Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Učitelia dlhodobo štrajkujú za svoje platy - prečo my ostatní vysokoškolsky vzdelaní (a nie len tí) s rovnakými alebo menšími platmi ako majú oni sme ticho

47
reakcií
2083
prečítaní
Tému 22. februára 2016, 19:46 založil SamuelG.

podobné témy:1.
označiť príspevok

SamuelG muž
   22. 2. 2016, 19:46 avatar
Pracujem v štátnej správe na inšpekcii v Bratislave 10 rokov, 8 platová trieda a môj čistý príjem bol 620 Eur v roku 2015 (to mám jeden z najväčších platov na odbore a to tam máme ľudí s doktorátom, nováčikovia majú niekoľko rokov len základný tabuľkový plat a preto fluktuácia zamestnancov je obrovská). Moja vedúca, ktorá je v štátnej správe už 20 rokov má o cca 70 hrubom viac ako ja, pretože má príplatok za vedenie. Mám vysokoškolské vzdelanie a odbor, na ktorom pracujem je kontrolný aj povoľovací. Makám 8 hodín denne veľa krát si musím prácu brať domov a po večeroch doma študujem legislatívu, ktorej je enormne veľa a neustále sa mení (je jej ďaleko viac ako učiva dvoch predmetov za celú strednú školu a to ovládanie legislatívy je len malá časť vedomostí s ktorými musím disponovať). Mojimi rozhodnutiami, chránim verejné záujmy a chybným rozhodnutím môžem napáchať miliónové škody a nie len finančné. Na ústnych pojednávaniach sa musím vysporiadať veľa krát s agresívnym jednaním účastníkov konania a ak urobím chybu tak mám na krku ich celé právnické oddelenie. Mám učiteľov vo svojom okolí a musím povedať, že aj napriek tomu, že chodím do roboty skôr ako oni, tak keď z roboty prichádzam oni sú už dávno doma a čo sa týka ich platu majú v priemere o 250 Eur v hrubom viac ako ja a to majú ešte aj viac dovolenkových dní. Aby som mohol uživiť dcéru tak chodím sem tam poobede upratovať, aby som si privyrobil. Ja netvrdím, že mám najťažšiu a najmenej ocenenú prácu, ako to prezentujú o sebe učitelia, a viem, že mnoho z vás platených štátom maká za ešte mizernejšie platy a za horších podmienok ako my na inšpekcii. Ja len nerozumiem prečo my ostatní sme jednoducho ticho.

Ja rozumiem že učitelia disponujú množstvom rukojemníkov a že ich výpadok je citeľný takmer okamžite lebo rodičia nemajú kam dať svoje deti a teda sú oproti nám ostatným vo veľkej výhode čo sa týka vyjednávania, pretože výpadok nás ostatných by mal negatívny dopad poväčšine až z dlhodobejšieho hľadiska, ale aj tak nerozumiem prečo my ostatní sme proste ticho a nezjednotíme sa tiež za vyššie platy tak ako učitelia. Učiteľ základnej a strednej školy je rovnaký člen systému ako my ostatní nie je ničím viac. Učiteľa základnej a strednej školy bez nejakej svetobornej prípravy dokáže robiť takmer každý vysokoškolsky vzdelaný človek. Sám mám s tým skúsenosti a nie len z čias keď som chodil do školy. Netvrdím, že práca učiteľa je ľahká, ale zas nejedná sa ani o nič svetoborného, tak ako všetky zamestnania má svoje výhody aj nevýhody. Z mojej praxe môžem povedať že pokiaľ sa žiak učiť nechce tak môže mať akéhokoľvek učiteľa aj tak mu to nepomôže a zvýšením platov učiteľov rozhodne nedonútite žiakov, aby sa chceli učiť a aby v škole sekali dobrotu.

Zamestnanie učiteľa nie je viac ako zamestnanie nás ostatných. Drvivá väčšina zamestnaní plní v systému určitú funkciu a výpadok každého z nich by viedol k narušeniu systému.

T.j. učitelia základných a stredných škôl nie sú viac ako sme my ostatní vysokoškolsky vzdelaní platení štátom tak prečo sme my ostatní ticho a nebojujeme za rovnaké zvýšenie platov t.j. 160 + 90 tak ako učitelia ? Keďže nechcem diskriminovať tak bojovať by mali aj tí, ktorí nemajú vysokoškolské vzdelanie, pretože keď už zvyšovať tak všetkým čo zastávajú v tomto systéme svoju funkciu a majú platy rovnako mizerné alebo horšie ako majú učitelia.
Súhlasí Karola, Lux.Aeterna


3.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   22. 2. 2016, 20:14 avatar
Len my, my, my, a vy ostatní nám v tom pomôžte, hoci na vás si nikdy nespomenieme... 


2.
označiť príspevok

Shagara muž
   22. 2. 2016, 20:02 avatar
Samozrejme ,s mnohým súhlasím,....a to sa týka i iných oblastí a práce. Mnohí sú na tom horšie a sú ticho,....a najviac za posledné roky "kričali" tí, čo sa mali relatívne najlepšie./SudcoviaLlekári,zdravotné sestry,učiteľia/


23.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   26. 2. 2016, 03:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

sta2rky muž
   22. 2. 2016, 20:23 avatar
Ja sa pýtam, nejestvuje v tomto štáte zákon podľa ktorého má mať každé dieťa právo na vzdelanie a štát mu ho musí zabezpečiť aj v prípade štrajku nezodpovedných učiteľov? Ak by išli do štrajku deti, študenti, sú tu zákony na potrestanie rodičov, ale na štrajk učiteľov, kde rukojemníci sú žiaci a rodičia zákony nie sú. Zaváňa to anarchiou.
Čudujem sa, že niektorým rodičom nevadí keď ich deti nechodia do školy v dôsledku štrajku a štrajk podporujú.
Súhlasí Mierotvorca


5.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   22. 2. 2016, 20:28 avatar
To len taký menší majdan pred voľbami je...Pravica stráca stále viac a viac, bolo potrebné niečo urýchlene urobiť, štrajk necelých 2% učiteľov to má vyriešiť...Necelých 2= a sú toho plné média ako keby štrajkovalo aspoň 75%...
Súhlasí ardzun


22.
označiť príspevok

ardzun muž
   23. 2. 2016, 17:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   27. 2. 2016, 20:25 avatar
Presne tak, ako sa im hodí, tak v tom zmysle o tom píšu...


6.
označiť príspevok

Karola žena
   23. 2. 2016, 00:36 avatar
vskutku nerozumiem, z akého titulu má verejná a štátna správa po 27 rokoch ešte post socialistický tabulkový platový systém = najnižšie platy.. platové zaradenie je ešte podmienené praxou v štátnej či verejnej službe.. napr. absolvent VŠ má nástupný plat neprimerane nízky, nemá ho čo motivovať..a nečudo,.že je v týchto inštitúciách aj značná fluktuácia.., ..učitelia s praxou nemajú až tak nízke platy na to, že nepracujú denno denne 8 hodín a majú 5 x do roka preplatené prázdniny..atď,..je to ich povolanie ktoré si vybrali a etické je, aby pristupovali k nemu zodpovedne..to že sa s prepáčením štrajkom vysrali na deti, na učenie..radšej nekomentujem ...a na to týždňové jarné prázdniny, vhodné na štrajk , či nie ? ..Vysokoškolskí profesori
na druhej strane je dobre že sa idú biť za svoje,... a na tretej strane veľké howno im to pomôže.., totižto tento istý scenár mal premiéru v r. 2003.
na SK za za LUXUS plat považuje mzda cca 1000 bruto, v čistom cca 750 e.,.a za slúšný palt je považovanýá plat 700 brutto, v čistom cca 550 e...a bežný plat zamestnancov sa pohybuje cca okolo 500 eury brutto už niekoľko rokov..,aspoň v BA.

takže správne, do ulíc by mali vyjsť všetci, ( nielen učitelia ..všetci sú na jednej lodi ako učitelia )..ale štrajkovať komplet celá verejná a štátna správa..zamestanci týchto inštitúcií sú ožobračovaní tabulkovým systémom , naviac makajú od vidím do nevidím , a nesú zodpovednosť za svoju prácu.. a nakoniec, je to štátom dobre premylsené, malé platy, nízke odvody , nízke PNky, nízke dôchodky..


7.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 2. 2016, 07:27 avatar
(6.) Urcite je plat/mzda 550 e v cistom slusny plat? Tomu sa mi podla reakcii okolia velmi nechce verit.


9.
označiť príspevok

Karola žena
   23. 2. 2016, 09:25 avatar
7,..samozrejme že nie, ..a píšem že je "POVAŽOVANÝ " , teda považovaný zamestnávateľom /zamestnávateľmi za slušný plat pre svojho zamestnanca... )


8.
označiť príspevok

Deniskooo muž
   23. 2. 2016, 09:15 avatar
Urcite s vami suhlasim s 550 Eur sa vyzit neda, no na druhej strane, ked niekto isiel do statnej spravy mohol s tym pocitat... nechcem nikoho urazit, no z mojej skusenosti ten kto pracuje v statnej sprave sa nevie moc presadit v normalnych spolocnostiach... :/ ale zase tiez by som vam doprial urcite vyssie platy, toto je len z ruky do huby :/ cely tento stat je onicom


10.
označiť príspevok

Karola žena
   23. 2. 2016, 09:28 avatar
8,..noo..je to diskutabilné, ..práca sa ťažko hľadá najmä taká, ktorá by človeka aj bavila..a aby bola aj dobre zaplatená....štátna správa je veľmi široká oblasť od Ministerstiev počnúc..


11.
označiť príspevok

JanciKLMN muž
   23. 2. 2016, 09:34 avatar
Tiez som toho nazoru ale na druhej strane... vo firmach by si viac zarobili, ale treba robit aj pracu v statnej sprave... celkovo je to velmi zle... studovani ludia aby zarabali ako smetiari...


12.
označiť príspevok

bystrik muž
   23. 2. 2016, 09:57 avatar
A čo taký smetiar si nezaslúži takú plácu, aby nemusel žiť z ruky do úst?

Každá práca, ktorá je potrebná a prínosom mala by byť zaplatená tak, aby aj ten smetiar v pohode vyžil, a nie len učiteľ, zdravotná sestra...hoci keby ten smetiar aspoň mal taký plat ako učiteľ, to by sa tešil. A tých 550 je blud u učiteľa, možno nástupný, aj to možno!


26.
označiť príspevok

SamuelG muž
   27. 2. 2016, 19:02 avatar
Ja rozumiem, že človek v štátnej správe nemôže očakávať plat súkromného sektoru. Ale tak či tak túto prácu niekto robiť musí. Ja viem, že si to mnohí neuvedomujete, ale pracovníci štátnej správy veľa krát majú na starosti veľmi dôležité záležitosti a musia rozhodovať o dôležitých veciach, ktoré môžu ovplyvniť mnohých, pričom o danej problematike nemajú veľa krát ani šajn, pretože zaškoľovanie v štátnej správe je takmer nulové a ich vysokoškolské vzdelanie to len málokedy pokrýva. Len ako príklad uvediem, zoberte si, že ľudia ktorí makajú za 550 Eur v čistom a ktorí majú napríklad vyštudovanú chémiu, tak povoľujú stavby veľkých podnikov, majú posúdiť a schváliť komplexné projekty, kompletnú ochranu životného prostredia a ochranu zdravia atď. pričom v živote predtým nevideli ako projektová dokumentácia vlastne vypadá. Prax je taká, že sa naberie človek za základný tabuľkový plat a ten maká a improvizuje ako najlepšie vie a dúfa, že nespôsobí nejakú katastrofu. Je pre všetkých nebezpečné ak sú tieto pozície obsadzované zamestnancami, ktorí sú ochotní robiť za 550 Eur, pretože z môjho pohľadu tieto pozície by mali byť obsadzované naozaj vysoko kvalifikovanými ľuďmi a tých rozhodne za 550 Eur nezoženiete. Ja si nemyslím, že títo ľudia by mali dostávať menej ako učitelia základných a stredných škôl. Tým rozhodne ale nechcem poukazovať na to, že štátna správa je to najdôležitejšie v tomto štáte. Sme rovnakí článok ako učitelia a ako mnohé iné články, bez ktorých by tento systém jednoducho nefungoval. Rozhodne ale som proti tomu aby sa zvýhodňoval už aj tak zvýhodňovaný článok učiteľov pred nami ostatnými. Tými ostatnými myslím všetkých vysokoškolsky vzdelaných, ktorí sú platení štátom a zarábajú rovnako alebo menej ako učitelia. Taktiež by sa primerane malo zvýšiť aj tým, ktorí nemajú vysokoškolské vzdelanie aj oni veľa krát plnia užitočné funkcie a taktiež musia z niečoho žiť a živiť rodiny. Nesmieme zabúdať, že jednotlivé články tvoria jeden funkčný systém a sme závislí jeden od druhého a výpadok akéhokoľvek článku alebo jeho zvýhodňovanie je pre systém nežiadúce.
Súhlasí YouLove


27.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   27. 2. 2016, 19:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

SamuelG muž
   27. 2. 2016, 20:08 avatar
Tak za prve by si sa divila kolko vysokoskolakov neovlada gramatiku a pritom ich IQ je daleko nad priemerom, za druhe prispevok som pisal rychlo bez kontroly a za tretie som clovek a to jest bytost omylna a nedokonala. Mimo to je pre mna daleko podstatnejsie pochopenie textu ako dodrziavanie zbytocne komplikovanych pravidiel slovenskeho pravopisu, ktore mnohe neplnia ziadnu funkciu len neucelne komplikuju jazyk.
Súhlasí YouLove


30.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   27. 2. 2016, 20:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   27. 2. 2016, 20:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

SamuelG muž
   28. 2. 2016, 16:03 avatar
vies nikdy som o sebe netvrdil ze som inteligentny ale za tym co som napisal si stojim ... a co sa tyka teba tak vazne nemam dovod z teba robit idiota tebe to totiz ide celkom dobre aj samej (pripadne samemu, pretoze ktovie, kto sa za tvojim nickom skryva a vobec kolko tych nickov na tomto fore mas z mojej strany co sa teba tyka tak uz len bez komentara.


41.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   29. 2. 2016, 00:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

RighteousFred
   23. 2. 2016, 11:23 avatar
Presne toto je mentalita slovakov.. Ked jeden ziada spravodlivost, ostatni ho utlcu.. A preto bude mat Slovak vzdy hovno a nie prosperitu.


14.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 2. 2016, 11:36 avatar
13. to je blbosť čo tvrdíš a odpusti si už tie pindy lebo Slováci tak ako aj iné národy sú rôzni. Ono ide aj o to, že učitelia sú štátna správa tak ako plno ďalších zamestnancov a tých všetkých živíme my všetci z našich daní a ide aj o to či náš štát na to má, treba si pozrieť trochu HDP na obyvateľa a tiež výdaje na hlavu napr. v zdravotníctve i v školstve ale aj iných odvetviach. A nestačí iba pýtať a natŕčať ruku, treba aj povedať odkial má na to štát vziať. Lebo inak je to presne to isté ako keď bude niekto pindať prečo nemáš doma mercedes ale škodovku a prečo máš malý byt a nie rodinný dom a prečo nechodíš na dovolenky.......takže iba pindať nestačí. U nás sú všetky platy aj v súkromnej sfére relatívne malé a z toho vyplývajú aj príjmy štátu a ak niekto vie ako to urobiť aby to tak nebolo a hlavne rýchlo, tak sem s tým návrhom........inak sú to všetko iba krčmové pindy.....
Súhlasí Lux.Aeterna


16.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 2. 2016, 11:38 avatar
Mne sa uz 10 rokov nezvysil plat Takze nemozem zaplatit viac dani A tym padom ani v statnej sprave nebudu mat viac


18.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   23. 2. 2016, 11:46 avatar
A ani im netreba Ked vyzili doteraz tak vyziju aj nadalej


20.
označiť príspevok

Karola žena
   23. 2. 2016, 11:49 avatar
no majko trochu si dezorientovaný zdá sa,...učitelia sú mimochodom VEREJNÁ správa,..a živiť ich nikto neživí, pretože majú riadne odvádzané odvody a dane..,rezort Ministerstva školstva má svoj vymedzený rozpočet zo štátnej kasy, tak ako iné a všetky hlavné odvetvia na SK.., ak má štátna kasa prostriedky na cirkev, teda financuje cirkev,..plus iné zbytočné inštitúcie,,..nerozumiem, prečo ti vadí že sa vyčlení smiešny rozpočet na školsvto ? ..napokon rodičia platia na ZŠ a stredných školách tzv. "školné"...za prihlášky na VŠ sa platia nemalé peniaze, bezohľadu na to či študent bude prijatý alebo nie...., a súkromné školy, súkromné podniky tiež poberajú dotáciu od štátu na projekty apod., ...trochu máš v tom hokej..


21.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 2. 2016, 12:20 avatar
Ja som hokej hrával a celkom dobre..... ale viem o čom píšem.Živíme znamená že to ide zo štátneho rozpočtu, teda daní odvodov a iných príjmov.........ja nesúhlasím aby štát financoval cirkev a iné zbytočné organizácie napr. ˇUstav pamätí národa a podobne, ale zatial je to tak a ja s tým neviem nič urobiť. Rozpočet sa každému zdá smiešny , aj zdravotnícky aj iné ale nikto nevie povedať kde má štát na to zobrať a nebrať to od občanov a firiem.....Pletieš sem viacero vecí a každý koho sa to bude týkať bude nariekať že práve uňho je málo peňazí.........ale vláda musí brať do uváhy všetkých a to som chcel tým príspevkom povedať........


25.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   26. 2. 2016, 04:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.15.
označiť príspevok

majko1 muž
   23. 2. 2016, 11:38 avatar
Moja 14.platí aj pre iných čo tomu nerozumia a iba pýtajú......


19.
označiť príspevok

RighteousFred
   23. 2. 2016, 11:46 avatar
*nerozumejú.
Súhlasí majko1


17.
označiť príspevok

RighteousFred
   23. 2. 2016, 11:43 avatar
Blbosti pises ty sam...
Pytam sa, preco je skolstvo statna institucia v kapitalizme?????
Preco ma Slovensko od prevratu 3x tolko vysokych skol, ako pred prevratom? K comu to ma byt dobre?
Potrebuje Slovensko tolko VS vzdelanych ludi? Aj ked o kvalite toho vzdelania by sa dalo dlho polemizovat.
Sukromnici si zakladaju skoly, aby mohli zmykat stat!!! Obnos penazi od statu smerom ku skolstvu je ale jeden balik, ktory sa musi rozdelit a cim viac skol je, cim viac ucirtelov je, logicky o to menej kazdy dostane.

Ucitelia su ti posledni v tomto procese, kto nesie nejaku vinu, ci bremeno..
Oni sa len zamestnavaju vo svojom obore. Ze je cele skolstvo hore nohami, nefunguje v prospech statu, ale v jeho neprospech, ze samotni ludia su lenive svine, ktore chcu mat VS vzdelanie len preto, ze sa im nechce robit a chcu niekde sediet v kancly a brat vysoky plat a kedze je VS vzdelanych ludi uz prilis mnoho, tak remeselnici zarabaju aj 2-3x tolko, co ucitelia na VS....
Ale toto je volny trh... deje sa len to, co chcu ludia, ze nepremyslaju o tom, ake to ma nasledky a ze top nema ziadnu logiku, tzo v dnesnom svete nikho nezaujima. Budu sa len stazovat na nasledky, ale pricinou su oni sami, to sa samozrejme nesmie ani vyslovit.


47.
označiť príspevok

YouLove
   29. 2. 2016, 16:05 avatar
Slovensko je presýtené vysokými školami, kvalita na úkor kvantity. Sú aj súkromné školy, pre tých ktorých deti sú blbé je to výborné , lebo majú love a tak im rodičia platia vzdelanie a dosť drahé. Vysokú školu súkromná aj na tej môže študovať každý blbec ak si platí. Školstvo je kvázi úplatkárske. Keď rodič sponzor dá na nové okná, jeho dieťa prepláva aj s vyznamenaním. Za to stredné školy iba niektoré sú výborné, Všetko závisí o pedagógov akú kvalitu dajú do svojich žiakov.


24.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   26. 2. 2016, 04:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

RighteousFred
   28. 2. 2016, 09:30 avatar
Ty tu pises, akoby si uz mala za sebou skusenost s dennodennym zvladanim 20 az 30 deti. Vies, co je to vobec zvladat 1, ci 2 deti?!
Popravde, je mi na zvracanie z tvojho prispevku. Citit z neho tak akurat zavist z tvojej strany, nic rozumne, nic opodstatnene.


38.
označiť príspevok

SamuelG muž
   28. 2. 2016, 16:14 avatar
Je rozdiel zvladat 1-2 deti doma kde sa o ne treba starat v plnom rozsahu a v skole kde sedia v laviciach a kde sa im prednada jednoduche ucivo strednej a zakladnej skoly. Mimo to uz davno nie je v triedach tolko ziakov ako to byvalo v minulosti. Ucitelov je znacny nadbytok.

Pracu ucitela zakladky a strednej skoly dokaze hned po dokonceni vysky zvladnut takmer kazdy student a to bez nejakej siahosiahlej pripravy. To co popisuju ucitelia ako svoje argumenty za vyssie platy su znacne prehnane polopravdy.

Zo svojej praxe viem ze najtazsie z celeho ucenia je urobit si v triede poriadok najme ak su dnesne deti riadne rozmaznane a rodicia v tomto neposkytuju potrebny support.
Súhlasí Justína


40.
označiť príspevok

Justína
   28. 2. 2016, 16:39 avatar
38. Podľa mňa, to čo dnes v školstve chýba , je výuka praktických predmetov a na to dosť kvalifikovaných učiteľov . Teóriu dnes vie odrapkať hocikto ,ale dať študentom riadnu praktickú výuku ,ktorá ich naozaj niečo naučí ,to už je iné kafe. Ktovie koľko učiteľov by v praxi zvládlo to ,čo učia .
Súhlasí Lux.Aeterna


43.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   29. 2. 2016, 06:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   29. 2. 2016, 12:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   29. 2. 2016, 14:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   27. 2. 2016, 21:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

asmodei muž
   27. 2. 2016, 21:40 avatar
(32.) Ucitelom nemoze byt len tak niekto... clovek musi chciet byt ucitelom, to nie je ako ked niekto vystuduje kuchara-casnika a potom za pasom prikruca skrutky do nejakej sucasti motora. Ucitel ma velku zodpovednost za ziakov, lebo aj on ich sčasti formuje... a nie kazdy ma povahu na to byt ucitelom aj ked vystuduje ucitelstvo.

A ucitelstvo nutne musi byt svetoborne ak ho niekto vykonava lebo ho vykonavat chce... aj ked plat ucitelov svetoborny byt nemusi.


34.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   27. 2. 2016, 23:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

asmodei muž
   28. 2. 2016, 08:54 avatar
(34.) To je presne ono - je uplne smiesna predstava, ze ucitel pride do skoly vytiahne ucebnicu a odvyucuje len tak svoju pracovnu dobu. Ano su aj taki, ale zvycajne na vysokej, kde su uz studenti svojpravni a ucitelovi moze byt sumafuk ci ho pocuvaju alebo ignoruju. Ucitel musi mat prirodzenu autoritu a respekt u ziakov a musi byt aj dobry psycholog a manazer, a to nei je len tak to sa hadam ani neda naucit.

Platy statnych zamestnancov su vzdy osemetne, pretoze mnoho ludi si mysli, ze ked ich oni platia zo svojich dani ,tak maju nejake pravo sa k tomu vyjadrovat.


39.
označiť príspevok

SamuelG muž
   28. 2. 2016, 16:19 avatar
Ucelovo zavadzas a prekrucas co som napisal. Ak chces argumentovat tak sa to najprv nauc a potom skus znova. No ale zas rozumiem ze od cloveka co ma inteligenciu na to aby si za nick dal 666 ako nejaky pubertak sa toho vela ocakavat neda


42.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   29. 2. 2016, 01:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

YouLove
   29. 2. 2016, 15:50 avatar
Na základných školách v 9 ročníku by mala byť aj praktická príprava ako vypisovať zloženky, ako si napísať žiadosti, odvolania, účtovné základy. Etická výuka by mala byť zameraná na spoločenskú etiketu, aj praktická výučba : sám si vedieť opraviť, také dielne, aby si vedeli aj kliniec zatlcť :D


48.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   29. 2. 2016, 20:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.

váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:50,  Knieža Matúš rozpráva Slobodný vysielač - moderuje Ing. Peter Zajac-Vanka, predseda Klubu...
včera, 22:47,  (112,113) Era, nebodaj si nemyslíš, že naše slovenské názvoslovie je bezobsažné...?! A...
včera, 22:30,  Ak poznáš ako sa sadi stromček nejde o nič nadzmyslove
včera, 22:19,  To si píš že mám zábrany.
včera, 22:18,  to si hovor pred zrkadlom.... Osvietený tu dava perfekt clanky, ktore si možeš overiť...a su...
včera, 22:17,  To je vec názvoslovia.
včera, 22:14,  Nič nadzmyslove neexistuje.....iba ak nepoznané tak ako treba
včera, 22:11,  ezoterika, možno okultizmus....nejake duchovne svinstvo
včera, 22:04,  (103) Era, ja sa neuspokojím s ponúkaným výberom, ja chcem poznať Tvoj osobný. Hádam...
včera, 21:57,  Cesta do otroctva. Zadĺžme sa! Relácia predsedu Klubu národohospodárov Slovenska Ing. Petra...
včera, 21:24,  náš alternatívny súdruh havran mortalita na covid 19 je dodnes za pár mesiacov 600 000...
včera, 21:19,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ?
včera, 21:18,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ?*15*15*15*15*15*15*15
včera, 21:17,  Spamuješ ho preto aby si dostal bann . Ten si dostal asi 100 krat za spamovanie ale je ti to...
včera, 21:16,  Premiéra premiéra autor: Ľubo Nemeš Neviem, či už ubehlo zdvorilostných 100...
včera, 21:11,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ? *15*15*15*15*15*15
včera, 21:11,  Osvietený- nebuď poslom ohromujúcich správ - aká je úmtrtnosť na COVID19? Vieš to...
včera, 21:11,  Mal toho veľa
včera, 21:10,  Ty si dostal banánik nedávno *13*13*13 Goňdoš *13*13*13...
včera, 21:06,  Vyskúšali sme za vás: Chľastáme potme Ak ste sa, milí alkáči, vrhli na článok kvôli...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(159 137 bytes in 0,214 seconds)