. Mk 16, 20) – ktoré počúvajúci prijímajú pôsobením Ducha Svätého –, zhromažďujú všeobecnú Cirkev, Pánom založenú na apoštoloch a postavenú na blahoslavenom Petrovi, ich kniežati, a na uholnom kameni, ktorým je sám Ježiš Kristus (porov. Zjv 21, 14; Mt 16, 18; Ef 2, 20).39

Ohľadom sv.Tomáša Akvinského. Boh všetko koná v správnom čase .Ježiš sa modlil k Otcovi "Otče, nadišla hodina: Osláv svojho Syna, aby Syn oslávil teba." Nadišla hodina. Nadišla hodina aby prišiel syn človeka v čase.Nadišla hodina aby Ježiš začal svoje verejné účinkovanie. Nadišla hodina aby Ježiš odišiel k Otcovi. A tak isto nadišla hodina aby Cirkev vyhlásila pravdu o nepoškvrnenom počatí Panny Márie. No v tom čase ked žil sv.Tomáš či sv.Bernard tá hodina ešte nenadišla. Aj Cirkev postupne dozrieva v plnosti času. "Ešte vám mám toho veľa povedať." Po sv.Tomášovi prišli další veľkí učitelia Cirkvi ako sv.Ludvig Mária Grignion, ktorý je autorom diela O pravej úcte k Panne Márii. On do hĺbky rozoberá úlohu a význam Panny Márie. Jeho traktát sa po jeho smrti stratil. Až nedávno bol znovu objavený. To svedčí o tom, že vtedy ešte nenadišla hodina aby jeho dielo uzrelo svetlo sveta hodina nadišla až teraz. Všetko Boh koná v plnosti času.
Ohľadom Cirkvi. Tvoje tvrdenie, že Cirkev je neviditeľná teda len duchovná je nesprávne. Jediný Prostredník, Kristus, ustanovil a ustavične udržuje svoju svätú Cirkev ako viditeľný organizmus viery, nádeje a lásky na tejto zemi a prostredníctvom nej rozširuje medzi všetkých svoju milosť a pravdu. Netreba však pokladať za dve rozličné skutočnosti spoločnosť vybavenú hierarchickými ustanovizňami a Kristovo tajomné telo; viditeľné spoločenstvo a duchovnú pospolitosť, Cirkev pozemskú a Cirkev oplývajúcu nebeskými darmi, lebo tvoria jedinú komplexnú skutočnosť, ktorá sa skladá z ľudského a božského prvku. Vzhľadom na nemalú podobnosť sa Cirkev prirovnáva k tajomstvu vteleného Slova. Ako totiž ľudská prirodzenosť, ktorú vzalo na seba v nerozlučnej jednote Božie Slovo, slúži za živý nástroj spásy, podobným spôsobom spoločenský organizmus Cirkvi slúži Kristovmu Duchu, ktorý ju oživuje, na vzrast tela (porov. Ef 4, 16).
Toto je jediná Kristova Cirkev, ktorú vo Vyznaní viery vyznávame ako jednu, svätú, katolícku a apoštolskú, ktorú náš Spasiteľ po svojom zmŕtvychvstaní zveril Petrovi, aby bol jej pastierom (Jn 21, 17), poveril jeho i ostatných apoštolov, aby ju šírili a viedli (porov. Mt 2, 18 a nasl.), a naveky ju vztýčil ako „stĺp a oporu pravdy“ (1 Tim 3, 15). Táto Cirkev ustanovená a usporiadaná na tomto svete ako spoločnosť jestvuje (subsistit in) v Katolíckej cirkvi, ktorú spravuje Petrov nástupca a biskupi, ktorí sú v spoločenstve s ním, hoci aj mimo jej organizmu jestvujú mnohé prvky posväcovania a pravdy, ktoré – ako dary vlastné Kristovej Cirkvi – pobádajú do katolíckej jednoty.
Lenže ako Kristus uskutočnil dielo vykúpenia v chudobe a prenasledovaní, tak aj Cirkev je povolaná nastúpiť na tú istú cestu, aby ľuďom sprostredkovala ovocie spásy. Ježiš Kristus, „hoci má božskú prirodzenosť, … ale zriekol sa seba samého, vzal si prirodzenosť sluhu“ (Flp 2, 6), a „hoci bol bohatý, stal sa… chudobným“ (2 Kor 8, 9) pre nás; tak aj Cirkev, hoci potrebuje ľudské prostriedky, aby mohla plniť svoje poslanie, nie je ustanovená na to, aby hľadala svetskú slávu, ale aby aj svojím vlastným príkladom šírila skromnosť a sebazaprenie. Veď aj Otec poslal Krista, aby „hlásal evanjelium chudobným, uzdravoval skrúšených srdcom“ (Lk 4, 18) a „hľadal a zachránil, čo sa stratilo“ (Lk 19, 10). Podobne Cirkev zahrnuje láskou všetkých, ktorých sužuje ľudská krehkosť, ba v chudobných a trpiacich spoznáva obraz svojho chudobného a trpiaceho Zakladateľa, snaží sa zmierňovať ich nedostatok a chce v nich slúžiť Kristovi. Zatiaľ čo Kristus, „svätý, nevinný, nepoškvrnený“ (Hebr 7, 26), „nepoznal hriech“ (2 Kor 5, 21), ale prišiel jedine preto, aby „odčinil hriechy ľudu“ (Hebr 2, 17), Cirkev zahŕňa vo svojom lone hriešnikov, je svätá a zároveň stále potrebuje očisťovanie, ustavične kráča cestou pokánia a obnovy.
Cirkev „napreduje vo svojom putovaní, prenasledovaná svetom a potešovaná Bohom“, hlásajúc Pánov kríž a jeho smrť, kým on sám nepríde (porov. 1 Kor 11, 26). A sila vzkrieseného Pána ju posilňuje, aby trpezlivosťou a láskou premáhala svoje vnútorné i vonkajšie trápenia a ťažkosti a aby verne, i keď zatiaľ nedokonale zjavovala svetu jeho tajomstvo, kým sa na konci časov nezjaví v plnom svetle.

Ohľadom pôsobenia Ducha Svatého v Cirkvi. Ježiš prisľubuje Ducha Pravdy apoštolom "ked príde on uvedie vás do plnej pravdy." Vidíme, že Duch Svatý pôsobí a vždy bude pôsobiť v Cirkvi. Vždy ked Boh ustanovuje niekoho do služby tak mu poskytne milosti. Vidíme, že sa to udialo i u Petra ked sa Ježiš modlil za jeho vieru. A iba Petrovi hovorí "Pas moje ovce".
Je smiešne tvrdiť, že Boh sa obmedzuje na nepoužívanie jednotlivých slov ako napríklad slova "otec". Ježiš tým poukazoval na to , že máme na nebi nášho skutočného Otca. No náš vzťah k Otcovi je iný ako vzťah Ježiša s Otcom.
none
93

83. Astax1 26.04.2015, 10:29

Ohľadom Panny Márie. Počas svojho života ostala skrytá lebo to bola vôľa Otca. Ale Duch Svatý chce aby sme prichádzali k Ježišovi cez Máriu a hlavne v týchto posledných časoch. Iba Mária bola ustanovená aby porazila satana. "Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ona ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu."Boh ustanovil a utvoril len jediné nepriateľstvo, a to nezmieriteľné, ktoré pretrvá a bude rásť až do konca: nepriateľstvo medzi Máriou, svoj...

27.04.2015, 12:58
90: idem reagovat postupne, len tak zbezne som si pozrel este Stefanovu 91, a suhlas
aby som to este upresnil:

"Počas svojho života ostala skrytá lebo to bola vôľa Otca."
Plati to co je pisane v evanjeliach, nie nejake bludy prijate neskor:
[Gal 1,6-9]
6 Čudujem sa, že od toho, ktorý vás povolal v Kristovej milosti, tak rýchlo prebiehate k inému evanjeliu.
7 Ono ani nie je iné, ibaže sú niektorí, čo vás mätú a chcú prekrútiť Kristovo evanjelium.
8 Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!
9 Ako sme už povedali, aj teraz znova hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty!
------------------------------------
"Iba Mária bola ustanovená aby porazila satana. "Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ona ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu.""

Presne ako pisal Stefan 5, mas to nespravne
15 Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ONO ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu."

ONO, akoze TO potomstvo...
A za dalsie, bolo to povedane Eve, ja nechapem preco RKC robi divne prirovnanie ba priam kopiracie?
Bolo to povedane Eve, nie Marii..
Pride mi to ako to iste co som pisal v 97 o odkaz

Aha, teraz som si vsimol, ze odkial to mas to porovnanie Evy a Marie..
Dalsie take "dobre" porovnanie je

Nemôže nás prekvapiť, že milióny kresťanov prosia o príhovor Matku Ježiša Krista. Betsabe je v tom predobrazom Márie.
Keď prichádza Mária, Ježiš jej povie:"Žiadaj si, matka, neodmietnem ťa." (1 Kr 2,20)
Predobrazy Panny Márie v Písme Svätom Starého zákona

Tak uz viem odkial mate doslova to, ze Maria si moze ziadat a Jezis ju neodmietne (teda okrem svadby v Kani Galilejskej)

A teraz vidim odkial mas aj to porovnanie Marie s Archou zmluvy..

To uz si mozeme dat predobraz aj Marie aj s Isis..
Prepac ale neviem ci na celom serveri, ale rozhodne na tejto stranke (neviem ci to ma z oficialneho zdroja katolickej cirkvi), sa dost nestastne smykla fantazia..

Porovnavat Mariu s Evou, Abrahamom, Archou zmluvy, Salamunovou matkou Bersabe, kralovnou Ester, makabejskej matke... to uz mozeme pozerat aj na oblaciky, ci tam nahodou neuvidime Mariu...
Prepac, ale pride mi to uletene...
--------------------

" ju obdaril takou veľkou nenávisťou voči tomuto prekliatemu nepriateľovi Boha, takou veľkou schopnosťou odhaľovať zloby tohoto starého hada a takou veľkou mocou poraziť, sklátiť a rozdrviť tohto pyšného bezbožníka, že sa jej bojí viac než všetkých anjelov a ľudí dohromady, a v istom zmysle i viac než samého Boha."

Docela by ma zaujimalo, odklial nabrala RKC tento text. Povedal by som, ze to konci dokonca az ruhanim....

"Okrem toho Boh udelil Márii takú veľkú moc nad diablami, že títo – ako to boli na ich vlastnú škodu často prinútení vyzradiť ústami posadnutých, sa obávajú viac jej jediného vzdychu za niektorú dušu než modlitieb všetkých svätých a viac sa boja jej jediného pohrozenia než všetkých svojich ďalších múk."

Odkial je te prva cast textu?
Ta druha, o tom je asi aj skoda hovorit...
Satan sa strasne musi bat modlitieb svatych, ktorych "nadstavili" ludia z cirkvi..
-----------

"Ohľadom hrierarchii v Cirkvi. Je správna, že božia Cirkev má hrierarchické usporiadanie. "
Ano, mozno tak v starom zakone...
Nie v novom...
Tam su si vsetci rovni, hovori to aj Peter, ktoreho beriete ako hlavu cirkvi...

"Ak by všetci pracujúci boli len hasiči chýbali by zdravotníci či policajti."
Byt jeden zdravotnik, dalsi hasic, dalsi policajt nie je o hierarchii. Hierarchia je stupnovist.
Prepac Astax, ale z toho co si napisal, mam pocit, ze nielen, ze nevies ako sa hierarchia pise, ale ani co to znamena..
Je snad zdravotnik nad policajtom, alebo nad hasicom?
------
"ustanovil na spôsob kolégia alebo trvalého zboru, na ktorého čelo postavil Petra" >> Ziadneho Petra nepostavil na celo.
Boli 3 stlpy cirkvi Peter, Jakub a jeho brat Jan.
Kto bol na hore, ked sa Jezis premenil? Len Peter?
Kto bol v s Jezisom v Getsemanskej zahrade sa modlit? Len Peter..

[Gal 2,9]
9 a keď poznali milosť, ktorú som dostal, Jakub, Kéfas a Ján, ktorých pokladali za stĺpy, podali mne a Barnabášovi pravicu na znak spoločenstva, že my pôjdeme medzi pohanov a oni medzi obrezaných.

Zda sa, ze aj Jakub, mal dost velke slovo
[Sk 15,13]
13 Keď sa odmlčali, ozval sa Jakub: "Bratia vypočujte ma!

[Sk 21,18]
18 Na druhý deň šiel Pavol s nami k Jakubovi, kde sa zišli všetci starší.
(starsi sa zisli u Jakuba)

Ak bol Peter hlava, tak by len posielal apostolov na miesta
a nie, ze by bol sam posielany apostolmi.
[Sk 8,14]
14 Keď sa apoštoli, ktorí boli v Jeruzaleme, dopočuli, že Samária prijala Božie slovo, vyslali k nim Petra a Jána.
------------
" (porov. Jn 21, 15 – 17)"
Hej trikrat sa ho to pytal, pretoze Peter ho trikrat zaprel.. dokonca tusim ani pri krizi nebol.. (Bol len Jan)

[1Pt 5,1-3]
1 Starších, čo sú medzi vami, prosím ako spolustarší a svedok Kristových utrpení, ale aj účastník jeho slávy, ktorá sa má v budúcnosti zjaviť:

SPOLUSTARSI, nie nejaka hlava cirkvy

2 Paste Božie stádo, ktoré je u vás; starajte sa oň nie z prinútenia, ale dobrovoľne, podľa Božej vôle, nie pre mrzký zisk, ale ochotne;
3 >>>nie ako páni nad dedičným podielom <<<
(prepac ale toto je presne to co robi RKC, tvari sa ako keby dostala dedicny podiel, ani nie podiel ale rovno celok)
, ale ako vzor stáda.
-----------------------------

"ako Kristus uskutočnil dielo vykúpenia v chudobe a prenasledovaní, tak aj Cirkev je povolaná nastúpiť na tú istú cestu"
Toto by snad ani nemalo byt v jednej vete..
"v chudobe a prenasledovani" a "Cirkev je povolana nastupit na tu istu cestu"
Skor mam pocit, ze to ponala (aspon v minulosti) zrkadlovo. Bohata (<-toto plati doteraz) a prenasledujuca..

"A iba Petrovi hovorí "Pas moje ovce"." >> Aha, takze iba Petra ustanovil za apostola?

"Ježiš tým poukazoval na to , že máme na nebi nášho skutočného Otca. No náš vzťah k Otcovi je iný ako vzťah Ježiša s Otcom."

Nikoho nevolajte otce.. katolici oblubuju na tento argument reagovat, "vari nevolas svojho otca otec".
Ale nepride ti to, nazvat hlavu cirkvi "otec" ako naprotiven?
👍: stefan 5
none
102

93. 27.04.2015, 12:58

90: idem reagovat postupne, len tak zbezne som si pozrel este Stefanovu 91, a suhlas
aby som to este upresnil:

"Počas svojho života ostala skrytá lebo to bola vôľa Otca."
Plati to co je pisane v evanjeliach, nie nejake bludy prijate neskor:
[Gal 1,6-9]
6 Čudujem sa, že od toho, ktorý vás povolal v Kristovej milosti, tak rýchlo prebiehate k inému evanjeliu.
7 Ono ani nie je iné, ibaže sú niektorí, čo vás mätú a chcú prekrútiť Kristovo evanjelium.
8 Ale keby sme vá...

27.04.2015, 16:23
.." v istom zmysle viac,ako samotného Boha"-o tom ani neuvažuj-je to rúhanie najvyššieho stupňa,ale to je v RKC norma.Napr.znižovania významu kráľa kráľov a vyvyšovania stvorenia- Márie.
Niečo podobné som videl u adventistov,kde dávajú Pána Ježiša na úroveň satana stupídnymi obrázkami ako sa Ježiš a satan pretláčajú,akože s ním bojuje celé veky.Takisto nepochopili,že Pánovi stačí dych jeho úst na zabitie satana a že ON je všemocný Boh a satan obyčajné stvorenie.
none
111

102. stefan 5 27.04.2015, 16:23

.." v istom zmysle viac,ako samotného Boha"-o tom ani neuvažuj-je to rúhanie najvyššieho stupňa,ale to je v RKC norma.Napr.znižovania významu kráľa kráľov a vyvyšovania stvorenia- Márie.
Niečo podobné som videl u adventistov,kde dávajú Pána Ježiša na úroveň satana stupídnymi obrázkami ako sa Ježiš a satan pretláčajú,akože s ním bojuje celé veky.Takisto nepochopili,že Pánovi stačí dych jeho úst na zabitie satana a že ON je všemocný Boh a satan obyčajné stvorenie.

27.04.2015, 17:06
Tak tak, nikto nechape, ze Maria je stvorenie, len ty si to pochopil..... bojujte so svetom, nie s bozou cirkvou
none
132

111. 27.04.2015, 17:06

Tak tak, nikto nechape, ze Maria je stvorenie, len ty si to pochopil..... bojujte so svetom, nie s bozou cirkvou

27.04.2015, 22:45
Niekedy mam pocit, ze nie rkc je bozia cirkev, ale ze Boh je rk cirkevny...
none
103

83. Astax1 26.04.2015, 10:29

Ohľadom Panny Márie. Počas svojho života ostala skrytá lebo to bola vôľa Otca. Ale Duch Svatý chce aby sme prichádzali k Ježišovi cez Máriu a hlavne v týchto posledných časoch. Iba Mária bola ustanovená aby porazila satana. "Nepriateľstvo ustanovujem medzi tebou a ženou, medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ona ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu."Boh ustanovil a utvoril len jediné nepriateľstvo, a to nezmieriteľné, ktoré pretrvá a bude rásť až do konca: nepriateľstvo medzi Máriou, svoj...

27.04.2015, 16:38
Samozrejme RKC robi všetko mozne aby Maria bola nepoškvrnena a zbavena dedičneho hriechu.....RKC poprie aj polovicu biblie.
Ved je tu jasne....polozim nepriateľstvo medzi tebou a ženou. Potom to Boh spresnil medzi tvojim semenom a jej semenom.
takze vo co go?....
semenom hada je čo?....satan
semenom ženy?.....vieme že žena semeno nemá, tak uz tu vidime prvu zmienku o mesiašovi, ktorý sa zrodi nadprirodzeným spôsobom v žene. Jeho semenom je Boh.
Takže je tu nepriatelstvo medzi dvoma semenami a to medzi satanom a Ježišom.
none
104

103. 27.04.2015, 16:38

Samozrejme RKC robi všetko mozne aby Maria bola nepoškvrnena a zbavena dedičneho hriechu.....RKC poprie aj polovicu biblie.
Ved je tu jasne....polozim nepriateľstvo medzi tebou a ženou. Potom to Boh spresnil medzi tvojim semenom a jej semenom.
takze vo co go?....
semenom hada je čo?....satan
semenom ženy?.....vieme že žena semeno nemá, tak uz tu vidime prvu zmienku o mesiašovi, ktorý sa zrodi nadprirodzeným spôsobom v žene. Jeho semenom je Boh.
Takže je tu nepriatelstvo medz...

27.04.2015, 16:40
mein got...ty si teda iné semeno...
none
105

104. Bombolo 27.04.2015, 16:40

mein got...ty si teda iné semeno...

27.04.2015, 16:43
veru tak, človek sa znovunarodí z neporušitelneho semena.
none
106

104. Bombolo 27.04.2015, 16:40

mein got...ty si teda iné semeno...

27.04.2015, 16:48
Co ty na to ha?....vieš vôbec o čom píšem?
none
107

106. 27.04.2015, 16:48

Co ty na to ha?....vieš vôbec o čom píšem?

27.04.2015, 16:56
114 hele panáčku..ja sa na boha nespolieham...a tá bohumilá činnosť ma ešte baví(na rozdiel od teba)
none
108

107. Bombolo 27.04.2015, 16:56

114 hele panáčku..ja sa na boha nespolieham...a tá bohumilá činnosť ma ešte baví(na rozdiel od teba)

27.04.2015, 17:00
sex je dobra vec, a este lepšia , ked sa človek pri tom tvari ako pampúšik.
none
84
26.04.2015, 14:01
Máš to zle hneď od začiatku.Nie je tam ona ,ale ONO ti rozšliape.Ostatné,čo píšeš sú v podstate Vatikánom vyfybrikované bludy a prekrúcanie Písma.
Nie je pravda,že Pán Ježiš ustanovil Petra nad ostatnými.Naopak Peter mal neustály problém s pochopením Pánových slov.
Najprv ho zaprel,potom mu Pán musel povedať odstúp satane a nakoniec roztržka medzi ním a Pavlom v Skutkoch,v ktorej mal pravdu Pavol.
Nie som protestant ani nič podobné,ale nechápem ako môžu katolíci vykrikovať protestantom že vytrhávajú účelovo vety z Písma,keď najviac to robia práve oni.Astax nepozeraj na Písmo skrze prizmu Vatikánu,ale skús si ho prečítať sám.Snáď čo to pochopíš.
👍: Shagara
none
87
26.04.2015, 21:54
Astax,...vnímaj aj kontext správy. 1 Moj.3:15......kto zničí satana? Mária alebo Ježiš? Pozri aj Žalm 2:7-9., 110:1-2
Dalej,...,daná "žena", je symbolická žena, a nejedná sa o Máriu. To je zrejme aj z knihy Zjavenie,kde táto symbolická žena ,tiež vystupuje.
Slovné vyjadrenie..:"jej potomstvo",tiež naznačuje,že skutočne nejde o Máriu,....,pretože dané potomstvo nevytvorila Mária/aj ked porodila Ježiša/,ale niekto iný./Boh/
Ženský,božský prvok by som do Písiem neťahal,....to nejde v línií Písma, akokoľvek by si sa o to snažil. Kult bohyne matky je modlárstvo, a je to niečo,čo je prvok prevzatý z pohanstva.
👍: stefan 5
none
100
27.04.2015, 15:25
Zasa vravím škoda sa naťahovať. V genesis sa píše ona nie ono. V niektorých prekladoch sa to mylne uvádza. Aj v niektorých svatých písmach je "ona" v iných "ono". Vo sv.písme zo 4. storočia sa píše takto "inimicitias ponam inter te et mulierem et semen tuum et semen illius ipsa conteret caput tuum et tu insidiaberis calcaneo eius" V preklade znie ona nie ono.
Myslieť si, že Boh ustanovuje nepriateľstvo medzi Evou a hadom je trochu hlúpe a tak isto je hlúpe si myslieť, že je to len "symbolická" žena. A to že Boh ustanovil nepriateľstvo medzi Máriu je nanajvýš zrejmé z knihy zjavenia. Shagara asi zle čítaš sv.písmo alebo aspoň nechápeš čo čítaš. V to ma utvrdzuje aj skutočnosť, že si písal/a, že peklo nie je skutočné ale že je len obraz.
Gen. 3:15 - od úplného začiatku môžeme pozorovať, že Boh dáva Márii jedinečnú úlohu v histórii spásy. Boh hovorí "Položím nepriateľstvo medzi teba a ženu, medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo." Toto sa vzťahuje na Ježiša (to "nepriateľstvo") a Máriu ("ženu"). Výraz "jej potomstvo" (spermatos) nie je spomenutý nikde inde v Písme. Gen 3:15 / Zjv. 12:1 - Písmo začína a aj končí so ženou, ktorá bojuje so satanom. Toto poukazuje na moc tejto ženy s potomstvom a učí nás, že Ježiš a Mária sú Nový Adam a Nová Eva.
Jn 2:4, 19:26 - Ježiš volá Máriu "žena" a tak isto je nazvaná aj v Gen. 3:15. Tak, ako Eva bola matkou starého stvorenia, Mária je matkou nového stvorenia.
Iz 7:14; Mt 1:23 - panna (po grécky "parthenos") počne Syna a dá mu meno Emanuel, čo znamená "Boh s nami."
Jn 1:14 - Boh v tele prebýval medzi nami. Mária je Panenská Matka Božia.
Mt 2:11 - Lukáš sa vyjadruje, že Ježiš je s jeho matkou Máriou, a traja králi sa skláňajú pred nimi oboma a uctievajú Ježiša.
Lk 1:35 - toto dieťa sa bude volať svätý Syn Boží. Maria je Matkou Božieho Syna, alebo Matkou Boha ("Theotokos").
Lk 1:28 - "Zdravas Mária, milosti plná, Pán s Tebou." Toto sú slová vyrieknuté Bohom a doručené k nám cez anjela Gabriela (ktorý je poslom Božím). Takto, keď katolíci recitujú tento verš, keď sa modlia ruženec, vyslovujú slová, ktoré vyriekol o nej
Boh.
Lk 1:28 – taktiež slovné spojenie "milosti plná" je preložené z gréckeho slova "kecharitomene." Toto je jedinečný titul, ktorý bol daný Márii a naznačuje dokonalosť milosti z minulej udalosti. Mária nie je len "vysoko ctená." Ona bola zdokonalená
milosťou Božou. "Plný milosti" je v Písme použité na opis už len jednej bytosti okrem nej - Ježiša Krista v Jn 1:14.
Lk 1:38 - Máriino fiat znamená "nech sa mi stane podľa tvojho slova." Mária je dokonalým modelom viery v Boha a je hodna nášho obdivu.
Lk 1:42 - "Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života tvojho, Ježiš."Spojenie "požehnaná si medzi ženami" skutočne znamená "ty si najpožehnanejšia medzi ženami." Slovo najpožehnanejšia sa tu nevyskytuje z toho dôvodu, že grécky jazyk nepozná superlatív. Tiež si treba všimnúť, že Alžbeta najprv zdraví Máriu a až potom Ježiša - Toto je hyperdulia (ale nie latria, ktorá patrí jedine Bohu). My tiež môžeme skrze Máriu chváliť Ježiša. Nakoniec, katolíci opakujú tieto Bohom inspirované slová Alžbety v Ruženci.
Lk 1:43 - Alžbetine slová "Matka môjho Pána" (v hebrejčine Alžbeta používa "Adonai" čo znamená Pán Boh) sú ekvivalentom slov "Svätá Mária, Matka Božia", ktoré sa katolíci modlia v Ruženci. Táto formula je jednoduchá: Ježiš je božská osoba a táto osoba je Boh. Mária je Ježišova matka, takže Mária je Matkou Boha (Mária nie je len
matkou Ježišovou ľudskej prirodzenosti - matky sú matky osôb, nielen prirodzenosti).
Lk 1:44 - Máriin hlas spôsobuje, že Ján Krstiteľ sa pohol v Alžbetinom lone od radosti. Lukáš nás učí, že Mária je naša mocná orodovníčka.
Lk 1:46 - Mária tvrdí, že jej duša zvelebuje Pána. Toto je odvážne vyznanie od mladého židovského dievčaťa z Nazareta. Jej výrok je mocným svedectvom jej jedinečnosti.Mária, ako naša Matka a Orodovníčka, zároveň umocňuje naše modlitby.
Lk 1:48 - Mária prorokuje, že všetky pokolenia ju budú velebiť, tak ako katolíci robia v modlitbe "Zdravas Maria". Ktoré protestantské cirkvi jestvujú po celé pokolenia (žiadne),a koľko z nich si uctieva Máriu so špeciálnymi modlitbami a zbožnosťou?
Gal 4:4 - Boh poslal svojho Syna, zrodeného zo ženy, aby nás vykúpil. Mária je žena s Vykupiteľom. Keď voláme Máriu "Spoluvykupiteľka" (co-redemptrix), len vyznávame,že je to "žena pri vykupiteľovi." Je tomu tak, lebo "co" je z latinského slova "cum", ktoré znamená "s." Preto "co-redemptrix" znamená "žena s Vykupiteľom." Mária má
jedinečnú, ale podriadenú úlohu k Ježišovi v otázke spasenia

O Petrovi nejdem to dalej rozoberať. Je zjavné, že Ježiš ustanovuje Petra ako svojho nástupcu slovami "Pas moje ovce" či vtedy ked sa modlil za jeho vieru alebo vtedy ked mu hovorí ty si skala. Aj anjeli sú v hierarchickom usporiadaní tak ako Cirkev. I v prvotnej Cirkvi boli biskupi či terajší "diakoni". Ako vravím vo všetkom musí byť poriadok. Ak by Cirkev tvorili len laici teda iba veriaci vznikali by ohľadom vysvetľovania písma mnohé rozkoly. Laik nemá potrebnú milosť na vysluhovanie sviatostí. Ako som napísal ak Boh ustanoví nejakého človeka do nejakej funkcie dá mu na to potrebné milosti. Môžme sa baviť o ustanovení sviatosti oltárnej, iba apoštolom hovorí "toto robte na moju pamiatku". Nehovorí to všetkým ľudom. Alebo ked dáva moc zvazovať a rozvazovať hovorí to iba apoštolom.
"Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty!" Nejedná sa tu o prekliatie ako ho poznáme v dnešnej forme ale o exkomunikáciu čiže vyčlenenie zo spoločenstva. Na inom mieste Ježiš hovorí "Kto vás počúva mňa počúva." A znova a zas hovorím Ježiš prisľubuje Ducha Svatého apoštolom a hovorí im "ešte veľa vám mám toho povedať ale teraz by ste to nezniesli." Aj Cirkev dozrieva v plnosti času.
Ohľadom hasičov a policajtov. Tým som chcel poukázať, že každý má miesto, ktoré mu určil Boh. Nemôžu byť všetci kňazi,biskupi a naopak všetci laici.

Nikto nenazýva Pannu Máriu bohynov tak ako to robíte vy. Vkladáte do úst katolíkov niečo čo nikdy nepovedali. Márii sa klaniame ako našej kráľovnej, našej matke, našej orodovnici ved aj v stredoveku sa ľudia klanali kráľom o čo viac sa my máme skláňať pred kraľovnou neba a zeme? Ježiša adorujeme ale nie Máriu. A v tom je obrovský rozdiel.
Preto vás poprosím aby sne nám katolíkom dúfam, že hovorím za všetkých tu prítomných katolíkov na tomto fóre , nevkladali do úst slová, ktoré sme nikdy nepovedali.
none
101

100. Astax1 27.04.2015, 15:25

Zasa vravím škoda sa naťahovať. V genesis sa píše ona nie ono. V niektorých prekladoch sa to mylne uvádza. Aj v niektorých svatých písmach je "ona" v iných "ono". Vo sv.písme zo 4. storočia sa píše takto "inimicitias ponam inter te et mulierem et semen tuum et semen illius ipsa conteret caput tuum et tu insidiaberis calcaneo eius" V preklade znie ona nie ono.
Myslieť si, že Boh ustanovuje nepriateľstvo medzi Evou a hadom je trochu hlúpe a tak isto je hlúpe si myslieť, že je to len "symboli...

27.04.2015, 16:06
To by sa ti páčilo,keby tam bola ona,že?Si katolík,predpokladám.V katolíckej Biblii sa jasne píše ONO a nie ona.Našťastie aj keď katol.biblia je sprznená dosť,všetko ešte nestihli.
Nič v Písme nie je hlúpe.Podľa vášho výkladu je ženou cirkev,reprezentovaná Máriou.Ja súhlasím len s 1.časťou.Podľa všetkého si heretik aj podľa katol.merítok.
none
109

101. stefan 5 27.04.2015, 16:06

To by sa ti páčilo,keby tam bola ona,že?Si katolík,predpokladám.V katolíckej Biblii sa jasne píše ONO a nie ona.Našťastie aj keď katol.biblia je sprznená dosť,všetko ešte nestihli.
Nič v Písme nie je hlúpe.Podľa vášho výkladu je ženou cirkev,reprezentovaná Máriou.Ja súhlasím len s 1.časťou.Podľa všetkého si heretik aj podľa katol.merítok.

27.04.2015, 17:03
Katolicka Biblia sprznena nie je, je to jedina prava cirkev, je to vidiet aj z toho zufaleho utocenia na nu ako na pravu cirkev
none
110

109. 27.04.2015, 17:03

Katolicka Biblia sprznena nie je, je to jedina prava cirkev, je to vidiet aj z toho zufaleho utocenia na nu ako na pravu cirkev

27.04.2015, 17:06
je to presne naopak. RKC dostáva jasne fakty z božieho slova a zúfalo sa bráni. (pozor nepíšem pravá cirkev , ale RKC)
none
112

110. 27.04.2015, 17:06

je to presne naopak. RKC dostáva jasne fakty z božieho slova a zúfalo sa bráni. (pozor nepíšem pravá cirkev , ale RKC)

27.04.2015, 17:20
ale ved jasne, ze ty si nespoznal ze je to prava cirkev, nemate vedenie Ducha Svateho

doteraz si nedokazal najst nic zle na tom co uci Katolicka cirkev o Duchu Svatom
👍: ranexil
none
114

112. 27.04.2015, 17:20

ale ved jasne, ze ty si nespoznal ze je to prava cirkev, nemate vedenie Ducha Svateho

doteraz si nedokazal najst nic zle na tom co uci Katolicka cirkev o Duchu Svatom

27.04.2015, 17:34
Praveže poznal, bol som katolík.
Vieš aky je rozdiel medzi RKC a kresťanskymi zbormi?. V RKC sa hovorí O duchu svätom, v krestanskych zboroch sa hovorí S Duchom Svätým......(netvrdim že su aj falošne prejavy D.S. ,neda sa nič robiť je potrebne to vedieť rozpoznat a očistiť sa od toho....)
Je rozdiel hovoriť o ňom a byť s ním. (šiesty a siedmy pád)....no kto by to povedal ze tak málo stačí?
none
126

112. 27.04.2015, 17:20

ale ved jasne, ze ty si nespoznal ze je to prava cirkev, nemate vedenie Ducha Svateho

doteraz si nedokazal najst nic zle na tom co uci Katolicka cirkev o Duchu Svatom

27.04.2015, 21:40
Možno nie je pre niekoho zlé čo učí RKC.Ale pre kresťanov áno,pretože celá vieruka je mimo kresťanskej viery.
V Novom zákone nie je žiadna zmienka o pápežstve, uctievaní / zbožňovaní Márie (alebo nepoškvrnenom počatí Márie, trvalom panenstve Márie, nanebovstúpení Márie či Márii ako spoluvykupetiľke a sprostredkovateľke), orodovaní svätých v Nebi za naše modlitby, apoštolskom následníctve, nariadeniach cirkvi fungujúcich ako sviatosti, krste detí, vyznaní hriechu kňazovi, očistci, odpustkoch alebo rovnakej autorite cirkevnej tradície a Písma.
👍: Shagara
none
127

126. stefan 5 27.04.2015, 21:40

Možno nie je pre niekoho zlé čo učí RKC.Ale pre kresťanov áno,pretože celá vieruka je mimo kresťanskej viery.
V Novom zákone nie je žiadna zmienka o pápežstve, uctievaní / zbožňovaní Márie (alebo nepoškvrnenom počatí Márie, trvalom panenstve Márie, nanebovstúpení Márie či Márii ako spoluvykupetiľke a sprostredkovateľke), orodovaní svätých v Nebi za naše modlitby, apoštolskom následníctve, nariadeniach cirkvi fungujúcich ako sviatosti, krste detí, vyznaní hriechu kňazovi, očistci, odpustkoch ...

27.04.2015, 21:56
To sa ti uz desatkrat vyvratilo, toci sa v kruhu
none
149

127. 27.04.2015, 21:56

To sa ti uz desatkrat vyvratilo, toci sa v kruhu

28.04.2015, 03:35
Kde sa to vyvratilo, cim sa to vyvratilo?

"Ved som ti jasne povedal, ze 2+2=5
kolkokrat ti to mam vyvracat?"

Takyto styl vyvracania?
👍: stefan 5
none
152

149. 28.04.2015, 03:35

Kde sa to vyvratilo, cim sa to vyvratilo?

"Ved som ti jasne povedal, ze 2+2=5
kolkokrat ti to mam vyvracat?"

Takyto styl vyvracania?

28.04.2015, 03:53
Bolo tu uz o tom desat tem, takze dalsie tocenie v kruhu nema velky vyznam..
none
155

152. 28.04.2015, 03:53

Bolo tu uz o tom desat tem, takze dalsie tocenie v kruhu nema velky vyznam..

28.04.2015, 03:59
Mylis si slovicka vyvratit a vykrutit sa
none
141

109. 27.04.2015, 17:03

Katolicka Biblia sprznena nie je, je to jedina prava cirkev, je to vidiet aj z toho zufaleho utocenia na nu ako na pravu cirkev

27.04.2015, 23:38
Ak chce niekto spoznať dejiny RKC,tak nech si prečíta dejiny tejto cirkvi v detailoch. Je to strašné čítanie. Jedno je vedieť o nejakej inkvizícií,náboženských vojnách,nehodných pápežoch. o Jasenovaci,Hitlkerovi...atd, a je úplne niečo iné,...detalne čítať konkrétne udalosti,vnímať konkrétne osoby,ich utrpenie a to,ako RKC pošliapávala aj posledné zbytky slušnosti,lásku,a úcty k človeku. Dr. Deschner je dnes najvýraznejší, dôsledný a zároveň osobitý súčasný kritik kresťanských dejín, najmä dejín katolíckej cirkvi. V svojich prácach ostro a presne súdi zločiny cirkvi v priebehu dvoch tisícročí. Sám priznáva, že tak robí ako odporca cirkvi: „Popisujem dejiny tej, ktorá mňa urobila svojím nepriateľom.“
Dr. Deschner sa narodil 23. mája 1924 v Bambergu ako syn katolíckeho otca a matky protestantky, ktorá neskôr konvertovala ku katolíctvu.
Od r. 1976 pracoval na svojich rozsiahlych „Kriminálnych dejinách kresťanstva“ s 10 zväzkami, z ktorých posledný vyšiel v marci tohto roka vo vydavateľstve Rowohlt v Nemecku.
Mohlo sa o "čistéj,svätej,pravej cirkvi nazbierať toľko otrasných vecí? Nie!!! Aj samotní katolícky historici/a iní/ nemôžu nič vyčítať týmto zväzkom/Deschnera/,pretože poctivo citoval dáta,cirkevných a iných historikov a iné záznamy,teda ,...všetky jeho tvrdenia sú dôsledne historicky podložené.
A samozrejme,dá sa tu dočítať,ako sa i "sprznila" pravda Písiem,a ako sa jednoduché posolstvo Krista zatemnilo pohanskými filozofiami. Pozri i "Dejiny dogmy",od Harnacka,Čierna kniha katolíckej cirkvi...atd.
David Clines,...časopis Theology...:"V RKC na deväťdesiat percent pohanského učenia pripadá ,desať percent kresťanského/biblického/ učenia". To hovorí za všetko.
Ak niekto neverí,budem konkrétnejší....a môžme sa pozrieť na dané podvrhy.
👍: stefan 5
none
144

141. Shagara 27.04.2015, 23:38

Ak chce niekto spoznať dejiny RKC,tak nech si prečíta dejiny tejto cirkvi v detailoch. Je to strašné čítanie. Jedno je vedieť o nejakej inkvizícií,náboženských vojnách,nehodných pápežoch. o Jasenovaci,Hitlkerovi...atd, a je úplne niečo iné,...detalne čítať konkrétne udalosti,vnímať konkrétne osoby,ich utrpenie a to,ako RKC pošliapávala aj posledné zbytky slušnosti,lásku,a úcty k človeku. Dr. Deschner je dnes najvýraznejší, dôsledný a zároveň osobitý súčasný kritik kresťanských dejín, najmä dej...

28.04.2015, 00:00
Aj tieto tvoje klamstva od "silneho odporcu katolickej cirkvi" dokazuju, ze len katolicka cirkev je prava.

Blahoslaveni ste, ked vas budu prenasledovat a vsetko zle na vas nepravdivo hovorit.
none
146

144. 28.04.2015, 00:00

Aj tieto tvoje klamstva od "silneho odporcu katolickej cirkvi" dokazuju, ze len katolicka cirkev je prava.

Blahoslaveni ste, ked vas budu prenasledovat a vsetko zle na vas nepravdivo hovorit.

28.04.2015, 00:37
Poznávacím znakom pravých kresťanov je láska. To tvrdí Písmo. Otázka-možno RKC prezentovať ako cirkev lásky?
Nech si každy odpovie sám.
Ja budem teraz citovať katolíckeho kňaza,spisovateľa J.Porubčana,ktorý napísal...:v knihe Apokalypsa/str.14/ : "Ked raz po dvoch tisícročiach vzdelaný kresťan vystúpi na obhajobu svojej cirkvi, už sa ani veľmi nepokúsi argumentovať láskou, ktrorou táto zaplavila dejiny/ako by aj mohol/, ale skôr sa bude uchyľovať len k vyzdvihovaniu zásluh, ktoré mala táto na poli pokroku, umenia, vedy a kultúry".Tolko citát. Ale ja pokiaľ viem, tieto zásluhy u Boha nenájdu velkú odozvu. Ćiže, sami tvrdíte, že RKC je cirkev bez lásky, teda mrtva cirkev. Dnešný nemorálny "kresťanský" svet je toho dôkazom.
Aj samotný kňaz Porubčan píše:"ako by aj mohol ",...sa nejaký katolík,RKC hrdiť láskou. Ale pochop,...kresťanstvo je o "láske",....a nie o vede,kultúre,umení...atd.
Rád by som bol ústretovejší,...ale to nejde. Už aj preto,že RKC svojim správaním,učením zahatala cestu k Bohu a zrodila nechcené dieťa-"ateizmus". To píše nemecký katechizmus RKC/aj v slovenskom vydaní/...citujem:"Ateizmus sa zrodil v lone kresťanských cirkvi"./rozumej,hlavne RKC/....citujem dalej:"Lebo ateizmus je zväčša kritickou reakciou na pomýlený pojem o Bohu a na protirečenie medzi životom a náboženskosťou veriacich,na niekdajšie konflikty medzi vierou a vedou,na vojny v mene Božom,na podporu nespravodlivých pomerov zo starny predstaviteľov náboženstva" Katholischer Erwachsenenkatechizmus,str.24.
A to stále tvrdím,pretože poznám príčiny neverectva.
Nesmieš sa na mňa hnevať,ale viac budem hájiť Písma,Boha,slušnosť,nenásilie a zdravý úsudok,....ako niečo,čo patrí na smetisko dejín. Sorry.
Ani Kristovi sa dané negatíva nepáčia,...a tie opisujem i ja.
none
147

146. Shagara 28.04.2015, 00:37

Poznávacím znakom pravých kresťanov je láska. To tvrdí Písmo. Otázka-možno RKC prezentovať ako cirkev lásky?
Nech si každy odpovie sám.
Ja budem teraz citovať katolíckeho kňaza,spisovateľa J.Porubčana,ktorý napísal...:v knihe Apokalypsa/str.14/ : "Ked raz po dvoch tisícročiach vzdelaný kresťan vystúpi na obhajobu svojej cirkvi, už sa ani veľmi nepokúsi argumentovať láskou, ktrorou táto zaplavila dejiny/ako by aj mohol/, ale skôr sa bude uchyľovať len k vyzdvihovaniu zásluh, ktoré mala tá...

28.04.2015, 01:08
Dalsie klamstva.

Tak len zopakujem dalsi dovod, preco je katolicka cirkev jedina Bozia cirkev:

Blahoslaveni ste, ked vas budu prenasledovat a vsetko zle na vas nepravdivo hovorit.

Presne Shagara, preto nie ste dobri krestania, lebo nemate lasku.🙂
none
162

147. 28.04.2015, 01:08

Dalsie klamstva.

Tak len zopakujem dalsi dovod, preco je katolicka cirkev jedina Bozia cirkev:

Blahoslaveni ste, ked vas budu prenasledovat a vsetko zle na vas nepravdivo hovorit.

Presne Shagara, preto nie ste dobri krestania, lebo nemate lasku.🙂

28.04.2015, 04:25
porozmyslaj antarktika, kto je vlastne prenasledovaný?....Mysliš že RKC niekolkymi protestantmi? Poviem ti RKC nie je prenasledovana ,ma podporu v politike a vseobecny nazor je ze je jedina prava.
Prenasledovani boli Jezisoví ucennici hned od pociatku (bola to nazorejska sekta) a tato skupina ludi (alebo vetva ako chces je prenasledovana a povazovana za sektu do dnes)
RKC nie je povazovana za sektu a ty chces hovorit ze je prenasledovana?......
👍: stefan 5
none
154

144. 28.04.2015, 00:00

Aj tieto tvoje klamstva od "silneho odporcu katolickej cirkvi" dokazuju, ze len katolicka cirkev je prava.

Blahoslaveni ste, ked vas budu prenasledovat a vsetko zle na vas nepravdivo hovorit.

28.04.2015, 03:56
"Aj tieto tvoje klamstva od "silneho odporcu katolickej cirkvi" dokazuju, ze len katolicka cirkev je prava. "
Len si to pekne opakuj, aby si nestratila vieru, ze RKC je cistucka ako lalia a len ta jedina prava cirkev...

"Blahoslaveni ste, ked vas budu prenasledovat" >> Tak to potom RKC vytvorila blahoslavenych, nielen ich vyhlasovanim, ale aj prenasledovanim...
👍: stefan 5
none
160

154. 28.04.2015, 03:56

"Aj tieto tvoje klamstva od "silneho odporcu katolickej cirkvi" dokazuju, ze len katolicka cirkev je prava. "
Len si to pekne opakuj, aby si nestratila vieru, ze RKC je cistucka ako lalia a len ta jedina prava cirkev...

"Blahoslaveni ste, ked vas budu prenasledovat" >> Tak to potom RKC vytvorila blahoslavenych, nielen ich vyhlasovanim, ale aj prenasledovanim...

28.04.2015, 04:18
Cim viac utocis na "RKC", tym viac potvrdzujes, ktora cirkev je prava
none
165

160. 28.04.2015, 04:18

Cim viac utocis na "RKC", tym viac potvrdzujes, ktora cirkev je prava

28.04.2015, 04:28
RKC prenasledovala a utocila na protestantov...
Ktora cirkev je teda podla tvojho argumentu prava?
none
167

165. 28.04.2015, 04:28

RKC prenasledovala a utocila na protestantov...
Ktora cirkev je teda podla tvojho argumentu prava?

28.04.2015, 04:44
Ach ta tvoja pycha, jesitnost a nenavist k cirkvi.
none
170

167. 28.04.2015, 04:44

Ach ta tvoja pycha, jesitnost a nenavist k cirkvi.

28.04.2015, 06:17
To nie je nenavist k cirkvi, ani pycha..

Ked hovoris o "prenasledovani" a "utokoch" na RKC, tak to poukazuje, ze RKC je ta prava..
Ked ti ukazem kolko ludi a cirkvi prenasledovala RKC, tak som zrazu pysny, jesitny a nenvistny k cirkvi..

Tomu sa hovori" objektivita"..
none
172

170. 28.04.2015, 06:17

To nie je nenavist k cirkvi, ani pycha..

Ked hovoris o "prenasledovani" a "utokoch" na RKC, tak to poukazuje, ze RKC je ta prava..
Ked ti ukazem kolko ludi a cirkvi prenasledovala RKC, tak som zrazu pysny, jesitny a nenvistny k cirkvi..

Tomu sa hovori" objektivita"..

28.04.2015, 08:09
Ale prosim ta, s tou nenavistou k "RKC" tu behas dost dlho🙂
none
174

172. 28.04.2015, 08:09

Ale prosim ta, s tou nenavistou k "RKC" tu behas dost dlho🙂

28.04.2015, 08:24
Ty tu behas s nenavistou skoro ku KAZDEMU.
Aka nenavist, akurat nemam rad ked sa niekto tvari, ze prave ta jeho cirkev je JEDINA PRAVA...
Vtedy hryznem..
none
177

174. 28.04.2015, 08:24

Ty tu behas s nenavistou skoro ku KAZDEMU.
Aka nenavist, akurat nemam rad ked sa niekto tvari, ze prave ta jeho cirkev je JEDINA PRAVA...
Vtedy hryznem..

28.04.2015, 08:34
"Ty ty ty", to je tvoja odpoved nech sa bavis s KAZDYM 🙂

Katolicka cirkev je jedina prava, to vedia vsetci, preto tu behaju s nenavistou ako ty. (vid. Lemmy, dnes sa zastaval dobre ze nie pravoslavnych, vysmiala ho zato Aranjes, ze im televizia nechce davat omse ako katolikom - hoci pravoslavnych je 3%, katolikov 67%)🙂
none
178

177. 28.04.2015, 08:34

"Ty ty ty", to je tvoja odpoved nech sa bavis s KAZDYM 🙂

Katolicka cirkev je jedina prava, to vedia vsetci, preto tu behaju s nenavistou ako ty. (vid. Lemmy, dnes sa zastaval dobre ze nie pravoslavnych, vysmiala ho zato Aranjes, ze im televizia nechce davat omse ako katolikom - hoci pravoslavnych je 3%, katolikov 67%)🙂

28.04.2015, 08:37
Ta vasa iracionalna nenavist, potvrdzuje Katolicku cirkev, ze je jedina Kristova, podla evanjelia "nenavideli ma bez priciny"
none
183

178. 28.04.2015, 08:37

Ta vasa iracionalna nenavist, potvrdzuje Katolicku cirkev, ze je jedina Kristova, podla evanjelia "nenavideli ma bez priciny"

28.04.2015, 08:59
Povedz mi o tej nenavisti, ked rkc prenasledovala protestantov, ked protestanti nesmeli mat kostoly, mohli mat len nejaku budovu bez zvonice, ked si privlastnovali kostoly protestantov...
Ty mi tu hovor nieco o nenavisti...

Nie tvoja cirkev nie je "nenavideli ma bez priciny", tvoja cirkev je
[Zjv 17,4]
4 Tá žena bola oblečená do purpuru a šarlátu, vyzdobená zlatom, drahými kameňmi a perlami a v rukách mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva.

odkaz
odkaz
odkaz
none
181

177. 28.04.2015, 08:34

"Ty ty ty", to je tvoja odpoved nech sa bavis s KAZDYM 🙂

Katolicka cirkev je jedina prava, to vedia vsetci, preto tu behaju s nenavistou ako ty. (vid. Lemmy, dnes sa zastaval dobre ze nie pravoslavnych, vysmiala ho zato Aranjes, ze im televizia nechce davat omse ako katolikom - hoci pravoslavnych je 3%, katolikov 67%)🙂

28.04.2015, 08:50
Ty ked hovoris o mne, nehovoris "TY"?

Katolicka cirkev musi byt jedina prava, musi byt, pretoze v nu veris snad este viac ako v Boha...

"hoci pravoslavnych je 3%, katolikov 67%)" << Mala by si nastudovat co je to argumentum ad numeri..
Katolikov je plno, protestantov je mene... tak aspon mame lahsiu statistiku, kolko oveciek len tupo nasleduje

Ked treba pochovavat, krstit, sobasit, to RKC strasne prihliada na to, aby dotycni mali riadne prejdene vsetky sviatosti, boli spravne odbirmovani...atd atd..

Ked je spocitavanie ludu a ide o peniaze, tak to uz je kazdy pokrsteny katolik
none
184

181. 28.04.2015, 08:50

Ty ked hovoris o mne, nehovoris "TY"?

Katolicka cirkev musi byt jedina prava, musi byt, pretoze v nu veris snad este viac ako v Boha...

"hoci pravoslavnych je 3%, katolikov 67%)" << Mala by si nastudovat co je to argumentum ad numeri..
Katolikov je plno, protestantov je mene... tak aspon mame lahsiu statistiku, kolko oveciek len tupo nasleduje

Ked treba pochovavat, krstit, sobasit, to RKC strasne prihliada na to, aby dotycni mali riadne prejdene vsetky sviatos...

28.04.2015, 09:36
S fanatikom tazka rec. Pa.
none
186

184. 28.04.2015, 09:36

S fanatikom tazka rec. Pa.

28.04.2015, 09:41
Este, ze netrpis samomluvou... To by si mal potom extra tazke
none
166

144. 28.04.2015, 00:00

Aj tieto tvoje klamstva od "silneho odporcu katolickej cirkvi" dokazuju, ze len katolicka cirkev je prava.

Blahoslaveni ste, ked vas budu prenasledovat a vsetko zle na vas nepravdivo hovorit.

28.04.2015, 04:38
Antarctica, 157, tento verš hovorí "všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť." Si si istý, že tí, ktorí tu , alebo inde kritizujú RKC, že hovoria nepravdivo? Že vo všetkom, čo kritizujú, klamú? Ak ano, napíš, prosím, v čom klamú.
Ja napr. obdivujem drobnú prácu jednotlivých katolíkov, napr. rádových sestier pri ošetrovaní v hos****ch, alebo v nemocniciach, atď. To ale neodstraňuje z cirkvi tie zlé veci, ktoré tu boli spomenuté.
👍: stefan 5
none
168

166. Slušný človek 28.04.2015, 04:38

Antarctica, 157, tento verš hovorí "všetko zlé na vás nepravdivo hovoriť." Si si istý, že tí, ktorí tu , alebo inde kritizujú RKC, že hovoria nepravdivo? Že vo všetkom, čo kritizujú, klamú? Ak ano, napíš, prosím, v čom klamú.
Ja napr. obdivujem drobnú prácu jednotlivých katolíkov, napr. rádových sestier pri ošetrovaní v hos****ch, alebo v nemocniciach, atď. To ale neodstraňuje z cirkvi tie zlé veci, ktoré tu boli spomenuté.

28.04.2015, 04:47
Boli to vsetko klamstva, nie je podstatne ci ocenis drobnu pracu beznych reholnikov, cirkev sa uznava ako taka. Vlastne cele Bozie slovo sa berie cele, alebo sa necha tak.
none
169

168. 28.04.2015, 04:47

Boli to vsetko klamstva, nie je podstatne ci ocenis drobnu pracu beznych reholnikov, cirkev sa uznava ako taka. Vlastne cele Bozie slovo sa berie cele, alebo sa necha tak.

28.04.2015, 04:57
Boli to všetko klamstvá, aj keď samotní katolícki učenci uznávajú, že to bola pravda a že to bola chyba? A čo sa týka božieho slova, s tým súhlasím, že sa berie celé. Len nie som presvedčený, že práve to robí RKC. A o tom tu vlastne aj všetci diskutujeme, že či sa neodklonila od písma a či vlastne jej učenie nie je viac na ľudských náukach a nie na písme.
👍: stefan 5
none
171

169. Slušný človek 28.04.2015, 04:57

Boli to všetko klamstvá, aj keď samotní katolícki učenci uznávajú, že to bola pravda a že to bola chyba? A čo sa týka božieho slova, s tým súhlasím, že sa berie celé. Len nie som presvedčený, že práve to robí RKC. A o tom tu vlastne aj všetci diskutujeme, že či sa neodklonila od písma a či vlastne jej učenie nie je viac na ľudských náukach a nie na písme.

28.04.2015, 06:18
182: Absolutny suhlas
none
173

169. Slušný človek 28.04.2015, 04:57

Boli to všetko klamstvá, aj keď samotní katolícki učenci uznávajú, že to bola pravda a že to bola chyba? A čo sa týka božieho slova, s tým súhlasím, že sa berie celé. Len nie som presvedčený, že práve to robí RKC. A o tom tu vlastne aj všetci diskutujeme, že či sa neodklonila od písma a či vlastne jej učenie nie je viac na ľudských náukach a nie na písme.

28.04.2015, 08:19
Bohuzial, my citame papezov, cirkevnych otcov a nic take neuznavaju, takze tie klamstva funguju len na bulvarnejsich citatelov.

Bohuzial, ludstvo bolo vzdy na bulvar.
none
175

173. 28.04.2015, 08:19

Bohuzial, my citame papezov, cirkevnych otcov a nic take neuznavaju, takze tie klamstva funguju len na bulvarnejsich citatelov.

Bohuzial, ludstvo bolo vzdy na bulvar.

28.04.2015, 08:24
A RKC je fantastika...
none
176

173. 28.04.2015, 08:19

Bohuzial, my citame papezov, cirkevnych otcov a nic take neuznavaju, takze tie klamstva funguju len na bulvarnejsich citatelov.

Bohuzial, ludstvo bolo vzdy na bulvar.

28.04.2015, 08:27
Takisto katolickych ucencov citame a tvrdia opak toho co vy. Zhoduju sa s ostatnymi vedcami.Trebars teraz tu mam slavneho Chestertona, mam ti zacitovat, ako o vasich klamstvach hovori ze su, citujem "absurdne"?
none
180

176. 28.04.2015, 08:27

Takisto katolickych ucencov citame a tvrdia opak toho co vy. Zhoduju sa s ostatnymi vedcami.Trebars teraz tu mam slavneho Chestertona, mam ti zacitovat, ako o vasich klamstvach hovori ze su, citujem "absurdne"?

28.04.2015, 08:45
Cim to bude?
odkaz
Gilbert Keith Chesterton (* 29. máj 1874, Londýn – † 14. jún 1936, Beaconsfield) bol anglický spisovateľ, esejista, novinár a >>>katolícky filozof.<<<
Inak zda sa, ze so slovickom "absurdne" sermoval docela rad..
none
179

173. 28.04.2015, 08:19

Bohuzial, my citame papezov, cirkevnych otcov a nic take neuznavaju, takze tie klamstva funguju len na bulvarnejsich citatelov.

Bohuzial, ludstvo bolo vzdy na bulvar.

28.04.2015, 08:44
186. prečo pápež František nechodí na Slovensko...?
podľa F. Mikloša jedným z dôvodov môže byť aj kauza okolo R. Bezaka...
a podľa mňa..KBS na čele s arcibiskupom Zvolenským sú pápežskejší od pápeža...
odkaz
aktuality.sk hádam nie je bulvár
none
182

179. Linda 28.04.2015, 08:44

186. prečo pápež František nechodí na Slovensko...?
podľa F. Mikloša jedným z dôvodov môže byť aj kauza okolo R. Bezaka...
a podľa mňa..KBS na čele s arcibiskupom Zvolenským sú pápežskejší od pápeža...
http://www.aktuality.sk/clanok/274892/preco-papez-nechodi-na-slovensko-jednym-z-dovodov-moze-byt-kauza-bezak/
aktuality.sk hádam nie je bulvár

28.04.2015, 08:51
pardon...podľa Jozefa Mikloška...
none
185

182. Linda 28.04.2015, 08:51

pardon...podľa Jozefa Mikloška...

28.04.2015, 09:38
Linda o tom som specialne pre teba zalozil temu
none
187

185. 28.04.2015, 09:38

Linda o tom som specialne pre teba zalozil temu

28.04.2015, 09:46
Aktuality nie su na citanie papezovych slov, na to mame oficialne cesty, ked uz tak aj priame prenosy jeho kazni(Velka noc), oficialne encykliky, prihovory, alebo aj "kazne z domu sv. Marty)

Po precitani aktualit asi nevies co uci papez🙂
none
189

173. 28.04.2015, 08:19

Bohuzial, my citame papezov, cirkevnych otcov a nic take neuznavaju, takze tie klamstva funguju len na bulvarnejsich citatelov.

Bohuzial, ludstvo bolo vzdy na bulvar.

28.04.2015, 17:57
Antarctica, Ján Pavol 2 sa v roku 2000 ospravedlnil za chyby cirkvi.
none
192

189. Slušný človek 28.04.2015, 17:57

Antarctica, Ján Pavol 2 sa v roku 2000 ospravedlnil za chyby cirkvi.

28.04.2015, 23:00
Jan Pavol II len uznal, ze za 2000 rokov sa aj sem tam nejaka "chybicka" vloudila.

Ale aj v tejto teme v /3 mas priamo jeho slova pri vydani katechizmu Katolickej cirkvi, citujem:

Poklad viery zveril Pan svojej cirkvi a ona tuto ulohu neprestajne plni.

Jan Pavol II zasvatil cely svoj zivot Cirkvi, lebo ju povazuje a uci o nej ako o najlepsom spolocenstvo na svete..
none
153

141. Shagara 27.04.2015, 23:38

Ak chce niekto spoznať dejiny RKC,tak nech si prečíta dejiny tejto cirkvi v detailoch. Je to strašné čítanie. Jedno je vedieť o nejakej inkvizícií,náboženských vojnách,nehodných pápežoch. o Jasenovaci,Hitlkerovi...atd, a je úplne niečo iné,...detalne čítať konkrétne udalosti,vnímať konkrétne osoby,ich utrpenie a to,ako RKC pošliapávala aj posledné zbytky slušnosti,lásku,a úcty k človeku. Dr. Deschner je dnes najvýraznejší, dôsledný a zároveň osobitý súčasný kritik kresťanských dejín, najmä dej...

28.04.2015, 03:54
Heh myslim, ze tej literatury je dostatok..
Ja som si chcel jedneho casu precitat "Rimski papezi, ich cirkev a ich stat v 16. a 17. storoci" od Leopolda von Rankeho, len som sa k tomu akosi nedostal...
none
117

100. Astax1 27.04.2015, 15:25

Zasa vravím škoda sa naťahovať. V genesis sa píše ona nie ono. V niektorých prekladoch sa to mylne uvádza. Aj v niektorých svatých písmach je "ona" v iných "ono". Vo sv.písme zo 4. storočia sa píše takto "inimicitias ponam inter te et mulierem et semen tuum et semen illius ipsa conteret caput tuum et tu insidiaberis calcaneo eius" V preklade znie ona nie ono.
Myslieť si, že Boh ustanovuje nepriateľstvo medzi Evou a hadom je trochu hlúpe a tak isto je hlúpe si myslieť, že je to len "symboli...

27.04.2015, 19:47
Budem reagovat len na jednu vec , bo manzelka ma vyhana od pocitaca... 🙂

"Zasa vravím škoda sa naťahovať. V genesis sa píše ona nie ono. V niektorých prekladoch sa to mylne uvádza. Aj v niektorých svatých písmach je "ona" v iných "ono"." >>>

Astax rozmyslaj trochu..
uz v 90ke si sam pisal
" medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ona ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu."
"ONA ti rozsliape hlavu a ty !!??MU??!!! zranis patu"?
Snad "a ty JEJ zranis patu"

odkaz
none
119

117. 27.04.2015, 19:47

Budem reagovat len na jednu vec , bo manzelka ma vyhana od pocitaca... 🙂

"Zasa vravím škoda sa naťahovať. V genesis sa píše ona nie ono. V niektorých prekladoch sa to mylne uvádza. Aj v niektorých svatých písmach je "ona" v iných "ono"." >>>

Astax rozmyslaj trochu..
uz v 90ke si sam pisal
" medzi tvojím potomstvom a jej potomstvom, ona ti rozšliape hlavu a ty mu zraníš pätu."
"ONA ti rozsliape hlavu a ty !!??MU??!!! zranis patu"?
Snad "a ty JEJ zranis patu" <br...

27.04.2015, 20:37
Na Bibliu by som zo slovickarenim nesiel, je to bozske dielo, pravdu slovickarom neodhali..
none
129

119. 27.04.2015, 20:37

Na Bibliu by som zo slovickarenim nesiel, je to bozske dielo, pravdu slovickarom neodhali..

27.04.2015, 22:36
Praveze tam ide aj o slovicka,..
Ale vytrhavat to z kontextu, takymto sposobm, to trosku moc .. Eva = Maria...

Ale Astaxa si aj tak vazim (aj ked ho niekedy podrypnem 🙂)
none
135

129. 27.04.2015, 22:36

Praveze tam ide aj o slovicka,..
Ale vytrhavat to z kontextu, takymto sposobm, to trosku moc .. Eva = Maria...

Ale Astaxa si aj tak vazim (aj ked ho niekedy podrypnem 🙂)

27.04.2015, 23:11
Praveze tam nejde o slovicka.

Maria je nova Eva. Panna Maria v tom duchovnom, Eva v tom fyzickom

navyse to co Astax napisal je uzasne, nevedel som ze pravda viery o neposkvrnenom pocati je priamo z Pisma (v Pisme je malo o Marii, co je uzasne)

Jednoducho genialny Astaxov prispevok, vyborne zhrnute
none
150

135. 27.04.2015, 23:11

Praveze tam nejde o slovicka.

Maria je nova Eva. Panna Maria v tom duchovnom, Eva v tom fyzickom

navyse to co Astax napisal je uzasne, nevedel som ze pravda viery o neposkvrnenom pocati je priamo z Pisma (v Pisme je malo o Marii, co je uzasne)

Jednoducho genialny Astaxov prispevok, vyborne zhrnute

28.04.2015, 03:38
Prosim ta, kde presne citoval pismo o neposkvrneni panny Marie?

Myslis to prevracanie kontextu biblie?
To uz pomaly mozeme pomaly tvrdit, ze Jezis spravil z Petra rybara, Petra baču..
Pas moje ovce..
none
156

135. 27.04.2015, 23:11

Praveze tam nejde o slovicka.

Maria je nova Eva. Panna Maria v tom duchovnom, Eva v tom fyzickom

navyse to co Astax napisal je uzasne, nevedel som ze pravda viery o neposkvrnenom pocati je priamo z Pisma (v Pisme je malo o Marii, co je uzasne)

Jednoducho genialny Astaxov prispevok, vyborne zhrnute

28.04.2015, 03:59
Bravo katolici. Vam už nacisto haraši(nemožem inač sorry)....To mi pride ako ked sa zatne osol na moste. Maria je nepoškvrnená a hotovo, aj keby furiky z neba padali....papež je neomylny a hotovo aj keby traktory z neba padali. Co vsetko sa este dozvieme?
Ved katolici vobec nechápu podstatu bozieho diela, na čo vlastne prisiel Jeziš na zem ako clovek?
Pomožte si otazkou .....Co by sa stalo keby sme nevedeli komu sa nerodil Ježiš?.....vedeli by sme ze sa zrodil z neznamej ženy, a v biblii by bolo akurat napisane ze sa narodil v nej nadprirodzenym sposobom z ducha.
Stalo by sa nieco?.....Povim vam nic......Evanielium by to nezmenilo. Jezis zil , zomrel za nase hriechy , bol ukrizovany a vstal z mrtvych.....ved toto je podstata.....načo tam trepete este nejaku ženu do toho?.......čo to meni na evanieliu?....poviem vam ,meni, skocili ste na satanovu navnadu a nezaskvelo sa vam evanielium, ktore je božou mocou, aj ked verite......tak vam treba.....
none
157

156. 28.04.2015, 03:59

Bravo katolici. Vam už nacisto haraši(nemožem inač sorry)....To mi pride ako ked sa zatne osol na moste. Maria je nepoškvrnená a hotovo, aj keby furiky z neba padali....papež je neomylny a hotovo aj keby traktory z neba padali. Co vsetko sa este dozvieme?
Ved katolici vobec nechápu podstatu bozieho diela, na čo vlastne prisiel Jeziš na zem ako clovek?
Pomožte si otazkou .....Co by sa stalo keby sme nevedeli komu sa nerodil Ježiš?.....vedeli by sme ze sa zrodil z neznamej ženy, a v bibl...

28.04.2015, 04:04
Suhlas, ako keby som sem uz nehadzal tolkokrat citaty z biblie:

[Mk 3,31-35]
31 Tu prišla jeho matka a jeho bratia. Zostali vonku a dali si ho zavolať.
32 Okolo neho sedel zástup. Povedali mu: "Vonku ťa hľadá tvoja matka, tvoji bratia a tvoje sestry."
33 On im odvetil: "Kto je moja matka a moji bratia?"
34 Rozhliadol sa po tých, čo sedeli okolo neho, a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia.
35 Lebo kto plní Božiu vôľu, je môj brat i moja sestra i matka."

[Lk 11,27-28]
27 Ako to hovoril, akási žena zo zástupu pozdvihla svoj hlas a povedala mu: "Blahoslavený život, ktorý ťa nosil, a prsia, ktoré si požíval."
28 Ale on povedal: "Skôr sú blahoslavení tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho."

Tu vidno, ako Jezis strasne "pozdvihoval" Mariu...
Tolko k tomu.. ked toto niekto nevidi, tak bud je hlupy alebo slepy...


A toto odkaz odkial Astax cerpa, to je uplne zabite...
To uz mozeme rovno aj zlate tela davat, ako predobraz Boha...
none
158

157. 28.04.2015, 04:04

Suhlas, ako keby som sem uz nehadzal tolkokrat citaty z biblie:

[Mk 3,31-35]
31 Tu prišla jeho matka a jeho bratia. Zostali vonku a dali si ho zavolať.
32 Okolo neho sedel zástup. Povedali mu: "Vonku ťa hľadá tvoja matka, tvoji bratia a tvoje sestry."
33 On im odvetil: "Kto je moja matka a moji bratia?"
34 Rozhliadol sa po tých, čo sedeli okolo neho, a povedal: "Hľa, moja matka a moji bratia.
35 Lebo kto plní Božiu vôľu, je môj brat i moja sestra i matka."

[...

28.04.2015, 04:13
No necuduj sa su na to specialisti co dokazu poprekrucať slova tak ako im pasuje do kramu.....z bratov urobia bratrancov, z Marie uz mame Evu kruti sa mi z toho hlava. Stve ma to , pretoze miliony ludi su takto oklamaní a zabranuje im to znovuzrodeniu. Vobec si tie katolicke s****y neuvedomuju čo konaju......ja uz ani neviem ci to robia schvalne,alebo sa len takto šalia roznymi vysvetleniami aby neboli za blbcov.
none
161

158. 28.04.2015, 04:13

No necuduj sa su na to specialisti co dokazu poprekrucať slova tak ako im pasuje do kramu.....z bratov urobia bratrancov, z Marie uz mame Evu kruti sa mi z toho hlava. Stve ma to , pretoze miliony ludi su takto oklamaní a zabranuje im to znovuzrodeniu. Vobec si tie katolicke s****y neuvedomuju čo konaju......ja uz ani neviem ci to robia schvalne,alebo sa len takto šalia roznymi vysvetleniami aby neboli za blbcov.

28.04.2015, 04:20
A co mas proti tomu, co uci cirkev o "znovuzrodeni" z Ducha Svateho? Ved je to to iste co ty. Cital si vobec tuto temu?
none
163

161. 28.04.2015, 04:20

A co mas proti tomu, co uci cirkev o "znovuzrodeni" z Ducha Svateho? Ved je to to iste co ty. Cital si vobec tuto temu?

28.04.2015, 04:27
ano ,hovorí sa o tom ale ludia sa neznovuzrodzuju, kvoli modlarstvu......
none
134

100. Astax1 27.04.2015, 15:25

Zasa vravím škoda sa naťahovať. V genesis sa píše ona nie ono. V niektorých prekladoch sa to mylne uvádza. Aj v niektorých svatých písmach je "ona" v iných "ono". Vo sv.písme zo 4. storočia sa píše takto "inimicitias ponam inter te et mulierem et semen tuum et semen illius ipsa conteret caput tuum et tu insidiaberis calcaneo eius" V preklade znie ona nie ono.
Myslieť si, že Boh ustanovuje nepriateľstvo medzi Evou a hadom je trochu hlúpe a tak isto je hlúpe si myslieť, že je to len "symboli...

27.04.2015, 22:59
Astax
"Lk 1:28 – taktiež slovné spojenie "milosti plná" je preložené z gréckeho slova "kecharitomene." Toto je jedinečný titul, ktorý bol daný Márii a naznačuje dokonalosť milosti z minulej udalosti. Mária nie je len "vysoko ctená." Ona bola zdokonalená
milosťou Božou. "


"Toto je jedinečný titul, ktorý bol daný Márii a naznačuje dokonalosť milosti z minulej udalosti." >> Nnno... a uz tu mame reinkarnaciu.. kam sme sa to dostali


Inak si trosku mylis >>>"kecharitomena"<<<, co znamena najoblibenejsia (vysoko ctena - ako si bol uz napisal, ale naopak),
s >>>"pleres charitos"<<<, co si mozes prelozit do latinciny gratia plena alebo sloveniny milosti plna

Ale to uz som pisal v odkaz v prispevku cislo 102 co som pisal Elemirovi.

Ale vlastne preco to nehodit sem... ma tam aj viac popisane o tych MILOSTiach

Elemir Ja len k tej Marii a "Zdravasu":
Ad Alzbeta + anjel a "Milosti plna >> To si RKC derivovala z jednej vety (2x aj ked nie vzdy rovnako napisane) hned cele nove nabozenstvo..

Milost a/lebo pozehnanie mozes najst aj inde
POZEHNANIE
[Gn 30,27]
27 Laban mu odpovedal: "Kiežby som našiel milosť v tvojich očiach! Zistil som, že kvôli tebe má Pán požehnával."

[Jer 17,7]
7 Požehnaný je muž, ktorý dôveruje v Pána, Pán bude jeho nádejou.

[Gn 12,1-3]
1 Tu Pán povedal Abramovi: "Odíď zo svojej krajiny, od svojho príbuzenstva a zo svojho otcovského domu do krajiny, ktorú ti ukážem.
2 Urobím z teba veľký národ, požehnám ťa a preslávim tvoje meno a ty budeš požehnaním.
3 Požehnám tých, čo ťa budú žehnať, a prekľajem tých, čo ťa budú preklínať! V tebe budú požehnané všetky pokolenia zeme!"

Pozehnana moze znamenat aj tehotna... pretoze tehotenstvo a deti sa bralo ako pozehnanie vobec v biblii.

MILOSTI
[Jak 4,6]
"6 Dáva však väčšiu milosť; preto hovorí: "Boh pyšným odporuje, ale pokorným dáva milosť.""

Inak vy by ste sa mohli modlit aj
"Stefan milosti a sily plny"
[Sk 6,8]
"8 Štefan plný milosti a sily, robil veľké divy a znamenia medzi ľudom."

============================================================================
ALE HLAVNE - A TOTO SI PRECITAJ POZORNE (dolezite veci zvyrazdnim hashtagom #)
[Jn 1,14-17]
"14 A Slovo sa telom stalo a prebývalo medzi nami. A my sme uvideli jeho slávu, slávu, #akú má od Otca jednorodený Syn, plný milosti a pravdy#.
15 Ján o ňom vydal svedectvo a volal: "Toto je ten, o ktorom som hovoril: Ten, čo príde po mne, je predo mnou, lebo bol prv ako ja."
16 #Z jeho plnosti sme my všetci dostali milosť za milosťou#.
17 Lebo ak zákon bol daný skrze Mojžiša, #####milosť a pravda prišli skrze Ježiša Krista.#####"

Teraz:
vvv#########vvv
Vy sa modlite
"Zdravas Mária, milosti plná, Pán s tebou, požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod života Tvojho Ježiš...."
ale v Biblii Alzbeta nehovorila "milosti plna"

[Lk 1,42]
2 Vtedy zvolala veľkým hlasom: "###Požehnaná si medzi ženami a požehnaný je plod tvojho života.###"

Milosti plna povedal (arch)anjel Gabriel
[Lk 1,28]
28 Anjel prišiel k nej a povedal: "Zdravas, milosti plná, Pán s tebou."
Aj ked nebolo to zrovna milosti plna, ale k tomu sa dostanem dalej (@@@)
^^^#########^^^

Mam niekedy pocit, ze RKC hodi bibliu do mixera a pozliepa, to co z nej vyjde..

Tak isto je to vase (bol som dost velakrat v katolickom kostole, takze dost vela veci poznam)
"Pane, nie som hoden, aby si vošiel pod moju strechu, ale povedz iba slovo a moja duša ozdravie."

To sa hodila biblia do mixera, pobralo to
[Mt 8,8]
8 Stotník mu odpovedal: "Pane, nie som hoden, aby si vošiel pod moju strechu, ale povedz iba slovo a môj sluha ozdravie.

A vyplulo vyssie spominane.
RKC sa vobec hra so slovickami a vetickami, vytrhuje z kontextu
[Jn 19,26-27]
26 Keď Ježiš uzrel matku a pri nej učeníka, ktorého miloval, povedal matke: "Žena, hľa, tvoj syn!"
27 Potom povedal učeníkovi: "Hľa, tvoja matka!" A od tej hodiny si ju učeník vzal k sebe.

A RKC hnez z toho spravila matku cirkvi, kralovnu nebies. (Mimochodom kralovna nebies, oblubeny to titul, uz v starom zakone sa tak spomina o Ascherach... historia sa rada opakuje)

vvv#########vvv
Teraz k tomu anjelovi
Ako som dal znacku (@@@)
[Lk 1,28]
28 Anjel prišiel k nej a povedal: "Zdravas, milosti plná, Pán s tebou."

###V skutocnosti jej archanjel Gabriel nepovedal "milosti plna", ale "najoblubenejsia".###
####V greckej verzii biblie je napisane "kecharitomena", co znamena najoblubenejsia a NIE "pleres charitos" alias do latinciny prekladane ako "gratia plena", co znamena "milosti plna"####
^^^########^^^
👍: stefan 5
none
138
27.04.2015, 23:16
Tiež by som dal do pozornosti text zo Sudcov 5:4....:" Požehnaná buď medzi ženami, Jael, (žena Kenijca Chebera), medzi ženami, čo bývajú v stanoch, buď požehnaná! "
A súhlasím s Wolfom,výraz "milosti plná" je bežné hebrejské oslovenie niekoho,kto sa dostáva do priazne Boha,ľudí,kráľa...atd.
Z jedného výrazu,nemôžme robiť nebiblické, megalomanské závery a vkladať do Písma ženský,božský prvok. To je nepochopenie ducha zákona/SZ,NZ/.
👍: stefan 5
none
145
28.04.2015, 00:13
Chcel by som podotknúť,že výraz "žena" /tiež i "manželka,".."nevesta"/sa v Písmach používa často.
A i ba raz sa vzťahuje,a to doslovne na Máriu. A to vo výraze-"žena ,čo mám s tebou?".
Už samotné toto oslovenie nestavia Máriu ,na nejaký pomyselný piedestál božstva,...práve naopak. Ježiš určite nebol rodinkár. Aj to je zdokumentované v Písme.
Ale ostatné vyjadrenia-"žena" majú symbolický význam,...teda nejde o doslovnú ženu. To by bola biblická anomália.
Vidieť to pekne na príkladoch ,hlavne z knihy Izaiáš...:54:1-17,...Izaiáš 60 kapitola/celá/...Izaiáš 62:1-6,...Izaiáš 66:7 !!!
Veľa napovedá i správa z Gal.4:26-27...:"Ale Jeruzalem, ktorý je zhora, je slobodný, a to je naša matka. 27 Lebo je napísané: Raduj sa neplodná, ktorá si nerodila, zajasaj výkrikmi radosti ty, čo si nepoznala pôrodné bolesti; lebo opustená má veľa detí, viac ako tá, ktorá má muža. "
A tiež Zjavenie 12:1-17 !!!
Všetko sú to "symbolické ženy". A určite sa to netýka Márií. Je to bežný vyjadrovací prosdriedok Písma.
Ked si prečítate dané texty,tak ľahko môžte porozumieť,že Jeruzalem,staroveký Boží ľud Boh vnímal ako svoju manželku,ženu. Další text poukazuje na "Jeruzalem hore"/tiež-žena/,...a to už nie je pozemský Jeruzalem,ale "nebeský". To môžme čítať v liste od Pavla./Gal./
Samozrejme,....tu by bol potrebnejší aj podrobnejší rozbor/ale to je na dlhšie/,....chcel som len ukázať,že tvrdenie ,že "žena" v Gen.3:15 je Mária,....je naivné,nebiblické,a cirkevné tvrdenie tých,....čo chcú silou mocou nájsť podporu pre svoje tvrdenie v Písmach. Nie,nie je to tak.
none
188
28.04.2015, 17:35
Kameň úrazu je v tom, že si každý interpretuje sv.písmo po svojom. Už bol sto krát vysvetlený Petrov primát, očistec, úloha kňazov, jedinečnosť Márie, pravosť katolíckej Cirkvi atd. Ale nik z vás to neprijíma a dané slová si interpretuje po svojom. Tu sa nedá nič robiť je to váš názor.
Napríklad Shagara sa mylne domnieva, že ide o symbolickú ženu nie len v Gen ale neskôr aj v novom zákone. Tu si treba zobrať pôvodné texty sv.písma a rozmýšľať nad významami daných slov v tom jazyku. Ak si niekto začne podla seba interpretovať sv.písmo je jasné, že si ho prispôsobí tak aby jemu vyhovovalo. Tak isto ako to urobil Shagara pri vysvetlovaní pekla ako obrazu.

Wolfe
Zasa je to len tvoj subjektívna interpretácia písma. Ja hovorím, že je tam použité slovo "kecharitomene." Čo značí "milosti plná." Ale toto je jedinečný titul, ktorý bol daný Márii a naznačuje dokonalosť milosti z minulej udalosti. Mária nie je len "vysoko ctená." Ona bola zdokonalená"
" dokonalosť milosti z minulej udalosti" nejedná sa o reinkarnaciu. Tá minulá udalosť je práve Gen 3:15. Už vtedy, aj ked iba existovala v Božom pláne, ju Boh obdaril takou veľkou schopnosťou bojovať proti hadovi...
Slovo "kecharitomene" sa prekladá ako "gratia plena" čiže milosti plná. Neviem odkiaľ máš svoje mylné preklady.
V Biblii Sacra Vulgata zo 4. storočia sa píše " 28 et ingressus angelus ad eam dixit have gratia plena Dominus tecum benedicta tu in mulieribus"
Vy hovoríte o katolíkoch, že menia verše, a že si zo sv.písma ťahajú čo chcú ono to je presne naopak to robíte vy.
"Milost a/lebo pozehnanie mozes najst aj inde
POZEHNANIE
[Gn 30,27]
27 Laban mu odpovedal: "Kiežby som našiel milosť v tvojich očiach! Zistil som, že kvôli tebe má Pán požehnával." Nikde inde nenájdeš slová "milosti plná". To slovo "plná" je dôležite lebo poukazuje aj na to že v Márii nemôže byť nič zlé. Ak je plná milosti a milosť plodí cnosť tak je plná cností a teda nemôže byť ani hriešna.
O slovách "Hľa tvoja Matka" sme sa už rozprávali nejdem to rozoberať po 30 krát.

A ukončím to tým, že ty nepresvedčíš mňa a ja nepresvedčím teba. Nech si každý verí čo mu chce ved koniec koncov každý sa raz dozvie.

Hodnota kresťana sa nemeria slovami ale skutkami. A nie je to tak len pri kresťanoch ale pri každom človeku.
none
190

188. Astax1 28.04.2015, 17:35

Kameň úrazu je v tom, že si každý interpretuje sv.písmo po svojom. Už bol sto krát vysvetlený Petrov primát, očistec, úloha kňazov, jedinečnosť Márie, pravosť katolíckej Cirkvi atd. Ale nik z vás to neprijíma a dané slová si interpretuje po svojom. Tu sa nedá nič robiť je to váš názor.
Napríklad Shagara sa mylne domnieva, že ide o symbolickú ženu nie len v Gen ale neskôr aj v novom zákone. Tu si treba zobrať pôvodné texty sv.písma a rozmýšľať nad významami daných slov v tom jazyku. Ak si n...

28.04.2015, 20:10
Tá tvoja úvaha ja podľa mňa zlá,ale mohol by si mi osvetliť ako sa meria hodnota kresťana?Tomu som neporozumel.
none
191

188. Astax1 28.04.2015, 17:35

Kameň úrazu je v tom, že si každý interpretuje sv.písmo po svojom. Už bol sto krát vysvetlený Petrov primát, očistec, úloha kňazov, jedinečnosť Márie, pravosť katolíckej Cirkvi atd. Ale nik z vás to neprijíma a dané slová si interpretuje po svojom. Tu sa nedá nič robiť je to váš názor.
Napríklad Shagara sa mylne domnieva, že ide o symbolickú ženu nie len v Gen ale neskôr aj v novom zákone. Tu si treba zobrať pôvodné texty sv.písma a rozmýšľať nad významami daných slov v tom jazyku. Ak si n...

28.04.2015, 20:35
Takže nebudeme sa zdržiavať a osvetlím ti to ja.Skutkami meria hodnotu niekoho allah,RKC-božstvo ,alebo nejaký indický brahma.V žiadnom prípade nie náš Boh."8Lebo ste milosťou spasení skrze vieru, a to nie zo seba, je to dar Boží, 9nie zo skutkov, aby sa niekto nechválil. /ef 2,8/.
Skutky môžu jedine spoluúčinkovať s vierou tak,ako je to popísané v Biblii a nie tak,ako si to vybájila RKC.
Skutky bude robiť človek tie,ktoré mu pripravil Boh,žiadne iné.
Takže sám vidíš ,že to čo hlásaš je v skutočnosti pohanstvo.
👍: Shagara
none
197

191. stefan 5 28.04.2015, 20:35

Takže nebudeme sa zdržiavať a osvetlím ti to ja.Skutkami meria hodnotu niekoho allah,RKC-božstvo ,alebo nejaký indický brahma.V žiadnom prípade nie náš Boh."8Lebo ste milosťou spasení skrze vieru, a to nie zo seba, je to dar Boží, 9nie zo skutkov, aby sa niekto nechválil. /ef 2,8/.
Skutky môžu jedine spoluúčinkovať s vierou tak,ako je to popísané v Biblii a nie tak,ako si to vybájila RKC.
Skutky bude robiť človek tie,ktoré mu pripravil Boh,žiadne iné.
Takže sám vidíš ,že to čo hlása...

29.04.2015, 03:09
Ja ako indoktrinovany evanjelik Augsburskeho vyznania by som mal suhlasit...
Ale co potom toto?

[Jak 2,17-20]
17 Tak aj viera: ak nemá skutky, je sama v sebe mŕtva.
18 Ale niekto povie: "Ty máš vieru a ja mám skutky." Ukáž mi svoju vieru bez skutkov a ja ti zo svojich skutkov ukážem vieru.
19 Veríš, že Boh je jeden? Dobre robíš. Ale aj diabli veria, a trasú sa!
20 Chceš vedieť, márnivý človeče, že viera bez skutkov je neúčinná?
none
201

197. 29.04.2015, 03:09

Ja ako indoktrinovany evanjelik Augsburskeho vyznania by som mal suhlasit...
Ale co potom toto?

[Jak 2,17-20]
17 Tak aj viera: ak nemá skutky, je sama v sebe mŕtva.
18 Ale niekto povie: "Ty máš vieru a ja mám skutky." Ukáž mi svoju vieru bez skutkov a ja ti zo svojich skutkov ukážem vieru.
19 Veríš, že Boh je jeden? Dobre robíš. Ale aj diabli veria, a trasú sa!
20 Chceš vedieť, márnivý človeče, že viera bez skutkov je neúčinná?

29.04.2015, 07:15
Áno,je to len potvrdenie vyššie uvedeného.keď si pozrieš pokračovanie ef 2,10 Veď sme jeho dielo, stvorení v Kristovi Ježišovi pre dobré skutky, ktoré pripravil Boh, aby sme ich konali.
Takže nie skutky samy o sebe,ako to radí robiť pápež,ale tie,ktoré nám pripravil Boh po našom uverení v dielo Pána Ježiša.
none
202

201. stefan 5 29.04.2015, 07:15

Áno,je to len potvrdenie vyššie uvedeného.keď si pozrieš pokračovanie ef 2,10 Veď sme jeho dielo, stvorení v Kristovi Ježišovi pre dobré skutky, ktoré pripravil Boh, aby sme ich konali.
Takže nie skutky samy o sebe,ako to radí robiť pápež,ale tie,ktoré nám pripravil Boh po našom uverení v dielo Pána Ježiša.

29.04.2015, 08:53
Neviem ake to maju byt presne skutky podla papeza..
Nie su skutky - Co ste spravili mojmu najmensiemu, mne ste spravili?
none
193

188. Astax1 28.04.2015, 17:35

Kameň úrazu je v tom, že si každý interpretuje sv.písmo po svojom. Už bol sto krát vysvetlený Petrov primát, očistec, úloha kňazov, jedinečnosť Márie, pravosť katolíckej Cirkvi atd. Ale nik z vás to neprijíma a dané slová si interpretuje po svojom. Tu sa nedá nič robiť je to váš názor.
Napríklad Shagara sa mylne domnieva, že ide o symbolickú ženu nie len v Gen ale neskôr aj v novom zákone. Tu si treba zobrať pôvodné texty sv.písma a rozmýšľať nad významami daných slov v tom jazyku. Ak si n...

29.04.2015, 00:24
Čiže,ak človek používa zdravý rozum a číta v Písme ,že Jakob chcel isť do pekla,tiež i Job ked trpel,....tak oni chceli ešte viac trpieť v ohnivom pekle/alebo v tom uhasenom,inovovanom-stav odlúčenostri od Boha/???????????????????????????????????????
Aj Ježiš ked bol mŕtvy ,bol v "pekle",teda v hádese. Pretože,hádes je -ríša smrti,kam idu všetci mŕtvi.
Astax,veríš v ohnivé peklo,kde ľudia trpia fyzické a duševné muky po celú večnosť????
A myslím si,že každý ,kto čítal mnou uvedené texty,pochopí ,že ide o symbolické "ženy". Lebo veriť,že Boh má doslovnú ženu, a spolu telesne aj žijú,je pre mňa ........zrelé na........p.....,,,u. Sorry...uvažujem racionálne.
none
195

193. Shagara 29.04.2015, 00:24

Čiže,ak človek používa zdravý rozum a číta v Písme ,že Jakob chcel isť do pekla,tiež i Job ked trpel,....tak oni chceli ešte viac trpieť v ohnivom pekle/alebo v tom uhasenom,inovovanom-stav odlúčenostri od Boha/???????????????????????????????????????
Aj Ježiš ked bol mŕtvy ,bol v "pekle",teda v hádese. Pretože,hádes je -ríša smrti,kam idu všetci mŕtvi.
Astax,veríš v ohnivé peklo,kde ľudia trpia fyzické a duševné muky po celú večnosť????
A myslím si,že každý ,kto čítal mnou uvedené te...

29.04.2015, 00:56
motaš sa v pojmoch smrť. čo sa tyka Marie, samozrejme že spadala pod dedičny hriech.
none
198

195. 29.04.2015, 00:56

motaš sa v pojmoch smrť. čo sa tyka Marie, samozrejme že spadala pod dedičny hriech.

29.04.2015, 03:25
No ale RKC má iný názor. "Usnula v smrti"...zjavne filozofický rozmer v smrti,aby sa vyhli otázkam typu: Ak bola bez hriechu,prečo potom zomrela?
Ved smrť je v dôsledku hriechu! A ked nezomrela,...bola hádam viac ako Kristus,...alebo Písmo klame?...atd.
none
200

198. Shagara 29.04.2015, 03:25

No ale RKC má iný názor. "Usnula v smrti"...zjavne filozofický rozmer v smrti,aby sa vyhli otázkam typu: Ak bola bez hriechu,prečo potom zomrela?
Ved smrť je v dôsledku hriechu! A ked nezomrela,...bola hádam viac ako Kristus,...alebo Písmo klame?...atd.

29.04.2015, 03:38
211: Ved smrť je v dôsledku hriechu! A ked nezomrela,...bola hádam viac ako Kristus,...alebo Písmo klame?...atd.

Preto to katolici tak pekne oddeluju:
Su svati, ale najsvatejsia trojica (pride mi to ako mokri a mokrejsi)
Kristus naneboVSTUPIL, ale Maria bola naneboVZATA

Hra so slovickami, aby sa nahodou nedalo nieco vytknut... len skoda, ze si nevsimli, ze sa im daju vytknut veci do oci bijuce...
none
196

188. Astax1 28.04.2015, 17:35

Kameň úrazu je v tom, že si každý interpretuje sv.písmo po svojom. Už bol sto krát vysvetlený Petrov primát, očistec, úloha kňazov, jedinečnosť Márie, pravosť katolíckej Cirkvi atd. Ale nik z vás to neprijíma a dané slová si interpretuje po svojom. Tu sa nedá nič robiť je to váš názor.
Napríklad Shagara sa mylne domnieva, že ide o symbolickú ženu nie len v Gen ale neskôr aj v novom zákone. Tu si treba zobrať pôvodné texty sv.písma a rozmýšľať nad významami daných slov v tom jazyku. Ak si n...

29.04.2015, 03:06
Astax 201:

"Už bol sto krát vysvetlený" >>
Mozno si stokrat vyvsvetloval na jednom argumente, na jednej vete, a pritom si necital argumenty inych, pricom tych argumentov bolo ovela viac.. (teraz nemyslim toho isteho zopakovaneho viackrat..)


Bibliu si interpretuje inak aj RKC, ale to neznamena, ze spravne..
RKC zvykla robit na bibliu zbytocne nánosy..

"Už bol sto krát vysvetlený Petrov primát, " >> A kolkokrat ti bolo vysvetlene, ze Peter nemal ziaden primat...
Neuznavali to apostoli, neuznaval to ani sam Peter...

Ocistec by ma zaujimal, ako je vysvetleny...
Dufam, ze nie podobnym sposobom, ako Maria, ako matka vsetkych krestanov, "Hla tvoja matka, hla tvoj syn"...

Co sa tyka toho pekla, musim povedat, ze Shagara ma dost zvyklal (Chrobaka do hlavy mi nasadil ale uz davnejsie Milky), ale zas vedel som niektore veci, ktore mi nepasovali...
Shagara a Milky tvrdia, ze neexistuje peklo... Nejde tu o to, ze ludska dusa bude v nebi. Ale ze clovek zomrie, a ak bude spaseny bude oziveny...

Tie veci, ktore mi nepasovali uz pred Milkym a Shagarom:
Preco inak by v apostolskom vyznani viery bolo "verim z mrtvych vstanie". Preco by sme proste nemohli byt ako duchovne bytosti v Nebi alebo Pekle.. To potom spravne nekoreluje s apostolskym vyznanim viery..

Alebo co toto:
Iz 53,12
12 Preto mu dám za údel mnohých a početných dostane za korisť, lebo >>>vylial svoju dušu na smrť<<< a pripočítali ho k hriešnikom. On však niesol hriechy mnohých a prihováral sa za zločincov.

Ako mohol vyliat svoju dusu na smrt, ked zomiera len telo a dusa je nesmrtelna (ci uz bude v Nebi alebo v pekle?)

Alebo co povies na toto:
###################
[Ez 37,3-14]
3 A riekol mi: "Syn človeka, ožijú tieto kosti?" Odpovedal som: "Pane, Bože, to ty vieš.
4 Povedal mi: "Prorokuj o týchto kostiach a povedz im: Suché kosti, počujte slovo Pánovo:
5 Toto hovorí Pán, Boh, týmto kostiam: Hľa, ja vložím do vás ducha, že ožijete!
6 Pokladiem na vás žily, poobkladám vás mäsom, obtiahnem vás kožou, vložím do vás ducha, že ožijete a dozviete sa, že ja som Pán."
7 Prorokoval som teda, ako som dostal rozkaz. A kým som prorokoval, zaznel hlas a strhol sa lomoz: kosti sa zbližovali, každá kosť k svojmu stavcu.
8 Videl som, ako sa na ne uložili žily a mäso a na povrchu sa im natiahla koža, ale ducha v nich nebolo!
9 I prehovoril ku mne: "Prorokuj o duchu, prorokuj, syn človeka; prehovor k duchu: Toto hovorí Pán, Boh: Duchu, príď od štyroch vetrov a ovej týchto pozabíjaných, nech ožijú!"
10 Prorokoval som teda, ako mi rozkázal; vtom vstúpil do nich duch a ožili. I postavili sa na nohy, vojsko nadmieru veľké.
11 Nato mi povedal: "Syn človeka, tieto kosti, to je celý Izraelov dom. Oni hovoria: "Zoschli nám kosti, nádej nám odumrela, sme vykynožení."
12 Preto prorokuj a povedz im: Toto hovorí Pán, Boh: Hľa, ja pootváram hroby, vyvediem vás z hrobov, ľud môj a vovediem vás do izraelskej krajiny.
13 I budete vedieť, že ja som Pán, keď vám pootváram hroby a povyvádzam vás z hrobov, ľud môj.
14 Vložím do vás svojho ducha, že ožijete, a dám vám odpočinúť na vlastnej pôde. A budete vedieť, že ja, Pán som to riekol a splnil," hovorí Pán. -
###################

---------
Spravne, je tam napisane kecharitomene, s tym absolutne suhlasim. Nesuhlasim vsak s tym, ze je to milosti plna, ale ze je to vyvolena, najoblubenejsia...

Milosti plna je pleres charitos..

si to porovnaj trebars z latincinou
PLENA - PLERES = PLNA
GRATIA - CHARITOS = MILOSTI

Vsimni si
[Sk 6,8]
"8 Štefan plný milosti a sily, robil veľké divy a znamenia medzi ľudom."
"Stefanos de >>>pleres charitos<<< kai dynameos epoiei terata kai semeia megala en to lao"

Prepac, ale to s tou minulou udalostou je strasna hlupost..
Cele toto Maria ako archa zmluvy, Maria ako Eva, Ester, Salamunovej matke Betsabe,, to cele mi to pride, ako varenie z vody..
Nikde v biblii nemas na to nejake ukotvenie, je to len take spoznavanie barankov v oblakoch...

Hej, v greckom originali (pre stary zakon su dolezite hebrejske texty, pre novy zakon grecke, nie latinske)
mame dva vyrazy
pre Mariu Kecharitomene
pre Stefana (a tusim aj pre Jezisa ale to nie som si 100% isty) pleres charitos

ako si aj napisal "kecharitomene" bolo prelozene:

odkaz
"28 et ingressus angelus ad eam dixit have >>gratia plena<< Dominus tecum benedicta tu in mulieribus"

A ako boli prelozene uplne ine slova "pleres charitos"?

odkaz
"8 Stephanus autem >>plenus gratia<< et fortitudine faciebat prodigia et signa magna in populo"

UPLNE ROVNAKO!!!

"Hodnota kresťana sa nemeria slovami ale skutkami. " >> Problem je, ze sa tu nemeria hodnota krestana, ale hodnota cirkvi. A ta katolicka je ta najhodnotnejsia a ako tvrdite jedina prava...
👍: stefan 5
none
194
29.04.2015, 00:28
Smrť je dôsledkom dedičného hriechu. Ak Mária zomrela,....tak mala dedičný hriech,a nemohla byť nepoškvrnená,bez dedičného hriechu. Alebo nezomrela?
Teším sa na odpovede....lebo presne viem,ako budete odpovedať.
A potom položím dalšie otázky.
👍: stefan 5
none
199
29.04.2015, 03:36
Kedze neberiem katolicku dogmu (ktoru kanonizovali v podstate len v minulom storoci)
tak myslim, ze tak mala dedičný hriech,a nemohla byť nepoškvrnená,bez dedičného hriechu.

V biblii sa nic o neposkrvrnenom pocati Marie sa nic nepise..
Podla mna RKC to nespravne extrapolovala z toho, ze kedze bol Jezis syn Boha, nemohol sa narodit len tak niekomu... Tak z nej zhodili dedicny hriech..

A este nieco:
[Lv 12,1-8]
1 Potom Pán hovoril Mojžišovi:
2 "Povedz Izraelitom: Ak nejaká žena zľahne a porodí chlapca, je sedem dní nečistá; tak dlho bude nečistá ako v dňoch svojej mesačnej nevoľnosti.
3 Na ôsmy deň sa obreže jeho predkožka
4 a ona ostane ešte tridsaťtri dní (doma) v očisťovaní svojej krvi. Nesmie sa dotknúť ničoho svätého a nesmie prísť do svätyne, kým sa neskončia dni jej očisťovania.
5 Ak porodí dievča, je dva týždne nečistá ako pri svojom očisťovaní a ostane doma šesťdesiatšesť dní v očisťovaní svojej krvi.
6 >>>Keď sa pominú dni jej očisťovania, či je to chlapec alebo dievča, prinesú kňazovi ku vchodu do stánku zjavenia ročného baránka na celostnú žertvu a holúbka alebo hrdličku na obetu za hriech.<<<
7 On to obetuje Pánovi a očistí ju od hriechu a bude čistá od svojho krvotoku. >>>Toto je predpis o rodičke chlapca alebo dievčaťa.<<<

a k tomu
[Lk 2,21-24]
21 Po ôsmich dňoch, keď ho bolo treba obrezať, dali mu meno Ježiš, ktorým ho anjel nazval skôr, ako sa počal v živote matky.
22 Keď uplynuli podľa Mojžišovho zákona dni ich očisťovania, priniesli ho do Jeruzalema, aby ho predstavili Pánovi,
23 ako je napísané v Pánovom zákone: "Všetko mužského rodu, čo otvára lono matky, bude zasvätené Pánovi,"
24 a aby obetovali, ako káže Pánov zákon, pár hrdličiek alebo dva holúbky.

Takze tolko...
👍: stefan 5
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 614 583 B vygenerované za : 0.304 s unikátne zobrazenia tém : 50 096 unikátne zobrazenia blogov : 884 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Chránený v Otcovi Veď aj Kristus raz trpel za hriešnikov, spravodlivý za nespravodlivých, aby nás priviedol k Bohu, keď bol podľa tela usmrtený, ale Duchom oživený. 1 Petra 3,18 Môžem vám ukázať krásny obraz Božej lásky k vám v príbehu o Danielovi...

citát dňa :

Láska je ako poleva - prvá lyžica horúca, posledná studená.