Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Ukrajina, názor, ktorý je mi blízky

81
reakcií
1970
prečítaní
Tému 22. apríla 2015, 09:41 založil J.Tull.

podobné témy:1.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 09:41 avatar
www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
...ak to tu už bolo, potom sa ospravedlňujem, ale i tak si myslím, že opakovanie matka múdrosti... 
dávam do pozornosti, rastosovi, i keď si myslím (že i tak si bude dookola mlieť to svoje v zmysle: nikde nič, len tak, z ničoho nič, Rusko anektovalo Krym)  
Súhlasí clear1


2.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 10:16 avatar
Keďže je to dlhé urobím výcuc, po častiach hoci je lepšie prečítať celé...
„Začnem Gorbačovom v roku 1990. Navrhoval spoločný európsky dom, rozpustenie NATO a Varšavskej zmluvy a koncept „všeobecnej bezpečnosti“ s Ruskom. To NATO odmietlo. Povedali: rozpustiť Varšavskú zmluvu, to je O.K., ale NATO zostáva. Z obranného spoločenstva premenili NATO v intervenčný spolok.
... pri znovuzjednotení Nemecka vyhlásili minister zahraničných vecí USA, náš vtedajší minister zahraničia Genscher, a ďalší ministri zahraničia. Povedali vtedy Gorbačovovi, že nebude žiadne rozširovanie NATO smerom k Rusku. Tento sľub bol porušený. Došlo k výraznému rozšíreniu NATO smerom k Rusku. Vtedajší minister obrany USA Robert Gates označil urýchlené prijatie východoeurópskych štátov do NATO za ťažkú chybu a pokus Západu prizvať do NATO Ukrajinu za ťažkú provokáciu. To som neprehlásil ja, ale vtedajší minister obrany USA.
... došlo k rozhodnutiu, umiestniť do Poľska a ČR rakety protivzdušnej obrany. Ruská vládala povedala: to sa dotýka našich bezpečnostných záujmov; Nechceme to. To Západ vôbec nezaujímalo. Urobilo to tak ako tak. A pritom NATO v súvislosti s juhoslovanskou vojnou opakovane a ťažko porušilo medzinárodné právo. To medzitým pripustil i niekdajší kancelár Schröder. Srbsko nenapadlo žiadny cudzí štát, a nebolo ani žiadne rozhodnutie Bezpečnostnej rady OSN. Napriek tomu sa po prvýkrát od r. 1945 s účasťou Spolkovej republiky bombardovalo. A obyvateľky a obyvatelia Kosova si mohli s plebiscitom rozhodnúť o oddelení od Srbska.
... ste verili, že ste takými víťazmi studenej vojny, že pre vás už neplatia žiadne merítka. Hovorím vám: Baskovia sa pýtajú, prečo si nemôžu urobiť plebiscit o tom, či chcú patriť ku Španielsku, alebo nie. Katalánci sa pýtajú, prečo si nemôžu usporiadať plebiscit o tom, či chcú patriť ku Španielsku alebo nie.
Prirodzene sa tak dnes pýtajú i obyvateľky a obyvatelia Krymu.
...keď mnohé krajiny, ktoré porušili medzinárodné právo, vyčítajú Rusku, že porušuje medzinárodné právo, nie je to nijak zvlášť účinné alebo vierohodné. To je skutočnosť, s ktorou sa musíme zmieriť. Obama hovoril rovnako ako vy, pani kancelárka a suverenite a územnej celistvosti štátov. Ale oba tieto princípy boli porušené v Srbsku, Iraku a Líbyi. Západ si myslí, že môže porušiť medzinárodné právo, pretože už je preč studená vojna. Hrubo boli podceňované čínske i ruské záujmy.
Súhlasí Kasafran, clear1


3.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 10:17 avatar
A teraz k Ukrajine. Ministri zahraničia štátov EÚ a NATO ponechali celkom bez povšimnutia históriu Ruska a Ukrajiny. Nikdy nepochopili význam Krymu pre Rusko. Ukrajinská spoločnosť je hlboko rozdelená, tiež sa to nebralo v úvahu. Toto hlboké rozdelenie sa ukazovalo už za druhej svetovej vojny a ukazuje sa to i dnes. Východná Ukrajina tiahne smerom k Rusku. Západná Ukrajina tiahne smerom k Západnej Európe.
Zažívali sme potom silné vyostrenie na Majdane, zažili sme ostreľovačov a množstvo obetí. Rozšírili sa rôzne fámy. V takých situáciách sa veľa klame. Preto navrhujem zriadiť medzinárodnú vyšetrovaciu komisiu. My, ale predovšetkým Ukrajinky a Ukrajinci, máme právo sa dozvedieť, čo sa tam stalo a kto za to nesie zodpovednosť.
Na Majdane bolo veľa demokratických síl, ale tiež fašisti. Západ spolupracoval priamo aj nepriamo. Potom minister zahraničia Steinmeier, francúzsky i poľský minister zahraničia, uzavreli s Janukovičom a pozíciou dohodu. Teraz hovoríte, pán minister zahraničia, že Janukovič nechal dohodu padnúť svojím útekom. To nie je pravda. Ľudia na Majdane odmietli veľkou väčšinou túto dohodu. A vy, pán minister zahraničia, ste sa na mieste za túto dohodu nijako nezasadzovali. Až po jej odmietnutí opustil Janukovič Kyjev.
Potom sa zišiel parlament a odvolal Janukoviča 72,88% hlasmi. Ústava ale predpisuje 75%. Teraz hovorí pán Röttgen a ďalší: No áno, za revolúcii sa nemôže tak hľadieť na ústavu. A nejaké to percento viac alebo menej... Ale Putin sa na ústavu odvoláva a hovorí: „Pre odvolanie prezidenta nebola ústavne predpísaná väčšina.“ A odkazuje sa preto na list, ktorý mu poslal Janukovič. Okrem toho: behom hlasovania o odvolaní v parlamente stáli samí ozbrojenci. To nie je obzvlášť demokratické. Pri hlasovaní na Kryme nasledujúcu nedeľu stoja taktiež okolo samí vojaci. A to tiež nie je, nie je obzvlášť demokratické. Zaujímavé je, že hovoríte, pani kancelárka, že takéto ľudové hlasovanie je vraj podľa ukrajinskej ústavy zakázané. Kedy potom ústava platí, a kedy nie? Pri odvolávaní prezidenta neplatí a pri hlasovaní na Kryme má zrazu platiť? Mala by ste sa rozhodnúť: prijímate plne ukrajinskú ústavu alebo len niektoré jej časti tie, ktoré sa vám hodia? Toto je spôsob, ktorý poznám, a ktorý sa mi nepáči...
Súhlasí Kasafran, clear1


4.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 10:21 avatar
Potom bola vytvorená nová vláda, ihneď uznaná prezidentom Obamom, EÚ a taktiež spolkovou vládou. Pani Merkelová! Vicepremiér, minister obrany, minister pôdohospodárstva, minister životného prostredia, generálny prokurátor to sú fašisti! Šéf národnej bezpečnostnej rady bol zakladajúcim členom fašistickej strany Sloboda. Fašisti zastávajú dôležité pozície a napríklad dominujú v bezpečnostnom sektore. Predseda tejto strany Oleg Ťahnybok, povedal doslova toto. Musíte si vypočuť, čo doslova povedal. Teraz citujem "Vezmite pušky, bojujte s ruskými sviňami, s Nemcami, s židovskými sviňami a iným prenárodom." Koniec citátu. Opakujem. Tento muž povedal, citujem: "Vezmite pušky, bojujte s ruskými sviňami, s Nemcami, s židovskými sviňami a iným prenárodom." Koniec citátu. Teraz v súčasnej dobe prebiehajú útoky na Židov a Židovky, na ľavicu a proti tomu všetkému nepoviete nič? S týmito ľuďmi so Slobody sa bavíte? Kontá Janukoviča a jeho podporovateľov sú zablokované, pretože ide o ukradnuté štátne peniaze. Pýtam sa: A to ste predtým nevedeli? Druhá otázka: Prečo vlastne len ich kontá? Ako je to s miliardovými majetkami iných oligarchov, tých ktorí podporujú iné sily? Ako je to všetko jednostranné!
Súhlasí Kasafran, clear1


5.
označiť príspevok

J.Tull
   22. 4. 2015, 10:23 avatar
Jedinou cestou je diplomacia. Za prvé. Západ musí uznať legitimné bezpečnostné záujmy Ruska na Kryme. Ako už to ostatne pochopil i minister zahraničia USA Kerry. Pre Krym musí byť nájdený status, ktorý je prijateľný pre Rusko, Ukrajinu i pre nás. Rusko musí dostať záruky, že sa Ukrajina nestane členom NATO. Za druhé. Perspektívou je pre Ukrajinu funkcia mostu medzi EÚ a Ruskom. Za tretie. Na Ukrajine musí byť zahájený proces porozumenia a zmierenie medzi východom a západom, snáď pomocou konfederačného alebo federálneho usporiadania, snáď dokonca aj s dvomi prezidentmi .
Čo vyčítam EÚ a NATO: Až doteraz sa nehľadal a nebol nájdený žiadny vzťah k Rusku. To sa teraz musí zásadne zmeniť. Bezpečnosť v Európe nie je možná bez Ruska ani proti nemu, ale len s Ruskom. Až bude jedného dňa kríza prekonaná, mohlo by byť výhodou, že zasa všetci budú rešpektovať medzinárodné právo. Ďakujem.
Súhlasí Kasafran, clear1


6.
označiť príspevok

rastos muž
   22. 4. 2015, 11:23 avatar
Tull, ja nemám najmenší problém s tým, aby bol Krym ruský.
Mám ale zásadný problém s tým, akým spôsobom sa to udialo ("vezmem si silou to, na čo si myslím, že mám právo".
Preto som proti a budem proti súčasnému ruskému nazeraniu na realitu.


8.
označiť príspevok

ardzun muž
   22. 4. 2015, 18:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 10:39 avatar
rastos, v tom prejave (odkaz v „1“) Dr. Gregor Gysi hovorí aj:
„Putin chce riešiť celú krízu na Ukrajine vojenskou cestou. Nepochopil, že problémy ľudstva sa nedajú riešiť vojakmi ani puškami, ale práve naopak. Ani problémy Ruska sa takto nedajú riešiť. Jeho myslenie a jednanie je zlé a my to jasne odsudzujeme...“
Rovnako si nerobím žiadne ilúzie ohľadne Putina, ruskej demokracie... realita je však taká, že v tomto prípade boli kroky Ruska vyprovokované a to včítane anexie Krymu... nakoľko sú „kóšer“, či sa mohlo brániť, postupovať inak... je už iná otázka... kritizovať bez kontextu udalostí je však nielen jednostranné, ale aj odsúdeniahodné a nebezpečné...
Súhlasí Kasafran


27.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 00:04 avatar
Ak myslíš pod vyprovokovaním to, že susedná krajina sa rozhodla ísť svojou cestou, potom áno, vyprovokované. Aj mňa provokujú Maďari, ktorí teraz na jar nasadili namiesto červenej papriky zelenú, nemal by som ich okupovať?


82.
označiť príspevok

ardzun muž
   24. 4. 2015, 17:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 19:22 avatar
Slušný človek, súhlasíš s tým, že rastos tu neustále opakuje, omieľa anexiu Krymu bez uznania súvislostí... aj Ty si toho názoru, že nikde nič, len tak, z ničoho nič, Rusko anektovalo Krym? 
Súhlasí Kasafran


11.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 19:41 avatar
Tull, súhlasil som s tým, že nemá problém s tým, aby bol Krym Ruský, ale má problém s tým, akým spôsobom sa to udialo.
To si môže hocikto nárokovať na hocičo, Aj Maďari na Južné Slovensko, Rakúšania na Maďarsko, Slovensko aj Česko, Nemci na Sudety a tak môžeme pokračovať donekonečna.


12.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 19:51 avatar
Slušný človek, vážne je to analogické - Maďari na Južné Slovensko, Rakúšania na Maďarsko, Slovensko aj Česko, Nemci na Sudety?   Rusi anektovali Krym z tých istých pohnútok, ako by si mohli nárokovať Maďari Južné Slovensko, Rakúšania Maďarsko, Slovensko aj Česko, Nemci Sudety   ...oni ho fakt anektovali nikde nič, len tak, z ničoho nič, lebo sa im zazdalo, že majú naň nárok?  ...alebo ako si to myslel s tými, podľa mňa, "absolútne od veci", nezmyselnými prirovnaniami... 
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:01 avatar
No lebo tvrdia, že Krym bol voľakedy ich, tak majú naň nárok. Aj Maďari môžu tvrdiť, že južné Slovensko bolo voľakedy v rámci Rakúsko- Uhorska ich, alebo aj Rakúšania, že im v Rámci Rakúsko-Uhorska patrilo Maďarsko aj Slovensko.
Krym mohol byť rRuský, ale len vtedy, keby s tým súhlasili aj Ukrajinci. Nemôže si niekto len tak odrezať kus územia, je to nezákonné!!!!!!


14.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 4. 2015, 20:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2015, 20:09 avatar
No nie je to tak, to nebol základ prevzatia Krymu Rusmi........Krym bol vždy ako samostatná enkláva aj v rámci ukrajiny aj s vlastným parlamentom, no a potom tam bolo referendum. Nič z toho neplatí pre južné Slovensko čo máš zrejme na mysli....... 
Súhlasí Kasafran


18.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:23 avatar
Slušný človek, ako by podľa Teba reagovalo Maďarsko, "svet"... keby sa pomocou ozbrojencov dostala k moci vláda, parlament, v ktorom by mali svoje významné postavenie slovenskí neofašisti, ktorí by presadili zrušenie platného jazykového zákona...
... ako sa pozerá "svet" na to, že zanikla Varšavská zmluva a nielen NATO, ale USA rozširuje svoje základne po celom svete, drnčí zbraňami len také bombardovanie tam, kde sa mu len zachce, medzinárodné právo sem, medzinárodné právo tam... s tým nemáš žiadny problém... to už je kóšer, lebo to nie sú "nedomokratickí" Rusi, ale "demokratické USA? 
Súhlasí Kasafran


19.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:26 avatar
Tull, prečo si myslíš, že s tým ja nemám problém, ja som ti také niečo povedal?


23.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:38 avatar
Slušný človek, nie to si nepovedal, ale som ani nepostrehol, žeby si sa niekedy kriticky k tomu vyjadroval...  


33.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 12:29 avatar
a vraždiť na tom "svojom" území môže ?


15.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:09 avatar
Slušný človek, a akým spôsobom sa to udialo (niežeby som s tým súhlasil... )? ...zbombardovali Krym tak, ako Američania Kosovo?... oni vyvolali "Majdan", ktorý anuloval Krym ako autonómnu republiku Ukrajiny a pod hlavňami samopalov zvolený nový parlament, ktorý ako prvé prijal zrušenie jazykových práv menšín... bol podporovaný Rusmi, aby mali dôvod pre anexiu...?
... 
Súhlasí Kasafran


17.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:21 avatar
Kto ti povedal, že ja som súhlasil s bombardovaním Kosova? A keby Američania anektovali Ukrajinu, myslím si, že vtedy by Rusi kľudne , s čistým svedomím anektovať Krym. Ale mne je to v podstate jedno. Každý máme na to iný názor, a ja nemám záujem sa o tom s tebou dohadovať.


20.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:32 avatar
Slušný človek, Tebe ešte vždy nedošlo, že anektovanie Krymu je vyprovokované udalosťami nielen na Majdane, všetkým tým čo sa tam udialo (mimochodom, stavím sa s Tebou o čo len chceš, že ani generácie našich vnukov /pokiaľ nedôjde k prevratnej zmene... / sa nedožijú vyšetrenia týchto udalostí /podobne ako ani 89. u nás... /), ale všetkým tým, čo sa udialo po skončení "studenej vojny"?...


22.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:37 avatar
Tull, košér z Ruskej strany by bolo, keby neustále kritizovali, čo sa stalo na Ukrajine a že je to nezákonné a nedemokratické prevzatie moci. Ale nemali si odkrojiť územie, ktoré patrilo cudziemu štátu, bez ich povolenia. Rusi si tiež robia, čo chcú, to ti nevadí.
Súhlasí J.Tull


25.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:51 avatar
Slušný človek, z časti súhlasím... ale fakt si myslíš, žeby to malo význam, žeby sa tým niečo zmenilo ohľadne nedemokratického prevzatie moci (mimochodom, pokiaľ viem kritizovali to hneď na začiatku, ale svet bol hluchý a slepý na takúto kritiku... a je slepým a hluchým dodnes...)... najmä, keď videli kto stojí na tribúnach spolu s neofašistami - senátori, oficiálny predstavitelia USA... ako i nesplnenie sľubov ohľadne rozširovania NATO smerom k ruským hraniciam... atď., atď.
... tiež nesúhlasím s anexiou, tvrdím však, že to bol vyprovokovaný krok Ruska na ochranu svojich bezpečnostných záujmov... možno bolo aj iné lepšie riešenie, lenže nie som si istý či by malo medzinárodnú oporu... "osamotení" Rusi asi inak konať nedokázali...
Súhlasí majko1, Kasafran, clear1


26.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 4. 2015, 20:56 avatar
Ono zase podpora USA a tiež EU pri nepokojoch už proti Janukovičovi nebola s čistým úmyslom o slobodu a dobro ukrajinského ľudu, záujem bol čisto vojenský a hlavne ekonomický, západ potrebuje nové trhy pre udržanie rozvoja.........
Súhlasí Kasafran


21.
označiť príspevok

J.Tull
   23. 4. 2015, 20:35 avatar
Slušný človek, netvrdil som že si súhlasil s bombardovaním Kosova... ale som ani nečítal, neviem o tom, žeby si to tu na df odsudzoval minimálne tak, ako anexiu Krymu...


24.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 4. 2015, 20:47 avatar
Náhodou som do tejto témy zabŕdol, inak s veľmi politických tém nezúčastňujem.


7.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 4. 2015, 11:25 avatar
J.Tull,
v súvislosti s Tvojou témou považujem za vhodné a potrebné poukázať na súvislosť s riadením udalostí na Ukrajine zo smerodajného zákulisia, o ktorom píše Valentin Katasonov v článku Rothschildovci a Ukrajina - uvediem výňatok z témy, ktorú som založil 26. 3. 2015:

V případě státního krachu Ukrajiny, z jehož nevyhnutelnosti vychází majitelé jejích dluhů, bude zemi řídit diumvirát oficiálního Washingtonu a světové finanční oligarchie. Základem pro to se stane dohoda o restrukturalizaci dluhu Ukrajiny, kterou připravují k podpisu s Kyjevem zástupci skupiny Rothschildů.

Tato dohoda, jak lze předpokládat, potvrdí souhlas ukrajinských úřadů s úplnou privatizací země, nejen zbytků státních podniků, ale také půdy a přírodních zdrojů. Hlavními beneficienty takovéto privatizace budou Franklin Templton a další struktury, ovládané Rothschildy. Ostatně, jak si myslí Andrej Fursov, Rothschildové jsou již dávno skrytě přítomni v různých regionech a sektorech ekonomiky Ukrajiny, včetně východu. Obzvláště oni se snaží dostat do rukou Dněpropetrovskou oblast, kde působí banka „Rothschild Evropa“ a rothschildovská Royal Dutch Shell. To je takříkajíc legální rezidentura Rothschildů na Ukrajině. Nicméně podle názoru expertů je mocnější jejich „nelegální rezidentura“ – fyzické osoby a mnohé společnosti, ovládané touto rodinou. Praktická realizace programu restrukturalizace státního dluhu Ukrajiny se bude opírat o možnosti jak legální, tak nelegální rezidentury Rothschildů.

Nicméně ne vše je tak jednoduché. Své zájmy zde má i skupina Rockefellerů, etablující se na západě Ukrajiny. Oni i další se pokouší dělit Ukrajinu, ale bez šarvátek se to neobejde. Například mnozí experti se domnívají, že hlavním představitelem Rothschildů na Ukrajině byl oligarcha Dmitrij Firtaš, a to, že vypadl ze hry, je dílem Rockefellerů, kteří úspěšně využívají administrativní zdroje oficiálního Washingtonu v Kyjevě. Vytvářející se diumvirát na Ukrajině a gradující krach činí situaci v této zemi stále méně předvídatelnou...


28.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 10:27 avatar
rastos, k „27“ vôbec nie. Nebudem v tomto príspevku polemizovať o tom, ako sa rozhodla ísť Ukrajina vlastnou cestou (hoci by sa o tom dalo dostatočne)... Provokácie voči Rusku začali dávno pred Majdanom (ktorého udalosti, podľa mňa, nebudú nikdy vyšetrené...). Ty si asi nečítal prejav, na ktorý som dal odkaz v „1“ a asi ani príspevky pod ním, inak by si tak nepísal... zopakujem z neho, hoci je toho viac a nie je to ani začiatok...
„...pri znovuzjednotení Nemecka vyhlásili minister zahraničných vecí USA, náš vtedajší minister zahraničia Genscher, a ďalší ministri zahraničia. Povedali vtedy Gorbačovovi, že nebude žiadne rozširovanie NATO smerom k Rusku. Tento sľub bol porušený. Došlo k výraznému rozšíreniu NATO smerom k Rusku... urýchlené prijatie východoeurópskych štátov do NATO...“ (hoci tu vtedy bola jedinečná šanca začať s budovaním „spoločného európskeho domu“, pre všestranne výhodnú nielen ekonomickú, hospodársku, ale i bezpečnostnú spoluprácu... )
„došlo k rozhodnutiu, umiestniť do Poľska a ČR rakety protivzdušnej obrany. Ruská vládala povedala: to sa dotýka našich bezpečnostných záujmov; Nechceme to. To Západ vôbec nezaujímalo. Urobilo to tak ako tak. A pritom NATO v súvislosti s juhoslovanskou vojnou opakovane a ťažko porušilo medzinárodné právo“ (aj keď Česi odmietli, nič to nemení na fakte, že tu takéto rozhodnutie bolo... )
„Ministri zahraničia štátov EÚ a NATO ponechali celkom bez povšimnutia históriu Ruska a Ukrajiny. Nikdy nepochopili význam Krymu pre Rusko. Ukrajinská spoločnosť je hlboko rozdelená, tiež sa to nebralo v úvahu“
„ Na Majdane bolo veľa demokratických síl, ale tiež fašisti. Západ spolupracoval priamo aj nepriamo. Potom minister zahraničia Steinmeier, francúzsky i poľský minister zahraničia, uzavreli s Janukovičom a opozíciou dohodu... Potom sa zišiel parlament a odvolal Janukoviča 72,88% hlasmi. Ústava ale predpisuje 75%... behom hlasovania o odvolaní v parlamente stáli samí ozbrojenci.“ (rovnako ako predtým pri kreovaní nového parlamentu, vlády „stáli samí ozbrojenci“ bol vyvíjaný fyzický nátlak na jednotlivých poslancov...)
„Vicepremiér, minister obrany, minister pôdohospodárstva, minister životného prostredia, generálny prokurátor to sú fašisti! Šéf národnej bezpečnostnej rady bol zakladajúcim členom fašistickej strany Sloboda. Fašisti zastávajú dôležité pozície a napríklad dominujú v bezpečnostnom sektore. Predseda tejto strany Oleg Ťahnybok, povedal doslova toto. Musíte si vypočuť, čo doslova povedal. Teraz citujem "Vezmite pušky, bojujte s ruskými sviňami, s Nemcami, s židovskými sviňami a iným prenárodom."“
Súhlasí Kasafran


29.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 10:57 avatar
Tull, aj my sme mali vo vláde všelijaké čudá, Mečiarovcov, Slotovcov (teraz Kotlebovcov), ktorí vysielali do sveta nedobré signály – mohli nám preto susedia anektovať časti územia? Alebo teraz Orbánovci, to sú tiež prečudesná strana, nemali by sme my okupovať časti Maďarska, kde žijú Slováci?
Ukrajina si musí svoje veci vyriešiť sama vo vnútri. Krym mal svoju autonómiu. Mali si veci vydiskutovať a jasné, že by to ešte trvalo a povedalo by sa aj množstvo nevhodných slov. Ale tak je to správne. Rusáci však zneužili chaos, prirodzený v takýchto premenách, a ukradli im územie.


30.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 4. 2015, 11:26 avatar
ach vy pokrytci v modrom kabáte, to čo tu iným ešte chcete nakukať? Kde ostalo to vaše, pokrytecké, zapredané svedomie, kde????


32.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 12:27 avatar
rastos, pozri si film "Krym, cesta domov". Je tam vysvetlené aj to, prečo vtedy Putin posilnil obranu Krymu. Na Krym sa totiž chystali prísť Banderovci a súkromné armády ako Azov. Chceli urobiť s Krymčanmi "poriadok" tak ako ho robia v Donbase, kde vraždia ľudí len tak. Len preto, že hovoria po Rusky. Choré..
Súhlasí bystrik, Kasafran


35.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 12:34 avatar
To je také bu-bu-bu. Mali prísť... Ak by sa to naozaj udialo, už by išlo o zločiny voči vlastnému ľudu, a potom by Ukrajine hrozil podobný scenár, ako v Kosove... Potom by "osamostatnenie Krymu" mohlo mať váhu. Takto nie.


36.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 12:36 avatar
rastos nie je to bu-bu-bu. Prosím, neraď sa medzi truhlíkov ktorý vedia o čom je reč ešte skôr ako si pozrú film
Súhlasí Kasafran


37.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 12:38 avatar
mimochodom, zločiny voči vladtnému ľudu sa práve dejú na Donbase. Nevadí ? Je to ok ? A diali by sa aj na Kryme, keby už nebol Ruský
Súhlasí Kasafran


40.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 12:43 avatar
Keby to bolo tak, že Ukrajina ovláda komplet svoje hranice, a všetko sa to deje iba v jej vnútri, iba medzi jej občanmi - a sú prenasledovaní civilisti, potom by sme o tom mohli hovoriť. Ale teraz tomu niekto významne pomáha a ovplyvňuje... práve cez tie neovládateľné hranice...


42.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 12:46 avatar
prosím Ťa Ty tak kecááááš :D Niekto tomu významne pomáha... Ok, tak normálne povedz kto to je, a daj aj nejaký dôkaz, aby to neboli len kecy..


45.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 12:50 avatar
Kecy boli slová Putina, že na Kryme nemá vojakov - v odkaze na neoznačených zelených mužíčkov...


46.
označiť príspevok

ardzun muž
   24. 4. 2015, 12:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 13:03 avatar
rastos, Putin nikdy nepovedal, že na Kryme nemá vojakov. To je západná propaganda. Veď Rusko malo a má na Kryme základňu, vojaci tam museli byť. Tvrdil ale, že vojaci s neoznačenými uniformami v uliciach nie sú Rusi, ale Domobrana. A to aj bola pravda. A že hovorili Rusky ? Heh, a ako mali hovoriť, keď Krymčania sú Rusi ?  
Súhlasí J.Tull, Kasafran


52.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:09 avatar
Hej, domobrana... ktorú nevedeli pochopiť ani samotní Krymčania:
http://www.youtube.com/watch?v=WDr60eCjNYg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=share


58.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 13:20 avatar
rastos, na Kryme žijú aj Ukrajinci, a dá sa pochopiť, že im sa to nepáčilo. A žijú tam aj Rusi, ktorí sa o politiku nezaujímajú a nevedeli o čo ide, prečo sú vojaci v uliciach. No tak protestovali. Normálna, pochopiteľná vec. Ale všimni si, koľko tam tých protestujúcich je. Zopár ľudí..


59.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:21 avatar
Presne, vojaci. Nie domobrancovia.


62.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 13:23 avatar
ako keby domobranec nemohol mať vojenskú uniformu   Pre nich je človek v uniforme vojak, preto som napísal vojaci. Z ich pohľadu..


66.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:31 avatar
Videli sme jasne na mnohých záberoch neoznačených mužíčkov s modernou výzbrojou, autami, celé kolóny... Nik neuverí, že tak narýchlo sa dokážu zorganizovať a dobre vyzbrojiť domobrancovia.


75.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 14:13 avatar
rastos, dovoľ aby som Ti dal do pozornosti, že na Kryme sú vojenské základne, na ktorých v hojnom počte slúžili aj samotní Krymčania. A teraz pouvažuj, ak sa Ti dá, odkiaľ mohli mať domobranci výstroj a výzbroj
Súhlasí Kasafran


65.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 4. 2015, 13:30 avatar
Ach ten Putin, ako ho nemajú radi, že odporcovia Putina--- - Krym - Sevastopoľ 9.5.2014:

http://www.youtube.com/watch?v=_T6upSfGCxE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí clear1, Kasafran


50.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 13:06 avatar
rastos, ruská armáda cvičí vojakov na Donbase, alebo hocikde na území Ukrajiny? ...iste na strane Donecka bojujú občania Ruska, Slovenska... ale i USA a čo druhá strana? ...tam žiadni žoldnieri nie sú? ...a ako je to s americkou súkromnou armádou, ktorá je známa svojou účasťou v podobných konfliktoch (Irak... )?
Súhlasí clear1, Kasafran


53.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:12 avatar
Tull, keď sa tieto veci začali diať, žiadny americký vojak tam nebol.
Ruská armáda neviem kde koho cvičí, ale to je nepodstatné - sama sa tam inkognito nachádza alebo nachádzala.


64.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 13:25 avatar
rastos, zato tam boli americký senátori... ruská armáda tam necvičí nikoho a ani nie sú žiadne dôkazy (hoci si myslím, žeby nemal byť až taký problém dokázať to, keby tomu naozaj tak bolo...) o jej prítomnosti na Ukrajine (nie Krym... ) na druhej strane však:
www.ta3.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí clear1, Kasafran


68.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:34 avatar
Jasné, Tull. A náhly zvrat v bojoch s regulérnou ukrajinskou armádou spôsobili baníci a traktoristi...


70.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 13:40 avatar
rastos, to akože v daných ("vrajproruských" oblastiach neboli ukrajinskí vojaci, kasárne, posádky, záložáci... ktorí sa postavili proti Kyjevu?
Súhlasí Kasafran


72.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:45 avatar
Tak si to zrátaj, Tull. Ukrajina má armádu a prakticky neobmedzené možnosti zásobovania technikou aj živou silou. Separatisti tento bonus nemajú a po čase pochopiteľne na vojenskej úrovni prehrávajú. A potom dôjde k náhlemu zvratu. Čomu by sme to tak mohli pripísať? Zázraky neuznávaš, pokiaľ viem...


77.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 14:16 avatar
blbé čo ? Bežní ľudia brániaci svoje rodiny a svoju zem sú po patričnom výcviku schopní viesť rovnocennú partiu s regulérnou armádou, ba čo viac, sú schopní ju porážať. Heh  
Súhlasí Kasafran


79.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 14:24 avatar
Takže zázraky!! Clear verí na zázraky!!
Mohli by sme sa teda presunúť k evanjeliám    


81.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 14:31 avatar
žiadne zázraky. Dobrý výcvik a pomoc bežných ľudí, ktorí hlásia prítomnosť vrahov vždy keď ich vidia, čím pomáhajú v presnom zameriavaní. A kým Ukrajinská armáda strieľa naslepo na mestá, čím síce zabijú ľudí, ale sú to civilisti ktorí proti nim nebojujú, domobrana strieľa na vopred zamerané pozície vrahov. A + k tomu dobrá taktika, ako vytváranie kotlov. Viď vzor Debalčevo
Súhlasí Kasafran


74.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 14:10 avatar
skutočne ? A máš aj dôkazy, alebo len papagájuješ USA ? Lebo to, že USA klame, už potvrdili aj Ukrajinský generál, aj Francúzsky šéf tajných. Tak neviem neviem..
Súhlasí Kasafran


78.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 14:18 avatar
Clear, čítaj 72.


80.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 14:27 avatar
čítal som. A ešte raz opakujem - blbé čo ? Tu máš, pozri si kto bojuje v domobrane
http://www.youtube.com/watch?v=8IPE0lXwInQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kasafran


34.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 12:30 avatar
rastos, pokiaľ viem za Mečiara bola podpísaná "Zmluva o dobrom susedstve a priateľskej spolupráci medzi Slovenskom a Maďarskom"... pokiaľ viem, celý svet sa išiel pokakať z toho, že sme tu mali Slotu (nie inak to bolo aj pri iných nacionalistoch, ktorí sa však na rozdiel od Ukrajiny dostali k moci legálne, bez prítomnosti ozbrojencov... svet spustil povyk napríklad aj na Rakúsko, keď sa do parlamentu dostala Slobodná strana Rakúska... ) ...pri Ukrajine však v tomto smere ničovaté nič, nieže žiadna výtka, čo i len oficiálna nesúhlasná zmienka o ukrajinských neofašistoch, ale práve naopak, dostali zelenú, podporu "demokratického" západu... ale predsa nejde len o ukrajinské "čudá" (ako si ich nazval... ), nechal si bez povšimnutia ostatné ešte závažnejšie veci... nebudem ich už opakovať...
Píšeš, že "Mali si veci vydiskutovať" a s kým? Pokiaľ viem na diskusiu sú potrební minimálne dvaja... všetky snahy "proruských" Ukrajincov sadnúť si za spoločný rokovací stôl boli od počiatku odignorované...
Súhlasí clear1, Kasafran


38.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 12:39 avatar
Na diskusiu dvaja boli. Kyjev a Krym. Aj v minulosti dokázali diskutovať, a krymčania si vydiskutovali celkom slušnú autonómiu (takú nemajú ani naši Maďari u nás). Mohli sa touto cestou dostať až k nezávislosti, podobne ako si toto právo mierovou cestou vydobyli Škóti. Tak sa to robí v civilizovaných krajinách:
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


39.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 12:43 avatar
v minulosti dokázali diskutovať, pretože v Kyjeve vládla normálna vláda. Po násilnom prevrate sa ale k moci dostali fašisti. Diskusia nebola možná
Súhlasí J.Tull, Kasafran


41.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 12:45 avatar
Nedostali, mali tam len nejaké zastúpenie a samozrejme ich výkriky bolo hlasno počuť. A komusi to padlo vhod, rýchlo využiť tento chaos...


44.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 12:49 avatar
nejaké zastúpenie ? Hovorí Ti niečo meno Ljaško ? Alebo čo tak Porošenko odfotený v uniforme s nápisom "Cynický Bandera" ? Alebo Jaceňuk, ktorý sa verejne vyjadril, že na Donbase žijú podľudia ? Alebo Tymošenková, ktorá verejne vyhlásila, že na tých psov na Donbase treba hodiť atómovú bombu ? Je toto podľa Teba normálna vláda s ktorou je možné viesť normálny rozhovor ?
Súhlasí J.Tull, bystrik, Kasafran


49.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:05 avatar
No vidíš, Tymošenková to prestrelila a stratila tým kredit aj u vlastných ľudí (a myslím že aj na západe)... A keď náš Slota chcel tankami zrovnať Budapešť, už sme boli my Slováci preto fašistami?
Je tam dosť normálnych ľudí nato, aby si riešili veci civilizovane.


51.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 13:09 avatar
no tak menuj jedného normálneho, ktorý má možnosť ovplyvniť jednanie, čiže je na dostatočne vysokom poste. Totiž, na tých najvyšších postoch všetci držia spolu, všetci sa podporujú v nenávisti k Rusku a Rusom. Čiže aj ku Krymčanom, keďže sú to tiež Rusi..

Ale darmo tu debatujeme, pozri si ten film a potom hodíme reč
Súhlasí bystrik, Kasafran


56.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 4. 2015, 13:16 avatar
on si to nepozrie---radšej bude si spievať dookola, to svoje, v zmysle rétoriky Usraela---zlý Rus, zlý Putin---Ach aké priehľadné----
Súhlasí clear1, Kasafran


60.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 4. 2015, 13:22 avatar
ano, asi patrí k tým, čo sa radšej budú mýliť s USA, ako by mali pravdu s Ruskom..
Súhlasí bystrik, Kasafran


54.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 13:13 avatar
rastos, Ty fakt nevidíš ten priepastný rozdiel? ...kým Slota sa dostal do parlamentu regulárnymi voľbami, neofašisti ozbrojencami... kým Slovensko bolo za to kritizované, ukrajinskí neofašisti majú podporu, hoci nielen vykrikujú ...
Súhlasí bystrik, clear1, Kasafran


57.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 4. 2015, 13:18 avatar
presne, to je ten pokrytecký dvojí meter EU a Usraela---No hnus---Idem hodiť tyčku z toľkého pokrytectva--- 


47.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 12:58 avatar
rastos, od počiatkov, ešte za Janukovyča, boli vtedajšej opozícii ponúkané rokovania, ktoré však boli odmietané ... rovnako ako boli odmietané návrhy sadnúť si za spoločný rokovací stôl, v tej dobe ešte "len" federalistov, ktorí boli "okamžite" označovaní za separatistov, hoci unisono tvrdili, že im nejde o odtrhnutie od Ukrajiny... nik nechcel s nimi rokovať...
...aký bol cieľ Majdanu podľa Teba? 
Súhlasí Kasafran


55.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:13 avatar
To je zvláštne, ako je potom možné, že Krym mal takú neuveriteľnú autonómiu, keď sa s nikým nedalo rokovať?


61.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 4. 2015, 13:22 avatar


63.
označiť príspevok

bystrik muž
   24. 4. 2015, 13:23 avatar


67.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 13:33 avatar
rastos, čo tu splietaš? ..."neuveriteľnú autonómiu" získali za tejto vlády, parlamentu??? ...alebo ako si to myslel???  
Súhlasí bystrik, Kasafran


69.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:35 avatar
Poukazujem, že existoval dialóg medzi Kyjevom a Krymom, a v ňom sa malo pokračovať.
Súhlasí J.Tull


71.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 13:43 avatar
rastos, s tým súhlasím... ale ako som už písal, na dialóg sú potrební dvaja... spomeň si čo patrilo medzi prvé kroky "nového" parlamentu Ukrajiny ohľadne menšinových práv... a snáď sa Ti otvoria oči... 
Súhlasí clear1, Kasafran


73.
označiť príspevok

rastos muž
   24. 4. 2015, 13:50 avatar
Tull, vo vypätých situáciách sa nemajú robiť zásadné rozhodnutia. Aj tento proces potreboval čas. Kyjev zaiste urobil chyby, ale tie boli po čase skorigované, horúce hlavy schladené. Iste v takejto situácii sa nedá rokovať hneď napr. o samostatnosti Krymu, ale dalo sa rokovať o zachovaní autonómie. Neskôr - napr., ak by bola Ukrajina v EÚ - by sa Krymčania mohli dožadovať rovnakého referenda, na aké mali právo Škóti...


76.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 14:15 avatar
rastos, opäť nechávaš bez povšimnutia niektoré udalosti o ktorých som písal (ako som písal v "34" nechal si bez povšimnutia ostatné ešte závažnejšie veci... )
Zopakujem "čo patrilo medzi prvé kroky "nového" parlamentu Ukrajiny ohľadne menšinových práv"
..aký bol cieľ Majdanu podľa Teba?
...okrem toho nie som zástancom anexií, riešenia hocijakých problémov vojenskou silou, ani zástancom anexii Krymu... neviem posúdiť, či a aké malo Rusko, občania Krymu iné možnosti... myslím si, že malo, len neviem nakoľko by boli reálne, úspešné... prečítaj si "31", možno mi lepšie porozumieš... 


31.
označiť príspevok

J.Tull
   24. 4. 2015, 11:56 avatar
Slušný človek, ešte k „...tvrdia, že Krym bol voľakedy ich, tak majú naň nárok“
...iste nájde sa „zopár“ takých, ktorí prehlasujú tento nezmysel... srandistov bolo ako i je vždy dostatok... Ty si fakt myslíš, predpokladáš, že Rusi anektovali Krym preto, že uverili tejto srande... že to je ten pravý dôvod anexie?
...aby sme si rozumeli žiadna anexia, ktorá sa uskutočnila/je pod hlavňami zbraní (či už sa z nich strieľa, alebo nie) nie je „kóšer“... všeobecne, ani demokraciu, či už jej pretláčanie, alebo jej ochranu... riešiť problémy cestou zbraní, nie je s kostolným poriadkom...
Zopakujem „kritizovať bez kontextu udalostí je však nielen jednostranné, ale aj odsúdeniahodné a nebezpečné...“ Všeobecne, tiež som tu už „miliónkrát“ písal, pochopiť zlo, neznamená podporovať ho, ale práve naopak... je nebezpečné kritizovať zlo bez toho, aby sme poznali súvislosti, príčiny, videli kontext... vypočuli a ak sa dá i zohľadnili druhú stranu... pretože jednostranné odsúdenie môže viesť, ako i často vedie, k ešte väčšiemu zlu, než je to, ktoré chce odstrániť...
Dávam Ti do pozornosti myšlienky z uvedeného prejavu (odkaz v „1“) , ktoré ešte raz zopakujem:
„Putin chce riešiť celú krízu na Ukrajine vojenskou cestou. Nepochopil, že problémy ľudstva sa nedajú riešiť vojakmi ani puškami, ale práve naopak. Ani problémy Ruska sa takto nedajú riešiť.* Jedinou cestou je diplomacia.“
avšak
„Až doteraz sa nehľadal a nebol nájdený žiadny vzťah k Rusku. To sa teraz musí zásadne zmeniť. Bezpečnosť v Európe nie je možná bez Ruska ani proti nemu, ale len s Ruskom.“
Miesto toho dnes USA cvičí ukrajinských vojakov v bojových zónach...  
Súhlasí clear1, Kasafran


43.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   24. 4. 2015, 12:47 avatar
Nepletieš si anexiu s anorexiou,"vedátor"?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:31,  Neojebuj, to by ti nepovili ani internet ty píčusu, mňa neojebeš. *04
dnes, 22:30,  Nepôjdem, lebo mám papiere na hlavu ;)
dnes, 22:30,  Žiadne ojebávanie na písí a priberanie na váhe a neváženiu si ľudí, na to zabudni...
dnes, 22:29,  Ja ti dám slobodu, v dolech poznáš co je to svoboda !!!!!!!!!!!!!! *06*06
dnes, 22:25,  Ale my na teba musíme robiť a ak ti na to prídeme, tak dostaneš na piču a pôjdeš do...
dnes, 22:23,  Na veď chcem ležať v posteli celý deň a ležím ;)
dnes, 22:23,  Brzdí ti ju, lebo si nemôžeš robiť to čo chce tvoja myseľ ale to, čo ti nadiktuje iná...
dnes, 22:22,  A čo má štát so SLOBODOU mojej mysle? ;)
dnes, 22:20,  On je žena ? *06*06
dnes, 22:19,  Ona len provokuje ;)
dnes, 22:19,  No do Boha. *06*06
dnes, 22:18,  Čo si mýlia? Porozprávaj nám o tom niečo.
dnes, 22:18,  Nábožní sú ľudia, ktorí veria v existenciu bohov (prípadne minimálne aspoň jedného boha).
dnes, 22:16,  Štát, daňový úrad a Anča dlaňová, kapíšto ? *03*03
dnes, 22:16,  Neviem o tom ;)
dnes, 22:14,  Ale ty máš nad sebou pána, dokonca troch !!!!!!!!!!! *04
dnes, 22:13,  Môžeš byť aj vo vezení, môžeš byť kdekoľvek ;) SLOBODA je stav mysle ;) Keď...
dnes, 22:08,  Nie je sloboda ako sloboda, je sloboda v tvojej hlave a myslení a je sloboda pohybu, trtkania a...
dnes, 22:06,  110) Skúmal som dávnejšie či sa aj v iných náboženstvách konajú zázraky, a nič takého...
dnes, 22:06,  Môžem byť aj vo vezení, to je jedno ;) SLOBODA je stav mysle ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Tvoj úsmev je tvoje logo, tvoja osobnosť je tvoja vizitka, aké pocity zanecháš v druhých po tom, čo mali s tebou skúsenosť je tvoja obchodná značka.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(217 663 bytes in 0,577 seconds)