Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Veľké odhalenie o prokurátorovi, ktorý obžaloval Roberta Fica

5
reakcií
111
prečítaní
Tému 12. decembra 2019, 10:59 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 12. 2019, 10:59 avatar
Veľké odhalenie o prokurátorovi, ktorý obžaloval Roberta Fica

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 12. 2019, 13:43 avatar
Kočner nechtiac ukazuje verejnosti ako funguje demokracia 

Verejnosť je šokovaná tým, aké mal Kočner známosti, s kým každým sa poznal a čo všetko si vedel vybaviť, často aj v rozpore so zákonom. Ukazujú sa jeho styky na sudcov a jeho schopnosť ovplyvňovať ich rozhodovanie.
Nespomína sa už, že Kočner bol pečený - varený u prezidenta Michala Kováča, ktorý mu udelil tri milosti za obyčajné prasprosté trestné činy, dokonca jeden spáchal Kočner v organizovanej skupine so synom prezidenta Michalom Kováčom mladším. Hovorilo sa vtedy, že ide o kšefty Michala Kováča staršieho, ktorý ich ako prezident uskutočňuje cez svojho syna, ale to sa zamietlo pod koberec.

Propagandisti ukazujú Kočnerove prepojenie na stranu Smer a stotožňujú Smer a Kočnera ako jednu mafiánsku skupinu, aby tak mohli zvrhnúť vládu.
To, čo sa dnes odkrýva o fungovaní Kočnera a čo verejnosť šokuje, je veľké školenie o podstate demokracie, ktoré Kočner nechtiac dáva verejnosti. Pretože presne takto s rôznymi odchýlkami vždy a všade v praxi funguje demokracia.
Demokracia má korupciu pevne vo svojej podstate. Utopická predstava o fungovaní demokracie, keď spravodliví a morálne veľmi silní ľudia riadia krajinu v prospech jej občanov nehľadiac pritom na seba, tak takéto fungovanie demokracie je možné iba v učebniciach o politických systémoch a idealistických románoch.
V skutočnosti demokracia funguje presne tak, ako to ukazuje Kočner. Je postavená na vzťahoch, známostiach, protislužbách a peniazoch, inak povedané, na korupcii.
Funguje to tak vo všetkých "demokratických" štátoch a rozdiel je iba v miere korupcie.
Slovensko sa v miere korupcie v roku 2018 umiestnilo celosvetovo na 54. mieste, pričom sa oproti roku 2012 polepšilo o 4 priečky. Je to taký európsky priemer. Za nami sa pohybujú napríklad Taliansko, Chorvátsko, Maďarsko a podobne. Korupcia však neobchádza ani krajiny na špičke rebríčka, majú tam tiež svoje škandály.
Kočnerove SMS vyvolali pohoršenie a pobúrenie. To je v poriadku. Tak to má byť. Zlá správa je, že tak, ako Kočner, fungujú skoro všetci bohatí ľudia, a nielen oni.
Kočner vybavoval po známostiach vo veľkom rozsahu, služba za službu, často v rozpore so zákonom, počas 30 rokov a za všetkých vlád. Robil by to doteraz, keby to nebol prehnal, robil by to aj za ďalšej vlády, bez ohľadu na jej politické zafarbenie.
Je to hrozné, keď si to človek uvedomí.
Ľudia stále vkladajú nádeje ďalších sľubov, do nových politikov a strán, dúfajú v zmeny pomerov k lepšiemu. Občas v divadle pre verejnosť zopár obetných baránkov skončí vo väzení a niektorým skončí politická budúcnosť, ale demokratický systém sa zotaví, zacelí rany a funguje ďalej po starom.
Kto by ho mohol zmeniť? Vari nejaký ďalší demokrat v poradí, ktorý už konečne bude naozaj demokratický? Kto na to ešte verí? Hádam by to mohol byť Kiska, ktorý sa priznal k podvodom s daňami a prehral súd o pozemok? Truban, ktorý vo svojej naivite propaguje fet? Beblavý, ktorý je v politike už od Dzurindu a Kaníka? Sulík, ktorý priamo s Kočnerom spriadal plány, keď bola jeho strana vo vláde? Matovič, ktorý sa s ním stretával? Kollár, ktorý s ním trávil čas na Donovaloch?
Už v dvadsiatych rokoch XX. storočia napísal Martin Rázus v novinách, že demokracia sa príliš neosvedčila. Svoje pochybnosti o demokracii v dávnom článku napísal už F. X. Šalda.
Situácia vyzerá bezútešne. Demokracia = korupcia. Niet toho, komu by záležalo na národe a štáte viac ako na sebe a kto by vymietol tento Augiášov chliev.


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 12. 2019, 13:51 avatar
Threema: Kočnerove Hlavné správy

Marian Kočner písal Norbertovi Bödörovi, že je od 1. marca 2018 skrytým akcionárom Hlavných správ.

Presne pred rokom sme na tomto mieste písali, že takzvaná alternatívna mediálna scéna sa riadi pomerne prvosignálnymi pudmi: veria alebo tvrdia vždy opak toho, v čo veria alebo čo tvrdia médiá hlavného prúdu, a tak sa paradoxnými hrdinami ich boja so systémom stávajú ľudia, ktorí ešte donedávna stelesňovali systém moci v tej najhoršej podobe (Vladimír Mečiar či Štefan Harabin). A takto bol pred, ale aj krátko po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice favoritom alternatívneho publika aj Marian Kočner, ktorý novinárov prezýval „Lipšicove stádo“.

Tento reflex spôsoboval, že Hlavné správy sa nepokryte tešili vždy, keď Kočner zaútočil na niekoho z investigatívnych novinárov. V septembri roku 2017 sa Kočner telefonicky vyhrážal Jánovi Kuciakovi, že zistí a zverejní špinu o ňom a celej jeho rodine, Hlavné správy to promptne ocenili nasledovným titulkom: „Kočner pohrozil presstitutovi z Aktualít: Začnem sa zaujímať o tvojich rodičov a rodinu“.

Len poznámka na okraj: Hlavné správy tento článok dosiaľ nestiahli ani sa zaň spätne neospravedlnili. (Aktualizácia: Hlavné správy v priebehu dnešného dňa zmenili titulok zo septembra 2017, "presstituta" nahradili "novinárom".

Komunikácia Mariana Kočnera cez aplikáciu Threema však vyvoláva podozrenie, že Hlavné správy minimálne od istého času nenadržiavali Kočnerovi iba z plezíru.

Zhruba pred dvomi mesiacmi uverejnil Denník N komunikáciu medzi Kočnerom a Alenou Zsuzsovou, v ktorej sa Kočner dva týždne po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice chváli, ako o deň neskôr vyjde v Hlavných správach a na Netkách text, ktorý spochybní masovosť protestov. Tento článok skutočne vyšiel aj v Hlavných správach, ako autor bol podpísaný Peter Tóth, ktorý ho najskôr zverejnil na svojom portáli Ďatel.sk.

Šéfredaktor Hlavných správ Robert Sopko vtedy pre Denník N uviedol, že za Kočnerovou komunikáciou so Zsuzsovou netreba hľadať nič podozrivé, Kočner totiž mohol rátať s tým, že takýto článok vyjde aj v Hlavných správach, keďže tie pravidelne preberali Tóthove texty z Ďatla.

Sopko tiež označil spájanie jeho webu s Kočnerom za podlosť, „s Kočnerom sme boli v kontakte, keď sme ho viackrát žiadali o stanovisko ku jeho kauzám, o ktorých sme písali“, teda vraj robili to isté, čo aj iné redakcie. Rovnako Sopko pre Denník N odmietol, že by od Kočnera alebo Tótha dostával jeho web peniaze.
Kočner Bödörovi: Od 1. 3. som tam „akcionár“

Zo širšej Kočnerovej komunikácie cez aplikáciu Threema, ktorú má Postoj k dispozícii, však vyplýva podozrenie, že vzťah medzi Kočnerom a Hlavnými správami mohol byť značne užší, než v lete priznával šéfredaktor alternatívneho webu.

24. februára 2018, tri dni po zavraždení Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa Kočner pýta Norberta Bödöra: „Čítavaš Hlavné správy? www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Majú 90 – 100 000 dennú čítanosť a mesačne ich číta 700 000 jednotlivcov. Zaujímavé médium.“ „Čítam pravidelne. To neni Krajniakove?,“ pýta sa Bödör. Kočner ho následne vyvedie z omylu: „Od 1. 3. som tam „akcionár“. Info prosím len PRE TEBA.“

Kočner ďalej Bödörovi píše, že šéfredaktor Sopko je z Košíc, „urobil to na kolene za 7 rokov a chce zdvihnúť čítanosť (a tým pádom aj záber) a nemá na rozvoj a ľudí. Tak som sa pridal. INKOGNITO“.

V rovnakom čase si Kočner dopisuje o Hlavných správach aj s Petrom Tóthom, ten sa mu zveruje, že premýšľa nad Hlavnými správami, ktoré by podľa neho mali raz až dvakrát do týždňa poskytovať Kočnerovi priestor vyjadriť sa k akejkoľvek téme. „Proste musia to byť redakčné články HS, v ktorých ťa budú citovať. Pretože redakčné články sú najdôveryhodnejšie z pohľadu čitateľa. Potom si tam ešte môžeš otvoriť blog a písať vlastné články. Ale to môžeš aj bez toho, že ich sponzoruješ,“ píše Tóth.

Inak zväčša pohotový Kočner na Tóthov nápad nijako nereaguje. Tóth mu ho predostrel večer 22. februára, presne 24 hodín po Kuciakovej vražde, Kočner má zrejme iné starosti. O dva dni sa obaja k téme Hlavných správ opäť vracajú, Kočner nabáda Tótha, aby zvýšil čítanosť Hlavných správ tým, že tam bude publikovať pod pseudonymom. Následne obaja vtipkujú, či by sa mal Tóth podpisovať ako Gejza Vámoš, Dobroslav Chrobák, Janko Kráľ či Adela Ostrolúcka.

Z ich debaty nie je jasné, či sa na niečom dohodli, Hlavné správy naďalej pravidelne publikujú Tóthove texty z Ďatla. O pár mesiacov neskôr – v tom čase je už Kočner vo väzbe pre kauzu zmenky, ale ešte nie je hlavným podozrivým z objednávky vraždy – Hlavné správy uverejňujú komentár autora, ktorý je podpísaný ako Adam Valec Michnovský. Zjavne ide o pseudonym, v texte s názvom „Aj Kočner má právo na prezumpciu neviny“ sa dovtedy neznámy autor prihovára za to, aby médiá rešpektovali Kočnerovu prezumpciu neviny, nevinili ho z rôznych ekonomických trestných činov a nevykresľovali ho ako nebezpečného násilníka. „Každý, kto si pozorne prečítal prepis jeho telefonátu s Jánom Kuciakom, musel pochopiť, že podnikateľ sa mu nevyhrážal a ani ho nezastrašoval. Iba mu povedal, že tak ako sa Kuciak vŕta v jeho živote, rovnako to bude robiť aj on,“ tak znel jeden z argumentov.

Predstava, že by sa mal Kočner dopustiť závažného zločinu, bola Hlavným správam proti srsti aj krátko po zatknutí Zoltána Andruskóa a spol. Keď na verejnosť prenikali informácie, že Andruskó usvedčuje Kočnera ako objednávateľa vraždy, HS mali hneď svoju alternatívnu verziu: „Denník N a Markíza si označenie Kočnera zatknutým Andruskóm ako objednávateľa vraždy zrejme vymysleli. Boja sa, že skutočný objednávateľ im nezapasuje do scenára protestov?“
Exkluzívny rozhovor s kamošom

15. mája sa Kočner hlási u Norberta Bödöra s otázkou, či by vedel vybaviť pre Hlavné správy rozhovor s odchádzajúcim policajným prezidentom Tiborom Gašparom: „Prosím, myslíš, že by sme vedeli sľúbiť Hlavným správam exkluzívny rozhovor s kamošom pred odchodom?“ Za kamoša označujú vo svojej komunikácii práve Tibora Gašpara. Bödör odpovedá: „Myslím, že áno.“ Kočner: „Ok. Pošlú mu mailom žiadosť, tak ,prosím, mu to povedz.“

O dva týždne neskôr, 1. júna, vychádza v Hlavných správach prvá časť exkluzívneho rozhovoru s Tiborom Gašparom pod názvom „Kto spolitizoval funkciu policajného prezidenta?“. V ďalších dňoch publikujú HS ďalšie tri časti, ktoré nesú titulky „Prečo sa nevyšetrila kauza Gorila?“, „Tlačil Kiska na odvolanie policajného prezidenta, aby zachránil seba?“ a „Aká je pravda o škandále s Bödörovcami?“.

Tento rozsiahly rozhovor na pokračovanie je aj zo spätného pohľadu výstižnou ilustráciou, ako vyzerá žurnalistika na alternatívny spôsob. Redaktor HS Ivan Lehotský uvádza sériu s Gašparom v nadšeneckom duchu. „‚No čo, ste s rozhovorom spokojný?‘ usmiala sa na mňa sekretárka, keď som odchádzal z interview s policajným prezidentom Tiborom Gašparom. ‚Ale áno, mám odpovede na všetky otázky. Bol veľmi milý a ústretový,‘ odpovedal som. ‚Áno, on je skvelý človek. Môžem to porovnávať, zažila som tu za tie roky celý rad policajných prezidentov a tento je z nich najlepší,‘ povedala, čím potvrdila aj môj dojem. Charizmatický, sympatický, usmievavý človek, z ktorého sála dobrá energia a pozitívny prístup. Takto ho vníma aj každý, s kým som sa o ňom rozprával. Ale tento človek sa stal terčom nevyberaných mediálnych útokov. Prečo? Vlastne pre nič konkrétne. Len bol zrejme v správnom čase na správnom mieste…“ V podobnom tóne sa vedie celý rozhovor, Tibor Gašpar čelí otázkam typu: „Ako s odstupom času vnímate celý ten cirkus okolo vášho odvolávania?“

Už len minimálne zo spôsobu, akým Kočner u Bödöra v mene Hlavných správ vybavoval rozhovor s Tiborom Gašparom, je zrejmé, že web mal s Marianom Kočnerom nadštandardný vzťah.

Šéfredaktora Roberta Sopka sme sa preto telefonicky opýtali, ako si vysvetľuje, že Kočner Bödörovi písal, že je akýmsi skrytým akcionárom, respektíve či prispel na fungovanie webu väčšou sumou peňazí.

Robert Sopko na naše otázky, týkajúce sa vzťahu s Kočnerom, nechcel odpovedať: „Nemám chuť vyjadrovať sa pre Postoj, nebudem to s vami riešiť, nerozumiete tomu.“ Okrem toho uviedol, že len máločo, čo je obsiahnuté v Kočnerovej Threeme, sa potvrdilo, väčšinou ide podľa jeho slov o „samé idiotiny“, rovnako za idiotinu označil to, že by bol Kočner niekedy akcionárom HS. Na opakovanú otázku, či môže vylúčiť, že by Kočner prispel relevantnou sumou na prevádzku Hlavných správ, odmietol Sopko odpovedať s argumentom, že sa pre Postoj nebude vyjadrovať telefonicky ani písomne.

Sopkova reakcia tak neoslabuje podozrenie, že Hlavné správy a Mariana Kočnera spájalo až do jeho zatknutia o niečo silnejšie puto než len vzájomné sympatie spolubojovníkov proti mainstreamu.
www.postoj.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 12. 2019, 13:54 avatar
Prehliadaní spojenci Kočnera: Hlavné správy, Slobodný vysielač a Vaský s Daňom

Marian Kočner s Petrom Tóthom dokázali ovplyvňovať časť verejnosti vďaka pomoci dezinformačných médií, ktoré doteraz stoja na ich strane.

Pred viac než rokom adresoval Marian Kočner vyhrážky novinárovi Jánovi Kuciakovi. Do telefónu mu povedal, že bude „hľadať špinu“ na jeho rodinu a zverejní ju. „Začnem sa špeciálne venovať vám, vašej osobe, vašej matke, vášmu otcovi a vašim súrodencom,“ hovoril.

Kuciak na to upozornil a viaceré médiá sa ho zastali a pýtali sa vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer), čo na to hovorí.

Úplne inak sa k tomu postavili Hlavné správy, prokremeľský web, ktorý riadi košický podnikateľ Robert Sopko. „Kočner pohrozil presstitútovi z Aktualít: Začnem sa zaujímať o tvojich rodičov a rodinu,“ napísali v titulku.

Čitateľom ďalej priblížili, čo Kočner porozprával o takzvaných mainstreamových novinároch. „Raz príde deň, keď vy, novinári, budete slúžiť občanom a nie politikom,“ citovali ho Hlavné správy.

V súvislosti s Kočnerom sa v posledných týždňoch spomína predovšetkým Peter Tóth, bývalý dôstojník SIS. Podľa svojej výpovede nechával pre Kočnera sledovať vybraných novinárov. Zároveň spolu rozohrávali mediálne hry, ktorých cieľom boli niektorí opoziční politici a ktoré tiež odvádzali pozornosť od káuz Smeru.

Aktivity Kočnera by však nemali taký dosah, nebyť pomoci médií z takzvanej alternatívnej scény, ktoré dokážu byť vplyvné na sociálnych sieťach.

Médiá ako Hlavné správy či Slobodný vysielač pomáhali Kočnerovi a Tóthovi spochybňovať prácu investigatívnych novinárov a relativizovať dosah káuz spojených so Smerom. Kočnera prezentovali ako človeka, ktorý možno „nie je čistý“, ale určite sa ho oplatí počúvať a je dobre informovaný.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 12. 2019, 13:55 avatar
Kočner sa označil za „akcionára“ Hlavných správ v čase, keď web začal písať pre Smer

Denník Postoj zverejnil doteraz neznámu komunikáciu medzi Kočnerom a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom, v ktorej sa Kočner označil za „akcionára“ vplyvného dezinformačného webu.

Keď sa začiatkom marca 2018 Marian Kočner vybral dovolenkovať na niekoľko dni na Maldivy, vedel už, že situácia sa preňho nevyvíja priaznivo. Slovensko bolo otrasené vraždou Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, hnev verejnosti sa obracal voči politikom Smeru, s ktorými Kočner udržiaval nadštandardné kontakty.

Podľa správ, ktoré si vymieňal so spolupracovníčkou Alenou Zsuzsovou, vymýšľal rôzne cesty, ako pomôcť Smeru. A to aj po mediálnej stránke. „Ja sa z teba poj***. pi** ešte nakoniec ty budeš ten, kto im zachráni riť,“ chválila ho Zsuszová.

„A dám reklamu Hlavné správy aj na budovu Technopolu. Slniečkarov dzigne,“ reagoval Kočner.

Práve dezinformačný web Hlavné správy sa v tom čase zaradil medzi najdôležitejších mediálnych spojencov strany Smer.

Šírili konšpiračné teórie o Georgeovi Sorosovi, protesty v uliciach vykresľovali ako pokus o slovenský „majdan“, nekriticky preberali špekulácie Kočnerovho spolupracovníka Petra Tótha, že vrah mohol ísť primárne po Martine Kušnírovej.

Portál, ktorý sa označuje za takzvané alternatívne médium, sa tak naplno postavil za stranu, ktorá je viac než desať rokov pri moci.
„Čítavaš Hlavné správy“

Jedným z iniciátorov tohto „presmerovania“ mohol byť práve Kočner. Denník Postoj zverejnil prepis doteraz neznámej komunikácie z aplikácie Threema medzi Kočnerom a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom.

Ide o správy z obdobia tesne po dvojnásobnej vražde. Kočner sa v nich označil za nového tichého „akcionára“ Hlavných správ.

„Čítavaš Hlavné správy? Majú 90-100.000 dennú čítanosť a mesačne ich číta 700.000 jednotlivcov. Zaujímavé médium,“ písal Kočner podľa Postoja 24. februára 2018.

„Čítam pravidelne. To neni Krajniakove?“ pýta sa Bödör s odkazom na poslanca Sme Rodina.

„Od 1. 3. som tam ‚akcionár‘. Info prosím len PRE TEBA,“ odpovedá Kočner s tým, že v Hlavných správach pôsobí len „inkognito“.


6.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 12. 2019, 17:40 avatar
(3-5) Osvietený,
opäť si preukázal ten svoj "povestný" súvislý zmysel pre nesúvislé reakcie...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:18,  Dieťatko mama ani pani učiteľka by nemala radosť zo slovka do piče. Mne sa nepáči že...
dnes, 18:01,  Paulie Garand & Kenny Rough - Tuláci feat. Chris
dnes, 17:57,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/83375600_10214743972264868_4004485678380351488_n.jp...
dnes, 17:57,  proč jeden každý deň do prírody, veď vieš že 60% energie riskuješ
dnes, 17:51,  A ešte ich bude.
dnes, 17:49,  na otlak sa dá liečiť, už ich bolo
dnes, 17:42,  Old MacDonald Had A Farm - 3D Animation English Nursery Rhymes & Songs for children
dnes, 17:42,  Preskúšaj ty otlak.
dnes, 17:41,  vyskúšaj si pretlak
dnes, 17:40,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:40,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:40,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:40,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:39,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:39,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:38,  www.youtube.com/watch?v=8XHNqGS4VHA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR13gZAd1Xh95df968lY-MgOvlGX5LBGfox...
dnes, 17:32,  P.S. Čítam ti z ruky
dnes, 17:29,  scarlet prečo zavádzaš ľudí, spamovanie je opakovanie tej istej vety a slova, teraz si...
dnes, 17:25,  stačí napísať áno alebo nie a počúvnem ťa ty kamoš mr. d
dnes, 17:24,  Tvoja voľba.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(70 917 bytes in 0,467 seconds)