hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Svätý Ecrivá - Predsavzatia

príspevkov
1
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 30.9.2021 14:07 auxiliarius
posledná zmena 30.9.2021 14:07
1
30.09.2021, 14:07
247
Presné a konkrétne. Nech tvoje predsavzatia nie sú ako prskavky, ktoré na chvíľu zažiaria, a vzápätí za sebou ako trpkú skutočnosť zanechajú čierny a neužitočný drôt, ktorý sa s opovrhnutím zahodí.

248
Si taký mladý! Pripomínaš mi loď, čo sa púšťa na more. Ak však nenapravíš terajšiu malú odchýlku, spôsobí, že sa nakoniec nedoplavíš do prístavu.

249
Dávaj si málo predsavzatí. No nech sú konkrétne; a spĺňaj ich s Božou pomocou.

250
Mlčky som ťa počúval, keď si mi povedal: „Áno, chcem byť svätý.” Hoci takéto všeobecné a hmlisté vyhlásenia obyčajne považujem za hlúposť.

251
Zajtra! Niekedy je to opatrnosť, ale častejšie sú to slová porazených.

252
Daj si toto jasné a pevné predsavzatie: keď ťa budú chváliť a ctiť, spomeň si na všetko, za čo sa hanbíš a červenáš. Toto je tvoje; chvála a sláva patrí Bohu.

253
”Teraz” sa správaj dobre a nespomínaj na ”včerajšok”, ktorý pominul, a nestaraj sa o ”zajtrajšok”, o ktorom nevieš, či pre teba príde.

254
Teraz! Vráť sa k svojmu spravodlivému životu hneď teraz. Nedaj sa oklamať - ”teraz” nie je ani príliš skoro... ani príliš neskoro.

255
Chceš, aby som ti povedal všetko, čo si myslím o ”tvojej ceste”? Tak počúvaj: ak odpovieš na volanie, budeš pracovať pre Krista ako jeden z najlepších; ak sa staneš mužom modlitby, prijmeš toto volanie, o ktorom hovorím a v túžbe po obete budeš vyhľadávať tie najťažšie úlohy. A budeš šťastný tu na zemi a oveľa viac, nevýslovne šťastný v nebi.

256
Tá rana bolí. Ale už sa hojí: buď dôsledný vo svojich predsavzatiach. Čoskoro sa tvoja bolesť zmení na radostný pokoj.

257
Si ako vrece piesku. Nič nerobíš sám od seba. A tak sa nečuduj, že začínaš pociťovať príznaky vlažnosti. Rob niečo!
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 92 629 B vygenerované za : 0.090 s unikátne zobrazenia tém : 59 662 unikátne zobrazenia blogov : 1 346 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Poviem to na príklade svojom 😉 Keď píšem, že SOM bol v "pekle", tak sa tým nemyslí, že SOM vycestoval na planétu plnú ohňa, kde pobehovali čertovia s rohmi a "Satanom" ako ich šéfom ...

citát dňa :

Niektorí ľudia spôsobujú radosť hneď ako prídu. Iní zasa hneď ako odídu.