Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Už som pochopil rozdiel medi socializmom a fašizmom

24
reakcií
1483
prečítaní
Tému 3. augusta 2012, 12:57 založil luke85.

podobné témy:1.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 12:57 avatar
Vďaka tomuto pánovi:

http://www.youtube.com/watch?v=cHWOvuZAotk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Citujem: "Zoberme si rozdiel medzi socializmom a fašizmom. Socializmus vlastní produkčné kapacity a fašizmus ich kontroluje a reguluje."

Teda napr. také poisťovne sú viac fašistické, lebo hoc sú súkromné, sú tuho regulované, zatiaľčo napr. zdravotníctvo je viac socialistické, lebo je celé vlastnené štátom. Bingooo, na dnes nová informácia. Zrovna včera som mal problémy to fotríkovi vyargumentovať, nevedel som jasne pomenovať to, že aj keď je podnik regulovaný, je to vlastne štátizmus.
Súhlasí trin i ty, Sinaja, Ónya


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 8. 2012, 22:13 avatar
no a od toho sa odvíja to, ..že štátom regulované podniky teda "verejná a štátna správa" ..je pod "štátnym dohľadom" a zavalená neuveriteľnou byrokraciou..kontrolovná v zmysle, aby sa štátny rozpočet škrtil u jednotlivých odvetvi.. a pridal sa tam kde si myslia že by bol efektívne využívaný,. Len akosi sa pozabudlo na to, že je už xx rokov od "nežnej"..sYstém a štruktúra sa v tomto akosi neposunul, ..prevláda bordel a chaos ..))
Súhlasí servis


23.
označiť príspevok

servis žena
   4. 8. 2012, 23:24 avatar
Maskovanie čiernej diery.
Súhlasí Ónya


24.
označiť príspevok

rado3105 muž
   4. 8. 2012, 23:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

WalterDonath muž
   18. 8. 2012, 02:12 avatar
No, niežeby som si dovoľoval polemizovať s takými kapacitami, ako je tento ctený pán, ale ja vidím podstatný rozdiel v niečom inom...
Hľadanie rozdielov medzi socializmom a fašizmom na takomto chabom, materialistickom základe iba svedčí o tom, ako podstatne ovplyvňuje marxizmus a nekritická fetišizácia ekonomiky dnešné zmýšľanie.
1) Podľa môjho názoru ide o to, že socializmus (ak myslíme ten klasický, teda marxistický) je založený na materializme, odpore voči náboženstvu, viac či menej otvorenom potláčaní tradícií a tradičného spôsobu života, odsudzovaní národnej mentality príp. osvedčených a zažitých vzorcov zmýšľania ako "zastaralých predsudkov", narúšaní jednoty národa (či kmeňa) a a to spolčovaním sa s "triednymi súdruhmi" z iných národov proti tzv. "vykorisťovateľom" z vlastného národa (teda presvedčenie, že napr. nemeckí, ruskí a španielski robotníci sú si vzájomne bližší než nemecký šľachtic a nemecký robotník, či španielsky grand a španielsky robotník).
Nech sa dnes tvrdí čo chce, fakty svedčia o tom, že v skutočnosti sa "socializmus" (bez prívlastkov) nikdy nedokáže vymaniť zo svojich marxistických základov.
2) Fašizmus a národný socializmus (alebo napr. ešte národný konzervativizmus, ľudáctvo, falangizmus, rexizmus, atď.) zásadne odmietajú materializmus a radikálny racionalizmus, a sú založené skôr na idealizme a filozofickom iracionalizme. Ekonomiku nechápu ako prvoradú záležitosť (na rozdiel od marxizmu, ako aj liberalizmu), ale len ako sekundárnu nevyhnutnosť pre prežitie a kultúrno-civilizačný rozvoj určitého spoločenstva. A ak sa už hovorí o hospodárskej činnosti, uprednostňuje sa skôr práca (či už manuálna, duševná, zveľaďovanie zdedenej pôdy, alebo aj výrobné podnikanie - teda "bodenständiger Kapitalismus" pred v podstate jalovým obchodom a finančným kapitalizmom. Ekonomické vzťahy sa podľa týchto náuk nesmú nadraďovať nad zachovanie národnej / kmeňovej jednoty, tradičného spôsobu života a ochranu prírodného prostredia.
V tomto ohľade majú k seba oveľa bližšie voči fašizmu nepriateľské učenia, teda marxizmus a liberalizmus (resp. aj politický systém, ktorý je dôsledkom liberálneho materializmu v ekonomike, t.j. liberálna demokracia), než marxizmus a fašizmus/NS - ktoré sa veľmi často, hoci nezaslúžene a pomerne bezdôvodne, dávajú do akejsi paralely.
Napokon, ukázalo sa, že marxizmus a s ním súvisiaci socializmus môže veľmi "dobre" fungovať nielen v komunistickom režime, ale v prispôsobenej podobe (Frankfurtská škola - Adorno, Horkheimer) aj v liberálnej demokracii.
A následky tohto kultúrneho úpadku musia znášať všetky európske národy...

Takže zásadný rozdiel nie je v ekonomickej, ale vo filozofickej rovine... Ale aby si to niektorí uvedomili, tak by museli byť menší materialisti, že...?
Súhlasí luke85


2.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:03 avatar
ja neviem stale pochopit, akoto, ze povinne zo zakona odvadzame zakonne poistenie motorovych vozidiel sukromnej poistovni..

aj ja chcem firmu, do ktorej budu vsetci povinni zo zakona odvadzat..


3.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 13:10 avatar
Presne o tom to je.


4.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:11 avatar
a este neviem stale pochopit, ako mozu stale kvakat o "volnom trhu" a ze "slobodny trh to vyriesi" ked stat stale zasahuje regulovanim a pod...


5.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 13:14 avatar
A aj sa bude ďalej zasahovať. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa situácia mala v najbližších rokoch zmeniť. Ach, tá temnota. Vnímam Zem ako väzenie, z ktorého niet úniku, iba ak krátkodobo na párty. Ale potom sa čierna realita zase vráti . Taký existencializmus.
Súhlasí trin i ty


6.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:21 avatar
5.

a este neviem pochopit, ako mienia riesit zamestnanost, ked chcu posunut odchod do dochodku na r.76, ked uz 35 rocny clovek je na trhu prace neuplatnitelny {podla vyrokov zastupcov pracovnych agentur}, absolventov nikto nechce, lebo nemaju prax.. si predstav opotrebovanost nejakeho robotnika spoza pasu, v 76 rokoch..

nechapem, ze nikomu nevadili zlate padaky.. zlodejiny a nekoserne rozpredanie majetku statu.. a odkaz my-k-loza dochodcom, ze nech si idu pytat dochodky ku komunistom husakovi a colotkovi.. pricom prave ten majetok, ktory tito uz dochodci vybudovali, tak radostne predal, vdaka comu sa stal vraj najbohatsim Slovakom.. aj trestne oznamenie za taketo oznacenie na fica uz pre istotu stiahol..

nechapem to.. preco to ludom nevadi.. asi je pravda, ze nas narod bol vzdy utlacany a preto drzi len hubu a krok.. vsak sme tusim neviedli ziadnu utocnu vojnu a tymto zdravim bumbrlicka do jeho krajiny vrahov..


16.
označiť príspevok

rains
   3. 8. 2012, 15:41 avatar
easy...stat nema prachy na dochodky, tak predlzuje odchod do dochodku.


20.
označiť príspevok

servis žena
   4. 8. 2012, 21:55 avatar
Trin, je to zákonné poistenie zodpovednosti za škodu. Je to o vzťahu dvoch majiteľov automobilov pri poistnej udalosti. Štát s tým /odvodom poistného/ nemá nič spoločné, iba uzákonil podmienky zodpovednosti. Je to ako skrátené vyšetrovanie a vylučuje vopred súdny spor. Ale uznávam, tiež pochybujem o potrebnosti zákonného poistenia zodpovednosti za škodu. Poistenie motorových vozidiel nie je zákonné. Je komerčné a volá sa havarijné.


7.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:21 avatar
to by ma zaujimalo preco sa adolfova strana volala -narodne socialnou aj ked totalitne uplatnopval fasizmus  
Súhlasí luke85


8.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:25 avatar
7.

vidis dorka, ze to ide aj bez osobnych atakov.. vygugluj si, aspon sa niecomu poducis..


9.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:35 avatar
8-   pytas sa na moju odpoved?


10.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:38 avatar
9.

kde tam vidis otazku?

.. asi ficis na dobrom matrosi.. ale nechce sa mi uz stracat cas s frustrovanymi hlupakmi ako si ty.. pockaj si na skajku a spol., budes mat vzruso na svojom leveli chapania loool

pekny vikend
http://www.youtube.com/watch?v=ZvJmspbBETE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:39 avatar
10- vidim ze skajka ti uz nesedi ako kamoska... LOL
si trapna pica. cus.


13.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 13:39 avatar
Prečo nadávaš?


15.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:41 avatar
13- nenadavam, volam veci pravymi menami.


11.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 13:39 avatar
Hmmm... Lol a heh .


14.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:40 avatar
sory ze ti konflikty milujuca trin kazi temu .


17.
označiť príspevok

starec muž
   4. 8. 2012, 07:12 avatar
Je jedno,ako sa nazýva spoločenské zriadenie.V každom je skupina,ktorá vládne a ľud.Ľud musí stále len pracovať,vôbec nezáleží na zriadení.Podstatné je to,akú má ľud životnú úroveň,akú odmenu má za svoju prácu .V otrokárskej spoločnosti bola táto odmena a zabezpečenie minimálne,v socializme najvyššie. Z týchto faktorov je jasne vidno,že najpodstatnejší vplyv na to,ako sa ľud má,je druh vládnucej vrstvy.Ak je vládnúca vrstva bezohľadná,tak je ľud v biede.Ak je spravodlivá,ľud sa má dobre. Keďže u nás zdochol pes,ľud upadol do biedy,tak si z toho vieme vyhodnotiť,aká vládnúca vrstva je u nás. Celý svet sa dostal do krízy,prečo asi?
Súhlasí Kasafran, servis


21.
označiť príspevok

servis žena
   4. 8. 2012, 22:01 avatar
Pre nenažranosť. Len stále neviem pochopiť načo bude hŕstke ľudí toľké bohatstvo. Čo s ním mienia. Má ich z niečoho vykúpiť, pred niečím zachrániť, vedia títo ľudia niečo o čom my nemáme ani páru? Bude im to na niečo potrebné do budúcnosti? Veď to nemôžu spotrebovať ani niekoľko ich ďalších generácií. Kdesi som vypočula, že na Zemi medzi nami už nežijú len ľudia, iba sa na nich podobajú.


18.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 8. 2012, 14:26 avatar
luke85; ... mám z toho chaos  Zdravotníctvo, školstvo, ozbrojené zložky, úrady ... sú socialistické a firmy ako holandské spoločnosti Health Insurance Companies Eastern, Eureko; nemecký Allianz; talianskaGenerali ... atď. sú fašistické? A ako je to s krajinami? To existujú len socialistické ako Kuba, Vietnam, Severná Kórea, prípadne Škandinávia, Dánsko ... a ostatné sú fašistické? Kde patrí Slovensko medzi fašistické, alebo socialistické? A čo kapitalizmus ...? A čo kolónie, či už otvorené, alebo "polokolónie" ... To už neexistuje? ...
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 8. 2012, 14:36 avatar
luke85; ... ešte by ma zaujímalo, aké sú Slovenské elektrárne /v podstate talianska štátna firma/ socialistické, alebo fašistické? Ako je to s podnikmi, ktoré sú vo vlastníctve firiem, ktorých majoritným vlastníkom je cudzí štát?
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:30,  Šokujícii iluminati . Havel komunistom , Havel eštebákom , Havel iluminátem , Šokujíci...
dnes, 11:22,  (13) 0svietený, nieže Haluzice sa nezmenili - nezmenil sa zrejme len a len antislovanský...
dnes, 10:32,  Nech sa posvati meno tvoje Vladimir Vladimirovic Putin inkarnacia Jezisa Nazaretskeho hovori...
dnes, 10:00,  Odkiaľ pochádza väčšie zlo? To môže posúdiť, každý sám samozrejme, keď chce a je...
dnes, 08:05,  VÁCLAV - JE TO MOŽNÉ? TO JSME NEVĚDĚLI?  Bohužel, mnozí věděli, ale nikdo to...
dnes, 07:08,  Teraz čítam o vesmírnych ľuďoch na wiki. *21
dnes, 07:01,  Zabrániť asi nie, ale upozorniť ľudí, aby sa nedali čipovať.
dnes, 07:01,  Necítil som to ako napadnutie.*21
dnes, 07:00,  AAle chcú to čipovanie zabrániť či? *21
dnes, 07:00,  Že som ťa neoprávnene napadol.
dnes, 06:59,  Vesmírni ľudia hovoria o čipovaní ľudí.
dnes, 06:59,  Prečo sa ospravedlňuješ? *21
dnes, 06:58,  Ok. Tak prepáč.
dnes, 06:55,  Ahoj slušný človek. Ja nie som u nikoho. *21 Pojem vesmírni ľudia počujem prvý krát.
dnes, 06:50,  Ahoj Teoma. Už dávnejšie som sa ťa pýtal, či si u vesmírnych ľudí. Dedukujem podľa...
dnes, 06:40,  Viac lásky ako uctievania.
dnes, 06:17,  "Jehova, tvoje meno je večné. Jehova, tvoja sláva pretrvá po všetky generácie.” -...
dnes, 06:10,  "Spravodliví budú vlastniť zem.” - Žalm 37:29. Dávid v žalme, ktorý je dnešným...
dnes, 04:19,  Mna tu najviac laka to ze tu mozem S.I.S karom skorumpovanym vlastizradnym sfetovanym...
dnes, 01:52,  Zdravím. Pardon za názov témy, je jasné, že to mi zistí obvodný lekár po odbere krvy, ale...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Naozaj hlúpy človek je ten, ktorý sa z chýb nedokáže poučiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(110 985 bytes in 0,428 seconds)