Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

Toltécka cesta srdca, cesta poznania, cesta slobody

23
reakcií
2760
prečítaní
Tému 2. januára 2015, 19:18 založil Karola.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
12. 08. 2010
45
10. 12. 2014
68
24. 09. 2010
100
31. 08. 2008
2
22. 09. 2012
13
08. 09. 2012
21
 
 


1.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 1. 2015, 19:18 avatar
Obdivujem toltécku kultúru, ich myslenie, ich učenie, ich cestu k slobode = toltécka cesta,.. k tomu ma fascinuje fakt, že Toltekovia nemajú žiadny problém "cestovať v čase"..túto techniku vraj ovládajú dokonale. Sú to ľudia poznania, dokonalo ovládajúci svoj stav vedomia.

Toltécka cesta je totiž spôsob života, vedúci k totálnemu oslobodeniu sa od všetkých sociálnych obmedzení a konvencií, vedie k slobode byť tým, kto v skutočnosti ako ľudské bytosti sme,.. a tomu vnímaniu v celom rozsahu tejto tajuplnej kapacity.
"Vnímanie je najväčším tajomstvom, záhadou, pretože je úplne nevysvetliteľné.

Pre tých , ktorých toltécka náuka oslovuje, či osloví:

" Čokoľvek je len jednou z milióna ciest...Preto musíš mať neustále na pamäti, že cesta nie je ničím viac, než cestou; ak cítiš, že sa po nej nedá ísť ďalej, nemusíš na nej silou-mocou zostávať. ..Aby si mal v tomto jasno, musíš viesť sporiadaný život.
Len vtedy si budeš stále uvedomovať, že cesta je iba cestou a nie je pre teba ani pre iných žiadnou urážkou, keď ju opustíš, pretože tak tvoje srdce cíti .

Prezeraj si každú cestu pozorne a rozvážne. Vyskúšaj ju toľkokrát, koľkokrát to budeš považovať za potrebné. Potom si sám sebe, iba sám sebe, polož jedinú otázku.. Má táto cesta srdce? ... Ak áno, potom je to dobrá cesta; ak nemá, potom nie je k ničomu... Ani jedna z nich nikam nevedie; ..jedna však srdce má, druhá nie... Jedna je radostnou cestou a pokiaľ po nej ideš, si s ňou zajedno... Druhá ťa privedie k tomu, že prekľaješ celý svoj život. ..Prvá ťa činí silným, druhá ťa oslabí.“ -

Don Juan Matus v knihe Carlosa Castanedu, Učení dona Juana.
Súhlasí pátrač


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   2. 1. 2015, 19:20 avatar
Ja obdivujem slovenskú kultúru.


4.
označiť príspevok

veriaci-4
   2. 1. 2015, 19:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 1. 2015, 19:58 avatar
no dovoľ ...mohol by si sa tam aj dozvedieť zaujímavosti o zasväcovaní , ako si sám spomínal že si zasvätený...hahaha , to že si sa ponoril do vody, ja toto nechápem ako môžeš žiť v sebe-klame.


7.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 1. 2015, 20:01 avatar
Čo je cieľom tejto cesty? Rád si to prečítam....


8.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 1. 2015, 20:22 avatar
Slovens,.. je to cesta k duševnej - osobnej slobode cez poznanie

citujem:
Starovekí Toltékovia vedeli, že vesmír je živá bytosť, v ktorej sa makrokozmos a mikrokozmos navzájom odrážajú. ..môžeme posunúť svoje poznanie makrokozmu, ktorým je vesmír, ďalej, avšak, ak máme toto pochopiť,.. musíme si rozvinúť schopnosť vnímať za hranicami schopností nášho „rozumu“. Vesmír je tak nesmierny a tajuplný...)

viac tu:
www.dreamingwolf.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Cieľom novodobého toltéckeho učenia je hlavne to, aby Vám pomohlo sa naučiť prijímať samého seba, svet a celý vesmír. Jednota tela, mysle a srdca.Ponúka možnosť zmeniť Váš doterajší život a jeho vnímanie a cítenie /samozrejme pokiaľ o to máte záujem/.

Učenie Toltékov je naozajstnou cestou. Na jej konci pochopíte krásu a pravdu o človeku, ktorým naozaj ste, úžasnú jednotu vesmíru v ktorom žijete. Je rozdelená na 3 časti – zvládnutie vedomia, zvládnutie transformácie a zvládnutie zámeru. Najdôležitejšia zmena, ktorou ľudia na tejto ceste prechádzajú je zbavenie sa starých predstáv a postojov, ktorými si sami spôsobujeme bolesť, pretože niečo posudzujú a odmietajú.Akonáhle však začnete „snívať“ inak, naučíte sa sami seba prijímať a milovať, budete so svetom okolo Vás v dokonalom súlade a nikdy ho nevyužijete proti sebe ani proti iným.

S toltéckou múdrosťou môžete prežívať život bez negatívnych pocitov a obáv a oslobodíte sa od toho, aby ste museli neustále niekoho presviedčať o svojej hodnote... TOTO je OSOBNÁ SLOBODA. ..Táto sloboda Vám ponúka prežívať život v úplnosti a jednote, prístup k pravdivému poznaniu vlastných pocitov, túžieb, potrieb a želaní. Ďalej sa naučíte tieto pravdy odhalovať sami sebe a iným ľuďom, nešíriť klebety, neodsudzovať, neposudzovať a neobťažovať druhých svojimi problémami. Zbavíte sa strachu a preto môžete byť neustále šťastní, prechádzať životom s otvoreným srdcom. Osobná sloboda nastane len v tedy, keď je človek natoľko voľný, aby videl veci zo všetkých strán a obdivoval ich dokonalosť a komplexnosť. / bez posudzovania a odsudzovania/

Nepoužívajte negatívne slová zamerané proti sebe, ani proti druhým. KEĎ ZMENÍTE SVOJE SLOVÁ, MYŠLIENKY A SKUTKY, ZMENÍTE SVOJ SVET.

Viac tu: skola-vztahov.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 1. 2015, 20:28 avatar
Ď...Tak už viem a idem predsa svojou cestou ďalej....


11.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 1. 2015, 20:36 avatar
tak je dobre že si spokojný.
Súhlasí Sloven


12.
označiť príspevok

Sloven muž
   2. 1. 2015, 20:46 avatar
Viac ako spokojný, nekonečné šťastný.... 
Súhlasí Karola


3.
označiť príspevok

pátrač muž
   2. 1. 2015, 19:25 avatar
ešte by som chcel podotknúť, že taoisti vedia o cestách veľa akú si vybrať a ktorú nechať na neskôr, ale mi slováci radšej v skupinke aspoň troch ľudí cestujeme po cestách, ak sú cesty vo dvojici teda ja a niekto, tak také cesty mám najradšej lebo jeden má strach  


5.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 1. 2015, 19:54 avatar
to je cesta prirodzenosti.
tak napr. novodobí toltekovia ako úvod k vnútornej slobode, k ceste poznania odporúčajú hlavne pre laikov 5 dohôd (knižné spracovanie),.. taoizmus ovláda perfektne spôsob - cestu poznania a pod., snáď všetkými smermi.

čo je zaujímavé, vraj kresťanstvo svoje učenie odkukalo od taoistického náboženstva, opísalo veľa ich múdrostí, koré neskôr aplikovalo ako svoje vlastné učenie.


10.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   2. 1. 2015, 20:32 avatar
...ja maam dve cesty sl0b0dy a nesl0b0dy...jedna vedie d0 prace a druha je flakacia,p0 meste...)))


13.
označiť príspevok

dorota
   2. 1. 2015, 20:46 avatar
citala som castanedove knihy, aj ma dost oslovili ale hmm nemam ziadnu ani mizivu sancu jeho ucenie vpasovat do mojho zivota :-)) nieco s ada ako su knihy o 5 cestach a pod. ale pojem "slobody" ako ho on vysvetluje je ...tazko stravitelny pre niekoho kto je aj vychovany v krestanskom svete, nehovoriac o dualnom vnimani. ale ak si chces postavit zivot na hlavu tak sa oplati "vyskusat" to...LOL
Súhlasí Karola


17.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 1. 2015, 22:27 avatar
dorot...ono toto učenie naozaj chce človeka nezaťaženého náboženskou dogmou a neovplyvneného náboženskými smermi. Mne sa vidí ich " toltécka cesta" čistejšia , zdravšia a prospešnejšia pre samotné bytie človeka ..a pritom nevyzerá to náročne, len
sa naučiť pracovať s vedomím a byť vnímavým , je to naozaj o vnútornej slobode,.. aby sa dosiahlo isté súznenie seba so svetom.


18.
označiť príspevok

universum
   2. 1. 2015, 22:52 avatar
Tak chod do toho!


19.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 1. 2015, 22:57 avatar
18, ďakujem, som tam, už dávno.


20.
označiť príspevok

universum
   2. 1. 2015, 23:07 avatar
Tak este si sa nepochvalila, ze si na tolteckej ceste. vela stastia.
Súhlasí Karola


21.
označiť príspevok

dorota
   3. 1. 2015, 16:10 avatar
teda podla mna je to kurevsky tazke, ved to chce zaujat nezaujaty postoj co u nas nie je mozne bez toho aby si nebol vycleneny zo spolocnosti ktr ocakava ze nejake stanovisko zaujmes :-D preto vravim ze je to tazko aplykovatelne, najskor ta to vyhodi von z pomyselneho kruhu a potom budes mat sancu ovarit si tie romantocke prestavy o slobode podla toltekov.

alôe urcite je aj taka ta light vezzia, nejaky lahsi lvl kde sa ucis nezatazovat si mysel . tot forum mi pride aki zdroj na skusku odolnosti. :-D tak hybaj!


22.
označiť príspevok

Karola žena
   3. 1. 2015, 17:48 avatar
21, ..dorot ani nie, snáď len pre toho, kto sa nedokáže dostať do hlbky svojej mysle a popri tom pracovať s vedomím..je to aj o tom, či "potrebuje" duchovnú premenu, ..či si prvoplánovo dokáže vyčistiť myseľ a vyhodiť z nej zaťažujúci bordel, ..(samože to chce maximálnu koncentráciu a tzv. odosobnenie sa, zjednodzušene povedané.

samozrejme nie každý má túto potrebu , ..nie každý sa dokáže "nastaviť" na príjem - vnímanie,..človek sa proste na to musí cítiť, inak by to celé nemalo zmysel.


23.
označiť príspevok

dorota
   3. 1. 2015, 23:32 avatar
hej taky sen som mala o upratovani, ...ach karola karola, preco si sem dala temu o tomto. pridem dom a vytiahnem knihy opat.

neviem ci som nadsena z toho,.


14.
označiť príspevok

salbea žena
   2. 1. 2015, 21:43 avatar
zivot je o niecom inom,zivot tu je o povrchnosti,gycovitosti,o egu
tolkokrat som skusala,konala a cakala
bola som ochotna vzdat sa majetku,penazi,manzelstva a to len preto,ze som verila v dobro,tak velmi som chcela vnimat len to pekne a mile
a tak ma cesta uci byt povrchnou,egocentrickou,pretoze zijem v manipulativnom pavilone jednej obrovskej psychiatrie
tak nac okolo toho falosne kecy o slobode
blazinec s blaznami na kazdom kroku a kazdy sa tvari tak mudro
dolezite je mat titul,karieru,peniaze,majetok a potom si mozno vykecavat o chudobe,o hlade,biede,o neslobode
vsak
Súhlasí Karola


15.
označiť príspevok

universum
   2. 1. 2015, 22:09 avatar
preco chces menit zlych?


24.
označiť príspevok

universum
   4. 1. 2015, 03:45 avatar
inak to len tak, ze su aj ludia, ktori nie su zli


16.
označiť príspevok

Karola žena
   2. 1. 2015, 22:15 avatar
salbea,..je na tom niečo, v podstate v našom svete sa toto učenie u jednotlivca nedá aplikovať naplno, (individuálne..je narušená človečenská rovnováha, ťažko ju zbiera ak nemá kludný stav mysle, iba ak nájde svoj pokoj, aby sa človek venoval tichému poznaniu..nie je na to možno ani čas...možno ani chuť, ))..napriek tomu je to práca s vedomím a prospešná pre vnútorný pokoj, pre duševný poriadok... )

Za seba , čohosi v tomto smere som sa dotkla..ale stále som len na začiatku, ...je to dlhšia cesta, mali by byť na jej "vykročenie" vytvorené ničím nerušené podmienky ..cez seba )
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:52,  A ja si mám, akú knihu prečítať?
dnes, 12:51,  Vaša veta má obsahovať podmet, predmet, prísudok, aby Vám rozumel každý policajt v...
dnes, 12:47,  116- Tull, fakt niekedy neviem čo si mám o tebe myslieť..... Na jednej strane sčítaný...
dnes, 12:43,  prívlastky bezpredmetné
dnes, 12:43,  pán osvietený chcú vás zatvoriť do väznice
dnes, 12:42,  ňu ňu ňu, prečítame si spolu správy?
dnes, 12:41,  eeej, tá naša metagalaxia, Gabko môj, ja Vám nakreslím ovečku, len čo mi Timur vráti...
dnes, 12:41,  Blaha je uplný idiot z ktorého má srandu celý internet . V prvom rade mal povedať prečo...
dnes, 12:40,  youtube.com/watch?v=c6g9dZZveh0
dnes, 12:39,  pán doktor gay nezverejnil mobilné číslo, nezverejnil preukaz lekára, neukázal občiansky...
dnes, 12:38,  Ennio Morricone ma/mal/ uzasnu hudbu. Rieu je famozny interpret. Silu ma aj verzia Very Spinarovej.
dnes, 12:36,  Vaše prívlastky, však nech ubližujú, to tak musí byť, smejkáte sa, hej?
dnes, 12:35,  ondrej61, kntsz, nebudem vás naťahovať. Tu je citát obyčajného človeka, nezávislej...
dnes, 12:33,  pán doktor gay opäť diskutuje o pekle
dnes, 12:31,  Ninka ma aky skromny poharik a pritom miliardarka
dnes, 12:31,  usmejem sa na Vás, a vlakom pricestujem aj s živou zelenou rastlinou, zelenec, v estetickom...
dnes, 12:30,  15. Niesom si istý, že kapitál smeruje na smetisko dejín. Tí zbohatlíci a zlodeji sa budú...
dnes, 12:27,  v pokoji ostávaj, v mieri a pokore, PartOFgod
dnes, 12:25,  pán doktor gay upozorňujem Vás, ide o dobrých a múdrych ľudí, nezvereňujte lekárske...
dnes, 12:23,  Co robis dobre pre seba robis aj pre ostatnych a vsetko dobre co robis pre ostatnych robis aj pre...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Zmyslom života je žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(92 948 bytes in 0,215 seconds)