Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Trocha na zamyslenie

35
reakcií
1477
prečítaní
Tému 22. marca 2017, 20:22 založil Luther.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Luther muž
   22. 3. 2017, 20:22 avatar
Časom sa ukazuje, že tí najlepší ľudia sú ukrytí za tetovaniami a tí najhorší sú každý deň v kostole.
Súhlasí megamikro, havran


2.
označiť príspevok

velasquez
   22. 3. 2017, 21:04 avatar
Chyba ti pokora Luther, uznat ze v kostoloch su lepsi ludia.

Preco su ludia v kostoloch lepsi?
Preco su ludia v kostoloch lepsi? II


9.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 06:40 avatar
velasquez

Mt 6,5 A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.Mt 6,6 Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 3. 2017, 23:57 avatar
2,....Luther má v mnohom pravdu! O tom hovorí aj francúzske príslovie,....presne ako sa vyjadril! Teda, ....bez vetra sa ani lístok nepohne! Smutné je len to,že väčšina ovečiek RKC je len oklamaná,zvedená slepými pastiermi!


3.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   22. 3. 2017, 21:06 avatar
Ako myslíš, že najlepší ľudia sú ukrytí za tetovaniami?


12.
označiť príspevok

Aranjes žena
   23. 3. 2017, 11:03 avatar
Luther asi bude majiteľ tetovacieho salóna  


20.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 3. 2017, 23:55 avatar
13,....máš pravdu! A asi nikdy nečítal v Písme ,že Biblia zakazuje tetovanie!?


25.
označiť príspevok

Luther muž
   24. 3. 2017, 09:03 avatar
Typický svedok Jehovov. Namiesto pointy sa sústredí na slovíčko tetovanie, aj keď to slovo je nepodstatné.
Boh zakazuje tetovanie. No myslíš, že kvoli tetovaniu človek bude zatratený? Keď by činil pokánie? Na druhej strane Boh to zakázal Izraelcom. Aj keď dnešní veriaci nie sú pod starozmluvným zákonom, skutočnosť, že existoval zákon proti tetovaniu by nás mala viesť k zamysleniu. Nová zmluva nehovorí nič o tom, či by veriaci mal alebo nemal mať tetovanie.Ak naše telá patria Bohu, mali by sme si byť istí, že máme Jeho jasný súhlas predtým, než ich pomaľujeme tetovaním alebo prizdobíme piercingom.


29.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   24. 3. 2017, 09:10 avatar
A co je zle na tetovaní?nieje to kazdeho osobná vec? Ci vy dodrzujete aj starý zakon? Tak potom dodrzujte celý a nielen vytahovat co sa vám hodí  
Súhlasí Luther


31.
označiť príspevok

Luther muž
   24. 3. 2017, 09:27 avatar
Rim 14,14 Viem a som si istý v Pánu Ježišovi, že nič nie je nečisté samo v sebe; len tomu je niečo nečisté, kto to za nečisté pokladá.
Rim 14,22 Tú vieru, ktorú máš, maj sám pre seba pred Bohom. Blahoslavený, kto nesúdi seba samého za to, čo uznáva za dobré.
Rim 14,23 Ale kto je, hoci má pochybnosti, je odsúdený, lebo to nebolo z viery; a všetko, čo nie je z viery, je hriech.

Ak chceš si dať tetovanie v ktorom bude napríklad že Ježiš je môj spasiteľ a som hrdý, že v neho verím, alebo milujem ťa Ježiš a budeš to brať tak, že je to dobré a nebudeš mať výčitky kvôli tetovaniu ako takému, tak môžeš si dať to tetovanie.

No ak sa dáš potetovať a budeš pochybovať o tom, či to je správne sa dať potetovať a že sa to Bohu asi páčiť nebude, tak máš hriech.
Súhlasí Johny Pravda


32.
označiť príspevok

havran
   24. 3. 2017, 09:29 avatar
Každý veriaci si vyberá to svoje. Mám dojem, že na tomto fóre už niet ľudí, čo sa dokážu rozprávať o realitách života. To už všetci sú na ceste k Bohu? Kým takto blbnú, skutoční žraloci v ľudskej spoločnosti ich zdierajú a okrádajú ich o život v mieri a pokoji.


4.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 3. 2017, 22:16 avatar
Na to, aby si chodil do kostola nestačí pochopiť evanjelium duchovne, tam musíš zažiť niečo prakticky, čo cítiš celý týždeň a keď tam nejdeš, tak ten týždeň by bol horší a nudnejší a banoval by si každú chvíľu a aj ten dôvod, prečo si tam nešiel.
A práve ten dôvod, prečo tam chodia, je podstata celej veci. U ľudí, korí nikdy nechodili do kostola sa to ani nedá poznať, tí akokolvek by poznali teoreticky evanjelium, a nezažili by z toho nič prakticky, tým je ťažko vysvetlovať, prečo do kostola chodiť, ale aj do akej cirkvi ten kostol patrí.
Ja som bol na omši u evanjelikov a vyšiel som von s tým, že to bola normálna omša, ako u nás katolíkov, lebo som to všetko tak cítil, ale potom mi bolo povedané, že takáto omša s pozdvihovaním, je iba niekolko razy do roka, ja som bol na konfirmácii. Tak potom som sa naozaj zamyslel nad tým, či by som tam chodil každý týždeň, ak by sa tam čítalo evanjelium a spievali piesne., lebo práve k pozdvihovaniu a premeneniu tam človek ide,lebo to cíti ako ježiš hovorí samaritánke pri jakubovej studni. A tak tie návštevnosti v priemere aj tak vyzerajú.

neviem, ako iné cirkvi, ale potom naozaj ľudia, ktorí nie sú vystavení tak často zdvihnutej hostii, ťažko tam môže byť tá istá úroveň ježišovej živej vody v človeku, ktorá pri pozdvihovaní zaplavuje kostol a každý z nej čerpá. A naopak, mnoho ľudí, ktorí majú čas a možnosti, bývajú blízko kostola tam chodia denne. A teraz vieme prečo.

lebo to je to duchovno a to je ten fenomej ježišovej živej vody, ktorá nás drží nad vodou. To je to niečo odlišné od ostatných veriacích , ktoré na nás vidia a iba vidia a nechápu, lebo nemajú čím pochopiť, pochopia iba vtedy, ak to zažijú oni sami.Lenže ako, ak nechcú zmeniť život a ani vieru ???

Treba to skúsiť, to je ťažko tu opisovať.Ale ak si podrobne a pomaly prečítate stať z evanjelia o samaritánke a ježišovi pri jakubovej studni možno sa vám otvoria oči. Ale zase to môžete potom skúšať len v kostoloch, kde sú omše s pozdvihovaním.

Lebo ani veľa katolíkov to tak necíti, ba dokonca veľa biskupov, lebo na miestach zjavenia márie vraj nič necítia. Ale ľudia, ktorí tam chodia to cítia a aj napriek ich zákazu tam idú.
A tak môže byť niekto v komisii aj 25 rokov a keď tam príde a nič necíti, ako môže potom rozhodovať o tom, či tam niečo je, alebo nie a potom mu to trvá naozaj tých 25 rokov a nakoniec určite nič. Nemal to šťastie pochopiť, alebo mu nebolo dané.

možno práve toto je ten základný akísi pocit, ktorým cítime božiu prítomnosť a pre ktorú tam do toho kostola ideme.
No a samozrejme to nie je len o pocitoch, lebo ten týždeň ak ideme je iný a lepší,


5.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 3. 2017, 22:30 avatar
Ja neviem, či práve v kostoloch sú lepší, alebo horší ľudia,. to vie len nebo.
Raz som sa stretol s mužom, ktorý tvrdil, že on do kostola nejde, lebo keď tam bol a obzrel sa okolo seba, kto všetko tam vraj chodí, tak tam viacej nešiel.
To je tiež také pomýlené, ak niekto príde do kostola a jasne sa vyváži nad všetkých a všetkých hodí do jedného vreca, že všetci ste bagáž a nemáte tu čo robiť, lebo iba ja tu môžem byť!
A toto som neprehnal, to je skutočný zážitok.
Takže ja idem do kostola za svojím a nikto vedľa mňa ma nezaujíma, to je vec posúdebia ježišom a ja som tam neprišiel nikoho posudzovať a ani odsudzovať, či je svätejší, ako ja, ja som tamprišiel načerpať živej ježišovej vody.
možno to Luther napísal až kruto o tom tetovaní a že to až tak nemyslel, ale akokolvek by to myslel, nemalo by sa posudzovať iných, ktorí tam prídu, už len kvôli tomu, aby sme nebolo škaredo prekvapení, čo nám potom na to povie ježiš.


6.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 3. 2017, 22:37 avatar
Ak vás niekto pozval na hostinu, nesadajte si hneď za vrch stola, aby potom nprišiel za vami anepovedal vám, vaše miesto je tam ďalej , ale sadnite si na druhý koniec stola, aby potom prišiel za vami a povedal vám: poď prieteľu, tvoje miesto je bližšie .
Spomente si aj na farizeja, ktorý sa postavil do stredu kostola, akoby mu patril celý kostol a mýtnik bol rád, že sa môže túliť aspom niekde v kúte, a práve on odišiel ospravdelnený.


7.
označiť príspevok

elemír muž
   22. 3. 2017, 22:44 avatar
Lebo farizej sa prišiel vychvalovať bohu, aký je dobrý a zbožný a ako plní nariadenie zákona a bola to určite pravda, to mu verím, ale mýtnik vedel, kolkých ľudí a o čo oklamal a bol si takmer istý, že taký hriech sa nedá odpustiť, ale radšej sa schulil do rohu a predsa prosil a dúfal a vyplatilo sa mu to.
A to, prečo prišiel mýtnik do chrámu a prečo tam aj samotný ježiš chodil, to by malo byť na zamyslenie pre všetkých tých, čo nemajú kostol za boží chrám a teda netušia, načo je taký chrám dobrý.


8.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 06:26 avatar
Ach jaj nepochopili ste ma nikto. Čítate len text, no pointa vám ušla čo tým chcel básnik povedať. 


10.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 3. 2017, 06:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 3. 2017, 21:02 avatar
To som pochopil, ale nechápem, čo má s tým spoločné tetovanie. 


14.
označiť príspevok

Luther muž
   23. 3. 2017, 21:04 avatar
Tetovanie ber okrajovo. Nemá taký význam pointy.


22.
označiť príspevok

Shagara muž
   23. 3. 2017, 23:59 avatar
24,...ale má! Lebo Biblia ho zakazuje a aj sama prirodzenosť nás učí,že je to nevhodné,a je to neúcta k daru,ktorý nám dal Boh!


27.
označiť príspevok

Luther muž
   24. 3. 2017, 09:07 avatar
Pointa sa nevzťahuje na potetovaného človeka.


28.
označiť príspevok

Luther muž
   24. 3. 2017, 09:08 avatar
Nečudujem sa že nechápeš Shagara písmu, keď nemôžeš pochopiť ani to čo som sem napísal.


15.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 3. 2017, 21:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   23. 3. 2017, 21:25 avatar
Ahááá. Takže ak existuje napríklad nejaký človek, ktorý si dá nick "slušný človek", tak v skutočnosti vôbec nemusí byť slušný, môže sa iba na to hrať a ten, ktorý má nick napr. "potetovaný", alebo "grobian" môže byť vskutočnosti čistý, ako ľalia. 


17.
označiť príspevok

Ludwig muž
   23. 3. 2017, 21:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   23. 3. 2017, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   23. 3. 2017, 21:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

elemír muž
   23. 3. 2017, 09:14 avatar
Všetko je možné, ale nechajme tieto súdy radšej na ježiša.
Súhlasí Scarlet666


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   24. 3. 2017, 00:02 avatar
Mnohé tetované motívy priamo súviseli s uctievaním pohanských bohov. Podľa výskumníka Steva Gilberta „najskorším známym tetovaním, ktoré má iný ako abstraktný motív, je zobrazenie boha Besa. V egyptskej mytológii je Bes chlipným bohom hýrenia.“
Dôležité je to, že mojžišovský Zákon zakazoval Božiemu ľudu, aby sa tetoval. V 3. Mojžišovej 19:28 sa píše: „Na tele si neurobíte zárezy kvôli duši, ktorá skonala, a nebudete si robiť na sebe tetované značky. Ja som Jehova.“
Ctitelia pohanských bohov, napríklad Egypťania, si dávali na hruď či na ramená vytetovať mená svojich božstiev alebo ich symboly. Tým, že Izraeliti dodržiavali Jehovov zákaz o tetovaných značkách, odlišovali sa od iných národov. — 5. Mojžišova 14:1, 2.
Dnešní kresťania už nie sú pod mojžišovským Zákonom, ale i tak by sa mali nad týmto zákazom zamyslieť,pretože táto zásada z SZ má význam a usmernenie aj pre kresťanov. (Efezanom 2:15; Kolosanom 2:14, 15) Ak si kresťan, určite si nechceš na tele urobiť značky — ani dočasné —, ktoré majú nádych pohanstva alebo falošného uctievania. — 2. Korinťanom 6:15–18.


24.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   24. 3. 2017, 00:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

Luther muž
   24. 3. 2017, 09:06 avatar
A čo tak Shagara keď by som si dal tetovanie, v ktorom je napísané, napríklad, že Ježiš je môj spasiteľ a som hrdý na to, že v neho verím?


30.
označiť príspevok

Luther muž
   24. 3. 2017, 09:12 avatar
Alebo milujem ťa Ježiš.


33.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   25. 3. 2017, 08:35 avatar
Luther. Kresťan už nie je pod Mojžišom. Takže si myslím, že je to vec tvojho svedomia. Ale aj tak mi nedá položiť si básnickú otázku : mohol izraelita obísť zákon v 3. Mojžišovej 19:28 tak, že si dal vytetovať slová " Milujem ťa Pane, alebo slúžim iba pravému a živému Bohu?


34.
označiť príspevok

Luther muž
   25. 3. 2017, 08:43 avatar
Izraelita nemohol obísť zákon. Mal to zakázané. Taktiež mal zakázané jesť nečisté mäso atď.


35.
označiť príspevok

Luther muž
   25. 3. 2017, 08:45 avatar
Kam tým smeruješ?


36.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   25. 3. 2017, 08:48 avatar
Nesmerujem nikam. Len som sa snažil odpovedať ti na 36 a 40. Chcel som povedať len to, že ja by som bol s tým tetovaním opatrný, ale samozrejme, je to tvoja vec a tvoje rozhodnutie.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:35,  aha moja oblubena diskuterka *21 tiez zaujimave https://www.pravdaojudite.net/
dnes, 09:28,  2. skus na enaxovom fore *04
dnes, 07:23,  35. Vyjadriť svoj názor alebo svetonázor môže aj vedec, či už teista alebo ateista. Ale...
dnes, 07:06,  Ak teda mozes, tak sa ozvi....
včera, 21:53,  Dnes vedcov vôbec nezaujíma, že Darwin bol agnostik. Je to pre evolúciu irelevantné.
včera, 21:27,  Enfant, si ešte v zajatí zastaralých názorov, ktoré dnes veda neberie do úvahy.
včera, 21:26,  Dnešná evolúcia (veda) sa už nezaoberá pozostatkami teistických názorov.
včera, 21:21,  Ak sú, nachádzajú sa len v ľudskej mysli. A to má skúmať psychiatria, psychológia,...
včera, 21:19,  ET: „Veda môže pracovať len s hmotnými vysvetleniami; nemôže potvrdiť ani vyvrátiť...
včera, 21:18,  ET: Buď je polovica mojich kolegov strašne hlúpa, alebo darvinizmus ako veda je plne v súlade...
včera, 21:16,  ET: Hovorím to svojim kolegom už po x-miliónty krát: Veda jednoducho nemôže svojimi...
včera, 21:10,  ET: <o>To vôbec nie je otázka pre "neutrálnu" prírodnú vedu. Prírodná veda...
včera, 19:27,  To vôbec nie je otázka pre "neutrálnu" prírodnú vedu. Prírodná veda sa nemá...
včera, 15:54,  Oxoti, idioti, spam roboti, neotravujte toto fórum.*57
včera, 15:53,  Priveľa otáznikov (?). Kto ti má rozumieť?
včera, 15:18,  <a href=https://irecommend.ru/content/khoroshii-tovar-za-svoi-dengi-11>?????????????...
21. 3. 2023,  kntsz - asi bude dobre, keď na čas vychladneš. To vážne myslíš, že ti budem pojem za...
21. 3. 2023,  Tak nakoniec sa zistilo, že naša divá mačka, čo sa chodí k nám nažrať je cica mica....
21. 3. 2023,  Kntsz, načo cituješ niekoho, keď s ním nesuhlasiš?
21. 3. 2023,  V úvode to tvrdíš, na konci: skorej horšie.
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Žial, dnes je doba, kedy byť hlúpym prináša väčšiu pravdepodobnosť profesionáleho úspechu, ako byť múdrym.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(113 931 bytes in 0,338 seconds)