Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

V Y H L Á S E N I E ...

23
reakcií
1286
prečítaní
Tému 17. mája 2012, 08:29 založil nabzlo.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
13. 03. 2012
89
12. 04. 2010
25
23. 04. 2011
31
 
 


1.
označiť príspevok

nabzlo muž
   17. 5. 2012, 08:29 avatar
Na adresu Organizácie spojených národov (OSN), parlamentov a vlád štátov vo veci zriadenia Medzinárodného tribunálu na postih zločinov náboženstiev a ich páchateľov.

Apelujem na, Organizáciu spojených národov, na parlamenty a vlády štátov sveta, aby ich vyzval na bezprostredné zriadenie Medzinárodného tribunálu na postih zločinov náboženstiev a ich páchateľov.

Strašným dôsledkom náboženských diktatúr je najrozsiahlejšia politická masakra, aká sa udiala v histórii sveta. Predpokladá sa,že náboženstvo je vinné z vrážd miliónov ľudí. Súd by mal aj čo najprísnejšie odsúdiť dlhodobé systematické duševné otupovanie občanov.
Duševný teror náboženstva predstavuje najväčší zločin proti ľudstvu a ľudskosti, pretože negatívne ovplyvnil ich budúcnosť. Požadujem, aby sa právne vyhodnotili zločiny proti mravnosti, aby boli zavrhnuté a aby sa takto vytvorila najširšia prekážka proti novému oživeniu náboženstva.
.. Náboženstvo, hoci si privlastňujú monopol na pravdu a tvrdia, že ľudstvo vedú ku všeobecnému šťastiu, utláčajú ľudí iného názoru. V mene utópie o rovnosti umučili na smrť a zavraždili veľký počet ľudí, okrem toho aj zničili ekonomiku mnohých krajín. Všetky cesty a modely náboženstva sú opreté o donucovanie a teror, takže náboženská idea, obdobne ako idea fašizmu plodí totalitu.
. Celosvetovo v 20. storočí najviac zla napáchalo náboženstvo a fašizmus. Jeho neľudské zločiny, ako masakrovanie národov a likvidácia sociálnych a politických skupín sa opierajú a zdôvodňujú utopickou ideológiou a náukou, ako aj snahou o ich uplatnenie. Túto ideológiu preto treba zavrhnúť, pričom treba zakázať aj jej propagovanie, ako je zakázané šíriť nacistickú ideológiu; z obidvoch sa totiž zrodili najstrašnejšie hromadné zločiny voči ľudskému plemenu.
Náboženstvo na svete ešte nezaniklo a stále ešte jestvujú krajiny v ktorých vládnu naboženské režimy. Okrem toho jestvujú štáty, ktoré sú náboženstvami ovládané nepriamo, alebo náboženstvo v nich uplatňuje veľký vplyv. Základné ľudské práva sú vo veľkej miere porušované v krajinách s primitívnou ekonomikou a občania tam majú nízku životnú úroveň.
.Je žiaduce, aby sa chápanie pojmu „genocída" medzinárodne spresnilo tak, že sa nebude rozumieť iba ako fyzická likvidácia národov, ale aj politických a sociálnych vrstiev. Odporúčame, aby sa to zaviedlo do domáceho právneho slovníka už prv ako sa to podarí všeobecne presadiť.
Táto kategória zločinov proti ľudskosti sa páchala hlavne v náboženských totalitných režimoch.

.. Všetky variety náboženskej ideológie treba interpretovať ako totalitné a orientované proti humanite, lebo ideológovia a lokaji, ktorí stáli pri ich zrode, sa dopúšťali zločinov, ktorými ohrozili celý civilizovaný svet. Tieto zločiny sa nielenže vyrovnali tým, čo vyplynuli z nacistickej ideológie, ale hlavne stupňom zákernosti ich dokonca prekonali. Náboženská náuka (doktrína) je zločinná, pretože je nevedecká, neľudská a násilnícka, medzi národy vnáša rozkol a to nutne vedie ku genocíde sociálnych a etnických skupín. Ako taká by mala byť zakázaná vo všetkých krajinách sveta. OSN by mala naliehať na svetové spoločenstvo, aby zamedzilo tvorbu hocakých aliancií demokratických krajín s krajinami s náboženským režimom. Krajiny, v ktorých sa páchajú vojnové zločiny, ako aj zločiny proti mieru a humanite, by z OSN mali byť vylúčené a tak isto zo všetkých iných demokratických spoločenstiev.

.. Apelujem na všetky svetové spoločenstvá, aby naliehali na svoje vlády, aby tieto v OSN zriaďovali útvary na vyšetrovanie zločinov, ktorých sa dopúšťali náboženské režimy. Zriadiť ich treba v každom jej členskom štáte. Údaje, ktoré sa pomocou týchto útvarov podarí získať o náboženských režimoch spáchaných vojnových zločinoch, ako aj o zločinoch proti mieru a ľudskosti, by sa mali predkladať pred národný alebo medzinárodný súdny tribunál, ktorý v zmysle noriem medzinárodného práva a podľa pravidiel súdnej praxe posúdi, či inkriminovanú organizáciu treba uznať ako zločinnú.

Toto vyhlásenie,je mojim osobným názorom...kto chce môže sa pod neho podpísať...


2.
označiť príspevok

Mil44 muž
   17. 5. 2012, 10:04 avatar
No pod takúto debilitu sa podpíšu len blázni !!!


7.
označiť príspevok

nabzlo muž
   17. 5. 2012, 13:20 avatar
debiliny ťa učili na náboženstve...
Súhlasí dubák, mysoulflies


10.
označiť príspevok

Edna123
   17. 5. 2012, 13:27 avatar
Čo si dovoľuješ takto ponižovať veriaceho človeka. Počkaj až tu prídu ostatní a budú zastávať slobodu prejavu.


14.
označiť príspevok

nabzlo muž
   17. 5. 2012, 15:27 avatar
veriaci človek sa ponižuje sám,ak verí v hlúposti a dogmy...náboženské...
Súhlasí dubák, mysoulflies


17.
označiť príspevok

ruwolf muž
   17. 5. 2012, 15:56 avatar
Obávam sa, že väčšina z toho je tam pravda.
Súhlasí nabzlo, mysoulflies


5.
označiť príspevok

Romanov muž
   17. 5. 2012, 11:30 avatar
Zlodej a blázon „nabzlo“ znova ukradol článok z www.voltaire.netkosice.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sktéma: „Medzinárodný kongres na vyhodnotenie zločinov komunizmu“ a pritom ho vydáva za svoj. Na záver totiž napísal: „Toto vyhlásenie je mojim osobným názorom...kto chce môže sa pod neho podpísať...“ Porovnajte si to. Veď ten chudák „nabzlo“ nemá ani svoj názor, je obyčajná tupá ovca odkázaná na zlodejinu. Okolie a rodina má z neho radosť.
Súhlasí Scarlett X


6.
označiť príspevok

nabzlo muž
   17. 5. 2012, 13:19 avatar
pravda oči kole,čo blbečku...


11.
označiť príspevok

Edna123
   17. 5. 2012, 13:28 avatar
Tebe by sa páčilo, aby ťa pri diskusií volali blbeček? Nielen, že si nevedomý, ale aj nevychovaný a nepatríš medzi ľudí a nemáš čo diskutovať.
Súhlasí veriaci, Scarlett X


18.
označiť príspevok

veriaci muž
   17. 5. 2012, 18:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   20. 5. 2012, 19:49 avatar
18) sú však aj náboženstvá, kde sa priamo uvádza že zabitím neveriaceho, veriaci nespáchal zlý skutok, naopak, za odmenu sa dostane po smrti do raja. To je priame nabádanie na genocídu proti ateistom.

"V roku 624 na mieste Badr zabili jeho ľudia pri jedinom útoku vyše štyridsať obyvateľov Mekky. Toto posilnilo jeho prestíž a moc v Medine. Bez ohľadu na Mohamedov hnev voči obyvateľom Mekky tu však bolo potrebné Božie požehnanie pri prepadnutí svojich vlastných príbuzných. Boh toto požehnanie aj náležite udelil.(6) Alahovo posolstvo, ktoré prinášal Mohamed, bolo čoraz agresívnejšie: „Vrhnem do sŕdc tých, ktorí neveria, hrôzu a vy ich bite po šijach a bite ich po všetkých prstoch.“(7) „Posol“ pociťoval pri pohľade na svojich zabitých nepriateľov škodoradosť. Nariadil popravu viacerých väzňov, ktorí mu skrížili cestu pri návrate do Mekky. Od tej chvíle, aby sme citovali ajjatoláha Chomejního, „islam sa šíril krvou“. A zároveň sa legalizovalo lúpenie a vyberanie výkupného, silná to motivácia endemických vojen medzi Arabmi po celé generácie pred Mohamedom. Táto vec bola taká dôležitá, že si zaslúžila v Koráne osobitnú súru (ôsmu). Pri delení koristi môže každý muž obrať tých, ktorých vlastnoručne zabil. Zvyšok bude spoločný. Pätina z lupu patrila z vôle Alaha Mohamedovi.(8) Keď bol lup rozdelený, nastal čas oddychu: „Jedzte z toho, čo ste ukoristili, len dovolené a výborné, a bojte sa Boha.“(9) Tento sľub sa opakuje aj v iných veršoch: „Boh vám prisľúbil, že sa zmocníte hojnej koristi.“(10) Zaslúžite si lákadlá tohto sveta, takže „jedzte z toho, čo ste ukoristili, len dovolené a výborné“.(11) A na padlých okamžite čaká zmyslový raj.(12) Na mieste Badr sa jednoduchý kazateľ z Mekky definitívne zmenil na pomstychtivého vojenského diktátora, ktorý jasavo vyhlasoval, že pohľad na odseknuté hlavy nepriateľov ho teší väčšmi než pohľad na tú najvyberanejšiu ťavu v Arábii. Boh požehnal aj zabíjanie väzňov: „Žiaden prorok nemá mať zajatcov, kým nevyvraždí všetkých v zemi.“(13) Nové zjavenia opisujú neveriacich ako „najhoršie zvery “(14) a „najodpornejšie kreatúry“,(15) ktoré si nezaslúžia zľutovania. Prorok bol „nepriateľom neveriacich“(16) a „hlavy jeho nepriateľov treba odseknúť“.(17) Zabíjanie, zotročovanie a olupovanie nepriateľov Boh nielen povoľoval, ale dokonca prikazoval. "

www.impulzrevue.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Sono Daxis a-Lia muž
   17. 5. 2012, 10:15 avatar
vatikán ide bude zrovnaný so zemou 


12.
označiť príspevok

Edna123
   17. 5. 2012, 13:29 avatar
Ateisti budú kvíliť a prosiť o pomoc, lebo zistia, že zblúdili a brojili voči stvoriteľovi.
Súhlasí veriaci, Mil44


4.
označiť príspevok

Petrana žena
   17. 5. 2012, 11:18 avatar
...také vyhlásenie, aby všetky vlády sveta a mocnosti odsúdili a ospravedlnili sa za zločiny proti ľudskosti, by sa mi páčilo. 


8.
označiť príspevok

nabzlo muž
   17. 5. 2012, 13:22 avatar
komunisti sú voči náboženským vrahom amatéri...
Súhlasí dubák, mysoulflies


13.
označiť príspevok

Edna123
   17. 5. 2012, 13:30 avatar
Hitler a jeho genocída je oproti tomu čo stvárajú podvratné a hlúpe živly-ateisti na jedincoch, rodinách a spoločnosti slabý odvar.


15.
označiť príspevok

nabzlo muž
   17. 5. 2012, 15:29 avatar
daj nejaký dôkaz o svojom tvrdení,ináč si klamár...
Súhlasí viluette


19.
označiť príspevok

Edna123
   17. 5. 2012, 18:14 avatar
Dôkaz si ty a tvoje príspevky. Čierne na bielom. Aj tvoj avatar, čo znevažuje Boha aj veriacich. Nemáš úctu k nikomu, ničomu. Nič ti nie je sväté. Stratili ste všetku súdnosť a zdravý rozum, na ktorý sa toľko odvolávate. Ste prázdne a duniace sudy. Plné zloby, ničoty a tmy.
Súhlasí veriaci


9.
označiť príspevok

viluette muž
   17. 5. 2012, 13:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

dubák muž
   17. 5. 2012, 15:41 avatar
Edna123, pán Hitler bol nemecký politik, len aby si vedela a dnes predstavuje "symbol zla" pre ateistov, tak, ako "satan" pre "veriacich". Jeho "zverské dielo", ako to zvyknú židovskí propagandisti a "židovskí pisatelia histórie" tvrdit, je len "výtvorom ICH plánu z roku 1987 na vytvorenie "pevnosti Izrael. /ako aj každá iná ICH ideológia/komunizmus, socializmus, demokracia a pod.


20.
označiť príspevok

Edna123
   17. 5. 2012, 18:18 avatar
Dubák, a ktorému Pánovi slúžia popletení, ale zato o to bojovnejší ateisti? Aký bude výsledok ich skazonosného pôsobenia. Ateizmus netvorí, ale ničí a deštruuje posledné zbytky ľudskosti a hodnoty. Všetky piliere spoločnosti a rodiny sú už podmyté ľuďmi, ktorí stratili súdnosť, hodnoty a bázeň pred Bohom. Ateisti sú nevedomí, ktorí pília pod sebou aj druhými konár, na ktorom sedia.
Súhlasí veriaci


23.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   20. 5. 2012, 20:04 avatar
20) Edna123, Tak napr. vojnu v Iraku začal G.Bush, prezident USA, a ten je kresťan a zvolili to prevažne kresťania. Tvoje tvrdenia, že to ateisti sú tí agresívnejší v porovnaní s veriacimi, nie sú objektívne. Selektuješ si len to, čo pokladáš za potrebné na podporu tvojich domnienok, bez zreteľa na objektivitu informácii.


21.
označiť príspevok

Petrana žena
   18. 5. 2012, 08:20 avatar
...ľudia sú už proste takí...odsúdia jeden režim a jeho zločiny a vzápätí začnú posilňovať ten svoj. Vy ste schopní sa tu hádať, že ktorí režim, či izmus bol zločinnejší...  Ospravedlňte sa za svoje pomýlenie, a začnite sa správať ľudsky a to znamená neubližovať blížnemu! Ani slovom.
Súhlasí mysoulflies


24.
označiť príspevok

mysoulflies muž
   20. 5. 2012, 20:12 avatar
21) keď veriaci krivo obviňujú paušálne všetkých ateistov, z páchania zla, treba reagovať a brániť sa. Inak uprednostňujem mier a je mi jedno kto si čomu verí, pokiaľ nezačne ubližovať, obmedzovať, alebo zasahovať do práv slobody jednotlivca, alebo sa miešať do chodu štátu. Keby sa Vatikán nesral do riadenia a fungovania nášho štátu, je mi úplne jedno v čo budú veriaci veriť. Môžu sa modliť bárs aj k modrej feferónke.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:47,  11/ Vies sa trafit aspon do hajzlovej misy???:)))
dnes, 13:45,  11/ Dokazes si predstavit aspon zensku picu???:)))
dnes, 13:35,  11/ Ano ano v Indii Pakistane a Afghanistane ziju v jaskyniach!!!!Ty si jebnutejsi viac ako som...
dnes, 13:29,  Si sfetený ? Vraj žijeme v socializme :) Dokonca tu musíme platiť v rozpore s ústavou lieky :)
dnes, 13:27,  Čo tu splietaš o kapitalizme? veď žijeme v ultra socializme. Kapitalizmus je jediný...
dnes, 13:25,  Ešte vačší Truban a Pelle dokopy:...
dnes, 13:24,  7/ Keby si vedel pocitat do 10 vedel by si ze kapitalizmus nefunguje...Aha zapad bohatne lebo...
dnes, 13:23,  Feťák ako Truban
dnes, 13:22,  Mimochodom Hitler bol feťák
dnes, 13:22,  Magián je neprisposobivý osadník z lazov sexuálny deviant a úchylný pedofil (rovnaký ako...
dnes, 13:18,  Ty fašista nanajvýš ty hajluješ !
dnes, 13:15,  Krásna téma, síce nemám poňatia o čom tu točíte, ale som s ňou spokojný, lebo vás...
dnes, 13:13,  No čakal som nejaký krvák, že ich šofér dokrvaví, lebo je to hnusný fašista a zatiaľ sa...
dnes, 13:09,  11/ Rozpredane rozkuskovane uzemie statu do sukromneho vlastnictva...:)))
dnes, 13:09,  V Kursku sa podarilo rozšíriť paniku z koronavírusu dôkladne. Asi tam bude nejaký novodobý...
dnes, 13:07,  4/ Poplacme si!!!!:)))
dnes, 13:06,  Ten vpravo je nejaký ruský boxer. je to stroj na mlátenie iných, tak prečo očakávaš od...
dnes, 13:06,  to tak nefunguje ako si myslíš, cirkev a obec predáva pozemky, až keď je veľmi zle, často...
dnes, 13:04,  Dezinformácia je keď strana plná hajlujúcich skinehadov s maskáčmi, bomberami a boxermi v...
dnes, 13:03,  Bubáci, Edo, bubáci.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najmúdrejší ľudia sa podriaďujú svojím vlastným príkazom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(92 192 bytes in 0,536 seconds)