hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Tri druhy demokracie: sociálna, kresťanská, liberálna

príspevkov
2
zobrazení
11
tému vytvoril(a) 4.9.2023 10:31 Enfant Terrible
posledná zmena 4.9.2023 10:38
1
04.09.2023, 10:31
Tri druhy demokracie: sociálna, kresťanská, liberálna

odkaz
odkaz
odkaz

Ešte by som rozlišoval liberálnu demokraciu od liberalizmu či dokonca progresivizmu. Posledných niekoľko rokov znamená totiž liberalizmus - progresivizmus najmä radikálne presadzovanie špecifických záujmov LGBTI, gender a ďalších kvázi ideológií, naratívov či hnutí, napr. "covidizmus" (kontroverzné prísne celoplošné opatrenia a obmedzenia v súvise s "chrípkou" Covid 19), "slniečkárstvo", tj. silná podpora imigrácie - prisťahovalectva z iných krajín do Európy (čo sa prejavuje i v súčasnosti na Slovensku), snaha o blokovanie či obmedzovanie iných alebo alternatívnych názorov, ich nálepkovanie ako hoaxov, dezinformácií, napr. na internete; tzv. kultúra rušenia (cancel culture), čo je označenie pre novú formu ostrakizmu, ktorá vytláča ľudí zo sociálnych alebo profesionálnych kruhov, buď v online prostredí na sociálnych sieťach, alebo v reálnom prostredí, alebo v oboch. A prípadne ďalšie podobné veci.

Všetko sa to deje pod rúškom údajnej slobody a liberálnej demokracie. Niekedy sa pýtam, či sa už ozaj neblíži "koniec sveta"... Všímam si tiež niektorých tých predstaviteľov a činiteľov, ktorí nosia okuliare takmer ako čarodejník Harry Potter a... neviem, či to niečo naznačuje, alebo je to iba taký klamný dojem.

Ďalšia vec: čo ak si to spoločnosť zaslúži? Ak by bola lepšia, moralnejšia, boli by možno moralnejší aj jej predstavitelia, činitelia atď. Alebo naopak - ryba smrdí od hlavy? To sú teda úvahy.
none
2

1. Enfant Terrible 04.09.2023, 10:31

Tri druhy demokracie: sociálna, kresťanská, liberálna

https://bit.ly/2HscVG3
https://bit.ly/3R1ITPz
https://bit.ly/3sBkpCt

Ešte by som rozlišoval liberálnu demokraciu od liberalizmu či dokonca progresivizmu. Posledných niekoľko rokov znamená totiž liberalizmus - progresivizmus najmä radikálne presadzovanie špecifických záujmov LGBTI, gender a ďalších kvázi ideológií, naratívov či hnutí, napr. "covidizmus" (kontroverzné prísne celoplošné opatrenia a obmedzenia v súvis...

04.09.2023, 10:32
Ktorá z tých troch "druhov" demokracií vám je najbližšia? Prípadne nejaká kombinácia? 🙂
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 82 635 B vygenerované za : 0.093 s unikátne zobrazenia tém : 128 577 unikátne zobrazenia blogov : 1 801 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Kľúč k viere ... hľadieť na Ježiša, pôvodcu a zdokonaľovateľa viery, ktorý pre radosť, ktorá mu bola predložená, znášal kríž, pohŕdajúc potupou, a je posadený po pravici Božieho trónu. Židom 12,2 My ľudia máme nielen tendenciu zameriavať sa na kaž...

citát dňa :

Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.