hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Tomas12345, spomeň si

príspevkov
24
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 2.1.2022 18:03 Klein
posledná zmena 4.1.2022 16:20
1
02.01.2022, 18:03
Tomas 12345, viem k akému presvedčeniu si dospel.

Avšak skús si spomenúť na príbeh bohatého židovského bankára so Strassburgu, Alfonza Ratisbone, ktorý bol napriek svojmu pôvodu ateistom a celou dušou bol naladený zvlášť protikatolícky tak ako väčšina vtedajších liberálov. Mal sľubnú kariéru a dohodnutý sobáš v Izraeli. Avšak pred svadbou uskutočnil krátku nečakanú návštevu v Ríme. A zrovna tam v malom kostolíku sa mu zjavila Panna Mária. Môžeš si to vysvetliť ako len chceš, ale niečo takéto je neuveriteľné. Ten človek sa dal okamžite pokrstiť, stal sa kňazom a celý svoj život zasvätil Ježišovi.

Skús sa zamyslieť nad slovami tohto človeka, pre mňa je to nesmierny zázrak:

„Keby mi ono ráno 20. januára niekto povedal: ,Ty, pyšný žid sa staneš katolíkom, mal by som ho za najväčšieho blázna na svete. Keby mi niekto v okamihu, keď som vstupoval do kostola sv. Ondreja povedal: ,Za štvrť hodiny sa budeš klaňať Ježišovi Kristovi, Bohu a svojmu Pánovi v tomto chudobnom kostolíku a budeš sa biť v prsia pri nohách kňaza v jezuitskej koľaji, kde prežiješ fašiangy, aby si sa pripravil na krst, za štvrť hodiny budeš ochotný obetovať sa pre katolícku vieru, zriekneš sa sveta, svojich záľub, svojho majetku, svojich cti, priateľov, svoje sľubne sa rozvíjajúcej kariéry, zriekneš sa aj lásky svojej rodiny, rešpektu svojich priateľov, vážnosti u Židov a nebudeš mať záujem o nič iné ako slúžiť Ježišovi Kristovi a niesť Jeho kríž až do smrti‘, hovorím, že keby mi nejaký prorok toto predpovedal, mal by som za to, že nie je bláznivejšieho človeka, než je tento: snáď len taký, ktorý by niečomu tak šialenému, tak bláznivému veril. A predsa toto bláznovstvo je dnes mojou múdrosťou a mojím šťastím. Čo som z toho kroku mohol získať, aký som z toho mohol mať prospech?

Bol som predsa bohatý Žid, mal som dediť po svojom bohatom strýkovi, mal som sa ženiť, mal som pred sebou žiarivú kariéru! Čo ma k tomu prinútilo? Čítanie katolíckych kníh? Žiadnej som sa nikdy ani nedotkol!
Rozhovory s katolíckymi priateľmi? Ja som žiadnych nemal!
Voči kresťanskej viere som bol nastavený výhradne nepriateľsky!
Alebo to Rím a jeho pamiatky na mňa tak zapôsobili? Veď ja som v rímskom gete vzplanul na kresťanstvo ešte väčšou nenávisťou! Alebo ma snáď chcete obviniť zo samoľúbosti, že na seba chcem upútať pozornosť?! Nie!
Dôvod môjho obrátenie má len jedno meno – Mária!“

odkaz
none
3

1. Klein 02.01.2022, 18:03

Tomas 12345, viem k akému presvedčeniu si dospel.

Avšak skús si spomenúť na príbeh bohatého židovského bankára so Strassburgu, Alfonza Ratisbone, ktorý bol napriek svojmu pôvodu ateistom a celou dušou bol naladený zvlášť protikatolícky tak ako väčšina vtedajších liberálov. Mal sľubnú kariéru a dohodnutý sobáš v Izraeli. Avšak pred svadbou uskutočnil krátku nečakanú návštevu v Ríme. A zrovna tam v malom kostolíku sa mu zjavila Panna Mária. Môžeš si to vysvetliť ako len chceš, ale niečo ...

02.01.2022, 18:18
Klein, vsak aj ty sa spravas niekedy ako ateista.....
none
5
02.01.2022, 18:25
Potom tu bol černoch Claudo Newman, odsúdený na smrť na elektrickom kresle a vo vazeni sa mu zjavila Panna Mária a on sa stal katolíkom.

odkaz

Tých príbehov je tak nesmierne veľa. Nič podobné sa nedeje v žiadnom inom náboženstve.
To ako skrze Pannu Máriu ľudia, tí úplne najvzdialenejší od Boha nachádzajú vieru a Krista je niečo neuveriteľné.

Hoci úctu k nej protestanti odmietajú, na tej Panne Márií predsa len niečo bude. Niečo neuveriteľné, niečo požehnané....
👍: Patrick91
none
20

5. Klein 02.01.2022, 18:25

Potom tu bol černoch Claudo Newman, odsúdený na smrť na elektrickom kresle a vo vazeni sa mu zjavila Panna Mária a on sa stal katolíkom.

https://modlitba.sk/?p=13542

Tých príbehov je tak nesmierne veľa. Nič podobné sa nedeje v žiadnom inom náboženstve.
To ako skrze Pannu Máriu ľudia, tí úplne najvzdialenejší od Boha nachádzajú vieru a Krista je niečo neuveriteľné.

Hoci úctu k nej protestanti odmietajú, na tej Panne Márií predsa len niečo bude. Niečo neuveriteľné...

02.01.2022, 20:35
Tak ako prišiel Ježiš na tento svet cez Pannu Máriu, tak môže prísť cez ňu aj do nášho srdca.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 101 785 B vygenerované za : 0.111 s unikátne zobrazenia tém : 59 651 unikátne zobrazenia blogov : 1 339 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Ďakujem ti náš Stvoriteľ, chcem byť s Tebou večný priateľ, ty's život si nám podaroval, potom si sa kdesi schoval. Milujem Ťa milý Bože, nechcem s Tebou byť na nože. Moja vôľa snáď pom...

citát dňa :

Iniciatívny hlupák je horší ako triedny nepriateľ!