Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Svedectvo o uzdravení na príhovor sv. Rity a zároveň sa dozviete, že nie my si vyberáme svätých, ale oni nás.

21
reakcií
1745
prečítaní
Tému 17. decembra 2016, 08:53 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 08:53 avatar
Uzdravenie na príhovor sv. Rity
30. septembra 2016 admin 3589 Views 9 komentárov
Keď v našom kostole kňaz informoval o sviatku sv. Rity a posväcovaniu ruží pri tejto príležitosti, nevenovala som tomu pozornosť, napokon o sv. Rite som nič nevedela.

Informácia upadla u mňa do zabudnutia.

Neskôr, o pár dní, vystupňovali sa mu mňa zdravotné ťažkosti a to natoľko, že som sa jedno ráno konečne odhodlala ísť k lekárovi. Najskôr som bola v kostole na rannej sv. omši.

Lekár ma prehliadol a nenašiel nič podstatné, predpísal mi hormonálnu liečbu.

Asi o dve hodiny mi volal dotyčný lekár, že mám prísť na kontrolu, lebo pri dodatočnom prezeraní snímkov zistil, že mám na maternici myóm.

Po ceste do práce na poobednú smenu som opäť navštívila kostol a nešťastná a preľaknutá som prosila o Božiu pomoc.

V tom čase sa blížili dcérina svadba a sťahovali sme sa, čo mi pomáhalo premáhať môj strach. Chodila som na ranné sväté omše, užívala som enzýmy a horm. liečbu, vitamíny. Tiež som sa modlila od toho dňa k sv. Rite, novénu za moje zdravie.

Prešiel nejaký čas, cítila som sa výborne a priznám sa, zabudla som aj, ku ktorej svätici som sa to modlila.

Pri jednej rannej návšteve kostola bolo dosť plno a ja som sa pozerala, kde by som sa usadila. Z lavičky som zbadala jedno voľné miesto na stoličkách pod ikonami svätcov. Usadila som sa teda tam a pocítila som príliv veľkej energie, doslova záplavu lásky. Pozrela som na stenu a nado mnou som uvidela ikonu sv. Rity. Spomenula som si, že to práve k nej som sa modlila. Spomenula som si na slová nášho kňaza, ktorý povedal, že nie my, ale svätci si vyberajú nás, aby boli našimi patrónmi. A mne bolo jasné, že mojou patrónkou je sv. Rita.

Keď som po svadbe prišla na kontrolu, lekár bol v pomykove. Nielenže som sa cítila naozaj dobre, ale nič nenašiel, po myóme ani stopy!

Utekala som sa poďakovať mojej milej patrónke, sv. Rite. Nemám o tom žiadny dôkaz, ale ani ho nepotrebujem. Verím, že som bola uzdravená na príhovor sv. Rity.

Len ma mrzí, že doteraz neviem, či a ako mám o tom s niekým hovoriť. Lebo som sa o to pokúšala, ale jediný, komu som to mohla povedať celé tak, ako sa to stalo, je môj manžel.

Elena
modlitba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 08:55 avatar
viac o nej:

Sv. Rita z Cassie
Vieš, že svätá z Cassie (Kaše), malá žena, ktorú celý svet uctieva s hlbokou láskou a bezhraničnou dôverou kvôli jej príhovorom u Boha, je jednou z duchovných dcér sv. Augustína?

Rita je svätica všetkých. Cítime ju blízko pri nás tak pre jej obyčajný život ako aj pre jej cestu životom – prešla a posvätila všetky stavy vo svojom živote.

Skutočne, sv. Rita je svätá „ nie tak pre chýr divov, ktorý jej ľudová úcta pripisuje, ako pre jej účinné orodovanie pred Bohom a pre jej ohromujúcu „normálnosť“ každodenného života“. (Ján Pavol II)

Narodila sa v Roccaporeno di Cascia v r. 1381, v mladosti žila ako slobodná, neskôr ako manželka, matka, vdova a nakoniec ako klauzúrna augustiniánska sestra 40 rokov. Svoj život zasvätila prežívaním obyčajných každodenných vecí.

Sv. Rita je svätou ruží, lebo láska a bolesť boli v jej živote nerozlučiteľné , ako je ruža vždy spojená s tŕňmi. „ Sv. Rita trpela a milovala: milovala Boha a milovala aj ľudí, trpela pre lásku k Bohu a trpela z ľudských dôvodov. Ruža lásky je teda čerstvá a šíri vôňu, keď je spojená s tŕňom bolesti.“ (Ján Pavol II)

Sv. Rita je svätá s tŕňom na čele. Nielenže odpustila tým, ktorí boli zodpovední za jej bolesti , nielenže prijala a s vierou pokojne prekonala bolesti a skúšky života, ale vrhla sa s láskou ku Kristovi, žiadala si mať účasť na bolestiach umučenia. A Pán ju uspokojil ranou na čele, jej bolesť pripojil k vykupiteľskej bolesti Ježiša korunovaného tŕňmi.

Skutočne, sv. Rita je silná žena a múdra panna zároveň, o ktorých sa hovorí v Písme. Ukazuje nielen v slovách ale v každom stave života, že autentická cesta k svätosti je verné nasledovanie Krista až ku krížu.

Jej „jemná a bolestná“ postava dáva znovu každému kresťanskému povolaniu jasnú požiadavku svedectva a odvahy.
www.aug.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 08:58 avatar
Životopis sv.Rity
Svätá Rita sa narodila v roku 1381 a zomrela 22. mája 1457. Tieto dva dátumy nie sú isté, ale boli prijaté za oficiálne pápežom Levom XIII 24. marca 1900, keď ju vyhlásil za svätú.

Rita, jediná dcéra Antónia Lottiho a Amati Ferriovej, sa narodila v Roccaporene (približne 5 km od Cascie) a bola pokrstená menom Margaréta v kostole Sv. Márie della Plebe v Cascii. Rodičia sa nasadzovali za uzmierenie v politických a rodových bojoch medzi Guelfami a Ghibellínmi. Vydali zo seba to najlepšie pri výchove Rity a naučili ju aj písať a čítať.

V šestnástich rokoch sa vydala za Pavla di Ferdinando Mancini, mladíka dobre založeného ale hnevlivej povahy. Mali spolu dvoch synov. Jednoduchým životom, bohatým na modlitbu a na čnosti, naplno venovaným rodine, pomohla manželovi k jeho obráteniu a k čestnému životu. Život manželky a matky bol otrasený vraždou manžela, zabitého pre rodové spory. Rita sa dokázala zachovať odvážne, podľa evanjelia, a ako Ježiš úplne odpustila všetkým tým, čo jej spôsobili takú bolesť.

Synovia, naopak, ovplyvnení prostredím a rodinou, boli pohnutí k pomste. Matka, aby zabránila takej krutosti, žiadala od Pána radšej ich smrť, než aby sa poškvrnili krvou. Obaja zomreli pre chorobu v mladom veku.
Rita, vdova a osamelá, upokojila duše a dokázala dosiahnuť uzmierenie pre obidve rodiny, v sile modlitby a lásky. Až potom mohla konečne uskutočniť dávnu túžbu a vstúpiť do augustiniánskeho kláštora sv. Márie Magdalény v Cascii, kde žila 40 rokov, slúžiac Bohu a blížnym s ušľachtilou radosťou a pozornosťou voči ich ťažkostiam.

Posledných 15. rokov Rita nosila na čele stigmu jedného z tŕňov Kristovej koruny, dopĺňajúc na vlastnom tele to, čo chýba Kristovmu utrpeniu.

Bola uctievaná ako svätá hneď po smrti, ako nám to potvrdzuje maľba na drevenej truhle, do ktorej bola uložená, a tiež „Kódex Miracolorum”, oba pochádzajúce z rokov 1457 – 62. Od 18. mája 1947 jej pozostatky odpočívajú v sanktuáriu v Cascii v krištáľovej urne.

www.aug.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

PS: Každý svätý, svätá je výborná osoba, ktorá dosahovala v živote čnosti a milovala ľudí aj Boha a činila veľa dobra. Sv. Rita je však z tých univerzálnych a celkovo obľúbených v masovom meradle ako napr. Sv. Terezka Ježiškova, sv. Anton Paduánsky a podobne, teší sa úcte v zahraničí, ale aj na Slovensku má veľa ctiteľov skrz toho, že existuje o nej knihy a chýr o jej príhovore sa medzi veriacimi alebo záujemcami šíri a prečo nepoprosíť našu sestru v Kristovi, ktorá je v nebi a nič iné nechce len pomáhať ako všetci svätí, ale treba poprosiť s dôverou.


15.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 12. 2016, 10:18 avatar
Vdaka Lea. Niekedy to bola manzelkyna najoblubenejsia svata - patronka splnenia nemoznych veci alebo tak nejak.


16.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 10:21 avatar
Pamätám si, písal si už o tom, že aj manželka a tuším aj švagriná je taká, že sa veľa a s dôverou modlí, čo mne je veľmi sympatické. Nemáš začo.


4.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 09:01 avatar
Téma som dala na prosbu Wolfa.


5.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 09:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 12. 2016, 09:02 avatar
Bludom sa netreba zaoberat


7.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 09:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 12. 2016, 09:07 avatar
Pomenoval som veci pravym menom


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 09:08 avatar
Máš niečo k téme? Naozaj nie je vhodné, aby si riešil osobu zadávateľa témy. Ty rob ako vieš za seba, ja robím za seba.


10.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 09:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Immanuel
   17. 12. 2016, 09:18 avatar
Nepytas sa seriozne len ju chces zlakat z jej (teda spravnej) cesty


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 09:21 avatar
Ocením, keď sa príspevky budú dávať k téme, nie k zadávateľovi.


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 09:22 avatar
je ozaj veľa kníh o nej, modlitieb viac tu:

www.zachej.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   17. 12. 2016, 09:23 avatar
ja mám dom a túto:
www.zachej.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Wolfe muž
   17. 12. 2016, 10:28 avatar
Manzelka ma niekde aj ruzenec sv. Rity
Súhlasí lea_pragmaticka1


18.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 10:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

havran
   17. 12. 2016, 10:40 avatar
veriaci-4- tvoja veriaca väčšina ťa za to upáli a veľmi rýchlo budeš stúpať k oblohe.


20.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 12. 2016, 10:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

havran
   17. 12. 2016, 10:56 avatar
veriaci-4- chápem, že RKC nie je tvoja parketá. Len sa bavím na tom ako si po 2000 rokoch objavil novú cestu. Mne to nevadí , len obávam sa, že upália aj teba. Nuž , ale ty si si už vybral.


22.
označiť príspevok

havran
   17. 12. 2016, 10:58 avatar
LEA PRAGMATICKÁ- vysvetlí mi tvoju pragmatickú podstatu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:39,  ďakujem cirkus je otvorený
dnes, 10:38,  7 - martin mitter mi nic nevravi, Slovo "luserov" ta slovenska ochudobnena skomolenina...
dnes, 10:36,  Tri slová-(neberte nám princeznú)
dnes, 10:33,  Nadja, a ako "pracuje" evolúcia? ...nie náhodou prírodným výberom. Pokiaľ je...
dnes, 10:21,  188. Kľudne ďalej sám seba presviedčaj, že nevieš absolútne nič. Iba nechápem,...
dnes, 10:19,  Zuzka8, o čom to píšeš? Kto Ti chce ukradnúť Tvojho Boha? Kto Ti káže klaňať sa iným...
dnes, 10:18,  Semienko , ktoré začne klíčit je v podstate to isté ,ako Veľký Tresk ..... Preboha ,...
dnes, 10:13,  martin mitter na škole si mi spomínal luserov do ktorého si zamilovaný
dnes, 10:10,  gabriel nespamuj, porusujes pravidla slusneho spravania a pravidla tohoto fora....
dnes, 10:08,  Hlupe filozofovanie o zene, akoby chlap nebol o nicom. Feministicke myslenie. Mariin kult. -...
dnes, 10:07,  ide o politické gangy, ktoré vedia, že ma môžu pochovať za živa, jedná sa o politické...
dnes, 10:02,  Lois Lane in search of Superman | Man of Steel
dnes, 09:54,  nevlastná matka sa dotkla osobnej veci v mojej izbe
dnes, 09:52,  Ego ft. Tomi Popovic- Každý deň |OFFICIAL VIDEO| (hudba Tomi Popovič)
dnes, 09:47,  Iba s tým rozdielom, že človek je iba sčasti drevo. Z druhej časti je boh.
dnes, 09:40,  Úryvok z knihy Zakázané ovocie – Etika humanizmu: Prečo mám byť morálny?...
dnes, 09:38,  Ateisti majú morálky dobre spracované. Ponúkam verzie zo Zošitov humanistov č. 121:...
dnes, 09:33,  era *19 už si blízko osvieteniu Predstav si , že to drevo z ktorého vyrábajú lyžičku ,...
dnes, 09:31,  REVOLTA ft. Martin Šafařík - Zpátky na začátek (prod. Revolta)
dnes, 09:28,  Koncept Biblického Boha je len výrezom z celku. Starý zákon podľa toho, čo potrebovali...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Prečo majú niektorí ľudia čisté svedomie? Pretože ho nikdy nepoužili.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(89 476 bytes in 0,310 seconds)