Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

SVETOVE CENY, SLOVENSKE PLATY A DOCHODKY.

37
reakcií
1657
prečítaní
Tému 14. apríla 2011, 07:05 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   14. 4. 2011, 07:05 avatar
Podľa prieskumu agentúry Trenkwalder sme štvrtou krajinou s najdlhším pracovným časom a zároveň treťou s najnižším zárobkom v Európe.

www.cas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
y-iba-v-3-statoch-pracuju-dlhsie-ako-slovaci.html
***
CENA ELEKTRINY
www.imgupload.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
***
CENA PLYNU
www.imgupload.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
***
MINIMALNA MZDA V EU
www.unitedexplanations.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
n-europe/
***
www.finfacts.ie Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
l
***
PRIEMERNA MZDA V EU
obrazky.otv.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
***
DOCHODKY V EU
zabijakcasu.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí mamaleone, Ónya


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   14. 4. 2011, 08:46 avatar
a najvyššími daňami ...ako aj nenormálne vysokou daňou z pridanej hodnoty..od čoho sa tiež odvíjajú všetky ceny. Kam a na čo idú naše dane, keď si platíme povinné odvody (ktoré sa automaticky zrážajú zo mzdy) - nemocenské, starobné , invalidné a základnú daň. Prečo mám platiť " invalidnú daň " keď s nimi nič nemám spoločné ? pritom invalid je každý cigáň. Prečo sa platí za poondenú jednu pečiatku u lekára za prihlášku na strednú školu ? Zo zákona je neplnoleté dieťa automaticky poistené. ..mno, nebudem sa ďalej rozčuľovať..ale nedá sa to nevidieť , a nedá sa pohnúť, pretože sme v systémovej pasci.
Ak občan niečo neplatí, idú po ňom ako sršne s nenormálnymi úžerackými úrokmi a exekútor občanovi vezme aj to posledné ..aj posledný cent.
Súhlasí Faith_No_More


10.
označiť príspevok

ruwolf muž
   14. 4. 2011, 10:21 avatar
Opravy linky: FinFacts.ie Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

Centex muž
   14. 4. 2011, 18:26 avatar
...a dlho ešte aj budeme na tom veľmi zle alebo skôr život na Slovensku sa bude ešte rapídnejšie zhoršovať pretože sme jeden z najdrbnutejších národov aké vôbec poznám...nielenže nás každý iný národ môže kedy sa mu zachce ľahko ojebať, ale ojebávame a okrádame sa navzájom...Slovák Slováka...všetko popredáme zahraničným investorom a peniažky budú plynúť do zahraničia ale podstatné je, že nejaký slovenský chuj čo toto dopustil sa bude mať momentálne dobre a jebať na budúcnosť ostatných...ďalej máme jednu z najväčších tendencií o všetkom iba trepať s papuľou a sťažovať sa a keď príde na lámanie chleba, tak zrazu nikomu nič nevadí alebo sa každý bojí či čo a takto stále dokola...myslím si, že to bude aj tým, že je na Slovensku asi 70% ovečiek a tým asi boh povedal že utrpením budú neskôr spasený. Naozaj, keď to tak sledujem a vediem rôzne debatky, či v práci alebo kdekoľvek inde, tak veľa ľudí sú úplný flegmatický neandrtálci so sklonom k totálnej debilite...pritom stačí sa iba postaviť od trapných slovenských televíznych programov a dačo spraviť pre seba budúcnosť, svoje deti a nielen pičovať a slopať...ako je vidieť len toť za rohom v Čechách nemajú s úplnou neschopnosťou až taký problém, jednoducho sa naserú a trištvrte národa nepríde ráno do práce a už čo to sa rieši a to nehovorím o iných národoch, inde horia ulice a nakoniec im ešte aj požičiame mi chudáci lóve aby sa ukľudnili a mohli pokračovať vo svojom 1500€ štandarde...mali by sme začať fakt niečo riešiť inak sme v prdeli ak už tam náhodou nie sme...jednoducho príkladov a príspevkov na túto tému by sa dalo založiť mnoho...toto už totiž dávno viem, čo sa a ako sa tu deje, len to je asi tak všetko čo robíme...debatujeme... 


25.
označiť príspevok

DobryDen
   14. 4. 2011, 19:38 avatar
Krute.

Zaujimalo by ma: CO musi byt este napisane, madializovane, povedane, zname nato, aby Slovak prisiel a obetoval svoj cas, peniaze nato aby vyjadril podporu niekomu druhemu. Len s malou istotou buduceho zisku - len z principu.

V komunizme prezil ten, kto bol pasivny. V kapitalizme prezije ten, kto je aktivny.

Ked chyba nieco vseobecne - 'statne' - povie sa nie su peniaze. Ked sa ale clovek prejde po meste peniaze su vsade: budovy bank, tele. operatorov, poistovni, farmacie. Tam peniaze nechybaju.
To co sa oplatilo na 100% (bez rizika, isty zarobok): drogy/ baby/ zbrane/ hazard - stat vyriesil uz davno - protizakonne / protizakonne / monopol / dane.

Kto vyjadri nesuhlas s vysokym ziskom banky/poistovne/tele/... ? Ved v telke povedali ze to sikovnostou. Takze zvysok, co su neschopaci a nech su ticho.(to je ticha odpoved, ktoru TV podsuva)

Nie velmi casto sa zaraba sikovnostou alebo zodpovednostou. A rukami uz vobec.


2.
označiť príspevok

fajer
   14. 4. 2011, 07:08 avatar
Blíži sa 1Máj,bolo by načase ukázať tejto vláde čo si myslíme o ich gazdovaní,kapitalizmus urobil zo Slovenska banánovú republiku....
Súhlasí mamaleone


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   14. 4. 2011, 08:30 avatar
kapitalizmus a náš systém v ňom urobil zo slovákov - strednej vrstvy vyslovene žobrákov,..o nízkej ani nehovorím, tá je kompletne nepovšimnutá.. Životné minimum je cca 186,00 € na jedného dospelého. Smiešny priemerný plat je 400,00 € (nie ako vykazujú štatistiky, kde sú zahrnutí milionári). Výdaje na stravu, nevyhnutné výdaje a povinné účty sú vyššie ako príjem. Už to nie je o skromnom prežívaní z výplaty do výplaty ..ale o prežítí.
Štát donútil strednú vrstvu takto siahnuť po pôžičkách, pritom banky majú neskutočné úžerácke maniere...a chudák slovák (pretože je bankami vydieraný ) má dve možnosti - rozhodnúť sa či skočí z okna alebo z balkóna. V štátnej pokladnici sa zistil kontrolou nedávno záhadný únik peňazí (vraj zmizli) - účtovná zlodejina myslím 200 tisíc eur. Ľudia si kladú zúfalé otázky , a psychiatrie sú preplnené..


3.
označiť príspevok

havran
   14. 4. 2011, 07:38 avatar
fajer podľa veku by si mal byť ešte len čakateľ na starobný dôchodok . Táto "cnostná vláda" sa rozhodla,že nás bude všatkých hladiť ,kým nás nevyhladí. Prestali by kecať o tom , že stále je menej tých čo musia robiť na na "demografickú krivku". Jedno riešenie už vypotil minister práce - 11 hod. pracovný čas. To asi je darček k tomu 1. máju. Oni sú naozaj presvedčený , že po voľbách dostali do rúk laboratórium s potkanmi. Nemajú ani šajn čo to je mať zodpovednosť za ľudí. Sú to novodobí zbohatlíci , ktorí si utierajú mlieko na brade a dávajú v smotánku múdre rady ako byť úspešný. Pravda je však celkom iná. Na Slovensku sa ešte stále neprehúpol hrubý spoločenský produk cez úroveň r. 1970 a to vtedy vďaka vpádu "záchrancov" klesol o 30 percent. Ale vrátim sa k predmetu. Keby sa investovalo do tehnických a technologických faktorov rozvoja namiesto do miliardáskych vreciek, asi by to bolo trochu iné. Len kto by nám to dovolil? Viď problematiku regulatívov a limitov v EU, Nechám priestor aj iným.
Súhlasí mamaleone, Ónya


4.
označiť príspevok

mamaleone muž
   14. 4. 2011, 07:40 avatar
Súhlasím ale kto to zorganizuje? my na DFku? alebo odbory? alebo kto? ... táto vláda je si vedomá kapitalistickej demokracie, je nepostihnutelná, môže si robiť absolútne všetko v ,,prospech občanov,voličov" jednoduch sa nám smeje aký sme hlúpy!
Súhlasí Ónya


9.
označiť príspevok

Ónya žena
   14. 4. 2011, 08:53 avatar
mamaleone..vedia že nie sme hlúpi ..ale bezmocných z nás urobili ich priškrtené - na hlavu postavené zákony a ich novely, tým sú oni krytí. Skús nerešpektovať zákon , pôjdu po tebe ako vrahovi.
Súhlasí mamaleone


14.
označiť príspevok

ether muž
   14. 4. 2011, 11:01 avatar
haha slovenský prístup, zas nikde nikto nič nespraví
Súhlasí blueevil, ruwolf


5.
označiť príspevok

havran
   14. 4. 2011, 07:58 avatar
Hlúposť más nespočíva v ich nejakej faktickej debilite , ale v dezintegrácii a kapitalistický systém ich rozvracia do beztvárneho celku. Sú ako molekuly vody - vyzerajú podľa toho , do akého pohára ich nalejú. Kapitalizmus za posledných 500 rokov už dávno opustil plienky.Má svoje nástroje pomocou ktorých ako vodník vyrába hrnčeky pre dušičky.Ako možno zmeniť ten stroj?Len nie rozbíjať. To už tu bolo a nepomohlo - rozbíjanie modernejších strojov počas priemyselnej revolúcie. Treba sa zamyslieť nad tým , ako zmeniť tie dušičky.Nesporne v novodobej historii kapitalizmu narastajú antagonizmy , ktoré zatiaľ tento dokáže eliminovať metódou medu a .....


6.
označiť príspevok

havran
   14. 4. 2011, 08:19 avatar
Ešte niečo ku "demokracii". Mala by byť bez prívlastku , ale všetci vieme , že to tak nie je. Mali sme tu "ľudovodemokratické...", "buržoázne.." , "socializmus s ľudskou tvárou .." atď. Samozrejme každá práve vládnuca klika vždy tvrdila , že tá ich je svätá a nedotknuteľná , lebo je najlepšia pre spoločnosť ktorej oni vládnu. A kto takú demokraciu nemusí tak sa musí mať na pozore. Churchil povedal svoju známu definíciu o demokracii: " je to najhoršie , čo ľudia vynašli , ale nič lepšie nepoznám"-to je voľná parafráza. Je to naozaj tak? Každý spoločenský systém odráža pomer a úroveň rozvoja výrobných síl a výrobných vzťahov. K spoločenskému pohybu dochádza vtedy ak sa poruší rovnováha medzi nimi , alebo v nich. To determinuje i charakter toho pohybu. Kapitalizmus umne popúšťa uzdu výrobným silám = výrobné prostriedky a pracovné sily , ale vtedy nezarába , to je ako zákvas na slivovicu , potom príde nejaká kríza , ktorá už dávno nie je živelná , a vypáli svoju 52-dvojku.


11.
označiť príspevok

blueevil
   14. 4. 2011, 10:37 avatar
vždy ked zapnem blbu Sk TV tak je tam škandal, včera Fico prehlasil asi toto: že sudružke Radičovej prikazal Mikloš držat hubu a krok, išlo o zasa nieaky tunel, kde to mali za ulohu ututlat nieake konto na kajmanskych ostrovoch... pre mna je prekvapenie, že tie iste kurvy su tu už roky, ktore sa neosvedčili, je dokazane že tuneluju, tunelovali v obrovskom rozsahu a niekde do eteru, do oči, prehlasi s drzostou, ja o ničom neviem       ja fakt ludia neviem dokedy budete o tom len kvakat
Súhlasí Faith_No_More, ether


12.
označiť príspevok

havran
   14. 4. 2011, 10:56 avatar
blueevil máš v čomsi pravdu asi je to bežná metóda ako hrať divadlo pre SLOVÁKA . So zvedavý , kedy už pochopia , že v hre o červenú čiapočku sa nemenia osoby , len ich obsadenie.
Súhlasí blueevil


13.
označiť príspevok

blueevil
   14. 4. 2011, 11:01 avatar
a v čom pravdu nemam ? z roka na rok je to horšie...


15.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   14. 4. 2011, 14:29 avatar
Mne ,je dobre ) ,ako je .Nesťažujem si ))


16.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 4. 2011, 17:09 avatar
...a kto je majiteľom firmy VSH developend? Aj za Fica boli vysoké dane, 19%, hore išli o jedno percento, vybrakovanú štátnu kasu treba doplniť. Máme najvyššiu daň na potraviny v EÚ. Zlodejov veľkého formátu treba nielen pochytať, postaviť pred súd, ale aj znárodniť. A keďže u nás sa to zatiaľ nedeje, musíme platiť my, bežný občania za nich.


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 4. 2011, 17:16 avatar
...je to len o vojne žralokov, na malé ryby sa zvysoka kaká. Fico je lepší herec - dravec, presvedčivejší, silné reči...kebyže som tam namiesto Radičky ja, už by sedel na "terapii". 
Súhlasí Nostradamus


18.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   14. 4. 2011, 17:30 avatar
Peťa )) ,je to tak .Lenže naši ludia sa budú vždy sťažovať . Ekonomika je už dávno globálna vec ,a neriadi ju ani Fico ani Iveta . Musíš počkať ..tipujem ...tak zo 20 róčkov ,až to dójde aj nášmu Ludu )))))))))))))),že mu nikto nič nedá zadarmo .


19.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 4. 2011, 17:31 avatar
...pridaj! 
Súhlasí Nostradamus


20.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 4. 2011, 17:34 avatar
...všade ho strkajú do médií ako veľkého gurua a pritom nás tu spolu s koaličnými partajníkmi ožobráčili. Nemá hanby!


21.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   14. 4. 2011, 17:39 avatar
Fico je normálny politik ,populista -je to jeho ROBOTA .Živí sa ako ,každý iný ,akurát mu verí najviac koní sprostých z pomedzi občanov a on to využíva )).Prestal som sledovať politiku -nemá to žiadnu cenu .Radšej počúvam hudbu a čakám kedy budeš prihlásená .......
Súhlasí Petrana, Faith_No_More


22.
označiť príspevok

Petrana žena
   14. 4. 2011, 17:41 avatar
...a už sa na mňa nehneváš? 


23.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   14. 4. 2011, 17:50 avatar
Vidíš toto je ten net ) ,myslel som všetko žartom ))),tu naozaj nevieš cez písmená ,čo ako kto myslí .To ma tu štve ) ,musím vypadnúť odtialto ,ale ako ? ))


26.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 4. 2011, 12:13 avatar
...nechoď... 


28.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   15. 4. 2011, 17:22 avatar
Ba veru odídem ,nelúbiš ma tak čo ?


31.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 4. 2011, 17:27 avatar
...  to je dôvod, aby si zostal! Keby som ťa ľúbila, tak df-ko ti zatrhnem!  A to, že si zábavný a mám ťa rada nestačí? 


34.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   15. 4. 2011, 17:31 avatar
Peťa,len ma nestraš ,rád by som ti podakoval za chvíle ,ktoré sme tu spolu prežili . Pri sviečkach .
Súhlasí Petrana


36.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 4. 2011, 17:34 avatar
Súhlasí Nostradamus


37.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   15. 4. 2011, 17:37 avatar
Máš ,teda dostatok volného času ? .Chcel som ,ked prídem ,rozoberať hlavne ateizmus )))))))))))))))))))


27.
označiť príspevok

Petrana žena
   15. 4. 2011, 12:16 avatar
...nedávno som sa dozvedela, že centrálne európska banka požičala USA biliardu eur v roku 2006...pánboh s nami a zlé preč! A potom, že potreba tvorby eurovalov. 


29.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   15. 4. 2011, 17:25 avatar
Peťa ,tento systém sveta sa pomaličky rozpadáva . Osobne si myslím ,že príde niečo nové ,ale neviem či budú zemiaky ešte také lacné .Dúfam ,že sa toho nedožijem ,tento "starý " svet je ešte stále romantický )
Súhlasí Petrana


30.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   15. 4. 2011, 17:26 avatar
Ahoj Lea ,som rád ,že ťa vidím .
Súhlasí Petrana


32.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   15. 4. 2011, 17:28 avatar
Ónya ako sa máš ? Nevídam ťa tu často .


33.
označiť príspevok

Ónya žena
   15. 4. 2011, 17:30 avatar
ďakujem za opýtanie Nostrík...ani neviem čia som, kde som a prečo som vlastne tu. 
Súhlasí Nostradamus


35.
označiť príspevok

Nostradamus muž
   15. 4. 2011, 17:32 avatar
Tak to si neni sama ) ,SRDCE mi túži ,len ako už sem nepísať somariny a žiť volne


38.
označiť príspevok

starec muž
   16. 4. 2011, 07:11 avatar
V Taliansku ani černosi z Afriky nechceli robiť pri zbere paradajok za menej,ako 5 euro.Ľudia z východnej Európy sú ochotní robiť tú otrockú prácu za 3 eurá,teraz dokonca aj za menej.Niet sa čo čudovať,keď podobné mafiánske praktiky s odmeňovaním sú aj u nás,keď väčšina Slovákov zarába len 3 eurá.Slováci sú odsúdení robiť sluhov,lebo nemajú vzdelanie na to,aby sa vedeli dostatočne brániť.V Nemecku investuje slabo zarábajúci ročne do vzdelania svojho dieťaťa 3900 euro.Vyššia vrstva dokonca 10 300 euro.Väčšina Slovákov nezarobí ani to,čo oni investujú do vzdelania detí.Od úrovne vzdelania sa potom odvádzajú aj zárobky v budúcnosti.Slabšie vzdelaný Nemec potom za život zarobí 430 000 euro,lepšie vzdelaný 1 200 000.Koľko zarobí Slovák?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:32,  https://youtu.be/s9ILUiyvHyo Shri Mataji Nirmala Devi
dnes, 02:31,  to je loz ja vam to poviem 5. maja 1970 SHRI MATAJI NIRMALA DEVI matka o ktorej hovoril jezis ze...
dnes, 02:08,  SUPER PESNICKA DAJTE ODBER A LIKE Se?orita slovensky klklklklklklklkllklklklklkllklklklklkk
dnes, 02:08,  Skutok sa stal dokazy su jasne a nevyvratitelne pachatel bude tak ako kazdy obcan cestne a...
dnes, 01:58,  Proste vsetko niekdezacina a niekde konci a vase bezbrehe rozkradacky mojej vlasti koncia...
dnes, 01:46,  cele roky kazdy den aby sme riesili len vase kauzy tak na to hned zabudnite v NRSR nebude nikto...
dnes, 01:46,  Už toľko netrep osmijamko náš....zabrusil si kdesi do politiky ako taký nevyzretý...
dnes, 01:39,  aktualny dlh statu 1.645 648 515 EUR 8273 na obcana https://cenastatu.sme.sk/
dnes, 01:27,  tiež dobrý príspevok.....kntsz , ak sa smiem opýtať.....ty si čo vlastne....citis sa ako...
dnes, 01:24,  scarlet ako vždy nesklamala.....tvoje rozlišenie je neuveriťeľné
dnes, 00:33,  https://www.youtube.com/watch?v=ShA1yC4HkNI
dnes, 00:30,  Ja som Žákovic nie Žákovič
dnes, 00:05,  asta la vista baby
včera, 23:58,  Prečo nepíšeš po slovensky ??? " diamantové paláca," chceš ma zase vytočiť do...
včera, 23:57,  starosta pôjde do diamantové paláca, lebo starostlivo všetkým starostoval, môžte ho...
včera, 23:54,  Kráľovi Žákovičovi ? *44*44*44
včera, 23:53,  2000 slúžiek tomuto kráľovi bude slúžiť, lebo takto nadáva synovi človeka
včera, 23:51,  Brúúúúúúúúúúúúúúú*03
včera, 23:49,  Milane, "Fašisti budúcnosti budú seba volať anti-fašisti…" W.Churchill...
včera, 23:49,  Smola ujo spammer, evanjelici sú úplne iní, naštuduj si dejiny !!!!!!!!!!!!!!
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Radšej ísť do školy, ako nespať vôbec.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(118 879 bytes in 0,554 seconds)