Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  kultúra  téma
kategórie:  

TO: Parada kydá na Lajčáka v štýle bulváru. Nechutné až odporné.

99
reakcií
1040
prečítaní
Tému 21. augusta 2016, 09:46 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 09:46 avatar
Dobre známy konšpiračný wb Humanisti.sk uverejnil článok na adrese humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk s názvom "Kto bude ďalší?Akú nádej má bývalý komunista, že sa stane generálnym tajomníkom?".
Ján Parada sa v ňom snaží podať obraz charakteru politiku Lajčáka ako úplatného človeka ochotného kolaborovať s akoukoľvek mocou. Dopúšťa sa novinársky neetického konania, pretože jeho článok je osobným útokom bez uvádzania kladných stránok Lajčáka. Parada tak klesol na úroveň bulváru a novinárskeho odpadu.

Parada píše, citujem (mimochodom tento citát je možné použiť ako hlavnú myšlienku jeho zavádzajúceho textu):
"Lajčák podobne ako Waldheim vie rýchlo rozpoznať kam fúka vietor, a vie sa zaradiť na tú „správnu“ stranu. Ale nie je to ojedinelý jav."

Je správne, ak Parada poukazuje na komunistickú minulosť Lajčáka. No je neprijateľné, aby táto skutočnosť bola povýšená nad odbornú stránku kohokoľvek. Ak bude pánovi Paradovi zomierať mamička alebo dieťatko, bude sa dožadovať vyslania záchranky s tímom s osvedčením životopisom a dovolím im poskytnúť prvú pomoc až po overení ich svetpnázorových hodnôt? Ako sa zachová Parada, ak nemu príde vozidlo od organizácie Červený kríž s krížom na boku? Odmietne ich pustiť a vykonať životzachraňujúce úkony?

V Kódexe novinára sa dočítate:
3. Novinár nepodnecuje nenávisť, ani diskrimináciu založenú na rase, svetonázore, náboženskom vyznaní, etnickom pôvode, veku, sociálnom postavení, pohlaví či sexuálnej orientácii. O príslušnosti ľudí k menšine informuje iba v prípade, že táto informácia je v kontexte daného príspevku relevantná.

Parada sa dožaduje, aby sa vedúcou osobnosťou OSN stala žena Slovenka, no nevie o žiadnej, ktorá by o také miesto mala záujem. Paradu nezaujíma, či by dotyčná dáma mala na také funkčné zaradenie predpoklady. Predovetkým profesionálne. Paradovi stačí, aby mala vagínu. Hovorí sa tomu feminizmus. Podľa týchto zvrátenách sekulárnych humanistov je vagína argument, prečo uprednostniť ženu pred profesionálnym diplomatom Lajčákom.

Lajčák sa dlhodobo a cieľavedome pripravoval na kariéru diplomata a má za sebou špičkové politické štúdium v Moskve. Znevažovať Lajčáka preto, že študoval v Moskve, je politický hyenizmus. Parada si zrejme nepamätá, za akých okolností sa mohlo v minulom režime študovať. Byť komunistom a formálne ateistom bola podmienka. Mnohým kamarátom som pomáhal vypísať prihlášky do KSČ, aby mohli študovať a prekonať tak politické prekážky ateistov tej doby. Ano, formálne sa v tých prihláškach písalo o oddanosti veci komunizmu, vstupovaní do KSČ z presvedčenia... Bol to spoločenský folklór tej doby.

Zaujatý postoj Paradu voči Lajčákovi je jeho osobným profesionálnym zlyhaním. Parada vynechal Lajčákov profesionálny životopis, ktorý v skratke si mohol nájsť aj na Wikipédii. Dozvedel by sa, že:
Citujem: "V roku 1988 začal pracovať na česko-slovenskom ministerstve zahraničia. Medzi rokmi 1991 a 1993 pracoval na veľvyslanectve v Moskve, najprv na česko-slovenskom a neskôr slovenskom. Medzi rokmi 1993 a 1994 bol šéfom kabinetu slovenského ministerstva zahraničia. V rokoch 1994 a 1998 bol slovenským veľvyslancom v Japonsku, medzi rokmi 2001 a 2005 podobnú funkciu zastával i vo vtedajšej Juhoslávii (Srbsku a Čiernej Hore od roku 2003), Albánsku a Macedónsku.
Od 30. júna 2007 vystriedal vo funkcii vysokého predstaviteľa pre Bosnu a Hercegovinu Christiana Schwarz-Schillinga.
16. decembra 2007 mu najväčší bosniansko-srbský denník Nezavisne novine udelil ocenenie Osobnosť roka.[3] O takmer dva týždne neskôr, 28. decembra, mu titul Osobnosť roka udelil aj denník bosnianskych moslimov Dnevni Avaz.[4]
26. januára 2009 ho prezident Ivan Gašparovič vymenoval za nového ministra zahraničných vecí SR namiesto Jána Kubiša. Miroslav Lajčák zároveň naďalej pôsobil vo fukcii vysokého predstaviteľa pre Bosnu a Hercegovinu.[5]. Vo funkcii vysokého predstaviteľa ho vystriedal v marci 2009 Valentin Inzko."

Parada uvažuje, citujem:
"Komunista si môže položiť otázku: „Ale prečo práve komunista, ktorý sa vykašľal na Komunistickú stranu; ktorý zradil komunistické ideály?“ Liberál (antikomunista) si zasa môže položiť otázku: „Ale prečo práve komunista?“"
Parada vytvára premostenie na Barosa, ktorý bol maoista, ale aj na Waldheima, ktorý bol členom SA. Bez uvedenia kontextu doby. Takéto skratkovité a povrchné hodnotenie ľudí vedie k davovému násiliu a spoločenskej poprave schopných ľudí.

Kto by teda mal byť generálnym tajomníkom OSN podľa Paradu? Zrejme akýkoľvek blb s vagínou medzi nohami. Najlepšie keby taká žena si nechala narásť fúzy. Samozrejme musela by byť ateistka, nenávidieť katolíkov...

Parada prezrádza o súčasnom ateizme viac, ako by chcel. Dnešný tzv. Nový ateizmus je žalostným extraktom všetkých zlých svetonázorov a zriadení, s ktorými sa svet potýka. Je to hnutie vymedzujúce sa voči kresťanstvu ako ideológii lásky a pravdy. A vymedziť sa voči pravde a láske je stať sa luhárom a nenávistníkom. Aj preto sa ateisti nehlásia k sekulárnemu humanizmu. Je to svetonázorová odbočka na smetisko dejín. Tam sa zaiste dobre darí potkanom a krysám. A podobnej hávedi namýšľajúcej si, že sú sekulárni humanisti.
Súhlasí RighteousFred


2.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 11:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 8. 2016, 12:18 avatar
Mna zaraza aj fakt, ze komunisticka minulost je problem, ale mafiani v politike su v poriadku.
Súhlasí TvojOponent19


4.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 12:23 avatar
a mňa zaráža, že komunistická minulosť je problém, ale "západná prítomnosť" je v poriadku. Ľuďom vadí že Rusko v minulosti nehralo fér, ale nevadí im, že západ nehrá fér práve teraz, priamo pred ich očami


6.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 8. 2016, 12:27 avatar
To mas tak clear, ked nadpolovicna cast populacie je vzdy lahko manipulovatelna. O tom svedci aj Gausova krivka. Ako vzdy hovorim.. Nebyt penazi a majetnictva, ludska spolocnost nema dovod na korupciu a mocnarstvo. Moze doba postupit ako chce. Manipulatori budu vzdy o jeden krok vpred.
Súhlasí sta2rky


7.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 12:33 avatar
clear, a tebe prečo nevadia nefér hry Ruska v súčasnosti?
Súhlasí dorota


8.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 12:34 avatar
Prečo si myslíš že by mi nevadili keby som o nich vedel ?


10.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 12:37 avatar
No hej, takže si asi odpovedal aj na svoju otázku. Každý vidí len to, čo chce
Súhlasí dorota


12.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 12:41 avatar
Ukáž mi Nadi nefér hru Ruska


16.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 12:44 avatar
Ok, Krym a posielanie vojakov na pomoc rebelom už nevidí iba naozaj slepý. Autoritársky Putinov režim, vzdialený demokracii ešte viac, ako náš "demokratický" a pod...
Súhlasí dorota


28.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 13:02 avatar
Čo je s Krymom v neporiadku ? Ľudia na Kryme v referende takmer jednohlasne odsúhlasili, že chcú patriť do zostavy RF. Presne podľa pravidiel charty OSN. Charta OSN v článku 1 garantuje právo národov na sebaurčenie. Alebo chceš povedať, že jednostranné vyhlásenie nezávislosti Kosova s následným uznaním takmer všetkými západnými krajinami je v poriadku, ale Krymčania právo na sebaurčenie nemajú ? Alebo vyhlásenie nezávislosti Abcházska a Južného Osedska, ktoré sa následne dobrovoľne pridali do zostavy RF je v poriadku (prečo vtedy západ nekričal, veď sa jedná o ten istý mechanizmus ako s Krymom ), ale Krym už v poriadku nie je ? Prečo ? V čom je Krym iný ? Žeby geopolitika ?

Autoritársky Putinov režim vzdialený demokracii viac ako náš DEMO-demokratický ? Daj k tomu niečo čoho sa dá chytiť
Súhlasí RighteousFred


37.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 14:42 avatar
Na toto téma sme predsa už diskutovali... je správne, aby si bohatšie regiony odhklasovali, že sa chcú odpojiť od chudobnejších a osamostatniť sa? Toto je tvoja predstava spravodlivosti?
Súhlasí dorota


38.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 15:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 15:05 avatar
Ak tomu správne rozumiem, tak vrámci Tvojej predstavy spravodlivosti navrhuješ, aby sa právo na sebaurčenie dávalo len chudobnejším regiónom. Bohatšie regióny majú povinne, bez frflania "ťahať" tie chudobnejšie. Teraz už len určiť podľa čoho budeme posudzovať či je osamostatneniachtivý región skôr bohatší, alebo skôr chudobnejší..
(jasné, zveličujem ale toto ma napadlo ako prvé a môže to debatu posunúť ďalej (rozumej: uznáš že sa mýliš  )
(provokujem )


40.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 15:14 avatar
Nie chudobným, ale všetkým alebo žiadnym. Všade sú oblasti, kde žijú menšiny, a tie ak by si chceli odhlasovať príslušnosť k inéímu národu, veľmi rýchlo by ich zarazili, pripustilo by napr. Slovensko pripojenie felvidéku k maďarom?
.. tvoje provokovanie ma nehnevá
Súhlasí dorota


41.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 15:27 avatar
No dobre, tadiaľto by to šlo. Takže keď sme to dovolili Kosovu, Abcházsku, aj Južnému Osedsku (čiže dovtedy - použijem Tvoj výraz - všetkým), tak to musíme dovoliť aj ďalším. Pretože z toho Tvojho "všetkým, alebo žiadnym" už slovko "žiadnym" môžeme vylúčiť, a zostalo nám už len "všetkým". Či ?

Ešte je tu možnosť určovať regiónom či patria k "všetkým", alebo k "žiadnym" ale to sme sa zase len dostali k DEMO-demokracii  


42.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 15:31 avatar
Ok, dobrá úvaha
takže sme narazili na to, že by sme potrebovali nejaký kľúč k určovaniu toho, kto má nárok sa osamostatniť alebo sebaurčiť a kto nie. Máš nejaký nápad? Napríklad počet obyvateľov, alebo % príslušných k inému národu, alebo... ekonomický prínos, alebo?


43.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 15:34 avatar
Heh, počkaj Nadi, ale...veď to čo opisuješ už nie je demokracia


44.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 15:37 avatar
Práveže to je demokracia, ibaže zrejme ekonomicky neúnosná... referendum s dopadom na zákony je atribútom demokracie.


47.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 8. 2016, 15:56 avatar
Clear, ok. Dalo by sa s tým čo si napísal súhlasiť. Ale dám ti teda jednu otázku. Súhlasíš s tým, že Maďari na Slovensku majú právo urobiť referendum o odtrhnutí južného Slovenska a pripojení k Maďarsku? Keby to urobili a referendum by bolo úspešné, súhlasil by si s tým, že sa môžu k Maďarsku pripojiť?
Súhlasí dorota


48.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 8. 2016, 16:09 avatar
Nezakázal. len si myslím, že pre Slovensko by to z ekonomického hľadiska nebolo dobré. keby som mohol, tak by som ich od toho odrádzal. Ale samozrejme, akceptoval by som ich vôľu. Len mám pocit, že niektorí ľudia nemerajú rovnakým metrom. Lebo poznám osobne takých, ktorí to Krymčanom "dovolili", ale Slovenským Maďarom by povedali, že čo vymýšľajú, že nemajú na to právo. 


51.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 16:22 avatar
Nesúhlasím. No ale máme tu demokraciu. (našťastie nefungujúcu  )


69.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 8. 2016, 16:29 avatar
No dobre. Ale akí je rozdiel medzi Rusmi, žijúcimi na Kryme a Maďarmi, žijúcimi na Slovensku. Krym schvaľuješ a Maďarov nie? Prečo?


94.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 17:09 avatar
prepáč, neodpísal som Ti, až teraz som našiel Tvoj príspevok. Odpoveď je v 79.


73.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 16:38 avatar
lebo pochádzam z územia ktoré by pravdepodobne padlo za obeť. V prípadnom referende by som hlasoval proti. Ale keby vyhral protinázor tak akceptujem (čo iné mi aj zostáva)..


46.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 15:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:12 avatar
V tomto práve vidím slabiny demokracie. Ľudia si môžu odhlasovať čokoľvek, aj nejakú hovadinu, čo potom s tým... Napríklad by sme odhlasovali, že rómov vyženieme zo slovenska. Že sa Bratislava ako najbohatší region, ktorý doteraz dotovali ostatné kraje, osamostatní. Alebo že sa pripojíme k USA. Hehe  


52.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 8. 2016, 16:16 avatar
Ľuďom by sa to malo dovoliť, ale pred tým by mala byť vždy pravdivá kampaň, aké výhody, alebo nevýhody to prinesie. Tak to bolo aj s osamostatnením Slovenska. Malo to svoje výhody, aj nevýhody.
Súhlasí Nadja, dorota


55.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 16:22 avatar
Áno, presne dvaja: Klaus a Mečiar. Ostatní už len buď mlčali alebo boli s tým spokojní, alebo frflali, len to už nemalo vplyv na ich rozhodnutie.


57.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   21. 8. 2016, 16:22 avatar
To som nechcel povedať, aj keď to tak vyznelo. Dôraz som kládol na poslednú vetu.


53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 16:18 avatar
Pre mňa to nie je slabina, ale výhoda. Vždy je lepšie ak väčšina ľudí rozhoduje o politike ako úzka skupina napr. v teokracii alebo v monarchii.


59.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:23 avatar
lenže vyhrať by mal najlepší názor a nie hlúpy len preto, že ho odhlasuje väčšina - ľudia sú emocionálni tvorovia, nie rozumní...
Súhlasí Slušný človek


60.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 16:24 avatar
Nemáš žiadnu záruku, že úzka skupina rozmýšľa lepšie ako väčšina ľudí.

Naopak, viac hláv, viac rozumu, a teda lepšie sa vyselektuje politika, ktorá bude prijateľná pre väčšinu.


64.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:26 avatar
Nemáš ani záruku, že viac hláv viac rozumu, že?
Súhlasí Slušný človek


66.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 16:28 avatar
Ešte som takú záruku neoľutoval. Len je vždy lepšie, ak o väčšine rozhodne väčšina, ako keď o väčšine rozhoduje menšina.
Súhlasí Slušný človek


62.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.63.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 16:26 avatar
Najlepší názor je taký, ktorý vyhovuje najväčšej časti obyvateľstva.


65.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:28 avatar
Nie, to je falošný argument. Najlepší je ten, ktorý vedia najrýchlejšie k tomu, čo je správne.
Súhlasí clear1


67.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 16:29 avatar
Väčšina určí.


71.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:29 avatar
No, toto je práve problém. Mali by to byť odborníci, pravda?


72.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 16:31 avatar
Prečo? Do akej miery si odborníčka v kuchyni? Ja nemám mrzký názor na väčšinu obyvateľov. Naopak, myslím si, že vedia dobre, čo chcú.


76.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:34 avatar
Argumentum ad populum - argument nie je správny len preto, že s ním súhlasí väčšina.
Nemusíš mať mrzký názor, ale pravdivý.


78.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.80.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 16:38 avatar
Nadja, táraš. Diskutujeme o tom, čo je pre ľudí lepšie, či keď o nich rozhoduje úzka skupinka alebo väčšina ľudí. To nie je žiaden argumentum ad populum, lebo sa nemôžeš vyhnúť o väčšine ignorovaním názoru väčšiny.

Pravda bude vždy taká, ako sa väčšina rozhodne. Pravda je totiž zhoda so skutočnosťou, a ako sa väčšina rozhodne, taká bude skutočnosť, takže všetky kecy o demokracii sú ti potom nanič s používaním logických argumentov.


91.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 17:01 avatar
Nie, diskutujeme o tom, ako zaistiť víťazstvo najlepšieho názoru. Ty argumentuješ tým, že názor väčšiny je najlepší. ja to nazývam falošným argumentom.


74.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:33

Príspevok bol vymazaný administrátorom.82.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:38 avatar
Merkelová zastávala morálne hľadisko, ktoré sa žial s ekonomickým zlúčiť nedá.
Súhlasí dorota


87.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.92.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 17:05 avatar
Pomáhanie väčšinou prináša škodu pomáhajúcemu. To nijak neznižuje morálnu hodnotu pomáhania.


54.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.75.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 16:33 avatar
to posledné by neprešlo. Ktorý Slovák si preboha potrebuje zavesiť na krk podiel z 17,5 biliónového dlhu ?  


95.
označiť príspevok

majko1 muž
   21. 8. 2016, 17:17 avatar
Ale právo na sebaurčenie je predsa len niečo iné a je zakotvené v medzinárodnom práve.......


96.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 17:24 avatar
Prečo potom má problémy také Kosovo napríklad?


97.
označiť príspevok

majko1 muž
   21. 8. 2016, 17:26 avatar
Jednak si nespomínam že by tam bol reprezantatívny parlament ktorý usporiadal referendum v ktorom sa viac ako 90% občanov vyslovilo za odtrhnutie od Srbska. Pokial viem tam žije velká srbská entita, ktorá by zrejme nehlasovala za odchod, tak preto.


29.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 13:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 13:12 avatar
16 Tí dovolenkári na Kryme ale zabránili vojne - to vidí aj slepý.
Pripojenie Krymu k Ukrajine sa udialo po vojne na príkaz Chruščova bez vôle občanov. Bolo to porušenie ľudských práv občanov Krymu. EU sa mala zasadiť o referendum na Kryme a nie nástojiť na tom, aby proti vôle občanov Krymu tento bol súčasťou UA. EU pochybila a vyvolala vojnu.
Súhlasí RighteousFred


33.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 13:15 avatar
Ano, aj tak sa na to dá pozerať. Aj keď...Krym bol vtedy Rusko, a Rusko si o svojom území môže rozhodovať ako chce. Chruščov nepotreboval súhlas západu, a prípadné námietky by pravdepodobne aj tak zhrnul zo stola..


61.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:25 avatar
Chruščov ani Stalin nepotreboval súhlas vôbec niíkoho...  
Súhlasí clear1


68.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 16:29 avatar
ehm...ako teraz Obama. Tiež rozpútal vojnu bez súhlasu kongresu, čím šiel nad svoje kompetencie


77.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:37 avatar
Na rozdiel od Stalina, ktorý ani kompetencie dané nemal.. podobne, ako Putin hihi
Súhlasí dorota


81.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.85.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 16:42 avatar
Majú kompetencie. Keby ich nemali, už dávno by ich vrcholoví politici kritizovali. Neviem o tom.


88.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 16:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 16:39 avatar
Nemal ? Ako to myslíš ?


84.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:41 avatar
No Stalin bol autokrat... totalitný vládca, nik sa mu neodvážil odporovať, lebo to zaplatil životom. Zdá sa ti, že Obama je na tom rovnako?
Súhlasí dorota


86.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 16:47 avatar
Počkaj, to si trošku odporuje. Keďže bol autokrat, tak mal kompetencie na všetko. Či ?
Súhlasí Nadja


90.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 16:55 avatar
No, tak som to aj myslela, len som to trochu zamotala... ale inteligentní pochopia...  
... Predpokladám, že si pochopil...

Dobré, nie?  


93.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 17:06 avatar
ehm...tak dík  
Súhlasí Nadja


98.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 19:44 avatar
61 Vtedy sa to bralo ako rajonizácia spoločného štátu. Nič sa nemenilo administratívnym rozdelením krajiny. Sloboda pohybu zostala. No hranice rozdeľujú ruské rodiny. Rodiny s prirodzenými vzťahmi na ruskú populáciu. Podobne aj Severné Írsko má teraz právo odtrhnúť sa od Británie, ak tá vystúpila z EU.


14.
označiť príspevok

ardzun muž
   21. 8. 2016, 12:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 12:40 avatar
7 Nefér hry by mali vadiť každému. A myslím, že nefér hry kohokoľvek vadia komukoľvek. Ale je správne ich popisovať a nie problém riešiť cenzúrou. Démonizácia Ruska tak pripomína fašizmus minulého storočia a nenávisť voči židom je nahradená nenávisťou voči katolíkom. Nenávisť ateistov ako základ problému tak zostala. Zmenili sa len figúrky na šachovnici.
Súhlasí RighteousFred


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 12:42 avatar
Hej, ale démonizácia Ameriky je z toho istého súdka. Jednoducho, kolektívna vina neexistuje, v každej spoločnosti sú snahy také aj opačné, a je chybou nebyť konkrétny.
Súhlasí dorota


19.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 12:48 avatar
Démonizácia USA (nie Ameriky) je nepijateľná. Aj démonizácia Tisa. Rovnako ako glorifikácia kohokoľvek a čohokoľvek.
Katolíci v tejto veci majú jasno - nesmú sa klaňať ničomu okrem boha. Je to hneď prvé prikázanie. Boh z pohľadu ateistu v takomto prípade je zástupný predmet úcty zabraňujúci k hodnotovým excesom zbožňovania hlúpostí a figúriek.
Ateisti majú problém - hľadajú predmet zbožňovania tak zbožňujú vodcov, furerov, generalisimov, žiadzu, ego... A kto zapríčinil tento úpadok, zosurovenie, zdivočenie mravov? Ký upír to a mlok z pŕs sajúci mu i dnes žičia mok?Kto? Kto? Kto? 
Súhlasí RighteousFred


24.
označiť príspevok

Nadja žena
   21. 8. 2016, 12:52 avatar
Úpadok mravov...  
Kedy boli mravy na vyššej úrovni, ako teraz? No, rozprávaj
Súhlasí dorota


27.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 13:00 avatar
24 Ty nepoznáš Krvavé sonety od Hviezdoslava? (ak som sa nedoplietol) Veď on tam aj odpovedá  
Súhlasí RighteousFred


30.
označiť príspevok

clear1 muž
   21. 8. 2016, 13:07 avatar
Nadi, USA sa démonizuje samo, netreba im v tom nijako pomáhať. Toť pred pár dňami www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí RighteousFred


15.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 12:43 avatar
Minulosť človeka by nemala byť rozhodujúca. Aj človek, ktorý zastával chybné hodnoty a ideály, by mal mať stále možnosť byť aktívnym občanom. Aj nacisti aj komunisti sú v podstate tiež dobrí ľudia. Ideológia nie je príčinou zla, ale za zlom je vždy úmysel. Ano, ideológia môže zlo podnietiť, ale vykonávateľom je vždy človek s úmyslami. Aj nacista aj komunista môže byť dobrý človek. Aj kotlebovec.
Súhlasí RighteousFred


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 12:46 avatar
Aj katolík Kotleba? Lebo jemu sa vyhýbaš ako chrasta.


22.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 12:51 avatar
17 Mám ho snáď velebiť?


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 13:14 avatar
Stačí uznať, že je katolík ako ty. Prípadne môžeš uviesť, aké sú medzi vami rozdiely.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 12:50 avatar
Zvláštna paranoja. Niekedy, ak ti to ideologicky vyhovuje, kritizuješ relativizáciu morálnych hodnôt, a teraz si plne za relativizáciu morálky.


25.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 12:52 avatar
21 môžEš TO VYSVETLIť?
Súhlasí RighteousFred


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 13:21 avatar
Môžeš myslieť, keď si začal v téme. Tvoje slová:

stačí, aby mala vagínu. Hovorí sa tomu feminizmus. Podľa týchto zvrátenách… je vagína argument, prečo uprednostniť ženu pred profesionálnym

sa dlhodobo a cieľavedome pripravoval na kariéru… a má za sebou špičkové politické štúdium v Moskve. Znevažovať… preto, že študoval v Moskve, je politický hyenizmus… za akých okolností sa mohlo v minulom režime študovať. Byť komunistom a formálne ateistom bola podmienka. Mnohým kamarátom som pomáhal vypísať prihlášky do KSČ, aby mohli študovať a prekonať tak politické prekážky ateistov tej doby. Ano, formálne sa v tých prihláškach písalo o oddanosti veci komunizmu, vstupovaní do KSČ z presvedčenia... Bol to spoločenský folklór tej doby.


5.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 8. 2016, 12:23 avatar
Ako stoji aj v biblii a ako to dokazuje aj historia.. Zlo sa skryva za dobre umysly. Fasisti sa skryvali za socialisticke myslienky. Dnes antifasisti zastavaju konanie fasistickeho zapadu. Humanisti siria amoralnost, ich uhlavnym nepriatelom je nabozenska cnost.


9.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 12:37 avatar
Sekulárni "humoristi" robia nevídané kotrmelce. OSACR vyhlásilo Marxa za veriaceho a marxizmus za náboženstvo bez boha  


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 12:47 avatar
Veď RighteousFred je veriaci ako ty, a zároveň komunista, tiež by najradšej volil katolíka Kotlebu.


20.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 12:50 avatar
Veď aj Ty si veriaci, tak čo táraš


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 12:51 avatar
Dobre, teba ako človeku, ktorý si stojí na kábli, poviem presne: veriaci v boha. Dobrú noc! 

Takže ja nie som ako vy dvaja. 


26.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 12:58 avatar
RF neuznáva Cirkev ako mocenskú organizáciu a jeho vieru, priznám sa, som neskúmal. Komunizmus je spoločenské zriadenie a nemusí byť v konflikte s náboženským presvedčením. Rovnako aj sekulárny humanizmus. Žijeme v názorovo zložitej hybridnej dobe, kde stretávaš aj komunistov veriacich v boha a humanistov podporujúcich vraždenie detí a požadujú bezstrestnosť pre vrahyne a vrahov svojich telesne postihnutých synov a to dokonca petíciami. Na to, aby si chápal konaniu iných, potrebuješ myslieť v zložitejších parametroch než v dvojkovej číselnej sústave.

Vegetarián neje mäso, lebo vie, čo je mäso. Ty odmietaš boha, ale nevieš, čo boh je. A nazývaš to logikou    Si ako vegetarián odmietajúci mäso napriek tomu, že nevie, čo mäso je  
Súhlasí RighteousFred


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   21. 8. 2016, 13:16 avatar
trápne si sa vykrútil, ako slizký had, ale OK, aspoň sa nepriečiš faktu, že RF verí v boha. To je na začiatok skvelý myšlienkový výkon od teba.


36.
označiť príspevok

RighteousFred
   21. 8. 2016, 13:54 avatar
Lemmy, ty si horsi ako had, pretoze zvliekas kozu takmer denne  
Súhlasí TvojOponent19


100.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 19:47 avatar
36 To sa mu nezvlieka koža, ale len prehŕňa predkožka...   


99.
označiť príspevok

TvojOponent19
   21. 8. 2016, 19:45 avatar
34 RF je slušný diskutér. Jeho svetnázor môžem len akceptovať. Nič iné. Čo sa Ti neľúbi?


45.
označiť príspevok

Korund
   21. 8. 2016, 15:44 avatar
Lajcak , to je ten, co v Bratislave hlasuje za rozhodnutia vlady a v New Yorku sa od nich distancuje? No, te buh. :-) :-) :-)
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:19,  ondrej61 ježiško mu donieslo hru a je v angličtine tak plakal že potrebuje preklad *13*13*13
dnes, 18:18,  Klamar prvej triedy......ale dôjde na psa mráz.....
dnes, 18:18,  Absolútna nekompetentnosť polície . Tak im to prešlo . Ide rodina s kojencom v kočíku a...
dnes, 18:14,  Absolútna potupa kotlebovcov: Ďalšie klamstvo, takto to bolo so zrušením mítingu v Levoči
dnes, 18:14,  tiež nechapem, že im to len tak prešlo......
dnes, 18:14,  Od Levoče ide vlak, a v ňom Miňo sráč, a fašisti utekajú, lebo majú strach....
dnes, 18:12,  Zrušil kotlebovský míting a klamal o tom, že ich vraj policajti upozornili, že protestujúci...
dnes, 18:10,  Teoma je nedozrete decko.....konecne si nasiel tu spravnu partiu ludi.....ktorí sa mu zdaju...
dnes, 18:07,  Miting v Levoči Miňo... Priatelia tu nám ruže nepokvitnu, ako sa nam zdalo, čosi sa tu...
dnes, 18:06,  máš aj novinový článok
dnes, 18:06,  V piatok sa prezidentka stretne s izraelským prezidentom a v Jeruzaleme navštívi posvätné...
dnes, 18:06,  Osvietený, pre pochopenie t-e-ó-m-a. Je to len obyčajný obielený hrob.
dnes, 18:03,  lenže oni sa hrali na zločincov
dnes, 18:03,  Lebo im to drbe v hlavach
dnes, 18:02,  Rudo Vasky a Daňo *13*13*13
dnes, 18:02,  Kiska a Truban sa postavili medzi slušných ľudí . ty nacistická majorita . Takéto...
dnes, 17:59,  ukáž mi slováka, ktorému zakázali internet - fotku
dnes, 17:55,  To bola hrôza na tom videjku ako tie kamene na Mazureka hádzali...
dnes, 17:52,  hákovýSS sa schoval . Je dnes ako každý deň na smiech i s jeho nacistickou lúzou
dnes, 17:49,  ty si mal horšiu diagnozu ako my, neliečený alkoholik s bielymi ponožkami bunny
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(228 139 bytes in 0,438 seconds)