Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Testovanie na Covid 19 bude impozantné

49
reakcií
358
prečítaní
Tému 19. októbra 2020, 21:29 založil havran.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

havran
   19. 10. 2020, 21:29 avatar
Takto zakončila besedu v TA3 Cigániková na tému "príprava testovania celej populácie na Slovensku.

2.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 21:31 avatar
Lepšie by bolo, keby povedala grandiózne................a mala by sa premenovať na Rómovú, lebo Cigániková je rasizmus, aby neskončila v base vedľa Kotlebu !!!!!!!!!

5.
označiť príspevok

havran
   19. 10. 2020, 21:35 avatar
Osvietený a čo ťa ešte trápi? Čuráš do piesku?

6.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 21:35 avatar
Čurám Kiskovi na čurák.  
Súhlasí havran

14.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 10. 2020, 21:47 avatar
volajako hlboko si klesol....ty naš sudruhu.....
Súhlasí Osvietený

15.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 21:49 avatar
On mierne klesol, ale ty si spadol do rožzhaveného jadra zema.   
Súhlasí havran

16.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 21:50 avatar
zema ´= zeme

46.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 08:19 avatar
ondrej61- toto slovo by bolo dehonestujúce iba vtedy, keby si sa k nemu prihlásil aj ty "bezmozog"!     

17.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 10. 2020, 21:52 avatar
havran, nič v zlom, ale prezentuješ sa tu ako clovek, čo bol nejakým instruktorom či čo....ale neverím ti ani pol slova....ved ty si tak hlupo posmievačný.....že to nejde do kopy. Predsa len ludia, ktorí boli aj v socializme na vrcholných miestach, tak mali a maju urcitu svoju uroveň.....Teba davam do jednej urovnes kamzíkom
Súhlasí kntsz, Osvietený

18.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 21:53 avatar
A ja teba dávam a verím tomu podľa tvojich príspevkov, že si ledva absolvoval základnú školu a potom ťa zavreli za výtržníctvo.

19.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 10. 2020, 21:55 avatar
ja sa nehram kamzíku na nejakeho inteligenta....to robí havran a je to smiešne
Súhlasí Osvietený

20.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 21:56 avatar
Nie nie, ty sa dokonca hráš na Boha do boha ty eštekáku !!!!!!!!!!!     

22.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 10. 2020, 21:57 avatar
estebak bol zrejme tvoj tato
Súhlasí Osvietený

24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 10. 2020, 22:00 avatar
ale ja ťa mám rád aj tak ....či veríš, alebo nie...všetci sme na obraz boží
Súhlasí Osvietený

31.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   19. 10. 2020, 22:35 avatar
dakujem za tento suhlas kntsz.....predsa len je niekedy dobre, ked clovek vníma, že s ním niekto suhlasí.....Ty nedavaš kntsz mnoho suhlasov, ale ked dáš, tak potešia......Ďakujem
Súhlasí Osvietený

47.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 08:22 avatar
ondrej61- keď to ty posudzuješ, tak ma to vôbec nevzrušuje. Keby si začal so mnou súhlasiť, musel by som sa zamyslieť nad sebou.

32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 10. 2020, 22:40 avatar
havran je fajn , že ešte stále nechápeš čo je covid 19 o ktorom si tvrdil a asi i tvdríš , že neexistuje .

O to bude tvoje prebudenie drsnejšie . Prídeš na to onedlho. Nebudú to ani mesiace .

Keď som pre asi 10 dňami písal akej apokalypse bude naša krajina čeliť o mesiac mal si ma za blázna počkaj na polku novembra a potom mi to napíšeš .

40.
označiť príspevok

havran
   20. 10. 2020, 05:59 avatar
Osvietený netráp sa s mojím chápaním, to ty máš praženicu v hlave a to potom nemôžeš nič pochopiť a kecáš blbosti a vymýšľas si. Máte medzi sebou i mysliteľa kntsz tak ho trochu posmeľte, lebo akosi zhasol a vy dvaja ste už dávno bez iskry.

44.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 08:08 avatar
A toto je
Desať bodov norimberského kódexu
Dobrovoľný súhlas ľudskej osoby je absolútne nevyhnutný. To znamená, že dotknutá osoba musí byť právne spôsobilá dať súhlas. Musí byť v postavení, v ktorom má moc vykonávať slobodné rozhodnutia, a to bez ovplyvňovania akýmkoľvek násilím, podvodom, klamstvom/zavádzaním, hrozbami, preháňaním, či inou skrytou/záludnou podobou obmedzovania alebo donucovania. Musí tiež mať dostatočné poznanie a pochopenie podstaty predmetnej záležitosti, čo jej umožní učiniť informované a zasvätené rozhodnutie. To si vyžaduje, aby bol účastník pokusu pred prijatím súhlasného rozhodnutia oboznámený s povahou, trvaním a účelom pokusu, so spôsobmi a prostriedkami, ktoré majú byť v pokuse použité, so všetkými nepríjemnosťami a nebezpečenstvami, ktoré možno odôvodnene očakávať, ako aj s účinkami na svoje zdravie alebo osobnosť, ktoré možno nastanú kvôli jeho účasti na tomto pokuse.
Povinnosť a zodpovednosť presvedčiť sa o tejto akosti súhlasu s účasťou na pokuse leží na pleciach každého jednotlivca, ktorý daný pokus navrhuje, riadi alebo sa na ňom podieľa. Je to osobná povinnosť a zodpovednosť, ktorú nemožno beztrestne preniesť na iného.
Pokus musí byť navrhnutý tak, aby priniesol pre dobro spoločnosti plodné výsledky, ktoré nemožno získať inými spôsobmi či prostriedkami a ktoré nie sú vo svojej podstate náhodné či nepotrebné.
Pokus musí byť založený na výsledkoch pokusov na zvieratách i na poznaní prirodzeného priebehu danej choroby či iného skúmaného problému a musí byť navrhnutý tak, aby očakávané výsledky ospravedlňovali vykonanie tohto pokusu.
Pokus musí byť vykonaný tak, aby sa predišlo všetkému zbytočnému telesnému či duševnému utrpeniu a poškodeniu zdravia.
Nesmie byť vykonaný taký pokus, u ktorého je vopred známy dôvod domnievať sa, že môže spôsobiť smrť alebo zdravotné postihnutie, snáď s výnimkou prípadov, v ktorých účastníkmi pokusu sú samotní lekári, ktorí pokus vykonávajú.
Stupeň rizika, podstupovaného účastníkmi pokusu, nesmie nikdy prekročiť stupeň rizika, vyplývajúci z humanitárnej dôležitosti problému, ktorý má tento pokus vyriešiť.
Musí byť vykonaná primeraná príprava a poskytnuté náležité vybavenie na ochranu účastníkov pokusu aj pred málo pravdepodobnými poškodeniami zdravia, zdravotnými postihnutiami či úmrtím.
Pokus smú vykonávať len vedecky vzdelané osoby. Počas všetkých stupňov pokusu sa od ľudí, vykonávajúcich pokus alebo zapojených do pokusu, musí vyžadovať najvyšší stupeň zručnosti, skúsenosti a starostlivosti.
Počas pokusu musí mať účastník pokusu slobodu ukončiť svoju účasť na pokuse, ak sa dostal do takého telesného alebo duševného stavu, v ktorom sa mu pokračovanie v účasti na pokuse javí ako nemožné.
Príslušný vedec musí byť pripravený prerušiť prebiehajúci pokus v ktoromkoľvek stupni, ak má dobrý dôvod (použijúc svoju dobrú vieru, vynikajúce zručnosti/skúsenosti a starostlivé zváženie, ktoré sa od neho požadujú) domnievať sa, že pokračovanie v pokuse pravdepodobne spôsobí poškodenie zdravia, zdravotné postihnutie alebo smrť účastníkovi pokusu

45.
označiť príspevok

havran
   26. 10. 2020, 08:14 avatar
Ospravedlňujem sa, za to , čo som urobil a Osvietený to robí bežne a dal som tu celý Norimbreský kódex. Z toho jasne vyplýva, že konanie Zmatoviča je neprípustné a neboli pre jeho počiny splnené podmienky.

49.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   26. 10. 2020, 08:31 avatar
Súdruh v núdzovom režime sa nám prehrieva     

48.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 10. 2020, 08:27 avatar
Núdzový stav môže vláda vyhlásiť len za podmienky, že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb, a to aj v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, životného prostredia alebo k ohrozeniu značných majetkových hodnôt v dôsledku živelnej pohromy, katastrofy, priemyselnej, dopravnej alebo inej prevádzkovej havárie. Núdzový stav možno vyhlásiť len na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území.

V čase núdzového stavu môže štát v zmysle zákona obmedziť základné práva a slobody, a to v nevyhnutnom rozsahu, na nevyhnutný čas. Najdlhšie môže núdzový stav v zmysle zákona trvať 90 dní.

50.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 10. 2020, 08:35 avatar
Okrem toho:
Plošné testovanie obyvateľstva na prítomnosť COVID-19 je dobrovoľné.
Kto sa však nezapojí do dobrovoľného systému plošného testovania, bude musieť ostať v desaťdňovej karanténe.

www.minv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

3.
označiť príspevok

havran
   19. 10. 2020, 21:34 avatar
Podľa toho ako sa v tej diskúsii vyjadrovala a aj ostatní diskutujúci, to nadšenie bolo akési prekvapivé. Vyzeralo to tak, že vôbec nie je podstatné čo je potrebné vyjonať pre úspešný priebeh testovania, ale hlavná je tá "IMPOZANCIA" Matelkovho nápadu nedostižného a neprekonateľného a prvého na svete.

4.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 21:34 avatar
Matelkóó do Bruselúúúúúúúúúúúúúúú """"""""""""""""
Súhlasí havran

9.
označiť príspevok

havran
   19. 10. 2020, 21:37 avatar
Už tam vol a nedopadlo to slávne., mal malú slovnú zásobu v svahilskom jazyku.    
Súhlasí Osvletený

10.
označiť príspevok

Osvletený muž
Neks tájm, jú tú ?   

7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 10. 2020, 21:36 avatar
Aha náš mnohokrat nakopnutý do gul Milaničko sa vratil nie len ako nullla ale i Osvlet       
Súhlasí ondrej61, kntsz

8.
označiť príspevok

Osvletený muž
Vitám, máš po piči hore brehom pasúci valach s titulom DRSC ING PhDRTYK 

13.
označiť príspevok

havran
   19. 10. 2020, 21:44 avatar
Osvietený keď ťa to žerie, máš na výber niekoľko super mien. Veď to doterajšie si už tak zdehonestoval , že potrebuješ inováciu. Potrebuješ poradiť, lebo pochybujem, že sa dostaneš z vlastnej pasce a hlúposti. 
Súhlasí Osvletený

11.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 10. 2020, 21:40 avatar
Veru impozantne pachatelovi uz teraz hrozi dozivotie. Tak hovori skutocny premier a prezident SR v jednej osobe Stefan Harabin .
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí havran

12.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   19. 10. 2020, 21:42 avatar
Veru impozantne fiasko a nerealizovatelna vec tak hovori odbornik doktor Bukovsky
youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

23.
označiť príspevok

havran
   19. 10. 2020, 21:58 avatar
Bukovského si idem vypočuť pred spaní ako večerníček.
Súhlasí Osvletený

26.
označiť príspevok

ninka
   19. 10. 2020, 22:12 avatar
Celé to testovanie je vopred odsúdené na zánik, neúspech. No prečo asi to nikto pred Slovenskom nespravil? Jeminé, ale Slovensko naše bude prvé. Ou jee. Mať moc v rukách je silné lákadlo a nebezpečné sústo. Spoločenstvo prsteňa.
Aký je skutočný zámer, sa nedozvieme. Hlavne, že všade ochrana osobných údajov.
Vírus nič nezastaví.
To bude hanba.
Ľudia budú umierať na iné. Toto bude likvidačné pre spoločnosť, rodiny, vzťahy rôzneho druhu. Kam to až smeruje? K totálnej strate slobody? K šíreniu strachu ďalej a ďalej? Výhražkám? Prečo vláda nerozdáva vitamíny?
Súhlasí Osvletený

27.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 22:14 avatar
Vláda rozdáva strach, majú vzor u pána Hitlera !!!!!!!!!!!     

28.
označiť príspevok

havran
   19. 10. 2020, 22:18 avatar
To som už Osvietenému povedal a žiadal som ho, aby povedal kto mu bude robiť Gobelsa. Nič nepovedal, asi to bude Osvietený, no je to krach vlády, lebo taký chujko to dovedie do krachu skôr ako Hitler.

29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 10. 2020, 22:26 avatar
ninka čo majú osobné udaje s testovaním ?

Osobne sme sa dnes bavili ako to logisticky zvládneme u nás ale ja to vidím na najmenej o týžden preložený termín .
Do dušičiek nezvládneme logistiku.

Šírenie strachu diagnostikou choroby ??? Tomu nerozumiem .

Ty si myslíš že keď ľudia ktorí maju covid 19 slobodne roznášaju vírus po Slovensku to je šírenie nestrachu ak ich izolujeme na 10 dní je šírenie strachu ???

Tu mám asi iný myšlienkový pochod .

Ak ľudia nepôjdu na testovanie nebude to ostuda bude to ich vizitka .

Nepôjdu ??? Nech nejdú ak chcu aby zdravotníctvo skolabovalo zomreli tisíce ľudí a potom si chcu užiť mesiac alebo viac lockdown je najlepším riešením odmietnuť testy . Lebo iný dôvod ani neexistuje .
Súhlasí kntsz

30.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 22:27 avatar
Lokdávn tu máme už od roku pána 1989, tak ešte jeden malý zvládneme.  
Súhlasí havran

21.
označiť príspevok

havran
   19. 10. 2020, 21:56 avatar
Pozrite si Harabina jeho svojský štýl asi každý nemusí, ale to je presné:
http://www.youtube.com/watch?v=pYV4O2qg__w Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=youtu.be
Matelko si dláždi cestu do basy za zneužitie a uzurpovanie moci v čase vyhlásenej núdze.

33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 10. 2020, 23:14 avatar
Harabin Mečiarov paholok šíriteľ dezinfošiek a hoaxov zaujal havrana               

Ten mal sedieť už dávno a do roka do dňa sa tak i stane .

34.
označiť príspevok

Osvletený muž
   19. 10. 2020, 23:15 avatar
Aj ten kokot Kiska pôjde sedieť, o to sa osobne postaráme.   

37.
označiť príspevok

havran
   20. 10. 2020, 05:34 avatar
Osvietený, ty by si mal byť vyšetrovateľ, prokurátor i sudca v jednej osobe a všetko by bolo vyriešené imbecil však?

25.
označiť príspevok

havran
   19. 10. 2020, 22:09 avatar
Minister Naď sa ujal svojej úlohy razantne.Le nevie, či bude miliony testovaných tých rozdelí na dve skupiny no ktorú časť Slovenska vyhradí nakazeným ešte nevie.

35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 10. 2020, 23:20 avatar
havran nakazení by sa mali slobodne pohybovať po Slovensku nie doma sedieť v karantene . Toľko k tvojej logike .
Podľa mňa sa termín 2 novembra bude posúvať , lebo sa logisticky nestihne . Ale to je len môj názor .
Sabotovaním testovania prejdeme k lockdownu.

Môj návrh bol kto sa otestuje dostane pasku na ruku a môže sa pohybovať po Slovensku obchodoch atd. Kto sabotuje nech je v karantene 14 dní.

Tak by som to ja riešil .

Alebo v tej karantene bude cele slovensko a nie 14 dní ale ovela dlhšie .

Kto to nechápe skoro sa prebudí do reality .

Ľudia totiž vôbec ale vôbec nechápu čo čaká Slovensko , ale skoro a veľmi skoro to začne docvakávať i bezmozgom
Súhlasí kntsz

36.
označiť príspevok

havran
   20. 10. 2020, 05:32 avatar
Osvietený ani sa nedivím, tvojmu chápaniu . Si na tom tak ako Matovič, Remišová a Cigániková. Blbeček si myslí, že otestujú ho a je zdravý. Tieto testy ktoré nás budú stať 50 mil. EUR môžu zistiť v závislosti od fázy zachytenia 30 percent. Len Zmatkovič môže takto riešiť veci na spôsob "poďme je...ť" a samozrejme i ty pako. Prepáč, ale som ťa musel titulovať, lebo tvoja genialita si to zaslúži. Podľa výpočtov Matoviča je nakazených Slovákov každý 10-tý teda kde dáš 500 tisíc ľudí? Doma a kde dáš ten zbytok, alebo to urobíš naopak? Pako, však?

42.
označiť príspevok

kntsz muž
   20. 10. 2020, 10:27 avatar
35-
Osvietený, ja už to vidím inak.
Ľudia, čo sú otvorene proti testovaniu a vlastne proti všetkým obmedzeniam vlády zabraňujúcim šírenie vírusu, to robia pri plnom vedomí a so "zdravým" rozumom.
Títo ľudia cielene chcú, aby čo najviacej ľudí zomrelo, aby skolabovali nemocnice a hospodárstvo.
Vždy takýto ľudia v spoločnosti boli, sú a iste aj budú. Je to škodná.
Diskutovať s nimi na túto tému, je strata času, lebo anarchia je ich svetonázor.
Sú to skrachovanci, či potomkovia skrachovancov, ktorí už stratili zmysel života.
Ich zmyslom života je čím horšie tým lepšie a stiahnuť do tohto marazmu čo najviacej ľudí.
Niekedy mám pocit, že tento vírus je naozaj Božia ruka.
Vírus v prvom rade napadne týchto skrachovancov, ktorí ho bagatelizujú.
Už je internet plný článkov takýchto ľudí, čo tento vírus dostali. Odhliadnúc od ich utrpenia pri jeho prekonávaní, je podľa ich vyjadrení utrpenie väčšie, keď vidia, že spôsobili smrť svojich najbližších.
Škoda, že pri tom musia zomierať aj nevinní, ale asi tak to aj musí byť. 

38.
označiť príspevok

havran
   20. 10. 2020, 05:39 avatar
Osvietený, len tak pre zábavu: Poraď tým naším odborníkom, lebo včera na TA3 si nevedeli ani len predstaviť ako to všetko zorganizovať. Na to treba hlavú dubovú a ty to máš a tvoj Neomylný premúdry vševed na to už nestačí.

39.
označiť príspevok

havran
   20. 10. 2020, 05:42 avatar
VIXO 1990čo ťa sem priviedlo?

41.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 10. 2020, 08:15 avatar
Prišiel nám zvestovať svoju vieru

43.
označiť príspevok

Vixo1990 muž
   20. 10. 2020, 11:05 avatar
Praktický vlastne neviem nuda a nudné surfovanie po internete ma do klikalo až sem ????????
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:42,  Bohužiaľ pán era, to je realita. *04
dnes, 16:42,  18, ........ to ako keby si tvrdil, že majster vo fabrike nie je človekom, ..... lebo v...
dnes, 16:42,  Nie obyčajný!!! Napr. modrý papier ti odpustil aj keď si bol pozitívny. *04
dnes, 16:40,  Bravó pán veľkomožný!! Bravó!§ Dáme aj začiatok? Hej hor sa sveta koviďáci, hej hor...
dnes, 16:40,  Ten len v Kristovi možno nájsť. *55
dnes, 16:39,  ...večný pokoj..
dnes, 16:38,  Lebo keď upálil bosorku, ktorá privolávala krupobitie, tak už krupobitie prišlo od Boha a...
dnes, 16:37,  No ale krst vo vode je biblický krst, presne tak ako nam to ukazal Ježiš. A vidíš že ludia...
dnes, 16:37,  Akože Ti papier odpustí hriechy?
dnes, 16:37,  Katastrofálne? :) Len sa ukázalo, čo si ľudia myslia o celom tom kovide a testovaní ako aj...
dnes, 16:37,  Direktora urgujeme (Admin pošiel ku Skajke)
dnes, 16:36,  Prajem ti tvoj idealizmus :)
dnes, 16:36,  Po rokoch hrôzy vojny, právom večného pokoja žiť.... :-))
dnes, 16:35,  Ondrej, všetko RKC pokazila? JA si myslím, že pálenie bosoriek a predávanie odpustkov bolo...
dnes, 16:35,  Jo, to je čosi podobné ako tebe siahnuť na krst do vody.
dnes, 16:34,  Majú kúpených aj odborníkov na danú oblasť, myslím, že tým so povedal všetko. *04
dnes, 16:33,  Pripúšťam, že to môže byť podvod, ale neverím, že ak je to podvod, tak je to len taký...
dnes, 16:32,  135. Obtelíš svet? Toto je tu málo teliatok a volov? *13*13*13*13*13
dnes, 16:31,  Je to vdaka RKC, ktora vsetko pokazila a teraz sa to musi napravať....nejde to naraz . Skus...
dnes, 16:31,  Inkvizícia absolútna *20
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Zmyslom života je žiť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(138 604 bytes in 0,184 seconds)