hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Svätý Escrivá: Škrupule + Božia prítomnosť

príspevkov
1
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 2.5.2021 17:51 meaculpa
posledná zmena 2.5.2021 17:59
1
02.05.2021, 17:51
Škrupule

258
Zbav sa tých škrupúľ, ktoré ťa oberajú o pokoj. To, čo zbavuje dušu pokoja, nemôže byť od Boha. Keď ťa Boh navštívi, pocítiš pravdu týchto pozdravov: pokoj vám...pokoj vám zanechávam, svoj pokoj vám dávam..., pokoj Pánov nech je s vami...a toto všetko uprostred súženia.

259
Ešte stále máš škrupule! Porozprávaj sa o nich jasne a jednoducho so svojím duchovným radcom. Poslúchaj... a nepodceňuj najláskavejšie Srdce nášho Pána.

260
Smútok a skľúčenosť. Nečudujem sa: je to oblak prachu spôsobený tvojim pádom. Ale dosť! Či azda vietor milosti neodvial tento oblak do ďaleka? A navyše, tvoj smútok, keď ho nezaženieš, môže byť plášťom tvojej pýchy. Naozaj si si myslel, že si dokonalý a bez hriechu?

261
Zakazujem ti ďalej na to myslieť. Namiesto toho blahoreč Bohu, ktorý vrátil život tvojej duši.

262
Nemysli viac na svoj pád. Také myšlienky, okrem toho, že sú ako balvan, ktorý ťa prikrýva a drví, sa môžu ľahko stať príležitosťou k ďalšiemu pokušeniu. Kristus ti odpustil: zabudni na starého človeka.

263
Nestrácaj odvahu. Videl som ťa bojovať...tvoja dnešná porážka je prípravou na konečné víťazstvo.

264
Dobre si sa správal... aj keď si klesol tak hlboko. Správal si sa dobre, pretože si sa pokoril, pretože si sa napravil, pretože si sa naplnil nádejou a táto nádej ťa znova priviedla k Láske. Netvár sa tak začudovane: skutočne si sa správal dobre! Vstal si zo zeme: ”surge”, zaznel znovu mohutný hlas, ”et ambula”. A teraz do práce!


Božia prítomnosť

265
Deti... Ako sa len usilujú byť dobré v prítomnosti svojich rodičov! A kráľovské deti, ako sa usilujú zachovať si kráľovskú dôstojnosť pred svojím otcom Kráľom! A ty... neuvedomuješ si, že stojíš vždy pred Veľkým Kráľom, tvojím Bohom Otcom?

266
Neurob nijaké rozhodnutie bez toho, že by si sa zastavil a uvažoval o veci v Božej prítomnosti.

267
Je potrebné presvedčiť sa o tom, že Boh je neustále pri nás. Žijeme, akoby Pán bol od nás niekde ďaleko, tam, kde svietia hviezdy a zabúdame, že je vždy po našom boku. Je tu ako milujúci Otec — každého z nás miluje viac, ako môžu všetky matky sveta milovať svoje deti — pomáha nám, radí nám, požehnáva nás... a odpúšťa nám.

Koľkokrát potom, čo sme vyviedli nejakú nezbedu, sa nám podarilo vyhladiť zamračený výraz našich rodičov, keď sme im povedali, že už to viac neurobíme! A možno ešte v ten istý deň sme padli znova... A náš otec, s predstieranou prísnosťou v hlase a vážnou tvárou nás karhal...ale srdce mu už mäklo, lebo poznal našu slabosť a pomyslel si: Chudáčik, ako sa usiluje byť dobrý!

Musíme byť naplnení a presiaknutí myšlienkou, že Boh je náš Otec, náš skutočný Otec, ktorý je pri nás a na nebesiach.

268
Zvykni si povznášať svoje srdce k Bohu v úkonoch vďaky veľa krát za deň. Pretože ti dáva to i ono. Pretože tebou opovrhli. Pretože nemáš to, čo potrebuješ, alebo pretože to máš. Pretože urobil svoju Matku, ktorá je aj tvojou Matkou, takou krásnou. Pretože stvoril slnko a mesiac a tamto zviera a onú rastlinu. Pretože tomuto človeku dal výrečnosť, a ty si taký ťažkopádny. Ďakuj mu za všetko, pretože všetko je dobré.

269
Nebuď taký slepý a nevšímavý, že by si nevošiel do každého Svätostánku, keď zazrieš múry alebo vežu Božieho domu. On ťa očakáva. Nebuď taký slepý a nevšímavý, že by si nevzýval Nepoškvrnenú Pannu Máriu, keď ideš okolo miest, o ktorých vieš, že tam urážajú Krista.

270
Nemáš radosť, keď na svojej obvyklej ceste po uliciach mesta objavíš ďalší Svätostánok?!

271
Jeden človek modlitby povedal: “Ježiš má byť cieľom našich snažení, Láskou našich sŕdc, témou našich rozhovorov, vzorom nášho konania.”

272
Používaj tie sväté ”ľudské pomôcky”, ktoré som ti odporúčal, aby si nestratil vedomie Božej prítomnosti: strelné modlitby, úkony Lásky a zadosťučinenia, duchovné sväté prijímanie, pohľady na obrazy Panny Márie...

273
Sám! Nie si sám. Z diaľky ťa stále sprevádzame. A okrem toho Duch Svätý, ktorý sídli v tvojej omilostenej duši - Boh s tebou — dáva nadprirodzený tón všetkým tvojim myšlienkam, túžbam a činom.

274
„Otče,” povedal mi ten mládenec (čo je s ním teraz?), dobrý študent, „rozmýšľal som o tom, čo ste mi povedali... že som synom Boha! A pristihol som sa, ako kráčam po ulici so vztýčenou hlavou a s hrdosťou v srdci... Syn Boha!” S čistým svedomím som mu poradil, aby si túto hrdosť zachoval.

275
Nepochybujem o tvojich dobrých úmysloch. Viem, že konáš v Božej prítomnosti. Predsa je tu však jedno ale: tvoje skutky pozorujú, alebo môžu pozorovať ľudia, ktorí ich budú posudzovať podľa ľudských meradiel... A je nutné dávať im dobrý príklad.

276
Keď si aspoň raz týždenne zvykneš vyhľadávať spoločnosť Márie, aby si s ňou šiel k Ježišovi, uvidíš, o čo viac budeš žiť v Božej prítomnosti.

277
Pýtaš sa ma: “Prečo ten drevený kríž?” A citujem z jedného listu: „Keď zdvihnem zrak od mikroskopu, oči mi padnú na čierny a prázdny kríž. Tento kríž bez Ukrižovaného je symbolom. Má význam, ktorý iní nevidia. A ten, čo je unavený a práve chcel odložiť svoju prácu, znova upriami zrak do mikroskopu a pokračuje, pretože ten osamelý kríž volá po ramenách, čo by ho niesli.”

278
Ži v Božej prítomnosti a budeš mať nadprirodzený život.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 94 837 B vygenerované za : 0.112 s unikátne zobrazenia tém : 76 780 unikátne zobrazenia blogov : 1 666 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Keď sa budeš cítiť najhoršie, tak si spomeň, že aj tá najhoršia hodina má iba 60 minút.