Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Už čoskoro - Biskupi rozhodli o znovuzasvätení Slovenska dvom Srdciam - Srdcu Pána Ježiša a Panny Márie.

4
reakcií
1107
prečítaní
Tému 17. marca 2017, 23:48 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 3. 2017, 23:48 avatar
Medzi inými témami, ktoré odzneli na 86. plenárnom zasadaní KBS v Čičmanoch v dňoch 6. a 7. marca 2017 dávame do pozornosti túto časť:

Mons. Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup, pripomenul blížiace sa 70. výročie zasvätenia Slovenska Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, ktoré na Starých Horách na sviatok sv. Cyrila a Metoda v roku 1947 predniesol biskup Kmeťko. Biskupi schválili návrh Mons. Judáka, aby sa pri najbližšom slávení sviatku sv. Cyrila a Metoda v Nitre dňa 5. júla toto zasvätenie Slovenska obnovilo. Pri tejto príležitosti biskupi pripravia veriacim pastiersky list, ktorý sa bude čítať v nedeľu 25. júna. ZDROJ

********

Vyberáme časti textu o udalostiach z Fatimy, ktoré dávajú do kontextu dôležitosť rozhodnutia biskupov o znovuzasvätení Slovenska:

... Zjavenia ešte nekončia, nebo ešte stále útočí na srdcia ľudí. V roku 1929 mala opäť Lucia zjavenie v kaplnke. Zjavila sa jej Panna Mária a povedala:
"Prišla chvíľa, kedy si Pán Ježiš želá, aby sv. Otec so všetkými biskupmi zasvätil Rusko môjmu Srdcu a týmto prostriedkom ho Pán Ježiš zachráni. Je toľko duší, ktoré Božia spravodlivosť odsudzuje za urážky spáchané voči mne, preto prichádzam prosiť o zadosťučinenie. Obetuj sa s týmto úmyslom a modli sa." Lucia toto posolstvo odovzdáva cez svojho biskupa, cez svojho kňaza a neskôr aj sama píše sv. Otcovi, že si toto nebo želá.
Neskoršie Pán Ježiš vnútorným posolstvom Lucii povedal:
"Nechceli vyhovieť mojej žiadosti! Ako kráľ Francúzska (spomienka na nesplnenie požiadavky Božského Srdca Ježišovho) sa dajú na pokánie a pristúpia k zasväteniu, ale už bude neskoro! Rusko už medzitým rozšíri svoje bludy po svete, vyvolá vojny a prenasledovanie Cirkvi. Svätý Otec bude musieť veľmi trpieť."
Žiaľ, pápež Pius XI. neurobil toto zasvätenie. Za pontifikátu pápeža Pia XII. prichádza strašná vojna, o ktorej Panna Mária hovorila deťom ešte v júli 1917; vojna, ktorá bude mať oveľa horšie dôsledky, ako prvá svetová vojna.
V marci 1939, náš Pán sa zjavil Lucii:“ Žiadaj, znovu žiadaj, žiadaj neprestajne o založenie spoločenstva na odčinenie urážok a na počesť Nepoškvrneného Srdca Panny Márie v prvé soboty v mesiaci. Čas sa blíži, keď moja sila spravodlivosti potrestá zločiny rozličných národov.

ZASVÄTENIE PORTUGALSKA

Portugalskí biskupi vidia, aké davy ľudí prichádzajú do Fatimy, ako sa modlia. V prvých rokoch po začiatku zjavení neboli doporučené miestnym biskupom púte do Fatimy. Cirkevné vrchnosti si počínali s veľkou opatrnosťou. Fatimskí kňazi boli podrobení prenasledovaniu zo strany slobodomurárskych vrchností.
Zbožný ľud však napriek zákazu prichádzal až v šesťdesiatisícovom počte. Prichádzal iba ľud. S odstupom času, v roku 1922, miestny biskup konštatoval, že nie je možné nechať toľké davy bez pastorácie a dovoľuje slúžiť v Cova da Iria sv. omše. V roku 1926 navštevuje Fatimu už aj pápežsky nuncius. Miestny biskup z Leire robí prvú oficiálnu púť v roku 1927.

V roku 1930 bolo fatimské zjavenie uznané miestnym biskupom a do Fatimy prišlo oveľa väčšie množstvo pútnikov ako do Lúrd. Dovtedy Lurdy boli najväčšou svätyňou mariánskych zjavení. Portugalskí biskupi prijali zjavenie Panny Márie a vyhlásili národnú púť do Fatimy. Rusko šíri bludy a v Španielsku vypukla krvavá občianská vojna. Preto všetci portugalskí biskupi si robia púť do Fatimy, na kolenách pred sochou Panny Márie zasväcujú Portugalsko jej Nepoškvrnenému Srdcu. A Portugalsko bolo krajinou, ktorú komunizmus nezasiahol. Španielsko s Portugalskom má veľmi dlhú hranicu. Portugalsko sa vyhlo aj tragédii bratovražedného boja. Boh zázrakom túto krajinu uchránil vďaka zasväteniu, ktoré urobili portugalskí biskupi 13.5.1931.

Portugalskí biskupi v roku 1938 si robia ďalšiu púť do Fatimy, za účasti 20 biskupov, tisíc kňazov a vyše pol milóna veriaciach opäť zasväcujú Portugalsko. Vzývajú Pannu Máriu ako Kráľovnú Pokoja o pomoc, o záchranu pred druhou svetovou vojnou. Tým, že oni urobili tento akt, Portugalsko bolo uchránené od hrôzy druhej svetovej vojny. Toto je len vecou zázraku. Tu vidno, aký zásah malo zasvätenie sa Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Tu vidno, čoho všetkého sme mohli byť aj my ušetrení, nebyť neposlušnosti, ktorá, žiaľ, zachvátila aj mnohých v cirkvi.

********

Celý text nájdete TU. Tento rok uplynie 100 rokov od Fatimského zjavenia. Ďakujeme otcom biskupom za tento počin a zostávame v očakávaní na pastiersky list.


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 3. 2017, 23:49 avatar
5.7.2017 bude ten významný dátum pre naše Slovensko zasvätené Najvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a Nepoškrvnenému Srdcu Panny Márie.

a toto je gro:
Mons. Viliam Judák, nitriansky diecézny biskup, pripomenul blížiace sa 70. výročie zasvätenia Slovenska Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, ktoré na Starých Horách na sviatok sv. Cyrila a Metoda v roku 1947 predniesol biskup Kmeťko. Biskupi schválili návrh Mons. Judáka, aby sa pri najbližšom slávení sviatku sv. Cyrila a Metoda v Nitre dňa 5. júla toto zasvätenie Slovenska obnovilo. Pri tejto príležitosti biskupi pripravia veriacim pastiersky list, ktorý sa bude čítať v nedeľu 25. jún.

www.lifenews.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 3. 2017, 11:13 avatar
Toto si myslím sú kompetencie cirkvi, ale cirkev nemôže rozhodovať, či zjavenie bolo, alebo nebolo a čo je z neba, alebo od niekam inam,lebo každý v cirkvi je len človek a nemal by posudzovať veci božie veci,aby sa nevystavoval hriechu proti duchu svätému ....... povedali, že je posadnutý ....., žiaden človek s výnikou niektorých exorcistov, nemôže povedať , kto je posadnutýa kto nie .Na to b musel vidieť doduše človeka. Dvaja budú robiť na poli, ale jeden bude vzatý a druhý zostane. Okrem dvoch zločincov na kalvárii vedľa ježiša, nemôžeme posúdiť, kto je dobrý pre nebo a kto nie. To musíme nechať na sv. trojicu a hlavne na ježiša, lebo on je prvý. Ale som nervózny z Fatimy, zostva už len niekolko týždňov.


4.
označiť príspevok

elemír muž
   20. 3. 2017, 11:19 avatar
Nastávajú ťažké časy, modlime sa za biskupov a všetkých zodpovedných cirkvi, aby Pán zjavil radšej im ako maličkým, lebo satan neustále obchádza ako hladný lev a hľadá, čo by zožral.


5.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 3. 2017, 08:10 avatar
lea, znova som sa k tomu dnes vrátil,lebo doteraz som si myslel, že som jediný fatimista na tomto fore, ale náhodou som sa dozvedel, že jeden môj známy ide na stretnutie ľudí, ktorí uznávajú fatimu so všetkým a hlavne dialogy detí s Našou Pani.
Čo sa týka biskupov, to je sila, s ktorou je ťažko pohnúť, list možno aj napísať, ale tu nejde o to.
Fatimské zjavenia sú obrovskou silou, ktorá rozhoduje o stámilionoch ľudských životov a utrpení.
touto silou, ktorou vládne nebo nad nami,bola po zjavení v guadalupe viera v amerike, ale až potom, čo vtedajší biskup padol na kolená a odprosil Máriu za to, že jej neveril.
Preto neustále vyzývam na modlitby za biskupov, lebo ak vina týchto utrpení padne aj na hlavy našilch niektorých biskupov a pápežov, čo ich asi môže čakať pred takým bohom ako je náš boh, otec ježiša krista, ktorý o ňom povedal, že každá slza bude z oka zotretá a každá kvapka krvi zúčtovaná. A NIELEN ii. SVETOVá VOJNA, účET ZáSLUHOU RUSKA VOSVETE NEUSTáLE RASTIE, a niet momentálne pomyslenie na to, že by sa to nemalo, naplniť, naopak, je tu veliká hrozba, že pre toto zničí nebo nielen cirkev al aj celú zem nechá uvrhnúť do katastrofy zničenia a zase sa bude hľadať viník za každú zbytočne preliatu slzu a kvapku krvi.
viníci sme ale aj my všetci, keď každým hriechom posilňujeme satanovu pozíciu v cirkvi a vo svete.
nebuďme pri tom ako farizej, ktorý stál v strede kostola pevne na nohách, a bol si istý, že všetko čo robí a robil, podľa zákona, buďme radšej ako mýtnik v rohu kostola, ktorý si bol vedomý svojej viny a nemal ani odvahu zdvihnúť oči k nebu.lebo tak bol presvedčený o svojej vine.
Uznajme si aj my svoju vinu, lebo je veliká a týči sa v každom našom kostole v strede, ako farizej. a nenechajme sa takto ľahko vytrhnúť z ruky ježišovej.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:59,  Na chodníku slávy :)
dnes, 12:58,  Neviem. Celkom tomu nerozumiem, ako to myslia. Vidím v tom kus šarlatánstva. Veď aj preto som...
dnes, 12:55,  Hej. A potom by nás skeptikov presvedčil experiment, kde by homeopati mali z rovnako...
dnes, 12:53,  Kiska nezmizol. Kiska odpočíva doma. Chod ho navštíviť.
dnes, 12:53,  asi idu pestovat marihuanu.....taky dobrý hnoj len tak nekupiš.....
dnes, 12:52,  Ak som ten mechanizmus správne pochopil.
dnes, 12:51,  no kde je ten smrad vlastizradny zlodejsko uzernicky
dnes, 12:49,  Lenže oni tvrdia, že oni tie cukrové guličky používajú iba na to, aby preniesli do tela...
dnes, 12:48,  Tento rusofob všade tlačí Rusko to je diagnóza :)
dnes, 12:47,  Tak uplatňuj rovnaký meter na všetkých keď bieli asociáli skáču do policajtov nech aj tí...
dnes, 12:44,  A vedľa bezdomovci a kopa hnoja :)
dnes, 12:39,  1- najprv by si takú jamu musel vykopať, Potom by si musel zrovnať podklad, dať tam...
dnes, 12:38,  Tu ide o princíp a rovnaký meter na všetkých. Ak mi vadí brutalita na bielych, mala by mi...
dnes, 12:36,  v USA este aj chodník slavy......to ani putin nemá
dnes, 12:34,  edo SS tešíš ? :)
dnes, 12:34,  bezdomovci vlastnia kolobežky aj Lamborgini :)
dnes, 12:33,  Zase nás raz prídu zachraniť aj Cayce . Teškááááme sa
dnes, 12:28,  tvoje namotavky nemaju na mna dosah.....*03*03*03....este ani kolobežkam nerozumieš
dnes, 12:27,  Tak tak ondrej sa namotáva na lži :)
dnes, 12:25,  veru, je tu viacero takých čo radi namotavaju na svoje pavuciny.....*03*03*03
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspech v manželstve nezáleží len na tom, aby sme našli toho
pravého partnera, ale hlavne na tom, aby sme my sami boli tou pravou osobou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(60 670 bytes in 0,256 seconds)