Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Trh márností v predvolebnom slovenskom parlamente?

2
reakcií
93
prečítaní
Tému 17. februára 2020, 14:19 založil Kasafran.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
16. 02. 2012
139
24. 03. 2016
16
04. 11. 2012
9
26. 02. 2013
13
 
 


1.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 2. 2020, 14:19 avatar
Trh márností v predvolebnom slovenskom parlamente?
Peter Zajac-Vanka; klubnarodohospodarov,
17. februára 2020 12:30, ,

klubnarodohospodarov.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Bolo by to krásné, mať 13 dôchodkových výplat za rok, dostávať zvýšené rodinné prídavky na dieťa, nemusieť platiť diaľničnú známku ako občan SR…ale preto voliť SSD a SNS azda nemusíme.

Bolo by…ak by to nebola iba „reklama na ticho“ iniciovaná dvomi politickými stranami (SSD a SNS) počas predvolebného moratória na prieskumy nálad voličov a 11 dní pred termínom volieb…

Trh márností ako Vanity Fair, dnešní mladí už Dickensove poviedky poznať nemôžu, to bolo z Viktoriánskej Anglie a nakoniec, Anglia je už mimo Európy…

Lebo sľúbiť vám môžeme čokoľvek, čo vám iní ani len dať nemôžu!

Po slovensky sa to volá: kortešačka. Teda predvolebné uplácanie voličov. Sľuby. Ako v Kalinčiakovej Reštavrácii. Myslím, že v dnešných médiách sa nájde veľa analýz, ktoré dokazujú, ako zbytočné je toto posledné zákonodarné stretnutie, keďže riskuje, že následné voľby už nebudú musieť „rešpektovať“ zákonné rozhodnutie, ktorým sa tie nádherné sociálne opatrenia majú uskutočniť.

Chceme viac, viac… VIAC… ešte VIAC!

… Tak mi napadlo, že mohla by mať niektorá politická strana ešte lepšie návrhy pre poslednú parlamentnú schôdzu: napríklad zvýšiť dôchodcom výplatu dôchodkov v minimálnej výške aspoň ako v Rakúsku na 1.026 Eur mesačne, či Francúzsku, kde sa búria kvôli dôchodkom pri 1.108 Eur, ba až ako v Luxembursku (3.000 Eur!) a tak „dostať“ dôchodcov konečne do Európskej Únie, kde je to tak…

…napríklad zvýšiť minimálnu mzdu zamestnancom na Slovensku na výšku minimálnej mzdy v Nemecku (1.557 Eur), či Francúzsku (1.521 Eur), či dokonca v Luxembursku (2.071 Eur/mes), aby sme už konečne v rámci integračných  snáh naozaj boli plnoprávne integrovaní do Európy. Takých minimálne 1.440 Eur mesačne, to už by bol dobrý predvolebný ťah pre voliča… čo na to Matovič?

„Sľúbim Ti všetko, čo Ti nik iný nemôže dať.“ Neskutočný zvodca čs. predvojnového filmu Oldřich Nový by vedel takto vo svojej životnej roli Kristiána oblbnúť státisíce voličiek, očarených jeho šarmom, jamkou na líci a mužným strniskom. Nuž ale Slovenky veľmi dobre vedia, ako sa na Slovensku schvaľujú zákony. Ešte neprebehlo „prvé čítanie“ zákonov, ani nie je extrémne nebezpečná situácia, aby sa sociálne zákony schvaľovali v mimoriadnom skrátenom režime a aj keď ich zázračne pani Čaputová z paláca podpíše, už to nebude mať kto realizovať, keďže nová vláda z volieb nie je viazaná uskutočňovať sľuby predchádzajúceho parlamentu: A keďže 16,8% i 4,98% odhadnutých hlasov pre SSD a SNS ne je veľa, asi sa bude v utorok v parlamente zbytočne kúriť a svietiť, aj keď mne osobne sú tie ich snahy sympatické…

„Predseda ZMOS-u Branislav Tréger oznámil v Pravde dnes 17.2., že združenie pred každými komunálnymi voľbami komunikuje s mestami a obcami, aby tesne pred voľbami neprijímali rozhodnutia so zásadnými ekonomickými či sociálnymi vplyvmi na samosprávy. „Preto sme prekvapení, že takáto situácia nastáva na úrovni vlády SR a parlamentu,“ uviedol Tréger v tejto súvislosti. ZMOS tiež konštatuje, že parlament by mal problémy, ktoré trápia obyvateľov, riešiť priebežne, systematicky a s mierou poznania dosahov.“

Ba veru, už bude ozaj zákonne potrebné Zaviesť princíp zásluhovosti do sociálneho systému

Kedy sa začnú politici radiť s ekonómami?

Myslím, že toto hlasovanie Ľudová strana Naše Slovensko nepodporí - a keď si prečítate blog aj zistíte, že prečo. Je tam totiž porušená 15.Programová priorita Memoranda: Zaviesť princíp zásluhovosti do sociálneho systému.

Nemožno rozdávať slepo a bezhlavo - lebo sa to rozdá ZLE. Ako k tomu prídem, že môj 13.dôchodok po 40 rokoch práce bude nižší, ako toho, čo nemusel už 30 rokov pracovať a tiež ho dostane a možno i vyšší? i tak je to len kortešačka...


2.
označiť príspevok

Kasafran
   17. 2. 2020, 14:46 avatar
AKO? MAT!!!
Peter Zajac – Vanka, predseda Spolku národohospodárov Slovenska
Publikované 15.02. 2020

blog.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

narodohospodari.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

To sa nedá, písať odborné veci okolo hospodárstva, ak vonku zúri až takáto politická „klimatická zmena“ či vírus „Matovič“. Pretože pri víchrici sa bude iba ťažko siať a žať… tak aj preto: MAT? Koniec volieb?

Agentúra AKO si takmer na poslednú chvíľu uzurpovala hlavné informačné kanály svojim „reprezentatívnym“ prieskumom predvolebných nálad na Slovensku. A už dnes je tu len moratórium na prieskumy, takže AKO DALO MAT.

Ako to vyzerá očami masmédií, o tom je aj táto úvaha a jej poučenie, z ktorého človek ozaj už neviem či je lepšie plakať či smiať sa: (časť som písal i do blogu Pravdy, ale tam sú takí „milí“ admini. že to hneď zablokujú na čítanosť a diskusiu, ozaj je to pre Pravdu charakteristické)-

„Keď si už na Ukrajine ozaj nevedeli rady, zvolili herca Zelenského. Vyzerá to dodnes, že trochu bábku v rukách mocností. Aj keď nič nevie, ako herec „to dokázal“, ale aj po skoro roku je vyše tretiny Ukrajincov radšej v zahraničí a nemajú chuť sa vrátiť. Keď si v Spojených štátoch už nevedeli rady, zvolili „kovbojského herca“ Ronalda Reagana, ktorému vo westernovkách občas viseli kolty pekelne prinízko…

A vyzerá to (aspoň podľa posledného zverejniteľného volebného prieskumu), že keď si Slováci nevedia rady, zvolia si Matoviča. Schválne ho nebudem charakterizovať, ale je v matematickej množine medzi Zelenským a Reaganom.

Tu sa ukazuje bezradnosť tých, čo ťahajú figúrky politikov na Slovensku ako v bábkovom divadle.

Veď – situačná správa: SSD už dodýchava, sú aj také informácie že z členskej základne „bežného“ volebného okrsku je povedzme z 950 členov SSD veľký úbytok, aj na podujatia už chodí sotva 35 – 40. Netreba ísť do podrobností… celé progresívne a pravicové liberálne spektrum sa tak predvolebne klbčilo o budúce korytá, ba už sa niektorí aj menovali za ministrov, že pozabudli na fakt, že Slováci nie sú z Urundi-Burundi a tie tančeky a divadielka okolo volieb na nich nefungujú… tak teda KOHO? TAK AKO?

A AKO prehovorilo: MATOVIČ !
Wau! Lepšia voľba byť nemohla: mocní ho vždy môžu odstrániť, keď prestane im vyhovovať – lebo že sa „pomiatol“….
Ale ten obyčajný človek a rôzne nezávislé osobnosti čo nechcú OĽANO, tí sa pýtajú: (a ja s nimi, i ked kanidujem za Ľudovú stranu Naše Slovensko – Kotlebovci)

AKO zvládne Matovič zostavenie vlády? Bude to rozpočítavanie na „ententýny“ …alebo dohadovanie „Kto -s kým – o čom – pre koho?“
AKO zvládne Matovič medzinárodnú situáciu? Pôjde do Europarlamentu, nakričí im tam na prázdny parlament, ako u nás na Slovensku? Pošle do r… Trumpa, Merkelovú i Putina? Vytiahne plagát na Uršulu, že je…?

AKO zvládne Matovič domáce ekonomické a sociálne problémy? Prizve si domov Mikloša a Kaníka, ktorých už na Ukrajine majú plné zuby a Zelenský ich rád na hraniciach v Čope vymení za stovku tu zapracovaných UA-lekárov? Ono, Zelenskému sa totiž najlepšie darí výmena zajatcov na hraniciach a Matovičovi taký cirkus tiež pristane.

AKO sa vyrovná Matovič s možnou epidémiou koronavírusu? Tá je ešte ďaleko, ale rastie to už do EÚ dosť razantne: Bude típať všetkých do hlavy mobilným digitálnym teplomerom a odpočítavať „ty von, ty dnu?“

AKO sa vyrovná Matovič s postupným útlmom automobiliek na Slovensku? (aj keď vo februári ešte nič tak nevyzerá, ale pár mesiacov po sebe klesá priemyselná výroba po celej EÚ, Británia hrozí clami, USA tlačí tiež a v Číne sa zastavuje mnohá priemyselná výroba i spotreba).
Ako sa vyrovná MATOVIČ s možnými viaznúcimi dodávkami potravín do slovenských predajných sietí, ak budú pre izoláciu od koronavírusu odstavované kamiony na hraniciach? Lebo tak sa to už teraz deje medzi na hraniciach Ruskom a Čínou, vo Vladivostoku a po celej línii hraníc dovtedy zásobujúcej potravinami Rusov z Číny. Nielen kontajnery, celé lode zostávajú v prístavoch, koronavírus nie je iba na výletných lodiach, aj na posádkach tých nákladných, zastavila sa prevádzka letištných relácií zatiaľ s Čínou…)

Tak: AKO AKO?
Ono je ľahké urobiť 15. deň tj. deň pred moratóriom robenia predvolebných prieskumov ľúbivý výsledok prieskumu. Ono je lukratívne aby takmer „nenápadne“ z druhého miesta trčal želaný víťaz volieb ( „AKO?“ to bolo i s pani Z. Čaputovou?)

MAT v médiách môže a nemusí byť matom v skutočnosti. Môže sa stať, že korunný princ médií neobstojí pre hrozby, o ktorých sám nevie:
My máme „našťastie“ európsku menu EURO. Takže deň po voľbách naša mena neklesne na historické minimum… iba že by to niekto chcel v pozadí spraviť aj Euru… a – wau, to by „slovenská myš konečne zarevala“ na Európu, alebo aspoň Eurozónu… a ja by som to od Igora Matoviča aj celkom očakával, on to už občas i urobí…
(pôvodne som to dal ako srandovné nočné zamyslenie, aj som sa do popuku na tom prieskume zabavil… ale potom mi prišla takáto diskusná poznámka: „utrite si slinu z úst, skutočne to nevyzerá dobre“… jediná, ktorú webpravdy prepustil)… ale nie je mi do smiechu: Nechcem žiť v banánovej republike a mať za premiéra „operetnú osobnosť“!

TREBA TO PREČÍSLIŤ, priatelia.

narodohospodari.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

** A z toho vyplýva, že päť strán spojených Memorandom plus Spolok národohospodárov potrebujú jediné: prečísliť vo voľbách ostatných na viac ako 51 percent, ideálne na 55% pre vytvorenie ústavnej väčšiny.


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   17. 2. 2020, 16:06 avatar
pokoj zbraniam slováci, ej šuhaj kráľovský nemá nové ponožky elektrizujúce
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 21:12,  Tvoje výroky treba negovať aby boli pravdivé ;) Teda ;) TY VŽDY TREPEŠ ;)
dnes, 21:12,  Koronavírus ti v tom nepomôže :)
dnes, 21:12,  JA NIKDY NETREPEM ,
dnes, 21:11,  Veľavážení,.... koronavírus je len cvičenie. Môžu prísť oveľa horšie veci na tento...
dnes, 21:11,  Alkoholikovi sa sníva, že sedí na neexistujúcej stoličke ;)
dnes, 21:11,  Páči sa mi prístup našej vlády k problému....ak niekde zvolnuje tak s rozmyslom aby bol vlk...
dnes, 21:10,  Lebo tu nebola ;) Ani ty ;) To je tak ako s tvojim sľubom, že pohneš mojim svietnikom ;)...
dnes, 21:10,  Psychopat to nema ako posudit ked ma nasadenu liecbu
dnes, 21:10,  Peter, objavia antivirotikum a bude po pandémii. Určité vecičky už existujú, ale nie je to...
dnes, 21:09,  Aj lekár potrebuje lekára ;) A preto ma potrebuješ ;)
dnes, 21:09,  Jednoducho si psychopat ked si nevidel stolicku na ktorej som sedel
dnes, 21:09,  950. ja som lekár :)
dnes, 21:08,  Alkoholik to nevie posúdiť lebo má ohlúpnuté zmysly ;)
dnes, 21:08,  Využijem "priestor" na kultúru :) S touto témou sčasti súvisiaci film. Je dosť...
dnes, 21:08,  946. Poprosím ešte raz a p-o-m-a-l-y a hlavne po slovensky. *03*03*03*03
dnes, 21:08,  Dôveru dostal aj jeden Aďo a ako to dopadlo *13
dnes, 21:08,  No jednoducho ;) Keď niekto tvrdí, že sedí na stoličke ktorá tu nie je ;)
dnes, 21:07,  To sa ti len zda lebo si PSYCHOPAT
dnes, 21:07,  45. tak ako ty, k témam bezne nič . len zbytočné vynucovačky pozornosti :)
dnes, 21:07,  Škoda, že nechceš aby SOM ťa liečil ;)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
To, že je niekto dospelý, nemusí hneď znamenať, že je aj rozumný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(58 723 bytes in 0,599 seconds)