hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Svätá Inkvizícia o Neviditeľnej Cirkvi

príspevkov
18
zobrazení
2
tému vytvoril(a) 14.6.2021 17:52 Klein
posledná zmena 14.6.2021 19:25
1
14.06.2021, 17:52
Ondrej a všetci protestanti tvrdia, že Cirkev je neviditeľná. A že ňou nie je žiadna konkrétna Cirkev ako inštitúcia na zemi.
Citujem spis Svätej Inkvizície zo 16. storočia.
Odporúčam prečítať celé.

Novátori sami nepopierajú, že Katolícka Cirkev bola prvou, ktorú Ježiš založil. Tvrdia však, že bola pravou Cirkvou do piateho storočia a potom upadla, lebo ju katolíci skazili. Ale ako mohla oná Cirkev, ktorú sv. Pavol nazýva stĺpom a oporou pravdy upadnúť? Cirkev nezlyhala. Pravdou je, že všetky falošné cirkvi, ktoré sa oddelili od Ríma upadli a pochybili.
Pod tlakom všetkých našich argumenty novátori vymysleli odpoveď, že zlyhala viditelná a nie neviditelná Církev. Ale tieto slova absolutne odporujú evanjeliu!

Novátori boli nespočetne krát nami vyzvaní, aby predložili texty písma svätého, ktoré by preukázali existenciu neviditeľnej Cirkvi a my nie sme schopní takýto text od nich získať. Akoby len mohli priniesť takýto text, keď Ježiš, ktorý svojich apoštolov, vyslal ako šíriteľov svojej Cirkvi povedal: Nemôžete zostať skrytí! On sám určil, že Cirkev nemôže inak, ona musí byť každému viditeľná. Cirkev bola vo všetkých dobách a vždy bude nutne viditeľná tak, aby sa každá osoba mohla dozvedieť od svojho pastiera pravú náuku vzhľadom na dogmu viery, obdržať sviatosti, byť smerovaná na cestu spásy a byť poučovaná a opravovaná, pokiaľ by niekto upadol do bludu.

Ak by bola Cirkev v akejkoľvej dobe neviditeľná, ku komu by sa ľudia utiekali, aby zistili čomu majú veriť a čo robiť?
V opačnom prípade by neexistovali žiadne isté pravidlá viery, vďaka ktorým by kresťania rozpoznali pravú dogmu viery a pravé morálne zásady a medzi veriacimi by existovali nekonečné hádky a spory. Veď Boh jedných povolal za apoštolov, iných za prorokov, iných za zvestovateľov evanjelia, iných za pastierov a učiteľov. Preto už nebudeme nedospelí a nebudeme zmietaní a unášaní závanom kadejakého učenia.

Ale aka vieru sa môžeme naučiť od týchto falošných učiteľov, ktorí v dôsledku oddelenia od Cirkvi nemajú žiadne pravidlo viery? Ako často Kalvín zmenil svoje názory? A Luther neustále odporoval sám sebe. U jediného článku eucharistie. upadol do tridsať rozporov! Jediný rozpor je dosť na to, aby ukázal, že oni nemali Ducha Božieho, ktorý nemôže zaprieť sám seba!
Skrátka odoberte autoritu Cirkvi a ani Božie zjavenie, ani prirodzený rozum sám o sebe sú na nič, pretože oboje môže byť vykladané každým jednotlivcom podľa svojho vlastného rozmaru. Akotože nevidia, že z tejto prekliatej slobody svedomia povstáva ohromná rozdnorodosť heretických siekt? Opakujeme, ak niekto odoprie poslušnosť CIrkvi, neexistuje žiaden omyl, ktorému nezačne veriť!
none
11

1. Klein 14.06.2021, 17:52

Ondrej a všetci protestanti tvrdia, že Cirkev je neviditeľná. A že ňou nie je žiadna konkrétna Cirkev ako inštitúcia na zemi.
Citujem spis Svätej Inkvizície zo 16. storočia.
Odporúčam prečítať celé.

Novátori sami nepopierajú, že Katolícka Cirkev bola prvou, ktorú Ježiš založil. Tvrdia však, že bola pravou Cirkvou do piateho storočia a potom upadla, lebo ju katolíci skazili. Ale ako mohla oná Cirkev, ktorú sv. Pavol nazýva stĺpom a oporou pravdy upadnúť? Cirkev nezlyhala. Pra...

14.06.2021, 18:43
Na to musiš pochopiť, čo je to cirkev s veľkým C a cirkev s malým c....
none
17
14.06.2021, 19:24
dobrý deň
Chcel by som dať milodar na milosť Božiu.
Tu je môj e-mail: brattolicinzia@tiscali.it
Ďakujem
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 98 417 B vygenerované za : 0.066 s unikátne zobrazenia tém : 59 662 unikátne zobrazenia blogov : 1 346 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie.