Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Švédskeho ministra zlá situácia v krajine vďaka migrácii nezaujíma

16
reakcií
313
prečítaní
Tému 21. novembra 2019, 15:11 založil hokejis.

podobné témy:1.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 11. 2019, 15:11 avatar
Počas parlamentnej schôdze vo Švédsku počas čítania titulkov z novín poslancom Jomshofom , ktoré hovoria o násilných trestných činoch do mikrofónu pošepká švédsky minister spravodlivosti Morgan Johansson „mne na tom nezáleží“.
Tento politik, ktorému je to jedno, že v jeho krajine vďaka migračnej politike vybuchujú bomby, či sú vykradnuté domy a autá, pochádza zo strany sociálnych demokratov.

Dobrý minister spravodlivosti.

www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Boris, havran


2.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 11. 2019, 15:36 avatar
Ak si s ním švédi neurobia poriadok, tak im to plne náleží.
Súhlasí hokejis


3.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 11. 2019, 15:56 avatar
Keď si vola takýchto politikov ktorí na nich kašlú ?


4.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 11. 2019, 17:17 avatar
Facebookom sa šíri propaganda, ako migranti rozvrátili Švédsko

Česko-slovenský web Parlamentní listy zverejňuje rozhovory s členom švédskej krajnej pravice, ktorého vydáva za novinára.

Vo švédskom meste Malmö kúsok od železničnej stanice stojí socha: veľký revolver so zauzlenou hlavňou. Krátko po zavraždení Johna Lennona ju vytvoril Carl Fredrik Reuterswärd a nazval ju „Non Violence“.

Kópie dnes už celosvetovo známej sochy inštalovali v ôsmich švédskych mestách, symbolizujú odmietavý postoj Švédov k násiliu.

V súčasnosti oveľa viac než zauzlené revolvery ilustrujú Švédsko kresby, na ktorých jeden prisťahovalec drží pištoľ pri hlave muža, zatiaľ čo druhý znásilňuje miestne dievča. Tak aspoň vyzerá Švédsko z pohľadu tých, pre ktorých sa hlavným zdrojom informácií stal Facebook a konšpiračné weby

Neprejde týždeň, aby sa sociálnymi sieťami neprehnal článok, ktorý tradične pokojnú krajinu vykreslí ako Somálsko na európsky spôsob.

Len niekoľko titulkov z posledných mesiacov: Švédsko je v šoku z ďalšej vraždy mladého dievčaťa, Osemdesiat percent švédskych policajtov zvažuje odchod, Vláda vyhodila miestnu rodinu z domu, ktorý následne dala moslimským migrantom.

Mnohé zo správ zo Švédska majú pravdivý základ; aj seriózne zahraničné médiá informujú, že zo Švédska pochádzajú stovky bojovníkov Islamského štátu, alebo že v polícii rastie nespokojnosť.

Iné správy, ako napríklad príbeh švédskej rodiny, ktorá musí odovzdať dom migrantom, sú však nafúknuté.
Hit sociálnych sietí

Azda najväčší ohlas sa podarilo vzbudiť českému portálu Parlamentní listy, ktorý má od vlaňajška aj slovenskú verziu. Jeho redakcia priniesla sériu rozhovorov so Švédom Björnom Herstadom, ktorého označila za švédskeho novinára.

Herstad opisuje Švédsko ako krajinu, ktorá stojí takmer pred občianskou vojnou. V prvom rozhovore z 8. septembra hovoril o výtržnostiach migrantov, strachu obyčajných ľudí chodiť po zotmení von, či o neschopnosti polície akokoľvek zakročiť.

„Polícia je viac-menej zmrzačená politickou korektnosťou. Bežný policajt sa podľa mňa bojí. A pokiaľ občas robia policajti svoju prácu, sú okamžite napadnutí multikultúrnymi liberálnymi médiami,“ rozprával Herstad

Čitateľov presviedča, že do imigrantmi ovládaných predmestí „normálny Švéd nevstúpi“. Napríklad Štokholm je podľa Herstada bezpečný už len cez deň – v noci by už nikomu neodporučil ísť von osamote.

„Sú tu, samozrejme, bezpečné „biele“ oblasti, tam však bývajú bohatí ľudia, často liberáli alebo multikulturalisti. Oni sú zatiaľ v bezpečí, ale musíte zaplatiť aspoň 750-tisíc eur, aby ste si tam kúpili dom.“

Aby jeho svedectvo pôsobilo presvedčivo, pridal niekoľko čísel. „Vo Švédsku je denne 50 policajných hlásení o sexuálnom zločine, tretina z toho je klasifikovaná ako znásilnenie. To znamená, že nejaká žena je znásilnená každú hodinu a pol, každý deň, každú noc, počas celého roka.“
Rozhovor na pokračovanie

O dva týždne neskôr publikovali Parlamentní listy (vrátane ich slovenskej verzie) ďalší rozhovor. Herstad v ňom hovorí, že švédske školy nabádajú dievčatá, aby mali sex s prisťahovalcami.

„Štátom financovaná organizácia RFSU produkuje pornografické kresby, ktoré prezentujú v školách deťom. Napríklad „Sex p? kartan“ zobrazuje mladé švédske dievča, ktoré má sex s imigrantom.“

Čitateľov varuje, aby sa zo situácie v jeho krajine poučili a migrantov do krajiny nepúšťali. „Vláde by ste nemali dovoliť, aby prijímala imigrantov, ktorí budú žiť z bohatstva, čo akumulovali predchádzajúce generácie. Nie je správne, aby sme im dávali svoje peniaze,“ dodáva Herstad.

Naposledy prehovoril v Parlamentných listoch v článku zo 17. októbra. Komentoval široko medializovaný prípad z ostrova Gotland, kde malo dôjsť k hromadnému znásilneniu ženy na vozíčku.

Podľa miestnych novinárov sa znásilnenia dopustili šiesti žiadatelia azyl. Po tom, ako ich polícia prepustila, zaútočilo asi sto Švédov kameňmi na miestne utečenecké centrum.

Herstad čitateľom priblížil, čo sa o prípade píše vo Švédsku, a dodal niektoré súvislosti. „Toto leto už bolo na Gotlande niekoľko znásilnení. Uvedomte si, že je to ostrov, ktorý bol predtým veľmi bezpečný.“
Kto je Björn Herstad?

Parlamentní listy charakterizujú Herstada ako „novinára švédsko-nórskeho pôvodu“. „V minulosti pôsobil v strane Kresťanskí demokrati, kde bol jedným zo zakladateľov konzervatívnej mládežníckej platformy Engelbrekt. Dnes je predsedom Dackeho inštitútu, ktorého cieľom je vzdelávanie a šírenie sociálneho učenia Cirkvi,“ píšu v jeho životopise.

V každom rozhovore zároveň opakujú, že Herstad „žije s manželkou a piatimi deťmi v Štokholme“. Rozhovory ilustrujú fotografiou, na ktorej je so synom.

V skutočnosti je Herstadov životopis oveľa pestrejší, než ako ho spozná bežný čitateľ Parlamentních listov. Podľa webu švédskej nadácie Expo, ktorá sa venuje extrémizmu, pôsobil Herstad od roku 2003 v krajne pravicovej strane Národní demokrati (Nationaldemokraterna), ktorá bola obviňovaná z xenofóbie a rasizmu.

Vo voľbách získavala len minimálnu podporu a v roku 2014 ju rozpustili. Označenie „novinár“ si vyslúžil zrejme vďaka tomu, že sa podieľal na vydávaní antisemitsky ladených novín Folkets Nyheter (Ľudové noviny).

Neskôr viedol noviny Nationell Idag (Nacionalista dneška), ktoré založila strana Národných demokratov. Krátko po jej rozpustení noviny skrachovali.

Dackeninstitut, ktorý v súvislosti s Herstadom spomínajú aj Parlamentní listy, sa podľa nadácie Expo venuje školeniam ľudí zo švédskej nacionalistickej scény. Popritom udržiava kontakty s krajne pravicovou organizáciou Nordická mládež, ktorá prevádzkuje napríklad antimigrantský web Koling.nu alebo facebookový profil Refugees not welcome – Scandinavia.

Denník N oslovil šéfredaktora Marka Bláhu, prečo si ako respondenta vybrali práve Björna Herstada a prečo neinformovali, že bol významným členom strany Národní demokrati. Šéfredaktor na otázky nereagoval.

Preložené do našich reálií: je to podobná situácia, ako keby švédske noviny chceli čitateľom ponúknuť obrázok súčasného Slovenska a ako vhodného komentátora by oslovili Mariana Kotlebu.
Herstad zaujal aj Slovákov

Rozhovory s Herstadom zabrali a pre redakciu sa stali stávkou na istotu. Na Facebooku zbierajú tisíce lajkov a odkazujú na ne aj ďalšie konšpiračné weby.

„Multikultúrna spoločnosť spravila z kedysi pokojnej severskej krajiny ‚hlavné mesto‘ sveta v znásilňovaní žien a vysokej kriminality. Desivé svedectvo popisuje švédsky novinár Björn Herstad,“ citovali jeden z rozhovorov slovenské Hlavné správy.

Herstad sa slovenskému a zvlášť českému publiku prihovoril v správnej chvíli. V Česku v septembri vrcholila kampaň pred krajskými a senátnymi voľbami. Do nich išlo mnoho kandidátov len s jednou témou: nevpustíme do krajiny žiadnych migrantov, zavrieme pred nimi hranice.

Obrázok Švédska, ktoré migranti premenili na rozvrátenú krajinu, preto viacerým z nich prišiel vhod. Rozhovor s Herstadom na Facebooku zdieľal Martin Konvička, hlavná postava iniciatívy Islam v Českej republike nechceme.

„Desivé svedectvo“ pomáhali šíriť aj ďalšie antiimigrantské alebo antieurópske profily. „Multikultúrne Švédsko sa stáva nebezpečnou a rozvojovou krajinou. Nedopusťme, aby sa to stalo u nás,“ napísali do statusu k rozhovoru napríklad administrátori skupiny Hlasujem pre czexit.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 11. 2019, 17:18 avatar
Hoax: Migranti vo Švédsku strhli sochu Krista

Dezinformátori opäť zrecyklovali staré fotografie.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 11. 2019, 17:19 avatar
HOAX – Migrant ve Švédsku pořezal devatenáctiletou dívku skleněnou lahví

Předevčírem se na FB objevil velmi sdílený příspěvek, jde o dramatickou fotografii zkrvavené tváře mladé ženy. Komentář u fotografie tvrdí, že ‚toto udělal migrant 19leté dívce ve Švédsku Sophii na baru, zkoušela se bránit a on ji praštil do obličeje skleněnou lahví. Vzbuď se EVROPO !!!‘

K tragické události skutečně došlo, ale na konci ledna 2018, a informace, že pachatelem by byl migrant je vymyšlená.
Zpravodajský server Aftonbladet o události napsal, že Sophie byla s přáteli v nočním klubu Babel v Malmö. Na tanečním parketu ji osahával neznámý muž, když jej odstrčila, tak ji uhodil pěstí do tváře. Snažila se utéct z parketu, ale praštil ji skleněnou lahví do obličeje. Sophie vyhledala ochranku, která zavolala sanitku a ta zraněnou odvezla do nemocnice, kde vyšetření nezjistilo závažná poranění kostíi. Na sedmi místech jí museli šít obličej.
Pachatele se bezprostředně po činu nepodařilo zadržet, policie jej hledala s popisem ‚muž kolem 25ti let, 1,75cm vysoký, svalnaté postavy, s tmavými vlasy a měl tmavou košili s dlouhými rukávy‘.
Popis nijak neurčuje, že pachatelem by byl migrant, samotná napadená žádný detail, který by tomu nasvědčoval neuvádí. Manipulátoři, kteří se snaží vyvolat nenávist proti migrantům a cizincům, se bohužel s fakty nezatěžují.

manipulatori.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 11. 2019, 17:19 avatar
Nenaleťte na hoax, ktorý sa šíri internetom: VIDEO Moslimovia ničia vianočný stromček vo Švédsku

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 11. 2019, 17:21 avatar
Edo dobrý minister spravodlivosti čo ?


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 11. 2019, 17:21 avatar
HOAX: Nárůst znásilnění ve Švédsku kvůli muslimským imigrantům

Častým způsobem tvorby hoaxu je překroucení reálné situace. K popisu kriminálních případů se přidávají informace, že pachatel byl muslim, imigrant, případně černoch, a naopak se vynechají informace, které situace vysvětlují. Tak se tvoří zprávy, které mají ukazovat muslimy a imigranty jako agresivní násilníky. (Aktualizace 10. 9. 2018 na konci článku)

Stálicí v hitparádě strašáků je již několik let vlna znásilňování muslimskými imigranty a azylanty ve Švédsku. Dává do souvislosti rok od roku rostoucí, a v EU největší, počet nahlášených znásilnění ve Švédsku s otevřenou imigrační a multikulturní politikou. Tato zpráva, která se roky šíří po webech s protiimigrační tematikou, nedávno pronikla do veřejného prostoru prostřednictvím Tomia Okamury v pořadu Události, komentáře. Okamura uvedl: „Eritrejci jsou mimochodem na prvních dvou místech ve znásilňování ve Švédsku.” Podívejme se, jak je to ve skutečnosti s tímto údajným nárůstem znásilnění a národnostním složením pachatelů.

www.hatefree.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 11. 2019, 17:26 avatar
Edo ministrovi spravodlivosti nezáleží na náraste kriminality díky migrácii.


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 11. 2019, 17:38 avatar
Bubaci a lož to je nastroj debila hokejistu


12.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 11. 2019, 17:40 avatar
Lož a manipulácia je každodenný nástroj Eduarda Žákovica.


16.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 11. 2019, 18:13 avatar
Edo Edo svojím primitívnym trolovaním pravdu nepotlačíš.


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 11. 2019, 17:46 avatar
Podvody , daňove nedoplatky dlh niekoľko tisíc euro slovenskej štatnej poistovni sudy exekucie je tema BORISA TUŠKU z Petržalskej žumpy v ktorej prehral v automatoch byt rodičov

dlznik.zoznam.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

0svietený muž
   21. 11. 2019, 18:15 avatar
Nadbrat, nám "osvieteným" zas museli v dražbe predať strechu nad hlavou. nepamätáš?            


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 11. 2019, 17:47 avatar
TUŠKA BORIS

Adresa: BUDATÍNSKA 3044/73, BRATISLAVA-PETRŽALKA
Poisťovňa: Všeobecná zdravotná poisťovňa
Dlh na poistnom: 1969,77 EUR
Stav platný k: 21.10.2019

dlznik.zoznam.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Boris muž
   21. 11. 2019, 17:49 avatar
A pamatáš, ako som ti písal, ze to makoniec zaplatíš ty?
Tak už čoskoro, veci sa dali do pohybu  
Nič nezákonné, všetko v zmysle zákona Edko.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:33,  A človek ostane rozhľadenejší. Vylezieme na konár, a bude nám dobre. Kým ho pod sebou...
dnes, 17:31,  Samozrejme, podpísal som.*19
dnes, 17:31,  Súčasťou regionálneho rozvoja je podpora cestovného ruchu, situácia v Demänovskej doline...
dnes, 17:29,  To vynechané "s" prejdi bez povšimnutia, alebo bez mrknutia...
dnes, 17:27,  (9) Dosvietený, uvedomuješ si aspoň trošku, v čom všetkom Tvoja duchaprázdnoť...
dnes, 17:16,  (8) Dosvietený, až natoľko sa nemusíš stotožňovať s podobnými babrákmi vo falšovaní...
dnes, 17:08,  dnes som si nekúpila malinový sirup, ale veľmi som chcela...
dnes, 17:04,  Bez Husaka by nebola cesko- slovenska federacia....bez federacie by nebol zakaz majorizacie vo...
dnes, 17:03,  Ale pekné šaty má tá klaviristka, však? *29
dnes, 17:02,  A to aj ty, pravdaže... *56*52*04
dnes, 17:01,  Tull-ko, no aj ja mám niečo pre teba, nech sa páči... ;) *19...
dnes, 16:52,  Otroci lásky, čo? *40 https://www.youtube.com/watch?v=XY_laS60XLc Zviera od Sonia
dnes, 16:49,  91, ... to robíte hlavne vy! Ja málokedy tak robím! Viac citujem Písma, a len zriedkavo...
dnes, 16:47,  89., .... bol aj apoštol Peter rozdelený? Prečo mal toľko mien: Šimon, Peter, Kéfas?...
dnes, 16:47,  Kasafran, tu je, podľa mňa, veľmi dobrý článok o ňom:...
dnes, 16:42,  90, .... bojíš sa pravdy Písma ako čert*53 svätenej vody!*39 Tam na tej stránke sa...
dnes, 16:42,  (5) Dosvietený, nože sa blysni svojím dementným postrehom a napíš presne minútu a...
dnes, 16:40,  92, .... súhlasím, ..... to čo cituješ len poukazuje , že stojí nad všetkým, okrem svojho...
dnes, 16:36,  87, .... povedal, že je to Boží syn, tak ako on. Teda anjel, ale že on /Ježiš/ bol...
dnes, 16:36,  Kasafran tá českoslovienčina ma vždy fascinovala *13*13*13 Ozaj a prečo ste ho ako...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Lenivosť je zvyk odpočívať skôr, ako sa človek unaví.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(89 249 bytes in 1,078 seconds)