Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Téma vysoko aktuálna..

5
reakcií
1296
prečítaní
Tému 28. novembra 2013, 08:21 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
08. 09. 2015
17
12. 12. 2015
33
23. 02. 2017
7
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   28. 11. 2013, 08:21 avatar
Ježiš bol bezpochyby veľký muž, či už z hľadiska kresťanov, alebo jednoducho dejepiscov, málokto ale vie, že bol tiež mužom mnohých mužskosti, alebo že mal aspoň najpodivnejší typ pohlavia, aké si vôbec kto dokáže či nedokáže predstaviť.

Ako Žid, pretože Ježiš Židom bezpochyby bol (ak bol), bol samozrejme tiež v detstve obrezaný. Lenže tým začína záhada, ktorej rozlúštenie je dodnes zakázané.

V minulosti sa totiž vyskytovalo niekoľko Ježišových predkožiek (až okolo dvadsiatich) na rôznych miestach a niekedy aj zároveň a podľa niektorých tvrdení sú dve jeho predkožky stále uchovávané ako relikvie a jedna je viditeľná s pomocou menšieho astronomického ďalekohľadu na nočnej oblohe.

Ako je to teda s tými predkožkami? Najslávnejšou Ježišovou predkožkou bola tá, ktorú údajne daroval Karolovi Veľkému anjel, keď sa vraj modlil pri Božom hrobe. Oveľa pravdepodobnejšie však je, že ju dostal ako dar od cisárovnej Ireny. Po korunovácii ju Karol Veľký z vďačnosti daroval pápežovi Levovi III.

Neskôr bola táto predkožka ukradnutá a ešte neskôr sa objavuje v talianskej Calcate, kde sa opäť stala predmetom uctievania. To viedlo k istému konfliktu, pretože tiež kláštor v Charroux bol známy tým, že mal v držbe už raz pravú Ježišovu predkožku.

Ďalšia zo slávnych Ježišových predkožiek sa nachádzala v Antverpách, kam ju priviezol Balduin I. jeruzalemský z Palestíny niekedy okolo roku 1100.

V 15. storočí vzniklo dokonca v Antverpách akési "Bratstvo Ježišovej predkožky" nazvanej "van der Heiliger Besnidenissen ons liefs Heeren Jhesu Cristi v onser liever vrouwen Kercke t" Antwerpen".

Nuž podobne ako v prípade triesok zo Svätého Kríža, ktorých je po celom svete toľko a z toľkých rôznych driev, že by Ježiš musel byť ukrižovaný na plti, je aj predkožiek jednoducho nejako príliš. Je možné že kus látky na obrazoch ukrižovania skrýva svetu pohlavný orgán, s akým zatiaľ nemala veda žiadnu skúsenosť?

Mal snáď Ježiš na jedinom penise niekoľko predkožiek (vzhľadom asi ako cibuľa), dorastala mu predkožka pravidelne, alebo snáď bol multipohlavný? Navyše sám Ježiš zaobchádzal so svojím pohlavím dosť divne. Napríklad sv. Kataríne Sienskej navliekol na prst svoju predkožku ako snubný prsteň. Jeho pohlavie bolo teda nielen zázračné, ale aj multiufunkčné!

Korunu všetkému nasadil v 17. storočí teológ Leo Allatius, ktorý vo svojom spise De Praeputio Domini Jesu Christi Nostri Diatriba ("Diskusia o predkožke nášho Pána Ježiša Krista" úplne vážne tvrdil, že pravá Ježišova predkožka vstúpila spolu s ním na nebesia a teraz je vidieť ako Saturnov prstenec.

Vzhľadom k tomu, že viditeľné Saturnove prstence majú polomer sto štyridsať tisíc kilometrov, pasoval tým Ježiša na muža s najväčším pohlavím v slnečnej sústave a pravdepodobne aj v celom vesmíre.

Katolícku cirkev samozrejme posmešky na adresu Ježišovho pohlavia už v 19. storočí začali trochu otravovať. Vyriešila to teda s gráciou a citom, ktoré sú jej vlastné. V roku 1900 vyhlásila, že ktokoľvek, kto niečo povie alebo napíše o Ježišovej predkožke, bude exkomunikovaný.
Súhlasí Osvietený


5.
označiť príspevok

Blanka žena
   28. 11. 2013, 14:27 avatar
téma je nechutná; čo keby si si na svojej predkožke vystrihol oči a natiahol si ju na hlavu ako kuklu ?   


2.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 11. 2013, 09:04 avatar
Jeden lepsi ako druhy, kazdy z inej strany, ale kazdy riesi blbosti  
Súhlasí Malá Zoe


3.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2013, 09:38 avatar
V rtomto prípade máš frajer asi pravdu, pretože iba zavedením celibátu sa cirkevní predstavitelia viacej zaoberjú touto temaikou, preto som aj ja proti celibátu, lebo je nožstvo dôkazov v histórii a aj dnes, že sex podľa evanjkelia, teda v posvätenom manželstve, nie je hriech a nebráni k svätosti.
Týmto vlastne sa do učitej miry vyrazila satanovi zbraň sexu z ruky a dalo možnosť žiť každému človeku normálne tak, ako nás stvoril Boha mať šancu byť svätý.
Samozrejme, že to potom chce, aby sex bol tou anjintímnjšou vecou každého z nás a aj tých najsvätejších a všetkých, ktorí žili na tejto zemi a sú v nebi vrátane Krista a jeho rodiny a aby sa každý staral o svoj vlastný sex a nepochal noc do vecí ioných.
Lebo to ja považujem za jeden zo základných pilierov inteligencie. Ak mi je nepríjemné, že sa mi niekto nasilu chce vbúrať do mejej intmity a vyziapať do sveta s nadsádkou špinavého humoru moje najintímnejšie záležitosti z môjho sexuálneho života, potom to nemôžem robiť ani ja iným, ak sa cítim, že mám v sebe dostatok inteligenčných zábran a dostaok inteligencie na to, aby som to cítil trápne a ak mám v sebe dostaok inteligencie, aby som púochopil princíp inteligencie.
A teda, tak, ako mi je trápne starať sa do sxuálnych vecí ľudí, ktorých si vážim a mám ich vysoko nad sebou, ako napríklad rodičia a iní blízki príbuzní, Tak mi je vyssostne trápne starať sa do intímnych záležitostí tých najsvätejších vrátane ježiša a jeho pozemskej rodiny. Lebo viem, že aj môj otec to musel mať, aby som prišiel na tento svet, ale aby som sa s ním o tom bavil, z toho mi je na grcanie ako z každého, čo sa v týchto veciach s obľubou hrabe. Ale ak nemá niekto na to potrebnú inteligenciu, nemá točím zakryť a musí sa zakydať od intímnosti nevinného človeka.
Súhlasí Wolfe


4.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 11. 2013, 10:13 avatar
Celibat i askeza su blbost...


6.
označiť príspevok

Bojislav muž
   28. 11. 2013, 18:47 avatar
nech sa snazim ako chcem tak nevidim v tejto teme nijaky zmysel okrem trollingu
Súhlasí Wolfe
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:52,  V súčasnosti žije na našej planéte obrovské množstvo ľudí, ktorí neveria v nijakého...
dnes, 19:43,  *39 Presne Přitom , že vraj zajtra už ide vážny pacient domov .
dnes, 19:43,  Klein prečo si mi neodpovedal na moje predchádzajúce komentáre ? A ten kňaz o ktorom...
dnes, 19:15,  Práve naopak!! Budú ich nasledovať. *39*39*39*39*39
dnes, 19:12,  Ľudia ich takýmto príkladom budú určite horlivo poslúchať .
dnes, 19:12,  No a mne zase toto ujo Igor ponúkal už 4x celkovo. Prečo som to nevyužil?? Teraz nás...
dnes, 19:09,  Takže si Číňania budú prdieť do potrubia sami? *06*06*06*06*06
dnes, 19:08,  Nie veru, neoslabuje kresťanstvo!! Iba posiluje vieru migrantov, ibaže si neviem spomenúť...
dnes, 19:06,  JA som s Lemmym najsamväčší kamarát.*04 Ochránim ho!!
dnes, 19:05,  (3) Peter67, s Lemmym sa nehádaj, veď on " by pohodlne vedieť naletieť na toto...
dnes, 19:04,  Krajči chce zaočkovať 150 000 ľudí?? Tak to si chlapec zapichá. JA na jeho mieste by som...
dnes, 18:55,  Ono opačne to asi nejde!! Lebo Židom sa musíš narodiť*!!! Takže asi ak je cesta...
dnes, 18:53,  (5) Zuzka8, odporúčam Ti spýtať sa na to svojho otca, deda, alebo starších ľudí v...
dnes, 18:48,  www.youtube.com/watch?v=l1DIV8V_zwQ
dnes, 18:46,  Nestíhaš, lebo sa sústreďuješ na osobné útoky. Sleduj, eviduj, vládni. *03*03*03*03
dnes, 18:45,  Z fondu ROH mu priviezli darček- jednu chrumkavú kačičiku.*02*02*02*02*02 Ujo Boris sa...
dnes, 18:44,  (2) Vynisha, ďakujem Ti za vyvolanie spomienok z môjho detstva. Ako chlapec som na rebriňáku...
dnes, 18:34,  https://youtu.be/_ECNkKwQPr8
dnes, 18:29,  Zase machrujes zase jak vrtulnik ,
dnes, 18:29,  Nemachruj *04
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Udržiavajúc si svoj duševný pokoj chránime i ten telesný.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 834 bytes in 3,232 seconds)