Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Tu vidíme čo prináša ateizmus, aké je ovocie evolučnej teórie

108
reakcií
1615
prečítaní
Tému 9. marca 2018, 06:59 založil RealitaABC.

podobné témy:1.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   9. 3. 2018, 06:59 avatar
Ak toto je vštepované študentom, že teda život vznikol samovoľne a náhodne z nezivej hmoty, tak z toho im vychádza, že existencia človeka je bez zmyslu a zodpovednosti. Stačí už len toto bezbožne presvedčenie uviesť do praxe a máme tu vedecký experiment:

svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

havran
   9. 3. 2018, 12:31 avatar
RealitaABC- ty potrebuješ na všetko ten kameň mudrcov, ktorý sa volá Boh?


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 12:55 avatar
5,....Prvotná príčina, ak ti vadí pojem -"Boh"?!
Toto nebol prvý a ani posledný prípad!
Budem sa opakovať slovami,ktoré som už citoval.
A to,že niektorí po prijatí evolúcie ,zastávali názor, že človek je len vyššou formou živočíchov. Wells, ktorý bol evolucionistom, v roku 1920 napísal:....... „Človek je podľa nich spoločenské zviera podobne ako indický divý pes kuon... preto sa im zdalo správne, že veľké psy z ľudskej svorky by mali tyranizovať a podmaňovať.“
A tak si len niekto "zastrieľal" na nevinné obete.
----------------------------------------------------------------------------
Potom to vyzerá tak,že ten "kameň mudrcov" bude skôr nejaká slepá sila ,ktorú sme povýšili na tvorivý element.
Ale chladný a bezcitný!


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 12:49 avatar
1,.......aj takéto podoby má ateizmus v zmysle výroku Richarda Dawkinsa:....."„Vo vesmíre slepých fyzikálnych síl a genetických replikácií dochádza k tomu, že niektorí ľudia trpia a iní majú šťastie, a nenájdete v tom zmysel ani spravodlivosť.“

Tí ktorí možno neboli vtedy v danej škole,alebo po útoku Gabriela Rossa prežili mali teda to ono "šťastie",....a podla Dawkinsa ani v tomto počine nemôžme hľadať "zmysel a spravodlivosť"! proste ,náhoda,osud ,...atď!


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 14:49 avatar
Debilita ABC, trepeš nehorázne nezmysly. Veda nie je ateistická. A nič nevieš o vedcoch. Čo ak sú tiež veriaci ako ty, akurát majú dosť rozumu, čo tebe chýba. A neovládaš ani logiku. Fakt, že život vznikol z pôvodne neživej látky nijako nesvedčí k názoru, že v takom prípade je existencia človeka bez zmyslu a zodpovednosti. Taký názor môže mať len totálny idiot.


2.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   9. 3. 2018, 08:53 avatar
Každá lož je financovaná, riadená a podporovaná z jedného a toho istého zdroja, mikulasenci riadia politikov,financie banky majú pod palcom ako veľké práčky peňazí, riadia krizy, vojny, migráciu, sfalšoval históriu, kalendár, zaviedli teorie o evolúcii, veľkom tresku, čiernych dierach, falšujú písma, dali kresťanom vierovyznania a asi stovky rozličných smerov pod spoločným nebiblickym učením( ako vnímať všetko od základov zle) a financujú archeologické a iné podvody. Darwin bol mikulasenecky farár a incestman to sa dá o ňom i nájsť na nete. Diabli hlasaju že veľký tresk či evolúcia áno a i v mixovanie s mikulasenecky pohľadom na stvorenie, potom to zaklincuju zemou a všetkým 6000 rokov starým a ten istý zdroj podvodných vedcov nájde drevenú loďku a vydáva ju za archu a hlasaju bibliu doslovne diabolský, prečo si rovno ich poslucháči neobrezu vtáky a nejdú i do nimi založeného Izraela ktorý predtým nikdy v Palestine nebol a vždy bol duchovného rázu ten pravý


3.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 12:05 avatar
Ale kde sa zobralo toľko mikulášencov? Dodo,ja po tvojich príspevkoch, už keď idem aj na záchod,tak sa najprv pozriem,či tam nejaký z nich nečíha?
Des a hrôza,.......


16.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   9. 3. 2018, 18:55 avatar
To som sa pobavil. Ak máš na záchode casaky od strašnej veži a tzv preklad nového sveta tam nájdeš ich podpis tiež. Kde sa ich toľko vzalo? Majú na to mnoho spôsobov, teologické školy, daňový systém, vyvražďovanie ľudí v mene Božom, vierovyznania,naivitu ľudí čo si písma vyložia telesne a nechce sa im duchovné robiť tak radšej idú za nimi s tým mini talentom čo bude od nich tak odňatý atď v neposlednom rade skrz tzv tradície a členstva a skrz - klop,klop,klop. Kto je ? Svedkovia jehovovi, počuli ste už správu o Božom Kráľovstve?


4.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 3. 2018, 12:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 12:45 avatar
4,....ateizmus a falošné kresťanstvo má mnoho spoločných čŕt!
V skutočnosti, ten kto koná zlo v mene Boha/genocídy a pod./ nie je skutočný veriaci, lebo ak by bol nikdy by tak nekonal!
Príklad Pavla/Saula/ pred obrátením, ktorý "dýchal hrozbou a vraždou" a prenasledoval kresťanov. Sk.9:1
Sám neskôr po obrátení povedal, že....."„Bol [som] v nevedomosti a konal som z nedostatku viery.“ ?(1. Timotejovi 1:13)
Neskôr sám ešte uznal, že bol vtedy..... „rúhačom a prenasledovateľom a nehanebníkom“. (1. Timotejovi 1:13)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda,takí "kresťania" čo sa tak správali a správajú,nie sú kresťania, a ani veriaci. Možno skôr povedať,že sú bigotní fanatici,.....alebo matrikoví ,"náboženskí ateisti"!
Samozrejme,....nie každý z ateistov koná zlo,tak ako ho nekoná ani každý formálny "kresťan"!


9.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   9. 3. 2018, 13:03

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   9. 3. 2018, 20:40 avatar
9

Ale, ale Scarlet666

Existujem preto, aby som neexistoval? Vidíš v tom zmysel? Všetok život , ktorý vníma osoba človeka je len vo vedomí tej ktorej osoby človeka a bez večného vedomia Boha - Stvoriteľa nič nemôže existovať a to sa týka aj nášho vedomia vlastnej existencia. Ako môže niečo existovať ak niet nič, čo by to vedome vnímalo. Ateizmus je blud a bláznovstvo.

Aj takéto niečo vyprodukuje bláznivý ateizmus:

cit: Život je jen koncept

Život je uměle vytvořená kategorie. Snažit se dělit systémy na živé a neživé nemá jiné, než kulturně-historické opodstatnění a snaha o vytvoření všeobecně přijatelné definice života je předem odsouzená k nezdaru, kvůli nemožnosti formulace teorie života.
-----------------------------

To už do akého štádia bláznovstva došli, že niečo také vyprodukujú?

Kam to smeruje? No k popretiu samotnej definície čo je to život, ako keby ani definícia a vnímanie toho, čo je to život ani neexistovalo a dať tomu nejaký iný názov. Prejav vysokoorganizovanej hmoty, aby sme všetko zastrešili pod hmotu. No katastrofa.


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 14:52 avatar
Dobrý nezmysel táraš: ateizmus a falošné kresťanstvo má mnoho spoločných čŕt!


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 18:49 avatar
14,......falošní kresťania sú náboženskí ateisti! V skutočnosti,je viac ako isté,že väčšina matrikových kresťanov,sú v skutočnosti neveriaci!
Sú o tom výskumy/stupeň praktizovania náboženstva/,.....a ak niekde je 98 % kresťanov a len 4-5 % chodí pravidelne do kostola.
Severské krajiny tým vynikajú! Norsko,Dánsko! Vo Švédsku sú to iba štyri percentá a v Rusku dve percentá.
A títo akože "kresťania" veria a konajú presne ako ateisti. Teda,hlavne tí,čo už vôbec nechodia do kostola a vôbec nepraktizujú svoju vieru! Ale tých prvkov je viac,už aj z titulu,že títo "kresťania" v značnej miera v dospelosti prestávajú veriť v Boha a sú doslova a do písmena ateisti!
Mám s tým skúsenosť,...pravidelne aj tu na Slovensku s takými sa potýkame vo veľkom. Sú pokrstení,ale to je všetko,....a otvorene sa vyjadrujú ,že v Boha neveria!


18.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   9. 3. 2018, 19:20 avatar
15. I hlboko veriaci a fanatici vraždia, nie jeden i viacej ako ty ktorý ani neveria. Ide o to že ten systém viery či už to nazves kresťanstvo alebo akokoľvek hoc je to mikulasenecke som nikde práve nenašiel. Už v základe nemôže byť práve pretože ak by bolo tak tých xyz varovaní v biblii by tam bolo asi na ozdobu a presne tak sa sektari a členovia mikulaseneckych cirkvi správajú. Ani ich nenapadlo že lož zabíja hlavne a mení na diablov obraz. A že ak Pavel hlásal práve evanjelium a biblia popisuje ze sú falošné druhy evanjelií čo sa budú hrať na práve a že či Syn Človeka vôbec nájde vieru na zemi ak dôjde ?


26.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 19:57 avatar
S: niekde je 98 % kresťanov a len 4-5 % chodí pravidelne do kostola.

No a? To nie je dobrý argument, lebo nič o nich nevieš. Čo ak im stačí komunikácia s bohom doma? Napríklad komunikácia medzi ľudským mozgom (dušou) a bohom priamo alebo sprostredkovane cez anjelov?


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 21:10 avatar
26,...to by mohlo byť,ale nie je! Dané výskumy podrobnejšie popisujú týchto "kresťanov", ktorí už ani vo veľkom počte nežijú v manželskom zväzku, a podobne. A to asi nie je kresťanské. To je smilstvo podla Písma!
Dané výskumy poukazujú na úpadok viery,aj keď paradoxne ,títo ľudia uvádzajú svoju príslušnosť k cirkvi!
Ale aj tu sa už rodí generácia,ktorá odmieta Boha, a nepotrvá dlho ,bude to ešte s touto "pseudovierou" ešte horšie!
A "anjelská" terapia je už odklon od Písma/New age/!


53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 21:30 avatar
S 44: Dané výskumy poukazujú na úpadok viery,aj keď paradoxne ,títo ľudia uvádzajú svoju príslušnosť k cirkvi!

Škoda, že tvoj názor si nevedia osvojiť na ministerstve kultúry, vo vláde, ani poslanci NR SR, lebo už by bolo načase dokončiť odluku cirkví od štátu.


43.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 3. 2018, 21:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 21:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 3. 2018, 21:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 3. 2018, 21:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.54.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 21:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 3. 2018, 21:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 21:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 21:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.52.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 3. 2018, 21:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 21:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 3. 2018, 22:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 22:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   9. 3. 2018, 19:09 avatar
Mikulasenecky kresťanský satanizmus má na svedomí smrť možno minimálne miliónov ľudí. A o to viac duchovné keďže v potope ich falošného učenia hynú duše živé. Majú na svedomí nielen spaľovanie, mučenie, kriziacke výpravy, sú i za svetovými vojnami, finančnými krízami a genocidami, smrťou Galilea a jemu podobných, a mnoho mnoho ďalšieho, ako Jezis povedal a biblia hovorí na ich rukách je všetka krv od čias Abela ...


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 13:14 avatar
Cirkevné dogmy zrejme vydláždili cestu evolučnej teórii.
Historik - Alister McGrath si myslí, že Darwin nezačal pochybovať o existencii Boha preto, že veril v evolúciu, ale preto, že cítil ...... „vnútorný odpor“ k náuke o pekle. McGrath sa tiež zmieňuje o Darwinovom....... „hlbokom žiali nad smrťou jeho dcéry“.
Teda,každá nesprávna,nebiblická náuka prináša veľa problémov a zlo.
A teda ,tiež aj nesprávny výklad, poznanie Písma!


11.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 3. 2018, 13:16 avatar
Evolucna teoria nie je problem

Len ju treba dotiahnut do dokonalosti

A potom vy vsetci hlasici koncov sveta sklapnete


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 19:30 avatar
11,.....ona už bude za chvíľu dotiahnutá k "dokonalosti",.......a odporúča sa aj s tými,čo v ňu verili.
Potom sa ešte ozvem!   
-------------------------------------------------------------
Evolucionisti ti potvrdia, že evolúcia je stále prebiehajúci proces a to je veľmi dôležité.
Keďže evolúcia prebieha, tak také isté mechanizmy evolučného procesu, ako boli v minulosti by mali byť pozorované aj v súčasnosti. Nepotrebujeme teda žiadne staré skamenelé vykopávky,alebo nejaké výskumy,experimenty,atď,...... ale stačí nám pozorovať súčasnú prírodu.
Pripadá ti to, ako keby jednotlivé živočíchy vznikali ako malinká úspešná časť procesu metódy pokus-omyl?
Kde sú tie obrovské množstvá neúspešných pokusov? Leopard, slon, zebra,..... človek – všetky živočíchy sú dokonalé a nikde nevidno zúfalé pokusy evolúcie o vytvorenie lepšieho, alebo nového druhu.
Ako teda tá evolúcia napreduje k dokonalosti?
Tliachaním nepodložených výrokov? 


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 3. 2018, 20:02 avatar
Normalne napreduje k dokonalosti

Raz sa dozvies


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 21:02 avatar
29,....takým spôsobom ,že svet neodvratne smeruje ku kolapsu a k morálnemu úpadku? To je tá dokonalosť?
So záverom súhlasím. Raz sa to ty aj ja dozvieme!


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 20:10 avatar
Samozrejme, pozoruj prírodu milión rokov, a uvidíš tie zmeny. Chýba ti logické uvažovanie. Vedci predsa závery vytvárajú v logickej nadväznosti, zo súhrnu rôznych poznatkov, a nesmú si odporovať.


40.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   9. 3. 2018, 20:59 avatar
32

Logicky uvažujem a kladiem si otázku. Prečo v genetickej výbave živočíchov a rastlín sú dané nevýhody? Skade sa nabrali reprodukčné bariéry? V prírodnom výbere bez slabých budú aj silní? Ak nebudú slabí, tak nebudú ani silní.

Každý druh živočícha a rastliny sa predsa prispôsobuje no jedine v rámci daných možnosti v genetickej výbave živočíchov a rastlín.

Je zaujímavé ako si mnohí neuvedomujú, že evolučnej teórii zvoní umieráčik. Ako môže niekto o sebe tvrdiť, že je inteligentná bytosť a súčasne popierať inteligenciu pri vytvorení informácie, ktorá je vpísaná do DNA?

Ten istý druh pobláznených ľudí vyhľadávajú mimozemské civilizácie - inteligenciu a vynakladajú na to nemalé finančné prostriedky a čakajú pri teleskopoch na nejaký signál – kód, ktorý by znamenal prítomnosť života – nejakej inteligencie vo vesmíre a pritom na zemi sa topia v informáciach, potkýňajú sa o ne a neuvedomujú si, že je za tým autor – Stvoriteľ celého vesmíru. Chcú poprieť Stvoriteľa ako inteligentného dizajnéra a to tým, že nájdu inteligenciu vo vesmíre? Je to vôbec možné takto zmýšľať a súčasne si myslieť o sebe, že som vzdelaný a inteligentný? Ako sa to dá ináč nazvať? Jedine tak, že je to neskutočné bláznovstvo a slepota najvyššieho stupňa! Evolučná teŕia je hlúposť aká tu ešte na zemi nebola zaznamenaná

cit: Prof. Michael Behe, biochemik na Pensylvánskej univerzite vysvetľuje, že genetická informácia je v prvom rade návod. Uvádza niekoľko príkladov: „Berme krok za krokom do úvahy zoznam genetických inštrukcií. Mutácia je zmena na jednej z línii týchto inštrukcií. Táto, namiesto toho, aby hovorila: „Vezmi osmičku maticu“, môže hovoriť: „Vezmi šestku maticu“. Alebo namiesto príkazu: „Umiestni valcový kolík do okrúhleho otvoru!“ môže vzniknúť „umiestni valcový kolík do hranatého otvoru“. Čo žiadna mutácia nedokáže, je zmeniť v jednom kroku všetky inštrukcie a vydať nariadenie: „Postav namiesto rádia fax!“

Je to podobne ako keď človek vyvíja umelú inteligenciu pri robotoch. Ak chce, aby sa robot sám, bez prispenia človeka učil a reagoval na zmenu prostredia, tak musí mu do jeho programového vybavenia vložiť túto možnosť a taktiež možnosť odstavenia - vypnutia. A o to tu ide. Ak niet tejto možnosti danej človekom, tak nikto nemôže očakávať, že takýto robot sa bude sám prispôsobovať. Ak teda pri robotoch za tým všetkým vidíme človeka a jeho inteligenciu , tak prečo pri oveľa zložitejších živočíchov nevidíme Stvoriteľa – Boha?

Celú podstatu zložitosti života sa dá vysvetliť na písmenách, slovách a vetách, ktoré sú zrozumiteľné poskladané a dávajú zmysel. Rovnaký princíp platí aj pri bielkovinách, ktoré sa spájajú do zložitých reťazcoch aminokyselín z čoho pozostáva všetko živé. Bielkoviny robia v bunke všetky práce okrem uchovávania genetickej informácie. To je prenechané na DNA a RNA.

Každý vie, že poskladať písmená, slová tak, aby boli zrozumiteľné a dávali zmysel je potrebná inteligencia. Teda sa nedá vytvoriť žiadna kniha tak, že budú padať náhodne písmenká na papier v takom poradí, že vytvoria zrozumiteľné slová a vety a nakoniec sa vytvorí napríklad celý román v duchu spisovateľa. No ateista musí pripustiť vo svojej “logike“ vzniku života to, že sa to dá, len sa to musí diať miliardy rokov. Vždy nejako pozabudne kto tieto písmenká, slová a vety poskladal do úžasnej knihy, ktorá sa volá život. To, že človek dokáže napísať knihu aj za niekoľko dní mu nič nenapovedá, že môže existovať stvoriteľ, ktorý to všetko stvoril za šesť dni.

Tak podobne bielkoviny sú pospájané do nesmierne zložitých reťazcov aminokyselín, pripomínajú svojím zmyslom písmená, slová a vety a to nehovorím o DNA a RNA. Ak človek číta génom človeka, tak žasne nad nepredstaviteľnou precíznosťou akou bol stvorený a čo všetko je v ňom obsiahnuté, na čo všetko sa myslelo aby to fungovalo. Je to iba vrchol ľadovca to čo zatiaľ chápeme no aj toto všetko niektorým ľuďom nenapovedá, že je za tým Stvoriteľ.
Súhlasí dodo6363


46.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   9. 3. 2018, 21:17 avatar
Inteligentny dizajn je logicka zalezitost. Len by som pre uplnost rad uviedol ze tych tzv 6 dni mohlo byt 6000 rokov, avsak to nehovori o tom ako stara je zem ci vesmir, ja verim ze tato planeta ma aspon cca 1 a pol miliardy rokov. A vesmir aspon 15 miliard.


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 21:24 avatar
TBC, uvedom si, že Behe je v mnohých veciach nevzdelaný.

Vzdelávaj sa, ak nechceš byť hlúpy ako on. Pozri:

V bode varu sa naozaj „občas“ stáva, že sa kvapalina vyparuje. Len som netušil, že by to mohlo prekvapovať ktoréhokoľvek profesora na Lehigh University. Predstava o vyparovaní vody autora akosi nadmerne fascinuje, pretože ju opakovane zdôrazňuje aj na str. 181, kde podrobne vysvetľuje, že aminokyseliny možno zbaviť vody iba ohriatím nad bod varu vody, ale také ohriatie – na autorovo veľké prekvapenie – aminokyseliny poškodí. Neviem, či ešte má zmysel, aby som autorovi pripomínal, že voda sa môže vyparovať pri každej teplote, nielen pri teplote varu: ináč by sme nemali nikdy dážď a teda ani život na súši, ináč by nebol možný opačný proces kondenzácie vodnej pary, ktorý sa stáva v prírode každé ráno, keď teplota vlhkého vzduchu klesne pod tzv. rosný bod. Tomuto javu sa ľudovo hovorí rosa, a tento pojem sa vyskytuje v porekadle, ktoré poznám od detstva: „Za rána, za rosy, najlepšie sa kosí.“ Nie je teda pravdou, že kvôli odstraňovaniu vody by sme museli aminokyseliny variť. adam.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 14:51 avatar
Sh: Cirkevné dogmy zrejme vydláždili cestu evolučnej teórii.

Nepravda. Rozum, hlboký záujem o poznanie, vydláždili cestu evolučnej teórii.


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 19:21 avatar
13,......   ,.......aj ja poznám dobrý vtip. neskôr ho poviem! 


20.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 19:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 19:37 avatar
Boží zásah

Jedného dňa kráčal ateista po lese v Aljaške a obdivoval všetko, čo evolúcia vytvorila.
"Aké majestátne stromy! Aká mohutná rieka! Aké nádherné zvieratá!", hovoril si pre seba. Ako tak kráčal popri rieke, začul nejaký šum v kríkoch za sebou. Otočil sa a uvidel takmer 4-metrového hnedého medveďa, ktorý sa chystal na neho vybehnúť. Ateista začal utekať ako vládal dolu cestičkou. Ponad plecia sa obzrel za seba a videl, že medveď sa k nemu rýchlo približuje. Začal utekať ešte rýchlejšie, ako sa len dalo, až mu do očí vyrazili slzy. Obzrel sa znovu a medveď bol zas o niečo bližšie. Srdce mu búšilo ako zvon, keď sa snažil bežať ešte rýchlejšie. Ba ešte, nanešťastie, zakopol a spadol na zem. Keď sa pokúšal postaviť znovu na nohy, uvidel medveďa ako stojí celkom blízko nad ním, lavú labu vystiera na neho a pravou sa ho chystá udrieť.
"Ó, môj Bože!..."
Čas sa zastavil.... Medveď stuhol... Les utíchol... Dokonca rieka prestala tiecť... Žiarivé svetlo osvietilo človeka a zhora zaznel hromový hlas:
"POPIERAŠ MOJU EXISTENCIU PO CELÉ TIE ROKY, UČÍŠ INÝCH, ŽE JA NEEXISTUJEM A DOKONCA PRIPISUJEŠ STVORENSTVO NEJAKEJ NÁHODNEJ VESMÍRNEJ NEHODE! SKUTOČNE TERAZ OČAKÁVAŠ, ABY SOM TI POMOHOL Z TEJTO NEPRÍJEMNEJ SITUÁCIE? MÁM ŤA TERAZ NAOZAJ POVAŽOVAŤ ZA VERIACEHO?"
Tak ťažko, ako sa ateista cítil, zdvihol svoj zrak priamo do žiarivého svetla a povedal:
"Bolo by pokrytecké, keby som žiadal, aby si ma teraz zaradil medzi kresťanov po všetkých tých rokoch. Ale snáď by si mohol urobiť kresťanom aspoň toho medveďa...?"
"TAK DOBRE", povedal Boh.
Svetlo zmizlo... Rieka začala tiecť... Šum lesa zas bolo počuť... A medveď, ako tam stál, poklakol na svoje kolená, spojil svoje laby dohromady, sklonil hlavu a povedal:
"Pane, ďakujem Ti za toto jedlo, ktoré si mi pripravil."...


23.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 19:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 19:52 avatar
23,...Keby bolo viac takých medveďov! 
Súhlasí peter67


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 19:46 avatar
AKO JE TO S EVOLÚCIOU ?

www.tlg.estranky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk.....PRAVDIVÝ POPIS SVETA!


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 19:59 avatar
Never tĺkovi. Vzdelávaj sa: forum.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


28.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 20:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 20:04 avatar
Mýliš sa. Dá sa veriť veciam, o ktorých máme seriózne dôkazy, a vedci ich o evolúcii majú až príliš veľa na to, aby sme im verili. To, či sa niekedy nejaký dátum upresní, napríklad zo 7 miliónov na 10 miliónov, to je len technická záležitosť. V zásade platí, že nové poznatky musia lepšie vysvetliť to, čo sme vedeli predtým. A veda sa toho drží.


31.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 20:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 20:11 avatar
Ja som tiež myslel len na ľudí, ale na tých, ktorí niečo tvrdia o nejakých javoch v prírode (t. j. to veciach). Tí ľudia majú príliš veľa dôkazov, preto je dôvod im veriť.


34.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 20:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Ludwig muž
   9. 3. 2018, 20:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   9. 3. 2018, 20:20 avatar
Ja som barový anjelíček.  


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 20:50 avatar
27,.......nič krát nič. Skús sa zamyslieť nad tým,ak chabé sú dôkazy evolucionistov a na čom stavajú svoje tvrdenie?
Preboha,....ak naozaj staviate na ráciu,tak to nemôžeš nikdy prijať.
Nemôžeš na základe jednej lebky a ešte jedného artefaktu stavať svoju teóriu o nejakom predchodcovi.
To je nonsens! A pritom môže isť o isté deformácie,alebo len istý rozdiel vo veľkosti,tvare a niekto z toho spraví detektívku,tak ako z Pldownskeho človeka! 
Nie že evolúcia nie je dokázaná, ale jej tvrdenia a údajne fakty sú smiešne a dehonestujú rácio tých ,čo na nej stavajú!
Vlastne tu vidieť, ako niekto vie zaslepiť mysle ľudí,ktorí sami o sebe tvrdia ,že používajú rozum! 


37.
označiť príspevok

sta2rky muž
   9. 3. 2018, 20:20 avatar
O tej prvotnej príčine vzniku vesmíru a života nič na 100% nevieme, len sa môžeme domnievať a skúmať. Rovnako sú na tom aj teisti s tým rozdielom, že oni nepotrebuju skúmať, ale fabulujú.
Ateizmus ako aj náboženskosť je osobné presvedčenie a nie je dobré, ak by cez toto svoje osobné presvedčenie chcel konať proti spoločnosťou prijaté morálne princípy alebo platným zákonom. Stáva sa , že niektorí nezrelí fanatickí ateisti aj nábožensky veriaci, na základe svojhovnútorného presvedčenia, dokážu konať nehumánne, neľudsky.


41.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 3. 2018, 20:59 avatar
37,....mám lepšie poznanie o tejto "disciplíne" a nie som typ,čo verí hocičomu. A nakoľko mám záľubu v čítaní,štúdiu,....tak "fabulácia" je vlastná niekomu inému.
Samozrejme,....ak vníma niekto to pokrivené kresťanstvo, tak to viem pochopiť.
V takého Boha by som ani ja neveril,akého oni predstavujú svojim správaním a učením!
Preto s tým záverom súhlasím. Sám o tom často píšem, a poukazujem na tieto otrasné zlyhania takzvaného "kresťanstva"!
.............................................................................................................................................................
Pri viere v inteligentnú príčinu je ale logické a úplne prirodzené,ak povieme,že život nemohol vniknúť samovoľne a že stále je tu nejaký "činiteľ" čo stále udržuje všetko v chode a v harmónií!
Pri viere v náhodu, slepú silu ....to ale neplatí. Lebo to nie je prirodzené,ani logické,ani vedecké a nedá sa to nijak vydedukovať ani z toho,čo nám je známe!


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 3. 2018, 21:27 avatar
Život nevznikol samovoľne. Vznikol tak, že prebiehali v prírode veľmi zložité (aj časovo) procesy. Prvé zhluky zložitejších molekúl sa hneď rozpadli. Trvalo dlho, kým sa nejaké molekuly dali dokopy tak, že sa neskôr dokázali aj deliť. Tam sú počiatky rozmnožovania. To nie je samovoľný proces, ale veľmi zložitý proces.


65.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 3. 2018, 23:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   10. 3. 2018, 00:35 avatar
51
Ak teda sa tak úspešne rozmnožovali delením, tak skade sa objavila reprodukcia bariéra, akou je pohlavie a teda nutnosť si hľadať partnerku, partnera.

Pohlavné bunky by sa museli vyvíjať milióny rokov a to bez toho, aby sa vedelo načo vlastne budú slúžiť. Partner alebo partnerka ešte neexistuju. Ako sa teda mohli takéto bunky vyvíjať? A to nehovorím o presnom načasovaní, aby partner a partnerka sa vyvinuli v rovnakom čase s plne fungujúcim pohlavnými orgánmi. No a ešte obrovska rozmanitosť rituálov pri párení.


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 3. 2018, 01:26 avatar
51,.....taký zázrak by ani Boh neurobil!
 
Predstav si že hádžeš kocky a musí ti viac ako miliardu krát za sebou padnúť šestka.
Nepodarilo by sa ti to ani pri akokoľvek dlhom čase, ani len desať krát za sebou! A to ti dám do ruky kocky a predpokladám,že si aj inteligentný!
Ale náhoda,slepá sila ani tým nedisponuje. Tá najprv musela transformovať energiu na hmotu/čo je nesmierne zložitý proces/ a až potom mohla niečo konať.
Veríš takej rozprávke? 
----------------------------------------------------
A nepleť si zložitosť s vznikom niečoho. Ak odmietaš inteligentnú príčinu,....tak ako inak,ak nie samovoľne mohol život vzniknúť? Samovoľne znamená, že daný vznik neriadil,.....ale to vzniklo samo,...voľne , zhodou okoľností, náhod a podobne.


58.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   9. 3. 2018, 21:57 avatar
EVOLUCIONISTI A PRIAZNIVCI VELKEHO TRESKU- Preco nestavaju ludia domy tak ze k tehlam prilozia dynamit? A ked mi tu niekto tvrdi ze je nieco vedecky dokazatelne a radi tam teorie ktore nikdo nedokazal prosim uvedte dokazy ale vierohodne ci jednoduche argumenty co prevalcuju teoriu inteligentneho dizajnu. Tak aby to mohli i ludia ako ja s IQ vyskou okolo 130 a silnym logickym zameranim co maju i dar viery pochopit, prosim do toho ))


59.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 22:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   9. 3. 2018, 22:29 avatar
59. Verim ked mam dovod verit. Moje vedomie je siroke tak akurat. Niekedy moze v sne prejst celu zem. A ja sa novym poznatkom nebranim hoc neviem o akej hre( domnievam sa ze ide o hru) hovoris, ja na hry a podobne veci nemam moc cas, i ked by som mal viem sa zamestnat inymi sposobmi a ver mi ze toho je vzdy vela co sa chcem ucit a cim viac viem tym viac vidim kolko toho este neviem a chcel by som


63.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 3. 2018, 22:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 22:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.66.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   9. 3. 2018, 23:05 avatar
63. To malo byt pre koho ? Skus do temy o znovuzrodeni ak si to adresoval mne ci niekomu z nas. Krestanstvo nenasleduje v Duchu a Pravde Krista preto som ho povazil za ucenie co ma len stoly plne lajen a vyvratkov v modlarstve a mikulaseneckom satanizme. Hora, kriz, archa atd atd je v symbolike v pismach zena. 64. Vies ked pises cez mobil a si rad ked sa ti behom polhodiny odoslu dve prispevky a pada ti net a ide pomaly tak veci co nepovazujes za podstatne neriesis. A ked si niektory nevedia domysliet ze automaticke opravy nemam nastavene aby mi to nemenilo slova tak ich logika ma vazne trhliny. Tiez citat vety logicky z kontextu.


67.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 23:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.68.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   9. 3. 2018, 23:23 avatar
67. Nie. A internet mi ide na chuja lebo v byte mam celkovo priserny signal, zijem v prechodnom pobyte v zahranici a nemam zavedeny net ani nic. Vsetko riesim cez mobil, freewave, internetove kaviarne, alebo ked som na navsteve kde mozem.


69.
označiť príspevok

peter67 muž
   9. 3. 2018, 23:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   10. 3. 2018, 22:45 avatar
69 Staras sa o chujoviny. Zbytocne riesis mna, zacina mi to pripominat uzivatelov typu Lemmy, Scarlet a spol. Vsak bud sa bav normalne ohladom tem, viery atd alebo sa vyser na to. Ja nie som sektar ani nic podobne cize o bezduche reci a skriepky zaujem nemam Peto
Súhlasí peter67


73.
označiť príspevok

peter67 muž
   10. 3. 2018, 22:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 00:09 avatar
73. Ake hobby mas okrem sachu? Sach ma bavi no nie som zbehly v teorii, z cca 10-20 partii v zivote ma najviac bavila proti skolskemu sampionovi povodom z Ruska, trvala cca 2 hodiny a hoc som nevyhral bol som super ktory mu vzal takmer tolko figuriek ako on mne, skoncilo to ked som spravil chybu. I to sa da zariadit Peter no ja radsej hladam co moze ludi spojit no problem je ze kazdy ma tu svoju pravdu a chce ju silou mocou presadit miesto aby uznal ze niekedy sa da vyhrat vtedy ked vyhra spolu s druhym a v nejakom bode sa ich pohlad na svet stretne


79.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 3. 2018, 00:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 3. 2018, 00:21 avatar
No, aj by som mu niečo mohol uznať, ale až po predložení serióznych dôkazov.


74.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 3. 2018, 23:31 avatar
Prečo by sme nemohli kritizovať to, čo tu píšeš? Ty si neuvedomuješ, že píšeš o akomsi fantazijnom svete, ktorý je len v takých hlavách, akú máš aj ty. Ja vidím cudzí svet, váš cudzí svet, tárate, nielen ty, ako keby ste prišli z inej galaxie.

Nakoľko prevládate v spoločnosti, je mojím záujmom vás kritizovať. Očakávam od toho, že na vaše, aj tvoje, nezmysly sa naletí menej ľudí. Snívam o živote v normálnej krajine, nie v štáte, kde pri moci sú ľudia, ktorí veria v náboženské rozprávky.


75.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   10. 3. 2018, 23:54 avatar
73 rozumiem, klasicky provokater co zvolava zvysok fora na mna, budem mat o zabavu postarane no neosozi to nikomu z nas hlavne nie tym co sa pustia do mna. 74. Snivat mozes o takom fantasy svete no zda sa ze je prirodzene mat vieru v Boha len niekto ju da radsej evolucii, velkemu tresku, politikom, celebritam, marvel superhrdinom atd. . No mali by si uvedomit co idu proti mne ci uz veriaci ci neveriaci ze ja nemam v umysle zakladat sektu, nabozenstvo, do nicoho podobneho nepatrim a opovrhujem tym ako modlarskymi a intelekt nicivymi stokami, i ked uznavam ze kazdy kto veri v Boha najskor hlada odpovede tam a patra i ja som tam kedysi bol i ako oni i na urovni pochybovaca a kedysi som zvazoval velmi daavno ci Boh je ked som bol maly a nesiel mi dohromady s pokrytectvom a tym co som vedel o nabozenstve uz vtedy


76.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 3. 2018, 00:06

Príspevok bol vymazaný administrátorom.78.
označiť príspevok

Lemmy muž
   11. 3. 2018, 00:09 avatar
Dodo, a keď si hľadal boha, ako je možné, že si našiel práve toho abrahámovského? Prečo si nenašiel Dia? Jupitera? Enkiho? Nezamyslel si sa nad tým, ako ťa tvoje okolie manipuluje? Keby si sa narodil v Saudskej Arábii, bol by si moslim. Keby v Indii, možno budhista.


81.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 00:23 avatar
75. Tych zmienenych som cital vsetkych a utriedil do jednej zlozky mikulaseneckych panbickarov. Moja viera je ina nebaziruje na tom co oni. Obcas sa trafia no velmi zriedka. Vlastne mna nemozno a co verim ani porovnavat s tou ich vierou co maju zo siekt atd. To je akoby si chcel porovnat staru verziu linuxu z ktorej ti pocitac ledva nabehne a windows 7, uplne iny sw v makovici a srdci. Hoc uznavam ze ty co neveria to vedia rozlisit asi este menej nez hentamti. Ja sa neobuvam do neveriacich ak ma nevyprovokuju, do tamtych nech skacu ako chcu ja sa k nim pridam s bibliou v ruke. No inak je mozne ze niektory veria nieco inak no hraju sa ze nie ci na cosi ine, ak by niekto nemal vieru naco by sa pustal do zbytocnych hadok s inym svetonazorom to nedava logiku...


82.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 3. 2018, 00:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 00:40 avatar
78. Dobra otazka Lemmy. Ano zamyslel uz davnejsie. Preto neverim ludom, nabozenstvam, vierovyznaniam. Verim v Krista ktory sa rovna Krishna. Verim ze Jan krstitel bol i Mohammed. Verim ze Kral Salamun bol i buditel cize Budha. Neznasam skutky a ucenie tych co robia z viery biznis, politiku, vojny, danove uzernictvo a predstavuju problem ako pre neveriacich tak i veriacich a riadia kostoly a sekty a vsetko zlo judassku mikulasenecku sebranku. 81 Teba po mensej uvahe nechavam otvoreneho mozno mi ukazes ze sa s tebou da normalne bavit. Najskor som si myslel ze si jeden z tych panbickarov mikulaseneckych teraz citam ze nie. Ked nebudes do mna vrtat budeme zadobre.


93.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   11. 3. 2018, 13:51 avatar
83
dodo6363

Rešpektujem tvoje názory, no uvedom si, že Slovo Božie v Biblii je jediný kompas, ktorý ťa bude viesť správnym smerom , no jedine v Duchu Svätom. Teda ten Duch ti bude zjavovať Pravdu vo svojom Slove a nie ty sám svojím rozumom.

Preto relativizovať Krista - Boha nie je v Duchu Svätom. Duch Svätý – Boh sa identifikuje jedine vo svojom Slove Pravdy. Potom je jasné, že si nemôže protirečiť, lebo by to už pravda nebola. Mohamed učí niečo iné, Kristus učí niečo iné, tak je jasné, že to nie je z toho istého ducha. Ježiš svedči o sebe, kto je a skade prichádza, Mohamed to popiera.

Kristus nezaložil žiadne náboženstvo, tak potom ani relativizovanie Krista – Boha je popretím Pravdy, ktorá je jedine v Kristu. Kristus založil svoju cirkev na skale - na presvedčení a to zjavením od Otca, kto je to Ježiš Jeho cirkev vidí ako celok jedine Boh. Nie je to žiadna inštitúcia ,ale tvoria ju iba tí, ktorým Otec na nebesiach zjavil Ježiša ako Krista – Syna živého Boha. Kto to všetko je, tak to vie jedine Boh a Rešpektujem tvoje názory, no uvedom si, že Slovo Božie v Biblii je jediný kompas, ktorý ťa bude viesť správnym smerom , no jedine v Duchu Svätom. Teda ten Duch ti bude zjavovať Pravdu vo svojom Slove a nie ty sám svojím rozumom.
Preto relativizovať Krista nie je v Duchu Svätom. Duch Svätý – Boh sa identifikuje jedine vo svojom Slove Pravdy. Potom je jasné, že si nemôže protirečiť, lebo by to už pravda nebola. Mohamed učí nie čo iné, Kristus učí niečo iné, tak je jasné, že to nie je z toho istého ducha. Ježiš svedči o sebe kto je a skade prichádza, Mohamed to popiera.

Kristus nezaložil žiadne náboženstvo, tak potom ani relativizovanie Krista – Boha je popretím Pravdy ktorá je jedine v Kristu. Kristus založil svojú cirkev, ktorú vidí ako celok jedine Boh. Nie je to žiadná inštitúcia ,ale tvoria ju iba tí, ktorým Otec na nebesiach zjavil Ježiša ako Krista – Syna živého Boha. Kto to všetko je vie jedine Boh a kráľuje svojím Slovom – Duchom v srdciach vykúpených – svojho ľudu.

No a nové narodenie, z Boha – z Ducha nie je akt ľudskej vôle, ale Božej vôle. Tak ako si sa sám nerozhodol narodiť telesne, tak podobne si sám nepovieš – no tak idem sa narodiť duchovne. Všetko to sa deje z moci Svätého Ducha – Boha. Ako povedal Ježiš - urobme strom dobrým a urobíme aj jeho ovocie dobrým. No a to sa dá jedine z milosti Božej skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy na Kríži – Ježiša Krista. Život. Ktorý bude následovať, už bude vychádzať z nového človeka narodeného z Boha – z Ducha na slávu Božiu a nie našu. Dobré skutky a ovocie Ducha sú samozrejmosťou u vykúpenom a na samozrejmosti nie je nič záslužné, čo sa týka spasenia.

Boh kraľuje svojím Slovom – Duchom v srdciach vykúpených – svojho ľudu. A oni sú tým živým chrámom živého Boha.


94.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 3. 2018, 14:11 avatar
93. ad "uvedom si, že Slovo Božie v Biblii je jediný kompas, ktorý ťa bude viesť správnym smerom..."

V žiadnom prípade nemôžem súhlasiť. V žiadnom prípade nie jediný.


97.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   11. 3. 2018, 17:32 avatar
94
No tak povedz, z ktorého zdroja mimo Biblie vieme kto je to Kristus?


98.
označiť príspevok

ardzun muž
   11. 3. 2018, 17:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

-era- muž
   11. 3. 2018, 19:48 avatar
97. Z toho istého, z ktorého bola napísaná aj samotná Biblia. Z vnímania samotného "Božieho slova". Môže sa tomu dnes hovoriť "veda o duchu".
Súhlasí dodo6363


103.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 21:25 avatar
100. Ja tomu hovorim dary a povolania a mudrost zhora. To sa neda bezducho nabiflit a nemozno to ziskat od vestcov a obdobnych zdrojov. Neni som priaznivec ezoteriky, okultizmu ani new age podobne ako kostolov,siekt,spolkov. Obe tie cesty som kedysi na vlastnej dusi otestoval a povazil ich za zle a nesedeli mi. Teraz idem uzkou cestou ktorou idu len ty ktorym ti je dane od Boha. Ktory vedia mysliet inak, a znenavidia lzi a tie ine cesticky.


95.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 14:35 avatar
93. Ja co viem mam od Boha skrz Krista. Vsetko co uvadzam ucivo ma jeden a ten isty zdroj u Ducha Svateho ktory ma i meno Gabriel a Jezis dvoch Otcov nemal.... . Nerozumiem tomu co nazyvas relativizovanie Krista. Ja pisem objektivne pravdy ked hovorim ze duchovne jazyky ako je sny, videnia, biblia, koran, vedy, zjavenia atd dokaze prelozit a prepojit len jediny jazyk a to je rec Ducha Svateho. O Kristovi sa pise v kazdej s tych knih to ze ich diabli prerabaju a ich nabozenstva a vierovyznania ucia diabolsky a praktikuju je dalsia vec. Mohhamed a Jan Krstitel bol jeden a ten isty clovek. To ze krestanstvo uci falosne bibliu a Krista je fakt. Tak ako moslimstvo uci nahovo koran a prepisuje ho. A ano znovuzrodenie a jednotlivci co stavaju na skale a nasleduju Krista v zjaveni od Otca to su ty pravy a medzi nimi je moja malickost. Zakon ti jasne hovori ze vsetok zivot je z muza a skrze zenu, Pavel o tom pise, ti ktory zapieraju zenu Matku a P.M. ale denominacie a sekty im vyhovuju ti to nemaju o tom jasne biblia pise. A som jediny na tomto fore asi ktory tu preklada bibliu duchovne a napisal i presne kedy a ako dosiel Jezis 1x zda sa ti ze niekto z vas toto a mnohe ine vedel ? Som jediny kto tu dava zdravy nahlad na pisma. A to nedokazu vyprodukovat ludia ani ich rozum ani sekty ani spolky. A vsetko co pisem o Kristovy je holy fakt a kto neveri bude mu to potvrdene ako i vsetko dalsie na poslednom sude.


99.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   11. 3. 2018, 17:43 avatar
95
Slovo Božie nie je guláš, že si nahadzes všetko možné aj nemožné mimo Bible a budeš tvrdiť, že to je od jedného autora - jedného ducha - jedného Boha. No Boh sa identifikuje jedine vo svojom Slove Pravdy a nikdy si neprotireci. Všetko čo si navzájom vo svojej podstate učenia protirečí, tak nie je z toho istého ducha.
Súhlasí Slušný človek


101.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 20:49 avatar
99. Samotna biblia uvadza o dare a hovoreni v jazykoch nieco. To neni nezmyselne blabotat. Vsak kazdy v tej svojej reci tam pocul ich hovorit velke veci Bozie apostolov. A to neboli svetske jazyky ale duchovne, teda rovnako ako dnes mali rozne ucenia,knihy atd atd ktore mali jeden jediny povodny zdroj no skrz ludske podania ci rozum to nevedeli spravne lustit ani prepojit. To dokaze len ten jeden Duch prepojit a dat tomu vyklad. Tak napriklad jeden clovek mi raz pisal sen ze ludia si pred domy davali veci ako spotrebice co nepotrebovali a mali tak slobodne zavedeny tzv barterovy obchod a vymienali si tie kramy medzi sebou. Tie kramy vlastne boli rozne ucenia len problem tam bol ze nemali elektrinu, chybal im Boh. Takze mate milion vierovyznani a veci po sektach a kostoloch co protirecia pismam a neviete bibliu prelozit ani z par percent tak ako ja. A su nad vami falosny ucitelia po zboroch v spolkoch a oni uz su ok a vy sami ? Vsak nic tu skoro nik nevie uz ako som prelozil potopu tak boli s toho odvareny. Ratanie casov, krst, rozpoznanie duchov,panenske pocatie a porod, demaskovanie mikulasencov, sny, prave mena atd atd to som tu pisal a nik z vas to predtym asi ani nevedel a stale tomu nerozumiete tak kto tu neovlada bibliu a protireci jej ja ci tie vase mikulasenecke kydy ???


104.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   11. 3. 2018, 22:11 avatar
101

Každý, kto hovorí jazykom by mal prekladať, aby každý vedel čo hovorí. To sa ale nedeje! Ak sa to nedeje, tak ako môžem povedať ámen, ak neviem čo hovorí? Lenže nie o tom som chcel písať.

Každé učenie má svojho autora a je zaznamenané písomnou formou a chráni si svoj kánon . Ty nemôžeš si zobrať z každého učenia niečo, čo ti vyhovuje a ostatné časti ignorovať a potom to pospájať a povedať, že pochádza od jedného ducha. Pritom je jasné, že si tie učenia vo svojo jadre protirečia, teda to nie je z jedného ducha .

Ak Mohamed tvrdí, že Ježiš nie je Boží Syn a Ježiš svedčí, že je Božím Synom a obetoval sa za naše hriechy na kríži, vstal z mŕtvych , je pri Otcovi na nebesiach a zase príde. Tak ty si z toho čo vyberieš a čo odignoruješ? Povieš si, tak toto je pridané do Biblie, toto by mohlo byť a toto zase je to myslené tak, ale onak. V korane a ostatných učeniach to urobíš podobne a máme tu čo? Blud nové New age?

Čo keď na zemi existuje pravá cirkev a ty ju nevidíš a ani nemôžeš vidieť, no Boh ju vidí? Na to si nepomyslel? Ty predsa nie si Boh, aby si vedel kto všetko stojí v Pravde a kto nie, lebo nevidíš do srdca druhého človeka ako Boh. Aj keby tých cirkví, cirkvičiek, zborov bolo milión, predsa jedine Boh vie, v ktorých srdciach kraľuje svojím Slovom - Duchom. Ty to ignoruješ? Vadí ti jednota v Duchu a Pravde? Predsa to Boh zjavuje pravdu a to komu chce a kedy chce. Chceš snáď toto poprieť? Používaš zavádzajúcu argumentáciu a antikristové učenia vydávaš za kresťanstvo a takto potom argumentuješ proti pravému kresťanstvu?

Veci, ktoré čítam v tvojich príspevkoch sú veľmi chaotické a bludné. Často nevieš ničím podložiť svoju argumentáciu, lebo sa to ani nedá, keďže si to pospájal z rôznych učení. No Božie Slovo stojí pevne nepohnute a nikto s ním nehne a určite ani ty.


106.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   12. 3. 2018, 08:08 avatar
104. AMEN je meno Otca i Syna. Syn ho zdedil po Otcovi. Zjv 3:14. Mikulasenecky antikristi vas ucia opovrhovat tym menom skrz vierovyznania a viest medzi sebou nenavistne vojny a ak pride niekto s objektivnou pravdou od Boha nazves to naopak lebo sam mas projekciu a ucenie od diablov. Ja nie. Za tie lzi co pises tu o mne, ak ktokolvek pise o mne ja by som s tym nemal tak velky problem a bol ochotný odpustit. Ked niekto pise lzi o Bohu a jeho uceni sam ponesie nasledky a dobre si to pametaj. Posledny sud to kazdemu z vas ruhacov ukaze. AMEN znamena Pravda ak ides proti nej tak ju nemas, su v nej obsiahnute všetky mena, samo je to name a to je EMAN. Diabli hovoria ze to nic neni len nech sa tak stane a iny ich opakuju uz len to maju svoju odplatu. Ja som nic nepospajal a ucenie co mam nepochadza z ludskeho umu a zhoduje sa z bibliou nielen ze sa zhoduje ale ju i preklada. Vsak tu pises loz za lzou a ruhanie cin pokanie. Napis mi kedy a ako podla teba dosiel Jezis. Vsak tu to nik z vas nevie jediny ja som to napisal a ty ma budes napadat skrz lzi ??? Si normalny? Ja som znovuzrodeny veriaci. Mam okrem inych milosti dar rozpoznania duchov.No na daroch treba i pracovat s pismami mimo ludskych nauk. Jezis je ten isty vcera dnes i naveky, je Bozi Syn a obetoval sa za ludi. Ludia s toho spravili divadlo skrz ruhacske vierovyznania a Jan Krstitel Krista nezaprel ani pedofil nebol ani mnohozenstvo nemal no ty ho zapieras, Krista, podobne ako moslimovia. Sam nemas nic. Len utocis zo lzou.Vies ty vobec kolko ma rok dni podla biblie ? Ja nie som Bohom ale vadi ti strasne objektivna pravda a demaskovanie biblie ako i kazdemu ludskemu vierovyznaniu kto vas v nich rozdeluje a prepaja? Boh isto nie. A ta migracia spolu s tymi religiami a tym co tu mate je new age krizenie. Na mikulaseneckeho papeza mozno povies ze je diabol ako i ja, ale ja od neho vierovyznania a ucenie nemam na rozdiel od vasich spolkov.Nasledovat Boha a Krista mozno len mimo toho co ste prijali ked vas diabol zviedol. A nema to ziadnu nalepku od ludi.


102.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 20:58 avatar
99. Este poznamka. Prepajate ludske ucivo z bibliou a zbavujete tak Slovo Bozie moci. Ja co pisem je prave lebo to neni z rozumu ludskeho ani ludskej teologie. A ak s tym ma niekto problem nema problem so mnou ale s Bohom a zo svojim postojom. Ja nemam smrt v hrnci lebo moj gulas neni skrz ludske ucenia a vyklady ja mam vo svojom tzv gulasi muku, je tam Kristus a to je to Slovo co pradavno prislo z nebies, v tele uz ked mal meno Michael, meno Jezis mu bolo dane skrz porod panensky cize duchovny, duchovne pomazanie kde Maria bola vzdy panna a duchovna nie fyzicka matka a Duch Svaty - Gabriel- Otec dal Slovo v moci Ducha co sa sklbilo s vierou Marii nie vajecnikmi. Antikristi to ucia opacne a inak. A to je cely zvedeny nabozensky svet.


105.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   11. 3. 2018, 22:28 avatar
102

Ako to, že odmietaš obeť Ježiša Krista za naše hriechy ak Kristus sám svedčí, že to musí podstúpiť? Súčasne tvrdíš, že vo svojom guláši máš Krista - Slovo. No to stelesnené Slovo tvrdí, že sa obetovalo za naše hriechy. Takže ako je vidieť, že to, čo si do toho gulášu pridal znemožnilo rozoznať to pravé Slovo.

Ako je vidieť niečo tu nie je v poriadku s tým čo píšeš.


107.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   12. 3. 2018, 08:28 avatar
105. To ze odmietam Kristovu obet je loz. Z prijatia Kristovej obete a po dlhom skumani odmietnutie ludskych uceni a cinenie pokanie zo svojich hriechov a ludskych a diabolskych nauk sa sklada obratenie a ja som sa obratil uz davnejsie a v oboch fazach . A ty? Vidim ine ovocie. Ja som ale prelozil presne duchovnu hlbku toho ucenia o obeti. Nerozoznavas ako On prisiel, co znamena ze nemozes vediet nic dalsie a sam sebe si v tom zabranil skrz ludske ucenia a ruhas sa proti pravde. Bol si varovany ako i cele toto forum. Lzi vas znicia a ruhacstvo. Len to vas vie oslobodit co som prijal ja no mnohych uz nie kedze odmietli a ruhali sa. U nich bude definitivny verdikt na poslednom sude. Tak uz ma neobtazuj laskavo ja nemam toho zvyku lubovat v skriepkach ako ludske ucenia a vierovyznania. Je mi z toho zle. Neni tu ziadnej lasky a na pravdu vas knieza tohto zleho sveta oslepilo skrz vierovyznania. Nepis mi uz ziadne lzi a ruhania.


108.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   12. 3. 2018, 10:54 avatar
107

dodo6363 napísal: To ze odmietam Kristovu obet je loz
---------------------------------
To nepamätáš aký blud si napísal v 84 :

dodo6363 napísal cit 84: neverim v masochisticku vrazdu Krista ja to vidim tak ze to vsetko je symbolika co treba prelozit cize smrt rovna sa prestal kazat a ozenil sa a ukrizovanie mal sex zo svojou zenou, ma to vacsi zmysel
------------------------------
Takže neveríš, že sa ukrižovanie skutočne stalo, ale ako tomu mám rozumieť? A nazveš to rúhavo - masochistická vražda? Takže takto ty prekladáš Bibliu, čo. A ty mi niečo hovoríš o rúhaní?

Koho ty ideš strašiť? Všetkých okrem seba hádžeš do jedného vreca. Nie je to pýcha a nadutosť si toto o sebe namýšľať. Si podobný ako SJ, ktorí si taktiež namýšľajú svoju výnimočnosť a jedinečnosť. Radujú sa keď všetci skapú, len oni ostanú. Ja viem čo píšem, no ty nevieš čo píšeš a vytvoril si si vlastného Krista a vlastný preklad Biblie, čo so skutočnou Bibliou nemá nič spoločné.


109.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   12. 3. 2018, 22:36 avatar
108. Za prve ziadny Jezis tu pred 2018 rokmi nebol, On dosiel na zem z nebies pred vyse 720 milionmi rokov tych 720 mil. rokov je 2000 rokov duchovne cize v nebi ubehlo tolko no tu na zemi omnoho viac uz som to inde dokazal na zaklade biblie mimochodom pravy kalendar ma 360 dni do roka a kazdy mesiac 30 dni presne. To ze nevies citat bibliu a prekladat ju a rozumiet jej symbolike za to ti ja nemozem mal by si vinit seba sameho a mikulasencov co ta naucili aby ked prijde pravda si ju oplul, zavrhol a siel proti nej. Ruhave je mat o tom predstavu ktoru prezentuju mikulasenci. V tom je podstata satanizmu. Neprekladat spravne bibliu vnimat to podla uceni zvedeneho nabozenskeho sveta. Ja nemam specialnu bibliu, Krista mam toho co ho veril kazdy pravy ucenik a hlasal ako i Pavel i Jan atd. . No máš to všetko naopak. Ja to čo verím a viem neverím sám na svete. A nazyvam veci a ludi tak ako su. Ty ma nepoznas ani moje srdce ani skutocne Krista jediny kto tu ma nejake predstavy ludi je ako vzdy bolo velka cast ludstva nie taky ako ja. Ja som musel sa uplne zmenit, pokorit, dlho skumat pisma po rokoch nanovo a VIEM komu som uveril. Nie len verim slepo co mi kto nabulikal ako ludia bezne. No skoda o tom debatovať to ludia ako klein, ty, a sektari nemozu nikdy pochopiť, iba ak ich Boh zmení tak ako mňa či v súdny deň. Tam ti potvrdia čo som tu písal


84.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 00:43 avatar
Lemmy a Peto btw neverim v masochisticku vrazdu Krista ja to vidim tak ze to vsetko je symbolika co treba prelozit cize smrt rovna sa prestal kazat a ozenil sa a ukrizovanie mal sex zo svojou zenou, ma to vacsi zmysel chalani ? Co je na tom ?


85.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 3. 2018, 00:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   11. 3. 2018, 00:49 avatar
Ale Dodo píše bez diakritiky !! Poslal ho na teba Bugár !!!!!!!!!
Súhlasí peter67


88.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 3. 2018, 00:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 01:01 avatar
86. Nepis loz. Ja nemam rad prasce a nejem svinske maso cize neprijmam lzi politikov. Som apoliticky jedine co pre nich mam je kritika ako na mikulasencov.


90.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 3. 2018, 01:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.91.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 01:12 avatar
Ja zeriem slaniny a svinske maso telesne. No duchovne je co politik to svina a jest je prijmat a tu som uviedol priklad ako prekladat pisma duchovne, nazrat sa dobre vepro knedlo zeli a picovat na politikov aky su to diabli, tomu vravim spravna interpretacia viery no nie ? Nie ako tamti co nezeru svine telesne obrezavaju si vtaky a buchaju hlavou do podlahy v kostole ci mesite a pocuvaju tie prasce a potkanov co ty na to ?


87.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 00:57 avatar
85. Pokusim sa na roznych prikladoch podrobne. Pavel pise Galatanom v 4 kapitole ze hora je vlastne symbol pre zenu. A tak napriklad hora Ararat bola prorokyna co mala take prave meno. No a Abraham nechcel zavrazdit svojho syna ani Boh to po nom nechcel ale duchovna smrt rovna sa koniec sluzby. Obycajne skrz svatbu potom sa clovek venuje viac praci, zene, rodine,sexu, na Boha tolko casu nema. Jezis sa ozenil na urade i v kostole to bola tzv smrt duchovne. Ako je pisane opusti clovek matku a otca a bude zo zenou jedno telo... . A zlorecene ludstvo dedicnym hriechom na dreve ? Vidite ludi visiet na drevach doslova ? Alebo Jezis ak by masochisticky ho ukrizovali a povedal ucenikom ze ho maju nasledovat to chcel aby nas zabijali mucenicky ? A to sa ma lubit Bohu ? Ludske obete a utrpenie a smrt jeho Syna ako masochisticka vrazda ? Blbost. Inak ironicky by som dakoval pekne za takeho Boha a bol radsej potom ateista. Cize drevo a stromy su osoby. Kriz mas predsa i symbol vo svete pre zenu kruh a pod tym kriz a mi tu mame sipky. Ponimajes ?


92.
označiť príspevok

peter67 muž
   11. 3. 2018, 10:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   11. 3. 2018, 14:46 avatar
92. Nevadi ze nerozumies. Ako zabijes telesne niekoho koho nejde zabit ? Tzv krestania sami tvrdia ze zvieracie a ludske obete v pohanstve a satanizme je satanizmus no im neprekaza pod takym duchom a pomazanim a naukou interpretovat bibliu a Boziu lasku ? Boh sa ukaja v obetiach v zmysle vrazdy ? Asi tazko. Takych tzv znalcov je plny mikulasenecky modlarsky svet. Mna to vobec netrapi ja nie som krestansky mikulasenecky ziak. A aspon 8 rokov a viac som v ziadnom spolku a sekte nebol. A nechyba mi to. Lobotomiu mozgu a falosne ucivo nepotrebujem
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:39,  Cigánsky rasisti-chcu likvidovať-kotlebovcov. Šíria nenávisť mali by byť súdení
dnes, 00:28,  čakajú kým zaspím v noci potom za mnou pošlú lekára, aby nás zatvoril do nemocnice a...
dnes, 00:06,  http://diskusie.slovakforum.net/t232-topic :)
dnes, 00:05,  ty si iny mešuge aj s tou putinovou hlavou *39
dnes, 00:04,  (2) Gabriel pb, myslel si tohto...?...
dnes, 00:04,  len ten pánko z koho myšlienok vyšla celá rada smerov, medzi inym aj marxismus - leninizmus ,...
dnes, 00:01,  Tu tuuuut Andrej vystupovat je dosnivane leopoldov vola.
včera, 23:58,  (2) Gabriel pb, ďakujem za upozornenie - stalo sa mi to opäť nevedome. Ale bez otáznikov to...
včera, 23:55,  (2) Gabriel pb, ani nie, nepomýlil si sa - a keby aj, tak už starí Rimania hovorili/vedeli,...
včera, 23:50,  12. vieš ty vobec čo je rasizmus? ze jedna rasa [ nábozenstvo etc] je nadradena ostatnym....
včera, 23:37,  dosť veľký otáznikový programovací jazyk si použil
včera, 23:36,  židia sa vedia modliť, smiať a prinášať dary, ak som na niečo zabudol tak si doprajte...
včera, 23:33,  väčšinou, to býva takto najprv pocítiš bolesť, potom stres a až na konci strach
včera, 23:31,  ach jáj, a to sa nebojí ísť do trinástej izby v dome
včera, 23:30,  na slovensku sa vyrába myrinda a v prahe sa vyrába canta
včera, 23:29,  aké mali, také stratili
včera, 23:28,  vznik česko slovenska bol naplánovaní alebo nebol naplánovaní zámerne blízko prvej...
včera, 23:26,  vraj ak máš počítači 150 systémových databáz, vojna je dopredu prehraná, len tie...
včera, 23:22,  bohatí ľudia nosia úsmev a poriadok, však sa nemýlime
včera, 23:21,  bing a bang alebo bada bada boom
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Žena je najkrajšie umelecké dielo. Niet divu, veď autorom je sama príroda.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(261 427 bytes in 0,456 seconds)