hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

V 89.roku nikto nič nevybojoval, nikto nič nevyhral, iba sa zrútil obor na hlinených nohách.

príspevkov
14
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 20.11.2019 09:30 elemír
posledná zmena 22.11.2019 22:45
1
20.11.2019, 09:30
Ale špína a spodina ľudstva začala z hliny lepiť okmžite nového obra.
Najprv nás bolo asi 40, ktorým bolo vtedy všetko jedno a zrazusa naplmilo námestie všetkými a hlavne tými, proti ktrým sme tam prišli. Okrem predsedov strán a ROH tam boli všetci mocní riditelia, námestníci. Proste všetok ten humuis, s ktorým sme museli pred tým žiť a ktorý nás gniavili hlava nehlava, aj tí tam boli.
Hrkli mi slzy do očí, prehltol som horkú slinu a pomaly som sa otoči a šiel som domov. Išiel som proti všetkým, pred tým som tam proti všetkým prišiel a potom som proti všetkým odišiel. Ľudia nadšene skandovali, jásali a ja som išiel proti nim.
A dodnes som proti všetkým, každý ma chce potupiť, každý zbiť a po havárii mi zostala len holá riť.
A čo je horšie, dnes je to podobné aj s cirkvou. Je to obor na hlinených dogmatických nohách, ktorý zatieňuje ježiša krista a stále viac pribúda ľudí, ktorý čakajú, až sa tento obor zrúti a my uvidíme ježiša z tváre do tváre. Nám je jedno, kto bnude hore, či dole, kdekolvek inde,chceme len, aby ten obor konečne zmizol aj s tými, čo ho lepili a dodnes držia po hromade. Od stredoveku zasiahla tohoto obra smrtelná choroba - celibát.
Z hrôzou sa dozvedám,o tom, že mnohí veriaci prestávajú chodiť do kostola, lebo to vraj už sa nedá počúvať.
Ešte nedávno sme si mysleli, že aspom kňazi slúžia omše a sedia v spovedelniciach, ale obor ich pritlačil tak, že predsa len musia slúžiť jemu.
Vystúpte z neho ľud môj.........
Ježiš nám dal evanjelium a každý riadok podpísal svojou krvou, ako krvou novej a vešnej zmkuvy.
A kto podpísal a čo obetoval za dogmy ????, učenia svätých otcov a všetko iné, čo je mimo evanjelia ???
Absolútne sa podcenila úloha satana a ten nám chce vytrhnúť cirkev z ruky

Koľko námahy musala vydať ježišova matka, aby presvedčila biskupa v guadalupe. aby jej uveril, aby potom padol na kolená a odprosil ju za to, že jej neveril. Pápež frntišek naám ju pripodobnil ku telegrafke, ktorá nám posiela správy. Lenže my správy naozaj dostávame a dennodenne ako odzvu na modlitbu ruženca, iba že on také nič nepozná ??????
Radšej by mal prvý padnúť na kolená pred ňou a z moci pápeaža to nariadiť aj všetkým vo vyšej hierarchii, lebo ona drží nad nami trestajúcu ruku, ale dokedy ešte ?????? Na čo sa tu čaká. ?????????????
👍: Bijjou
none
2
20.11.2019, 09:33
to je náhoda 😉 pr?ve čítam

Špina je tak zažratá, že sa vydáva za čistotu
Komunizmus nepadol, lebo nebol
Ako nie je pravdou, že sme kedysi žili v režime komunizmu, či socializmu, tak nie je pravdou ani to, že sme sa zbavili toho bývalého režimu, v ktorom sme žili. V istom zmysle v ňom ešte trčíme.

Samozrejme, slovenskí mladí sa o bývalom systéme už dosť napočúvali, iste najmä od rodičov. Odhadujem , že prevažne v štýle, že na tej totalite bolo niečo zlé a iné dobré. V uplynulých desaťročiach sa u nás podarilo zrelativizovať totalitnú minulosť tak, ako v žiadnom z postkomunistických štátov. Slovenský „dobrý obraz totality“ strážia aj dnes najvplyvnejší slovenskí politici (pozri R. Fico tu: odkaz ) .

Mútenie myslí prichádzalo roky a desaťročia aj z najvyšších ústavných miest. Osobne sa o to zaslúžili napríklad prezidenti Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič, ale nie iba. Oslabili sa tak šance slovenskej verejnosti postaviť sa voči pokračovaniu s duchom demokracie nezlučiteľných persón a praktík, trvajúcich aj po páde bývalého režimu.

O rokoch totalitného režimu sme nedokázali (na rozdiel od susedov) vytvoriť vplyvné historiografické, sociologické alebo umelecké reflexie, niet u nás kvalitných učebníc, ani odsúdených zločincov. Nečudo, že sa medzi ľuďmi pestuje „švejkovská“ reflexia totality v štýle mazáckych historiek z vojny. Počúval a žasol som neraz, ako naša milosrdná pamäť dokáže vykúzliť milé spomienky ešte aj z ľudsky ponižujúcich zážitkov.

V ďalšom vás ale nebudem obťažovať pripomínaním zla totality. Reč bude len o tom, prečo sa dnešný systém v niektorých ohľadoch ponáša na bývalý.

Začnem skokom a kukom pred November: vládla vraj robotnícka trieda, ale ako vieme, v skutočnosti vládli funkcionári Strany. Užívali si nekontrolovanú moc aj majetkové a sociálne výsady. Ľudu sa hlásalo „učenie“ o zákonitom smerovaní ku beztriednej spoločnosti, ale papaláši išli po majetkoch. Ešte aj ideológ Strany, bývalý krajčír Vasil Biľak, si zaobstaral zámoček na Palisádach. Môžete si ho obzrieť, Biľakovci v ňom žijú podnes. Aj ďalší vysokopostavení súdruhovia si privlastnili vily alebo luxusné „buržoázne“ byty v najatraktívnejších štvrtiach. Brali si aj pozemky alebo rekreačné chaty (bárs aj v prírodných rezerváciách). Naši takzvaní komunisti veru nepestovali rovnostárstvo – naopak. Neboli to žiadni ľavičiari : mali radi zahraničné autá, využívali špeciálne predajne (západných) tovarov, alebo špeciálne pestovaných potravín, prideľovali si iným nedostupné zahraničné lieky, užívali luxusné stranícke sanatóriá a nemocnice, navštevovali stranícke dovolenkové rezorty, atď. atď. Vyššia stranícka funkcia im bola vstupenkou ku „západnému“ konzumu, ktorý iným zhnusovali a zakazovali.

Hoci je pravdou, že papalášsky luxus bol v porovnaní s dnešným štandardom vlastne smiešnym, papaláši boli vtedy nadradení nad obyčajných ľudí podobne vysoko a bohato, ako sú nadradení dnešní politickí zbohatlíci. Dobre to vidieť na príbehoch sídiel politickej elity: komunistickí papaláši sa kedysi k vilám pod Slavínom dostávali práve takým obskúrnym spôsobom, ako sa k nim dostávali napr. obyvatelia komplexu Bonaparte. Ich „morálka“ je stále tá istá, iba baráky sú väčšie.

Demokratická revolúcia od r. 1989 zmenila v životoch bežných občanov skoro všetko, len vo sfére politiky sa móresy až tak nezmenili. A v tom je súčasný problém.

Pár príkladov
Neprekvapuje, že totalitná moc neslúžila na prvom mieste občanom, ale klike straníkov … a že občas nerešpektovala ani vlastné zákony. Je to ale už minulosť? Štát pred Novembrom neriadili odborníci, ale stranícki nominanti. Už neriadia? Kedysi sa kariéristi stávali straníkmi preto, aby bohatli, užívali si beztrestnosť a papalášske výsady. A dnes?

Komunistickí straníci kedysi ovládali televíziu a tlač, políciu a súdy, aj sociálnu a hospodársku politiku, ktorej pravidlá deformovali v prospech udržania svojej moci. Pod palcom nominantov Strany boli aj všetky kontrolné mechanizmy štátu, kontrola zo strany občanov bola iba ilúziou. V záujme moci Strany a straníkov sa zneužívali tajné služby aj prokuratúra… Je to všetko už preč?

Za bývalého režimu sa kritici moci zastrašovali a kriminalizovali, občas aj „spáchali samovraždu“ (pozri prípady vrážd disidentov, ako napr. kňaza Coufala). Ak niekto pátral po pravde, narazil na múr moci: skutok sa nestal. Už sa to u nás nestáva?

Éra husákovsko-jakešovského režimu a jeho špinavých politických metód sa mala Novembrom naveky skončiť – ale neskončila. Pretrvala a počas vlád Vladimíra Mečiara sa transformovala natoľko, že prednovembrového štýlu užívania moci sme sa v parlamente, vo vláde aj v samospráve nezbavili doposiaľ. Špina je v politike tak zažratá, že sa už drzo vydáva za čistotu.


odkaz
none
3
20.11.2019, 13:12
Najvuac si ma zaujal rozdlením politiky a politkov a toto je teba výraznejšie presadzovať, resp, strany by ny tomto nali vypracovať svoje politické orientaácie, aby sa ľudia vedeli rozhodnúť , či chcú zarábať ako v socializme 10x menej, alebo ako v tam, kde sú základne nato 10x viac.
Podnikateľ, ktorý tu neuspešný, odíde do rakúska a miesto 600 E zarobí 2600 a tvrdí, že sa tak nenarovbí a nemá starosti a viac sa nechce vrátiť ???
Prečo je tu väčšina ľudí, ktorí nechcú tolko zaríábať a stále volia politikov typu socializmus ?????
👍: Osvietený
none
4
20.11.2019, 13:39
Borat ty keby si nemal klamstvo napísať tak to by si nebol Boratom

Ano potraviny sú vo švajčiarsku zhruba 2 krat také drahé ako u nás ak švajčiar dáva 2000€ na potraviny Slovák dáva podla tvojich výpočtov 1000€ mesačne na potraviny .

Keby tu panoval tento extrem nakupovali by si potraviny v Nemecku , Rakúsku či Francúzku čo je logické .
none
6
20.11.2019, 14:39
tak vežiaky
none
7
20.11.2019, 15:18
Vežiačik nepretechnizovaný nechladný

odkaz


Prime Tower Zurich
none
8
20.11.2019, 15:19
klasický štýl
none
13
21.11.2019, 12:44
Aj emigranti v poslednej dobe pridali svoj dôkaz, aj veľa rusov bolo medzi nimi.
Slovensko bude zase neskutočne platiť za odliv mladej inteligencie, ktorá sa už nikdy nemôže vrátiť, kvôli deťom, pre ktoré je to domovina. A preto idiotizmus rastie na všetkých frontoch, od socialky až po úrad vlády.
Aká môže byť na slovensku inteligencia ak sa politické vraždy sa obchádzajú mávnutím ruky.
Každá vláda ma vždy dostatok financii na to, aby podstatne redukovala zločin a ktorá to nerobí. je súčasťou toho zločinu
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 108 997 B vygenerované za : 0.087 s unikátne zobrazenia tém : 47 710 unikátne zobrazenia blogov : 817 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Keď vytočíte nesprávne číslo, nikdy nie je obsadené.