hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

V nedeľu 10.1.2016 prídu na Slovensko relikvie Sv. Terezky z Lisieux

príspevkov
34
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 10.1.2016 16:24
posledná zmena 11.1.2016 13:00
1
10.01.2016, 16:24
V nedeľu 10.1.2016 prídu na Slovensko relikvie Sv. Terezky z Lisieux

V nedeľu 10.1.2016 prídu z Francúzka relikvie Svätej Terézie z Lisieux a tieto relikvie budú putovať postupne Slovenskom. Začína sa v Bratislave – prvý deň bude omša v Bratislave (10.1) – v Petržalke. O 9.30 bude aj priamy prenos cez STV. Celý program a dátumy prechodov relikvií nájdete na tejto mapke púte KLIKNI. Úvodný program v Petržalke, v kostole Sedembolestnej Panny Márie KLIKNI. Potom sa relikvie presunú do Dómu Svätého Martina – tu je program – KLIKNI. Presný kalendár ďalších akcií je tu – pozri pravú stranu KLIKNI
Životopis Svätej Terézie – prevzaté zo stránky: odkaz
Sv. Terézia z Lisieux patrí medzi veľmi obľúbených svätých. Narodila sa 2.januára 1873 v Alencone vo Francúzsku. Pochádzala z deviatich detí, ona bola najmladšia. Štyria bratia zomreli ako deti. Všetkých päť sestier vstúpilo do kláštora. Celá rodina žila veľmi zbožným životom. Matka Zélia zomrela už roku 1877. Otec Ľudovít sa potom vzorne staral o svoje dcérky. Terezkinu výchovu zveril najstaršej dcére Paulíne, ktorá bola od nej o dvanásť rokov staršia. Napriek svojmu mladému veku mala obdivuhodnú vychovávateľskú metódu. Vôbec sestru nerozmaznávala, hoci ju mala veľmi rada. Vždy sa snažila o jednotu so svojím otcom, ktorý ju tiež podporoval. Paulína roku 1882 vstúpila do karmelitánskeho kláštora. Terezka sa v tom čase usilovala byť vzornou kresťankou. Veľmi zbožne sa pripravovala na prvé sv. prijímanie. Počas troch mesiacov si poznačila do svojho denníka 818 obetí a 2773 dobrých skutkov. Na jej modlitby sa obrátil jeden na smrť odsúdený zločinec. Bola nesmierne šťastná. Hoci mala iba štrnásť a pol roka, chcela nasledovať svoje sestry Paulínu a Máriu do karmelitánskeho kláštora. O povolenie žiadala aj pápeža Leva XIII. O niekoľko týždňov po návšteve Ríma dostala správu, že jej biskup povoľuje vstup do karmelitánskeho kláštora.
Život v kláštore nebol ľahký. Posteľ sa skladala z troch dosák a slamníka. Mäso mohli jesť iba chorí. Predpísané boli pôsty a mlčanie. Terézia to však s radosťou prijímala. Pred obliečkou mala každá postulantka uviesť, prečo vstúpila do kláštora. Terézia povedala: „Prišla som, aby som zachraňovala duše a najmä aby som sa modlila za kňazov.“ Aj keď mala iba pätnásť rokov, v kláštore ju nemaznali, naopak, predstavení akoby skúšali jej vieru. Bolo to pre ňu ťažké, ale statočne to znášala. 8. septembra 1890 zložila večné sľuby ako Terézia od Dieťaťa Ježiš a od Najsvätejšej Tváre. Túžila ísť do misií do Vietnamu, no chatrné zdravie jej to nedovolilo. Roku 1894 jej zomrel otec. Jej rodná sestra Celina vstúpila takisto do Karmelu a ďalšia sestra Leonia do kláštora Navštívenia Panny Márie.
Začiatkom roka 1895 na rozkaz predstavenej matky Agnesy (jej vlastnej sestry Paulíny) začala písať Terézia svoj životopis, ktorý nazvala Dejiny duše. Tam napísala pamätné slová: „Mojím povolaním je láska. Chcela by som Ježiša milovať tak vrúcne, ako ho ešte nikto nemiloval. Najmenší úkon lásky osoží Cirkvi viac ako všetky ostatné skutky dovedna.“ Svojej sestre napísala: „Ak sa chceš stať svätou, nemaj iný cieľ, ako robiť Ježišovi radosť v maličkostiach!“ Ona sama bola v tom vzorom. Trpezlivo znášala dennodenné šuchotanie a vyrušovanie istej sestry, ktorá sedela vedľa nej v kaplnke alebo pri praní s pokojom zniesla striekanie špinavej vody do tváre, ktoré spôsobila iná sestra. Mnoho si vytrpela kvôli chudobnej strave, mala veľké žalúdočné bolesti. Trpela aj kvôli krutej zime, pretože v kláštore sa vôbec nekúrilo. Nikdy sa však nesťažovala, iba na smrteľnej posteli o tom povedala predstavenej. Dostala tuberkulózu. Vykašliavala krv. Zomrela 30. septembra 1897 ako dvadsaťštyri ročná.
Ako predpovedala, spustila z neba „dážď ruží“. V roku 1923 ju pápež Pius XI. vyhlásil za blahoslavenú a o dva roky neskôr za svätú. 14. decembra ju spolu so sv. Františkom Xaverskýmvyhlásil za hlavnú patrónku misií, hoci v nich nikdy nebola a ani nepracovala. Dňa 19. októbra 1997 ju pápež Ján Pavol II. vyhlásil za učiteľku Cirkvi, hoci okrem vlastného životopisu a niekoľkých úvah a básní nenapísala nič teologicky dôležité.
odkaz

PS: Už ste navštívili relikvie svätcov alebo blahoslavených na Slovensku? Či len v zahraničí? V prípad v rámci školských výletov na hrady a podobne?
👍: Scarlet666
none
2

1. 10.01.2016, 16:24

V nedeľu 10.1.2016 prídu na Slovensko relikvie Sv. Terezky z Lisieux

V nedeľu 10.1.2016 prídu z Francúzka relikvie Svätej Terézie z Lisieux a tieto relikvie budú putovať postupne Slovenskom. Začína sa v Bratislave – prvý deň bude omša v Bratislave (10.1) – v Petržalke. O 9.30 bude aj priamy prenos cez STV. Celý program a dátumy prechodov relikvií nájdete na tejto mapke púte KLIKNI. Úvodný program v Petržalke, v kostole Sedembolestnej Panny Márie KLIKNI. Potom sa relikvie presunú do Dómu...

10.01.2016, 16:26
Ak by ste išli na tieto miesta a chceli sa pomodliť, tak môžete použiť tieto modlitby:
Terezka z Lisieux – modlitby, odpustky, litánie, myšlienky…
VLOŽIL ADMIN ON JANUÁR - 10 - 2016 | 0 KOMENTÁROV
Keďže máme takú vzácnu návštevu tu na Slovensku, relikvie svätej Terezky od Ježiška, pripomeňme si túto milú sväticu cez jej svätý život: modlitbou, litániami, myšlienkami, odpustkami. Cirkev si pripomína Terezku 3. októbra.
ŽIVOTOPIS. Podivnou kvetinkou vo venci svätých je Terezka Ježiškova z Lisieux. Nar. 2. 1. 1873 v Alenconu, Francúzsko. Jej život bol od detstva naplnený jedine láskou k Ježišovi, preto aj dostala prímeno „Ježiškova”. Sama o sebe napísala: „Od svojho tretieho roku som nikdy ničoho neodoprela Pánu Bohu. Vynasnažovala som sa, aby som sa čo najviac zaľúbila P. Ježišovi.” V 15, roku života vstúpila do kláštora Karmelitiek v Lisieux.
Jej heslom bolo: „Milovať, trpieť, zachraňovať duše a modliť sa za kňazov.” Zomierajúc (30. sept. 1897) hovorila že v nebi bude pred trón Boži sypať kvietky spomínaného hesla a s neba sypať ruže na zem ako dážď. Pp Pius XI. v milostivom roku 1925 ju vyhlásil za svätú. Jej úcta je neobyčajne rozšírená v celej Cirkvi, za čo ona svojim ctiteľom orodovaním sype veľa ruží Božej milosti. — Je patrónkou misií.
LITURGICKÁ MODLITBA.
Bože, ktorý si povedal, keď nebudete ako malučkí, nevojdete do kráľovstva nebeského; daj nám, prosíme, aby sme svätú pannu Teréziu v poníženosti a prostote srdca tak nasledovali, žeby sme život večný obsiahnuť mohli. Ktorý žiješ a kraľuješ na veky vekov. — R. Amen.
Odpustky 300 dní raz denne. — Pln. odp. raz mesačne pod obvyklými podmienkami, ak modlitbu každodenne v mesiaci odbavíme.
Súkromná modlitba
Predivne svätá Terézia od malého Ježiša, za svojho krátkeho zemského života podarilo sa ti stať sa zrkadlom anjelskej čistoty, silnej lásky a veľkodušnej oddanosti Bohu. Teraz požívaš odmenu svojich čností. Zhliadni láskavé na nás, ktorí v teba dôverujeme. Vypros nám milosti, aby sme, teba nasledujúc, čistotu mysle i srdca vždy si zachovali a s úprimnou vôľou v ošklivosti mali všetko, čo môže, hoci aj ľahko naštrbiť tak vznešenú čnosť, ktorá nás tak milými činí Božskému ženíchovi Tvojmu. Predrahá svätica, daj nám okúsiť moc tvojej prímluvy v každej našej núdzi. Vypros nám potechu v každej trpkosti tohto života, najmä v hodinu smrti, aby sme s tebou účastní boli večného blahoslavenstva v nebi. Amen.
Litánie o sv. Terezke Ježiškovej.
Len pre súkromnú pobožnosť.
Pane, zmiluj sa nad nami. — Kriste, zmiluj sa nad nami.
Pane, zmiluj sa nad nami.
Kriste, uslyš nás. — Kriste, vyslyš nás.
Otče s nebies, Bože, — zmiluj sa nad nami.
Synu, Vykupiteľu sveta, Bože, —
Duchu Svätý, Bože, —
Svätá Trojica, jeden Bože, —
Svätá Mária, — oroduj za nás.
Svätá Terezka Ježiškova, —
Svätá Terezka, ctihodná služobnica Pánova, —
Svätá Terezka, blaženosť svojich rodičov, –
Svätá Terezka, vzor sesterskej lásky, —
Svätá Terezka, okrasa prvoprijímajúcich, —
Svätá Terezka, veľká milovnica modlitby, —
Svätá Terezka, vrúcna ctiteľka Panny Márie, —
Svätá Terezka, od P. Márie zázračne uzdravená, —
Svätá Terezka, ponížená ctiteľka prevelebnej Sviatosti Oltárnej, —
Svätá Terezka, od Boha mnohými milosťami ozdobená, —
Svätá Terezka, tajomná voňavá ruža, —
Svätá Terezka, už od detstva do rehole povolaná, —
Svätá Terezka, za svätý Karmel oduševnená, —
Svätá Terezka, malá nevesta Kristova, —
Svätá Terezka, svedomitá rehoľnica, —
Svätá Terezka, učiteľka zachovávania rehoľných pravidiel, —
Svätá Terezka, miláčik svojich spolusestier, —
Svätá Terezka, pravá dcéra svätej Matky Terézie, —
Svätá Terezka, seraf druhej rehole Karmelskej, —
Svätá Terezka, hodná nositeľka svätého Škapuliara, —
Svätá Terezka, oduševnená túžbou ostať vo svete neznámou, —
Svätá Terezka, preniknutá oddanosťou Pánu Bohu, —
Svätá Terezka, mučenica Božej lásky, —
Svätá Terezka, obeta za kňazov, —
Svätá Terezka, horlivo sa modliaca za misie, —
Svätá Terezka, opovrhujúca zemskými bohatstvami, —
Svätá Terezka, anjel v ľudskom tele, —
Svätá Terezka, prvotnou nevinnosťou celý život kreslená, —
Svätá Terezka, zvláštna ctiteľka najsvätejšej Tváre, —
Svätá Terezka, hodná zvláštnej lásky B. Srdca, —
Svätá Terezka, preniknutá túžbou po mučeníctve, —
Svätá Terezka, veľká v trpezlivosti, —
Svätá Terezka, navštívená mnohými trápeniami, —
Svätá Terezka, veselá v krížoch a trápeniach, —
Svätá Terezka, zrkadlo poníženosti, —
Svätá Terezka, nasledovania hodný príklad dôvery v Boha, —
Svätá Terezka, opora malomyseľných, —
Svätá Terezka, potecha nemocných, —
Svätá Terezka, útočište utlačovaných, —
Svätá Terezka, pomocnica pokúšaných, —
Svätá Terezka, pomocnica v zachovaní čistoty, —
Svätá Terezka, mocná orodovnica hriešnikov, —
Svätá Terezka, vodkyňa malých duší, —
Svätá Terezka; nenávisťou naplnená voči hriechu, —
Svätá Terezka, verná v maličkostiach, —
Svätá Terezka, morená túžbou po nebi, —
Svätá Terezka, v smrti odovzdaná do vôle Božej, —
Svätá Terezka, od Boha mnohými zázrakmi oslávená, —
Svätá Terezka, orodovnica pri tróne Božom, —
Baránku Boží, ktorý snímaš hriechy sveta, — odpusť nám, Pane.
Baránku Boží, ktorý snímaš hriechy sveta, — vyslyš nás, Pane.
Baránku Boží, ktorý snímaš hriechy sveta, — zmiluj sa nad nami.
Poučné slová sv. Terezky Ježiškovej.
Treba sa cvičiť v malých čnostiach. — Chcem povedať dušiam, že tu majú iba maličkú úlohu, t. j. Ježiškovi kvety sypať dennými obietkami a jeho srdce si získavať vernou láskou. — Nikdy nemôžeme mať priveľa dôvery v Boha, veď je rovnako dobrotivý a mocný. On nám dáva podľa miery našej dôvery. — Ja som vždy preukazovala Bohu iba lásku; on mi lásku odplatí láskou. Po svojej smrti učiním, aby ruže padali s neba. Moja blaženosť v nebi bude toto: dobré činiť na zemi. — Nie preto sa dvíham k Bohu s dôverou a láskou, že som bola zachránená od ťažkého hriechu. Ach, cítim, že by som nič zo svojej dôvery nestratila, hoci by som mala na svedomí všetky zločiny, ktoré človek môže spáchať; išla by som so zlomeným od ľútosti srdcom hodiť sa do náručia svojmu Spasiteľovi. Viem, že má rád márnotratného syna; porozumela som jeho slová k svätej Magdaléne, k cudzoložnici, k Samaritánke. Nič, vôbec nič by ma nemohlo odstrašiť: veď viem, že myslieť na jeho lásku a na jeho milosrdenstvo, v ktorom zmizne celé more hriechov za okamih ako kvapka vody, keď ju vlejú do žeravého uhlia, zachráni všetkých pre nebo.
Odpustky. 1. Keď sa pred obrazom sv, Terezky pomodlíme tri razy Sláva Otcu, pripojac vzdych: „Svätá Terezka od malého Ježiška, oroduj za mňa”, získame odp. 300 dní. — Pln. odp. raz mesačne za obvyklých podmienok. — 2. Veriaci získajú pln. odpustky za obvyklých podmienok, keď navštívia chrám, kde sa slávi sviatok sv. Terezky.
odkaz

PS: Ak ste inej viery ako katolíckej aké modlitby sa zvyknete modliť pri takýchto posvätných záležitostiach, osobách, miestach?
none
6

2. 10.01.2016, 16:26

Ak by ste išli na tieto miesta a chceli sa pomodliť, tak môžete použiť tieto modlitby:
Terezka z Lisieux – modlitby, odpustky, litánie, myšlienky…
VLOŽIL ADMIN ON JANUÁR - 10 - 2016 | 0 KOMENTÁROV
Keďže máme takú vzácnu návštevu tu na Slovensku, relikvie svätej Terezky od Ježiška, pripomeňme si túto milú sväticu cez jej svätý život: modlitbou, litániami, myšlienkami, odpustkami. Cirkev si pripomína Terezku 3. októbra.
ŽIVOTOPIS. Podivnou kvetinkou vo venci svätých je Terezka Ježi...

10.01.2016, 16:52
kto tieto ****oviny píše??????????????
none
7

6. 10.01.2016, 16:52

kto tieto ****oviny píše??????????????

10.01.2016, 16:52
ty píšeš už celé mesiace a roky a posledný bastard z Bastardov
none
9

6. 10.01.2016, 16:52

kto tieto ****oviny píše??????????????

10.01.2016, 16:55
teraz ty dostaneš špinavec prašivý čo píšeš ako pošahaný úchyl
none
16

9. 10.01.2016, 16:55

teraz ty dostaneš špinavec prašivý čo píšeš ako pošahaný úchyl

10.01.2016, 18:07
bastard bol Ježiš, ....
none
22

2. 10.01.2016, 16:26

Ak by ste išli na tieto miesta a chceli sa pomodliť, tak môžete použiť tieto modlitby:
Terezka z Lisieux – modlitby, odpustky, litánie, myšlienky…
VLOŽIL ADMIN ON JANUÁR - 10 - 2016 | 0 KOMENTÁROV
Keďže máme takú vzácnu návštevu tu na Slovensku, relikvie svätej Terezky od Ježiška, pripomeňme si túto milú sväticu cez jej svätý život: modlitbou, litániami, myšlienkami, odpustkami. Cirkev si pripomína Terezku 3. októbra.
ŽIVOTOPIS. Podivnou kvetinkou vo venci svätých je Terezka Ježi...

10.01.2016, 21:17
(Foto) Terezka, boli sme ťa aj my pozdraviť…

VLOŽIL ADMIN ON JANUÁR - 10 - 2016 | 0 KOMENTÁROV
Prišli sme aj my poprosiť o orodovanie Svätú Terezku k jej relikviám, do Dómu Svätého Martina. Ešte sme boli ďaleko od kostola, keď sme počuli ako ľudia hovoria, že je to na hodinu čakania. Mysleli sme si, že nehovoria o čakaní do Dómu, ale už keď sme videli koľko ľudí ide pred nami, za nami a oproti nám po uličkách v starom meste, kde sotva niekoho stretnete, vedeli sme že sa tu zišlo mnoho veriaceho ľudu Bratislavy. Skutočne rada bola dlhá, ale išlo to vcelku dobre. Pri čakaní sme sa modlili litánie a pripravovali na modlitbu pred samotným relikviárom. Ako sa Boh stará o svoje deti, keď nám dáva také veľké nebeské dary na povzbudenie viery, v tomto temnom čase odpadnutia od Boha. Pred relikviárom sme prosili Terezku o príhovory, ďakovali za vieru ktorú nám Boh dal, za dar ktorý nám dal v tento čas, pomodlili sa ešte raz litánie k Terezke. No hlavne sme sa modlili za vieru, za večný život, tiež za vieru našich blízkych, za vieru odpadlých kresťanov – pohanov, ktorí okolo nás žijú. Napokon aj za našu vieru, aby sme sa pripodobňovali Kristovi Pánovi tak, ako sa mu pripodobnila Terezka. Čakanie stálo zato, na rozlúčku s Terezkou bola ešte omša. Veríme že aj v iných mestách Slovenska, kadiaľ bude putovať relikviár, pritiahne Terezka veriacich zo svojich domovov a zbaví ich vlažnej alebo žiadnej viery.
S Pánom Bohom milá Terezka, oroduj za nás, aby sme sa stretli raz tvárou v tvár v nebeskej otčine…
Niekoľko fotiek z mobilného telefónu:

odkaz
none
28

22. 10.01.2016, 21:17

(Foto) Terezka, boli sme ťa aj my pozdraviť…

VLOŽIL ADMIN ON JANUÁR - 10 - 2016 | 0 KOMENTÁROV
Prišli sme aj my poprosiť o orodovanie Svätú Terezku k jej relikviám, do Dómu Svätého Martina. Ešte sme boli ďaleko od kostola, keď sme počuli ako ľudia hovoria, že je to na hodinu čakania. Mysleli sme si, že nehovoria o čakaní do Dómu, ale už keď sme videli koľko ľudí ide pred nami, za nami a oproti nám po uličkách v starom meste, kde sotva niekoho stretnete, vedeli sme že sa tu zišlo mno...

11.01.2016, 05:22
Terezkyn relikviám, alebo putovný cirkus...ked som to videl v tv. bolo mi do smiechu aj do plaču, koľko hlupákov máme len v Bratislave, ....
none
30

28. 11.01.2016, 05:22

Terezkyn relikviám, alebo putovný cirkus...ked som to videl v tv. bolo mi do smiechu aj do plaču, koľko hlupákov máme len v Bratislave, ....

11.01.2016, 09:47
Len hlupák sa smeje tomu čomu nerozumie. Múdry si zistí a bude chápať. Len pochábeľ sa smeje a nakoniec je aj ostane na smiech.
none
23

2. 10.01.2016, 16:26

Ak by ste išli na tieto miesta a chceli sa pomodliť, tak môžete použiť tieto modlitby:
Terezka z Lisieux – modlitby, odpustky, litánie, myšlienky…
VLOŽIL ADMIN ON JANUÁR - 10 - 2016 | 0 KOMENTÁROV
Keďže máme takú vzácnu návštevu tu na Slovensku, relikvie svätej Terezky od Ježiška, pripomeňme si túto milú sväticu cez jej svätý život: modlitbou, litániami, myšlienkami, odpustkami. Cirkev si pripomína Terezku 3. októbra.
ŽIVOTOPIS. Podivnou kvetinkou vo venci svätých je Terezka Ježi...

10.01.2016, 21:58
Ja skor tak nejak ocenujem dusu nez kusky tela, alebo latky.
Ak by som bol aj katolik, tak skor by som orodoval u svatych, ktori su v nebi, ale nepozdvihoval by som kusky siat..

Proste pride mi to ako akasi trofej, to sa mi moc nepaci.. (a poznam katolikov, ktori tiez pozostatky moc nemusia)
none
24

23. 10.01.2016, 21:58

Ja skor tak nejak ocenujem dusu nez kusky tela, alebo latky.
Ak by som bol aj katolik, tak skor by som orodoval u svatych, ktori su v nebi, ale nepozdvihoval by som kusky siat..

Proste pride mi to ako akasi trofej, to sa mi moc nepaci.. (a poznam katolikov, ktori tiez pozostatky moc nemusia)

10.01.2016, 22:02
Rozumiem. Ja som začal čítať životopisy svätých, aj keď po pravde od mladosti som ich čítavala, ale to bolo len odrobinka v mori toho čo som čítavala. Takže teraz na mnohé veci mám iný názor a je súhlasný s tým čo píše RKC, som o to spokojenšia, že som prešla kadečím, kadejaké náboženstvo som lúskala, bola som aj v Apoštolskej cirkvi pár krát za mlada, kedy som bola ešte žhavá atď.
none
26

24. 10.01.2016, 22:02

Rozumiem. Ja som začal čítať životopisy svätých, aj keď po pravde od mladosti som ich čítavala, ale to bolo len odrobinka v mori toho čo som čítavala. Takže teraz na mnohé veci mám iný názor a je súhlasný s tým čo píše RKC, som o to spokojenšia, že som prešla kadečím, kadejaké náboženstvo som lúskala, bola som aj v Apoštolskej cirkvi pár krát za mlada, kedy som bola ešte žhavá atď.

10.01.2016, 22:16
Ja som niektore zivotopisy cital a niektore videl.. ako musi sa nechat, docela zaujimave..

Moja manzelka mala rada sv. Ritu a Mariu Goretti (preto som o nich aj tak predtym hovoril)
none
27

26. 10.01.2016, 22:16

Ja som niektore zivotopisy cital a niektore videl.. ako musi sa nechat, docela zaujimave..

Moja manzelka mala rada sv. Ritu a Mariu Goretti (preto som o nich aj tak predtym hovoril)

10.01.2016, 22:26
Rozumiem.
none
3
10.01.2016, 16:31
ved uz od vcera vecera su na sk....meskas LEA
none
4

3. dorota 10.01.2016, 16:31

ved uz od vcera vecera su na sk....meskas LEA

10.01.2016, 16:33
to nevadí, ešte tu relikvie pobudnú
👍: Scarlet666
none
5
10.01.2016, 16:48
Terezia do kopy neurobila nič pre ľudí, ja len neviem prečo je svätá, bola to hlúpa hus, ktorá zasvätila život omylu...ináč je hnusné vystavovať kúsky mrtvol, mali by im to zakázať....
none
8

5. 10.01.2016, 16:48

Terezia do kopy neurobila nič pre ľudí, ja len neviem prečo je svätá, bola to hlúpa hus, ktorá zasvätila život omylu...ináč je hnusné vystavovať kúsky mrtvol, mali by im to zakázať....

10.01.2016, 16:54
ty si pošahaný úchyl, čo sa tu chodí odbavovať, a ženu si už niekedy videl okrem karikatúry čo píšu pošahaný ateisti na dementné weby odkiaľ ty kopíruješ. A už si mal aj niekedy intímnosť so ženou,či len tu chodí ononavoať ako prasa špinavé.
none
10

8. 10.01.2016, 16:54

ty si pošahaný úchyl, čo sa tu chodí odbavovať, a ženu si už niekedy videl okrem karikatúry čo píšu pošahaný ateisti na dementné weby odkiaľ ty kopíruješ. A už si mal aj niekedy intímnosť so ženou,či len tu chodí ononavoať ako prasa špinavé.

10.01.2016, 16:58
Tereza bola taká kresťanská sliepka ako ty....
none
11

10. 10.01.2016, 16:58

Tereza bola taká kresťanská sliepka ako ty....

10.01.2016, 17:00
ty si sviňa úchylná a dementná,
none
12

11. 10.01.2016, 17:00

ty si sviňa úchylná a dementná,

10.01.2016, 17:01
dement je človek ktorý verí v boha...alebo primitív...
none
13

12. 10.01.2016, 17:01

dement je človek ktorý verí v boha...alebo primitív...

10.01.2016, 17:02
dement si ty, lebo uznávaš vraždenie a socializmus s ateizmom si sprostý sviniar a úchylne hovado
none
25

12. 10.01.2016, 17:01

dement je človek ktorý verí v boha...alebo primitív...

10.01.2016, 22:04
Kedze neveris v Boha, tak by si mal prestat komunikovat sposobom akym komunikujes..
pretoze podla tvojho prirovnania v 12 by si potom jeden myslel, ze si horlivo veriaci...
👍: milky945
none
14
10.01.2016, 17:22
Je neuveriteľné, koľko ľudí sa dokáže na takýchto morbídnych veciach namotať. Nejaký kus prsta, panenská blana, alebo čo to bude, a oni si asi myslia, že im to nejak pomôže?! V každom prípade to ukazuje ako zle je to s duševným zdravím tohoto národa.

BTW Lea: Bola panenka Mária vlastne panna? Ťažká teologická otázka!!! Veď keď porodila Ježiša musel jej hymen zlikvidovať a už nebola panna. :D :D
none
15

14. 10.01.2016, 17:22

Je neuveriteľné, koľko ľudí sa dokáže na takýchto morbídnych veciach namotať. Nejaký kus prsta, panenská blana, alebo čo to bude, a oni si asi myslia, že im to nejak pomôže?! V každom prípade to ukazuje ako zle je to s duševným zdravím tohoto národa.

BTW Lea: Bola panenka Mária vlastne panna? Ťažká teologická otázka!!! Veď keď porodila Ježiša musel jej hymen zlikvidovať a už nebola panna. :D :D

10.01.2016, 18:04
Panenke Márii doniesol Ježika bocian, stará mať spomínali...
none
20

14. 10.01.2016, 17:22

Je neuveriteľné, koľko ľudí sa dokáže na takýchto morbídnych veciach namotať. Nejaký kus prsta, panenská blana, alebo čo to bude, a oni si asi myslia, že im to nejak pomôže?! V každom prípade to ukazuje ako zle je to s duševným zdravím tohoto národa.

BTW Lea: Bola panenka Mária vlastne panna? Ťažká teologická otázka!!! Veď keď porodila Ježiša musel jej hymen zlikvidovať a už nebola panna. :D :D

10.01.2016, 19:15
Nie je to o panne ako panne. Pannami sa titulovali mladé devy,
none
21

20. YouLove 10.01.2016, 19:15

Nie je to o panne ako panne. Pannami sa titulovali mladé devy,

10.01.2016, 19:37
YouLove odpoviem v samostatnej téme.
none
34

14. 10.01.2016, 17:22

Je neuveriteľné, koľko ľudí sa dokáže na takýchto morbídnych veciach namotať. Nejaký kus prsta, panenská blana, alebo čo to bude, a oni si asi myslia, že im to nejak pomôže?! V každom prípade to ukazuje ako zle je to s duševným zdravím tohoto národa.

BTW Lea: Bola panenka Mária vlastne panna? Ťažká teologická otázka!!! Veď keď porodila Ježiša musel jej hymen zlikvidovať a už nebola panna. :D :D

11.01.2016, 13:00
Ja práve nechápem, prečo sa teisti hrabú v každej vagíne. Pochopil si tú drzozť niekedy?
none
17
10.01.2016, 18:09
K nechtíku, vlasu, kvapke krvi, to sa dokáže klaňať len slepo veriaci! Prvé prikázanie je zrazu v pase!!!
👍: milky945
none
18
10.01.2016, 18:31
"Odpustky. 1. Keď sa pred obrazom sv, Terezky pomodlíme tri razy Sláva Otcu, pripojac vzdych: „Svätá Terezka od malého Ježiška, oroduj za mňa”, získame odp. 300 dní. "

Čo to získame? Odpustenie hriechov za 300 dní v minulosti, alebo do budúcnosti, alebo odpustenie 300 dní v očistci, či ako?
none
19
10.01.2016, 18:49
lea stačí pozrieť toto video a hneť pochopíš čo je boh....odkaz
none
31

19. 10.01.2016, 18:49

lea stačí pozrieť toto video a hneť pochopíš čo je boh....https://www.youtube.com/watch?v=BNEclgQFDNg

11.01.2016, 10:42
pozri na video, aby si zistili čo ti je odkaz
none
32

31. 11.01.2016, 10:42

pozri na video, aby si zistili čo ti je http://www.youtube.com/watch?v=1QxXerJFnK4

11.01.2016, 10:44
Ty brdo, Lea nejak zdrsnela
none
33

32. 11.01.2016, 10:44

Ty brdo, Lea nejak zdrsnela

11.01.2016, 10:49
Áno a budem taka, keď si medzi grázlami musíš byť tvrdý - tak jak kňaz Kuffa hovorí, keďže pracuje s alkoholikmi, jednoduchými a často aj agresívnymi ľuďmi bez návykov- musí byť aj on tvrdý, inak to nejde. Ak by som neustále ustupovala, dovolila by som šíriť zlo a to nedovolím. Film Bastardi je výborný film a je tam správny postup aj pointa.
none
29
11.01.2016, 06:27
Neoznacit toto saskovanie s kuskami mrtvol, ci ich siat, za modlarstvo je mozne iba hrubym znasilnovanim definicie modlarstva/slovickarenim. 🙂
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 177 432 B vygenerované za : 0.078 s unikátne zobrazenia tém : 47 236 unikátne zobrazenia blogov : 778 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.