Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Tak ako,......."Je Kristus rozdelený"?

25
reakcií
795
prečítaní
Tému 30. mája 2019, 16:40 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2019, 16:40 avatar
Biblická správa v 1 Korinťanom 1,12-13 hovorí: "Myslím na to, že každý z vás hovorí: "Ja som Pavlov," "Ja Apollov," "Ja zasa Kéfasov," "A ja Kristov." 13 Je Kristus rozdelený? ..."
----------------------------------------------------------------------------
Teda, aj tu sa začali črtať rozdieli medzi učeníkmi, a to omnoho menšie ako dnes vidíme medzi mnohými denomináciami kresťanstva, a Pavol jasne naznačil, že nemôžu byť kresťania ROZDELENÍ ! Alebo nebodaj stáť proti sebe , ako to často bolo v minulosti a je aj dnes. Teda, je úplne nebiblické tvrdiť: "Ja patrím k Lutherovi,...... ja ku Kalvínovi,.....ja k J.Wesleymu,...... ja k J.Whiteovi a E.Whiteovej,......ja k J.Smithovi,.....ja k Russelitom,........ ja k Rímu /Petrovi,prvý údajný pápež = pápeženci/,........ja k východným kresťanom,.....a podobne.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kristove "telo" nie je rozdelené,....a v danom znázornení z Biblie , toto telo/jednotlivé údy/ navzájom spolupracujú. Viete si predstaviť rozdelenie v tele, že by pravá ruka škodila ľavej ruke? To by bolo niečo choré, bola by to anomália. Príklad: Ak RKC bojovala s protestantmi v tridsaťročnej, obludnej vojne, tak to je niečo nepochopiteľné. Môže to tak byť? Alebo, boli to skutoční kresťania? Môžu až takto byť rozdelení kresťania? Pokrytectvom je aj to, že dnes sa hovorí o ekumenizme, i interkonfesionalizme/čo sú nebiblické prvky/, ale pritom presný opak v bežnom živote je pravda. Opäť príklad. Katolík si zoberie evanjeličku/a tí sú naozaj ku sebe náukovo blízko/, a keď by povedal katolík svojmu farárovi, že bude mať sobáš v kostole evanjelikov, hneď zistíte , ako je to s tým ekumenizmom a "bratstvom". A nebodaj by ste spomenuli, že budete deti vychovávať v evanjelickom duchu,...tak to by už ste asi nezabudli na reakciu kňaza nikdy. Teda, to rozdelenie medzi kresťanmi je reálne a nemožno ho ničím zakryť. Má to tak byť? Alebo tu má dnes Boh iba jednu svoju cirkev? Nech nám poslúži v tom aj model zo starovekého Izraela, a model kresťanov z 1 storočia.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                                  

"Kto je teda verný a múdry sluha, ktorého pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby jej načas dával pokrm?" Mat.24,45 ... ???
Súhlasí elemír


2.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   30. 5. 2019, 18:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2019, 19:12 avatar
2,....a teraz bud konkrétny, v čom a ako prekrútili Bibliu JS? Alebo to nevieš, a len mlátiš prázdnu slamu?
A ty máš "mormona" v hlave. 
Foton,....kedy začneme študovať Bibliu? Ak sa budeš úprimne snažiť, za pol roka spoznáš pravdu. Takto len tápeš v tme a v ezoterike ..."obohu.cz". A nie si ty Sarvas?


3.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 5. 2019, 18:55 avatar
V postate sa dá tým súhlsiť, aj keď je to vybraté z kontextu.
Ja by som to ešte zjednodušil, že človek môže patriť iba kristovi, alebo tomu druhému a v evanjeliu je na to mnoho príkladov a podobenstiev.
Ako môže niekto dúfať, že mu bude odpustené, ak on sám nevie odpustiť, teda nie človek môže o niekom, alebo o sebe sám povedať, patrím kristovi, lebo to môže vedieť iba ježiš, alebo jeho ortec.
Keby stze vedeli, kto je môj otec, vedeli b ste, kto som ja , ale vy nepopznáte môjho otca a nemôžete vedieť, kto som ja.
Kolkí si myslia, že poznajú ježišovho otca a pri tom žijú pod kliatbou tridentského koncilu.
Keby len tušili, ako nenávidí satana otec ježiša krista, už dávno by sa zbavili kliatby a zrazu by zistili, že začali žiť iný život, bez kliatby a so skutočným ježišom.Nerobili by mnohé veci naopak proti ježišovi, lebo ježiš je láska a liečiteľ chorých a hriešnych.
Ale oni nenávidia práve tých,čo sú svätí, lebo robia to, načo prišiel ježiš k nám. Nedovolia im chodiť ku hriešnikom, lebo ten, čo je v ních pod kliatbou nenávidí svätosť a má z nej poanicky strach.
Svetskými spôsobmi ovládli cirkev, aby svätým nedovolili slúžiš sväté omše, vylučujkú ich z cirkvi a nenávidia zn amenia z neba a sú leniví ich študovať, posudzovať. A nebo ich trestá tým, že cirkev nemá svätosť a teda božiu oporu dať do poriadku tento skrvavený svet. A preto im ani nie je dané pochopiť to, čo sa im snaží nebo predložiť.
Asi pred 3 či piatimi rokmi v dechticiach bola zverejnená matkou pomoci modlitba za mladých kňazov. Oni túto modlitbu okamžite odmietli a vymysleli svojku vlastnú, dodnes sa po každej omši modlí, A výsledok. Neviem ako inde, ale v badíne sa zatvára seminár. Počúva vôbec nebo veriacích pod kliatbou ?
Cirkev je bohaťá, má peňazí na všetko a teda tie nerozhodujú, akože o tejto veci ani nemôže rozhodovať moc tejto zeme, Chýba to najdôležitejšie, nebo si nepovoláva svojích kňazov, a načo, do cirkvi, ktorá je prekliata ? A načo by chceli nových ak od seba odhadzujú hotových.zakazujú im slúžiť omše, niektorí biskupi nosia na sebe nie ježišov kríž, ale kríž tých bohov, proti ktorým musel bojovať v egypte mojžiš aj s áronom.
Do tohoto si má ježiš povolávať nových kňazov???
Deti a mládež, strácajú vieru, urobia si na nátlak rodičov prvé sväté príjimanie a birmovku a potom viera postupne zhasína., lebo cirkev im nevie vysvetliť, prečo veriť boha, aký to má pre človeka prakticky význam, lebo pod kliatbou ani sami nemôžu vedieť, kto je ježišov otec.
Cirkev premenili na faloš, ktorá nedokáže osloviť viac ako 10 či 15% ľudí a to je nadvláda zlého 85% a podľa toho takto aj vyzerá tento svet.
Zlí v nich im nedovolia vidieť na svojích rukách krv desiatok milionov zabitých a umučených, robí ich ľahostajných a zaslepuje im oči pred zodpovednosťou za každu slzu a za každú nevinne vyliatu kvapku krvi, aby ani netušili, že sú zodpovední.dennodene čítajú evanjelium a netušia a nevidia, že majú v sebe otočený rebríček hodnôt naopak.
Cirkev zomiera denne obrovskou rýchlosťou a oni netušia, že ten vlak v ktorom sa všetci vezieme ide na opačnú stranu.
Zobrali si na seba moc o všetkom rozhodovať a netušia, že všetko je v nich otočené naopak a pri tom nič zložité, len uveriť znamenia z neba
Sv. Ján pavol II.povedal, keď sa ho novinári pýtali na medžugorie" Keby som nebol pápež, tak tam idem !
Najhroznejšia veta posledných čias. Stále mi chodí po rozume a neviem s tým pohnúť.
Či mu nikto zakazoval, aby tam šiel alebo pápežský stolec nebol a nie je hodný vstúpiť na túto zem. alebo, či už hierarchia cirkvi nie je služobnica božia, ale sú to už len prefektné fleky zamestnancov firmy " katolícka cirkev ?

Nájde sa vôbec niekto na tomto svete, kto teraz plače so mnou ?


13.
označiť príspevok

auxiliarius
   31. 5. 2019, 15:19 avatar
elemir, poznas Stary zakon? Obcas sa stava, ze ludia co citaju len evanjelia, nechapu Bozi zamer, predsa len evanjelium bez Stareho zakona je neuplne

lepsie je potom chapat plan spasy, niekde si hovoril, ze citas jedine evanjelium

nedostatok knazov je inak problem zapadneho sveta, to nie je len badin


6.
označiť príspevok

J.Tull
   30. 5. 2019, 19:35 avatar
Shagara, ako je to u JS... ako to v praxi vyzerá, keď si katolík /evanjelik, adventista, kvaker../. vezme sa ženu "svedkyňu", prípadne naopak, keď si "svedok" vezme za ženu katolíčku /evanjeličku, adventistku, kvakeru.../?  


7.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2019, 19:48 avatar
6,...... Boží názor na uzavretie manželstva s neveriacim je vyjadrený v Malachiášovi 2:12, z ktorých vyplýva istá zásada pre kresťanov. Samozrejme, dnes pod Kristovým zákonom nehrozí to, čo v minulosti, ale môže to mať vážne následky , ak si svedok/svedkyňa/ zoberie neveriaceho.
Preto sú kresťania nabádaní, aby vstupovali do manželstva ..... „iba v Pánovi“. (1. Korinťanom 7:39)
Teda, aby si brali za mužov, ženy iba svojich duchovných bratov,sestry.
Nerovný "záprah" vždy spôsobuje značné problémy. Hlavne tam, kde sa berie náboženstvo vážne a každý deň sa praktizuje.
Niektorí túto zásadu nerešpektovali a mali potom z toho bolehlav. Nie je to hriech, ani povinné prikázanie,....len dobrá a užitočná rada. A o tom viem svoje.
Súhlasí J.Tull


9.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 5. 2019, 11:04 avatar
Shagara, súhlasím... pýtal som však na to ako sa správa spoločenstvo voči svojim členom, ktorí majú partnera/rku iného vierovyznania... ako sa správajú k tým, ktorí zvolili kompromis v prospech ich vzájomnej lásky...
 


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   31. 5. 2019, 14:34 avatar
Shagara, presne tak. Salviši, teda jehovisti sú jedni z tých, ktorí sa snažia rozbiť cirkev. Kristus nie je rozdelený, len vznik takých siekt a náboženských organizácií ako Jehovovi svedkovia dopomáha k tomu, na čo sa pýtaš, prípadne, čo ťa trápi v tejto téme.


14.
označiť príspevok

Shagara muž
   31. 5. 2019, 23:35 avatar
12,.....Teda, aj kresťania a Ježiš "rozbili" vyvolenú cirkev židov v 1 storočí?
Židia si ešte aj dnes myslia, že sú stále vyvoleným národom , a že mesiáš ešte len príde.
.-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A to Ježiš si vyvolil v 1 storočí "ostatok" a tak je tomu aj dne , pri jeho druhom príchode, keď si tiež vyvolil ostatok", a z toho statku sformoval svoj ľud, ktorý dnes pod jeho vedením zhromažďuje úprimných ľudí aby boli "jedno" a v jednom náboženstve, ktoré bude tvoriť základ/občanov/ nového, spravodlivého sveta, pod vládou Božieho kráľovstva!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efezanom 1,9-10 ...... "tak, že nám oznámil sväté tajomstvo svojej vôle. Je to podľa jeho záľuby, ktorú sám v sebe zamýšľal 10 pre správu na plnej hranici ustanovených časov, totiž opäť zhromaždiť všetky veci v Kristovi, veci v nebesiach a veci na zemi. [Áno], v ňom,"
DNES JS ....... ZHROMAŽĎUJÚ !!! Mat.24.14


15.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   31. 5. 2019, 23:41 avatar
Koho tym myslel ? Skor jak napises nejaku sprostost by si mala vediet ze su to ziaci Matky o ktorej hovoril jezis ktora vas bude ucit ako sa spojit s duchom svatym)


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   31. 5. 2019, 23:49 avatar
15,.... a na čo reaguješ? O akej "matke a žiakoch" píšeš? Matka alemánov, germánov aj s ich svastikou?


18.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   31. 5. 2019, 23:57 avatar
Ty nevies no s panem bohem


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 5. 2019, 19:15 avatar
3,.....Elemír, a nebude to tým, že cirkev nemá mladým čo ponúknuť? Nikoho nemôže osloviť len formálna liturgia,.....a Božie slovo sa v RKC moc nenosí/neučí/. A také náuky ako peklo a podobne , tiež nikoho neoslovia. Problém bude v podstate toho ,ktorého náboženstva. Tu nejde o počty,....ale o kvalitu, pravdu a ovocie toho ktorého náboženstva.


8.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   31. 5. 2019, 06:53 avatar
Na zemi bude len jedno univerzalne nabozenstvo vishwa nirmala dharma ciste poznanie . Bude vas ucit ako sa spojit s duchom svatym .nebude popierat ziadneho velkeho majstra zakladatela svetovych nabozenstiev to len jejich nasledovnici nepochopili jejich ucenie.


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   31. 5. 2019, 11:27 avatar
9,...... normálne ako ku každému človeku, bratovi.......už aj preto, že ide o partnera svedka. A skôr či neskôr takto mnohí sa potom stali svedkami len na základe pekného príkladu. A opäť poznám veľa takých príkladov, kde sa tak stalo. Určite ale boli aj opačné, kde partner ,ktorý nebol svedkom, bud odišiel od partnera svedka, alebo ho "nalomil" a daný partner svedok, už nebol svedkom. Aj preto je rozumné rešpektovať danú radu. Ale najlepšie by bolo sa opýtať práve , tých partnerov nesvedkov na túto otázku. U nás sem tam aj chodia na naše zhromaždenia, navštevujeme sa aj mimo zhromaždení, na rôznych akciách, výletoch a podobne. Ale je to rôzne. U nás zatiaľ máme tie lepšie príklady. Ale poznám aj silných odporcov JS, sú o tom aj videá na našej stránke. www.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

J.Tull
   31. 5. 2019, 12:05 avatar
Shagara, "normálne ako ku každému človeku, bratovi" aj k tým, ktorí sa zosobášili povedzme v katolíckom kostole... ktorí sa zúčastňujú aj iných bohoslužieb?
 
Pokiaľ áno, potom klobúk dole...


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   31. 5. 2019, 23:47 avatar
11........ Dávam ti slovo. Máme v našom zbore viac takých prípadov. A aj moja manželka nie je JS. A v jednom prípade viem naisto, že jeden pán/manžel/ koná takým spôsobom, že chodí aj do kostola, a aj k nám na zhromaždenia, On nie je svedok, a je vždy vrele vítaný. Tiež k nám chodia hostia, ktorí sú katolíci, evanjelici na prednášky/sporadicky/. Teda, to môže potvrdiť každý, kto chodí k nám. Konať opačne, nevhodne, a dávať pocítiť, že je katolík a podobne, by bolo neláskavé a kontraproduktívne. JS nejde o agitáciu a zbieranie "mŕtvych duší" /neberieme príspevok od štátu na hlavu/, ale o záchranu ľudí. Každý svedok vie, ako skončia tí, čo dnes "nenastúpia do korábu/archy/", ktorá ich môže zachrániť a previesť do nového sveta. Nie nadarmo hovorí Zjavenie 18 kapitola všetkým: "Vyjdite z neho, z Veľkého Babylonu" !!!
---------------------------------------
Ak vyjsť, ODKIAĽ ? A KAM ? Z falošných náboženstiev do pravého náboženstva. Kto spozná pravdu, zistí,že tomu tak je. Problém je len ten,že "Viera nie je vlastníctvom všetkých"!


20.
označiť príspevok

J.Tull
   1. 6. 2019, 10:43 avatar
Shagara, asi si nerozumieme... pýtal som sa, ako sa správate voči členovi JS, ktorý sa zosobášil napríklad v katolíckom kostole...?
... doplním, ako sa správate k "odídencom"... správate sa k nim tiež normálne ako ku každému človeku, bratovi?
 


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2019, 00:31 avatar
20,....žiadny svedok nemá sobáš v katolíckom kostole! Prečo by aj mal-nerozumiem zas ja. Ja som mal sobáš v katolíckom kostole, ale to som bol ešte katolík! A tu nie je problém.
A k "odídencom" sa správame presne tak, ako radí Písmo a Ježiš. Nedávame do popredia ľudskú, ale Božiu spravodlivosť. Tá je vždy lepšia a vedie k lepším výsledkom!
Pozri sa na biblické dôkazy: www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

J.Tull
   2. 6. 2019, 11:28 avatar
Shagara, a prečo by mal katolík/čka, evanjelik/čka, kvaker/ka... ktorý si berie za partnera/rku mať sobáš v spoločenstve JS?
Písmo nikde nehovorí, že sa k odídencom treba otočiť chrbtom, nepovažovať ich za bratov... píše sa tam o "kto sa volá bratom A JE /ZÁROVEŇ/* smilník, chamtivec, modloslužobník, utŕhač, opilec alebo lupič; s takým ani nejedzte, nič ani mäkké "f" o tých, ktorí i naďalej ostali pevnými vo svojej viere, len ju nevyznávajú podľa pravidiel JS, predstáv Strážnej veže... ktorá sa už viackrát mýlila, hlásala bludy... každý sa môže mýliť, dôležité je uznať svoj omyl, poučiť sa z neho... Strážna veža sa však vykrúca ako slizký had a naďalej sa pasuje do pozície vlastníka jedinej pravdy... pritom používa /sám to svojimi príspevkami dosvedčuješ/ polopravdy, až klamstvá... napríklad vytrhneš z kontextu a použiješ ako ospravedlnenie pre zlá JS. Tu je dôkaz:
Uviedol si /v téme na ktorú si dal odkaz/ zo state, ktorá je o smilníkoch:
No ale ,kresťanský zbor musí byť v tomto ,viac ako príkladný:
"1 Kor.5:5-6..." vydať satanovi na záhubu tela, aby sa duch zachránil v Pánov deň.
Vaše vystatovanie nie je dobré. Neviete že trocha, kvasu prekvasí celé cesto?""
Pritom sa v nej píše:
Lebo máme správu o smilstve+ medzi vami, a [to] o takom smilstve, aké nie je ani medzi národmi, aby mal nejaký [muž] manželku [svojho] otca.+ 2 Ste nadutí+, a či ste nemali radšej smútiť,+ aby muž, ktorý spáchal tento skutok, bol odstránený z vášho stredu?+ 3 Ja sám, hoci neprítomný telom, ale prítomný duchom, som už určite odsúdil muža,+ ktorý si takto počínal, akoby som bol prítomný, 4 aby ste v mene nášho Pána Ježiša, keď ste zhromaždení vy a môj duch s mocou nášho Pána Ježiša+, 5 vydali takého muža Satanovi na zničenie tela,+ aby bol duch+ zachránený v Pánovom dni.+
6 Váš [dôvod na] chválu+ nie je znamenitý. Neviete, že trochu kvasu nakvasí celé cesto?+ 7 Odstráňte starý kvas, aby ste boli novým cestom+, tak ako ste nenakvasení. Lebo Kristus+, náš pesach,+ bol obetovaný.+ 8 Slávme teda sviatok+ s nekvasenými chlebmi úprimnosti a pravdy,+ nie so starým kvasom+ ani s kvasom+ škodlivosti a zla+.
9 V svojom liste som vám napísal, aby ste sa prestali stýkať so smilníkmi, 10 [čo neznamená] úplne so smilníkmi+ tohto sveta+ alebo s chamtivcami alebo vydieračmi alebo modlármi. Inak by ste skutočne museli vyjsť zo sveta.+ 11 Ale teraz vám píšem, aby ste sa prestali stýkať+ s kýmkoľvek, kto sa nazýva brat, keď je smilník alebo chamtivec+ alebo modlár alebo nadávač alebo opilec+ alebo vydierač, s takým ani nejedzte. 12 Veď prečo mám súdiť tých vonku?+ Či nesúdite tých, ktorí sú vnútri,+ 13 zatiaľ čo Boh súdi tých vonku?+ „Odstráňte toho zlého [človeka] spomedzi seba.“+

Katolíci odídencov i naďalej považujú za svojich bratov, aj keď vzťahy nie sú ideálne... /hoci oproti minulosti sa to zmenilo k lepšiemu a v RKC sú aj v tejto oblasti badateľné vzťahy o úprimný ekumenizmus/ keď však JS poukazujú na ich nevraživosť, potom prehliadajú brvná vo vlastnom oku...
 


19.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   31. 5. 2019, 23:59 avatar
Ja vam davam slovo ze ked neprestanete ohlupovat slovensky narod z vasimi nabozsnskymi fanatizmami dostanete tu stopku .


23.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2019, 11:31 avatar
Bohužiaľ, naša skúsenosť už preukázala, že tvoje slovo nestojí za nič, nemá žiadnu váhu. Hovor si čo chceš, nie je to nič platné.


24.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   2. 6. 2019, 11:43 avatar
Pocuj zakladna otazka vies ako sa mozes spojit s duchom svatym ? Nevies . Tak prestan dristat o bohu a o duchu svatom nazmysli vyzeras jak idiot a nebudes tu ohlupovat Slovensky narod rozumel si.


26.
označiť príspevok

-era- muž
   2. 6. 2019, 19:25 avatar
24. Opak je pravdou. Ja viem a ty to nevieš.25.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   2. 6. 2019, 11:46 avatar
Podla mna su aj tito svatuskari len agenti S.I.S nasadeny na ohlupovanie naroda aby sa k ludom nedostala pravda ako sa moze kazdy spojit s duchom svatym.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:12,  Shagara, ty si taký vzdelaný v tomto. Povedz, kde sa teraz nachádzajú tí, ktorí uverili...
dnes, 05:07,  A čo teraz? Milióny kresťanov za túto herézu skončí v pekle.
dnes, 04:32,  Rekord v šíreniu spamu a fake príspevkov má Osvietený, ktorý si vytvoril pre rekord aj...
dnes, 03:00,  143, .... OK, ale práve to je to, čo ľudí zvádza. To, že veria svojím slepým pastierom a...
dnes, 02:47,  Pozastavme sa nad slovami, ktoré povedal známy katolícky teológ kardinál John Henry Newman:...
dnes, 01:11,  Prečo robíš zo seba idiota? Veď si povedal, že Slovania neexistujú. Ty si ako Don Quijote...
dnes, 01:09,  Som Osprostenému vyrazil dych.
dnes, 01:07,  A to je extrémizmus, predávať tričko s Tisom? Potom bude aj extrémizmus tričko s Kiskom....
dnes, 00:58,  kntsz 47 najväčšia chyba pri hľadaní pravdy je, ák nepozeráme nato, kto čo povedal, ale...
dnes, 00:18,  -era- Poľská obranná vojna alebo invázia do Poľska začala 1. septembra 1939 a trvala do...
dnes, 00:07,  Tajná služba hovorí poslancom o pravicovom extrémizme. Sedia medzi nimi aj kotlebovci...
dnes, 00:05,  Hajať... Čaute. ..
včera, 23:59,  A to tu bolo ešte v roku 2016 stovky príspevkov o zavedení zlatého rubľa...
včera, 23:58,  Kedy padne magická stovka ???...
včera, 23:57,  Ideš haji buvi? .. čaaau. ., .
včera, 23:57,  Korporátny dohľad napriahol po tomto jasnozrivom rodoľubovi svoje špinavé...
včera, 23:53,  Treba zavraždiť oponentov gulag či koncentrak ???
včera, 23:49,  S Bohom !
včera, 23:48,  Tvoj edo vie, preto hádže neustále výhybky :)
včera, 23:46,  Robot zapnutý :)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 112 bytes in 0,316 seconds)