hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Svetový mier v roku 2016..

príspevkov
54
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 31.12.2015 14:13 Aranjes
posledná zmena 31.12.2015 16:21
1
31.12.2015, 14:13
..znie to ako klise,ale uz dlho nebolo aktualnejsie...takze zelam mier svetu a k tomu kazdemu pokoj v dusi ... pf 2016 !
none
2
31.12.2015, 14:17
Problem ludskeho sveta spociva prave v zelaniach ludi..
Prestante si konecne nieco zelat, prestante konecne chciet a zacnite byt.
none
4

2. 31.12.2015, 14:17

Problem ludskeho sveta spociva prave v zelaniach ludi..
Prestante si konecne nieco zelat, prestante konecne chciet a zacnite byt.

31.12.2015, 14:23
zelania sa daju zhmotnit rovnako ako myslienky ...ked ides sadit do zahrady stromy,tiez si premyslis,kam ich zasadis a dufas ,ze budu davat urodu..
none
6

4. Aranjes 31.12.2015, 14:23

zelania sa daju zhmotnit rovnako ako myslienky ...ked ides sadit do zahrady stromy,tiez si premyslis,kam ich zasadis a dufas ,ze budu davat urodu..

31.12.2015, 14:27
Vsetky problemy ludi spocivaju prave v tom, ze si nieco zelaju, ze nevedia jednoducho zit stastne a spokojne.
Ked idem zasadit strom, tak si nezelam, aby som si mohol zasadit strom, ale spravim to a hotovo.
none
10

6. 31.12.2015, 14:27

Vsetky problemy ludi spocivaju prave v tom, ze si nieco zelaju, ze nevedia jednoducho zit stastne a spokojne.
Ked idem zasadit strom, tak si nezelam, aby som si mohol zasadit strom, ale spravim to a hotovo.

31.12.2015, 14:41
12. a hotovo?...dalej uz ta ten strom nezaujima ? ...ja ked nieco sadim,tiez to sadim rukami a nie myslou a fyzicky sa o to staram,ale zelam si popri tom, aby uroda bola dobra,aby ju neznicilo sucho,skodcovia,ladovec...
none
12

10. Aranjes 31.12.2015, 14:41

12. a hotovo?...dalej uz ta ten strom nezaujima ? ...ja ked nieco sadim,tiez to sadim rukami a nie myslou a fyzicky sa o to staram,ale zelam si popri tom, aby uroda bola dobra,aby ju neznicilo sucho,skodcovia,ladovec...

31.12.2015, 14:45
Hluposti..
Odbremen sa od svojho zasraneho ega a zacnes rozumiet tomu, co tu vypisujem.
Pocasie sa nesprava podla tvojich zelani... Ale ak si clovek zela dobre pocasie, zacne s pocasim experimentovat a to je moment, kedy v zasade vsetko posere. Rozumies tomu konecne?
none
24

12. 31.12.2015, 14:45

Hluposti..
Odbremen sa od svojho zasraneho ega a zacnes rozumiet tomu, co tu vypisujem.
Pocasie sa nesprava podla tvojich zelani... Ale ak si clovek zela dobre pocasie, zacne s pocasim experimentovat a to je moment, kedy v zasade vsetko posere. Rozumies tomu konecne?

31.12.2015, 15:25
srat na pocasie.... ale akoze ,ked zelam niekomu spokojny zivot, tak je to prejav mojho zasraneho ega?
none
36

24. Aranjes 31.12.2015, 15:25

srat na pocasie.... ale akoze ,ked zelam niekomu spokojny zivot, tak je to prejav mojho zasraneho ega?

31.12.2015, 15:52
Myslis si, ze bezny american je za agresivne plienenie inych krajin? Nie, ten bezny american si mysli, ze jeho vlada v tych krajinach prispieva k mieru a spravodlivosti a tu vladu podporuje. Zela tym ludom mier. Sam pre mier ale nic nerobi, zerie a pozera telku.
Tym chcem povedat.. Nezelajme si mier. Tym docielime z pravidla opak. Zime mier, budme sami mierom, sirme sami mier cinmi, nie slovami. Ale k tomu musime prisposobit nase zivoty, co sa mnohym uz nechce. Nevedia sa odtrhnut od svojich kazdodennych zalezitosti a pri tom je prave to nutne k nastoleniu toho mieru. Zanechat tento sposob zivota, ktory dnes vedieme. O mieri trepeme tisicrocia, hovorime, ze to je to, co chceme, ale prave to sa nam nedari. A je to z toho dovodu, ktory som tu opisal.
none
45

36. 31.12.2015, 15:52

Myslis si, ze bezny american je za agresivne plienenie inych krajin? Nie, ten bezny american si mysli, ze jeho vlada v tych krajinach prispieva k mieru a spravodlivosti a tu vladu podporuje. Zela tym ludom mier. Sam pre mier ale nic nerobi, zerie a pozera telku.
Tym chcem povedat.. Nezelajme si mier. Tym docielime z pravidla opak. Zime mier, budme sami mierom, sirme sami mier cinmi, nie slovami. Ale k tomu musime prisposobit nase zivoty, co sa mnohym uz nechce. Nevedia sa odtrhnut od svojic...

31.12.2015, 16:04
69/Fred a cim to je ze cim viac po niecom tuzime/povedzme ten mier/ tym sa nam to viac vzdaluje???
none
52

45. 31.12.2015, 16:04

69/Fred a cim to je ze cim viac po niecom tuzime/povedzme ten mier/ tym sa nam to viac vzdaluje???

31.12.2015, 16:14
Dobra otazka. Pripada mi to ako zakon, ktory stanovil dajme tomu boh v umysle sveta, v ktorom sa laska ceni a sebectvo tresta. Spravodlivost. Zelania, chcenie, to je zalezitost sebectva. A ked sa pozerame na nas ludsky svet, tak zelania, chcenie bolo vzdy zneuzite proti ludom. Taky krasny a jednoduchy priklad je gamblerstvo. Je to tuzba vyhrat peniaze bezpracne a zakonite vedie k strate,.
Alebo tiez taka EU. Ludia chceli zjednotit europu, krasna myslienka a tuto tuzbu zneuzili svetove elity na vyciciavanie a devastaciu europskych statov.
Myslim si, ze si nemame priat nic. Mame robit to, co chceme aby bolo. Znamena, ak chcem mier, zijem tak aby som nezapricil vojnu.. nezelam si mier.. to mi je na nic.. leda na skodu, lebo to niekto zneuzije, kto sa mi ponukne, ze to urobi za mna..
Veci treba nechat plynut a robit to, co pokladam za potrebne, spravne a nie to, co chcem, co mi nahovaraju tuzby.
none
49

36. 31.12.2015, 15:52

Myslis si, ze bezny american je za agresivne plienenie inych krajin? Nie, ten bezny american si mysli, ze jeho vlada v tych krajinach prispieva k mieru a spravodlivosti a tu vladu podporuje. Zela tym ludom mier. Sam pre mier ale nic nerobi, zerie a pozera telku.
Tym chcem povedat.. Nezelajme si mier. Tym docielime z pravidla opak. Zime mier, budme sami mierom, sirme sami mier cinmi, nie slovami. Ale k tomu musime prisposobit nase zivoty, co sa mnohym uz nechce. Nevedia sa odtrhnut od svojic...

31.12.2015, 16:09
pockat... nechat ovladat svoju mysel a mysliet na dobro inych ,to su ve veci! ... bezny american ma tak vypranu mysel ,ze je presvedceny ,ze to, v nasich ociach plienenie,je to,co svet potrebuje...takze silu mysle nepodcenujme ..od nej sa odvijaju ciny..
none
54

49. Aranjes 31.12.2015, 16:09

pockat... nechat ovladat svoju mysel a mysliet na dobro inych ,to su ve veci! ... bezny american ma tak vypranu mysel ,ze je presvedceny ,ze to, v nasich ociach plienenie,je to,co svet potrebuje...takze silu mysle nepodcenujme ..od nej sa odvijaju ciny..

31.12.2015, 16:21
Ak zelas ludom mier, tak povedz, ze nesuhlasis so sukromnym vlastnictvom napriklad, ze neakceptujes socialne delenie podla vysky majetku, ze pokladas rasizmus a dalsie podobne delenia ludi za vyplod chorej mysle, ze odmietas hierarchie moci postavene na korupcii a tak podobne. Zelat ludom porozumenie, aby pochopili veci, ktore vedu k tym vojnam, tak sa da dosiahnut mier.
Ze zelas ludom mier nic neznamena. Nic to neobsahuje. Je to len fraza pod ktoru sa da skovat vsetko, aj samotne vojny.
Aj ked to mozes mysliet v dobrom, nieje to dobre.
none
7

4. Aranjes 31.12.2015, 14:23

zelania sa daju zhmotnit rovnako ako myslienky ...ked ides sadit do zahrady stromy,tiez si premyslis,kam ich zasadis a dufas ,ze budu davat urodu..

31.12.2015, 14:28
Aj to najtajnejšie želanie...skrátka nič neostane bez odozvy, nič!

youtube.com/watch?v=NQ4i26WiqVA
none
53
31.12.2015, 16:17
....padim decka ... uzite si to dneska jak sa vam zlubi a v r. 2016 cinte tak,aby sa to zalubilo nelen Vam 😉 pa..
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 116 259 B vygenerované za : 0.119 s unikátne zobrazenia tém : 47 618 unikátne zobrazenia blogov : 793 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou V posledných dňoch, hovorí Boh, vylejem svojho Ducha na každé telo. Vaši synovia a vaše dcéry budú prorokovať, vaši mladíci budú mať videnia a vašim starcom sa budú snívať sny. V tých dňoch vylejem svojho Ducha aj ...

citát dňa :

Aj múdry sa stane hlúpym, keď na sebe prestane pracovať.