Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Veľký prieskum k novembru 1989

2
reakcií
231
prečítaní
Tému 9. novembra 2019, 17:36 založil Osvietený.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Osvietený muž
   9. 11. 2019, 17:36 avatar
Česi vnímajú zmeny, ktoré priniesla Nežná revolúcia, oveľa pozitívnejšie než Slováci. Vyplýva to z prieskumu, ktorý robil Sociologický ústav SAV k príležitosti 30. výročia pádu komunizmu..

So sentimentom spomínajú mnohí ľudia aj na politický systém pred rokom 1989.

Za skôr dobrý ho považuje až 27 percent Slovákov, no napríklad len 13 percent Čechov.

Najviac kritikov súčasného režimu je z radov voličov Smeru, ĽSNS, či hnutia Sme rodina.

Spravidla ide o ľudí z menších miest a s nižším vzdelaním.

Napriek tomu, že značná časť spoločnosti optimisticky spomína na časy socializmu, väčšina obyvateľov Slovenska vníma november '89 pozitívne.

Väčšina Slovákov (56 %) sa zhoduje v názore, že zmena spoločenského systému po novembri '89 stála za to. Inak to nevnímajú ani Česi, ktorých hodnotenie Nežnej revolúcie je ešte priaznivejšie. Dokonca badať narastajúci počet ľudí, ktorí pozitívne hodnotia novembrové udalosti.

www.tyzden.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí zaktmcy

2.
označiť príspevok

zaktmcy
   9. 11. 2019, 20:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

3.
označiť príspevok

Boris muž
   10. 11. 2019, 10:49 avatar
Logicky, pozitívnejšie vnímajú prevrat krajiny, ktoré sa nenechali vtiahnuť do menovej pasce zvanej EURO.
On by ten kapitalizmus nemusel byť zlý, ak by sme ako štát neboli vazalmi niekoho iného, nevynášal sa z krajiny zisk a národ by mal riadne vyplácanú odmenu za svoju prácu, lenže to sa nedeje. Kapitalisti sú retardovaní ničomníci a preto tento kapitalizmus smeruje pomaličky, ale iste k svojmu zániku.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:03,  “Bratia, o časoch a obdobiach vám netreba písať. Veď sami dobre viete, že Jehovov deň...
dnes, 07:28,  Roxorový king. Môže tak akurát s pilníkom brúsiť roxorovú tyč na mrežiach v Leopoldove.
dnes, 07:27,  Dúfajme, že spoločnosť už nebude obťažovať svojimi exkrementmi.
dnes, 07:25,  Áno, hneď po tomto fiktívnom videu, hoaxe, sa spustilo video so zločincom Martinom Daňom,...
dnes, 04:10,  kontrafakt - Pockaj tam na nas hore
dnes, 02:32,  https://youtu.be/s9ILUiyvHyo Shri Mataji Nirmala Devi
dnes, 02:31,  to je loz ja vam to poviem 5. maja 1970 SHRI MATAJI NIRMALA DEVI matka o ktorej hovoril jezis ze...
dnes, 02:08,  SUPER PESNICKA DAJTE ODBER A LIKE Se?orita slovensky klklklklklklklkllklklklklkllklklklklkk
dnes, 02:08,  Skutok sa stal dokazy su jasne a nevyvratitelne pachatel bude tak ako kazdy obcan cestne a...
dnes, 01:58,  Proste vsetko niekdezacina a niekde konci a vase bezbrehe rozkradacky mojej vlasti koncia...
dnes, 01:46,  cele roky kazdy den aby sme riesili len vase kauzy tak na to hned zabudnite v NRSR nebude nikto...
dnes, 01:46,  Už toľko netrep osmijamko náš....zabrusil si kdesi do politiky ako taký nevyzretý...
dnes, 01:39,  aktualny dlh statu 1.645 648 515 EUR 8273 na obcana https://cenastatu.sme.sk/
dnes, 01:27,  tiež dobrý príspevok.....kntsz , ak sa smiem opýtať.....ty si čo vlastne....citis sa ako...
dnes, 01:24,  scarlet ako vždy nesklamala.....tvoje rozlišenie je neuveriťeľné
dnes, 00:33,  https://www.youtube.com/watch?v=ShA1yC4HkNI
dnes, 00:30,  Ja som Žákovic nie Žákovič
dnes, 00:05,  asta la vista baby
včera, 23:58,  Prečo nepíšeš po slovensky ??? " diamantové paláca," chceš ma zase vytočiť do...
včera, 23:57,  starosta pôjde do diamantové paláca, lebo starostlivo všetkým starostoval, môžte ho...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(51 145 bytes in 0,463 seconds)