Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Trestuhodné zneucťovanie kríža - symbolu Pravdy!

53
reakcií
2514
prečítaní
Tému 29. júla 2012, 17:48 založil milan.s..

podobné témy:1.
označiť príspevok

milan.s.
   29. 7. 2012, 17:48 avatar
Trestuhodné zneucťovanie kríža - symbolu Pravdy!

Osobitým a doslova poburujúcim zneužívaním kríža, tohto symbolu Pravdy je jeho nosenie iba ako čisto módneho doplnku, čo je zvlášť markantné v horúcich letných dňoch, keď u mnohých žien môžeme vidieť znak kríža v ich bohato a štedro odhalených, hlbokých výstrihoch. Toto je rúhanie najhrubšieho zrna, ktoré musí mať pre dotyčnú osobu všetky, tomu zodpovedajúce, negatívne spätné účinky.

V kresťanskom svete existuje množstvo vecí, s ktorými jednoducho nemožno súhlasiť. Jednou z nich je používanie symbolu kríža. Presnejšie povedané, bezmyšlienkovité, povrchné a nedbalé používanie kríža.

Neviem, ako je to v iných kresťanských cirkvách, ale v katolíckej sa napríklad pri vstupe do kostola používa znak kríža. No a to, akým spôsobom ľudia k tejto povinnosti, či k tomuto zvyku pristupujú je katastrofou! Katastrofou, vinou a záťažou pre všetkých, ktorí si svojim povrchným a vlažným prístupom dovoľujú zneucťovať tento vysoký a vznešený symbol. A tak tisíce katolíkov, ktorí idú do svojich chrámov, aby vzdali vďaku Pánovi dúfajúc, že z toho budú mať nejaký duchovný prospech, sa namiesto toho voči Nemu ťažko previnia už pri vstupe do kostola.

Kríž! Symbol Pravdy! Jeho vodorovné rameno symbolizuje Stvoriteľovu Lásku a zvislé rameno zase jeho Spravodlivosť.

Láska a Spravodlivosť! Pohladenie a prísnosť! Láska pomáhajúca a podporujúca a Spravodlivosť dôsledná a nekompromisná!

Láska a Spravodlivosť, navzájom neoddeliteľne spojené predstavujú dva základné atribúty pôsobenia Najvyššieho. Spravodlivosť a Láska sú dokonalou Vôľou Pána vtlačené do chodu Zákonov tohto univerza a práve v nich a prostredníctvom nich sa sa napĺňa osud každého jednotlivca, všetkých národov a celého sveta.

No a vyjadrením toho dokonalého a harmonického pôsobenia Lásky a Spravodlivosti je práve kríž. Kríž, ako symbol Pravdy, pretože Spravodlivosť a Láska sú živou Pravdou všehomíra, ktorá má formu kríža.

Kto teda che použiť tento posvätný symbol, mal by byť v danej chvíli vo svojom vnútri, vo svojej duši upriamený k Pravde, k Stvoriteľovi, k Láske a k Spravodlivosti. Mal by si vždy vopred zvážiť, či je jeho vnútorné naladenie smerom Pravde naozaj tak silné, čisté a plné úcty, že môže použiť znak kríža. Znak kríža, ako výraz toho, že chce svojim životom smerovať k Pravde, že chce podľa nej žiť a že jedine Láske a Spravodlivosti chce podrobiť celé svoje bytie, čiže všetko svoje cítenie, myslenie, slová a jednanie. V takomto prípade je použitie kríža, plne adekvátne. Ale jedine v takomto prípade!

Ak však v človeku v danej chvíli podobného naladenia niet, nemal by sa radšej vôbec žehnať, pretože mu to potom viac škodí, ako prospieva. Pretože takto stojí pred svojim Pánom ako farizej, ktorý sa síce navonok snaží niečo činiť, avšak vo svojom vnútri takým vôbec nie je. No a takýto rozdiel medzi vonkajším jednaním a reálnym vnútorným stavom sa rovná pokrytectvu a klamstvu. Pokrytectvu, ktoré inak koná a inak myslí.

Používanie kríža by preto nemalo byť nejakým predpísaným úkonom, vykonávaným bezmyšlienkovite. Prežehnanie sa, čiže použitie znaku kríža by malo byť iba na báze dobrovoľnosti a to vtedy, keď človek jasne cíti, že stav jeho vnútorného naladenia zodpovedá podstate tohto vysokého duchovného symbolu.

Lebo pre toho, kto používa tento vznešený symbol bez zodpovedajúceho vnútorného naladenia by bolo stokrát lepšie, keby ho v danej chvíli radšej vôbec nepoužil, pretože namiesto milosti a ospravedlnenia, v ktoré dúfa, sa mu jeho povrchné zneužitie znaku kríža stáva previnením a záťažou.

Vážne, veľmi vážne je všetko, čo človek činí vo vzťahu k svojmu Stvoriteľovi. Túto hlbokú vážnosť by sme si už raz konečne mali uvedomiť a podľa toho aj jednať, aby sme namiesto požehnania nemuseli zožať skazu.

Osobitým a doslova poburujúcim zneužívaním kríža, tohto symbolu Pravdy je jeho nosenie iba ako čisto módneho doplnku, čo je zvlášť markantné v horúcich letných dňoch, keď u mnohých žien môžeme vidieť znak kríža v ich bohato a štedro odhalených, hlbokých výstrihoch. Toto je rúhanie najhrubšieho zrna, ktoré musí mať pre dotyčnú osobu všetky, tomu zodpovedajúce, negatívne spätné účinky.

Veď uvážte ten protiklad, keď na jedenej strane má niekto na retiazke symbol toho najvyššieho a najvznešenejšieho, čo vôbec jestvuje, kým na druhej strane bije priam do očí vyzývavá prezentácia telesnosti a zmyselnosti, provokujúca pohľady mužov. Kríž ako symbol Pravdy v dekolte nízkej zmyselnosti a pudového dráždenia! Je to pohoršenie pre blížnych a skaza pre toho, kto sa takéhoto pohoršenia dopúšťa.

Ešte raz preto treba zopakovať: Vážne, nesmierne vážne je všetko, čo súvisí s Pánom a Vládcom všehomíra! Či je to už kríž, symbol Pravdy, ktorou Stvoriteľ Je, alebo trebárs vyslovovanie Jeho Mena a zodpovedajúca úcta k nemu tak, ako je to od nás požadované v druhom prikázaní.

Ak sa človek ľahkomyseľne, povrchne a bezmyšlienkovite zahráva s týmito vznešenými pojmami a symbolmi, zahráva sa s ohňom! S ohňom, ktorý ho musí pri jeho nesprávnom prístupe duchovne spáliť na popol, kým pri správnom a úcty plnom prístupe by mu ten istý oheň mohol vniesť do jeho bytia životodarné teplo a jasné, žiarivé Svetlo.

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


5.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   29. 7. 2012, 18:04 avatar
Milan, ja som tiez krestan, mam zlaty krizik na retiazke okolo krku a som hrdy na to.
V lete na plazi ho kazdy moze vidiet.
V zime ho mam pod hrubym svetrom.
Ak maju zeny velike prsia, tak to je iba dobre.
Nezazlievam im, ze krizik maju tiez na krku a v lete ho kazdy vidi.
Kam by si ho mali strcit, aby Ta to nepoburovalo?
Chces tu zavadzat nove moresy kto, kde, kedy a ako?
Dufam ze nezacnete s upalovanim zien s velkymi vystrihmi.


9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 18:06 avatar
No ma homosexualne sklony, tak mu vadi vidiet krizik na ceckoch.
Ale ze najvacsia kurva M.Magdalena bola naj. kamoska Jezisova, to mu asi nevadí.
Celkom by som rad vediet co nosila vo vystihu okrem velkych prs v tom case. Povedal bysom ze zrak pana, tam nie raz padol, hehe.


13.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 7. 2012, 18:51 avatar
hm takze ste fakt presvedceni,ze M.M. bola prostitutka
co ste vy ludia za odporna haved,zabijate nevinnych,nicite zivoty vlastnych deti,zabijate synov a dcery a v mene koho ?
Boha ? zmiznite uz z povrchu zemskeho
http://www.youtube.com/watch?v=RoqmSkwRH4g Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 19:36 avatar
Nie sme o tom presvedcení, písmo tak tvrdí.


14.
označiť príspevok

Vlado muž
   29. 7. 2012, 19:04 avatar
A ktorý z týchto s krížikom je presvedčivejší?

Kráľ kreténov kresťan (KKK) Rytmus:

www.rytmus-kral.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Alebo tento?

www.funpic.hu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Ranexill


20.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 7. 2012, 19:40 avatar
kriz ,ktory ?..svine !
to co ucinil clovek Anunnaki a to,ze znicil jeho dielo ,clovek vykape o hlade a o smade,ak nie skor a vlastnou rukou nez si mysli
Stvoritel je opusteny,pretoze ho clovek na svojej pode a to doma vo svojej "komorke" okradol o kluc
tomu sa hovori totalny idiotsky despotizmus,tu clovek uz nema co hladat
ale vraj smiech lieci a aj ten s tym ciernym humorom   
hm iba si vymyslam,vobec to nie je pravda,on ludi miluje !
http://www.youtube.com/watch?v=II7Jbm_qPsM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 7. 2012, 19:44 avatar
ano,vlastne do pice ludstvo nenavidim tak strasne ze az a to nemusim byt ani Anunnaki
hm..vykapete


25.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 19:45 avatar
A ludstvo nenavidí teba?


43.
označiť príspevok

salbea žena
   29. 7. 2012, 20:19 avatar
ja Ranexil mierim len na jedneho jedineho cloveka aj s jeho timom..hypnotizer..
svinskym krokom pomocou Boha zaplati za podraz..cas mi je svedkom,ze existuje !
citaj si ma ty bastard,foter zhora si ta najde !


27.
označiť príspevok

kavovar
   29. 7. 2012, 19:46 avatar
ten rytmus vyzera dobre 
Súhlasí Ranexill


29.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 19:48 avatar
Fesak chlap, inac by ho Dara nechcela.


31.
označiť príspevok

kavovar
   29. 7. 2012, 19:51 avatar
no iste oceni aj ine jeho kvalityvraj vrana k vrane sada,aj mne sa pacia zli chlapci,ale ti zli naoko 


46.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   29. 7. 2012, 20:31 avatar
No milan.s. Zniesla sa na teba spŕška kritiky. Ale vedz, že ja s nimi nesúhlasím. Nielen, že sa kríž znevažuje, ale uprednostňuje sa ním i jeden nástroj kata. Preto by sa podľa mňa mali varábať a predávať napríklad aj malé šibeničky, elektrické kresielka. Tie by mohli byť aj funkčné na gombíkové batérie a dali by sa na nich popravovať napríklad muchy. Ďalej by to mohli byť malé gilotínky, škripce, či kolá na lámanie kacírov a pod. Zabudol si však na jedno. Každý nesieme svoj vlastný kríž, ktorým nás obdaril ten, ktorého takí ako si ty nazývajú stvoriteľom. Len tak pre zaujímavosť ti porozprávam, že tieto kríže boli už predmetom riešenia zo strany vášho najvyššieho. Išlo o istého nábožensky velmi silno založeného kresťana, ktorý sa neustále sťažoval na svoj kríž (ten nehmotný, ktorým ho odaril Pán.) Tak Hospodin sa rozhodol, že mu umožní aby si vybral kríž aký sa mu bude lepšie hodiť a poslal za ním anjela. Ten ho zavidol k veľkej sále ktorá bola naplnená rôznymi krížmi. Z nich si mal dotyčný vybrať iný kríž, ktorý ba mu viac vyhovoval. No,, aby som to nepredlžoval, dopladlo to tal, že chlapík si napokon vzal naspäť ten svoj kríž a odišiel. Hospodin to z nebies sledoval, pokrútil hlavov a povedal si: "Tí ľudia sú takí sprostí, prečo ten debil jednoducho neodišiel bez kríža?" No potom sa spamätal a uvedomil si, že vlastne kritizuje svoje vlastné dielo. A tak si svoje kríže, ktorými nás ten dobrotivý ,spravodlivý milostivý a ktovie ešte aký stvoriteľ obdaril. Na záver by som tvoju úvahu ešte doplnil. Na všetkých sanitkách by sa mali premaľovať kríže. Tak isto kríže slúžiace ako výsostné znaky lietadiel a všetky ostatné kríže, ktoré sa niekde používajú a o ktorých ani nevieme: milan bojuj za to držím ti palce.


51.
označiť príspevok

miro50
   30. 7. 2012, 20:18 avatar
Kriz pouzivali aj Kelti....horiontalne rameno vraj predstavuje ZEM a vertikalne VESMIR.
Milan, dolezitejsi je obsah nez forma - teda symbol /kriz/. Takze kriz moze byt symbolom VSEHOMIRA.


2.
označiť príspevok

kavovar
   29. 7. 2012, 17:53 avatar
ja som si dala kriz vytetovat na chrbat 


3.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 17:56 avatar
Milan ty si teply?


4.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 7. 2012, 18:03 avatar
Nosenie kriza je predovsetkym znak nenormalneho farizejstva. Davam si pozor na ludi s krizikmi, nic dobre od nich neocakavam. Je to vyborny kompas na "malych" a "krivych" ludi.


7.
označiť príspevok

BUMBRLICEK muž
   29. 7. 2012, 18:05 avatar
Tak si vytetuj na celo hakovy kriz.


8.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 7. 2012, 18:06 avatar
Co som ty?  


10.
označiť príspevok

kavovar
   29. 7. 2012, 18:10 avatar
ja nenosim nic okrem nausnic od mamy,ale pre niekoho kriz moze mat hodnotu ludsku, poznam zenu,ktora ho nosi,lebo je to dar od jej mamy ,ktora uz zomrela.mali spolu velmi krasny vztah,ale jasne,je to zle,zle,zle


11.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 7. 2012, 18:12 avatar
ja nenosim tiez nic, okrem hodiniek na ruke aj to len obcas.
Jo a vseobecne.... vynimka potvrdzuje pravidlo


6.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 18:05 avatar
Kriz je to najvyssie a najvznesenejsie co vobec existuje?


12.
označiť príspevok

winry žena
   29. 7. 2012, 18:48 avatar
nenosim, ale ja vo vseobecnosti nemam rada velmi symboly...odvracaju cloveka prec od skutocnosti, myslim si.
Súhlasí Boris_I.


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 19:13 avatar
takéto niečo ak niekto napíše je podľa mňa ukážkový primitivizmus.
..je tu sloboda, aspoň v tom, že každý si môže nosiť čo chce a kde chce, alebo nie ?
--za to, že ženy majú prsia, ozaj sa postarala príroda a to že krížik nosia aj ženy s objemnejším poprsím ti môže byť jedno,
Prečo sa i m pozerá do výstrirhu M.Š. ..a spol. ????? ...alebo ženy by mali mať prsia na chrbte ?
Nežijeme v stredoveku, že páni, ktorí vidia v ženách len zlo...či lepšie by bolo aby nosili na sebe Červený kríž ?

Kríž (je ich viac druhov viem ) symbolizuje znamenie ktoré má svoj významu a skrýva v sebe vnútorný zmysel. Každý si k nemu môže prechovávať svoj osobitý postoj a podľa neho sa aj zaraďuje do istého spoločenstva... ale nemusí.

Občas nosievam na krku obyčajný drevenný krížik, moja vec a viem prečo, ..niekedy aj ruženec pod blúzkou..alebo nosím aj Nilský kříž...moja vec. )))

Raz v jednom obchodíku v meste , som bola svedkom toho, ako vedúca vytkla dosť nepekne mladej predavačke aby si dala malinký krížik z krku dolu (slečna nemala ani výstrih ako sa tu spomína, alebo nič také čím by pohoršovala zákazníkov ) ..vraj ovplyvňuje zákazníkov. prišlo mi zle..v tejto dobe či je toto ešte vôbec možné..za socíku to bolo normálne zakázané .. ale dnes ?


16.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 19:34 avatar
nosenie akéhokoľvek symbolu,..či prívesku, (okrem pohoršujúcich ..či provokujúcich napr.hák.kríž ).. je tým, že dotyčná osoba má k veci určitý vzťah )),.. presvedčujem sa, aj týmto článkom,..že žijeme v totalite obmedzovania osobnej slobody, slováci sú jeden odporný národ...nikde inde vo svete sa s niečím takýmto človek nestretne...ani v susedných čechách.


17.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 19:36 avatar
ALe Onya, tento Milan, to je fanatik do nauk nejakej sekty, ktoru bud spolutvori,a lebo sam kreuje.


22.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 19:41 avatar
možno,..no nezdá sa mi že sekty,..skôr len tým náb. fanatikom, .. pridŕžajúc sa úzkoprso a kŕčovito náboženskej zastaralej morálky.


28.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 19:47 avatar
ANi nie. Jeho problemom je karma. Prejavom je rpiputanost. Kedysi bol priputany k hmotnym statkom, dnes uplne strasne k duchovnu. Kedze potrebuje , aby symboly viery boli cenne pripisuje im hodnoty, ktoré nemaju a na tom zaklade potom neznasa inych, lebo sa domnieva ze je to len jeho. Ze patri jemu, ze on ma pravo ho nosit, lebo je hoden. A tu si ho nalozi nejaka prostituka na seba, a takehoto skoro vystre. Zabuda na jeden fakt...pred Bohom su si vsetci rovni a on nie je nic viac nez posledna kurva.
Súhlasí Ónya


37.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 20:02 avatar
pekne si to povedal --len neviem či to má ozaj súvius s karmou, podľa mňa skôr s jeho skalopevným presvedčením, ..s ktorým musel aj vyrastať.


41.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 20:14 avatar
AK existuje spravodlivost v karme, tak ak si bola vrah nabuduce budes obet samej seba.


45.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 20:24 avatar
ranex ..a to si z čoho vydedukoval ..z akej súvislosti ...o čom hovoríš ?


47.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 20:31 avatar
Ale nezosobuj to..


35.
označiť príspevok

Romanov muž
   29. 7. 2012, 19:59 avatar
Re: 16
Na konci poznámka "ani v susedných čechách" tá je najdôležitejšia.
Súhlasí Ónya


19.
označiť príspevok

Romanov muž
   29. 7. 2012, 19:37 avatar
Prečo nosí kríž speváčka Madonna? Prečo nosia kríž vrahovia? Prečo nosia kríž mafiáni? Prečo majú kríž na zrkadle v aute najväčší frajeri? Prečo nosia kríž ku...y? Prečo?
Súhlasí Boris_I.


21.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 7. 2012, 19:40 avatar
lebo farizejstvo jak brno..
Súhlasí Romanov


23.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 19:42 avatar
Preotže ja ho vobec nenosim, preto.
Vravi sa , ze po ovocí poznas strom( su to slova Jezisa) ..a to jeho ovocie..mno, jak si napisal.


33.
označiť príspevok

Romanov muž
   29. 7. 2012, 19:57 avatar
Re: Ranexill 23

A koho zaujíma, či ty ho nosíš, alebo nie? Ty si bezvýznamný (ne)tvor.


48.
označiť príspevok

Ranexill muž
   29. 7. 2012, 20:32 avatar
Samozrejme.


26.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 19:45 avatar
Ty nevieš? ..je to pre nich znak-symbol života a slobody.


32.
označiť príspevok

Romanov muž
   29. 7. 2012, 19:55 avatar
Re: 26
Ako môže byť pre vraha kríž symbol života?


38.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 20:06 avatar
lebo on cíti svoju slobodu ---vraždou oslobodil svoju dušu..., jeho rukou musel zomrieť ktosi iný..keď to beriem z karmického hľadiska,...vysporiadanie minulých dlhov ).asi nepochopíš..to by bolo na dlho )


39.
označiť príspevok

Romanov muž
   29. 7. 2012, 20:09 avatar
Re: 38

Ale prečo zaťahuje do toho niekoho, kto nemá s jeho dušou nič spoločné? Nech spácha samovraždu a bude oslobodený navždy a druhí budu mať od neho pokoj.


42.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 20:17 avatar
to už ja neviem ...))


34.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 19:59 avatar
presnejšie...kríž sa po zmŕtvychvstaní Krista stal symbolom večného života, radosti a vykúpenia. , ..je pravdou, že mnohí netušia čo ich symbol znamená, napriek tomu ho nosia lebo sa im páči... a možno ho nosia ako talizman..no verím, že kdesi hlbšie v podvedomí, majú zafixované súvislosti s významom kríža., vo všeobecnosti je prirodzené, že obklopujeme sa tým čo sa nám páči, čo nás niečím priťahuje ..čo nás osloví, aj keď netuší prečo ..ale predsa len cíti .. hm..asi tak )


36.
označiť príspevok

Romanov muž
   29. 7. 2012, 20:01 avatar
Re: 34

Ešte raz: Čo symbolizuje kríž pre vraha? Prosím odpoveď.


30.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   29. 7. 2012, 19:48 avatar
a najvacsie krize nosia romale      hotove jezisovo potomstvo               
Súhlasí Romanov, blueevil


40.
označiť príspevok

Ónya žena
   29. 7. 2012, 20:12 avatar
rórmska kultúra je prekvapivo zaujímavá,..keby sa neboli zdegenerovali,.. títo cigánski kočovníci ovládalai veľmi veľa vecí aj remesiel,--majú prekrásnu hudbu, nádherný temperament a nádherný hlas..) Zlato je v ich kultúre symbolom bohatstva a štedrosti, nakoniec u našich malomeštiakov a snobov tak isto, ..preto aj tie zlaté veľké kríže na ich hrudi ,.. ale inak ver, že Romovia sú silní veriaci...tak po svojom chápu Boha, že ignorujú naše náboženstvo..majú to svoje.


52.
označiť príspevok

nabzlo muž
   31. 7. 2012, 04:55 avatar
veriaci sú sprostí ľudia,hlavne cigáni....


44.
označiť príspevok

viluette muž
   29. 7. 2012, 20:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Bojislav muž
   29. 7. 2012, 21:38 avatar
kríž nie je žiadny symbol pravdy, je to skôr symbol veľmi krutého spôsobu popravy starých rimanov, tisíce ľudí bolo ukrižovaných, napr. otroci ktorých Crassus chytil zo spartakovho povstania boli ukrižovaný popri via appia, výnimočným ho urobili len ľudia ktorý považujú ježiša za syna božieho respektívne boha samotného, sami v tom veľmi jasno nemajú, keď to dotyčnú ovečku ktorá založila túto tému tak neskutočne rozhorčilo tak sa môže pokúsiť spísať petíciu za zákon alebo nariadenie ktoré zakazuje nosenie kresťanských symbolov spôsobom ktorý ich môže znevážiť atď.

Ostatne, myslím že väčšina ľudí ho vysmeje a zistí ako má ten jeho symbol pravdy väčšina populácie v paži


50.
označiť príspevok

Škaredko
   30. 7. 2012, 16:42 avatar
Kriz nieje symbol pravdy, ale symbol pykania a utrpenia.


53.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 7. 2012, 07:42 avatar
ty kokso,milan supa pozera Hannah Montanu
sk-sk.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


54.
označiť príspevok

salbea žena
   31. 7. 2012, 07:44 avatar
a hra na psp ? to co je za chuja ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(147 342 bytes in 0,583 seconds)