Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Tisícročné Božie kráľovstvo...Ako je to v skutočnosti?

85
reakcií
3173
prečítaní
Tému 23. septembra 2015, 11:46 založil stefan 5.

podobné témy:1.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   23. 9. 2015, 11:46 avatar
1000-roč.kráľovstvo je vďačná téma pre vyznávačov Armagedonu v jehovistickej podobe,adventistickej podobe a podobe prihlúplych hollywoodskych filmov.
Tesne predtým podľa SJ a im podobných príde KRISTUS vládnuť presne 1000 rokov so svojou vládou,políciou a súdmi a potom príde koniec sveta.
Jedná sa o najrozšírenejšie anikristovské učenie.Z ľudí zrazu vypadnú zlé myšlienky a všetci budú dobrí a poslušnína tieto podivuhodné učenia plynule nadväzujú Vesmírni ľudia,vyznávači Majstra múdrosti a iných popletencov,ktorí očakávajú príchod svojho pána.
Takže 1000 rokov tu budú ľudia na niečo vyčkávať,učiť sa atd.Odhliadnúc od toho,že ide o alogické učenie,čo sa týka Sv.Písma,kde tisícročia ľudia páchajú zlo,v pote tváre dorábajú svoj chlieb,zrazu v posledných rokoch je o nich postarané,všetci sa majú dobre a sú spravodliví.Čiže sú na úplne inej štartovacej čiare,ako ostatní.To nejde ale dokopy s dokonale spravodlivým Bohom,ktorý si podľa SJ asi odskočí naspäť do neba a vzápätí príde vo veľkom hneve.Na koho sa ale má hnevať,keď sú už všetci v poriadku?Viem,aj na to budú mať poblúdenci vysvetlenie a dajú nám nejaké prekrútené verše z Písma.

Týmto sa ale zamlžuje fakt,že všetci úprimne veriaci v BOHA tvoria cirkev,čiže Božie telo,či Boží Chrám a táto cirkev kraľuje už v súčasnosti.Satan je v súlade s Písmom spútaný už teraz a na veriacich nemôže.
---Pane, aj démoni sa nám poddávajú v tvojom mene. 18A on im povedal: Videl som padnúť satana jako blesk z neba—Lk
KRISTUS im jasne odpovedá: ---29Alebo ako môže niekto vniknúť do domu silného človeka a ulúpiť mu veci, kým toho silného nezviaže?---
Tu sa jedná o vysvetlenie starozákonného textu:---azda voľakto vezme junákovi jeho plen? Alebo či sa vyprostia zajatí spravedlivého? 25Áno, takto hovorí Hospodin: I zajatí junákovi budú mu odňatí, jako i plen násilníkov bude vyprostený---

Kristus učeníkom jasne vysvetľuje príchod Božieho kráľovstva:
----Lk 9:27 : Veru, hovorím vám: Niektorí z tých, čo tu stoja, neokúsia smrť, kým NEUVIDIA Božie kráľovstvo.“----
----Lk 10:9 : uzdravujte chorých, čo sú v ňom, a povedzte im: »PRIBLÍŽILO sa k vám Božie kráľovstvo.«----
----Lk 11:20 : Ale ak ja Božím prstom vyháňam zlých duchov, potom k vám PRIŠLO Božie kráľovstvo---

A čerešničkou na torte je jasné vysvetlenie KRISTA,že Božie kráľovstvo už je tu:
----Lk 17:21 : Ani nepovedia: »Aha, tu je!« alebo: »Tamto je!«, lebo Božie kráľovstvo JE MEDZI VAMI.“—
---Rim 14:17 : Veď Božie kráľovstvo nie je jedlo a nápoj, ale spravodlivosť, pokoj a radosť v Duchu Svätom.-

Viem,že mnohým sa to nebude pozdávať,lebo im súčasné Božie kráľovstvo nepripadá dostatočne luxusne,ale ak uveria BOHU,ako Abrahám,zistia,že pravý poklad nie je v luxusných autách,majetkoch,alebo tučných bankových kontách...
Súhlasí veriaci-3


8.
označiť príspevok

gabriel pb
   23. 9. 2015, 17:13 avatar
nevedomosť je veľká výhoda v každej situácií, mali by ste sa nechať prekvapiť
Súhlasí Shagara


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 01:04 avatar
Už len fakt Stefan...1...ako Augustín narábal s Písmom ,je dôkazom,že práve on zrušil to,čomu mnohí verili. Aj židia verili v pozemský raj,a nie v nebo, ako miesto svojho bytia. Nikdy nedokážeš Písmom,že Božie predsavzatie s ľudmi a so zemou sa zmenilo! To by sme museli podstatnú časť z Písiem vynechať. Samozrejme,pohodlnejšie je byť ako ty,Fotoon,Veriaci 1,2,3,4.....a veriť ,že tu môžem aj vraždiť,upalovať,alebo môžem komunikovať i s démonmi,a v nebi sa to všetko zmení a ja budem čistý ako ľalia.
1000-rokov je obdobie, kde budú musieť i tí ľudia,ktorí nemohli spoznať Krista prejaviť v neho vieru a zaujať postoj. A samozrejme ,je to obdobie,kedy ľudstvo bude postupne vedené k dokonalosti. Boh totiž nemá čarovný prútik,a nezmení ľudí jedným švihnutím na svätých.
Ak by tomu tak nebolo,tak zaiste máš poznanie kam pôjdu tí čo predčasne zomreli,alebo nemohli uveriť v Krista,pretože nebol,nehlásalo sa a podobne? Biblia tiež hovorí jasnou rečou,že predkresťanskí svedkovia s "krvou capou a býkov" sa nemohli očistiť na vstup do Božieho kráľovstva.
Ak ale máme veriť,že je iba jedna cesta k životu skrze vieru v Krista. Počkáme si na vysvetlenie.
A tebou uvedené texty nič nedokazujú,aj iba tak pravý opak toho,čo si tým chcel dosiahnuť ty. To,že v osobe Ježiša v 1 storočí sa kráľovstvo významne priblížilo,tak o tom nikto nepochybuje a vie ako to chápať?! A Ježiš ako kráľ tohto kráľovstva aj preto mohol povedať prítomným:"Božie kráľovstvo je medzi vami". Ale stále ešte toto kráľovstvo nie je tu. Asi nerozmýšlaš nad zmyslom svojej opakovanej modlitby "Otčenáš" ,ked sa stále v nej modlíš o príchod toho,čo podla teba už prišlo. Ale dobre,...každý sme nejaký! Len neviem pochopiť ako nejaké kráľovstvo v srdci rozmláti všetky svetské vlády a urobí zo zeme raj?....."nech sa deje tvoja vôľa i na zemi". A kresťania vedia z knihy Genesis aká bola Božia vôľa?! A aká stále je!
Dan.2:44........" Za čias týchto kráľov Boh Nebies postaví kráľovstvo, ktoré nebude nikdy zničené. To kráľovstvo neprejde na iný národ. Ono rozdrúzga a zničí všetky tie kráľovstvá a bude trvať naveky."
Určite ti uniklo,že Biblia hovorí aj niečo o "časoch pohanov" a že až po tomto čase bude zriadené Božie kráľovstvo. Samozrejme,musel by si vedieť kedy skončili tieto časy. A už vôbec nechápem tebou podaný text o "zajatých junákoch a plene násilníkoch". Rád si strielaš?
A verím,že ako dobrý teolog nám povieš,nad kým majú tí /"malé stádo"/ znovuzrodení "vládnuť" a koho budú "súdiť"? Ved ak na zemi nikto nebude,a Biblia tvrdí,že budú "vládnuť nad zemou",...tak aká to bude zem? A tiež nám povedz ,prečo je toľko zmienok v Písme o "obnovenej,očistenej" zemi,kde už bude pokoj a spravodlivosť?
A poznáš tento text?...." Zatrúbil siedmy anjel. Bolo počuť, ako sa v nebi ozývajú veľké hlasy hovoriace: "Kráľovstvo sveta stalo sa kráľovstvom nášho Pána a jeho Pomazaného a on bude kraľovať na veky vekov." Zjav.11:15
Tu sa píše,že kráľovstvo bude zriadené až po zaznení "siedmej trúby". A z kontextu jasne vyplýva,že tak bude po príchode Krista. Máme teda veriť,že ty si tou trúbou,a že Božie kráľovstvo už dávno pred 2000 rokmi prišlo?!
Ak zodpovieš,položím ti dalšie otázky!
A ešte niečo.....tvoja predstava pozemského raja,nie je biblická predstava. Je to iba tvoj skreslený pohľad ,niekoho,kto sa tlačí tam,kam nikdy nepôjde.


14.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 9. 2015, 01:37 avatar
"1000-rokov je obdobie, kde budú musieť i tí ľudia,ktorí nemohli spoznať Krista prejaviť v neho vieru a zaujať postoj. " << To znamena, ze ich ozivi a da im taku sancu spoznat Boha, aku mali ti ostatni?

A este mohol by si mi hodit nejake suradnice na bibliu? (JA to mam dost hmliste)


18.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   25. 9. 2015, 11:57 avatar
shagara...v prvom rade tým malým stádom,len aby bolo jasno,sa nemyslia v Písme jehovisti.
Peter tvrdí,že zem a všetky diela na nej budú zničené.Chceš povedať,že si to Peter vymyslel?Ján aj Izaiáš videli nové nebo a novú zem.Súčasná zem je už pomaly teraz "vybývaná" a zničená,tak o čom hovoríš?
Ak ti to s tým Božím kráľovstvom ešte nedošlo,tak ešte raz a všímaj si postupnosť:

Lk9,27:---...kým NEUVIDIA...---
Lk10,9---...PRIBLÍŽILO..---
Lk11,20---...PRIŠLO...---
Lk 17:21---...JE MEDZI VAMI...---
Daniel 2,44 je presne o tom ,čo píšem,lebo kráľovstvom zo železa sa myslí Rímska ríša,ktorá bolá známa tým že všetko,vrátane zbraní mala zo železa,na rozdiel od predchádzajúcej Gréckej ríše,ktorá v súlade s Danielovým proroctvom bola známa meďou.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 18:08 avatar
18...Stefan,....ale ty vôbec nevnímaš kontext Biblie. Správaš sa ako náboženský diletant. Jeden ,dva texty vidíš,lebo ich chceš vidieť. Ale desiatky textov ,ktoré hovoria o večnom živote a nových podmienkach na zemi,tak to nevidíš. Nemôžeš vytrhnúť jeden,dva texty,ktorým nerozumieš,...pretože tu ide o obraznú reč. Ved som už písal,že aj v čase Izaiáša bola nastolená "nová zem a nové nebesia",....a spozoroval niekto ,že sa zmenila doslovná zem a nebesia? Uráža ma tvoja neznalosť a hrubá manipulácia s Písmom.
V Izaiášovi 65:17–19 čítame: „Hľa, tvorím nové nebesia a novú zem a skoršie veci sa nebudú pripomínať, ani nevstúpia do srdca. Prvé spĺňanie tohto textu sa splnilo po návrate židov zo zajatia v Babylone./nove nebesia=nová vláda,...nová zem=nová očistená ľudská spoločnosť,Boží ľud/.
A rímsku ríšu a ostatné svetské vlády nerozdrúzgalo Božie kráľovstvo! Klameš až sa práši,a ja to dokážem! Daniel 2:44 je úplne o niečom inom. Tu sa nepíše len o železe,a medi,ale o všetkých mocnostiach ,ktoré boli počas histórie ľudstva. Poledná veľmoc je "zčasti z hliny a železa"/angloamerika/ ,...na to si pozabudol. A tu práve do týchto chodidiel udrie kameň.Božie kráľovstvo,povedané symbolickou rečou. Teda,Grécko a Rím sú tretie a štvrté kráľovstvo,veľmoc a angloamerika je posledná/chodidlá/. Skús si to ešte raz prečítať. Ale aj tak nepochopíš. Kniha Zjavenie je zapečatená pred každou trinitárskou cirkvou.
A k tým textom...vytrhol si opať iba slová a navodil si zdanie,že kráľovstvo už prišlo. Vyvediem ťa z tohto omylu!


29.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   25. 9. 2015, 20:27 avatar
shagara...bol tu taký jehovista,ktorý sa nehanbil falšovať slová z King James,čiže klamať.Nevieš náhodou o koho išlo?
Angloamerika....hmm..namiesto konšpirač.teorií sa venuj Písmu.Urobíš lepšie.
Rád by som ti odpovedal na tvoje nezmysly vyššie,ale:
---Neodpovedaj bláznovi podľa jeho bláznovstva,aby si sa mu nestal podobným.


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 23:20 avatar
29....mal si oponovať Písmom na danú tému,a nie hovoriť všeobecné frázy,ktoré ale platia na teba.
Ak nevieš,tak Rímska ríša už skončila, a vystriedala ju iná. /dvojrohé divé zviera zo Zjavenia/ Detailne to vykresľuje hlavne Daniel na iných miestach.
A trpíš stihomamom,.....ak si namýšlaš ,že niekto falšoval slová z King James. Môžme sa k tomu vrátiť,a zistíme kto klame,tak ako stále.


55.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 9. 2015, 12:40 avatar
18...Stefan,....ale ty vôbec nevnímaš kontext Biblie. Správaš sa ako náboženský diletant. Jeden ,dva texty vidíš,lebo ich chceš vidieť. Ale desiatky textov ,ktoré hovoria o večnom živote a nových podmienkach na zemi,tak to nevidíš. Nemôžeš vytrhnúť jeden,dva texty,ktorým nerozumieš,...pretože tu ide o obraznú reč. Ved som už písal,že aj v čase Izaiáša bola nastolená "nová zem a nové nebesia",....a spozoroval niekto ,že sa zmenila doslovná zem a nebesia? Uráža ma tvoja neznalosť a hrubá manipulácia s Písmom.

Shargara, to si napísal presnú definíciu samého seba, ako by to to nebo zjavilo.

Na ostatné už nemá cenu reagovať.


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 9. 2015, 21:48 avatar
55....Elemír,....teda veríš ,že Boh zničí,spáli i nebo,miesto svojho bývania? Prečo? Čo urobil Boh také zlé,že musí trestať sám seba a nevinné nebesia,duchovnú ríšu?
Ved tomu nemôže uveriť nikto na svete,že Boh zničí svoj príbytok, a sám seba "dehotelizuje"! 
Teda,....na tvojom mieste by som reagoval: Vysvetli,prečo majú byť zničené nebesia?


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 9. 2015, 13:42 avatar
Shagara:
"„Celá zem mala stále jeden jazyk a jednu slovnú zásobu.“ (1. Mojžišova 11:1) Je zjavné, že slovo „zem“ sa tu vzťahuje na ľudí, ktorí žili na zemi. Ďalším príkladom je Žalm 96:1, v ktorom sa podľa Katolíckeho prekladu píše: „Spievaj Pánovi, celá zem!“ Je jasné, že v týchto, ako aj v mnohých ďalších textoch je slovo „zem“ použité v obraznom zmysle a vzťahuje sa na ľudí. — "

Takze, ak ma byt znicena stara zem, to znamena, ze budu zniceni zli ludia na nej.
Kto bude zniceny v starom nebi?
A preco by malo byt nove Nebo, co bolo na tom starom zle?


75.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 23:03 avatar
67....desať krát som vysvetloval na základe prvého spĺňania u Izaiáša/kde tiež Boh "stvoril nové nebo a zem"/,že tu ide o obraznú reč a že "zem" bola nová,očistená ľudská spoločnosť,Boží ľud ,ktorý sa vrátil zo zajatia v Babylóne.
A "nebesia" predstavovali novú ľudskú vládu predstavovanú Zorobábelom, potomkom kráľa Dávida,/ bol miestodržiteľom /a Jozuom /ol veľkňazom. /(Haggeus 1:1, 12; 2:21; Zechariáš 6:11) Tí tvorili „nové nebesia“. Nad čím boli tieto „nové nebesia“? Nad „novou zemou“, očistenou spoločnosťou ľudí, ktorí sa vrátili do svojej krajiny, aby znovu postavili Jeruzalem a jeho chrám na uctievanie Boha Jehovu. Citujem daný preodbrazný text:
V Izaiášovi 65:17–19 čítame: „Hľa, tvorím nové nebesia a novú zem a skoršie veci sa nebudú pripomínať, ani nevstúpia do srdca. Jasajte však a navždy sa tešte z toho, čo tvorím. Veď hľa, tvorím Jeruzalem ako dôvod radosti a jeho ľud ako dôvod jasotu. A ja sa budem tešiť z Jeruzalema a budem jasať nad svojím ľudom; a už v ňom nebude počuť zvuk plaču ani zvuk žalostného kriku.“
A viem,že aj niektorí iní,takto chápu dané slová o novom nebi a zemi.
Cyclop?dia of Biblical, Theological, and Ecclesiastical Literature od M’Clintocka a Stronga uvádza: „Kdekoľvek sa opisuje scéna prorockého videnia, nebesia znázorňujú... celý súbor vládnych autorít... ktoré sú nad poddanými a vládnu im, tak ako sú prirodzené nebesia nad zemou a vládnu nad ňou.“ O kombinácii slov „nebesia a zem“ Cyclop?dia hovorí, že ‚v prorockom jazyku toto slovné spojenie znázorňuje politické postavenie alebo podmienky ľudí rôznych vrstiev. Nebesia sú vrchnosť; zem sú sedliaci, ľudia, ktorým vrchnosť vládne.‘ ........Už rozumieš?
A tú otázku som aj ja položil:"A preco by malo byt nove Nebo, co bolo na tom starom zle?" Ved to nemá hlavu! Už aj z tohto faktu je zrejme,aké je hlúpe tvrdiť,že "zem bude spálená a aj nebesia". Boh nie je Pyroman!


76.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 10. 2015, 00:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.77.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 10. 2015, 00:23 avatar
76........ja viem Veriaci,....ty si sa už rozhodol,že chceš byť v nebi,tak to aj tak musí byť a nebesia a Boh sa musia podriadiť tomuto tvojmu želaniu.
Už som písal,....Biblia učí,že malá skupina vládcov pôjde do neba,ale ty tam Veriaci určite nebudeš. A mám obavy ,že ani v pozemskom raji,ak sa budeš stavať záporne proti Bohu a jeho Slovu.
Ale dobre....ak budú spálené nebesia,.......prečo sa tak Boh rozhodol? Čo bolo zlé na doslovných nebesiach?


78.
označiť príspevok

veriaci-3
   1. 10. 2015, 02:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.86.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 23:22 avatar
Ja neviem, mne pride to co pise veriaci v 76 celkom logicke


85.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 23:20 avatar
Takze ludia pojdu na tuto zdevastovanu zem, znicenu klimu atd, alebo to Boh nejak "opravi"?


79.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 10. 2015, 07:00 avatar
elemir...prosím ťa ,nehovor nič o kontexte,lebo nevieš ,čo to slovo znamená.Ako si si všimol,na tvoje myšlienky väčšinou nereagujem,lebo sa jedná o prevrátené slová z Biblie.Takýmto niečím sa vyznačujú satanisti.
Šíriš tu všetko možné od verejných falošných zjavení,cez ezoteriku až po satanizmus.Tváriš sa ako katolík a prevraciaš dokonca aj náuku RKC.
Nemôžeš pochopiť Izaiáša,keď nepoznáš Jána.On totiž vysvetľuje jeho slová.Ale to ti diabol nezjaví...


60.
označiť príspevok

gabor muž
   28. 9. 2015, 07:51 avatar
A co tak prist nato ze kazdy spisma si vybera Kontexti ktore sa mu hpdi?


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 22:51 avatar
60....pretože zdravý rozum nepripúšťa fakt,že by Boh zničil,spálil miesto svojho bývania! Tu ani nejde o kontext,....ale o elementárnu rozlišovaciu schopnosť,zdravý úsudok.
A ak sa modlíme ..."nech sa deje tvoja vôľa na zemi a nebi",....tak to chápeme v zmysle spálenia zeme,neba? OK,.......ale ja som myslel,že aspoň niekto používa rozum na DF.


80.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 10. 2015, 07:15 avatar
shagara...až tu ťa doviedla satanova propaganda,že Boh potrebuje na stvorenie miliardy rokov.Neveríš,že on povie a stane sa,neveríš,že stvoril nebo za 6 dní.
Znova ti dávam do pozornosti fakt,že zem už je v podstate teraz zničená.


2.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 9. 2015, 14:29 avatar
Uprimne, mam v tom hokej...

Mimochodom, co presne znamena "Lk 9:27 : Veru, hovorím vám: Niektorí z tých, čo tu stoja, neokúsia smrť, kým NEUVIDIA Božie kráľovstvo.“"
Mam to chapat, akoze Bozie kralovstvo uz prislo?


3.
označiť príspevok

veriaci-3
   23. 9. 2015, 14:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   23. 9. 2015, 15:29 avatar
Isteže,veď na čo by ohlasovali apoštoli niečo,čo má prísť až za napr.2000,alebo 2500 rokov?V Lk 17,21 hovorí Kristus,že BK je už medzi nami.


5.
označiť príspevok

fajer
   23. 9. 2015, 16:13 avatar
prišiel s emigrantami...ale nedostal štatút vysťahovalca....


12.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 01:20 avatar
4....Stefan....už som vysvetlil dané slová,a sú opakom tvojho tvrdenia. V Písme je toľko zmienok o tom,že Božie kráľovstvo príde až v čase konca,že iba slepý človek ich môže prehliadnuť.
My sme sa už o tom asi bavili a tam som to vysvetloval Bibliou a tam nie je priestor na tvoje ľudské,nelogické úvahy.
Ale rád sa k tomu vrátim.
Trebárs Zjavenie 12:10......."A počul som silný hlas v nebi, ktorý povedal:
„Teraz prišla záchrana a moc a kráľovstvo nášho Boha a právomoc jeho Krista, lebo bol zvrhnutý žalobca našich bratov, ktorý ich dňom a nocou obviňuje pred naším Bohom!" A ak dokážeš ,že to bolo v čase,ako ty tvrdíš,tak dostaneš metál! 
Každému je totiž zrejme,že to bolo podstatne neskôr. V čase jeho druhého príchodu!
A môžeš vysvetliť aj túto pasáž,ak neveríš totiž v 1000-ročné kráľovstvo?
Zjavenie 20:1-3...."Potom som videl z neba zostupovať anjela, ktorý mal v ruke kľúč od priepasti a veľkú reťaz. 2 Chytil Draka, toho starého Hada, ktorý je Diabol a Satan, a sputnal ho na tisíc rokov. 3 Hodil ho do priepasti, zamkol ju a zapečatil nad ním, aby už nezvádzal národy, kým sa nedovŕši tisíc rokov. Potom musí byť vypustený, ale len nakrátko. "


15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 9. 2015, 01:39 avatar
"."Potom som videl z neba zostupovať anjela, ktorý mal v ruke kľúč od priepasti a veľkú reťaz. 2 Chytil Draka, toho starého Hada, ktorý je Diabol a Satan, a sputnal ho na tisíc rokov. 3 Hodil ho do priepasti, zamkol ju a zapečatil nad ním, aby už nezvádzal národy, kým sa nedovŕši tisíc rokov. " >> Nie je to nefer, oproti ludom pred tymto 1000 rocnym obdobim, ked bol Satan slobodny a mohol zvadzat ludi (narody)?
Súhlasí stefan 5


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 02:04 avatar
15...ver ,že nie. Aj tu,na konci danej skúšky mnohí pohoria. Preto,tí ktorí majú dnes poznanie a konajú Božiu vôľu,tak /ak zomrú vo viere/ ich vzkriesenie bude/povedané Bibliou/ "vzkriesenie k životu" a u tých druhých ,-"vzkriesenie k súdu". To je narážka na posudzovanie,"skúšanie",súdenie počas 1000-ročného dňa súdu. Samozrejme,aj z tejto skupiny mnohí nakoniec získajú život,a mnohí ho stratia. Ak sa tam spomína slovo "nakrátko",tak možno to bude v závere tohto obdobia aj niekoľko desaťročí??? Ak teda verím,že Boh nikomu nenadŕža/ani blízkym Ježiša/,a že je nestranný a spravodlivý,...tak nemám obavu z neférového jednania.


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 9. 2015, 03:39 avatar
Ale satan bude vypusteny nakratko az POTOM, to znamena, ze az po 1000ke rokov.. to znamena, ze ti ludia nebudu poksani diablom, ale pred tisicrocnymi obdobim pokusani diablom su, nie su to nerovnake podmienky?


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 17:28 avatar
17...Wolfe,.....za predpokladu,/ako som už napísal/ ak veríme v Božiu nestrannosť a spravodlivosť,tak to nemôže byť neférové. Je zrejme,že všetci musia obhájiť svoju vieru.
Ale tiež je tu priestor na podobné úvahy z dneška.....ak niekto celý život je skúšaný /životom,nepriazňou/,a darí sa mu zle,.....a na druhej strane sa majú niektorí relatívne dobre,....tak to ako posúdime?
Existuje aj tu obdobná odpoved. Boh nikdy nekoná neférovo!
A to aj za predpokladu,že ide o inú situáciu,dobu a čas. Ak vypustíme 1000-ročné kráľovstvo, a predpokladáme/ako tomu mnohí veria/ ,že predčasne zomrelé deti,idú hned do neba,a tí další musia bojovať proti zlému a hriechu celý život,....to nie je nefér?!
Ver.....ak Písmo tvrdí,že nikto nemôže byť spasený bez viery v Krista,tak to platí na všetkých. A tu "kresťanstvo" nemá odpoved ,ani Stefan a pod. A je aj veľmi lahko dokázateľné,že Božie kráľovstvo bude vládnuť až pri druhom príchode Krista,a nie ako tvrdia iní,Stefan...a pod. Už aj z tohto si môžeš utvoriť názor,že učia iba ľudské náuky.


61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2015, 14:13 avatar
Je rozdiel, ak je nieco nerovnake vo fyzickom svete, a rozdiel, ak bude drak sputany a nebude moct pokusat , tak kto je v vyhode a to je uz dost velka vyhoda..
Jedna vec je ze jeden ide horekopec, iny ma rozne pahorky a rozdiel ked niekto ma krasny dolekopec...

Ked jeden dviha 80kg a jeden 5kg cinky, je trochu nefer ak sa podudzuje kto ich dvihol viackrat..


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 22:47 avatar
61....ale to je len tvoj pohľad,ktorý je odrazom nedôvery v Božiu nestrannosť a sravodlivosť. Je ale zaujímavé,že ťa to netrápi ak vnímame dané "malé deti,ľudstvo žijúce v nevedomosti...atd",....ktoré podla iných "kresťanov" idú asi hned do neba a vyhli sa problémom satanovho sveta.
Teda,ked ti to nevyhovuje ani tak,ani onak.....máš ty nejaký svoj model riešenia?


84.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 23:17 avatar
No v podstate mi to pride tiez divne...
Za naco potom clovek, zije ked mohol ostat cisty vo svojej detskosti...

Ja model riesenia nemam, ja nie som dokonaly Boh s dokonalym riesenim..


20.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   25. 9. 2015, 12:13 avatar
wolfe až na to POTOM.Na to pozor.Evokuje to pocit,že ide o nejaké postupnosti.
Slovo "potom" sa vyskytuje len v katolíckych,ekumenických a iných nepresných prekladoch.V presnejšom Roháčkovom,KJV,Eberfelder,ČSP,Kralickej atd nie je.Zaujímavé,že?


22.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 9. 2015, 15:40 avatar
Aha.. ja zvyknem cerpat z katolickeho svatepismo.sk, (uz som si zvykol) takze to asi preto..


25.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 17:51 avatar
20...Stefan....nelaškuj s nami. Je zaujímavé,ak ti niečo nepasuje do karát,...tak bud je to nesprávna interpretácia,alebo zlý preklad. A nebolo to tak dávno,ked ste niektorý z vás zhadzovali Roháčkov preklad. Ja ti nájdem texty,ktoré poukazujú aj na dané 1000-ročné kráľovstvo,a hlavne tie,ktoré poukazujú ,že Božia vláda mala byť nastolená pri 2 príchode Krista.
A pokiaľ ide o Zjavenie,tak to je takmer výlučne zamerané na čas konca.
A inak zavádzaš...v Roháčkovom a i evanjelickom je slovo "potom",.....a takmer vo všetkých. Rád sa chytáš slamky?
Samozrejme,iba úvodná časť je adresovaná ako vtedajším/tak i dnešným/ rozptýleným kresťanským zborom. Ale aj táto časť je adresovaná dnešným kresťanom na poučenie.


30.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   25. 9. 2015, 20:29 avatar
shagara...pokiaľ je téma o prekladoch,vždy ich dávam niekoľko.


43.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 23:48 avatar
30....tak nechápem na čo si vytiahol to slovo "potom"? To nie je absolutne žiadny problém. Či už je tam dané slovo,alebo nie,aj tak význam je jeden a ten istý:"na konci tohto obdobia".
Skôr vysvetli kam pôjdu malé deti,/limbus bol zrušený/ktoré zomreli a ľudia čo nemohli spoznať Boha,evanjélium? Ak neveríš v 1000-ročné kráľovstvo Krista?!


62.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 9. 2015, 14:22 avatar
Prepac shagara, ale ze ty obvinujes z nespravnej interpretacie, alebo prekladu...
Ked sa na hore zjavenia zjavili Mojzis a Elias, ktori mali byt uz davno mrtvi, a mal by z nich ostat snad len popol a nesrmtelna dusa neexistuje, tak ako je mozne ze sa zjavili? Zla interpretacia?

Ked Jezis na krizi povedal, Hovorim ti, dnes budes so mnou v raji, tak ti tam vadila ciarka, zeby zly preklad?

Ked Tomas povedal Jezisovi - Moj pan, Moj Boh - zeby tiez zla interpretacia?


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 22:42 avatar
62.....OK,....ale ak ty vnímaš fakt,že na hore premenenia boli skutoční Mojžiš a Eliáš ,tak sa nemáme o čom baviť. Tu išlo o videnia a malo niečo predstavovať,a malo posilniť vieru zúčastnených učeníkov,apoštolov. Nešlo o skutočné osoby. Ak príjmeme tvoj pohľad/a iných/,....tak potom je Biblia rozporuplná,......lebo inde tvrdí,že "duša je mŕtva,v nevedomí a že nikto nikdy nevystúpil na nebesia"?! Zavádzal nás Ježiš,ked tvrdil,že nikto nevystúpil na nebesia? A Mojžiš,,Eliáš,Henoch,Mária a pod.,....neboli výnimkami! To len niekto chce silou mocou podporiť svoju verziu ,že všetci idú do neba,a že sa tak v minulosti dialo. Dal som dosť dôkazov,ktoré tvrdia,že sa tak určite nemohlo diať. Daný "posledný deň" ešte neprišiel, a do neba/malá skupina/sa ide až po druhom príchode Krista.


81.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   1. 10. 2015, 07:22 avatar
shagara...nikde v Biblii sa nepíše,že by sa zjavila Mária.Zato Mojžiš a Eliáš áno.Zaujímalo by ma,odkiaľ čerpáš svoje tvrdenia.Žeby od A.Crowleyho,E.Blavatskej,alebo od A.La Veya?
Mimochodom tou malou skupinkou myslíš milióny jehovistov?


82.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 23:12 avatar
Takze podla teba nie je bblia pisana ludmi, ktori inspirovani duchom svatym?
To potom by sme mozno mohli povedat, ze aj Mojzis videl akesi predstavy v horiacom kriku, nemyslis?


19.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   25. 9. 2015, 12:07 avatar
shagara..."Zjavenie 12:10 Teraz prišla záchrana a moc a kráľovstvo nášho Boha...---
Si vážne taký naivný a berieš Zjavenie ako ukončenie nejakého románu?To kde kde si sa "vyučil" takému niečomu?To ťa fakt mám učiť základné veci?Pre tvoju informáciu Zjavenie je prierez celým Písmom.Zaujímavé,že tí ktorí tomu najmenej rozumejú,tak najviac vykrikujú.
Zj 12,11 ---nášho Boha a vláda jeho Pomazaného, lebo bol zvrhnutý žalobca našich bratov...---
Kedy hovorí KRISTUS,že videl padať satana ako blesk?Na konci sveta?


6.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   23. 9. 2015, 16:46 avatar
Netreba chápať niečo skrz jeden pozemský život, až potom sa odpovedí každý dočká.... 


9.
označiť príspevok

elemír muž
   24. 9. 2015, 20:56 avatar
Ja si myslím, že sa to vzťahovalo iba na jána petra a neviem už ktorý bol ten tretí, čo s nimi potom Ježiš vystúpils nimi na horu tábor., kde sa potom Ježiš rozprával s mojžišom a eliašom.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 01:10 avatar
2....Wolfe,..........To, všeobecne biblické slovníky chápu,ako Ježišove odvolanie na "premenenie",ked sa zjavil učeníkom na vrchu vo svojej sláve ako kráľ spomínaného kráľovstva. Mat.17:1-7


7.
označiť príspevok

havran
   23. 9. 2015, 16:58 avatar
Mierotvorca- na to je už tisícročia dobre fungujúci systém: individuálne poznanie sa pretavuje v spoločenskom vedomí , ktoré spätne formuje každého jednotlivca. Táto interakcia zabezpečuje rozvoj spoločnosti.


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 01:23 avatar
Stefan....... Peter, aj Pavol povedali, že po tom, čo bol Ježiš vzkriesený, splnilo sa na ňom proroctvo zo Žalmu 110:1: „Jehovov výrok môjmu Pánovi: ‚Seď po mojej pravici, dokiaľ ti nedám tvojich nepriateľov ako podnož pod nohy.‘“ (Skutky 2:32–35; Hebrejom 10:12, 13) Teda Ježiš mal istý čas čakať. A až potom mal vládnuť. To spomenul aj vo svojom podobenstve,ked odišiel do "cudziny a po istom dlhšom čase sa mal vrátiť ". A že v tej cudzine bol nadobudnúť ,tú svoju pravomoc ako kráľa!
Ježiš asi nevedel o tvojich úvahách,proroctve?


21.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   25. 9. 2015, 12:34 avatar
shagara ,ja nie som prorok a ubezpečujem ťa,že Pán Ježiš o mojich úvahách vie.
Medzi nami je jeden podstatný rozdiel.Kým ty si všetko vysvetľuješ učeniami ľudí,ktorí si myslia,že sú múdri,ale stali sa hlupákmi,ja si všetko vysvetľujem Božím Slovom.


24.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 17:31 avatar
21...Stefan,....ale Bibliu nepísali JS! Ja ti dokážem opakovane ,že sa mýliš. Lebo už sme to preberali,a je na mnohých miestach v Písme zdôraznené,že Božie kráľovstvo zavládne až v čase konca. Nech sa vie kto operuje ľudskými náukami. A vôbec,neodpovedal si na moje položené otázky! Došli ti biblické argumenty? Ak si všetko vysvetluješ Božím slovom,tak odpovedz!


31.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   25. 9. 2015, 20:33 avatar
Shagara...to o Božom kráľovstve si videl pravdepodobne v nejakom nevydarenom hollywoodskom filme,sponzorovanom jehovistami.Realita je iná.
Čo sa týka Biblie,ja viem,že ju nepísali JS.Oni majú vlastný preklad NS-čo je v podstate diablom upravený blud.Apropos ,vieš,koľko je oproti Biblii zmien v uvedenom preklade?


35.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 22:09 avatar
31....nie je to o "Hollywoode",ale o odpadadnutí od uctievania jediného Boha,čo sa nahradilo trojbožstvom.
A uved len jednu zmenu,rýchlo ťa vyvediem z omylu. Bud konkrétny...ja som!


36.
označiť príspevok

veriaci-3
   25. 9. 2015, 22:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 22:34 avatar
36.....satan je "boh tohto sveta" a je aj anjel. Je aj on rozdelený na dve bytosti. Aj židovskí sudcovia boli "bohovia". Aj oni boli dvoma bytosťami? Veriaci,netáraj!
Ako poznáš iba jedného Boha? Syn je Boh,Duch je Boh,Otec je Boh. Ako rátam,tak rátam...stále tu ide o troch bohov.
A byť aj traja aj jeden,tak na to ti nenaletím. "Náš Pán Boh je jeden Pán"!
Ak Ježiš hovoril o svedectve svojom a Otcovom,tak hned tu máš dvoch Bohov. Ak by bol Ježiš aj Otcom,tak by nehovoril o dvoch.


38.
označiť príspevok

veriaci-3
   25. 9. 2015, 23:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 23:23 avatar
38.....ak ked budem zvažovať tento neskorší dodatok,aj tak tam nič nie je o trojici. Iba sú vymenované tri subjekty,a že sú jednotné,v jednote. Definícia trojice je o niečom inom. Opakuješ sa. Aj kresťania sú "jedno"....a čo sú trojicou?


44.
označiť príspevok

veriaci-3
   26. 9. 2015, 01:22

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2015, 18:44 avatar
44...nič také vo vesmíre neexistuje. Trojhlavý boh je monštrum. Boh Biblie je jedna duchovná osoba a punktum!
Načo by sa Boh delil,ked môže byť všade prostredníctvom svojho ducha a anjelov?
Ak veríš v trojicu,si polyteista! Teda,...pohan.


42.
označiť príspevok

ranexil muž
   25. 9. 2015, 23:40 avatar
svedcia o com? Ze si sprosty?


41.
označiť príspevok

veriaci-3
   25. 9. 2015, 23:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 18:48 avatar
Príchod Božieho kráľovstva:
------------------------------------

Učeníci sa Ježiša pýtali....:"Teda keď sa zhromaždili, pýtali sa ho: „Pane, obnovíš v tomto čase kráľovstvo Izraelu?“ 7 Povedal im: „Nie je vašou vecou, aby ste poznali časy alebo obdobia, ktoré ustanovil Otec v svojej právomoci,"
Ak by to tak bolo,že kráľovstvo už zavládlo s príchodom Krista/1 storočie/, ...tak teraz mal Ježiš možnosť to potvrdiť. Neurobil tak,ale poukázal,že jeho Otec má svoj harmonogram,kedy sa tak stane. A to povedal v čase ,ked bol vychvátený do neba.
Dalej som písal, že Božie kráľovstvo príde až po "ustanovených časoch pohanov". (Dan. 4:16; Luk. 21:24)
Ak sa vrátim k Danielovmu proroctvu.......V Biblii stromy niekedy predstavujú vlády. (Ezechiel 17:22–24; 31:2–5) Zoťatie symbolického stromu znázorňuje, že Božia vláda, ktorú zastupovali králi v Jeruzaleme, mala byť prerušená. Videnie však poukazovalo aj na to, že ‚šliapanie Jeruzalema‘ malo byť dočasné — malo trvať „sedem časov“.
A tie sa mali skončiť pri druhom príchode Krista. Vtedy začal vládnuť Kristus "uprostred svojich nepriateľov".
Všimnime si výrok v Zjavení 6:2....:"A videl som, a hľa, biely kôň. A ten, ktorý na ňom sedel, mal luk; a bola mu daná koruna a vyšiel víťaziac a aby dovŕšil svoje víťazstvo." Určite nikto nepochybuje,že sa tu hovorí o konci,pri druhom príchode Krista,ked Kristus začal vládnuť ako kráľ./vid..."bola mu daná koruna"/
A Zjavenie 12 kapitola skutočne hovorí o páde satana z neba,ale až v čase konca,pretože následne správa hovorí:...."lebo k vám zostúpil Diabol, majúc veľký hnev, vediac, že má krátky čas.“
Proroctvo zo Zjavenia 12:7–12 nám pomáha pochopiť, prečo sa od zrodenia Božieho Kráľovstva dejú na zemi také katastrofálne udalosti,/zemetrasenia,morové nákazy,za ktorými stojí zvrhnutý satan a démoni.
Ano,od tohto momentu zvrhnutia satana,sa dejú mimoriadne zlé veci na zemi, a je už len krátky čas,ked Kristus zasiahne.
A práve v tomto čase budú ľudia oboznamovaný s dobrým posolstvom,ktoré sa bude hlásať po celo svete JS a ľudia budú prúdiť do tohto "nového,očisteného Božieho ľudu". A v týchto časoch bude zriadené kráľovstvo v nebi,ako o tom píše Micheáš v 4:1....."Ale stane sa v posledných dňoch, že vrch domu Hospodinovho bude stáť pevne hore na vrchu vrchov a bude vyvýšený nad brehy, a pohrnú sa naň ľudia. "
Treba si aj uvedomiť na základe modlitby "Otčenáš",..... že,príchod tohto Kráľovstva ukončí tisíce rokov ľudskej vlády nezávislej od Boha. Po celý ten čas sa na zemi vo všeobecnosti nediala Božia vôľa. (Žalm 147:19, 20) Ale po zriadení Kráľovstva v nebesiach sa má Božia vôľa diať všade. To Stefan asi nepostrehol. On poukazuje ,že Božie kráľovstvo už vládne,aj ľudské kráľovstvá a kresťanom potom nič nezostáva,lebo Stefanové Božie kráľovstvo neprinieslo úľavu,ale len ho odsúva /aj proti Písmu/ na život po smrti,v nebi. Zrejme, Stefanov Boh nevie dostáť svojho sľubu a uskutočniť to,čo si zaumienil ,a to aby sa diala "Božia vôľa nielen v nebi,ale i na zemi". A tak Kristové slová ,že "mierni zdedia zem"/Mat.5:5/...vyznievajú naprázdno!
Žalmista asi tiež pod inšpiráciou nevedel čo píše,ked napísal..."Spravodliví budú vlastniť zem
a budú na nej bývať navždy" ??? Ž-37:29
Stefan chce ísť do neba,aj ked ho tam nikto nepovolal a ísť tam nemôže. Nie nadarmo sa hovorí:"Tlačí sa ,ako luterán do neba".


28.
označiť príspevok

veriaci-3
   25. 9. 2015, 18:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   25. 9. 2015, 20:47 avatar
Ako vidíš veriaci,niektorí ľudia čítajú text trošku ťažkopádnejšie a keď si už po 2-3 vetách povedia dosť,nahradia si zvyšok svojimi vlastnými,alebo podsunutými úvahami.Môže sa kľudne jednať o dyslexiu.
Tam,kde čítajú o Pánovi Ježišovi,že VIDEL satana padnúť,dosadia si,že sa to stane až v ďalekej budúcnosti a tam,kde začnú čítať o Božom kráľovstve,ktoré úž JE medzi vami,dosadia si to isté.
Súhlasí veriaci-3


34.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 22:07 avatar
32...to robíš ty,Stefan! Ty si dokladáš svoje predstavy. Ved je to na diagnoźu,aby sa kresťania celé tisícročia modlili o príchod Božieho kráľovstva,a ono by už prišlo. Len im to nikto nepovedal. A Zjavenie v súvislosti s pádom satana,hovorí o "konci",ked už chýba len "krátky čas".
Viem čo ťa mýli.....„"Videl som už Satana spadnúť z neba ako blesk.“ — Lukáš 10:1, 17, 18. To povedal Ježiš v 1 storočí.
Keď Ježiš povedal, že Satana ‚už videl spadnúť‘, zdôraznil tým, že Satanov pád je istý. Je to podobné, ako keď sa v iných biblických proroctvách hovorí o budúcich udalostiach, ale sú opísané v minulom čase, akoby sa už stali. Všimni si napríklad kombináciu minulého a budúceho času v proroctvách o Mesiášovi, ktoré sú zapísané v Izaiášovi 52:13–53:12. Ježiš pravdepodobne vyjadril istotu, že Satan bude zvrhnutý z neba, tak ako si to predsavzal jeho Otec. Ježiš si bol tiež istý tým, že v Božom stanovenom čase bude Satan i so svojimi démonmi uvrhnutý do priepasti a neskôr zničený, a to raz a navždy. — Rimanom 16:20; Hebrejom 2:14; Zjavenie 20:1–3, 7–10.
Ježiš spája svoje "beda" s pádom satana v čase konca, a s veľkým súžením. A to ešte nenastalo,aj ked už to "beda" je tu v podobe štyroch apokalyptických jazdcov.
A to je najväčšie nešťastie trinitárov,že oni už nečakajú Božie kráľovstvo,a nevnímajú ho ako niečo ,čo vyrieši všetky problémy sveta,zeme,vesmíru. Pre nich je "Božie kráľovstvo" smrť a následne smerovanie do neba.
Tým sa ale ruší silný akcent výsledku,ktorý prinesie Božie kráľovstvo,ked zmení pomery na zemi a v celom vesmíre.
Načo Boh mrhal úsilím s tvorbou zeme,ked aj tak máme všetci skončiť v nebi? To nechápem!


45.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   26. 9. 2015, 18:30 avatar
shagara..."Ježiš pravdepodobne vyjadril "/???/
To je čo?Náboženstvo pravdepodobnosti?
Kresťan nepotrebuje riešiť pravdepodobnosti,má istotu.Nerozumieš tomu preto,lebo stále vychádzaš hlavne z veršov SZ.Neuvedomuješ si,že je to zámer jehovistov,ktorí ťa doplietli.Ignorujú jasné verše NZ a vrtajú sa v SZ.
Súhlasí elemír


47.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2015, 19:00 avatar
45....si na omyle! Aj židia si mysleli ,že maju istotu a doplatili na tú svoju vyfabrikovanú predstavu. A bez SZ neporozumieš NZ.
Zameraj sa viac na mnou položené otázky: Ak si zrušil s istotou 1000-ročné kráľovstvo Krista,kam pôjdu predčasne zomrelé deti,....ľudia ,ktorí žili v dobe nevedomosti,mentálne nespôsobilí, a predkresťanskí ctitelia? Pretože podmienka ....:"skrze vieru v Krista" platí pre všetkých!!!!!!!!
Stále túto otázku odsúvaš! Čakám...ved ty máš vo všetkom istotu.
------------------------------------------------
Galaťanom....."vieme, že človek nie je vyhlásený za spravodlivého zo skutkov zákona,/SZ/ ale iba prostredníctvom viery v Krista Ježiša."
"Ježiš mu povedal: „Ja som cesta a pravda a život. Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa".....NIKTO !!! Všetci musia uveriť v Krista.


48.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   26. 9. 2015, 19:42 avatar
shagara...ja som niečo zrušil?Ako možno zrušiť to,čo už prebieha?Ak máš trochu rozumu pochopíš,že to je odpoveď na tvoje všetečné otázky.
Špeciálne k tým predkresťanským ctiteľom:---Vystúpil si na výsosť, odviedol si zajatcov, ľudí si prijal ako dar, ešte aj odbojných, aby si trónil, Hospodine, Bože.“(Žalm 68:18-19) ---
Jeho vysvetlenie je v ---Preto hovorí: "Do výšav vystúpil, so sebou vzal zajatcov, ľuďom dal dary." 9A čo iné znamená to "vystúpil", ako že aj zostúpil do nižších častí zeme? 10Ten, čo zostúpil, je ten istý, čo aj vystúpil ponad všetky nebesia, aby naplnil všetko.Ef 4,7---
Tak už vieš kde sú?Starozákonní zajatci sú vzatí zo šeola.
Biblia sa nevykladá hlava-nehlava.Keď si zoberieš napr.Roháčka,sú tam malými písmenami napr.v jednotlivých veršoch NZ písané odkazy,na ktoré verše sa to vzťahuje.To je postup pri osvetľovaní SZ.
SZ zákon si samostatne nevykladáme!!!
To robia len sektári.

mimochodom,domáhaš sa odpovedí.Tu je len krátky výpis za posledných pár dní,keď som ja darmo čakal na tvoje odpovede:
Prečo Boh pripúšťa utrpenie,a ako bude ukončené!#r1349287 ....164
Podmienky v novom svete,v pozemskom raji.#r1346596 ...10
Špecialne pre Fotona, Veriaceho a inych masochistov..#r1343516 ...211
Mojich nezodpovedaných otázok smerovaných na teba,ktoré ti zrejme nevyhovovali je tu plno.


49.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2015, 21:25 avatar
48.....teraz nám vysvetli,prečo si použil dané texty,ktoré nič,ale naozaj nič nehovoria k danej mojej otázke. Teda,ani na adresu predkresťanských ctiteľov. Ale,podme na to polopatisticky. Pavol vysvetlil, že predkladaním požadovaných obetí zákona /Mojžišovho/sa Izraeliti nestali dokonalými, bezhriešnymi ľuďmi. Napísal:.........„Týmito obeťami sa hriechy každoročne pripomínajú. Nie je totiž možné, aby krv býkov a capov sňala hriechy.“ (Hebrejom 10:1–4) Samozrejme,..... tieto obete mali napriek tomu veľký význam. Pripomínali Izraelitom, že sú hriešni a že na získanie úplného odpustenia svojich hriechov potrebujú niečo viac. A to,čo už som spomínal...."uveriť v preliatu krv Krista",.....iba tá nás očisťuje a môže nám zabezpečiť spravodlivé postavenie pred Bohom. Preto aj Mat.11:12 hovorí,že iba od čias Jána Krstitelľa bola sprístupnená cesta do neba.
Pavol píše....:"Bratia, keďže máme smelosť pre cestu vstupu do svätého miesta prostredníctvom Ježišovej krvi, 20 ktorú zasvätil pre nás ako novú a živú cestu cez oponu, svoje telo," Heb.10 kap.
Zaiste vieš kedy sa pretrhla opona v chráme, a tá symbolizovala jeho obetnú smrť,telo. Až vtedy bola sprístupnena cesta do neba/Najsvätejšej-ktorá predobrazovala nebo/ Ako vieš,opona oddelovala svätú od Najsvätejšej. Teda,...v žiadnom prípade nikto pred obetnou smrťou Krista nemohol ísť do neba. Ježiš to aj zdôraznil....:"„Nikto nevystúpil do neba, iba ten, kto zostúpil z neba, Syn človeka“? Ján 3:13 Ak tvrdíš ,že áno,...tak potom Kristus klame a ty máš pravdu!
A môžme byť aj konkrétny,a spomeniem predkresťanského ctiteľa ktorý bol blízky Bohu a predsa nie je v nebi/tak ako Ján Krstiteľ-Mat.11:11/.......citujem...." Veď Dávid nevystúpil do nebies," Sk.2:34
Stefan....tlačíte sa do neba,lebo tak to zmenil Augustín,a pritom Kristus a Biblia tvrdí niečo iné! Môžem citovať daľšiu desiatku textov, ktoré to potvrdzujú.
A tie texty hovoria jasnou rečou,a nie ako si ty použil daný text,a ani nevieš o čom ten text je. Pavol tu poukazuje,že......Ježiš Kristus „odviedol zajatcov“, tak,že vzal mužov zo Satanovej moci a dal ich ako dary na budovanie kresťanského zboru. Pastierov a pod. 11 a 12 verš a celkový kontext to potvrdzuje. Zaiste vieš,že je to odvolávka na Žalm 68:18 ako aj uvádzaš,tak neviem prečo potom splietaš tie svoje ľudské teórie.
Ak teda tento text spájaš ,ked píšeš...." starozákonní zajatci sú vzatí zo šeola."...a pod,.....tak nevieš ani kde je sever.
Tvoj problém Stefan je ten,že práve ty cituješ svojich "pseudoteológov" a nevnímaš vôbec kontext.
Teda,neodpovedal si ani na tých predkresťanských ctiteľov/kam pôjdu/,a už vôbec na tie druhé kategórie ľudí.
Asi nemajú žiadnu nádej?!
A na tie druhé otázky odpoviem,ja som o nich nevedel. Ty si o mojej zaiste vedel...kladiem ju už dlho. Aj pri téme,ktorú som na túto problematiku napísal..:"Kam pôjdu títo"?


50.
označiť príspevok

YouLove
   26. 9. 2015, 21:27 avatar
48/ jééééj, ako sa ti podarilo sem vložiť tučné písmo?
Súhlasí elemír


64.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 9. 2015, 13:18 avatar
Tucne pismo sa sem neda vlozit, vlozil len link (na inu temu v DF) a ten je samoBOLDovaci....


51.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2015, 21:34 avatar
Stefan....48...k tej 164 som odpovedal v 276. Tak nezavádzaj. A dopoviem. Samozrejme,že duch svätý bol vyliatý na letnice,ale on pôsobil aj v starozákonnej dobe. Tých veršov som ti citoval neúrekom. Tu je len dôraz,že po oslávení Ježiša,ked bol vyliaty duch svätý ,tak ten pomazával kresťanov,a určoval,kto je znovuzrodený,a má nebeskú nádej.
Nič viac sa nezmenilo,duch svätý stále bol výkonnou mocou Boha, a v 275 som uviedol dôkazy,kde ide o paralelizmus,kde sa duch svätý spája so silou od Boha Otca. Teda,nejde o žiadnu osobu. Osoba sa nemôže deliť,vylievať...atd. Trinitári len nevedia čo je to personifikácia.


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 9. 2015, 13:20 avatar
"Samozrejme,že duch svätý bol vyliatý na letnice,ale on pôsobil aj v starozákonnej dobe. " >> Takze on (duch svaty) tu bol, pred Jezisom, potom odisiel niekam prec a ked odisiel Jezis, tak sa vratil ako utesitel?


71.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 22:32 avatar
65....duch svätý v ponímaní,o akom sa bavíme je chápaní v súvislosti so "znovuzrodením". A to nebolo možné pred jeho vyliatím. Pretože pomazanie ducha sprevádzalo najprv poznanie a následne viera v Krista.
Samozrejme,že aj v dobe SZ pôsobil duch svätý. Je tam stovky dôkazov tohto faktu.


83.
označiť príspevok

Wolfe muž
   1. 10. 2015, 23:14 avatar
Preco potom odisiel pocas posobenia Jezisa Krista, ktory nemohol odist, lebo by nemohol poslat tesitela = Ducha svateho?


52.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2015, 22:08 avatar
Stefan...48....k tej 10/podmienky v novom svete/.....Už som písal,že Izaiáš mal aj svoje prvé spĺňanie po príchode zajatcov z Babylóna. Kontext to potvrdzuje ako facka,a zem a nebo sa vôbec nezmenilo. To iste platí i na Zjavenie,ani tam sa nebo a zem nezmení. Iba človek ,ktorý nemá ani elementárne poznanie Biblie a vytrháva texty z kontextu,môže tvrdiť,že sa zmení doslovne nebo/ a tiež i zem/. Pýtam sa prečo? Budem Boh opäť miliardy rokov tvoriť nový vesmír,lebo ty si tak porozumel Písmu? Ved je to hlúposť na entú. Tomu nemôžeš veriť ani ty. Ide o symbolickú reč Písma ,.....a stačí iba odstrániť zo zeme zlých,a z neba démonov/už sa stalo/ a je po probléme. Uvediem príklady na danú obraznú reč/zem/...:
„Celá zem mala stále jeden jazyk a jednu slovnú zásobu.“ (1. Mojžišova 11:1) Je zjavné, že slovo „zem“ sa tu vzťahuje na ľudí, ktorí žili na zemi. Ďalším príkladom je Žalm 96:1, v ktorom sa podľa Katolíckeho prekladu píše: „Spievaj Pánovi, celá zem!“ Je jasné, že v týchto, ako aj v mnohých ďalších textoch je slovo „zem“ použité v obraznom zmysle a vzťahuje sa na ľudí. — Žalm 96:13.
Vy naozaj ste nejak navodení,len ničiť,páliť všetko a posielať do neexistujúceho pekla. To už je vážna diagnóza!
A SZ je plný vyjadrení,že ....aké budú nové podmienky na novej zemi. V úvode danej témy som to uviedol. To,akože má byť čo? Kde tam sa píše ,že to bude na inej planéte ,ako je teraz naša?
A o tom ..."siatí a oraní" sa píše na inom mieste. A jasne to potvrdzuje,že to bude "naveky". Mich.4:1-4,. (Iz. 65:21, 22)
Izaiáš 45...."Veď toto povedal Jehova, Stvoriteľ nebies, On, [pravý] Boh, Utvárateľ zeme a jej Tvorca, On, ktorý ju pevne založil, ktorý ju nestvoril len tak nadarmo, ktorý ju utvoril, aby bola obývaná:"
Žalm 104:5....."Zem si postavil na pevné základy, nepohne sa naveky. "....ale Stefan tvrdí ,že bude zničená!
Žalm 37:29
"29 Spravodliví budú vlastniť zem
a budú na nej bývať navždy."......A vieš to iste Bože,lebo Stefan opäť tvrdí niečo iné?
Žalm 115:16
"16 Nebesia, nebesia patria Jehovovi,
ale zem dal ľudským synom."........ale,čo ak "znovuzrodení" chcú do neba?
A s tým "chrámom",....vieš čítať? Daný kontext to napovedá sám,...tak čo sa pýtaš?


54.
označiť príspevok

stefan 5 muž
   26. 9. 2015, 23:12 avatar
shagara...vieš čo by ma zaujímalo?Prečo ťa stále trápi tá zem.Je to pre teba tak strašne dôležité?Máš starosti,kde budeš siať?
Mal by si mať iné starosti..a síce o svoju vieru,ktorá nie je podľa pravého poznania.
Kristus -pravý Boh vzal zajatcov zo šeola.Vysvetlím.
Ž 68,18-19....---Pán prišiel na nich na Sinai v svätosti. 19Vystúpil si na výsosť, zajal si zajatie; vzal si dary medzi ľuďmi..---
Kto prišiel na Sinaj?Pán-Hospodin.
Ef 4,7- ...Ale jednému každému z nás je daná milosť podľa miery daru Kristovho. 8Preto hovorí: Vystúpiac na výsosť zajal zajatie a dal ľuďom dary.---
Kto dal ľuďom dary a vystúpil na výsosť?
KRISTUS-BOH.
Hľadaj Boha a nič nepridávaj ,ani neuberj Písmu.Hlavne nechaj už na pokoji RKC "svatých" a ľudské výmysly / biblické slovníky /--lebo ťa dotiahnu rovno do pekla.


58.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 9. 2015, 21:44 avatar
54....pretože večný život na zemi je to,čo môžu získať verní Boží ctitelia. Stefan,...ved ty si sám odporuješ svojimi úvahami. Na jednej strane si spomínal,že duch svätý bol daný až po oslávení Krista. A máš pravdu. A Ježiš aj povedal,,že "ak sa niekto nenarodí znova,z ducha,...tak nemôže uzrieť nebeské kráľovstvo". Ale predkresťanskí ctitelia teda sa nenarodili znovu,lebo duch ešte nebol vyliatý a nebola ešte sprístupnena cesta do neba. Tou prekážkou bolo to,že Ježiš ešte neobetoval svoje telo. Ked sa chrámová opona/hovorí Pavol/ roztrhla pri Ježišovej smrti,tak to znamenalo,že vtedy bola sprístupnena cesta do Najsvätejšej/nebo/ zo svätej. Tieto dve miestnosti boli tiež oddelené oponou. Hebrejom 10:20.
Ježiš povedal........."Ak teda pôjdem a pripravím vám miesto, prídem opäť a prijmem vás k sebe, aby ste boli aj vy tam, kde som ja.“ (Ján 14:2, 3) Tak tým, že/oslávený/ Ježiš získal prístup do Najsvätejšej, čiže do neba, otvoril cestu pre ďalších, ktorí ho mali nasledovať. (Hebrejom 6:19, 20)
A naozaj ,tých "zajatcov si poriadne pletieš"! Citujem niečo,...snád ti to pomôže...:"Jehovov duch je na mne, lebo ma pomazal, aby som oznamoval dobré posolstvo chudobným, poslal ma, aby som zvestoval oslobodenie ......zajatým .......a obnovenie zraku slepým, aby som prepustil zdrvených s úľavou," Lukáš 4 kap. Už vieš o akých zajatcov ide?
Problém nie je v tom,kto prišiel na "sinaj",ale čo znamenajú tieto verše v prvom a druhom spĺňaní.
A ak si myslíš,že ak v prvom splňaní išlo o Boha Jahveho,a ty si dal v druhom spĺňaní rovnítko,a urobil si Ježiša Bohom,...tak to je opäť veľmi nešťastný spôsob interpretácie. Pretože ,takéto paralelné texty sú v Písme rovnako uplatnené na Boha a potom na Izaiáša,Jeremiáša...atd. A je Izaiáš,Jeremiáš ...a iní ....Bohovia? Komická predstava.


66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 9. 2015, 13:31 avatar
"Pýtam sa prečo? Budem Boh opäť miliardy rokov tvoriť nový vesmír,lebo ty si tak porozumel Písmu? Ved je to hlúposť na entú." >> Akosi mam problem s predstavou, ze tato zdevastovana Zem, ktora bude este viac zdevastovanejsie, bude raz Rajom...


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 22:27 avatar
66.....áno,je zdevastovaná a zrejme ešte ten krátky čas bude sa ešte táto devastácia prehlbovať.
Cez to všetko,....velká časť je stále pekným miestom na bývanie. Písmo aj preto pojednáva na mnohých miestach o "očisťovaní planéty a pretváraní zeme na raj". A tiež,že ľudia budú postupovať k dokonalosti.
Samozrejme,....ak veríme Božím sľubom ,a teda i tomu,....že na zemi sa tiež "bude diať Božia vôľa"?!
Komická je predstava,že nedokonalí ľudia prídu do neba a odrazu už budú všetci dobrí ,na švihnutie čarovného prútiku,...alebo že Boh stvorí "novú,inú zem".
Nie! To,čo sme si našpinili,si musíme sami upratať/aj za tých druhých/! Boh to za nikoho nebude robiť sám. Samozrejme,že bude podporovať "miernych zeme" a bude riadiť/jeho kráľovstvo/ očistu zeme a jej postupné pretvárania na raj. Boh neponúka lacné,pohodlné riešenia! A mám za to,že pod jeho vedením nebude absolútne žiadny problém....pretvoriť túto zem na raj.
A nie ja som "porozumel Písmu",.....ale v Písme nenájdeš zmienku o tom,že by Boh zničil zem. Alebo tvrdenie,že všetci ľudia pôjdu do neba! Ak Písmo tvrdí na mnohých miestach ,že "zem bude domovom väčšiny ľudí",....tak mnohí nepochopiteľne prehliadajú tieto tvrdenia! A aj fakt,že nikto nemôže zmariť pôvodné Božie predsavzatie.
A to že ty máš "problém",...to nech ťa netrápi. Nie si sám. Ved všetci okrem JS chcú ísť do neba.
Tieto slová Wolfe nepotrebujú špeciálny výklad:...."Spravodliví budú vlastniť zem
a budú na nej bývať navždy". Žalm 37:29,. Mat .5:5
"Šťastní sú mierni, lebo oni zdedia zem".
Výraz "zem" u Petra/zničená zem/ sa vzťahuje na zlú ľudskú spoločnosť. A to sa dá ľahko dokázať,lebo takýchto tvrdení je v Písme viac. Niečo som už uviedol.


53.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 9. 2015, 22:21 avatar
48.......K .....211...Stefan....niet čo dodať. Stále to točíš dokolečka. Ak hovorí niečo duch,hovorí to Boh Otec. Už som uviedol mnoho textov,kde to pekne vidno/paralelizmus/.
Ak nevieš čo to je,...vrátim sa k tomu.
New Catholic Encyclopedia pripúšťa: „Väčšina textov N[ového] Z[ákona] zjavuje Božieho ducha ako niečo, nie ako niekoho; to je obzvlášť zjavné z paralelizmu medzi duchom a Božou mocou.“ (1967, zv. XIII, s. 575)


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   25. 9. 2015, 21:50 avatar
28....Veriaci máš pravdu,..."nebesia a zem sa pominú". Ale ak povieš "A" musíš povedať i "B". Pretože Písmo pokračuje slovami...."a budú nové nebesia a nová zem". Je niečo zlé na nebesiach,že ich Boh musí zničiť?/to sa pýtam tých,čo chápu tieto slová doslovne/
To by bola asi veľmi nerozumná úvaha. Samozrejme ,zem je zlá,lebo je tu mnoho zlých ľudí,zločincov...atd. A zemi vládne Boží odporca. Ale ani tu nejde o doslovnú zem. Lebo zem ako planéta je "dobrá", a je vytvorená výnimočným spôsobom.
A je ako klenot vo vesmíre. To,čo planétu ničí,kazí sú jej niektorí podnájomníci. A iba týchto Boh zničí, zem,planéta za nič nemôže!
Ešte raz pre ničiteľov zeme v súvislosti s daným textom z 2 listu Petra 3:7,10.....Pretože pochopenie týchto veršov musí byť v súlade s kontextom Petrovho listu i s ostatnými časťami Biblie. Ak by sme tento text chápali doslovne, znamenalo by to, že nebesia, čiže vesmír — miliardy hviezd a ďalšia hmota —, budú strávené ohňom len preto, že na jedinom fliačiku v celom tom rozľahlom priestore sú zlí ľudia. Zamyslime sa. Zničili by sme celé kilometre piesočnatého pobrežia len preto, že jedno zrnko piesku sa nám nepáči? To by bolo nerozumné! A podobne ani Boh nezničí celý vesmír, ktorý stvoril, len preto, že na jednom z jeho stvoriteľských diel vypukla vzbura.

Okrem toho je takýto pohľad v priamom rozpore so slovami Ježiša Krista, ktorý povedal: „Šťastní sú mierni, lebo oni zdedia zem.“ (Matúš 5:5; Žalm 37:29) Postavil by milujúci otec pre svoju rodinu pohodlný dom len preto, aby ho potom spálil? (Žalm 115:16) To je nemysliteľné! Jehova nie je len Stvoriteľom, ale aj milujúcim Otcom. (Žalm 103:13; 1. Jána 4:8)
Niekedy nemôžem pochopiť myšlienkové pochody tých,čo by chceli všetko ničiť. Pretože Peter hovorí úplne o niečom inom.
Peter /opakujem sa/ používa výraz „zem“ v obraznom zmysle; označuje ním ľudskú spoločnosť — v tomto prípade zlú ľudskú spoločnosť. Všimnime si, že Peter poukazuje na podobnosť s potopou v Noachových dňoch. (2. Petra 3:5, 6) Vtedy boli zničení iba zlí ľudia; samotná zem a spravodlivý Noach s rodinou prežili. Podobne aj výraz „nebesia“ Peter používa v symbolickom zmysle. V tomto prípade „nebesia“ označujú ľudské vlády, ktoré vládnu nad bezbožnými. Teda nenapraviteľne zlí budú odstránení a odstránené budú aj všetky zlé vlády a budú nahradené Božou nebeskou vládou, čiže Kráľovstvom. (Daniel 2:44)

Bude teda planéta Zem zničená? Nie. Zničená bude symbolická zem, čiže zlá ľudská spoločnosť. Doslovná Zem a bohabojná ľudská spoločnosť, ktorá na nej bude žiť, tu bude navždy. (Príslovia 2:21, 22)
Ale to náboženských tmárov nepresvedčí,tí si už kúpili miestenky do neba.


56.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 9. 2015, 12:54 avatar
Sagara, prečo si si istý, že voh uvažuje presne tak, ako ty ???
Tento svet stvoril boh pre a svojho syna a urobí si sním čokolvek a kedykolve a aj bez ohľadu na akékolvek oprorctvá a tovjr manipulačné vytvory z textami, čo sa to hodia.
Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nepominú, pretože je ježiš nadčasový nilen nad týmto vesmírikom, ktorý nemá vraj ani veľkolsť jednej miliardy svetelných rokov, lebo tento vesmírik je iba nepoatnou súčasťou kolosu podľa štvrtého rozmeru.

A nebeské kráľovstvo je všade tam, kde sa zídu ľudia hodní nebeského kráľovstva a podľa toho aj žijú, a kde sa takíto stretnú dvaja, alebo traja, tam je aj s nimi Ježiš, po všetky dni ich života.

Treba sa aj JS riadne zamyslieť nad jasnými príkazmi Ježiša pri poslôednej večeri.


69.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 21:59 avatar
56...Elemír,...proroctvo je to,čo sa musí naplniť. Ak tvrdíš opak,tak to nie je v zmysle biblickom. A nebeské kráľovstvo je v nebi a je to doslovná vláda,.....a nie nejaký stav srdca!


57.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 9. 2015, 19:55 avatar
56....Elemír. citoval si text,ktorý hovorí,že žíadne Božie slovo,zámer sa nemôže "pominúť",teda ,že nie je možné,aby sa nejaké Božie predsavzatie nenaplnilo. A to bolo na počiatku také,že ľudia mali naplniť zem,a bývať na nej večne. A tento zámer sa nezmenil. A nie je to tak ako píšeš,.....pretože všetky proroctvá sa bezozbytku naplnia a Boh vždy naplní svoje sľuby.
A predstava "Božieho kráľovstva" u väčšiny kresťanov je úplne nesprávna. Božie kráľovstvo,je doslovná vláda /v nebi/ ktorá zničí všetky svetské vlády,odstráni Božích odporcov a vyrieši všetky problémy tohto chorého sveta.


63.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 9. 2015, 18:13 avatar
Shagara, nerobí ťa to vierohodným, ak za najmúdejšieho považuješ iba sám sebA.
aK STE TAKýMTO SPôSOBOM ZíSKALI MNOHO ľUDí, AKá MôžE BYť POTOM ICH úROVEň ?
PRIPOMíNAš MI MOSLIMOV, čO SA OPIERAJú O KORáN, všetko vedia ne beton isto, ale čo ak samotný boh nemá ten istý názor ako oni ??? Mohamed sa aspom snaží presvedčiť , že bol osvitená z neba, alebo čo, neiemto presne, ale čo ten váš kazateľ z ameriky ???? čím vás presvedčil že ste mu uverili.
Ježiš jasne hovorí, príde doba , keď sas mnohí budú vydávať za mňa.ale neverte im, lebo ako blesk z jasného neba príde on, teda on tu tiež defakto nie je.
Nikto nerobil väčšie skutky ako ježiš a predsa sa im verí. Aj v katolíckej cirkvinech je len jeden váš otec a nej je len jeden váš učiteľ a predsa, ja to nechápem.
Veď práve dnešná doba a zvlôášť Fatima je o tom, aby sa všetky učenia týchto ľudí, teda každý kto vmyslel novú cirkev, musel k tomu niečo pridať, aby sa odlíšil od iných, lenže ak by práve toto zrušili všetky cirkve, zostalo by čisté evanjelium, nič iné a to je tiež poslanie Fatimy, lebo ak každej cirkvi zostane iba čisté evanjelium, zrazu budú všetky cirkvi rovnké a všetky na tom istom a o to ide aj nebu, ekumenizácia takýmto spôsobom.
Sahagara, toto by si bol schopný uveriť, že by nebo malo takýto záujem, aby takto zmizli aj trenice medzi cuirkvami, lenže potom všetci tí, čo to doteraz unávajú by mohli prepadnú súdu za rozkol v cirkvách a preto to držia zubmi nechtami, lebo sa domnievajú, že sa to oddiali, alebo ak to nikto neurobí, boh to bude musieť nakoniec uznať ????
Ja mám inú mienku o bohu, ale nielen o ňom, aj o satanovi. A mnoho predstavených vo všetkých kresťanských cirkvách zažije kruté prekvapenie, ako zažili farizeji, čo ukrižovali Ježiša. A potom bude neskoro plakať.lebo podľa tohoto je potom zjednotiť všetky cirkvi strašne ľahké a čím sa to dá ľahšie previesť a v cirkvách je proti tomu väčší odpor, tým bude to prekvapenie pre mnohých hroznejšie.


68.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 9. 2015, 21:56 avatar
Elemír....63.....Múdry je ten,kto sa drží Božieho slova! A ekumenizmus je jedna veľká lož. Nič také neexistuje,lebo nikto nezľaví zo svojich predstáv. A nemôžeš spájať cirkvi s rozdielnými náukami. Pretože ak peklo/miesto múk/ nie je,tak potom opačný názor predstavuje urážku Boha a jeho diskreditáciu. A to som spomenul iba jednu náuku. A s Fatimou na mňa nechod.
Biblia učí o jednej pravde,o jednom náboženstve. A to,ako sa každý postaví k tejto otázke/čo si vyvolí/ je jeho osobná vec,a bude žať za svoje rozhodnutie,ak nenájde pravdu a pravé náboženstvo.
A to,čo robia dnes JS v zmysle Matúša 24:14 je to,čo vedie k jednote a ku konečnému riešeniu náboženskej rozdelenosti a problémov ľudstva. Ef.1:9-10,. Mich.4:1-4
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:19,  Vasa ucenie je take, že na tejto zemi bude raj na večnosti , a tak dochadzate potom k takým...
dnes, 09:07,  Shagara, ver že tato zem pominie....lebo vsetko čo je viditelne pominie....V Božom kraľovstve...
dnes, 09:07,  Edko dobre si nas vsetkych pobavil!!!!:))))
dnes, 09:01,  To si aj doktor prírodných vied? Postrehla som, že ťa tu volali Viktor. Si Viktor? :) A u...
dnes, 08:59,  Abramovic ich ma 6!!!!:)))
dnes, 08:58,  Viem ale nepoviem....:-( možno by som pošepol...:-)
dnes, 08:57,  https://www.youtube.com/watch?v=t2jSzcneEdk
dnes, 08:53,  A ty kam ideš? Merať, merať? *03*13*17*54
dnes, 08:52,  Ty ideš takto po frajersky? :O *33*18 Vo vašom kraji nesneží. o-----/o brm, brrrrrm,...
dnes, 08:49,  Pre stromček? Myslíš na Suzuki V strom?...
dnes, 08:47,  Viem, ale nepoviem....som meteorolog. :-))))))))))))
dnes, 08:47,  Inflacia v Rusku od rozpadu ZSSR 40 000 nasobna!!! Cize ked v 95 stal chleba 100 rublov tak dnes...
dnes, 08:44,  2/ Takze Polsko ma plyn z USA??? V plynovych bombach????:)))
dnes, 08:44,  A čo mi odtiaľ prinesieš? ;D *38
dnes, 08:42,  Som opačný kút od Nitry. A čo v Nitre? Ideš pre stromček? *03
dnes, 08:40,  Tak aspoň kraj napovedz, aby som sa metelicou nepredieral. *04
dnes, 08:38,  U nás, Petrík, ty môj tatík :) *53*56
dnes, 08:37,  Kdééééééé? Za chvíľu idem do Nitry.
dnes, 08:36,  Kristušát Shagara. neser ma!!!!! Kto si ty, že rozhoduješ o tom, či tvoje dieťa musí...
dnes, 08:35,  * * * * Snežíííííííííííííííííííííííííííííííííííííí! *51...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(238 323 bytes in 0,194 seconds)