Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Svätý Otec František je už 5 rokov

48
reakcií
1114
prečítaní
Tému 16. marca 2018, 16:54 založil meaculpa.

podobné témy:1.
označiť príspevok

meaculpa muž
   16. 3. 2018, 16:54 avatar
prvé zhodnotenie kardinál Parolin
druhé sme

www.tkkbs.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Klein muž
   16. 3. 2018, 17:12 avatar
Sme.sk tvrdí že: Preto sa o ňom prakticky od začiatku hovorí, že je skutočným reformátorom katolíckej cirkvi.

Len by som podotkol, že reformovať názory, ustálené normy a skutky sú jedna vec a reformovať náboženstvo je vec druhá.
František nie je reformátor viery, lebo tú reformovať nemožno. Ak by hocijaké náboženstvo reformovalo svoju vieru, tak by seba samé označilo za klamára, lebo by prijalo fakt, že predošlá zjavená pravda bola klamstvom a takéto náboženstvo by stratilo úplne všetku dôveryhodnosť. Napríklad Martin Luther v 16. storočí počas svojho učenia o eucharistií upadol do viac ako 20 rozporov a niekoľkokrát pozmenil svoje učenie.


15.
označiť príspevok

meaculpa muž
   16. 3. 2018, 22:22 avatar
Suhlas, sme.sk to zhodnotilo tak povrchnejsie ako take noviny zvyknu.


3.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   16. 3. 2018, 17:18 avatar
1,2. 3 zhodnotenie v biblii je pod Izaias 14 kapitola kde je rec o luciferovi, obliekol si molovy sat - tvrdi ze buzeranti su ok a leze im do zadku a oni ho ospevuju, dokonca i bezverci mozu ist do neba naco potom by Boh vobec zasahoval a konal dielo ? Heretik antikristovsky to je pojebany diabol co ide otvorene proti Bohu len ziaci diablov co miluju loz a biblia je pre nich nic si to nevsimli. On riadi vojny, vsetko zlo. Akeldama incestman.


4.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 3. 2018, 17:20 avatar
3. Si mal zjavenie?
Súhlasí peter67


6.
označiť príspevok

peter67 muž
   16. 3. 2018, 17:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   17. 3. 2018, 11:13 avatar
4. Era, uz som to tu vzpominal nie raz od koho mam svoje ucenie a roznym sposobom,kazdemu kto chce sa nieco naozaj dozvediet vrelo odporucam citat pisma a moje prispevky a pomaly vsetko a premyslat nad tym a skusat to dat dokopy ako puzzle ale nekombinovat to s nicim dalsim, samo sebou konkordanciou a etymologiou si pomoct mozte.
To je ti tazko vysvetlovat ake zjavenie som mal ja co mi poskytlo toho najviac po tejto stranke,to tu nemam verejne pisat ludom. No pokym chces vediet ci som duchovny clovek mozem ti smelo povedat ze som mal uz v zivote rozne videnia,vnuknutia,duchovne zazitky a prezil rozne nadprirodzene veci.


42.
označiť príspevok

-era- muž
   18. 3. 2018, 14:46 avatar
31. S tými zjaveniami ti verím, lebo úsudkom podľa mňa nie je možné prísť k takým tvrdeniam, aké tu uvádzaš. Jedine zo zjavenia...


47.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   19. 3. 2018, 19:02 avatar
42. Spravna uvaha. Mozno je to cele trocha inaksie ako si mnohi predstavuju. A co ak okrem toho co som uviedol by som vedel s Bohom hovorit i tvarou v tvar tak ako proroci v Pisme ? Potom by to mohlo vysvetlit odkial to mam a preco sa to nemoze zhodnut s ludskymi uceniami a vykladmi pisiem kedze jeho myslienky nie su ako ludske myslienky. A ak by ta to zaujimalo viacej mail na mna mas a mozme tak pisat i viac postupne od zaciatkov a osobnejsie. Tu na forum ako som zmienil budem chodit zriedkavo a cele to tu nikomu nebudem len tak servirovat vsetko verejne,len tym co sa zaujimaju osobne mozem ich previest aspon zakladami pomalinkny a viem mat po zoznameni sa skor osobny pristup


7.
označiť príspevok

Klein muž
   16. 3. 2018, 17:49 avatar
dodo6363:

Pápež František povedal: Ak je niekto gay, hľadá Boha a koná dobro, kto som ja aby som ho súdil?

Ja nevyhlasujem pravdu viery niesom pápež ale verím, že tieto slová sú slovami Ducha Svätého. A nesú v sebe obrovské posolstvo....

Kristus povedal prostitútke, ktorú chceli ukameňovať: Ani ja ťa neodsudzujem, choď a viac nehreš....

Čo František spravil...
Zaprel učenie Cirkvi? Ospravedlnil hriech?
Nie!!!

Ty ani nevieš koľko homosexuálov cez tieto slová našlo vieru v Krista a prvýkrát ho uzreli ako milosrdného spasiteľa, lebo dovtedy ho videli len ako prísneho sudcu....

Byť gay nie je ako kradnúť či klamať, ale je to súčasť toho človeka... Vieš ako sa homosexuáli cítia keď o nich takto hovoríš? Ako keby teba odmietol Boh preto lebo máš blond vlasy a nie čierne...

Poznám ľudí, o ktorých skutočnosť, že sú inak orientovaní je úplne zreteľné od malička...
Boh má plán s každým človekom... Niekto je celý život chorý, niekto bohatý, niekto chudobný....
Ale je na človeku ako naloží s tým čo od Boha dostal, či už dobré alebo zlé a ako odpovie na Božie volanie: Poď za mnou!

Či dokáže zaprieť sám seba, vziať svoj kríž a nasledovať Krista....
Súhlasí kntsz


11.
označiť príspevok

gabriel pb
   16. 3. 2018, 19:18 avatar
problém homosexuálov je jednoduchý uveria viac krát po sebe nesprávnym ľudom v živote, je to problém nedostatočnej výchovy, človek je nastavený tak, aby v detstve netrpel, ak sa deje čokoľvek iné, zodpovednosť nesie spoločnosť


32.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   17. 3. 2018, 11:24 avatar
7. Akeldama v Tyruse - cize mikulasenecky papez v mikulaseneckom vatikane..., vyhlasil protibiblicke veci. Biblia ti jasne dava velmi vela varovani nielen k lgbt a ich mysleniu a skutkom. Docitat sa o tom mozes napriklad tu 3 M 18:22 Nebudeš ležať s mužským pohlavím, ako sa líha so ženou; to je ohavnosť.Rimanom 1:18 Zjevuje se zajisté hněv Boží s nebe proti každé bezbožnosti a nepravosti lidí, pravdu Boží v nepravosti zadržujících. 19Nebo což poznáno býti může o Bohu, známé jest jim učiněno, Bůh zajisté zjevil jim. 20Nebo neviditelné věci jeho mohou vidíny býti, když z skutků při stvoření světa stalých rozumem pochopeny bývají, totiž ta jeho věčná moc a Božství, tak aby již byli bez výmluvy, 21Protože poznavše Boha, nectili jako Boha, ani jemu děkovali, ale marní učiněni jsou v myšleních svých, a zatmíno jest nemoudré srdce jejich. 22Měvše se za moudré, blázni učiněni jsou. 23Nebo směnili slávu neporušitelného Boha v slávu podobenství obraza porušitelného člověka, i ptactva, i hovad čtvernohých, i zeměplazů. 24Protož i Bůh vydal je v žádosti srdce jejich, v nečistotu, aby zprznili těla svá vespolek, 25Jakožto ty, kteříž jsou směnili pravdu Boží za lež, a ctili i sloužili stvoření raději nežli Stvořiteli, kterýž jest požehnaný na věky. Amen. 26Protož je vydal Bůh v žádosti ohavné. Nebo i ženy jejich změnily přirozené sebe užívání v to, kteréž jest proti přirození. 27A podobně i mužské pohlaví, opustivše přirozené užívání ženy, rozpálili se v žádostech svých jedni k druhým, mužské pohlaví vespolek mrzkost pášíce, a tak spravedlivou mzdu, kteráž na jejich blud slušela, sami na sebe uvodíce. 28A jakož sobě málo vážili známosti Boha, takž také Bůh vydal je v převrácený smysl, aby činili to, což nesluší, 29Jsouce naplněni vší nepravostí, zlostí, smilstvem, nešlechetností, lakomstvím, plní závisti, vraždy, svárů, lsti, zlých obyčejů, 30Utrhači, pomluvači, Boha nenávidící, hanliví, pyšní, chlubní, nalezači zlých věcí, rodičů neposlušní, 31Nemoudří, smluv nezdrželiví, beze vší lítosti, neukojitelní a nemilosrdní. 32Kteřížto vědouce o tom právu Božím, že ti, kteříž takové věci činí, hodni jsou smrti, avšak netoliko ty věci činí, ale i jiným též činícím nakládají
22 znovu v slovencine -ktorí, hoci dobre poznali právo Božie, že tí, ktorí robia také veci, sú hodni smrti, nie len že to robia, ale to ešte aj schvaľujú tým, ktorí to tiež robia.
Duch Svaty v pismach jasne cez Mojzisa i Pavla hovori ze je to blaznovstvo,hriech,sluzba Molochovi nie Bohovi biblie ti co idu smerom lgbt,slnieckarov. A mikulasenecky Akeldama tym smerom ako i k moslimom ide tiez.

Vziat svoj kriz nemoze,to by musel mat zenu.Cize uplne sa zmenit,to moze clovek len vtedy ked sa uplne pokori a chce sa mu az umriet zo svojej hriesnosti a marneho zivota na zemi a vola k Bohu o pomoc a ked ho nebesia a Boh zmenia sekty a denominacia ani psychologia a meditacie atd to nedokazu.A rovnake to je s pracou na Bozom diele a ucenim v Duchu a Pravde. Tvoje prirovnania a konspiracie su dost mimo misu.

Ako to urobi ked ma chlap chlapa ? A lezbizmus rovnaka ohavnost,buzeranti su v pisme blato a kal, mizerna zem a hovno kde sa nic dobre nerodi,zeny lezby su oznacene ako hnis. Trn su incestky. Stolice su podvodnicky a kurvy- cize spravne podla cti ma byt v prekladoch biblie vzdy uvadzane ze David ma tron atd atd stolice ma len odpad mikulasenecky a zradcovia a diabli atd. .
Panna Maria ti sama hovori predsa v nejakom zjaveni, teraz neviem v ktorom,ze ona je krizom spasenia. Kriz je symbol pre zenu a ten symbol ako i biblia je starsi nez 2000-5000 rokov atd atd. . To dosvedcuje ze pismo a ta symbolika tu bolo ovela skorej a vsetko sa skorej udialo a ma sa to i prekladat nie robit s toho to co to neni.


5.
označiť príspevok

Fotooon muž
   16. 3. 2018, 17:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

Klein muž
   16. 3. 2018, 18:01 avatar
Fotooon,

Keď apoštoli mohli miestnym cirkvám vo svojich listoch písať o svojich spolupracovníkoch a čo konkrétne s nimi zažili a tieto listy sú súčasť Biblie, prečo ti vadí keď sa rozprávame o tom, ktorému Kristus prikázal pásť jeho ovce?


9.
označiť príspevok

peter67 muž
   16. 3. 2018, 18:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Klein muž
   16. 3. 2018, 18:26 avatar
Je irónia, že kedysi bohatá cirkev, ktorá odsúdila každého, kto si dovolil vôbec komentovať rozhodnutie pápeža, je dnes cirkvou ktorá sa vzdáva svojich majetkov, pápež zostúpil z trónu a sklonil sa k bezdomovcom a chudákom. Cirkev kniežat sa stala cirkvou prostitútok, homosexuálov, drogovo závislých, dokonca aj vrahov v prípade atentátu na Jána Pavla II a všetkých týchto ľudí Cirkev objíma ako svoje deti.

A reformátori, ktorí chceli zo svojej vôle Cirkev reformovať sa rozštiepili na stovky cirkvičiek, ktoré sa navzájom hádajú kto má pravdu a zabudli o čom je evanjelium.

Ja verím, že Kristus svoju cirkev neopustil ale muselo sa stať čo sa stalo.... Cirkev musela byť tvrdá čo sa týka viery, inak už v druhom storočí by boli desiatky cirkví a nikdy by sa kresťanstvo s jednotnou vierou nerozšírilo do sveta.

Diabol chcel cirkev zničiť najskôr cez židov, potom cez rimanov, boli to časy mučeníkov.
Potom sa Rím sklonil pred cirkvou a viera sa začala šíriť ako nikdy predtým...
Potom chcel diabol zničiť cirkev tým, že jej dal všetko, čo len chcela... Myslel, že ju zničí cez bohatstvo...
Potom ju chcel rozdeliť a vystupovalo toľko reformátorov a všelijakých učiteľov a ona napriek veľkému odpadu od viery vytrvala...
Potom ju chcel zničiť cez socializmus a šírenie ateizmu....

Stále niečo....ale Cirkev stále stojí pevne ako skala....


17.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 3. 2018, 00:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 3. 2018, 01:02 avatar
Klein, ty si bezcharakterný chrapúň. Ty nazývaš iróniou to, že cirkev sa vzdala zločineckých akcií? Veď je fajn, že aj v cirkvi dochádza k rozumným riešeniam.
Súhlasí Fotooon


19.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 3. 2018, 01:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   17. 3. 2018, 11:29 avatar
To neni papez leda ak mikulasenecky a ich ziaci su vsetci ti co maju ich ucenie vsade po denominaciach a sektach i ti co ho sice skritizuju ale ich ucenie neni panensky rydze v Duchu a Pravde. Kristus mikulasencov moze chodit na vianoce a byt tu cca 2018 rokov vzad a jeho sluzba je v ociach mikulasencov razu doslovneho, kym ten pravy Kristus podla pisiem dosiel ovela skorej a isto nie na vianoce a jeho sluzba bola v moci Ducha a tak sa ma i prekladat aby mohli slepy vidiet,hluchy pocut atd. a to myslim znova duchovne nie divadlo s podplatenym publikom


12.
označiť príspevok

teóma muž
   16. 3. 2018, 19:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

Klein muž
   16. 3. 2018, 20:40 avatar
Vies co si prave napisal? Napriklad apostola Pavla si nazval pokrytcom. On sam seba nazyval otcom a vsetci krestania sa oznacovali v tych casoch titulom svati... Prvi krestania vzdy svojho biskupa oslovovali otec a tak je to dodnes.

Toto vám nepíšem, aby som vás zahanbil, ale aby som vás napomenul ako svoje milované deti. Veď keby ste mali hoci desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo ja som vás splodil v Ježišovi Kristovi skrze evanjelium.


14.
označiť príspevok

Klein muž
   16. 3. 2018, 20:56 avatar
Mne je uz normalne smiesne ze vsetci protestanti z reformovanych cirkvi neustale oznacuju katolikov za bludarov ktori sa neriadia pismom a ono to je presne naopak... Len katolicka cirkev sa nou riadi...


16.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   16. 3. 2018, 22:37 avatar
14

Klein

Pavol nechával seba nazývať svätým otcom? To je vtip?

Milovaním peňazí a hromadením majetku, vedením náboženských vojen ,pompéznosťou a pýchou, chamtivosťou, rúhaním, modlárstvom, márnou tradíciou, morálnou skazenosťou, pálením národných biblii a prenasledovaním tých čo ich prekladali, prekrúcaním Písma, kolaboráciou so zverskými svetskými mocnosťami atd.

No a teraz mi vymenuj to, čím sa podľa Biblie riadi.


21.
označiť príspevok

Klein muž
   17. 3. 2018, 05:39 avatar
Keby si mal ty na starosti osud veriacich cirkvi a videl ze po Europe bez tvojho povolenia sa siria falosne a nespravne preklady biblie do narodnych jazykov, vystupilo by mnozstvo reformatorov, kazdy z nich prinasal odlisne ucenie a svoju pravdu ucil negramotnych, neucenych dedincanov ktori cele dni Len pracuju na poli a boli schopni uverit uplne vsetkemu co im kto povedal, co by si robil? Okrem toho tieto odlisne nauky by sposobili obcianske vojny a napr. Taki kalvini vypalovali katolicke mesta a vrazdili ich obyvatelov. Co by si robil?


22.
označiť príspevok

Klein muž
   17. 3. 2018, 05:43 avatar
Keby osmanska risa zautocila na Europu co by si robil? Keby nebolo Katolickej cirkvi ktora zjednotila celu Europu v boji proti arabom tak dnes by sme zili pod vladou sultana a za kritizovanie Mohameda by ta hned popravili.


23.
označiť príspevok

Klein muž
   17. 3. 2018, 05:55 avatar
Ked sa rozpadla rimska risa na desiatky rozhadanych kralovstiev, bola to Katolicka Cirkev ktora zjednocovala Europu. To hromadenie majetku nebolo spravne ale vsetky peniaze boli pouzite na taku nadheru pred ktorou padaju sanky mnohym. Pozri sa na katedraly a ine umelecke diela ktore su sami o sebe marnostou, ale Viera tych ludi marna nebola. To vsetko ludia robili z lasky k Bohu, to co bolo vludskych ociach najvzacnejsie, ludia odovzdali Bohu na jeho oslavu. Ked chodim po europskych mestach v tieni gotickych katedral Len smutne porovnavam vieru a jednotu ludi predoslych vekov a dnesne stovky odlisnych cirkvi...k comu ta sloboda? Co z toho ze kazdy ma dnes doma Biliu ked to neprinieslo nic dobre....


25.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   17. 3. 2018, 07:20 avatar
23
Všetká tá vaša "nádhera" je z hriechov ľudí. No a ako iste vieš, všetko to zhorí.


26.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   17. 3. 2018, 07:33 avatar
23
Len sa tak zamyslí, ako sa môže šíriť láska k Bohu a to k tomu Bohu, ktorý povedal nezabiješ, ktorý povedal - miluj svojho blížneho, ako seba samého a ktorý povedal miluj svojho nepriateľa, tak ako sa mohla takáto láska šíriť mečom? Je to nemožné! Z toho vyplýva, že KC nemá lásku Kristovi a teda KC nie je jeho. Ste z iného semena - zo semena nepriateľa Krista, ktoré prenasleduje a bojuje proti tým, ktorí sa narodili zo semena Svätého Ducha - Slová Božieho.


28.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 3. 2018, 07:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   17. 3. 2018, 11:45 avatar
29. Tajomstvo 666 je tu - Jedna 6 je nabozenstvo tohto sveta -Mikulasenecky Vatikan pravym menom Tyrus a vsetci co su s nim akokolvek spolceny v uceni a lziach nemusia ani uznavat samozvaneho papeza ktory nim neni... . Cize duchovne smilstvo teda modlosluzbu maju vsetky spolky a ludia na zemi akokolvek nimi prepojeny ci cez clenstva,falosnu ekumenu,doktriny,ci uverenie ich masazi mozgu a srdca od utleho detstva a vnimanie biblie cez ich pohlad... . Neviestka ma dcery smilnice,ich osud a odsudenie je rovnake.Na to tu vsetci zabudate.Kto chce pravdu nie loz davno stade uteka vsetkeho co i len trocha podobneho.
Dalsia 6 je OSN a prasata politicke, clovek Bozi ocakava Bozie kralovstvo neveri lziam politikov teda neje svinske maso a odsudzuje ich zlociny a ma nazory na nich asi podobne ako Rudolf Vasky
Posledna 6 je vedecko kulturny svet pocnuc NASA. Veda je dobra ked propaguje fakty, ak propaguje dezinformacie ako cierne diery, vesmir o 8-9 planet,posun casu, rok o 365-6 dnoch, evoluciu,velky tresk a ine diabolstva je to len paveda mikulasencov, a cely svet zabavaju buzeranti a lezby a im podobny cez tzv kulturu co je dnes hlavne sediet pred telkou a pozerat ich vrazdy,podvody a prazdne veci miesto citania pisiem ako o zivot,o ten tu ide kazdemu no seru na to bezne vsak sa vyhovoria potom na sude na ich falosnych ucitelov ved oni za to predsa nemohli ze sa nechavali ojebavat neboli varovany asi dostatocne desiatky krat bibliou,Jezisom,prorokmi atd. .... ach katastrofalny je stav ludstva,beda.
K tomu textu by som mohol este mnoho povedat a ten vyklad je omnoho hlbsi a je iny no teraz to riesit nebudem.


37.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   17. 3. 2018, 11:48 avatar
To malo byt k 28, fotooon , zena na selme je Shirley Temple Blackova ona sefovala pohlavarom Tyrusu, OSN,NASA, okrem ineho rozdelila CSSR toho casu tu bola americka velvyslankyna nie ako uvadza chybne wikipedia a podobne drbnute zdroje,udaj o jej smrti tiez skreslili a pravy bol iny, a ozaj, jej prave meno duchovne je SEIR a ona je 4 kon pod 4 pecatou v pisme kde je rec o 4 jazdcoch a konoch


38.
označiť príspevok

Milkyway
   17. 3. 2018, 11:50

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 3. 2018, 11:53 avatar
Trepeš nezmysly.


40.
označiť príspevok

Klein muž
   17. 3. 2018, 13:05 avatar
Ta velka neviestka s kalichom smilstva je anticky Rim...Herodes chcel zabit maleho Jeziska, Rim vrazdil krestanov cele storocia az kym nepadol cirkvi k noham. Anticky Rim bol ako bordel kde verejne spaval kazdy s kazdym... Nazvat smilstvom ked zopakuje knaz nad chlebom a vinom to iste co povedal Jezis a veri tomu co povedal ty nazyvas smilstvom. A ja tuto tvoju urazku Bozieho tela a krvi nazyvam ako Bohoruhanie najvysieho stupna.


41.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   17. 3. 2018, 20:38 avatar
40
No a kto zdedil žezlo moci pohanského Ríma aj spôsob vladnutia? No a kto spočíta mŕtvych pre svoje presvedčenie počas storočí vlády KC? Koľko storočí vlády to už je? Môžeš mám to oznámiť.
Súhlasí Fotooon


48.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   19. 3. 2018, 19:05 avatar
41. A nezabudaj ze ma deticky a vsetci maju ich mikulasenecke ucenie skrz rozdeluj a panuj, vsetky cesty vedu do Rima,opakovane lzi su vam pravdou po sektach a spolkoch kde tomu kraluje ich velsekta, a tak je uplne jedno ze neuznavas ich papeza uz si ich skrz ine veci ako i fotoon a spol


44.
označiť príspevok

Fotooon muž
   19. 3. 2018, 08:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

Fotooon muž
   19. 3. 2018, 08:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

djjaro muž
   19. 3. 2018, 08:31 avatar
Pekny rým,,


24.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   17. 3. 2018, 07:09 avatar
21
A čo tak si spomenúť na to, že je mocný Boh. Prečo to potom KC nenechala na Božiu moc? Predsa ak toto platí, čo určite, že teda nikto nemôže prijať ku Kristu, ak by mu to nebolo dané od Otca na nebesiach, tak čo to potom bolo, čo sa šírilo mečom? To čo sa šíri mečom nie je kresťanstvo! To si zápis za uši. To, že bola zneużitá reformácia viem, no žiadna z reformovaných cirkvi sa neprehľadná za jedinú pravu. To urobila práve KC. Prave Evanjelium je evanjelium radosti a pokoja v Duchu Svätom nikdy sa nešíri mečom, upaľovaním, prenasledovaním, pálením Biblii.


27.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   17. 3. 2018, 07:43 avatar
21
No a čo, že každý si vykladá ako chce? komu je to dané, tak si vyloží správne a komu to nie je dané, tak bude v blude. Komu boli dané od Boha uši na to, aby rozumel, tak bude rozumieť. S čím mas problém? Mali ste to nechať na Božiu moc a napasovať sa za Boha. Boh zjavuje pravdu komu chce a kedy chce. Chcela snáď poprieť túto Božie právo.
Súhlasí Voloďa


20.
označiť príspevok

Fotooon muž
   17. 3. 2018, 01:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   17. 3. 2018, 11:31 avatar
20asi prvy rozumny prispevok co od teba citam fotooon


43.
označiť príspevok

Fotooon muž
   19. 3. 2018, 08:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

peter67 muž
   17. 3. 2018, 08:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   17. 3. 2018, 10:22 avatar
Cirkev používa výraz svätý analogicky (viacvýznamovo). Podobne aj mnohé iné pojmy. Je to terminológia teológie, ktorá sa rozvinula hlavne Tomášom Akvinským. Ten bol zase inšpirovaný Aristotelom, ktorý prvý hovorí o tom, že niektoré výrazy sú analogické - napr. "zdravý" - môžeme povedať, že "človek je zdravý" a môžeme aj povedať, že "liek je zdravý". Ide o dva rôzne významy, ktoré treba rozlišovať.

Svätí sú v cirkvi všetci tí, ktorí sú v nebi.
Svätými sa často rozumia tí, ktorí sú vyhlásený za svätých.
A sväté sú aj úrady a celá Cirkev, ktoré Ježiš ustanovil a koná cez ne. Preto sa Cirkev nazýva svätá, pretože je Kristom ustanovená - a nie preto, že by v nej mali byť ľudia bezhriešni. To isté platí o pápežstve a kňazstve.
A tak sa dostávame k ďalšiumu významu slova "svätý", ktorý však cirkev nepoužíva, a to je, keď niekoho živého voláme svätým kvôli tomu, že žije morálne. Opakujem, že toto cirkev nepoužíva na nikoho, ani na pápeža Je to skôr taký svetský pojem.


35.
označiť príspevok

dodo6363 muž
   17. 3. 2018, 11:35 avatar
30 Slovo Svaty ako i ine vyrazy co vzpominas ma svoj povod v biblii. Svaty je ten co je oddeleny do sluzby a cisty v ociach Bozich, ten ktory ma srdce na spravnom mieste ako David. Svatost je v zivote nie smrti, v pravom ovoci co je prave ucenie v Duchu a Pravde z coho idu skutky spravodlivosti. Cirkev uz som vysvetloval inde,neni to ziadna svetska nabozensko politicka institucia. To iste plati o papezstve a knazstve,prave hodnosti a povolania a dary sa nedaju kupit ani udelovat skrz teologicke skoly.Skutocny papez je Boh. Papez mikulasencov je antikrist.


49.
označiť príspevok

kntsz muž
   20. 3. 2018, 11:11 avatar
Trhá mi srdce, keď tu čítam rozvášnené príspevky ľudí tvrdiacich o sebe, že sú veriacimi v Boha a Krista.

Akoby ste nič nepochopili z toho, kvôli čomu zostúpil Ježiš na túto zem.

"Nebude sa škriepiť, ani kričať nebude a nikto nepočuje jeho hlasu po uliciach. Trstiny nalomenej nedolomí a knotu dymiaceho neuhasí, kým neprivedie právo k víťazstvu a v jeho mene budú dúfať národy."

Bijete sa v prsia ako kto viacej zastupuje Boha tuná na zemi.

Kým vlastne ste?

Pozrite sa do svojich sŕdc - čím sú to preplnené?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:48,  33, tym len ukazala, ze bola skusana diablom.....Jezis ju varoval pred utokom diabla.....a dal...
dnes, 09:30,  Materialista je ten, kto si predstavuje, že "naozajstné" je to, čo je hmotne-zmyslové.
dnes, 08:20,  1 Milovaní, toto je už druhý list, čo vám píšem, a v oboch som napomínaním prebúdzal...
dnes, 08:01,  30 - presne tak era, ako si povedal, 'ak ich berieme v duchovnom vyzname'. To je to o com...
dnes, 07:49,  25 - Nic v zlom, ale verit ze oplatka suchej lokse sa premeni v pritomnosti farara v telo Krista,...
dnes, 07:46,  a kedy stvoril jehovisticku sektu ? az o 2000 rokov po jeho zmrtvychvstani ???? to 2000 rokov...
dnes, 07:40,  Mylis sa Tomas, tu je to samy sektar a sialenec.....Jezis neraz pvedal, kaslite na...
dnes, 07:35,  myslitel, bude lepsie, keby si nemyslel....nemas ani najmensie ponatie co je to Eucharistia a co...
dnes, 07:28,  Je problémom materialistov, že "doslovne" si predstavujú zmyslovo-hmotne. Tie...
dnes, 07:10,  23 - Preco su ludia tak slepo oddani vymyslom sekty zvanej Rimsko Katolicka cirkev? Jezis predsa...
dnes, 06:58,  Pozorný čitateľ sa môže opýtať, že čo znamená nebo alebo nebesia a čo znamená zem?...
dnes, 01:52,  Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho, kto sa ti páči, pretože ten, kto sa...
dnes, 00:33,  21„Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa.“ ?(Ján 14:6) Už aj tu ježiš...
dnes, 00:21,  9) No tak si pozri evanjelia a zistíš v nich, že ked bol Ježiš v ľudskom tele, bol...
dnes, 00:19,  22) Nesmrteľná duša existuje, a sú na to aj biblické dokazy. Kristus sa za nás prihovára k...
dnes, 00:12,  existuje vela katolíckych svedectiev o nebe/pekle, stačí len hladať.
dnes, 00:11,  Len hlásam to čo je pravda.
dnes, 00:10,  "Hovoril vtedy, že to je jeho telo a krv v tom zmysle, že takpovediac ukazoval vzor, čo...
dnes, 00:08,  Nerozumieš eucharistickej obety, nejde o dalsie obety, ale o sprítomnenie tej jednej jedinej...
dnes, 00:07,  "Už som písal, že Ježiš a Pavol aj o kalichu tvrdia , že to je Nová zmluva!...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Posielam Ti zoznam všetkého, čo by som si na Vianoce želal: Teba!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(147 297 bytes in 0,233 seconds)