Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Učme sa poznávať Božiu reč!

84
reakcií
1857
prečítaní
Tému 30. decembra 2014, 18:32 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   30. 12. 2014, 18:32 avatar
Povinnosťou a životnou nevyhnutnosťou každého dieťaťa je naučiť sa reč svojich rodičov. Dieťa, ktoré to nedokáže má veľmi ťažký život a nie je schopné zaradiť sa do normálneho fungovania spoločnosti.

Presne rovnakým spôsobom však možno vnímať i dospelého človeka, ktorý zostáva po celý svoj život dieťaťom toho stvorenia. Toho stvorenia, ktoré sa mu prihovára jasnou a zrozumiteľnou materinskou rečou svojich zákonitostí.

Ak však hovoríme o stvorení, nemožno sa samozrejme nezmieniť o jeho Tvorcovi, prebývajúcom vysoko nad svojim dielom. Aby mohlo stvorenie bezchybne samočinne fungovať, podriadil Tvorca jeho chod svojim dokonalým Zákonom, ktoré sú manifestáciou jeho Vôle. No a táto Vôľa Tvorcu, čiže Zákony univerza, predstavuje konkrétny druh reči, ktorú sú povinní zvládnuť všetky tvory vo stvorení prebývajúce.

Ovládať túto reč, to znamená rozumieť Zákonom univerza v ich hmotnej a duchovnej rovine je teda povinnosťou každého človeka presne rovnako, ako je povinnosťou dieťaťa naučiť sa reč materinskú.

Ako sa však dieťa, neschopné zvládnuť materinskú reč nemôže plnohodnotným spôsobom zapojiť do života spoločnosti, z ktorej zostáva trvalo vyčlenené, presne rovnako nemôže byť plnohodnotným ani život človeka, neznalého fungovania základných Zákonitostí univerza.

A táto neplnohodnotnosť jeho bytia sa prejavuje prežívaním rôznych strastí, ako je nespokojnosť, neporozumenie, úzkosť, nepochopenie, bolesť a strádanie. Ide v podstate o neschopnosť dosiahnutia čistého ľudského šťastia a vnútorného mieru.

Takáto je žiaľ každodenná, vnútorne i navonok prežívaná realita väčšiny súčasnej populácie. A na tom nemôže nič zmeniť ani míľovými krokmi napredujúci materiálny a technický pokrok, pretože ani blahobyt, ani dostatok nemôžu nikdy sami osebe zaručiť šťastie, mier a vnútorné naplnenie. To totiž k ľuďom prichádza iba prostredníctvom poznania, pochopenia a rešpektovania duchovných a materiálnych Zákonov univerza.

A tak sa nám teda na jednej strane dvíha životná úroveň s množstvom technických vymožeností, ale na druhej strane sa neuveriteľným spôsobom množí bezohľadnosť človeka k človeku, chamtivosť prejavujúca sa túžbou po stále väčších ziskoch, nenávisť obratne skrývaná za princíp konkurenčného boja, zloba, neznášanlivosť, nespokojnosť, zlyhávanie vzťahov v rodinách, v zamestnaní, v priateľstvách a mnoho, mnoho iného.

Ľudská neschopnosť vniknúť do pochopenia Zákonov univerza a neochota naučiť sa reč, ktorou sa k nám zrozumiteľne a jasne prihovára ich Tvorca utláča národy tisícorakými spôsobmi. Ľudia na vlastnej koži poznávajú, že iba čisto materiálny prospech a pravé šťastie sú dve úplne rozdielne veci.

Len sa raz skúsme spýtať ľudí vôkol seba, či sú vo svojom živote spokojní a šťastní. V naprostej väčšine prípadov nebude odpoveď kladná, pretože iná ani nemôže byť ak človek nepostavil svoj život, svoje myslenie a svoje jednanie na znalosti fungovania Zákonov univerza.

A ak niekto bude tvrdiť, že je šťastným aj napriek ich neznalosti, pôjde potom vždy iba o šťastie domnelé, trvajúce určitú kratšiu, alebo dlhšiu dobu, ktoré sa však musí zákonite jedného dňa zrútiť ako dom bez pevných základov.

Áno, v našej spoločnosti sa síce nachádza množstvo ľudí, ktorí na základe vysokých príjmov a v zúženom, iba čisto materiálnom ponímaní života hovoria o sebe, ako o šťastných a spokojných ľuďoch a na západ od našich hraníc sú to celé národy.

Ale uvážme, môže byť človek naozaj šťastný ak vie, že vôkol neho nemajú mnohí ani na najzákladnejšie ľudské potreby? Môžu byť pravým šťastím naplnení obyvatelia ekonomicky vyspelých štátov, ktoré prostredníctvom svojho kapitálu uplatňujú voči ostatným národom princípy tvrdého ekonomického kolonializmu? Môžu byť naozaj šťastní a spokojní tí, ktorí prehliadajú čoraz výraznejšie sa zväčšujúcu priepasť medzi bohatými a chudobnými iba preto, že oni sami majú nateraz všetkého dostatok?

Buďme k sebe úprimní a nazvime takéto šťastie pravým menom. Je to sebectvo! Bezohľadný egoizmus a chladné sebectvo, ktorým na seba viaže určitá skupina obyvateľstva nadmieru hmotných prostriedkov, ďaleko prevyšujúcich nutnosť zabezpečenia ľudsky plnohodnotného života, kým na druhej strane musia podobným spôsobom viazané prostriedky celkom logicky chýbať celým skupinám ľudí, ktorí potom nemajú takmer ani na prežitie.

Nie, týmito slovami nie je mienená podpora komunistických ideálov, ale taktiež nemožno bezvýhradne podporovať ani spoločnosť, vytvárajúcu priepastné rozdiely medzi jej jednotlivými členmi.

Žiaľ, podpora takýchto vzťahov a praktík v rámci našej spoločnosti i vo vzájomných vzťahoch medzi národmi je smutnou realitou dneška. A táto smutná realita je zase žalostným vysvedčením neschopnosti a neochoty poznávania Zákonov univerza a stavania sa proti nim.

Ľudstvo nechce komunikovať so stvorením! Nechce sa učiť reč, ktorú sa mu v jeho Zákonitostiach prihovára. A tak zostáva bokom od ich pochopenia. Avšak Zákony, fungujúce svojim vlastným spôsobom potom nevedomé ľudstvo zraňujú a tiesnia na každom kroku.

Človek totiž odmieta prijať s pokorou skutočnosť, že aj keď vyrástol z dieťaťa v dospelého a samostatného človeka, stále zostáva dieťaťom stvorenia. A tak, ako musí byť každé dieťa usmerňované vôľou svojich rodičov, ktorá, rozprestrúc nad ním ochranné krídla, ho vedie na jeho ceste životom, presne rovnako sa má dať človek viesť Vôľou svojho Tvorcu, ktorý sa prihovára všetkým tvorom rečou svojich dokonalých Zákonov univerza.

Sú teda iba dve možnosti. Alebo sa naučiť túto reč a stať sa plnohodnotnými, akými sme už dávno mali byť, alebo zostať aj naďalej stáť na samom okraji diania, ako deti neschopné naučiť sa materinskú reč. Ako deti vnútorne trpiace, zraňované a odstrkované.

Jedno známe príslovie, zvlášť aktuálne v dnešnej dobe hovorí: Koľko rečí vieš, toľko krát si človekom.

Základom plnohodnotného ľudského života je teda znalosť rodnej reči, v našom prípade reči Zákonitostí vo stvorení, vyjadrujúcich Vôľu Tvorcu univerza, na základe poznania ktorej by sme sa konečne mohli stať plnohodnotnými ľuďmi.

Ak by sme však ovládali hoci aj sto svetových jazykov, bez základného pochopenia materinskej reči stvorenia v ktorom žijeme nám to bude pramálo platné, pretože v tom najpodstatnejšom a najdôležitejšom zostaneme stále nevedomí. Nevedomí a tým i neschopní nájsť jedinú cestu k mieru, šťastiu a plnohodnotnému životu na zemi.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.
Súhlasí Sloven


4.
označiť príspevok

Sloven muž
   30. 12. 2014, 18:46 avatar
Nič iné ani ľudstvu neostáva, ak chce byť zachránené, len spoznať túto Božiu reč, ktorá je jedinou záchranou a spásou pre ľudstvo.....


5.
označiť príspevok

Sloven muž
   30. 12. 2014, 18:47 avatar
Spoznať ju a žiť podľa nej, len to jedine je záchranou a spásou, pomocnou rukou od Boha.....


8.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 18:53 avatar
len sa pozri koľko zla robí náboženstvo v arabskom svete v Afrike je náboženské vyvražďovanie na dennom poriadku o čom to tu trepeš....
Súhlasí LANVIN


9.
označiť príspevok

Sloven muž
   30. 12. 2014, 19:00 avatar
A o čo vy? Nedokážete oddeliť vieru od učenia, len tu dookola omieľate, že ako je to všetko zlé, ako keby ateisti a neverci boli anjelici.....
Súhlasí Al_ice, universum


10.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 12. 2014, 19:08 avatar
to nie je pravda,nepokoje v tychto krajinach su len vdaka tym,ktori nepokoje umelo vyvolavaju a nasledne
tieto krajiny devastuju za ucelom kolonionalneho parazitovania!
Súhlasí Sloven, Wolfe


2.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 18:39 avatar
toľko drístov,na akú riť to tu dávaš aj tak to nikto nečíta...


3.
označiť príspevok

Sloven muž
   30. 12. 2014, 18:44 avatar
No je zaujímavé, že vy neverec opäť prvý.....
Súhlasí universum


6.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 18:47 avatar
ľudstvu nič iné neostáva ako sa zbaviť náboženstva...ináč tu nikdy pokoj nebude....


11.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 12. 2014, 19:10 avatar
ako sa chces zbavit iba 2.2 miliardy krestanov?
ved napis,ako si to predstavujes a to som nespominala ine nabozenstva.


12.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   30. 12. 2014, 19:11 avatar
Plynove komory :-)


13.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   30. 12. 2014, 19:15 avatar
vieš aká je najkratšia cesta k bohu?


14.
označiť príspevok

universum
   30. 12. 2014, 19:17 avatar
Tak ako v ateistickom Sovietskom zvaze.

Ale ateistom uz bola odobrana moc, tak siria nenavist aspon kde ich nezablokuju.


15.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 19:30 avatar
je vás sotva 1,5 miliardy každý deň vás ubúda...moslimi s vami robia poriadok...


16.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   30. 12. 2014, 19:33 avatar
a keď budú títo černoprdelníci sedieť za pc a netrtkať za chvíľu ich bude ešte menej


19.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 12. 2014, 19:41 avatar
nie,krestanov je viac ako 2,2 miliardy a s tym nic neurobis.


24.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 19:48 avatar
klameš,sám pápež to povedal,že vás je len 1,5 a to iba len na papieri,je vás ešte menej....


57.
označiť príspevok

Sloven muž
   30. 12. 2014, 20:27 avatar
Hádam katolíkov...či ani to neviete rozlíšiť...?


20.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 12. 2014, 19:42 avatar
uz si volas na pomoc moslimov,na ktorych tiez nadavas?  
Súhlasí Wolfe, Sloven


36.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 19:58 avatar
Moslimovia su ateisti?
Ty mas vlastne problem s veriacimi, alebo len s krestanmi?
Lebo vyzera to tak, ze moslimovia ti vyhovuju...
Súhlasí Al_ice, Sloven


17.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 19:35 avatar
ak by ste nasilu nekrstili deti,tak ste už dávno vymreli....


18.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 12. 2014, 19:40 avatar
neklam opat,ake nasilu?
krestania si nechaju krstit SVOJE deti a do toho ta nic nie je!


25.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 19:50 avatar
ale je,je to porušenie ich práv a je to proti božiemu prikázaniu o slobodnej vôli ty dement....


21.
označiť príspevok

karas muž
   30. 12. 2014, 19:45 avatar
Ja to povazujem za jeden zo zlocinovRKC a neuveritelne barbarstvo na nic netusi=


22.
označiť príspevok

karas muž
   30. 12. 2014, 19:48 avatar
Na nic netusiacich a bezbrannych detoch. A zzneuzivanie viery ich rodicov.


23.
označiť príspevok

karas muž
   30. 12. 2014, 19:48 avatar
Na nic netusiacich a bezbrannych detoch. A zzneuzivanie viery ich rodicov.


26.
označiť príspevok

karas muž
   30. 12. 2014, 19:51 avatar
V dospelosti maju deti dost casu rozhodnut sa podla svojhonpresvedcenia.


30.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 12. 2014, 19:55 avatar
odjakziva tak bolo,ze o svojich detoch do dospelosti rozhodovali rodicia,
ak by sme to nechali na deti,tak napr.skoly by boli prazdne
neveriaci svoje deti krstit nedavaju.
je to vola rodica, ze chce pre svoje dieta podla svojho vedomia a svedomia to najlepsie.


56.
označiť príspevok

karas muž
   30. 12. 2014, 20:24 avatar
No ved prave o to rozhodnutie ide.Krst z dietata nespravi veriaceho. To dokonca nezabezpeci ani vychova. Na to treba nieco ovela viac. :-) Krst ,bez uvedomenia si dietata o co ide a hlavne bez viery, je iba pokryteckym a brutalnym krokom cirkvi, aby vykazala ciarku v stave . Je krvavym podpisom na prazdnom papieri.
Dokonca je to tak pokrytecky krok RKC, ze krst nie je mozne zrusit, napriek tomu, ze by o to ziadal clovek, ktory neveri. A tak tie rozne statistiky nevykazuju pocty veriacich, su iba sumou ciarok v archivoch RKC.
Súhlasí veriaci-4


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 20:31 avatar
Ak niekto neveri, tak nema co zrusit, pretoze pre neho ten krst znamena asi tolko ako poliatie vodou...
A popisujes to prilis dramaticky, ale v niecom mas pravdu (ako si pisal o tych stavoch)


61.
označiť príspevok

universum
   30. 12. 2014, 20:33 avatar
Wolfik ty si asi nikdy nepocul o scitani ludu.


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 20:54 avatar
Ja hovorim o tom pocitovom vyzname pre toho krsteneho cloveka, chapes?
Ze ak neveri, tak mu moze byt jedno, ci je pokrsteny alebo nie..

Ze to nie je, ako keby mu vytetovali alebo vypalili nejake znamenie...


60.
označiť príspevok

universum
   30. 12. 2014, 20:32 avatar
V Starom zakone obriezka u malych deti este skor ako krst - na 8. den. Dodnes u zidov.

A stastistiky su podla toho co dospely clovek oznaci v scitani ludu. To mozu len ludia nad 18 rokov.

Ja som dal nabozenskle vyznanie nejaku srandu pred 10. rokmi, tak v skutocnosti je veriacich mozno este viac ako sa ich dospelych hlasi k viere 90% u nas, v Polsku, ci Rakusku.

Ku katolikom sa hlasi 66% dospelych pre scitani. Na Slovensku, v Ostereichu.


41.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 20:02 avatar
25+26: To je krst, nie obriezka. To dieta si to ani nepamata. Ak tomu neskor neveri, tak to nie je pre neho viac ako obliatie vodou, fakt nemyslim, ze by z toho malo mat vecnu traumu, nebude mat z toho ani fyzicke ani psychicke nasledky...

Ak by vam tak mohlo nieco vadit, tak jedine vychova k viere v Boha..


45.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 12. 2014, 20:07 avatar
my sme to tak aj urobili,ja veriaca,moj muz ateista-tuhy
ze ked bude nas syn dospely,nech sa rozhodne.viedla som ho k tomu
citanim biblickych pribehov z SZ a NZ pre deti.
uz je dospely a povedal,ze neciti potrebu sa nechat pokrstit.viac sa ho na to nepytam.
take bolo rozhodnutie nas rodicov,ale chapem aj ine rozhodnutia rodicov.
Súhlasí Wolfe, Sloven


55.
označiť príspevok

universum
   30. 12. 2014, 20:18 avatar
to je strasne
Súhlasí Patrick91


58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 20:29 avatar
Alice teraz ma napadlo, kde ste sa brali? V kostole?
Ak ano, nebolo treba podpisat dispenz?
Ak ano, nestalo v nom, ze rodicia musia pokrstit a vychovavat dieta v katolickej viere?


63.
označiť príspevok

zoozoo muž
   30. 12. 2014, 20:33 avatar
toto sa stalo mojej sestre, ktora chcela svatbu v kostole a brala si evanjelika.


68.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 20:48 avatar
Toto sa stalo mne este vtedy evanjelikovi, ked som si bral katolicku...
To je tak, ked rkc neuznava inu cirkev, okrem tej svojej (vidis Alice? tu mas dokaz.. hned si nespomeniem, ale niekedy sa pomocou temy k tomu dopracujem).

Je to podobne ako, keby jeden isiel do evanjelickeho kostola v nedelu, tak ma hriech pokial nesiel aj do katolickeho (respektive v sobotu vecer).
Evanjelici to az tak nedramatizuju...


69.
označiť príspevok

zoozoo muž
   30. 12. 2014, 20:52 avatar
mne sa to nestalo
Alice nikde neobhajuje rkc myslim...


72.
označiť príspevok

universum
   30. 12. 2014, 21:25 avatar
Do kostola nie je prikazane ist. Prikazane je zucastnit sa na celej omsi.

Evanjelici nemaju sviatosti.
Súhlasí Patrick91


74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 21:34 avatar
Evanjelici maju sviatosti, len nie tolko ako katolici, nemaju sviatost zmierenia, namiesto toho maju veceru panovu..


75.
označiť príspevok

universum
   30. 12. 2014, 21:37 avatar
nemaju sviatosti
Súhlasí Patrick91


77.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 22:39 avatar
www.ecav.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Malý katechizmus Dr. Martina Luthera

Obsah:
I. čiastka: Desať Božích prikázaní
II. čiastka: Všeobecná viera kresťanská
III. čiastka: Modlitba Pánova
>>>IV. čiastka: Sviatosť krstu svätého<<<
>>>V. čiastka: Sviatosť Večere Pánovej<<<


71.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 12. 2014, 20:56 avatar
nemali sme cirkevny sobas.


73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 21:30 avatar
Aha, tak potom jo..


78.
označiť príspevok

sta2rky muž
   31. 12. 2014, 09:25 avatar
Al- , dá sa to znížením pôrodnosti, plánovaným rodičovstvom, ale cirkevníkom sa to nepáči.


81.
označiť príspevok

Anthraxxx muž
   1. 1. 2015, 11:57 avatar
Scital si krstne listy? Tak ako to robi cirkev u nas? A potom hlasi, kolko je krestanov na Slovensku. Uprimne, neverim, ze na svete je co i len miliarda krestanov. To ale znamena, ze viac ako 6 miliard ludi vasim bludom neveri. Je pravda, ze mnohi z nich veria zase inym bludom.


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 19:55 avatar
To je blbost, pokoj tu nikdy nebude tak ci tak...
Súhlasí Al_ice


7.
označiť príspevok

pátrač muž
   30. 12. 2014, 18:47 avatar
dobrá téma viete, že v nebi sú prekladatelia, svätské bytosti nepoznajú umelé jazyky


27.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 19:52 avatar
ja mam taky pocit,ze aj s nezaregistrovanými je krestanov ci katolikov dokopy 2,7 miliard
Súhlasí universum


29.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 19:55 avatar
ja má zase dojem,že polovica kresťanov je len z donútenia...len hlupák môže veriť v boha v 21 storočí....


35.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 19:58 avatar
este niekolko miliard ludi veri v rozprávky,no a co fajer  


62.
označiť príspevok

Sloven muž
   30. 12. 2014, 20:33 avatar
Aha, takže to povedal neverec zo zdvihnutým prostredníkom....Vy v čo veríte, v čo, v seba, v Lenina, v Busha, v prostredník v zadnici, či v čo?

Ani zdania nemáte, keď píšete vždy o kresťanoch, že kto je kresťan....Chceli ste povedať, opravte ma, ak sa mýlim, že polovička katolíkov, teda veriacich v cirkev...ani také niečo neviete? Hlavná vec, že tu štekáte, ako besný pes, spenená slina, stačí keď tu niekto napíše niečo kladné o Bohu, jeho zákonoch, Slove Božom, Ježišovi....Fakt, vy ste chodiaca mŕtvola, ktorá sa tu chodí odbavovať takýmto hanebným spôsobom, tak ako ďalší vám tu podobný!


64.
označiť príspevok

Sloven muž
   30. 12. 2014, 20:38 avatar
A vy chudák, ešte aj niekoho portrét ste zneužil, len aby ste dokázal, že aký ste obmedzenec, plný jedovatej sliny, voči niekomu a niečomu.....


65.
označiť príspevok

Bombolo
   30. 12. 2014, 20:40 avatar
čo tu bľačíš ako ovca...ako vieš že čí portrát je jeho ...azda si sa s tým človekom stretol?


67.
označiť príspevok

Sloven muž
   30. 12. 2014, 20:42 avatar
A vy, žeby ste sa tiež neozval, skrátka vrana k vrane....
Súhlasí universum


33.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 19:56 avatar
a to ste kde registrovaný....


40.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 20:02 avatar
v duchovnom svete,fajer
ale tam sa prah prestupuje s fantáziou,s vierou vo vitazstvo dobra nad zlom a s roznymi knizkami s krásnymi rozpravkovo fantastickými ilustráciami,alebo aj bez nich a s tou vsak vies,Bozou recou to pisanou
Súhlasí universum


44.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 20:06 avatar
ja tiež verím,že zdravý rozum zvíťazí nad náboženským zlom...


47.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 20:08 avatar
nepochopis fajer,pokial nebudes uplne mimo tvojej protiteistckej aktivity,aby si mohol uverit


50.
označiť príspevok

fajer
   30. 12. 2014, 20:11 avatar
to fakt nedokážem pochopiť,ako može niekto veriť cirkevným zločincom....


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 20:13 avatar
Ako moze niekto verit politickym zlocincom?


54.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 20:14 avatar
vnimaj to individualisticky a netahaj sem keketov
cirkevni zlocinci sa predpokladam dostali medzi nich pomocou aktivit,ktore zatienili ich nemoralny pristup k inym a nie k sebe
Súhlasí Wolfe


28.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 19:53 avatar
aspon niekam patrim,ked ma uz nikto nechce
nie som sama


34.
označiť príspevok

Bombolo
   30. 12. 2014, 19:57 avatar
Nikdo vás nemá rád? Nikdo vás nepochváli?
Nikdo vás nepohladí? Nikto vás nepochová?
My vás pochováme.
Vaše pohřební služba
Súhlasí salbea


37.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 19:59 avatar
hej Bombolo uz si setrim na tento druh sluzby,bo je to luxusne drahe umriet


38.
označiť príspevok

Bombolo
   30. 12. 2014, 20:01 avatar
Ja verím že to nebudem potrebovať, že ma mrle zožerú.


42.
označiť príspevok

Bombolo
   30. 12. 2014, 20:04 avatar
alebo sa predám na orgány.....:-)
nekúpi niekto môj orgán?


43.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 20:05 avatar
co chces v tejto teme svoj organ pouzit na misijne potreby ?


46.
označiť príspevok

Wolfe muž
   30. 12. 2014, 20:07 avatar
Nie chce venovat do kostola, aby mali na com hrat...


48.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 20:08 avatar
to by som napisala,ze na ucely
 


49.
označiť príspevok

Bombolo
   30. 12. 2014, 20:10 avatar
Do kláštora, sviečky podraželi :-)


51.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 20:12 avatar
fajera by som najradsej zatvorila so vsetkymi jeho organmi do sekulárneho institutu pokial by neziskal odvahu kvakat ako duchovny
to by bola mega kazen
Súhlasí universum


52.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 12. 2014, 20:13 avatar
len si ty svoje organy nechaj édes Bombolo,tam stacia aj lojove  


32.
označiť príspevok

salbea žena
   30. 12. 2014, 19:56 avatar
a patrim do velkeho rozprávkového spolocenstva s anjelikmi,s certami,s kralovstvom z nebies,kde je vsetko tak perfect a nadherne
a ateisti maju zase inu rozpravku
Súhlasí universum


39.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   30. 12. 2014, 20:01 avatar
...mna neratat...ja s0m sl0b0dny mysl0u aj duch0m,aj tel0m...)))
Súhlasí salbea


66.
označiť príspevok

Sloven muž
   30. 12. 2014, 20:41 avatar
A vážení, tento článok nie je o cirkvi, ich učeniu, obradom...ale o niečom úplne inom. Ale vy neverci, plní beznádeje si skrátka vždy potrebujete šteknúť, ako besná svorka, plná jedovatej sliny, bez skutočného poznania, len s naučenými a pomýlenými frázami....


76.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   30. 12. 2014, 21:50 avatar
Chlape, pekný blog a super téma :-) prečítal som pár (ne)zarážajúcich reakcií vyššie, super  


79.
označiť príspevok

fajer
   31. 12. 2014, 10:51 avatar


80.
označiť príspevok

fajer
   31. 12. 2014, 10:52 avatar
u nás by hneť cirkev skrachovala...


82.
označiť príspevok

J.Tull
   2. 1. 2015, 09:48 avatar
Je tu 80 príspevkov (teraz už 81 ) a od zakladateľa témy, okrem reklamného plagátu, ani jeden. Nie je to diskutér, ale lepič plagátov... nie je to prvý prípad, ale pravidlo týchto "zákonníkov". Boja sa diskusie, lebo v komunikácii sa realizuje pravda a tá ich fantazmagória by v nej spľasla ako mydlová bublina...
Súhlasí Wolfe


83.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2015, 12:14 avatar
On uz tu polepil hodne plagatov... diskusne forum berie skor ako blog...
*potmehudsky* Niektori ludia nechcu pocut/citat ine nazory, pretoze sa boja o ten svoj... :P


84.
označiť príspevok

universum
   2. 1. 2015, 21:25 avatar
Nedisktuje, lebo by sa videlo, ze sam nezije podla toho co pise


85.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 1. 2015, 21:35 avatar
Deklamacia je pekna vec...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:59,  Pozrite si aj vy a vychutnajte si ako nacizmus dostal napiču od zdravého rozumu A ak tu...
dnes, 00:51,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/83772848_2559762290969685_846044515054649344_o.jp...
dnes, 00:49,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-0/p180x540/82532493_2559829930962921_21211625379269...
dnes, 00:47,  Drbnutý Jakobín tu chodí po Kancli jak zmyslov zbavený! Že nech podvádza, jak podvádza,...
dnes, 00:35,  https://www.rbc.ru/society/22/01/2020/5e2817819a7947f317a7916c
dnes, 00:34,  Rating úrovne demokracie v Rusku vzrástol a dosiahol úroveň Konga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
dnes, 00:32,  A už tu máme index korupcie a na tomto poli Rusko veru ani tento rok nezaháľalo!!!!!!! V...
dnes, 00:31,  nikto sme my
dnes, 00:30,  https://1.bp.blogspot.com/-xlsQ_958I14/XimPmVV4k_I/AAAAAAAAZwY/6wh13WZlt7kj1l7oqz2zodhVG_cn9-ZQgC...
dnes, 00:28,  Pôvodní Američania opúšťajú USSAcke peklo a utekajú do ruskej zasľúbenej zeme....
dnes, 00:28,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/83183555_2535343653391503_2918807242616602624_n.p...
dnes, 00:27,  Pišta Víťaz práve nadviazal spojenie s Perúnom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...
dnes, 00:21,  1.Smer 25% 2.Za Ludí 19 3.Oľano 12 4. Kotleba 10 5. KDH 8 6. Sme Rodina 6 Ostatné strany...
dnes, 00:19,  O-Zone - Dragostea Din Tei (Official Video) - HD - Dance Essentials
dnes, 00:16,  O-Zone - Dragostea din tei
dnes, 00:10,  Keď pre Zem a vek píše člen KSS Michal Dieneš, PhDr., CSc., 63 r., súkromný podnikateľ...
dnes, 00:08,  https://c++.youtube.com/watch?v=fuPX8mjeb-E
dnes, 00:06,  Čo poviete? Nie je ten Dodulík trošičku popletený?...
dnes, 00:04,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/84000770_2681169231930931_9056451405660815360_n.j...
dnes, 00:02,  Matej Fabšík PRI NIEKTORÝCH VECIACH NEDOKÁŽEM BYŤ TICHO. NIKDY. Dnes ma zobudila...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(195 936 bytes in 0,508 seconds)