Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

V 89.roku nikto nič nevybojoval, nikto nič nevyhral, iba sa zrútil obor na hlinených nohách.

21
reakcií
628
prečítaní
Tému 20. novembra 2019, 09:30 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 11. 2019, 09:30 avatar
Ale špína a spodina ľudstva začala z hliny lepiť okmžite nového obra.
Najprv nás bolo asi 40, ktorým bolo vtedy všetko jedno a zrazusa naplmilo námestie všetkými a hlavne tými, proti ktrým sme tam prišli. Okrem predsedov strán a ROH tam boli všetci mocní riditelia, námestníci. Proste všetok ten humuis, s ktorým sme museli pred tým žiť a ktorý nás gniavili hlava nehlava, aj tí tam boli.
Hrkli mi slzy do očí, prehltol som horkú slinu a pomaly som sa otoči a šiel som domov. Išiel som proti všetkým, pred tým som tam proti všetkým prišiel a potom som proti všetkým odišiel. Ľudia nadšene skandovali, jásali a ja som išiel proti nim.
A dodnes som proti všetkým, každý ma chce potupiť, každý zbiť a po havárii mi zostala len holá riť.
A čo je horšie, dnes je to podobné aj s cirkvou. Je to obor na hlinených dogmatických nohách, ktorý zatieňuje ježiša krista a stále viac pribúda ľudí, ktorý čakajú, až sa tento obor zrúti a my uvidíme ježiša z tváre do tváre. Nám je jedno, kto bnude hore, či dole, kdekolvek inde,chceme len, aby ten obor konečne zmizol aj s tými, čo ho lepili a dodnes držia po hromade. Od stredoveku zasiahla tohoto obra smrtelná choroba - celibát.
Z hrôzou sa dozvedám,o tom, že mnohí veriaci prestávajú chodiť do kostola, lebo to vraj už sa nedá počúvať.
Ešte nedávno sme si mysleli, že aspom kňazi slúžia omše a sedia v spovedelniciach, ale obor ich pritlačil tak, že predsa len musia slúžiť jemu.
Vystúpte z neho ľud môj.........
Ježiš nám dal evanjelium a každý riadok podpísal svojou krvou, ako krvou novej a vešnej zmkuvy.
A kto podpísal a čo obetoval za dogmy ????, učenia svätých otcov a všetko iné, čo je mimo evanjelia ???
Absolútne sa podcenila úloha satana a ten nám chce vytrhnúť cirkev z ruky

Koľko námahy musala vydať ježišova matka, aby presvedčila biskupa v guadalupe. aby jej uveril, aby potom padol na kolená a odprosil ju za to, že jej neveril. Pápež frntišek naám ju pripodobnil ku telegrafke, ktorá nám posiela správy. Lenže my správy naozaj dostávame a dennodenne ako odzvu na modlitbu ruženca, iba že on také nič nepozná ??????
Radšej by mal prvý padnúť na kolená pred ňou a z moci pápeaža to nariadiť aj všetkým vo vyšej hierarchii, lebo ona drží nad nami trestajúcu ruku, ale dokedy ešte ?????? Na čo sa tu čaká. ?????????????
Súhlasí Bijjou


2.
označiť príspevok

Bijjou žena
   20. 11. 2019, 09:33 avatar
to je náhoda pr?ve čítam

Špina je tak zažratá, že sa vydáva za čistotu
Komunizmus nepadol, lebo nebol
Ako nie je pravdou, že sme kedysi žili v režime komunizmu, či socializmu, tak nie je pravdou ani to, že sme sa zbavili toho bývalého režimu, v ktorom sme žili. V istom zmysle v ňom ešte trčíme.

Samozrejme, slovenskí mladí sa o bývalom systéme už dosť napočúvali, iste najmä od rodičov. Odhadujem , že prevažne v štýle, že na tej totalite bolo niečo zlé a iné dobré. V uplynulých desaťročiach sa u nás podarilo zrelativizovať totalitnú minulosť tak, ako v žiadnom z postkomunistických štátov. Slovenský „dobrý obraz totality“ strážia aj dnes najvplyvnejší slovenskí politici (pozri R. Fico tu: spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ) .

Mútenie myslí prichádzalo roky a desaťročia aj z najvyšších ústavných miest. Osobne sa o to zaslúžili napríklad prezidenti Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič, ale nie iba. Oslabili sa tak šance slovenskej verejnosti postaviť sa voči pokračovaniu s duchom demokracie nezlučiteľných persón a praktík, trvajúcich aj po páde bývalého režimu.

O rokoch totalitného režimu sme nedokázali (na rozdiel od susedov) vytvoriť vplyvné historiografické, sociologické alebo umelecké reflexie, niet u nás kvalitných učebníc, ani odsúdených zločincov. Nečudo, že sa medzi ľuďmi pestuje „švejkovská“ reflexia totality v štýle mazáckych historiek z vojny. Počúval a žasol som neraz, ako naša milosrdná pamäť dokáže vykúzliť milé spomienky ešte aj z ľudsky ponižujúcich zážitkov.

V ďalšom vás ale nebudem obťažovať pripomínaním zla totality. Reč bude len o tom, prečo sa dnešný systém v niektorých ohľadoch ponáša na bývalý.

Začnem skokom a kukom pred November: vládla vraj robotnícka trieda, ale ako vieme, v skutočnosti vládli funkcionári Strany. Užívali si nekontrolovanú moc aj majetkové a sociálne výsady. Ľudu sa hlásalo „učenie“ o zákonitom smerovaní ku beztriednej spoločnosti, ale papaláši išli po majetkoch. Ešte aj ideológ Strany, bývalý krajčír Vasil Biľak, si zaobstaral zámoček na Palisádach. Môžete si ho obzrieť, Biľakovci v ňom žijú podnes. Aj ďalší vysokopostavení súdruhovia si privlastnili vily alebo luxusné „buržoázne“ byty v najatraktívnejších štvrtiach. Brali si aj pozemky alebo rekreačné chaty (bárs aj v prírodných rezerváciách). Naši takzvaní komunisti veru nepestovali rovnostárstvo – naopak. Neboli to žiadni ľavičiari : mali radi zahraničné autá, využívali špeciálne predajne (západných) tovarov, alebo špeciálne pestovaných potravín, prideľovali si iným nedostupné zahraničné lieky, užívali luxusné stranícke sanatóriá a nemocnice, navštevovali stranícke dovolenkové rezorty, atď. atď. Vyššia stranícka funkcia im bola vstupenkou ku „západnému“ konzumu, ktorý iným zhnusovali a zakazovali.

Hoci je pravdou, že papalášsky luxus bol v porovnaní s dnešným štandardom vlastne smiešnym, papaláši boli vtedy nadradení nad obyčajných ľudí podobne vysoko a bohato, ako sú nadradení dnešní politickí zbohatlíci. Dobre to vidieť na príbehoch sídiel politickej elity: komunistickí papaláši sa kedysi k vilám pod Slavínom dostávali práve takým obskúrnym spôsobom, ako sa k nim dostávali napr. obyvatelia komplexu Bonaparte. Ich „morálka“ je stále tá istá, iba baráky sú väčšie.

Demokratická revolúcia od r. 1989 zmenila v životoch bežných občanov skoro všetko, len vo sfére politiky sa móresy až tak nezmenili. A v tom je súčasný problém.

Pár príkladov
Neprekvapuje, že totalitná moc neslúžila na prvom mieste občanom, ale klike straníkov … a že občas nerešpektovala ani vlastné zákony. Je to ale už minulosť? Štát pred Novembrom neriadili odborníci, ale stranícki nominanti. Už neriadia? Kedysi sa kariéristi stávali straníkmi preto, aby bohatli, užívali si beztrestnosť a papalášske výsady. A dnes?

Komunistickí straníci kedysi ovládali televíziu a tlač, políciu a súdy, aj sociálnu a hospodársku politiku, ktorej pravidlá deformovali v prospech udržania svojej moci. Pod palcom nominantov Strany boli aj všetky kontrolné mechanizmy štátu, kontrola zo strany občanov bola iba ilúziou. V záujme moci Strany a straníkov sa zneužívali tajné služby aj prokuratúra… Je to všetko už preč?

Za bývalého režimu sa kritici moci zastrašovali a kriminalizovali, občas aj „spáchali samovraždu“ (pozri prípady vrážd disidentov, ako napr. kňaza Coufala). Ak niekto pátral po pravde, narazil na múr moci: skutok sa nestal. Už sa to u nás nestáva?

Éra husákovsko-jakešovského režimu a jeho špinavých politických metód sa mala Novembrom naveky skončiť – ale neskončila. Pretrvala a počas vlád Vladimíra Mečiara sa transformovala natoľko, že prednovembrového štýlu užívania moci sme sa v parlamente, vo vláde aj v samospráve nezbavili doposiaľ. Špina je v politike tak zažratá, že sa už drzo vydáva za čistotu.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí elemír, Osvietený


3.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 11. 2019, 13:12 avatar
Najvuac si ma zaujal rozdlením politiky a politkov a toto je teba výraznejšie presadzovať, resp, strany by ny tomto nali vypracovať svoje politické orientaácie, aby sa ľudia vedeli rozhodnúť , či chcú zarábať ako v socializme 10x menej, alebo ako v tam, kde sú základne nato 10x viac.
Podnikateľ, ktorý tu neuspešný, odíde do rakúska a miesto 600 E zarobí 2600 a tvrdí, že sa tak nenarovbí a nemá starosti a viac sa nechce vrátiť ???
Prečo je tu väčšina ľudí, ktorí nechcú tolko zaríábať a stále volia politikov typu socializmus ?????
Súhlasí Osvietený


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 11. 2019, 13:16 avatar
V takom Rumunsku či Bulharsku sú základne NATO, ale žeby tam zarábali 10 x viac.


22.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 11. 2019, 22:45 avatar
no, počkajme si zopár rôčkov, kde nás privedú naši komunisti a kde budú oni.


5.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 11. 2019, 13:17 avatar
Potreboval by si navštiviť viac kapitalistických krajín...


6.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 11. 2019, 13:20 avatar
V takom švajčiarsku zarobíš aj 6000 frankov mesačne. Lenže tretinu dáš za bývanie, tretinu za potraviny a tretinu na energie, pohonné hmoty a ostatné.. V konečnom dôsledku si na tom istom, ako slovák......


8.
označiť príspevok

Bijjou žena
   20. 11. 2019, 14:31 avatar
6. ty počítaš vydavky na rodinu prečo by si niekto single platil trojizbovy byt za 2200 - 2500 frankov ? detto nie kazdy ide za prácou do zürichu atp , kde sú naozaj astronomické nájmy . potraviny , energie etc . ak rátaš vydavky na rodinu, rátaj dva platy a rozne benefinity , blbec
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 11. 2019, 14:34 avatar
Mňa nezaujímajú tvoje drísty Skajuš. Prepáč.   


15.
označiť príspevok

Bijjou žena
   20. 11. 2019, 15:43 avatar
9. lebo si obyčajny klamár prosím názorná ukázka cien prenájmov 1 az 2 izbovych bytov v Basel napr. od 650 frankov aj s energ. www.homegate.ch Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Idiot idiot idiot
Súhlasí Osvietený


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 11. 2019, 15:49 avatar
Borat nám chce dokázať , že Švajčiar má rovnakú životnú uroverň ako Slovák    

To je jeho udel obhajovať celý život bludy     
Súhlasí Bijjou


17.
označiť príspevok

Bijjou žena
   20. 11. 2019, 15:55 avatar
16. preto švajčiari vo velkom emigrujú na SK a nie slováci do švajcu    
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 11. 2019, 15:58 avatar
Tuto zahadu odmieta riešiť Borat i tú prečo z toho komunistickeho blahobytu utekali ludia do toho zleho kapitalizmu a ani jeden robotník nezatužil zbavit sa vykoristovania v ČSSR                   


19.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 11. 2019, 19:02 avatar
Za jednu cimru aj to v starej búde..... dobre Skajuš, ty vieš.   


12.
označiť príspevok

gabriel pb
   20. 11. 2019, 14:39 avatar
a kam ide, napíš aj to


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 11. 2019, 13:39 avatar
Borat ty keby si nemal klamstvo napísať tak to by si nebol Boratom

Ano potraviny sú vo švajčiarsku zhruba 2 krat také drahé ako u nás ak švajčiar dáva 2000€ na potraviny Slovák dáva podla tvojich výpočtov 1000€ mesačne na potraviny .

Keby tu panoval tento extrem nakupovali by si potraviny v Nemecku , Rakúsku či Francúzku čo je logické .


10.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 11. 2019, 14:38 avatar
Vo švajčiarsku som strávil cca 3 mesiace. Pekná krajina na výzor, nepretechnizovaná, žiadne chladné vežiaky, ale všetko na starý, klasický štýl. Ľudia za to totálny odpad človečenstva.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 11. 2019, 14:39 avatar
tak vežiaky    


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 11. 2019, 15:18 avatar
Vežiačik nepretechnizovaný nechladný

external-preview.redd.it Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Prime Tower Zurich
   


20.
označiť príspevok

Boris muž
   20. 11. 2019, 19:03 avatar
Až jeden si našiel? No ty sa nedáš len tak vysmiať, že?!    


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 11. 2019, 15:19 avatar
klasický štýl    


21.
označiť príspevok

elemír muž
   21. 11. 2019, 12:44 avatar
Aj emigranti v poslednej dobe pridali svoj dôkaz, aj veľa rusov bolo medzi nimi.
Slovensko bude zase neskutočne platiť za odliv mladej inteligencie, ktorá sa už nikdy nemôže vrátiť, kvôli deťom, pre ktoré je to domovina. A preto idiotizmus rastie na všetkých frontoch, od socialky až po úrad vlády.
Aká môže byť na slovensku inteligencia ak sa politické vraždy sa obchádzajú mávnutím ruky.
Každá vláda ma vždy dostatok financii na to, aby podstatne redukovala zločin a ktorá to nerobí. je súčasťou toho zločinu
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:39,  https://lh3.googleusercontent.com/proxy/FYpRdxJuasd5_AdPtESZnYLIBr5p2WwUYSwV_TVR9v82tDRylj5cDYETz...
dnes, 23:36,  0svetení pospi niečo. *29 *29
dnes, 23:35,  Vonku prší. *14 Bola som vybehnúť na ulicu pred dom. .. Prvý jesenný dážď. *11 *38...
dnes, 23:15,  Tutok v Mt poprijímajú vždycky 'stovky' študentov na ošetrovateľstvo, a potom v druháku...
dnes, 23:14,  Tak aj niektoré štyridsiatníčky dokážu byť také, ale asi skôr staršie, no. .. Ale s...
dnes, 23:10,  Dobrý večer, panko danko. *43
dnes, 23:10,  (2) Zuzka8, ja si myslím, že nie permanentne, ale najviac 30 rokov. Čo si myslíš, mám...
dnes, 23:07,  Hmm, chcem si začať čítať knižky, čo tu mám. .. teraz už nemôžem, lebo mám moc ostré...
dnes, 23:04,  ešte treba kadečo poopravovať, aby fungoval, výkričník
dnes, 23:00,  Ninka nespí. . . a ty, Zuzka, ako si na tom?
dnes, 22:59,  Akože nebudú môcť rozdávať letáky v uliciach? *26
dnes, 22:57,  Chi-chi, zaspal. .. A ty, ninka?
dnes, 22:57,  To tá pedagožka musí byť permanentne nahnevaná na celý svet, keď vidí toľko chýb. *04
dnes, 22:52,  Spíš, nulasvietení?
dnes, 22:42,  Eťe že to není Herbalife, tak to beriem. =)
dnes, 22:34,  Dobrú nôcku, pán Gabriel. . .
dnes, 22:30,  (6) Era, nebodaj sa považuješ za "deprimistu"...?...
dnes, 22:24,  Lemmy si nasiel kamarata.....hokejis velmi dobre ve prečo v týchto veciach suhlasi s Lemmym, a...
dnes, 22:19,  Názor jedné matky - pedagožky Já si myslím, že za problémy ve školství, ale nejen...
dnes, 22:16,  Ajeet Kaur - Peace [Official Music Video]
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 563 bytes in 0,209 seconds)