Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

TO: Ateistická intelektuálka verí na duchov

23
reakcií
769
prečítaní
Tému 7. januára 2017, 11:14 založil TvojOponent19.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 11:14 avatar
Pán Voskár na Diskusnom fóre upriamil pozornosť na rozhovor Mateja Beňa s Marínou Čarnogurskou. O nej som už písal v článku Zneužili Marínu Čarnogurskú!?!, kde som prejavil údiv nad tým, že táto sinologička prevzala cenu za šírenie protikresťanskej nenávisti od bývalého eštébáka Mariána Baťalu. Rozhovor na stránkach Nového slova z 03.01.2017 má názov Marina Čarnogurská: Nechcem ani trochu poľaviť zo svojho svetonázorového postoja ateistickej intelektuálky.

V rozhovore Marína Čarnogurská o svojom svetonázore píše:

Najskôr ako svetonázor, ktorý zatiaľ málokto u nás skutočne zastáva, a ktorý naopak, mnohých ľudí dráždi a udivuje. V našom západnom svete je ateizmus spojený s agnosticizmom a materializmom a vieru v duchovnú stránku bytia vylučuje. Na duchovno si u nás už po stáročia robí monopol kresťanské náboženstvo, najmä katolícka dogmatika a iná než kresťanská interpretácia duchovna sa preto nepredpokladá. Ľudia si to už vlastne nevedia ani predstaviť! Lenže našu realitu netvorí len hmota, ale ako to zisťuje už aj moderná prírodoveda, aj antihmota. Čo to je a aké prejavy a zákonitosti to v skutočnosti má, to zatiaľ prírodovedci definovať nevedia. Akceptujú preto len fakt existencie toho. Lenže bez toho sa bytie plne definovať nedá a na tom stroskotal aj marxizmus, keď chcel dialektiku protikladov vtesnať len do hmoty. Energiu vyhlásil len za prejav hmoty a duchovno, to „čosi“ úplne nehmotné, toho existenciu absolútne vylúčil. A práve preto jeho definícia dialektiky prestala mať logiku. Aj preto sa dnes už aj filozofia necháva inšpirovať starovekými čínskymi vysvetleniami jin-jangovej dialektiky, ktoré nie sú zdeformované nijakým kresťanským monopolom na duchovno, a ani nijakým marxistickým monopolom na pravdu a duchovno i hmotu považujú za dve protikladné formy časopriestorovej dialektiky, ktorých podstatu predstavuje číra energia multiverza bytia. Skutočnú dialektiku protikladov ako základnú príčinu pohybu však nepochopíme, kým budeme ignorovať jeho duchovný protiklad v realite bytia. Duchovno, samozrejme, nie je transcendentnom, vysunutým z imanencie reálneho bytia kamsi do božích sfér pred bytím, ako nám to podáva katolícka cirkev, ba i všetky tri západné monoteistické náboženstvá. V rámci môjho svetonázoru do nehmotných sfér našej Zeme patrí aj svet duchov, ktorí po fyzickej smrti toho-ktorého človeka nezaniknú, ale vo svoje astrálnej podobe trvajú i naďalej, sledujúc svet živých v starostiach o svojich blízkych. Presviedčam sa o tom i v súvislosti s mojimi synmi, o ktorých sa môj mŕtvy manžel stará úplne dojemne. (Napríklad v prípade môjho mladšieho syna, keď uviazol na bruselskom letisku práve vo chvíli toho hrozného atentátu. Stali sa mu tam až neuveriteľné šťastné náhody!)

Ako si s týmto poradia ateisti? A ako sa s tým vysporiada sekulárny humanista Ján Parada? Zhrňme si to. Ateistická intelektuálka je človek veriaci na duchov sprevádzajúcich živých ľudí v ich pozemskom živote.

Ty kokso, ateisti, kam na také nápady chodíte?

Pripomeňme si, že Marína Čarnogurská čo by ateistická intelektuálka za šírenie duchárstva dostala cenu od združenia eštébákov Prometheus – Veľvyslankyňa humanizmu roka 2016. Je teda humanizmus náboženstvo? Ján Parada ako mienkotvorný ateista našej krajiny na túto otázku odpovedá:

V žiadnom prípade!
Je to veľká bieda mysle, keď niekto przní ideológie. Čo za nevzdelanec vypotil toľké nezmysly?

Tým nevzdelancom – vypožičal som si túto zlomyseľnú urážku z pobúreného výroku Jána Paradu – je Marína Čarnogurská, CSc. …
neznaboh.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 11:21 avatar
T cituje: Čo za nevzdelanec vypotil toľké nezmysly?

Akurát chybne si použil túto otázku. Lebo je správna. Povedz tu diskutujúcim, ktorý idiot napísal túto vetu: „Rozšírený sekulárny humanizmus možno tiež považovať za náboženstvo.“

V názore je ti veľmi, ale skutočne veľmi podobný. 

Pozri: www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Ono je to tak, keď cituješ, dávaj aj odkaz, aby si diskutujúci sám spravil názor. Nesprávaj sa ako bezvýznamný kňaz v osade. 


3.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 11:37 avatar
DF neprevezme odkazy. Sú na Neznabohovi.
Hm... ale že ateisti môžu veriť na život po živote, ktorý je vedomý a vedome - cielene - pomáha iným ľuďom. Duchovia zomretých pomáhajú živým???.... Lemmy, nehnevaj sa, ale to je sprostosť hodná samostatného blogu na Tvojej bráne. A navyše Veľvyslankyňa toho vášho "sexuálneho humorizmu"    


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 11:38 avatar
Tank, si veľký katolícky klamár. Práve v 2. príspevku som ti dal ten odkaz. 


5.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 11:44 avatar
Príspevok som skopíroval z Neznaboha a linky neprešli. Tak zase nemachruj, lebo Ťa zotriem ako popísanú tabuľu  


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 11:46 avatar
Ozaj robíš zo seba hlupáka. Na Neznaboha si to ty dal, lebo je to tvoja stránka. Ja som ti tu dal priamy odkaz na pôvodný zdroj, odkiaľ si kopíroval.


7.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 11:52 avatar
Ty si sem dal odkaz na Neznaboha? Nezdá sa mi...


8.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 11:56 avatar
4 Lemmy! Ty tiež veríš na duchov? Lebo ak nie, tak nebudeš ateistický intelektuál  
K téme nič nenapíšeš???? 


9.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   7. 1. 2017, 11:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 12:01 avatar
On je veľmi zvedavý, aké je to v pekle, preto robí všetko preto, aby dostal vstupenku do pekla.


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 12:02 avatar
On je niečo ako moslim z Islamského štátu. Tí tiež robia hanbu moslimom vo svete.


13.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 12:06 avatar
Ty budeš asi tiež nejaká intelektuálka... ateistka a metafyzikou sa ohánaš  


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 12:00 avatar
Napísal som až až. že si klamár a hlupák, dokonca aj podliak, pretože sa chceš tváriť ako neviniatko, pritom názor na teba nechaj diskutujúcim, aby si sami spravili. Vnucuješ sa príliš trápne. A na to som poukázal. Už nemám k tomu čo viac dodať, lebo vidím, že sa nechceš priznať.


14.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 12:10 avatar
K téme si nenapísal vôbec nič. Prišiel si si pohoniť ego... ale nech Ti padne na úžitok. Ako hovoria chlapci z Ateisti.sk - nie je umenie si ho vyhoniť, ale len tak pohonovať. 
Zhrňme si to: Veľvyslankyňa humanizmu roku 2016 Marína Marína Marína...lalalalalálá... verí na duchov a strálne bytosti, ktoré po smrti pomáhajú svojim príbuzným. A neprekáža jej to nazývať sa ateistickou intelektuálkou a Tebe to neprekáža tiež. Si naozaj prísny a principiálny ateista a otázku ateizmu už máš dáááávno vysporiadanú.       


15.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   7. 1. 2017, 12:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 1. 2017, 12:57 avatar
Tank, keď klameš, nie je čo riešiť.


19.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 14:28 avatar
16 Sto krát opakovanou lžou dosiahneš, že tej lži sám uveríš a nám všetkým budeš len na smiech alebo plač. Dokonca aj antioponent asmodei uznal, že dotyčná dáma nemá všetkých päť pohromade. Dať takejto dáme cenu Veľvyslankyňa humanizmu... tc...tc...tc


17.
označiť príspevok

asmodei muž
   7. 1. 2017, 14:12 avatar
Zo ziadneho s tych clankov som sa nedozvedel preco sa dana zena oznacuje ako "ateisticka intelektualka" kedze je jasne ze je to nejaka zbastardizovana jin-jangovska deistka. Ta osoba je asi taka ateistka ako som ja krestan. Autor iba regulerne vyuzil zmatocne taraniny danej osoby aby mohol vybudovat anti-ateistickeho strawmana.


18.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 14:26 avatar
Beriem to od Teba ako pochvalu. Až na toho strawmana. Len som nevinne upozornil na protirečenie. A to si predstav, že pracuje v SAV!  
Inak - Ja nie som anti-ateista. Ja som OPONENT.  


20.
označiť príspevok

sta2rky muž
   7. 1. 2017, 15:13 avatar
Môj ateizmus je známy, vyplýva z tohoto textu : www.seniorklub.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk a mňa existujúci, či neexistujúci svet duchov k ničomu nezaväzuje a zrejme je to tak aj s pani Marínou. Osobne som sa presvedčil aj na českých ateistoch, že niektorí predpokladajú akýsi duchovný posmrtný stav nášho vedomia podobne ako pani Marína. Ak je to tak, tak to svedčí o pestrosti ateizmu ako takého, ktorý odmieta duchovný svet náboženstiev prezentovaný náboženskými učeniami.


21.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 15:37 avatar
To si môžete spestriť duchovný svet ateizmu aj kresťanskou duchológiou. Alebo sú snáď naši ateisti duchovní rasisti a majú radi duchov ateistických európskych a duchov abrahámovských budú selektovať a posielať rovno do plynových komôr?


22.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 15:39 avatar
Takže Tvoj ateizmus prijíma duchovný svet prezentovaný len ateistami?    
PAARAAADÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ        


23.
označiť príspevok

sta2rky muž
   7. 1. 2017, 15:58 avatar
22. Ak by si poznal predstavy nábožensky veriacich pukol by si od smiechu. Ľudská fantázia je nevyspytateľná. Sme rôzni ateisti ako sú rôzni aj veriaci.


24.
označiť príspevok

TvojOponent19
   7. 1. 2017, 16:05 avatar
Tak potom aký zmysel má rozdeľovať ľudí na veriacich a aneveriacich, keď vlastne aj veriaci sú iba inak neveriaci ľudia?  
Hitler bol potom logicky len tak inak pestrejší ateista 
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:55,  Nenormalix žiaden strach zdravotná štatna poistovna zostane vo vlastníctve štatu a...
dnes, 00:48,  Hrádza proti extremizmu https://video.azet.sk/embed/3005389/
dnes, 00:47,  Presne tak slobodným totaliťakom treba povedať nie . Oxymoronom však pov ieš svetu len že...
dnes, 00:45,  https://www.aktuality.sk/clanok/756024/tazky-tyzden-hoaxparada-2019/
dnes, 00:39,  https://www.youtube.com/watch?v=1UdjkastOQE
dnes, 00:34,  Srandokartónom! A to nie je náhoda. Veď ľaľa, zľava: Hrdlička, preceda KSS, Drbnutý,...
dnes, 00:33,  https://www.youtube.com/watch?v=A-NCVYWkqyM https://www.youtube.com/watch?v=G_kVmbgzvTM
dnes, 00:29,  Naši milí slovenskí fašisti a komunisti v jednom šíku s ešte milším Ľuboškom!!!!!!!...
dnes, 00:26,  Blízke stretnutie tretieho druhu. Predseda KSS Jozef Hrdlička, Ficova fekálna zbraň...
dnes, 00:23,  Blízke stretnutie tretieho druhu. Predseda KSS Jozef Hrdlička, Ficova fekálna zbraň...
dnes, 00:22,  Prečo EÚ zakázala Vianoce aj hranolky, ako LGBT lobby osvetlila prezidentský palác, prečo...
dnes, 00:19,  Hoaxov bolo za uplynulý rok viac ako Blahových statusov. Preto sme poctivo vybrali tie...
včera, 23:50,  https://www.youtube.com/watch?v=-rp4kdJvdM8 Hlúpa.*21*27
včera, 23:26,  Hráte sa na liberálov, no s využitím fašistických praktík.
včera, 23:25,  A zdravý nemocný byť môže. Telesne zdravý duševne nemocný.
včera, 23:25,  Uvedom si že vy nie ste liberáli. Ten názov liberálni fašisti ste dostali lebo ste fašisti,...
včera, 23:23,  liberáli sú najväčší extrémisti, stačí si prečítať totalitný program progresívcov
včera, 23:23,  Je to realita je vás liberálnych fašistov
včera, 23:22,  Dnes je potrebné povedať jasné NIE liberálnym fašistom !
včera, 23:14,  A Kasafran s Havranom mlčia.*29
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(93 705 bytes in 0,398 seconds)