Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

V mene Boha (teror v Paríži)

55
reakcií
1866
prečítaní
Tému 14. novembra 2015, 20:55 založil Lemmy.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 11. 2015, 20:55 avatar
Přinášíme v překladu jeho nezměněné znění, tak, jak jej uveřejnil list Le Monde.

Prohlášení k požehnanému útoku v Paříži proti křižácké Francii

Ve jménu Boha, všemilosrdného, všeslitovného,

Bůh, Nejvyšší, řekl: a oni si myslili, že pevnosti jejich je proti Bohu ochrání. Však Bůh k nim přišel z místa, odkud se nenadáli, a vrhl v srdce jejich děs, takže zbořili domy své vlastníma rukama i rukama věřících. A vezměte si z toho poučení, vy, kdož nadáni jste prozíravostí! Súra 59, verš 2

V požehnaném útoku, jemuž napomohl Bůh, si skupina věřících vojáků Chalífátu, jemuž Bůh dopřál moc a vítězství, vzala za cíl hlavní město ohavnosti a perverze, to, jež v Evropě nese korouhev kříže, Paříž.

Skupina, která se rozvedla s životem vezdejším, vyrazila proti svému nepříteli, aby hledala smrt na Boží cestě, zabezpečila jeho náboženství, jeho Proroka a jeho spřízněnce, a ponížila jeho nepřítele. Byli oprávněni Bohem, a tak je také vnímáme. Bůh jejich rukou dobýval a zasel do srdcí křižáků hrůzu na jejich vlastní zemi.

Osm bratří opásaných výbušninami a útočnými puškami zvolili za terč místa s rozmyslem vybraná tak, aby pronikli do samého srdce francouzské metropole, francouzský stadion ve chvíli zápasu dvou křižáckých zemí, Francie a Německa, jemuž asistoval francouzský imbecil François Hollande, bataclan, kde se stovky modloslužebníků shromáždily na slavnosti perverzity, stejně jako další cíle v desátém, jedenáctém a osmnáctém (pařížském) obvodu, a to naráz. Paříž se otřásla pod jejich nohama a její ulice se pro ně staly příliš těsné. Bilance útoků je nejméně 200 zabitých křižáků a ještě víc zraněných, chalozpěv a zásluhy náleží Bohu.

Bůh napomohl našim bratřím a dopřál jim to, v co doufali (mučednictví), odpálili své pásy z výbušnin mezi nevěřícími poté, co vyčerpali své náboje. Kéž je Bůh přijme mezi mučedníky a dovolí nám, abychom je následovali. A Francie a ti, kteří jdou v jejích stopách, nechť vědí, že zůstávají hlavními terči Islámského státu a že budou nadále větřit pach smrti, neboť se postavili do čela křižáků a troufli si urazit našeho Proroka, chvástali se bojem proti islámu ve Francii a údery proti muslimům na území Chalífátu svými letadly, které jim v zapáchajících ulicích Francie nebyly k žádnému užitku. Tento útok byl pouhým počátkem bouře a varováním těm, kteří se chtějí zamyslet a vzít si ponaučení.

Bůh je největší.

Avšak moc náleží Bohu a poslu Jeho a věřícím, leč pokrytci to nevědí. Súra 63, verš 8. www.lidovky.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


36.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   15. 11. 2015, 10:43 avatar
Ja sa vždy pýtam, že čo má s tým Boh, že niekto zneužíva jeho meno nato, aby zakryl svoje temné činy, zlo???


40.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 11. 2015, 11:44 avatar
ježiš povedal jasne,. budú zabíjať a budú si myslieť, že slúžia bohu a tak isto aj farizeji., zabili ježiša a mysleli si že tým slúžia bohu a pri tom zabili jediného syna toho, na koho sa najviac celý život spoliehali a čo ich asi čakalo na druhej strane a čo bude čakať týchto ?????????
Ak sa niekto spolieha na ježišovo spasenie nesmie súdiť, lebo on povedal, pomsta patrí mne ! a ja si myslím, že určite nie tomu nie tomu, čo prekrúti zopár viet starého zákona.
Nikto iný nemôže priviesť človeka do neba, jedine on a koľkí mosilimovia si robia hroby pri jeruzalemských múroch, aby vraj boli prví, ktorých ježiš uvidí, až sa vráti.
Každý sa na niečo spoliehame a iba na druhej strane sa uvidí, kto sa spoliehal správne,aj v našej cirkvi bolo mnoho kadejakých posvätených vrahov od inkvizície až po dnes, ale my dodnes nevieme, čo je s nimi teraz, ale anisto viem, ýe evanjelium, ktoré tu zanechal ježiš nám nedovoluje súdiť,odsúdiť a vykonať ten najstrašnejší trest. Nikto nevidí do hlavy druhého človeka, aby posúdil, či je a z čoho ej vinný, väčšinou sa v dejinách cirkvi dopúšťali krvavých zločinov tí, čo si mysleli, že sú múdrejší, ako boh.
Ja si myslím, že nemožno sa spoliehať na ježiša, ako na spasiteľa a mať špinavé ruky od krvi, ale vždy hovorím, že nakoniec rozhodne boh


41.
označiť príspevok

fajer
   15. 11. 2015, 11:45 avatar
ježiš povedal hovno, je to rozprávková postavička...
Súhlasí dodo...best


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 11. 2015, 21:40 avatar
„Mocichtiví politici po celom svete", píše sa v istom časopise , „cynicky manipulujú náboženským cítením ľudí, len aby dosiahli, čo chcú.“ K čomu to vedie? Časopis upozorňuje: „Svetu hrozí prepuknutie šialenstva.“ Istý významný náboženský predstaviteľ zo Spojených štátov vyhlásil: „Zabíjanie sa neskončí, kým nezabijete teroristov.“ A potom navrhol riešenie: „V mene Božom ich zabite všetkých.“ Naproti tomu v Biblii sa píše: „Ak niekto vyhlasuje: ‚Milujem Boha,‘ a predsa nenávidí svojho brata, je luhár.“ (1. Jána 4:20) Ježiš dokonca povedal: „Stále milujte svojich nepriateľov.“ (Matúš 5:44)
Ale môžme si položiť otázku....."ak budeme na násilie reagovať násilím,vyrieši sa tak problém"? Presne naopak......iba sa znásobí. História je toho dôkazom. Násilie vždy plodí iba dalšie násilie. Alebo otázka..."kto to začal ako prvý?,...."prečo tá nevraživosť,nenávisť"? História opäť poskytuje odpovede. Sme nepoučiteľní, ....ale čo je viac zrejme,je fakt,....že ľudia nemajú prostriedky na vyslobodenie z tohto stavu.
Preto sa ešte krátko bude diať to,čo vedie k strachu,ako o tom píše Písmo....„ľudia budú omdlievať od strachu a očakávania vecí prichádzajúcich na obývanú zem“. A to sa dnes deje....ale nie dlho!


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 11. 2015, 21:42 avatar
Počkaj, argumentuješ Ježišom, ale moslimovia, ktorí veria v živého Boha, majú predsa Korán.


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 11. 2015, 21:55 avatar
3...ani,aj korán hovorí o Ježišovi/Isa/ a o mnohých biblických postavách. A mám za to,že i moslimovia prekrútili korán, /tak ako kresťania Bibliu /sväté vojny,otroctvo...atd/a to čo poznáme pod pojmom "svätá vojna",džihád....má asi taký význam,ako v Biblii ,.....čo rozvádza Pavol ,ked hovorí o "duchovnom boji " kresťana proti mocnostiam zla a nevedomosti.
S.Dolan v "Obžalobe náboženstva" si kladie otázku,....."prečo takmer všetky náboženstvá prekrútili odkaz svojich bohov?"
Nie je ťažké na to odpovedať!
Súhlasí Wolfe


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 11. 2015, 21:59 avatar
Veď aj moslimovia, ktorí veria v živého Boha, bojujú proti mocnostiam zla. Teraz to sledujeme v Paríži.


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 11. 2015, 22:45 avatar
6,,,a o tom je falošné náboženstvo! A je jedno,či má prívlastok-"kresťanské",....alebo,...."moslimské",....alebo,...."iné"!
Aj preto je konglomerát falošných náboženstiev označený ako -"Veľký Babylon,matka smilnic". Všetky pochádzajú zo starovekého Babylónu/po zmiatnutí jazykov,a následnom exode po celej zemi/,....a jednotlivé "smilnice" sú jednotlivé falošné náboženstvá.


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   14. 11. 2015, 22:46 avatar
A jednou zo smilníc je Spoločnosť svedkov Jehovových.


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 11. 2015, 22:53 avatar
10......ako smilnia JS s politickými prvkami sveta? Ako sa prepožičiavajú vojnovému besneniu? Ako zmenili Slovo Boha za pohanské dogmy,náuky?
Súhlasí Lemmy


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2015, 11:05 avatar
Shagara, OK, dobre, beriem späť 10. Od politiky sa dištancujete, viem. Ale myslím si, že ľudia musia byť aktívni aj politicky, lebo tí ostatní, ktorí sú politickí, tak budú určovať vývoj spoločnosti. Pasivita nie je dobrá.


54.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 11. 2015, 00:44 avatar
38.......bral som tvoje príspevky v mnohom,....lebo som pochopil,že si rozčarovaný a nahnevaný z toho ako sa zneužil Boh,Biblia na sebecké ciele a na ovládanie ľudí. Vnímal si aj bludy a povery falošného náboženstva/nielen toho kresťanského/,....a teda dané pokrytectvo ,dvojtvárnosť. To mätie mnohých úprimných ľudí,....nielen teba. Aj ja som tým bol zaskočený,.....a viedlo ma to k hľadaniu odpovedí o živote. Ale predsudky som odložil,...tie bránia správnemu nazeraniu na veci.
A súhlasím,....ľudia majú byť aktívni! Nie pasívni!
Ved aj fakt ,že presadzujeme jediné ,rozumné riešenie dnešných problémov sveta/Božie kráľovstvo,vláda/,......je dôkazom toho,že sa angažujeme viac ako iní,....ale na tej správnej strane. Na strane toho,kto má moc zmeniť dané pomery a schopnosti. A nie je úplatný,nedokonalý a nesleduje tým nejaké ,sebecké ciele.
Ak Lemmy veríš,že tento roztrieštený svet si uvedomí svoje problémy a bude ich rozumne riešiť,....tak to je utópia?! Svet ide stále k horšiemu a veriť v nejaký zázrak,že ľudia sa začnú milovať,vážiľ si svoju planétu a chrániť ju,....tak to je veľké nepoučenie z minulosti,súčasnosti! Teda, JS sa angaužujú v tej správnej "politike",....a nemôžu podporovať svetské vlády/aj ked ich poslúchame/,za ktorými stojí Boží odporca./to tvrdí Písmo/. Celé Písmo stojí na konflikte......:"ľudská vláda versus Božia vláda"! To je antagonizmus ,ktorý musíš vnímať,ak chceš byť v obraze. Nie je v moci ľudí napraviť problémy sveta,....a už tobôž nie odstrániť choroby,smrť ,....atd!
A dištancujeme sa od politiky tohto sveta ,pretože je to opakovaný apel zakladatela kresťanstva -Ježiša Krista. Jak.4:4...atd.
Prvotní kresťania to vnímali presne tak ako i JS. Každá publikácia o prvotných kresťanoch to potvrdzuje. Boli prísne neutrální,....ale plne angažovaní pri podpore tej pravej vlády a "politiky".


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   14. 11. 2015, 22:01 avatar
Nie, nie je ťažké, preto, lebo si ho isté skupiny zvolili ako svoj mocenský nástroj (alebo nástroj obohatenia hŕstky ľudí na najvyšších pôstoch).


32.
označiť príspevok

RighteousFred
   15. 11. 2015, 09:04 avatar
Taku ulohu zohrava aj peniaz.


4.
označiť príspevok

panoramix muž
   14. 11. 2015, 21:44 avatar
a Europa v mene Boha im to pôjde vrátiť.....vyvraždí v ich krajine 90% civilného obyvatelstva ktoré za nič nemôže, iba preto, že USA využila pár psychopatov z ich krajiny
Súhlasí Shagara, Kasafran


30.
označiť príspevok

TvojOponent19
   15. 11. 2015, 08:22 avatar
EU je sekulárna a Ty si hlúpy.


8.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   14. 11. 2015, 22:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

dorota
   14. 11. 2015, 22:47 avatar
ty vidids nejakeho boha v tych utokoch? alebo nabozestvo? lebo ja nie a ani nebudem.


25.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   14. 11. 2015, 23:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

velasquez
   14. 11. 2015, 23:44 avatar
vdaka kriziackym vypravam sme slobodni kontinent ergo, vdaka Katolickej cirkvi
Súhlasí TvojOponent19


27.
označiť príspevok

TvojOponent19
   15. 11. 2015, 08:18 avatar
Prečo vy, ľudia oháňajúci sa zdravým rozumom, tliachate také nezmysly?  


31.
označiť príspevok

ranexil muž
   15. 11. 2015, 08:34 avatar
nabozenstvo je aj scientologia a kde maju Boha?
V mene nabozenstva nieco robit a pritom sa snazit iba ziskat moc, je presne to co robia ti ludia.
Pouzivaju pojem Boh pre vlastne povysenie sa
Súhlasí TvojOponent19


34.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   15. 11. 2015, 10:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

TvojOponent19
   15. 11. 2015, 10:45 avatar
Pre Teba je mozog na ovládanie čelustí - pri jedení 


13.
označiť príspevok

Karola žena
   14. 11. 2015, 23:12 avatar
v mene Boha = allah abgar , zakričali teroristi v Paríži ako spustili paľbu; )..celý článok je paškvil " ..v článku sa uvádza " Ve jménu Alláha, všemilosrdného, všeslitovného,.a nie "ve jménu Boha všemilosrdného, všeslitovného,
"... autor zamenil zámerne názvy Allaha za Boha, ..môže to byť jedno ale je to dve,..že v prekladu nezmeneé..heheh 


14.
označiť príspevok

zoozoo muž
   14. 11. 2015, 23:14 avatar
akbar devenko, akbar...


15.
označiť príspevok

Karola žena
   14. 11. 2015, 23:16 avatar
bože .. preklep


19.
označiť príspevok

zoozoo muž
   14. 11. 2015, 23:18 avatar
ale fatalny
no nic. nebojujem. len som ta upozornil...


21.
označiť príspevok

Karola žena
   14. 11. 2015, 23:21 avatar
nerieš pičoviny..viem o čo ide..


23.
označiť príspevok

zoozoo muž
   14. 11. 2015, 23:25 avatar
tak jo. pis nabuduce pregnantne.


16.
označiť príspevok

dorota
   14. 11. 2015, 23:16 avatar
clanok nie je paskvil, je to satiricke ponatie krestana teroristu.


20.
označiť príspevok

Karola žena
   14. 11. 2015, 23:21 avatar
môže byť..ale článok lemmy pridal ako paškvil originálu


22.
označiť príspevok

zoozoo muž
   14. 11. 2015, 23:23 avatar
ok. krestan terorista, recesia az secesia.
uvidime kam az to dojde, ked sem pride nekrestan ukikavat gebule krestanskym psom...


39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2015, 11:08 avatar
Židia nemajú ani slovo boha. Majú napríklad JHWH. Takže napríklad Slovania pomocou Konštantína a Metoda tiež z biblického boha spravili paškvil, pozmenili mu meno, napríklad na Hospodin Pán. Takže sa trápne smeješ. To, že nevieš po arabsky, je tvoj problém, ale Alláh je Boh, ak chceš použiť slovo Alláh, tak použi celý text v arabčine, obávam sa však, že ostaneš nevedomá, lebo nebudeš rozumieť, čo sa píše. Preto sa používajú preklady. A Alláh je v preklade Boh.


56.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2015, 23:39 avatar
39,....to máš tak Lemmy,.....ako hovorí istý teológ,...."Bohu sa prihodila trápna vec-stratil svoje meno". Ale nie je to celkom pravda! To len istí "ctitelia Boha" toto meno vymazali a nahradili ho nič nehovoriacimi titulmi!
Samozrejme,....aj ked spievajú často "allelujáh"/hallelujah-chválte Jah,Jehovu/,.....tak inak nechcú toto meno vyslovovať. Už aj preto,ako hovorí isté príslovie: "Tí bez mena sú bezvýznamní"! Hádaj,....ako sa na nich díva Boh,ktorého meno ani nevedia a nechcú používať?!


17.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   14. 11. 2015, 23:16 avatar
ja osobne vidím v terorizme menej zla, než a ateizme


18.
označiť príspevok

Karola žena
   14. 11. 2015, 23:17 avatar
a inak si v poriadku ?
Súhlasí Scarlet666


24.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   14. 11. 2015, 23:31 avatar
samozrejme


28.
označiť príspevok

TvojOponent19
   15. 11. 2015, 08:20 avatar
Ateizmus je ontologický postoj a terorizmus je pomenovanie určitého nátlaku. Je to ale filozofická výzva - myslím toto Tvoje vyhlásenie.


33.
označiť príspevok

RighteousFred
   15. 11. 2015, 09:06 avatar
Ty osobne by si velmi rychlo zmenil nazor, ak by ta unieslo par teroristov a nejaku dobu by ta terorizovali... mucili, az zabili.
Tato doba je nicomna, ludia nepoznaju zivot, ziju prilis pohodlne a potom trepu taketo PICOVINY...
Súhlasí Slušný človek


35.
označiť príspevok

panoramix muž
   15. 11. 2015, 10:40 avatar
tak na teba holokaust.


53.
označiť príspevok

Korund
   17. 11. 2015, 11:24 avatar
To bude asi tým, že máš hlavu a oči plné cirkevných sračiek.
Súhlasí ruwolf_5


55.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   28. 11. 2015, 23:18 avatar
To poukazuje na zlo Tebe...


29.
označiť príspevok

TvojOponent19
   15. 11. 2015, 08:21 avatar
Jediný, kto sa teší z terorizmu, je Lemmy. Veď je to ten oný... tzv HUMANISTA


42.
označiť príspevok

fajer
   15. 11. 2015, 11:47 avatar
nikto sa neteší s terorizmu, ale je to dôvod aby bolo každé náboženstvo zakázané, je proti zdravému rozumu aby bolo tolerované v 21 storočí...


43.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 11. 2015, 11:52 avatar
Aj toto je možno jedna so satanových zbraní, aby neuverilo a nenávidelo boha, čo najviac ľudí. A práve za toto, si myslím, bude boh trestať neúprosnejšie, ako za tie vraždy.


44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2015, 11:53 avatar
Chceš povedať, že Satan v stredoveku používal ako zbraň kresťanskú inkvizíciu? A teraz používa ako zbraň moslimskú vieru v skutočného Boha?


45.
označiť príspevok

fajer
   15. 11. 2015, 11:54 avatar
satan je náboženstvo, je to zlo najhoršie a je úplne jedno ako sa volá....


46.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 11. 2015, 11:59 avatar
Bůh napomohl našim bratřím a dopřál jim to, v co doufali (mučednictví), odpálili své pásy z výbušnin mezi nevěřícími poté, co vyčerpali své náboje. Kéž je Bůh přijme mezi mučedníky a dovolí nám, abychom je následovali. A Francie a ti, kteří jdou v jejích stopách, nechť vědí, že zůstávají hlavními terči Islámského státu a že budou nadále větřit pach smrti, neboť se postavili do čela křižáků a troufli si urazit našeho Proroka, chvástali se bojem proti islámu ve Francii a údery proti muslimům na území Chalífátu svými letadly, které jim v zapáchajících ulicích Francie nebyly k žádnému užitku. Tento útok byl pouhým počátkem bouře a varováním těm, kteří se chtějí zamyslet a vzít si ponaučení.

Znova opakujem, človek nevidí do hlavy iného človeka, ako si môže myslieť, že vidí do hlavy boha a vydáva svoje vyhlásenia za jeho !!!!
Žiaden človek na svete nemôže vedieť, čo chce boh, lebo čo chce boh, je napísané v evanjeliu a všetko ostatné je od človeka a ježiš povedal, že čo je od človeka môže byť aj od toho druhého.


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   15. 11. 2015, 12:01 avatar
Pochop, že boh sa niekomu zjaví, vyvoleným, zjavil sa Noeovi ohľadom potopy sveta, zjavil sa Mojžišovi, aby mohol odovzdať ľuďom Desatoro, zjavil sa prorokovi Mohamedovi, takže kde je problém?


48.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 11. 2015, 12:02 avatar
Neverte ľuďom, lebo im ide vždy len o peniaze. A peniaze su satanov nástroj a naše nešťastie.


49.
označiť príspevok

RighteousFred
   15. 11. 2015, 12:03 avatar
napisal ten, co velebi ameriku, najvacsieho financneho osieraca vsetkych dob.
Súhlasí Mierotvorca


50.
označiť príspevok

elemír muž
   15. 11. 2015, 12:06 avatar
Ja tiež, keď nekefujem dva týždne, tak sa mi zjavuje angelina jOLLY.
zJAVIť SA MôžE KOMUKOLVEK, čOKOLVEK, ALE SLOVá JEžIšA V EVANJELIU MAJú PREDNOSť APRED VšETKýMIí, AJ PRED NOEMOM, AJ PRED MOJžIšOM A PRčO BY MAL BYť NIEKTO INý VýNIMKA. aK SA NIEKTO SPOLIEHA NA JEžIšA, MKUSí ZOMRIEť STARéMU ZáKONU.


51.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   15. 11. 2015, 12:08 avatar
Angelina? No nič moc potom... 
Súhlasí RighteousFred


52.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   15. 11. 2015, 12:15 avatar
a to nemáš doma kozu?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:20,  4/Fakt je ze Abramovic nieje matka Tereza!!!:))))
dnes, 10:19,  Edko prosim ta povedz mi komu chce kapitalista dobre ked nie sebe???:)))
dnes, 10:17,  4/ Vyznamenania co ich mal viac ako Severokorejsky sudruhovia!!!:)))
dnes, 09:48,  Čo sú cingrlátka? °}}
dnes, 09:47,  Byť dnes dochtorom nie je žiaden problém. Infektológom, epidémiológom, prokurátorom,...
dnes, 09:30,  Edko postni sem Havlove cingrlatka co ich mal plnu pivnicu!!!:)))
dnes, 09:28,  Kto asi Rusov naucil kapitalizmu??? Jaj demokraticke principy co si si vycucal s ciciny!!!:)))
dnes, 09:19,  Vasa ucenie je take, že na tejto zemi bude raj na večnosti , a tak dochadzate potom k takým...
dnes, 09:07,  Shagara, ver že tato zem pominie....lebo vsetko čo je viditelne pominie....V Božom kraľovstve...
dnes, 09:07,  Edko dobre si nas vsetkych pobavil!!!!:))))
dnes, 09:01,  To si aj doktor prírodných vied? Postrehla som, že ťa tu volali Viktor. Si Viktor? :) A u...
dnes, 08:59,  Abramovic ich ma 6!!!!:)))
dnes, 08:58,  Viem ale nepoviem....:-( možno by som pošepol...:-)
dnes, 08:57,  https://www.youtube.com/watch?v=t2jSzcneEdk
dnes, 08:53,  A ty kam ideš? Merať, merať? *03*13*17*54
dnes, 08:52,  Ty ideš takto po frajersky? :O *33*18 Vo vašom kraji nesneží. o-----/o brm, brrrrrm,...
dnes, 08:49,  Pre stromček? Myslíš na Suzuki V strom?...
dnes, 08:47,  Viem, ale nepoviem....som meteorolog. :-))))))))))))
dnes, 08:47,  Inflacia v Rusku od rozpadu ZSSR 40 000 nasobna!!! Cize ked v 95 stal chleba 100 rublov tak dnes...
dnes, 08:44,  2/ Takze Polsko ma plyn z USA??? V plynovych bombach????:)))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Staroba je smutná, ale je to zatiaľ jediná známa možnosť, ako sa dožiť vysokého veku.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(148 661 bytes in 0,200 seconds)