Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Už som pochopil rozdiel medi socializmom a fašizmom

24
reakcií
1329
prečítaní
Tému 3. augusta 2012, 12:57 založil luke85.

podobné témy:1.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 12:57 avatar
Vďaka tomuto pánovi:

http://www.youtube.com/watch?v=cHWOvuZAotk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Citujem: "Zoberme si rozdiel medzi socializmom a fašizmom. Socializmus vlastní produkčné kapacity a fašizmus ich kontroluje a reguluje."

Teda napr. také poisťovne sú viac fašistické, lebo hoc sú súkromné, sú tuho regulované, zatiaľčo napr. zdravotníctvo je viac socialistické, lebo je celé vlastnené štátom. Bingooo, na dnes nová informácia. Zrovna včera som mal problémy to fotríkovi vyargumentovať, nevedel som jasne pomenovať to, že aj keď je podnik regulovaný, je to vlastne štátizmus.
Súhlasí trin i ty, Sinaja, Ónya


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   4. 8. 2012, 22:13 avatar
no a od toho sa odvíja to, ..že štátom regulované podniky teda "verejná a štátna správa" ..je pod "štátnym dohľadom" a zavalená neuveriteľnou byrokraciou..kontrolovná v zmysle, aby sa štátny rozpočet škrtil u jednotlivých odvetvi.. a pridal sa tam kde si myslia že by bol efektívne využívaný,. Len akosi sa pozabudlo na to, že je už xx rokov od "nežnej"..sYstém a štruktúra sa v tomto akosi neposunul, ..prevláda bordel a chaos ..))
Súhlasí servis


23.
označiť príspevok

servis žena
   4. 8. 2012, 23:24 avatar
Maskovanie čiernej diery.
Súhlasí Ónya


24.
označiť príspevok

rado3105 muž
   4. 8. 2012, 23:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

WalterDonath muž
   18. 8. 2012, 02:12 avatar
No, niežeby som si dovoľoval polemizovať s takými kapacitami, ako je tento ctený pán, ale ja vidím podstatný rozdiel v niečom inom...
Hľadanie rozdielov medzi socializmom a fašizmom na takomto chabom, materialistickom základe iba svedčí o tom, ako podstatne ovplyvňuje marxizmus a nekritická fetišizácia ekonomiky dnešné zmýšľanie.
1) Podľa môjho názoru ide o to, že socializmus (ak myslíme ten klasický, teda marxistický) je založený na materializme, odpore voči náboženstvu, viac či menej otvorenom potláčaní tradícií a tradičného spôsobu života, odsudzovaní národnej mentality príp. osvedčených a zažitých vzorcov zmýšľania ako "zastaralých predsudkov", narúšaní jednoty národa (či kmeňa) a a to spolčovaním sa s "triednymi súdruhmi" z iných národov proti tzv. "vykorisťovateľom" z vlastného národa (teda presvedčenie, že napr. nemeckí, ruskí a španielski robotníci sú si vzájomne bližší než nemecký šľachtic a nemecký robotník, či španielsky grand a španielsky robotník).
Nech sa dnes tvrdí čo chce, fakty svedčia o tom, že v skutočnosti sa "socializmus" (bez prívlastkov) nikdy nedokáže vymaniť zo svojich marxistických základov.
2) Fašizmus a národný socializmus (alebo napr. ešte národný konzervativizmus, ľudáctvo, falangizmus, rexizmus, atď.) zásadne odmietajú materializmus a radikálny racionalizmus, a sú založené skôr na idealizme a filozofickom iracionalizme. Ekonomiku nechápu ako prvoradú záležitosť (na rozdiel od marxizmu, ako aj liberalizmu), ale len ako sekundárnu nevyhnutnosť pre prežitie a kultúrno-civilizačný rozvoj určitého spoločenstva. A ak sa už hovorí o hospodárskej činnosti, uprednostňuje sa skôr práca (či už manuálna, duševná, zveľaďovanie zdedenej pôdy, alebo aj výrobné podnikanie - teda "bodenständiger Kapitalismus" pred v podstate jalovým obchodom a finančným kapitalizmom. Ekonomické vzťahy sa podľa týchto náuk nesmú nadraďovať nad zachovanie národnej / kmeňovej jednoty, tradičného spôsobu života a ochranu prírodného prostredia.
V tomto ohľade majú k seba oveľa bližšie voči fašizmu nepriateľské učenia, teda marxizmus a liberalizmus (resp. aj politický systém, ktorý je dôsledkom liberálneho materializmu v ekonomike, t.j. liberálna demokracia), než marxizmus a fašizmus/NS - ktoré sa veľmi často, hoci nezaslúžene a pomerne bezdôvodne, dávajú do akejsi paralely.
Napokon, ukázalo sa, že marxizmus a s ním súvisiaci socializmus môže veľmi "dobre" fungovať nielen v komunistickom režime, ale v prispôsobenej podobe (Frankfurtská škola - Adorno, Horkheimer) aj v liberálnej demokracii.
A následky tohto kultúrneho úpadku musia znášať všetky európske národy...

Takže zásadný rozdiel nie je v ekonomickej, ale vo filozofickej rovine... Ale aby si to niektorí uvedomili, tak by museli byť menší materialisti, že...?
Súhlasí luke85


2.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:03 avatar
ja neviem stale pochopit, akoto, ze povinne zo zakona odvadzame zakonne poistenie motorovych vozidiel sukromnej poistovni..

aj ja chcem firmu, do ktorej budu vsetci povinni zo zakona odvadzat..


3.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 13:10 avatar
Presne o tom to je.


4.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:11 avatar
a este neviem stale pochopit, ako mozu stale kvakat o "volnom trhu" a ze "slobodny trh to vyriesi" ked stat stale zasahuje regulovanim a pod...


5.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 13:14 avatar
A aj sa bude ďalej zasahovať. Nič nenasvedčuje tomu, že by sa situácia mala v najbližších rokoch zmeniť. Ach, tá temnota. Vnímam Zem ako väzenie, z ktorého niet úniku, iba ak krátkodobo na párty. Ale potom sa čierna realita zase vráti . Taký existencializmus.
Súhlasí trin i ty


6.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:21 avatar
5.

a este neviem pochopit, ako mienia riesit zamestnanost, ked chcu posunut odchod do dochodku na r.76, ked uz 35 rocny clovek je na trhu prace neuplatnitelny {podla vyrokov zastupcov pracovnych agentur}, absolventov nikto nechce, lebo nemaju prax.. si predstav opotrebovanost nejakeho robotnika spoza pasu, v 76 rokoch..

nechapem, ze nikomu nevadili zlate padaky.. zlodejiny a nekoserne rozpredanie majetku statu.. a odkaz my-k-loza dochodcom, ze nech si idu pytat dochodky ku komunistom husakovi a colotkovi.. pricom prave ten majetok, ktory tito uz dochodci vybudovali, tak radostne predal, vdaka comu sa stal vraj najbohatsim Slovakom.. aj trestne oznamenie za taketo oznacenie na fica uz pre istotu stiahol..

nechapem to.. preco to ludom nevadi.. asi je pravda, ze nas narod bol vzdy utlacany a preto drzi len hubu a krok.. vsak sme tusim neviedli ziadnu utocnu vojnu a tymto zdravim bumbrlicka do jeho krajiny vrahov..


16.
označiť príspevok

rains
   3. 8. 2012, 15:41 avatar
easy...stat nema prachy na dochodky, tak predlzuje odchod do dochodku.


20.
označiť príspevok

servis žena
   4. 8. 2012, 21:55 avatar
Trin, je to zákonné poistenie zodpovednosti za škodu. Je to o vzťahu dvoch majiteľov automobilov pri poistnej udalosti. Štát s tým /odvodom poistného/ nemá nič spoločné, iba uzákonil podmienky zodpovednosti. Je to ako skrátené vyšetrovanie a vylučuje vopred súdny spor. Ale uznávam, tiež pochybujem o potrebnosti zákonného poistenia zodpovednosti za škodu. Poistenie motorových vozidiel nie je zákonné. Je komerčné a volá sa havarijné.


7.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:21 avatar
to by ma zaujimalo preco sa adolfova strana volala -narodne socialnou aj ked totalitne uplatnopval fasizmus  
Súhlasí luke85


8.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:25 avatar
7.

vidis dorka, ze to ide aj bez osobnych atakov.. vygugluj si, aspon sa niecomu poducis..


9.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:35 avatar
8-   pytas sa na moju odpoved?


10.
označiť príspevok

trin i ty muž
   3. 8. 2012, 13:38 avatar
9.

kde tam vidis otazku?

.. asi ficis na dobrom matrosi.. ale nechce sa mi uz stracat cas s frustrovanymi hlupakmi ako si ty.. pockaj si na skajku a spol., budes mat vzruso na svojom leveli chapania loool

pekny vikend
http://www.youtube.com/watch?v=ZvJmspbBETE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:39 avatar
10- vidim ze skajka ti uz nesedi ako kamoska... LOL
si trapna pica. cus.


13.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 13:39 avatar
Prečo nadávaš?


15.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:41 avatar
13- nenadavam, volam veci pravymi menami.


11.
označiť príspevok

luke85 muž
   3. 8. 2012, 13:39 avatar
Hmmm... Lol a heh .


14.
označiť príspevok

dorota
   3. 8. 2012, 13:40 avatar
sory ze ti konflikty milujuca trin kazi temu .


17.
označiť príspevok

starec muž
   4. 8. 2012, 07:12 avatar
Je jedno,ako sa nazýva spoločenské zriadenie.V každom je skupina,ktorá vládne a ľud.Ľud musí stále len pracovať,vôbec nezáleží na zriadení.Podstatné je to,akú má ľud životnú úroveň,akú odmenu má za svoju prácu .V otrokárskej spoločnosti bola táto odmena a zabezpečenie minimálne,v socializme najvyššie. Z týchto faktorov je jasne vidno,že najpodstatnejší vplyv na to,ako sa ľud má,je druh vládnucej vrstvy.Ak je vládnúca vrstva bezohľadná,tak je ľud v biede.Ak je spravodlivá,ľud sa má dobre. Keďže u nás zdochol pes,ľud upadol do biedy,tak si z toho vieme vyhodnotiť,aká vládnúca vrstva je u nás. Celý svet sa dostal do krízy,prečo asi?
Súhlasí Kasafran, servis


21.
označiť príspevok

servis žena
   4. 8. 2012, 22:01 avatar
Pre nenažranosť. Len stále neviem pochopiť načo bude hŕstke ľudí toľké bohatstvo. Čo s ním mienia. Má ich z niečoho vykúpiť, pred niečím zachrániť, vedia títo ľudia niečo o čom my nemáme ani páru? Bude im to na niečo potrebné do budúcnosti? Veď to nemôžu spotrebovať ani niekoľko ich ďalších generácií. Kdesi som vypočula, že na Zemi medzi nami už nežijú len ľudia, iba sa na nich podobajú.


18.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 8. 2012, 14:26 avatar
luke85; ... mám z toho chaos  Zdravotníctvo, školstvo, ozbrojené zložky, úrady ... sú socialistické a firmy ako holandské spoločnosti Health Insurance Companies Eastern, Eureko; nemecký Allianz; talianskaGenerali ... atď. sú fašistické? A ako je to s krajinami? To existujú len socialistické ako Kuba, Vietnam, Severná Kórea, prípadne Škandinávia, Dánsko ... a ostatné sú fašistické? Kde patrí Slovensko medzi fašistické, alebo socialistické? A čo kapitalizmus ...? A čo kolónie, či už otvorené, alebo "polokolónie" ... To už neexistuje? ...
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

J.Tull
   4. 8. 2012, 14:36 avatar
luke85; ... ešte by ma zaujímalo, aké sú Slovenské elektrárne /v podstate talianska štátna firma/ socialistické, alebo fašistické? Ako je to s podnikmi, ktoré sú vo vlastníctve firiem, ktorých majoritným vlastníkom je cudzí štát?
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:47,  truľo koľko existuje pohlaví ?
dnes, 12:46,  Šrof ty máš papiere na hlavu a plný invalidak na hlavu . Preto nejaké siahodlhé debaty...
dnes, 12:46,  6/ Bud rad ze to nepoviem jej muzovi to by si preklinal den ked ta mater vysrala!!!!:)))
dnes, 12:45,  Borat na to ti zodpovedne odpoviem . V Nemecku a to na XY miestach sa pohybujem uplne bežne...
dnes, 12:43,  6/ Zabrzdeny bud aspon raz v zivote chlap a stoj si za slovom!!!!To ze mas starecku demenciu a...
dnes, 12:40,  Alternatívne hoaxy verzus osvetová propaganda Venujte nám minútu, skôr ako začnete...
dnes, 12:39,  Preto oháňanie sa kvetnatými článkami absolútne nezaberá... Vo FR ako aj v DE sú úplne...
dnes, 12:37,  A teda ďalší v rade dôkazov, že médiá sprosto klamú. Povedz mi vážne Edo, ako má...
dnes, 12:37,  V Německu je rekordně nízká kriminalita, ukazuje statistika V Německu je rekordně...
dnes, 12:35,  Německo má rekordně nízkou kriminalitu, nejméně trestných činů od roku 1992 4....
dnes, 12:34,  Neverte nezmyslom. Kriminalita v Rakúsku a Nemecku je rekordne nízka 14. máj 2019...
dnes, 12:33,  (2) Boris, mám starého priateľa žijúceho s rodinou dlhé roky v Mníchove - čiže aj ja...
dnes, 12:32,  To je tvoja vec, čomu veríš kesha. Naša viera je výsledkom našej informovanosti. Čím viac...
dnes, 12:28,  (2) Boris, máš pravdu, on ju skutočne potrebuje ako života darnú soľ, ale už na ňu...
dnes, 12:27,  Väzenie pre slovenských hejterov: Neuvážené správanie na internete ťa môže dostať do...
dnes, 12:25,  "Sudkyna v Cardiffe je tiez potkan!!!" Eduarko Zakovicovie alias kokot kokotocic :)))
dnes, 12:22,  Dokonale.
dnes, 12:22,  chlapče tie papiere a invalidak na hlavu si plne zaslúžiš
dnes, 12:20,  Zabrzdeny ty vies o ekonomike tolko co moj susiak na pradlo!!!:))))
dnes, 12:19,  Zabrzdeny zatial co Danka sprtala ekonomiku ty si si valal gule s valcekom!!!:))))
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(121 551 bytes in 0,642 seconds)