Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

TO: Fašizmus a socializmus. Čo je lepšie?

47
reakcií
1733
prečítaní
Tému 9. apríla 2016, 10:10 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 10:10 avatar
Ponúkam vám na prečítanie vynikajúci komentár k téme fašizmu z portálu menejstatu.sk. Jeho prečítaním a zamyslením pochopíte zmysluplnplnosť podpory fašizmu v prvcej tretine minulého storočia. A pochopíte, že podporou myšlienok maxistického socializmu budujete nebezpečnejší systém než je slúsenosť s fašizmom. Fašizmus aj dnes sa javí v mnohom rozumnejší a stojaci na princípoch zdravého rozumu. Je však potrebné oddeliť zlo, ktoré fašizmus prináša a dobré prvky fašizmu implementovať do súčasnej politiky. Aby sme skutočne nenahradili pôvodný fašizmus niečím ešte horším.

Fašizmus je špecifická politická a ekonomická ideológia, ktorá sa zrodila okolo roku 1920 v Taliansku, a to súčasne zo socialistického étosu, ako aj odpoveďou naň. Zo socialistickej idey sa zrodil z toho dôvodu, že opovrhoval trhovými silami a “laissez faire” ako spoločenskému modelu. Zároveň vyzdvihoval štát ako jediného kompetentného manažéra spoločnosti.

No odmietal mnohé myšlienky presadzované Marxistami-Leninistami a politicky vzrástol na ich opozícii. Naviac je to špecifická neľavičiarska politická teória so svojou vlastnou kultúrnou, náboženskou a ekonomickou ideou. Aj preto je nesprávne nazývať fašizmus ako pravicový alebo ľavicový. Je to oboje a zároveň ani jedno.

Narozdiel od plnohodnotného socializmu, fašizmus nepočíta so zrušením komerčných inštitúcií, rodiny, náboženských centier alebo ľudových tradícií. Chce ich kontrolovať tým, že sa zahrabe do organickej hmoty spoločenského poriadku, bude ju oslavovať, vyzdvihovať, centralizovať, kartelizovať, politizovať, a používať na glorifikáciu centrálnej postavy otca spoločnosti, ktorá pracuje na jednom spoločnom cieli vybudovania vznešenej národnej identity.

Toto je dôvod, prečo má fašizmus – narozdiel od socializmu – taký ohlas u strednej buržoáznej triedy a dokonca aj u korporátnej triedy, a prečo je tolerovaný náboženskou obcou a odbormi. Narozdiel od socializmu ponecháva všetko čo si ľudia tak vážia a zároveň sľubuje vylepšenie ekonomického, spoločenského a kultúrneho života prostredníctvom zjednotenia všetkých činností pod štátnu kontrolu.

Pokiaľ ide o politický vplyv v dvadsiatom storočí, tak by ste asi tvrdili, že bol oveľa vplyvnejší ako socializmus, minimálne pokiaľ ide o Európu, Latinskú ameriku a Spojené štáty. Socializmus napriek všetkým tým červeným návnadám a diskusiám pre a proti nepredstavoval až takú autentickú hrozbu. Na druhej strane fašizmus tú hrozbu absolútne predstavoval.

Stačí si prečítať mainstreamové periodiká zo začiatku tridsiatich rokov dvadsiateho storočia. Voľný trh bol vo všeobecnosti považovaný za zlyhávajúci, staromódny a absurdný. Socializmus bol v amerických novinách považovaný za ohrozenie všetkého čo nám je vzácne.

Na druhej strane fašizmus si získal pomerne veľký rešpekt a široké uznanie. The New York Times vyprofilovalo Benita Mussoliniho ako génia centrálneho plánovania. Churchill ho označil za “muža hodiny”. Fašistickí teoretici písali pre americké knihy a žurnalisti z najväčších médií s nimi radi robili rozhovory. V roku 1941 Harper Magazine vyzdvihoval “nemeckú finančnú revolúciu” a zázraky fašistického systému.

Táto idea bola vo vzduchu z toho dôvodu, že bola vnímaná ako alternatíva “zlyhávajúceho” systému voľného trhu a odstrašujúcej a desivej myšlienky socializmu.

O čom bola táto idea? Môžeme to jednoducho zhrnúť do peknej frázy “plánovaná spoločnosť”. Je založená na vodcovskom princípe a presvedčení, že ak má priemysel vôbec fungovať, musí byť riadený zhora najväčšími expertami s dôrazom na maximálnu efektivitu a spoločenské/politické priority.

Táto idea neplánovala znárodniť priemysel, ani rozvrátiť rodinný život či zrušiť náboženstvo, tak ako si to predstavovali šialení socialisti. Zachovávala to, čo bolo politicky cenené v spoločnosti a naviac sa nedištancovala ani z tradícií. Usilovala len o revolúciu v novej forme alebo viac vedeckej ceste riadenia spoločenského života.

Rooseveltov hlavný ekonomický poradca Rex Tugwell zosumarizoval celú filozofiu, čím hovoril za celú generáciu ekonómov, plánovačov, politických učencov a spoločenských vedcov:

Z toho čo viem o ľudskej povahe, sa domnievam, že svet čaká veľký výlev energie akonáhle odstránime mŕtvu ruku konkurenčného prostredia, ktorá dusí impulzy vo verejnosti a nachádza využitie len v menej efektívnom a menej priaznivom vplyve ľudského konania. Akonáhle sa priemysel stane vládou a vláda priemyslom, duálny konflikt v našich moderných inštitúciách opadne.

Flynn vysvetľuje, ako fašizmus vo svojej agende nikde nie je vo verejnosti tak jasne identifikovateľný ako socializmus. Účel samotný je považovaný za princíp – štát robí to čo má bez ohľadu na okolnosti. Po preskúmaní historických udalostí a momentov pri ktorých vznikal, zároveň s vyjadrenými princípmi každého fašistického teoretika a praktika, prišiel s ôsmimi bodmi, ktoré považuje za jadro fašistickej ideológie.

Podľa Flynna, fašistický systém je taký:

V ktorom si vláda uzurpuje neobmedzené právomoci – totalitarizmus.
V ktorom je táto neobmedzená vláda riadená diktátorom – vodcovský princíp.
V ktorom je štát organizovaný na riadenie kapitalistického systému a umožňuje jeho fungovanie len pod obrovskou byrokraciou.
V ktorom je ekonomika organizovaná syndikalistickým modelom, kde produkuje skupiny formované do cechov a profesijných kategórií pod dohľadom štátu.
V ktorom štát a ním vytvorené organizácie ovládajú kapitalistickú spoločnosť na základe plánovaného, autarchického princípu.
V ktorom sa štát považuje za zodpovedného za udržanie kúpyschopnosti obyvateľstva, čo rieši verejnými výdavkami a pôžičkami.
V ktorom je militarizmus používaný ako vedomá metóda štátnych výdavkov, a
V ktorom je imperializmus používaný ako nevyhnutná politika vyplývajúca z militarizmu ako aj iných častí fašizmu.
Flynn dodáva: “Všade kde nájdete národ, ktorý sa riadi týmito bodmi, budete vedieť že je to fašistický národ. Tam kde sa zas riadia väčšou časťou z týchto bodov sa dá predpokladať, že sa tam najskôr uberajú smerom k fašizmu.”

Flynn napísal knihu v roku 1944 a jej názov má dvojitý význam. Pochodovali sme, aby sme bojovali proti fašizmu v zahraničí. No v tom istom čase ekonomika Spojených štátov spadla po úplnú štátnu kontrolu: cenová a mzdová kontrola, branná povinnosť, licencovanie, korporativizmus, sústavné míňanie a zadlžovanie, plus militarizácia a vojna. Bola v tom veľká irónia a Flynn ju pomenoval. Je až zázrak, že jeho kniha počas vojny vôbec prešla cez cenzorov.

Zaslúži si pozornosť čitateľov aj dnes, najmä keď sa pozrieme okolo seba na všetky štátne politiky. Každé odvetvie priemyslu je regulované. Každá profesia je kategorizovaná a organizovaná. Všetky tovary a služby sú zdanené. Predpokladá sa nekonečná kumulácia dlhov. Nesmierna, dokonca nepopísateľná byrokracia. Vojenské vyzbrojovanie ktoré sa nikdy nezastaví a vojenské akcie proti nejakým cudzím nepriateľom zostávajú na dennom programe.

Všetky orgány štátnej správy vznikli z jednej spoločnej idey. Tá idea má svoje meno. Nie je to socializmus. Nie je to voľný trh. Je to tá tretia ideológia, ktorej sa v tridsiatich rokoch dostávalo toľko uznania. Len zopár ľudí si dovolí používať tento pojem správne, čo aj tak nič nezmení na realite.


2.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 10:12 avatar
Ešte zdroj: www.menejstatu.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

RighteousFred
   9. 4. 2016, 10:15 avatar
Socializmus samozrejme..
Fasizmus je system pre vyvolenych, je to vlada oligarchie.. Nadvlada. Kapitalizmus, feudalizmus, fasizmus maju spolocne to, ze su pri moci ludia, ktori boli "zvoleni" svojim majetkom.
Socializmus je system pre celu spolocnost, nesie garancie rovnopravnosti. Nediskriminuje tak, ako kapitalizmus, feudalizmus a fasizmus.


4.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 10:24 avatar
3 Ty si ten komentár nečítal, však?  


6.
označiť príspevok

RighteousFred
   9. 4. 2016, 10:44 avatar
Ale hej, cital. Autor zrejme vylucil moznost, ze by sa socializmus dal znasilnit a zneuzit.


5.
označiť príspevok

Karola žena
   9. 4. 2016, 10:31 avatar
lenže i ten socializmus niesol prvky nacizmu, socializmus = totalizmus,..

Empirické znaky totalitarizmu sú:
1) neomylnosť ideológie samovlády,
2) vládnuca strana, resp. vládnuca koalícia,
3) priama alebo skrytá kontrola nad celým hospodárskym životom,
4) masmediálna demagógia,
5) sledovanie občanov, politická kontrola, použitie represívnych až teroristických prostriedkov.
Súhlasí veriaci-4


7.
označiť príspevok

RighteousFred
   9. 4. 2016, 10:48 avatar
1, a 2, su relativne body. Socializmus ako spolocenskoekonomicky system neriesi nikde to, aku formu vlady ma zvolit. Moze byt ako totalitny, tak demokraticky, To zalezi na OBNCANOCH, ako sa rozhodnu, alebo ako sa nechaju zblbnut a oklamat. Najvacsiu moc v state ma obcan a to bolo v ustave aj za socialistickeho Ceskoslovenska, bola sprostost ludi, ze sa nedomahali svojich prav ostatne presne tak isto, ako je tomu aj dnes.

3, To je nevyhnutna sucast socializmu, planovane hospodarstvo, to najlepsie a najefektivnejsie, co clovek doposial vymyslel.

4, a 5, je to iste, ako v bode 1, a 2,. Hlupost a lenivost ludi.


40.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   9. 4. 2016, 17:43 avatar
RF, 7, Boli ľudia, ktorí sa za socializmu nielen v krčmách, ale aj verejne domáhali svojich práv. Len problém bol ten, že boli potom prenasledovaní a zatváraní.


41.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   9. 4. 2016, 17:49 avatar
Disidenti? Ako ktorý...


42.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 4. 2016, 18:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 4. 2016, 18:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 4. 2016, 19:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:07 avatar
Z teba nebude mať radosť katolík.

Empirické znaky katolicizmu sú:
1) neomylnosť ideológie samovlády (Vatikán, pápež),
2) vládnuca strana, resp. vládnuca koalícia (snaha o teokraciu),
3) priama alebo skrytá kontrola nad celým hospodárskym životom,
4) masmediálna demagógia,
5) sledovanie občanov, politická kontrola, použitie represívnych až teroristických prostriedkov.


15.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 12:11 avatar
12 Nech sa páči rozobrať každý bod osobitne. Nech vieme, že si trúfneš na viac ako trolovanie (=táranie)


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:13 avatar
Ak presadzuješ ideu, že je len jeden boh, a ty práve v toho veríš, a že iní nie sú, tak odporuješ ideám iných veriacich, ktorí verili alebo veria v iných bohov. Napríklad svoju neomylnosť presadzuje pápež cez tzv. dogmy. Pričom nemáš ako dokázať, že bohyňa Afrodita neexistuje.


17.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 12:24 avatar
16 Mal by si pravdu iba vtedy, keby som ja, pápež alebo Cirkev trestali iných za vieru v iných bohov. Máme presvedčenie istých vlastností. To neznamená, že musíme prijať vieru iných. No musíme rešpektovať slobodu vyznania a podporovať vzájomné teologické dišputy.
Ak niekto napíše, že 5+5=56, budeš jeho matematický výrok akceptovať v duchu tolerancie a demokracie za rovnocenný s Tvojim presvedčením, že 5+5=10?
Právo slobody názoru neznamená povinnosť ostatných rešpektovať názor iných, ak je odlišný. To, že dávaš také divné otázky dokazuje, kam dokráčal sekulárny humanizmus a liberalizmus. Strácate zmysel pre racionalitu a orientáciu v hodnotách, pojmoch, výrazoch či významoch.
Súhlasí Slušný človek


19.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   9. 4. 2016, 12:26 avatar
Afrodita je, to je fakt, ale to označenie bohyňa povstalo od ľudí...To je tak, ak niekto nepozná Stvorenie, ako postupne vznikalo, pomaly a presne, až po tu poslednú planétu v tej našej časti!


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:31 avatar
Kresťanský boh (pôvodom židovský) je, to je fakt, ale to označenie boh povstalo od ľudí.


21.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   9. 4. 2016, 12:33 avatar
Prečo potrebuje fut tento humanista dokazovať tu svoju hlúposť, neznalosť a obmedzenosť? 


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:36 avatar
Lebo keď ti niekto ukáže, že sa mýliš, že táraš bludy, nezmysly, tak ho považuješ za: "dokazovať tu svoju hlúposť, neznalosť a obmedzenosť".
Súhlasí veriaci-4


27.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   9. 4. 2016, 12:43 avatar
No humanista a jemu podobní tu toho už veru dokázali, blud na blud a ešte sa tým pýšia... 


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:46 avatar
Ja vari táram bludy, že existuje len jeden boh? Alebo takí ako ty?


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 11:56 avatar
T9: Toto je dôvod, prečo má fašizmus – narozdiel od socializmu – taký ohlas u strednej buržoáznej triedy a dokonca aj u korporátnej triedy, a prečo je tolerovaný náboženskou obcou.

je tolerovaný náboženskou obcou?

je aj podporovaný


13.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 12:08 avatar
8 Lemmy, už Ti tu mnoho ľudí opakovane vytýkalo zaslepenosť. Ty máš problém vnímať kontext udalostí. Máš len jeden zorný uhol a to veľmi ostrý, presnejšie veľmi úzky. Riešiš len formálnosť a vzťak k RKC. Ťažko s Tebou viesť rouzhovor obohacujúci čitateľa.
Fašizmus nie je kresťanská ideológia. Ale nie je protikresťanská. Fašizmus v čase vzniku bol modernou ideológiou a moderným konceptom politiky. Na začiatku bol ateista - Musolliny
Súhlasí RighteousFred


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:10 avatar
Keď mne niekto vytýka, tak zvyčajne ide o bigotného fanatika, takže ma to nijako nemôže trápiť. Nemôžem za to, že hlupákov iritujú moje názory. Ešte mi nejako extra nevytýkal intelektuál alebo vzdelaný človek.


18.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 12:26 avatar
14 Ja to vnímam inak. Ty máš sklony každého Tvojho oponenta označovať za fašistu, bigota a fanatika len preto, že Ti predloží výhrady, ktoré Ťa pristihujú v omyle.


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:34 avatar
Klameš o mne, ako vždy. Mikloško, Kuffa a ďalší sú bigotní fanatici, lebo neľudský zákon o zatváraní ľudí až na 12 rokov do väzenia len za to, že chcú mať vlastné deti…


29.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 12:48 avatar
Išlo o návrh zákona, ktorý mal svoje opodstatnenie. napr. upútanie pozornosti šokom. Mikloško označil tresty za prehnané. No filozofia zákona je správna. Vychádza z tézy podloženej vedou a tou je, že život začína počatím a vývoj človeka v maternici je plnohodnotnou vývojovou fázou konkrétnej ľudskej bytosti. Manipuláciou s pohlavnými oplodnenými bunkami sa zasahuje do prirodzeného vývoja. Robí sa selekcia a len časť oplodnených buniek sa použije. Teda v duchu tej filozofie ten zákon je správny. Humanisti sa žiaľ správajú akceptáciou selekcie ako Mengele a fašisti voči iným ľuďom považovaným za podrasy. Kresťania tak zaujali pravý humanistický postoj k ochrane ľudskej dôstojnosti, kým Ty sa správaš ako fašista a rasista.


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:55 avatar
Klameš! Ako vždy. To len seba sa snažíš slepo ospravedlniť, lebo to nevládze tvoj mozog spracovať.

Mikloško sa priznal, že zákon, ktorý navrhoval, ani nečítal. A tak to je s takými fanatikmi, že ich nezaujímajú dôsledky svojich činov.


35.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 13:54 avatar
Klamstvo musíš dokázať, inak len osočuješ. O tom, že sa Mikloško spoľahol a podpísal návrh zákona na predloženie, sme sa už bavili - takže týmto padá Tvoje osočenie ako opodstatnené. Návrhy zákona idú do najmenej dvoch čítaní, kde sa doľaďujú - teda sa otvorí diskusia a tie tresty mali za cieľ upútať pozornosť mienkotvorných médií ako aj fanatických ateistov z portálu Humanisti - čo sa podarilo. Verejná diskusia bez toho povedomia by inak nebola možná.


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 14:15 avatar
Vlastné slová, ktoré vyslovil Mikloško: „O 16.30 ma vyvolal zo schôdze Svetového apoštolátu Fatimy a v aute som návrh zákona podpísal. Druhý zákon s aplikáciou Trestného práva a s neprimeranými postihmi a trestami som nemal možnosť si prečítať.“


39.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 17:38 avatar
To je ten dôkaz? Dôkaz čoho?


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 19:46 avatar
Dôkaz, že ide o bigotných fanatikov.


46.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 4. 2016, 08:07 avatar
Jedine ak v Tvojej spros...sekulárno-humanistickej hlavičke  


22.
označiť príspevok

fajer
   9. 4. 2016, 12:33 avatar
ak niekto označí Musolinyho za ateistu, je debil....cirkev vždy kolaborovala s fašistami...sú o tom stovky dôkazov...cirkev bola je a bude špinavá organizácia....


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:35 avatar
Cirkev kolaborovala aj s ateistami.


26.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 12:42 avatar
24 Tvoj kamarát fajer Ťa nazval debilom.
www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:49 avatar
Ateisti, ktorí kolaboruje s cirkvami (náboženskými organizáciami) sú tiež nebezpeční, pretože majú veľké sklony schvaľovať náboženské zákony. Ani bežných teistov nenapadnú také teroristické aktivity ako ateistov, ktorí z nejakých pohnútok presadzujú nejaké náboženstvo, napríklad šáriu alebo inkvizíciu, alebo udržujú pri živote neodluku.


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:51 avatar
I keď niekto je vnútorne ateista alebo agnostik, ale navonok chce byť spolčený s teistami, môže v spoločnosti narobiť viac škody, aj zločinov, lebo sa potrebuje predvádzať pred teistami. Chce im dokázať, že je lepší ako oni sami.


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:52 avatar
Napríklad tunajší Ranexil alebo RightFred radi kolaborujú s teistami, pohrávajú sa občas ako ateisti, občas ako teisti, podľa nálady.


33.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 12:53 avatar
Je mnoho ľudí, ktorí majú zmätok v hlave z toho, že existujú rôzne náboženstvá, rôzne ideológie. Z takých ľudí potom vyrastajú aj teroristi.


38.
označiť príspevok

TvojOponent19
   9. 4. 2016, 17:03 avatar
33 Je to zákonitosť?


9.
označiť príspevok

RighteousFred
   9. 4. 2016, 11:59 avatar
Je to zacarovany kruh. Pripustili sme na zaklade prava sukromneho majektu, aby urciti jedinci disponovali majetkami ohromnych rozmerov a tym, ze je nasa spolocnost postavena na principe sukromneho vlastnictva znamena majetok moc nad zivotmy tych, ktori majetok nemaju, alebo vlastnia len nepatrne mnozstvo. Majetni a mocni maju tendenciu chiet menit spolocnost k svojmu obrazu, cim sa zamedzuje prirodzeny vyvoj, ako je znamy v prirode.
Myslim si, ze preto spolocnost trpi viac, ako sa raduje zo zivota. Nastolenim poriadku plynuceho z materie, majetku znamena odvratit sa od prirodzeneho vyvoja. Preto sa stertavame v nasej spolocnosti s tolkou hlupotou a absurdnostou, neefektivitou, ako aj estetickym gicom. Je to vysledok znasilnovania. Pretoze moc ma ten, kto ma majetok a rozhoduje o veciach a zivotoch ostatnych po svojom, nerozhoduje komunita, nerozhoduje sa prirodzenym procesom, ako v prirode. V prirode existuje v podstate absolutny poriadok, nic sa nedeje bezdovodne, vsetko je prepojene, ziadny tvor v retazi nieje zbytocny, co zozerie a vyserie sluzi k dobru celkoveho fungovania. Existuje prirodzena samoregulacia druhov, nikto nieje ukrateny, niekde ma vzate, inde ma pridane. Dokonaly stroj, mechanizmus, ktory kolabuje len na zaklade ludskeho zasahu, pretoze clovek z tohoto mechanizmu vypadol preprogramovanim seba sameho. Miesto toho, co ma robit, robi to, co sa mu kaze robit, cim sa deformuje prirodzeny vyvoj celeho naseho druhu.
Ako Platon povedal, vsetko zlo v nasom svete sposobil ten, kto ako prvy do zeme zapichol kol a povedal"Toto je moje!". To bol moment, kedy sa nas druh nakazil vaznou nemocou, ktora ma do dnes den katastrofalne nasledky ako na nasom druhu, tak na celej planete od ktorej je jeho samotna existencia zavisla. Som presvedceny, ze ak tuto chybu konecne nezacne brat vazne a neurobbi napravu, bude samozniceny pre dobro zivota, ako takeho.
Súhlasí Mierotvorca


11.
označiť príspevok

RighteousFred
   9. 4. 2016, 12:04 avatar
Jo a ten fasizmus v podstate logicky vzdy z toho prava sukromneho majetku dozrie. Kazdy takyto "vylev" zla v spolocnosti je len uzavretie dalsej etapy zitia v nefunkcnom, totalne na zlom, nasilnom koncepte postavenom spolocenskom zivote.
Súhlasí Mierotvorca


37.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 4. 2016, 14:19 avatar
Ale táto spoločnosť robí všetko pre to, aby bolo tak, ako si vyššie opísal.

Napríklad v demokracii volia tých, ktorý kritizuješ. Až zrušíme demokraciu, tak už ich síce nebudú môcť voliť, ale sami budú o nás, i o tebe rozhodovať. Nebudeš mať možnosť to zmeniť, iba ak opätovnou revolúciou, a zavedením demokracie.
Súhlasí Slušný človek


47.
označiť príspevok

TvojOponent19
   12. 4. 2016, 08:08 avatar
37 Aj Hitler je produkt demokracie a sekulárneho humanizmu.


48.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   12. 4. 2016, 08:14 avatar
47/ Demokracia nieje o tom ako vladnut ale kto bude vladnut!hahaha


10.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   9. 4. 2016, 12:04 avatar
Takže nakoniec sa Revolta nemýlil, vystihol to presne v tejto piesni, že čo je to zač, ta EU:

www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

http://www.youtube.com/watch?v=bH-_o4BJFXQ Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&nohtml5=False
Súhlasí RighteousFred
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:16,  volajako si sa nam nasral....čím to asi bude?
dnes, 00:56,  spolocne mame akurát to, že mnohí bludime spolu s nimi....akurat za upplne iných podmienok......
dnes, 00:52,  lebo je verejný a každa transakcia je verejná......
dnes, 00:05,  (9) Ninka,, odporúčam Ti nezabúdať ani na to, aby fungoval aj otáznik...
včera, 23:58,  (4) Zuzka8, dobre uvažuješ - pretože s tými počtami "výšok" nás smerujú do...
včera, 23:52,  Nech žije Slovinsko aj Slovensko nielen v našich krásnych piesňach......
včera, 23:39,  https://lh3.googleusercontent.com/proxy/FYpRdxJuasd5_AdPtESZnYLIBr5p2WwUYSwV_TVR9v82tDRylj5cDYETz...
včera, 23:36,  0svetení pospi niečo. *29 *29
včera, 23:35,  Vonku prší. *14 Bola som vybehnúť na ulicu pred dom. .. Prvý jesenný dážď. *11 *38...
včera, 23:15,  Tutok v Mt poprijímajú vždycky 'stovky' študentov na ošetrovateľstvo, a potom v druháku...
včera, 23:14,  Tak aj niektoré štyridsiatníčky dokážu byť také, ale asi skôr staršie, no. .. Ale s...
včera, 23:10,  Dobrý večer, panko danko. *43
včera, 23:10,  (2) Zuzka8, ja si myslím, že nie permanentne, ale najviac 30 rokov. Čo si myslíš, mám...
včera, 23:07,  Hmm, chcem si začať čítať knižky, čo tu mám. .. teraz už nemôžem, lebo mám moc ostré...
včera, 23:04,  ešte treba kadečo poopravovať, aby fungoval, výkričník
včera, 23:00,  Ninka nespí. . . a ty, Zuzka, ako si na tom?
včera, 22:59,  Akože nebudú môcť rozdávať letáky v uliciach? *26
včera, 22:57,  Chi-chi, zaspal. .. A ty, ninka?
včera, 22:57,  To tá pedagožka musí byť permanentne nahnevaná na celý svet, keď vidí toľko chýb. *04
včera, 22:52,  Spíš, nulasvietení?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Dneškom začína zvyšok tvojho života, tak ho nepremárni.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(139 327 bytes in 0,209 seconds)