Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

TO - otázky jehovistom - život za 6 dní

13
reakcií
499
prečítaní
Tému 14. februára 2016, 11:36 založil TvojOponent19.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií

1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 11:36 avatar
Mám kamaráta jehovistu. Kedysi mi tvrdil, že život vznikol za 6 dní a so zdvihnutým prstom prízvukoval, že dňom sa myslí 24 hodinový úsek.
Už to netvrdí, zmenil názor a na svoje tvrdenie si akosi nechce rozpomenúť. Podobne ako Shagi.

Zakladateľom sekty jehovistov bol akýsi Russel. Tento človek bol biblickým doslovistom. Protestant, ktorý sa rozhodol vyhraniť sa voči tradičným kresťanským spoločenstvám a tak napísal vlastnú vierouku, ktorá mala byť žrádlom. To trvalo cca 30 rokov, Asi 10 rokov po absolútnom zákaze spochybňovať texty Russela sa vedenia zmocnila iná skupina s inou vieroukou, nespochybniteľné texty Russela zmietla a vyhlásila, že iba nové vedenie sekty má pravdu a možno žrať len to, čo ono prikáže  
Vráťme sa naspäť k Russelovi.
Russel neovládal žiadny biblický jazyk a v biblii sa jasne píše, že život bol stvorený za 6 dní. Odvodenie zmeny významu slova možno získať len z pôvodných biblických jazykov. Tie ale Russel neovládal.

Teda jehovisti museli časom prijať výklad RKC, ak dnes tvrdia to, čo RKC.

2.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   14. 2. 2016, 12:01 avatar
Za 6 dní, ale obrazne, pod pojmom jeden deň, milióny rokov...A Nemyslí sa len táto bodka s názvom Zem vo Vesmíre, ale Vesmír ako taký...Ach jaj, ach jaj...

3.
označiť príspevok

TvojOponent19
   14. 2. 2016, 12:05 avatar
2 Ano, to je výklad RKC. Sekty a sektičky už chápu, že RKC vlastní univerzálnu pravdu.

4.
označiť príspevok

fajer
   14. 2. 2016, 12:35 avatar
Zakladateľom, kresťanskej sekty, bol Mojžiš....na základe životopisu Egypského boha Hóra...ja len neviem, oponent, čo tu vyčítaš Russelovi....

9.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   18. 2. 2016, 10:49 avatar
No, tento nájde už na všetko odpoveď... 

6.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 2. 2016, 23:13 avatar
3,...RKC je dalej od Boha ako ateisti. Pretože ,to tvrdí aj Písmo. Príklad:...."synovia zničenia",...náboženskí vodcovia Izraela!
Ateisti konajú z nevedomosti,...ale RKC koná vedome zlo. Pretože hovorí,že má poznanie.
Nie nadarmo Biblia označuje toto "kresťanstvo",...ako "človeka neprávosti"./jeho duchovenstvo/
2 Sol. 2 kap,......."Nech vás nikto nijakým spôsobom nezvedie; lebo nepríde, kým najprv nepríde odpadnutie a nebude zjavený človek nezákonnosti/neprávosti/, syn skazy. ... 4 Stavia sa na odpor a vyvyšuje sa nad každého, kto sa nazýva „boh“ alebo predmet hlbokej úcty, takže sa posadí v chráme Boha a verejne sa ukazuje, že je bohom."
Súhlasí Wolfe

10.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   18. 2. 2016, 10:54 avatar
Všetci bez rozdielu sa vzdiaľujete viac a viac od Boha, či sektár, katolík, ateista, pokiaľ nechce spoznať zákony Boha a kráčať podľa nich!!!

Nálepka neznamená nič, len spoznanie a skutky hovoria za všetko!!!

12.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 2. 2016, 10:56 avatar
Preco hovoris v druhej osobe pluralu?

13.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   18. 2. 2016, 11:00 avatar
Aj v tretej, ak bude treba...

14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 2. 2016, 22:43 avatar
"Oblubujem", ked niekto hovori "VY!"

7.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 2. 2016, 10:26 avatar
Univerzalnu pravdu vlastni len Boh..
Pri tom bordeli RKC je od pravdy pekne daleko...

5.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 2. 2016, 23:08 avatar
Oponent....si klamár! Ty si sa ešte ani asi nerozprával s Jehovovým svedkom! Pretože im vnucuješ niečo,čo nebola nikdy pravda a ani nebude. A samozrejme ,klameš aj v ostatných veciach. "Klamári,.....nevojdú do Božieho kráľovstva"!

8.
označiť príspevok

Iesus_z_Nazaretu
   18. 2. 2016, 10:30 avatar
život za 6 dní? to čo bol za babrák...život sa dá spraviť za pár minút 

11.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   18. 2. 2016, 10:56 avatar
Za pár minút, naozaj, niekedy ani za celé roky, ba ani jeden pozemský život!

Splodiť je jedná vec, ale tiež to nevyrastie za jeden deň!!!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 08:47,  Ak chcete zažiť skutočnú dovolenku, tak radšej odporúčam Bangladéš. Pozri:...
dnes, 05:42,  Ahoj všetkým, už dlhšiu dobu s manželkou premýšľame o dovolenke v Indonézii. Teraz,...
dnes, 04:15,  Ešte k tomu Henochovi. Len Septuaginta je teda správny preklad hebrejských Písiem, tie...
dnes, 04:07,  Predkresťanský ctitelia nemali Božieho ducha? To hovoríš vážne?
dnes, 04:04,  Čo sem miešaš zomreté malé deti? Reč je o patriarchoch, o prorokoch, o Abrahámovi, otcovi...
dnes, 01:57,  Tri sestry? http://www.youtube.com/watch?v=aFRvkGNPkiY
dnes, 01:32,  Čiže podľa tvojich slov je Putin satanista, keď neváhal prijať ocenenie od samotného...
dnes, 01:23,  Veru závidí im ho cely svet a ako jediný bol ocenený medajlou anjela mierotvorcu nicitela zla...
dnes, 01:07,  7. pupuš na svete je vela jebnutych ludí ale ty vyhr?vaš ;) som myslela ze explózia slnka...
dnes, 00:38,  Veru čistá závisť a pokiaľ to majú v hlave ako tak v poriadku co bohužiaľ nemajú tak by...
dnes, 00:22,  To čo si dovoľujes ty hovno nakazene protislovenske skorúmpovane mafiánske zdegenerovane...
dnes, 00:10,  18. to je starecká senilita :)
dnes, 00:08,  10. ja mám všetko :) ty si začni liečit svoje komplexy ;)
dnes, 00:05,  Psychopat, daj sa vyšetriť.
včera, 23:59,  Kristus je v inom nebi, než Henoch. Z textu vidíme, že existujú minimálne tri nebá. Henoch...
včera, 23:57,  Reagoval som na vetu "Nik nevystúpil do neba, jedine ten, čo zostúpil z neba, Syn...
včera, 23:56,  32,......ale tu musíme opäť pochopiť, čo to znamená? Mal niekto len vydenie niečoho v...
včera, 23:50,  10,.....to je všeobecne tá "široká a pohodlná cesta". Teda, vykupné platí, a ja...
včera, 23:49,  Len tak, či ti niečo nechýba. *21
včera, 23:45,  5,.....Ján 3,13 len podporuje myšlienku, ktorú opisujú aj iní. Zrušíme aj tých,....lebo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(71 261 bytes in 0,354 seconds)