Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Uz viete, co budete zajtra verit?

26
reakcií
1170
prečítaní
Tému 20. novembra 2012, 23:42 založil Vlado.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Vlado muž
   20. 11. 2012, 23:42 avatar
OVEČKY
Ovečky sú pod kontrolou pastiera. Táto kontrola nie je nútená, ale ovečky ju sami vyhľadávajú, lebo ich pastier im uľahčuje zásadné rozhodnutia v ich živote. Ak sa ovečka nevie rozhodnúť, aký postoj má zaujať ku klonovaniu, potratom alebo eutanázii, odoberie sa za pastierom, ktorý jej to nadiktuje, čím ovečku odbremení od bolestivého premýšľania.
Ovečky sú nesamostatné a nerozhodné, preto je veľmi dobré, že majú nad sebou ráznu ruku pastiera, ktorá im ukazuje smer. Je to však dvojsečná zbraň. Ak totiž pastier ovečkám povie, že majú milovať svojho blížneho, tak ho bez výhrady budú milovať. Nie preto, že by rozumeli pastierovej požiadavke, ale preto, lebo im to proste povedal. No a platí to aj presne opačne a v rukách militantného pastiera sa môže stádo ovečiek zmeniť na svorku vlkov.
V diskusiách o náboženských otázkach sú mimoriadne neschopné, lebo často ateisti a inoverci vedia o ich náboženstve viac, než oni sami.

PRESVEDČENÍ
Presvedčení začínali najskôr ako ovečky. Oddane nasledovali pastiera, no popri tom nezabudli premýšľať. Ich schopnosť uvažovať o svojom náboženstve a živote je však veľmi obmedzená ich vierou a určité hranice nikdy neprekročia. Svoje rozhodnutia riadia sami, ale v súlade s naučenou doktrínou, o ktorej pravdivosti sú presvedčení. Veľmi radi na svoju vieru presviedčajú iných.
Každopádne, od ovečiek sa zásadne líšia; poznajú svoje náboženstvo a sväté knihy do posledného písmenka, preto vedia byť odolným súperom v náboženských debatách. Chýba im však triezvy pohľad na svet a niektoré nevhodné fakty vytrvalo prehliadajú, čím sa diskusia stáva nezmyselnou. Debata s presvedčenými sa nikdy neskončí tým, že by presvedčený priznal svoj omyl. Hlavným znakom presvedčených je ich presvedčenosť o tom, že majú vždy pravdu.
U presvedčených si môžete byť istí, že ak milujú svojho blížneho, robia to z vlastného presvedčenia a nie na radu pastiera. Avšak, podobne ako pri ovečkách, aj tu treba počítať s opačnou situáciou. Ak vás bude presvedčený prenasledovať, tiež to bude robiť z vlastného presvedčenia.
Z presvedčených sa vo väčšine prípadov stávajú pastieri alebo honelníci.

MODLÁRI
Nie sú to ani ovečky a ani presvedčení. Nepotrebujú, aby im pastier ukazoval smer cesty, nie sú presvedčení o pravdivosti ich viery a nepotrebujú presviedčať iných. Ich náboženstvo im slúži výhradne na podporu vlastných rozhodnutí. Nepotrebujú boha na to, aby im nariaďoval, ako majú žiť, ale potrebujú boha na to, aby im hovoril, ako dobre a správne žijú.
Tento druh veriacich je po ovečkách snáď druhý najrozšírenejší. Charakteristickým znakom modlárov je, že boh vždy schvaľuje ich rozhodnutia a spôsob života a nemá voči nim žiadne výhrady. Modlári majú neobyčajne hojné zastúpenie v politike. Aj preto si obyčajne volia také náboženstvo, ktoré sa v ich okolí teší najväčšej priazni ľudu. Najznámejším súčasným modlárom je americký prezident George Bush.

EXHIBICIONISTI
Exhibicionistov nájdeme snáď v každej náboženskej obci. Sú charakteristickí tým, že výrazným spôsobom dávajú najavo svoju vieru, ktorá však nemusí byť až taká výrazná, ako samotný spôsob jej prejavu. V kostoloch obyčajne spievajú najhlasnejšie s úmyslom všetkých prekričať, kľačievajú najdlhšie, najviac sa bijú do pŕs, najhlasnejšie odriekajú modlitby a vyplazujú najdlhší jazyk, keď prijímajú. V mimo kostolnom živote svoju vieru dávajú najavo nosením rôznych charakteristických predmetov, ako napr. pátričiek na zápästí, krížikov na krku, tričiek s podobou rôznych náboženských postáv, rôznych svätých medailónov a škapuliarov v aute a pod.

ZMÄTENÍ
Charakteristickým znakom zmätených je to, že sa obyčajne snažia dištancovať od oficiálnych náboženských obcí a vyhlasujú sa za pravých veriacich, poukazujúc na "nepravých" veriacich, združených v náboženských obciach. Zmätení obyčajne vyberajú im vyhovujúce prvky rôznych náboženstiev, ktoré kombinujú so svojimi názormi, čím dostávajú celkom nové učenie, podľa ktorého sa riadia.
Pre spoločnosť môžu zmätení predstavovať riziko, lebo sa prikláňajú k anarchii a stávajú sa často obeťami rôznych siekt. Nakoľko však nie sú zjednoteným celkom a náboženstvo každého jedného zmäteného je odlišné, nie je dôvod sa ich obávať. Väčšina zmätených patrí do starostlivosti ústavu pre duševne chorých. Sú to hlavne ľudia, ktorí sa pokladajú za čarodejnice, kontaktérov a rôzne reinkarnácie populárnych historických osobností. Od roku 1989 sa zmäteným začalo dariť predovšetkým v šoubiznise (hlavne v relácii Vadkerty tolkšou).

FOLKLÓRNI
Folklórni sú rozpoznateľní podľa toho, že viera patrí k ich folklóru. Žijú si obyčajne svojim vlastným, od náboženstva nezávislým životom, ale napriek tomu dodržiavajú rôzne zvyklosti spojené s náboženstvom, ku ktorému sa hlásia. K takýmto folklórnym zvyklostiam patrí napr. chodenie na omšu v nedeľu a prikázaný sviatok, pravidelné spovede pred Vianocami a Veľkou nocou, dodržiavanie pôstu alebo uctievanie svätých. K vykonávaniu týchto tradícií majú folkórni k dispozícii aj zvláštny odev (kroj), tzv. "nedeľnje hábi", ktorý sa od všedného odevu líši predovšetkým v tom, že je málo používaný, z kvalitnejších látok, prestrofarebnejší. Výskyt folklórnych veriacich je hojný na dedinách.

MILITANTNÍ
Toto je priatelia veľmi nebezpečný druh. Ak môžete, vyhnite sa im. Militantní sú doslova predátori medzi veriacimi. Názorovo sa len málo líšia od presvedčených. Avšak na rozdiel od presvedčených, ktorí sa snažia presviedčať hlavne slovami, militantní presviedčajú najradšej skutkami. Medzi ich hlavné (a mimoriadne úspešné) presviedčacie metódy patrí vytrhávanie nechtov, nalievanie vodou, lámanie na kolese, upaľovanie a pod. O ich bohumilej činnosti referuje a ako príručka pre mladých militantných veriacich slúži Kladivo na čarodejnice.
V dnešnej dobe sú však militantní takmer pred vyhynutím. K ich najväčšiemu rozmachu dochádzalo v stredoveku. Ale ako sa hovorí, pýcha predchádza pád. Takže dnes existuje už len niekoľko exemplárov z tohto druhu, ktorí sú kánonom chránení.

DOBROSRDEČNÍ
Dobrosrdeční patria k môjmu obľúbenému druhu. Rozpoznáte ich podľa toho, že ak im budete rozprávať o tom, že Boh neexistuje, budú sa na vás iba zhovievavo usmievať a trpezlivo si vypočujú váš názor. Dobrosrdeční sú obyčajne premýšľajúce tvory. Nad niektorými otázkami sa však z mne neznámych dôvodov nikdy nezamýšľajú.
Dobrosrdeční sa len málokedy zapájajú do debát o náboženských otázkach. Nie preto, že by svoje náboženstvo nepoznali, ale preto, lebo ich to nebaví. Od presvedčených sa líšia v tom, že nepotrebujú nikoho presviedčať o svojej pravde, hoci oni sú o nej hlboko presvedčení.
V prípade čistokrvných dobrosrdečných sa jedná o vzácny druh. Rozšírení sú však v kombinácii s presvedčenými alebo ovečkami.

ZÁZRAČNE OBRÁTENÍ
Kresťania zvyknú hovorievať, že z nejedného Šavla stal sa Pavol. Ale toľko Pavlov, koľko pribudlo po roku 1989, nestačil by spísať ani grafoman Mojžiš. Rozhodne by mu päť kníh bolo málo. Títo zázračne obrátení, po svojom zázračnom obrátení zaradili sa veľmi rýchlo do rôznych kategórií veriacich, ktoré som tu spomenula a ktoré ešte spomeniem. Keďže si však človek v dnešnej dobe nemôže byť istý ničím a najmenej výsledkami vôle pospolitého ľudu pri parlamentných voľbách, rozhodla som sa zázračne obrátených zaradiť do samostatnej kategórie. Idú voľby a človek nikdy nevie, k akému zázračnému obráteniu u nich dôjde po prípadnej zmene režimu.
Zázračne obrátených od ostatných druhov rozoznáte podľa toho, že k ich obráteniu došlo náhle, takpovediac z čista jasna, obyčajne pri príležitosti nejakých zásadných politických zmien v krajine. Ak ste na pochybách, či sa v nejakom vami sledovanom prípade jedná o zázračne obráteného, môžu vám pomôcť aj zväzky ŠtB, ktoré poskytuje Ústav pamäti národa na svojich web stránkach. Ak sa vami sledovaný jedinec nachádza v zoznamoch a pri jeho mene je uvedené písmenko "A", môžte si byť 100% istý, že sa jedná o zázračne obráteného.

ZÚFALÍ
Zúfalí veriaci sú obyčajne ľudia, ktorí nemajú iné východisko, než dať sa na vieru, resp. viera im ponúka lepšie vyhliadky do budúcna. Počítajú sa medzi nich extrémne chudobní, bezdomovci, väzni a pod. Prosto ľudia, ktorí sa ocitli na dne. Viera ich na jednej strane utešuje v ich nelichotivom rozpoložení, na druhej - oveľa dôležitejšej strane - otvára brány k rôznym nábožensky založeným charitám, čím sa zúfalým dostáva materiálneho zabezpečenia. A s plným bruchom sa pravda verí ľahšie.
Pri zúfalých by som však odporúčala byť opatrná. Ak sa totiž zúfalý dostane zo šlamastiky von, hrozí reálne nebezpečie, že sa vráti k predchádzajúcemu spôsobu života (ktorý je občas v rozpore so zákonmi tohto štátu).

FANTASTI
Toto je obzvlášť zábavný druh veriacich. Vyznačujú sa rôznymi fantastickými teóriami, ktoré sa snažia tváriť vedecky a majú za cieľ potvrdzovať pravdivosť príbehov z Biblie, prípadne majú dokázať existenciu boha. Medzi fantastami môžeme nájsť napríklad archeológov, ktorým sa vďaka posunutým vrstvám podarilo vykopať lacné digitálky importované z ázijskych krajín v prvohorách, čo ich popudilo vyhlásiť, že sa jedná o nevyvrátiteľný dôkaz toho, že Zem je stará maximálne 5000 rokov. K tradičným témam fantastov patrí aj uvažovanie nad tým, ako sa podarilo Noemu zachrániť desiatky až stovky tonové dinosaury na jeho pokrokovej arche. Nemenej vtipní sú aj fantasti, ktorí sa snažia dokázať existenciu boha alebo duše na základe výpovedí profesionálnych mystikov a vizionárov.
Po roku 1989 dostalo sa aj nám - prostým bezbožníkom - možnosti okúsiť trocha z ich bezbrehej múdrosti v sérií rôznych vedecko-fantastických literárnych diel, ktoré je možné zakúpiť si v obchodoch s náboženskými predmetmi, prípadne tie odvážnejšie v ezoterických predajniach.

HYMNISTI
Hymnistov poznáte veľmi ľahko. Počas svojho pozemského života pripravujú sa ustavične na život nebeský, kde budú pred božou tvárou s anjelmi a serafínmi spievať na chválu svojho Pána na veky vekov amen. Takže sú charakteristickí skladaním oslavných básní a piesní na svojho boha. V náboženských debatách obyčajne hovoria málo. Ako sa na umelecké duše patrí, do politiky sa nemiešajú. Zato nezabudnú nikdy dodať "Chvála Ti Bože/Pane/Hospodine!", "Hosanna!", "Milujem Ťa Pane!" alebo niečo obdobného významu. Ak je hymnista veľmi zanietený pre svoju vec, môže sa vám stať, že nejakú oslavnú formulku na svojho boha spomenie v každej druhej svete. V chorobných prípadoch v každej vete a úplne šialení hymnisti nehovoria vôbec nič, len chvály na boha.
Väčšina hymnistov sa angažuje v nábožensky orientovaných hudobných skupinách. Sú však aj hymnisti, ktorí nemajú hudobný sluch a tak zotrvávajú pri hovorenom slove. Hymnisti sú neškodným druhom. Sú úplne pohrúžený do svojich veršovačiek a tak im po rozume nebehajú nebezpečné myšlienky typu výhrada svedomia, či zákaz potratov.

PASTIERI
Pastieri sa – ako už názov ich remesla napovedá – starajú o ovečky. Sú to až na malé výnimky vodcovské typy presvedčených veriacich. Teda veľmi radi na svoju vieru presviedčajú ostatných a aj oni sami sú o svojej pravde skalopevne presvedčení. Keďže ich to však baví oveľa viac ako klasických presvedčených, stalo sa to ich povolaním. Preto považujem za vhodné zriadiť pre nich samostatnú kategóriu.
Pastierov rozoznáte od ostatných druhov veriacich veľmi ľahko. Chodia obyčajne zahalení v zvláštnych, mysticky vyzerajúcich odevoch; vo všedný deň volia čierne alebo sivé odtiene, na omši však hýria všetkými farbami ako veľké ľudské papagáje. Pre spoločnosť môžu byť nebezpeční, ale aj nápomocní, nakoľko sú to práve oni, ktorí ovládajú stádo.

PARANOIDNÍ
Pri svojom výskume som sa stretla aj so zvláštnym druhom veriacich, ktorí žijú v ustavičnom strachu pred Satanom. Vidia ho všade, kde sa len pozrú. V literatúre, v televízii, v rozhlase, na internete, v umení, v administratíve... prosto, vidia Satana aj v písmenkovej polievke. Väčšinu svojho života trávia práve vyhľadávaním rôznych indícií, ktoré ich vedú k presvedčeniu, že majú dočinenia so Satanom. Obyčajne sú to jednoduché matematické výpočty s cieľom odhaliť Satanovo číslo 666. Zrátavajú počty slov, poradie písmen v abecede, čísla... a robia to tak šikovne, že sa napokon k uvedenému číslu zakaždým dopracujú. To v nich prirodzene vzbudzuje strach, lebo sa cítia byť Satanom ohrození. Pre spoločnosť nie sú nebezpeční. Väčšina ľudí na nich hľadí ako na bláznov a obávam sa, že táto definícia nie je ďaleko od pravdy.
Súhlasí majomajo, Petrana


3.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 15:40 avatar
...    strášne som sa nasmiala, ako paródia to nie je zlé...jednoznačne patrím medzi zúfalcov. Keď mi zomrela dcéra, prekliala som Boha a som mu povedala, že keď mi to nevysvetlí, že prečo to urobil, tak sa zabijem! Normálka som ho nenávidela a vydierala na každom kroku. Na šťastie moje, mi to vysvetlil prostrednícstvom jedného zvláštneho zážitku nad hrobom mojej dcéry, a zvrchovanej mysli, teda mi to poznanie netlačil rovno do gebule cez myšlienky. Teraz som v pohode a verím mu. 
Súhlasí Lea Pragmatická


4.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 15:43 avatar
ako si ho vydierala? 


5.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   21. 11. 2012, 15:45 avatar
Dúfam, že nie dierou?  


6.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 15:47 avatar
...no, že sa zbijem, a dovtedy nevstanem z postele, a ani sa nebudem umývať, ani jesť, kým to nepochopím.  Už sa tomu smejem.


8.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 15:53 avatar
to si snáď vydierala svoje okolie 


9.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   21. 11. 2012, 15:54 avatar
Dúfam, že nie kolkom?  


11.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 15:59 avatar
...nie, Boha. Nakoniec ma objal, a cítila som niečo také úžasné, že orgazmus dokelu, a to najhoršie zúfalstvo pominulo.
Súhlasí Lea Pragmatická


12.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:00 avatar
nj, podľa toho, čo počúvam, tak je Boh dobrý milenec


13.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:00 avatar
len trošku promiskuitný 


15.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 16:01 avatar
...dobrý je slabé slovo, musíš dať na entú.


18.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:04 avatar
škoda, že to nie je Bohyňa 


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 16:10 avatar
...nemalo to žiadny sexuálny "podtext".
Súhlasí Lea Pragmatická


14.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   21. 11. 2012, 16:00 avatar
Zvláštny orgazmus, taký som ešte nemal.   


16.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 16:03 avatar
...ale nezúfaj, raz to príde.
Súhlasí cumel30,1111


17.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   21. 11. 2012, 16:03 avatar
Už sa teším, bolí to?


19.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 16:08 avatar
...nie, nedá sa to opísať...je to opak najväčšieho zúfalstva...extatický stav milosti, abo tak nejak tomu hovoria.


21.
označiť príspevok

ether muž
   21. 11. 2012, 16:10 avatar
no nič, poďme preč z tejto témy, lebo už mi hlúposti napádajú


22.
označiť príspevok

cumel30,1111 žena
   21. 11. 2012, 16:11 avatar
Ako keď sa ožerem do polobezvedomia?  


25.
označiť príspevok

servis žena
   21. 11. 2012, 19:00 avatar
Dôležitá je viera, nech je v čokoľvek. Tu pozor, ak začnem veriť v nesprávne veci, splnia sa a to nie je dobré. Ktoré veci sú tie správne človek cíti, keď prospieva fyzicky, výborný pocit z fyzického tela. Sila mysle a energie, ktorú vydávame na vonok zo seba a svojej viery je tak prenikavá, že presvedčí inak láskavého človeka o zle, že je to najsprávnejše v jeho živote čo sa mu deje. Stále mi to pripadá ako by ste nevedeli čo je viera a manipulujete s ňou. Pre teistov aj ateistov: nedeľte sa na dva protipóly, ste jedno ak budete vetriť v správne veci a tie sú veľmi jednoduché. Nie zašifrované vo fyzikálnych, matematických poučkách a dôkazoch, nie zašifrované v Biblii .... len v sebe.


2.
označiť príspevok

viluette muž
   21. 11. 2012, 00:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.7.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 15:51 avatar
POIMANDRES - Rozhovor so Zvrchovanou Mysľou
Kedysi, keď som začal rozjímať o tom, čo existuje, a moje myšlienky sa vzniesli veľmi vysoko, zatiaľ čo moje telesné zmysly boli utlmené spánkom, ktorý však nebol taký, aký ťaží človeka po nadmiere stravy či telesnej únave, sa mi zdalo, že ku mne prišla bytosť ohromnej a bezbrehej veľkosti, ktorá ma oslovila menom a povedala mi: "Čo si praješ počuť, vidieť, naučiť sa a spoznať [silou] myšlienky?" "Kto si?" spýtal som sa. "Som Poimandres - Zvrchovaná Myseľ", odpovedala. "Rád by som spoznal to, čo je, a porozumel zákonitostiam existujúceho a [tak] spoznal Boha. O tom by som chcel počuť." Odpovedala mi: "Viem, čo si žiadaš, pretože som s tebou naozaj všade. Ak budeš sústredený na všetko, čo si praješ poznať, budem ťa učiť." Keď to povedala, okamžite sa zmenila podoba všetkého predo mnou i bolo mi všetko v okamihu zjavené.
www.cez-okno.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

rose.madder žena
   21. 11. 2012, 15:55 avatar
...vlado, to si vymyslel sám??
...naozaj som sa pobavila : ) ...len sa zase neviem nikam zaradiť, málo kategórií máš ; ))


23.
označiť príspevok

Krištof
   21. 11. 2012, 16:50 avatar
Jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě Pánbůh potrestá...
JÁRA CIMRMAN

Ateisté jsou jediní, kteří zůstávají věrni bohu, na nějž nevěří.
Gabriel Laub

Nejvíce potřebují boha ateisté. Co by jinak byli?
Gabriel Laub

Pro ty, kteří se narodili do ateismu, je to víra jako každá jiná.
Gabriel Laub

Pre teba som ateista, pre Boha lojálna opozícia.
Woody Allen

Som ateista, vďaka bohu.
Anonym

Ten posledný anonymný výrok mi pripomenul nabzla a fajera ;-)


24.
označiť príspevok

Petrana žena
   21. 11. 2012, 17:15 avatar


26.
označiť príspevok

winry žena
   21. 11. 2012, 20:50 avatar
som kto som, tiez znamy vyrok 
Súhlasí Ónya


27.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 11. 2012, 20:52 avatar
Viem, povedal ho môj známy.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:42,  Popri práci básni. Ale ja, keď som ho poprosil, či by mi na diaľku, virtuálne, opravil...
dnes, 14:41,  A aj Ti dali tie dobré lieky, ako aj tej hruške? .. *17*17
dnes, 14:38,  Pellegrini to nechcel otvárať. Koncom roka 2019. .. Ako dobre. ..
dnes, 14:37,  Braček braček, ty tu dnes perlíš, ešte že nemám čas to tu čítať *39
dnes, 14:37,  Knižky áno, ale nie sú svadby odsúhlasené, to som myslela. ..
dnes, 14:35,  Mother. A ako si to vysvetľuješ? Prečo práve tam je tak veľa pozitívnych? Odmietajú nosiť...
dnes, 14:30,  Štát sa na nás pozera ako na ľudí, nedelí nás, iba sa prispôsobuje. .. *03
dnes, 14:19,  Tull. Ty už dávno nie si neveriaci pes.
dnes, 14:15,  Pele ju pokrsti teplym cajom. :-)))))))))
dnes, 14:14,  Na štyri :)
dnes, 14:14,  Takéto knižky je možné vydať aj u nás :)
dnes, 14:13,  Este to cele treba dochutit koreninou BLM a Olda pise do zivotopisu rodnu viesku v Tanzanii....
dnes, 14:04,  Či na koľko rokov sa volia.?... *21 .. Stará škola zatiaľ vládne, zatiaľ to tu...
dnes, 14:01,  Rozmýšľam, že keď máme v koalícii Oľano, tak máme štyri roky pokoj a nebude nič...
dnes, 13:56,  Mám polievku ešteee. *38*38
dnes, 13:54,  Srandujem, to by ste ma ani do druhého kola neposlali. Tu je originál. Padla hruška...
dnes, 13:53,  160 Astax1, ale aj 161Tull- Tak toto sú príspevky, ktoré majú vypovedaciu hodnotu....
dnes, 13:53,  Aj ja viem. Padla hruška, lieky dajte mi. .. *21 *21 *21
dnes, 13:43,  0x800= 0 Ale to sa už nestane. Lebo 50x800=40000.
dnes, 13:39,  Ty básnické črievko na bicykel.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(106 943 bytes in 0,223 seconds)